>ud gedaan juist lerzitjes bij VVN i-inspecties k lel Gommers l Verheijen derde op 10.000 meter NK Basisscholieren handballen er op los SAMEN! j Bowls zonder wolkje melk in de thee Individuele schooldamtitels opgeëist Derde Wereldgroep Soest op zoek naar poppenmateriaal D-turners De Springbokken plaatsen zich voor finale 1 SPORT! Gevraagd VASTE-, en INV AL- LOPERS 60311 19 PAGINA 1 zU1D-AFRIKA 1150 6 fi./65,00 VVlNDMOlgiË- ip.fi./16,75/6 fi95,00 WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 Klaas-Roei Koelewijn en Henriët Kuijt marathonkampioen SCHAATSEN De Klimop en Desmond Tutuschool naar regionale titelstrijd HANDBAL Voor poppenmaaksters in Sao Tomé Jr- BEKIJK 'T. SOESTER COURANT PAGINA 15 Sanitair Topscorers Jeugdnieuws^^J De Duinkikkers Sportuitslagen j Soester Courant Gezelligheid troef bij Bowls Club Soest in sporthal Beukendal BOWLS Sander Bosma en Robert Jan Sall in de prijzen bij DVSB DAMMEN TURNEN VRIJWILLIGERSHULP NODIG? it 26, tel. 035-602 70 59 10 tot 21.00 uur, za.: 9.30 tot 17.00 uur. L994 Swartland Reserve Cab. Sauv./Merlot ieerlijk bij een stukje vlees, of oude Goudse kaas. Normaal p. fl./ 12.50 tu p. fl. 1994 Moulin-a-Vent Cru de Beaujolais iet alleen Nederland staat bekend om molens. In ankrijk komen uit dit gelijknamige dorp stevige aujolaiswijnen. Normaal p. fl-118.50 olang de voorraad strekt. h Ook bij korte ritten loont het de moeite om de gordel te d De gordels waarmee u het kind in het stoeltje vastmaakt, moeten altijd goed n op het lichaam van het kind aanslui- ten. Houd bij de afstelling van de gordeitjes rekening met de kleding van het kind en de stand van het stoeltje. t Ook bij korte afstanden loont het l gebruik van de gordel. Juist bij kleine' f ritten in stad of dorp gebeuren veel ongelukken. I Zitjes die achterwaarts geplaatst kun nen worden, mogen nooit op de pas sagiersstoel worden aangebracht als er een passagiersairbag aanwezig is dij garages en autobedrijven worden aangeboden. Na de eerste drie jaar r. valt de auto onder de verplichte APK. j. VI-keuring is zo belangrijk omdat juist met nieuwe, vaak zakelijk gebruikte auto's in korte tijd soms veel kilometers worden afgelegd. Slijtage van vitale onderdelen gaat bij deze 'kilometervreters' daarom sneller. Vraag naar de VVN-krul! De VVN- veiligheids- krul geeft zekerheid. Als u uw auto inruilt of ver koopt, kunt u aantonen dat uw auto in goede techni sche staat ver keert. Daar profiteert uw portemonnee van mee. Ook de koper heeft houvast aan de <rul. Hij weet immers dat hij een auto lanschaft waarmee hij veilig kan rij- len. Vis de keuring is uitgevoerd in com- 'inatie met een onderhoudsbeurt, dan de kans op dure reparaties klein, raag dus naar de krul, uw garage eet er meer van! Carl Verheijen van schaats vereniging Eemland is tijdens de Nederlandse afstandskampioen- schappen in Groningen als derde geëindigd op de 10.000 meter. De Woudenberger die de lange afstan den als specialiteit heeft zette met 14.56.27 een mooie tijd neer, al leen Bob de Jong en Gianni Romme van Jong Oranje waren sneller. Zaterdag viel Verheijen met zijn tijd van 7.09.87 op de 5.000 meter in een di recte strijd met kernploeglid Ids Postma net buiten de prijzen. In de rit na Ver heijen en Postma traden De Jong en Romme aan, die beiden een bétere tijd neerzetten, waardoor Verheijen op de vierde plaats belandde. Clubkampioenschap Ruim twintig leden van schaats vereniging Eemland stonden in het weekeinde voor het eerst na een lange periode, waarin op natuurijs werd ge schaatst, op de kunstijsbaan in Utrecht aan de start van het clubkampioenschap marathon. Na een loze ronde vooraf- gaand aan de veertig ronden tellende wedstrijd maakte Ad Mocking zich los uit het peleton. Na twee ronden werd MOcking teruggehaald door de inmid dels gevormde kopgroep, die met ron des van 33 en 34 seconden het peleton uit elkaar trok tot een lang gerekt lint van schaatsers. Klaas-Roei Koelewijn ontsnapte na on geveer tien ronden en pakte een ronde voorsprong. Koelewijn sloot zich na zijn succesvolle ontsnapping weer aan bij de kopgroep waarin Tom Versteeg, Bert van der Weerd, Martin Baltus en Edwin Groeneveld beurtelings in hoog tempo de kop aanvoerden. Door een pijnlijke val moest Baltus halfkoers wat afstand nemen. De Soester sloot zich aan bij het groepje achter de kopploeg, waarin on der anderen Cor Varenkamp, Vincent Verburg en Arie Treur reden. Pogingen om Klaas-Roei Koelewijn af te schudden en de achterstand terug te pakken mislukten, waardoor het voor de Spakenburger min of meer een gelopen race was. De strijd concentreerde zich dan ook hoofdzakelijk op de plaatsen twee en drie en kwam tot een hoogte punt op het laatste rechte stuk. In de sprint die ontstond, bleef Van der "Weerd zijn opponent Koelewijn voor. Bij de dames ging het marathon- kampioenschap over twintig ronden. Vanaf de start liet Henriët Kuijt zich goed van voren zien en geen van de overige aanwezige dames kon de Soesterse weerhouden haar hegemonie voort te zetten. Eefje van de Bor kwam als tweede over de eindstreep en Angelique van den Berg werd derde. In het klassement voor overige rijders, waarbij de wedstrijd over vijftien ronden ging bleef Theo Knoop Jan Baltus met een neuslengte voor. Pupil Walter Varenkamp werd derde, Theo Vlug vierde en Edwin de Harder vijfde. Ingeborg de Lange nam zondag deel aan het Vierbanentoernooi voor pupil len en junioren C, dat op de kunst ijsbaan Kennemerland in Haarlem werd verreden. Op de 100 meter verbeterde zij haar persoonlijk record met een tijd van 13.34. Ook op de 500 meter liet de veertienjarige Soesterse een nieuw p.r. noteren: 56.05. De Lange werd daar mee zevende in het klassement. De meisjes van de Klimop en de jongens van de Desmond Tutu- school zullen Soest vertegenwoordi gen op de regionale kampioen schappen schoolhandbal. Zij toon den zich de sterksten tijdens het toernooi van Smeeing/BDC. Negen basisscholen speelden vorige week in sporthal Beukendal. De school strijd was een verkorte versie van het evenement dat de handbalvereniging vorig jaar door regenval in het water zag vallen. In de zaal kwamen daarom al leen de groepen acht in actie. Om de eindzege bij de meisjes te pak ken, rekende de Klimop af met de leef tijdgenoten van De Achtbaan, De "Weg wijzer, de Desmond Tutuschool en De Bron. In de jongens-poule was de Des- Er werd moedig gestreden door de basisscholieren op het handbaltoernooi van Smeeing/BDC. Foto: Herman van Dam. mond Tutuschool te sterk voor De Achtbaan, De Bron en De Wegwijzer. Alle ploegen kregen een teamfoto en een oorkonde mee naar school. De win nende formaties spelen in april in regio naal verband. êS f De Derde Wereldgroep Soest ont ving onlangs een verzoek tot steun vanuit een bijzonder plekje op de wereld, nl. Sao Tomé e Principe, twee kleine eilandjes, gelegen voor de kust van West-Afrika. In 1988 richtte een groep vrouwen daar de poppenwerkplaats "Lavadeira de Agua Grande" op. Deze naam stamt van de lavadeiras (was vrouwen) van de rivier de Agua Grande op Sao Tomé. De groep maakt klederdrachtpoppen om de verdwijnende Saotomese culturele waarden te reactiveren en te onder steunen. De poppen, gemaakt van ijzerdraad en stof, beelden vrouwen uit in plaatselijke costuums, terwijl ze traditionele activi teiten verrichten. Maar ook figuren uit beroemde theaterstukken en Afrikaanse dansen. De poppen worden op de plaat selijke markt verkocht aan toeristen en inwoners en vormen een extra bron van inkomsten voor de vrouwen en hun ge zinnen. De poppen zijn tentoongesteld geweest in Gabon, Frankfurt en op de Expo '92 in Sevilla. Omdat de vrouwen weinig geld hebben en er op de eilanden nauwelijks mate rialen verkrijgbaar zijn om de poppen te maken, vraagt men de DWG om de vol gende materialen: grote en kleine stof- scharen, kartelscharen, draadtangen, enkele houtraspen, een draadzaag, naai en naaimachinenaalden, croché-naalden en knopspelden. Daarnaast naaigaren in alle kleuren, borduurzijde, lint in diverse kleuren en breedtes, boordband, kant voor randjes, goud- en zilvergalon, bruine tafzij voor de gezichtjes, zwarte en witte wol en kleurige lappen en lapjes stof. De ver zamelde spullen kunnen gratis mee met een schipper, die op West-Afrika vaart. Wie de vrouwen van Sao Tomé wil hel pen, kan de materialen afleveren op de volgende adressen: Stadhouderslaan 124, St. Theresiastraat 15, Valeriaan straat 77 en Hartmanlaan 20. U kunt ook bellen naar Jaap den Oude, tel. 14622. Omdat de DWG op dit moment niet over opslagruimte beschikt, verzoekt zij de "leveranciers" niet met al de grote dozen vol te komen. Om ook voor an dere projecten weer materialen te kun nen inzamelen is de DWG op zoek naar Eén van de poppen die op Sao Tomé z Principe worden gemaakt. een droge opslagruimte, het liefst gratis of eventueel tegen een kleine vergoe ding. Wie iets weet of heeft kan ook bellen naar Jaap den Oude. Ook financiële steun is natuurlijk wel kom: op postbanknr. 56634327 of Rabobank 379929813, ten name van de Derde Wereldgroep Soest. Gehandicapt? Arbeidsongeschikt? Meedoen. Je eigen leven inrichten. Dat kan. Ook als je een handicap hebt ot arbeidsongeschikt bent. Je hebt recht op hulp middelen, vervoer, aangepast werk of zo nodig een fatsoenlijke uitkering. Haal dat recht. Samen, met de ANIB. De ANIB is de grootste bond van mensen met een handicap en arbeidsongeschikten. Voor belangenbehartiging en deskundig per soonlijk advies, in meer dan 80 afdelingen door heel Nederland. Vraag de informatie: Antwoordnummer 848, 1940 VG Heemskerk. Telefoon (02510) 534 34 Na 1-10-'95 0251253434 BOND VAN GEHANDICAPTEN EN ARBEIDSONGESCHIKTEN Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 VELDVOETBAL 1. Teus Verwoerd (SEC-za)13 2. Marcel van Essen (WZ'49)11 3. Peter van den Berg (SEC-zo)8 Jeffrey Dorrestein (Hees)8 5. Gerard Becker (WZ'49)7 Danny Brandenburg (Hees)7 7. Michel Besseling (SEC-za)5 Peter de Jong (SEC-zo)5 Edwin Lazonder (Hees)5 Cees-Jan de Vries (WZ'49)5 1. Amold Broertjes (DVS)27 2. Fred Bos (SEC)25 3. Zeki Kurt (Firtina'93)20 4. Mustafa Aksit (Firtina'93)17 5. JohanBlankenberg(SEC)16 6. Saban Aksit (Firtina'93)12 René de Bree (Firtina'93)12 8. Eric Looijsen (DVS)10 Roel Roest (SEC)10 10. Paul Haringsma (Hees)8 Soester Bowling Vereniging Nog maar twee weken is Annette van Oostenbrugge lid van de Soester Bowling Vereniging, maar haar game- record staat sinds vorige week op 100. Het enige meisje van de Bowling Boys droeg op die manier bij aan de 5-0-zege op De Spetters. Haar ploeggenoten Richard van Leeuwen (142-158-137) en Erwin Breuers (148-173-133) scoorden eveneens hoog. Nog beter verging het Annemieke Spierenburg van Triootje: 181-187-136. Marinke Davelaar van De Rakkers zette een nieuw persoonlijk re cord neer: 118. De Eemvogels Het blijft goed gaan met de twee jeugd- teams van De Eemvogels. De El won na een ruststand van 0-0 met 3-1 van Midlandia door doelpunten van Daphne Noordhoff, Hugo Loft en Esther Lievaart. Winst werd ook geboekt door de Fl dat ESDO in de eerste helft op een 3-0-acherstand zette. Daarna scoorde beide teams nog tweemaal: 5- 2. Zaterdag namen zeven leden van De Duinkikkers (de jongsten van de wedstrijdgroep) deel aan de 5e Speedo wedstrijd in Maarssen. Sebastiaan Schuurman mocht de zilveren medaille mee naar huis nemen. Hij zwom de 100 meter schoolslag in een tijd van 1.38.3. De 100 meter schoolslag werd eveneens gezwommen door Paul Spronk in 1.40.4 (pr.) Kim Witte 1.40.4, Leonie Oosthof 1.42.5 en Leonore Hornung in 1.48.8 (pr.). De 100 meter rugslag werd ge zwommen door Elise Hooft in 1.25.7 (pr.) en Robbin Blokpoel in 1.30.6. Soester Bowling Vereniging Senioren maandag: Prefab Trio II - Big Splitters 0-5; De Keien - No Name 4-1; Boule d'Or - Cool Cat 4-1; Baanbrekers - Raadhuis I 5-0; Lucky Loosers - Teamwork 4-1; Van Ede - De Enghe 1-4. Senioren dinsdag: Toverbal - De Gokkers 0- 5; Lucky Strikes - Raadhuis II 2-3; Prefab Trio I - Schei.L 5-0; Naadje - H.A.M. 3-2; Stressless - Strajk 5-0; Heppie Hoekers - Karei de Stoute 1-4; Ottifantjes - Pin Down 3-2; Cobra's - Pin Up 4-1; Westra/Van Schaik - Shj-ammer 5-0. Jeugd maandag: Rakkers - Baraccuda 5-0; Bowling Boys - Spetters 5-0; Triootje - team X 5-0. SCHAATSEN SV Eemland Utrecht, 6/2/96, 300 meter: Saskia Baltus 34.93, Nick v.d. Zouwen 37.97, Maaike van Hemert 39.90, Annelies Wantenaar 42.08, Monique Bouwmeester 42.29. 500 meter: Saskia Baltus 53.91, Nick v.d. Zouwen 1.04.59, Maaike van Hemert 1.03.68 (p.r.), Annelies Wantenaar 1.07.45, Monique Bouwmeester 1.05.32. 11/2/96,500 meter: David de Smit 47.61, Mark Jansen 42.91, Philip van Waning 56.08, Ingeborg de Lange 56.12 fn.r.), Arnold Hagen 49.22, Carel den Hertog 59.79. 1000 meter: David de Smit 1.40.01, Mark Jansen 1.27.71, Philip van Waning 2.00.46, Ingeborg de Lange 2.02.47. 700 meter: Carel den Hertog 1.23.63 (p.r.). 1.500 meter: Arnold Hagen 2.44.03. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 f Soms komt de centimeter eraan te pas om te kunnen beoor delen welke bowl het dichtst bij het witte balletje (de 'Jack') ligt. Teamgeesten het onderlinge contact zijn de belangrijkste drijfveren van de Bowls Club Soest die elke maandagmorgen en donderdagmiddag in sporthal Beukendal speelt. Foto: Aldo Allessie Ze drinkt haar thee zonder wolkje melk, maar ze is verzot op bowls, de van origine Engelse sport die sinds enkele jaren ook in Soest wordt be oefend en die vooral niet mag wor den verwisseld met bowling. "Een bowl is veel lichter dan een bow lingbal," geeft mevrouw Korte één van de grote verschillen aan. Met ruim twintig anderen is ze lid van de Bowls Club Soest die elke maandag morgen en donderdagmiddag in sport hal Beukendal twee matten van dertig meter uitrolt om bowls te spelen. Om die afstand te overbruggen is geen fy sieke kracht nodig. Het is al voldoende om de bowl, die qua vorm het meeste is te vergelijken met een Edammer kaasje, uit de hand te laten rollen. Verder komt het vooral op techniek aan. En de tech niek is een kwestie van gevoel en: 'oe fening baart kunst'. Wereldkampioenschappen In Engeland beginnen overmorgen de wereldkampioenschappen bowls, waar van op BBC 2 elke middag recht streekse beelden te zien zijn. In Beuken dal wordt op een lager niveau gespeeld, maar het plezier is er niet minder om. "Het onderlinge contact is heel belang rijk. De wedstrijdjes zijn spannend en de teamgeest wordt ontwikkeld. De nadruk ligt op het recreatieve aspect, al zijn er enkelen die competitie willen gaan spe len," zegt mevrouw Korte. Sommige leden van de Bowls Club Soest doen soms mee aan invitatie-toer nooien. Met gepaste trots vertelt me vrouw Korte dat onlangs in Haarlem een tweede plaats werd behaald. Waar mee het bewijs is geleverd dat de bowls liefhebbers sinds de oprichting in 1993 progressie hebben geboekt. Bescheiden gaan de handen op elkaar als een clubgenoot een 'touch' (het ra ken van de witte bal, de 'Jack') heeft gegooid. De Engelse termen, zoals de 'ditch' en de 'skip' lijken in eerste instan tie ingewikkeld, maar dat is valse schijn. Aan alle nieuwe belangstellenden wor den de spelregels uitgelegd, die enigs zins overeenkomen met jeu de boules. Want het is de bedoeling dat de bowls zo dicht mogelijk bij het witte balletje komen te liggen. Wie daarin slaagt, ver dient punten. Kortom, een kind kan de was doen. Open middag De Bowls Club Soest heeft nog plaats voor nieuwe leden. Inspelend op de wereldkampioenschappen in Engeland houdt de vereniging op donderdag 22 februari van 13.00 tot 15.30 uur een open middag. De huidige leden variëren in leeftijd van ongeveer vijftig tot over de tachtig jaar, maar ook jongeren zijn van harte welkom. Tijdens de open middag worden infor matie en demonstraties gegeven en na tuurlijk kunnen de bezoekers zelf bowls spelen. Wie geïnteresseerd is, kan een maand meedraaien zonder daarvoor te betalen. Het lidmaatschap kost vijftien gulden per maand, waarvoor elke maan dag (van 9.00 tot 12.00 uur) of donder dag (van 13.00 tot 15.30 uur) kan wor den gespeeld. Wie geen bowls heeft, kan die van de club gebruiken. Het speciale wedstrijdtenue (wit shirt en witte broek of rok) hoeft niet te worden aangeschaft, tenzij men competitie wil gaan spelen. Slechts zaalschoenen zijn nodig om bij de Bowls Club Soest op aangename wijze te sporten. Wie informatie wil kan contact opne men met voorzitter J.C. Korte, tel. 6013960 of secretaris Piety Hielkema, tel. (0346) 351266. Sander Bosma heeft het individuele damkampioenschap voor Soester scholieren gewonnen. De leerling van de OBS Overhees werd maan dagavond bij DVSB gehuldigd als winnaar. Van de middelbare scho lieren was Robert Jan Sall van het Griftland College de beste. De damwedstrijden waren het traditio nele vervolg op het kampioenschap voor ^cholen en werden over vier maandag avonden verspreid. Na twee speel avonden werden de poulewinnaars in groep A geplaatst. Bosma won daarin al zijn vijf partijen en verdiende daarmee tien punten. Junior Klaiber van De Driesprong eindigde als tweede met ze ven punten en Bram de Vries van de Professor Waterinkschool werd derde met vijf punten. In poule B werd Casper de Vos (Profes sor Waterinkschool) eerste, zodat hij toch nog in de prijzen viel. Hetzelfde geldt voor Thijs Maalderink die in poule C de beste dammer was. In totaal deden vijftien Soester basisscholieren mee. Acht scholieren uit het voortgezet on derwijs speelden ook de afgelopen vier maandagavonden in het Duivezaaltje aan de Koningsweg. Robert Jan Sall, net zoals de meeste anderen lid van DVSB, haalde in zeven partijen de maximale score van veertien punten. Wim van Setten (tien punten), Timo Spijkerboer en Mark van Arkel (beiden acht) volg den. Sabrina van Duinkerken was het beste meisje. Vier leden van DVSB komen op zater dag 24 februari uit op het provinciaal damkampioenschap voor middelbare scholen. Het zijn de Soesters Sall en Yu Chao Tung en de Baarnaars Hoang Nguyen en Roel Breunesse die het De winnaars v.ln.r.) Sander Bosma, Thijs Maalderink, Casper de Vos en Robert Jan Sall. Foto: Goos van der Wilt Griftland College zullen vertegenwoor digen. Tijdens de vierde ronde om het Pro vinciaal D-kampioenschap Turnen in Amersfoort waren De Spring bokken ijzersterk. Uitkomende in hun eigen Rayon Eemland turnden de ploegen optimaal. Bij de turners junioren doorbraken Willem Strij- bosch en Bart Eichholtz de hego- monie van Sport Vereent. Met een klein verschil passeerde het duo, na driemaal tweede te zijn geweest, het concurrerend trio uit Utrecht. De winst werd vooral geboekt op voltige waar zij eerste en derde werden. Strijbosch toonde aan toch titelaspiraties te hebben door met ruime voorsprong individueel kampioen te worden. Opval lend waren zijn 8.70 aan de rekstok en 8.35 bij voltige. Eichholtz volgde in het goede spoor met 8.70 bij sprong en 7.30 voor voltige en eindigde in het eind- totaal op de vijfde plaats. Bij de jeugdturners was er eindelijk weer een complete ploeg op de been. Mark Springbokken 2 met Niels Kuiper en Bart Sanders veroverde onverwachts de vierde plaats. Kuiper sprong voor het eerst een handstand overslag over de kast en zijn voltige gaat met sprongen vooruit. Individueel werd Kuipers elfde en Sanders dertiende. Door dit resultaat hebben alle D-turners zich voor finale geplaatst. Haringsma turnde goed en was zelf tweemaal de beste turner op rek en voltige. Met een score van 43.85 be haalde hij individueel een derde plaats. Eef de Klerk overtrof zichzelf met een fabelachtige handstand overslag (8.60) over kastlengte. Hij steeg daardoor van de achtste naar de vijfde plaats. Direct daarachter eindigde zijn teamgenoot Rob Demmenie op plaats zes. Bij de jongensturners waren beide ploe gen compleet. Springbokken 1 met Bas Bons, Eric van Zandwijk en Jacob Vriend werd voor de derde maal kam pioen. Wat onder hun niveau turnend, bereikten Bons de derde en Van Zand wijk de vijfde plaats. Vriend, net van een blessure hersteld, deed het daaren tegen bijzonder goed. Hij was de beste Springbok op de langemat en behaalde de negende plaats. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg

Soester Courant | 1996 | | pagina 15