QP 'Y n Soest 50 jaar geleden l i i WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 SOESTER COURANT Meningen van lezers Woonruimte eerlijk verdeeld, of niet...? pagim( Remu Criminaliteit Weifee standscommissie? Koud Weggehaald, waarom? BOS en DUIN Excuses voor oude carnavalsfoto Uit de Soester Courant van 15 februari 1946 W( Tc Griep-winter 1946. Plaatselijk nieuws. Geslaagd. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Toi WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST I AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN i (Open brief aan B. en W.) Betreft: woningtoewijzingsbeleid Geachte college, Het is een normaal verschijnsel dat als er schaarste aan woningen is, maar meer in soort dan in aantal, die schaarste eer lijk moet worden verdeeld. Dat iedereen gelijke kansen heeft op een passende woning, maar dat behoeft niet voor ie dereen eenzelfde type te zijn. Passend heeft ook te maken met de samenstel ling van het huishouden en de leeftijd van betrokkenen. Daarbij is het ook niet erg gebruikelijk dat tijdens het spel de spelregels worden veranderd. Daar bedoel ik mee dat als je formeel in aanmerking komt (na ver loop van tijd) voor een bepaald type woning, men niet tussendoor het type woning voor een bepaalde bevolkings groep exclusief moet gaan maken. Als er een complex met benedenwoningen voor ouderen of senioren wordt ge bouwd, en de bovenwoningen omdat er geen lift is voor anderen, is het uiter mate frustrerend dat ook die boven woningen plotseling alleen maar bereik baar zijn of worden toegewezen aan mensen van boven de 50 jaar. Daar zijn woningen genoeg voor. Sterker nog, mensen laten passende woningen achter om met minder voorzieningen genoegen te nemen. Van een ruime flatwoning in een goede buurt, met lift, naar een bovenwoning. Waarom? Waarom hebben zij voorrang? Wil men in Soest een ruzie tussen bevolkings groepen, tussen ouderen en jongeren? Want op zo'n manier komen jongeren helemaal niet aan de bak, als men steeds meer woningen exclusief aan ouderen gaat toewijzen. En daar zijn meer en meer voorbeelden van te geven. Ik ben dan ook begonnen aan wat men kan zeggen 'dossiervorming'. Het op onjuiste gronden toewijzen van woningen. Daar hoort ook bij woningen toewijzen die niet hebben meegedaan aan de publika- ties in Soest Nu, waardoor belangheb benden niet hebben kunnen reageren op deze woningen. Een paar voorbeelden. Iemand zit in een aanleunwoning, niet voor niets, maar gaat nu alleen in een boven woning. 65 jaar! Ander voorbeeld. Ie mand van 36 jaar heeft een boven woning, prachtig. Geen problemen met een trap. Gaat er uit, gaat samenwonen in een andere woning, Opvolger in de bovenwoning een mevrouw van maar liefst 63. Aardige mevrouw, daar niet van, maar een goedkope woning laat zij niet achter en die achtergelaten woning (voor iedereen bereikbaar) wordt weer aan ouderen voorbehouden. Als jonge ren eruit gaan komen er ouderen in. Dat wil dus zeggen dat diezelfde jongeren er vandaag de dag niet meer inkomen. Eerlijke verdeling of hebben ouderen betere lobby-groepen? Als een man van 38 jaar, al jaren in een zogenaamde starterswoning, goedkoop en klein, kom je er niet meer uit. Al drie jaar lang probeer ik passende woon ruimte te krijgen. Al voldoe je aan alle regels, als de regels veranderen kom je er nooit. Natuurlijk wordt ik vanzelf ouder, maar ouder worden zonder een beetje woongenot is een ramp. Je funktioneert niet naar behoren als je huisvestingsproblemen onoplosbaar schijnen te zijn. En toch zijn de verlan gens niet buitensporig. Concreet wil ik in een onderhoud met wethouder R. van Logtenstein toelich ten welke vreemde gevalling zich in Soest voordoen. Daarbij wil ik van hem zonder veel poespas wel eens vernemen op welke wijze de burgers in Soest re kening moeten houden met het woonruimteverdelingssysteem. Het is zo ondoorzichtig dat het voor mij een beeld oproept van een oneerlijke overheid. Zo ondoorzichtig, zo ruimte biedend voor regeltjes die vriendjes kennen en weten toe te passen. Een afschrift heb ik daarom ook gezon den aan de fraktievoorzitters van de politieke partijen in de raad van Soest. Men slikt blijkbaar zonder nader onder zoek een willekeurige verklaring dat het woonruimteverdeelsysteem goed werkt. Nee dus. Het werkt niet goed, het is onduidelijk en dus te manipuleren. Bij de discussies over de volkshuisvesting nota in de raad of de commissies is over van alles gepraat. Over een beetje meer woningen daar,maar met misschien hier weer een beetje minder huizen. Alsof er al genoeg is. Niet denk ik. Maar wat er is wordt niet goed verdeeld en dat is misschien nog wel erger. Want een oneerlijke verdeling in het oudere deel van Soest werkt ook al door in de toewijzingen in het plan Boeren- streek. Daar komen nu al gekke dingen voor. Donderdag 8 februari a.s. zal ik met de heer van Logtenstein telefonisch kon- takt opnemen voor het maken van een afspraak voor een gesprek. Het zal tot zijn verantwoordelijkheid worden gere kend burgers die ongelukkig zijn door gemeentelijke regels aandacht aan het beschreven probleem te schenken. In afwachting van een eerlijk gesprek, E. Groarl Reacties van lezers zijn welkom op tel. 6024279. iemand om tegen af te zeiken. Veel van de bewoners in de straat zijn ronduit bang om hun huis te verlaten, terwijl deze op klaarlichte dag worden doorzocht. Zelfs wanneer de mensen thuis, 's nachts liggen te slapen. Oude ren durven hun woning niet meer uit. Wil de gemeente een angstige burger, die nergens meer komt? Ramen en deu ren op dubbelslot, terwijl dat ook niet helpt. Gemeente Soest, politie Soest, gaan we ervoor of gaan we er onderdoor. .VI. Tesson In 1939 hadden wij, woonachtig in Utrecht, al kabelradio. In de volksmond radio-distributie geheten. Mijn broer en ik lagen dan op de grond, na het goud gele 'kassie' van de muur gehaald te hebben, naar 'Den Belg' te luisteren, t.w. Bel Canto, 'n operaprogramma. Cultuur voor het volk, zogezeid. Het geluid was begrensd, dus wij moes ten regelmatig hevig sissen als iemand het lef had te bewegen. Loepzuiver, on danks dat het helemaal uit België kwam. Nu ben ik in het bezit van de aller modernste Bose-tuner, op de kabel aan gesloten, en zowel BRT-I (freq. 106.4M) als BRT-II (freq. 107.0 M) zijn hopeloos slecht afgesteld. Telefonisch klagen helpt niet. Kan de Remu, 20 miljoen armer en 57 jaar later, misschien nog 'n paar honderd gulden voteren om 'n techneut die zen ders keurig te laten richten en verster ken? Of ligt België inmiddels aan de Nijl? Dan heb ik iets gemist. J.M. Schipperen direct uitzicht bieden in onze tuin. Weg privacy, weg zon en dus weg een groot deel van ons woongenot. Na het reali seren van deze plannen zal ons huis aan zienlijk in waarde zijn gedaald. Nadere bestudering van de plannen leert dat het nieuwe kantoor zeker plaats biedt aan twaalf extra personen! Er is slechts parkeergelegenheid voor vier extra auto's. Waar parkeren de ove rige personen en bezoekers hun auto? Wat brengt dit verkeer met zich mee voor de bewoners van de Aagje Deken laan en de Hartmanlaan? In dit kinder rijke buurtje zal daar niemand blij mee zijn! Wie gaat nu een kantoor bouwen in een woonwijk waar nota bene in de directe omgeving kantoor ruimte te kust en te keur is? Dit is niets anders dan pure speculatie. Wij kunnen helaas niet anders conclu deren dat dit A-sociale plan gedreven is door geldelijk gewin over de rug van de buurbewoners en dezelfde betuttelende welstandscommissie heeft daar 'Lof' voor. Familie Lucas. Vorig weekeinde is het wederom feest geweest in de gemeente Soest. Helaas is dit feestje gehouden in besloten kring. Criminele kring, wel te verstaan. Twee inbraken aan de Weegbreestraat, het wordt nu toch echt te gek voor woorden. De politie staat met haar mond vol tan den. Deuren worden op flippowijze ge opend als een kooi vol met kettingsloten voor David Coperfield. Soest is het criminele circuit meer dan zat! Vandaag hebben enkele bewoners van de Weegbreestraat hun beklag gedaan, d.m.v. het aanbieden van beveiligings systemen. Maar dat schijnt nog niet ge noeg te zijn. De gemeente heeft eerder afgelopen jaar een enquête ondergaan, om een serieuze buurtpreventie op te starten. Helaas, door omstandigheden is de hele boel afgeblazen. Wij hebben be sloten de buurtpreventie nieuw leven in te blazen. Het schijnt tocht nodig te zijn. Wordt het Smitsveen het afdankertje van de gemeente Soest, of op het Engels gezegd: Wordt het Smitsveen de ghetto van Soest? Laten we het met z'n allen hopen, dan hebben we in ieder geval Woningbezitters met bouwplannen heb ben vaak het gevoel dat ze worden be tutteld door allerlei bouwverordeningen en gemeentelijke regeltjes. Plannen voor schuttingen, bijkeukens en dakkapellen bijvoorbeeld, voldoen vaak niet aan de gestelde eisen en worden door welstandscommissie afgekeurd. Dit leidt nogal eens tot frustraties, omdat de re gels niet altijd door iedereen als logisch worden ervaren. Het gevolg is dat schut tingen minder hoog mogen, bijkeukens kleiner moeten en dakkapellen niet ge plaatst mogen worden. In de uitgave 'Op 't Hoogt' van de ge meente Soest van 7 februari j.1. namen wij kennis van de voorgenomen uitbrei ding van het woonhuis met een kantoor gedeelte aan de Birkstraat 85, middels de rubriek 'ontwerp van de maand'. Nadat wij de schets beter bestudeerd hadden, realiseerden wij ons waar het kantoorgedeelte volgens de plannen komt. Onbegrip en woede maakte zich van ons meester. Het kan toch niet dat zo'n gevaarte vlak tegen de erfscheiding aan komt en dat daar de welstands commissie een eervolle vermelding voor over heeft! Na het bekijken van de bouwplannen op het gemeentehuis, kwamen wij tot de slotsom dat dit geen bouwplan is, maar een georganiseerde brute overval. Als direct betrokkenen, worden we gecon fronteerd met een muur aan de zuidzijde van onze tuin op korte afstand van de erfafscheiding van ruim 6 meter hoog, ruim 9 meter lang met 6 ramen welke Datje het koud kunt krijgen, heel koud soms, dat weten we intussen wel. Maar je kunt het ook op een andere manier koud krijgen. Dat gebeurde mij toen ik de vorige week in de Soester Courant de reactie las van de wethouder van sociale zaken op de m.i. terechte vraag van de PvdA om een bijdrage in de stook kosten voor mensen met een laag inko men. Dat de wethouder niet direct een toe zegging kon doen, begrijp ik. Maar waarom moest daaraan toegevoegd die op mij zo afstandelijk overkomende op merking: "maar meestal weten die men sen ons wel te vinden?" Beluister ik hier toch iets van "zij" en "wij", van "mensen die het hebben" en "zij die er warmpjes bijzitten?" Als "die" mensen "u" - de Sociale Dienst - "meestal wel weten te vinden", hoe komt het dan dat er vorig jaar een niet onaanzienlijk bedrag van de Bijzondere Bijstand is overgebleven? Maar vooral: waarom moeten die men sen "u" vinden? Zou het niet veel recht vaardiger zijn wanneer "u" die mensen vindt?" En dat zij alsnog het voor hen vorig jaar bedoelde geld nü krijgen, zon der dat ze daar eerst een smeekbede voor moeten doen? En mocht er niet genoeg in de Bijzon dere Bijstandspot zitten, och, het Col lege weet wel vaker geld te vinden voor bepaalde doelen als men die belangrijk genoeg acht. Janna Hukerna verwijderd? Wordt het als souvenir mee naar huis genomen of is het baldadig heid van de jeugd en wordt het in één van de in de buurt liggende vijvers ge mikt? Diegene die het bord heeft weg gehaald beseft niet was hij of zij bij de groep van vrijwilligers, die het rond de dag van organisatie al druk genoeg heb ben, teweeg brengt. Zo'n bord heeft bijna geen waarde voor de onrechtma tige eigenaar, maar voor een vereniging des te meer. Het wordt, elke keer wan neer er een wandeltocht in Soest wordt georganiseerd, opnieuw gebruikt. Die mogelijkheid wordt ons op deze manier ontnomen. Misschien is een korte uitleg nodig. Vóór, tijdens en na een tocht wordt door de mensen van Olympia in hun vrije tijd veel werk verzet om de orga nisatie rond te krijgen. Zo is destijds in overleg met gemeente en politie een route door Soest uitgestippeld, waarbij het verkeer, door middel van bedoelde routeborden, in goede banen wordt ge leid en de deelnemers aan de wandeling en die uit diverse plaatsen van ons land komen, niet naar het startbureau hoeven te zoeken. Een belangrijk aspect is, dat zo wordt vermeden dat andere weg gebruikers onnodig in gevaar worden gebracht. Als zo'n bord dus door onbe kenden wordt verwijderd gaan de men sen klagen bij de politie, waardoor de indruk wordt gewekt dat de wandel- sportvereniging géén goede gastheer zou zijn en omdat er weer een nieuw bord gemaakt moet worden, wordt de vereni ging op onnodige onkosten gejaagd. Het is jammer dat zulke onsportieve mensen zich niet bewust zijn van net feit welke schade zij een club aanrichten! Of... zit het hart toch op de goede plaats en brengen ze het bord alsnog terug? Wim van Steendelaar secretaris van Olympia De wandelsportvereniging Olympia is gedupeerd doordat onbekenden een blauw bord met witte tekst: 'Wandel tocht w.s.v. Olympia' weghaalden dat was opgehangen op de Koningsweg ter hoogte van de Dalweg. Het bord ver wees de deelnemers aan de winter- wandeling die per eigen vervoer kwa men naar het startbureau, dit keer het clubgebouw van de P.V. 'De Zwaluw'. Van de vermissing, van het bord met een rode pijl rechtdoor, werd bij de po litie aangifte gedaan. Je vraagt je af: waarom wordt zo'n bord Café, Restaurant, Party Centrum Informeer naar onze sfeervolle ruimtes Voor Uw bruiloft, receptie, personeelsfeest, vergadering of wat er maar te vieren is. Soest Tel. 035 - 602 23 44 Fax 035 - 601 44 22 In de Knollenkrant, vorige week ver spreid als bijlage van de Soester Cou rant, is ter illustratie van het artikel over het seniorencarnaval gebruik gemaakt van een foto uit het archief. Deze foto heeft bij sommigen gemengde gevoelens opgeroepen, omdat enkele van de afge beelde personen inmiddels overleden zijn. De carnavalsvereniging De Narre Knollen en Uitgeverij Smit bieden de betrokken nabestaanden daarvoor hun excuses aan. Het is niet de bedoeling geweest inbreuk te maken op hun per soonlijke gevoelens. Ik zit voor m'n ruitje En kijk naar het buitje, Dat nu al vier weken lang duurt. De fietsers, ze tremmen, Een kip leert al zwemmen; Het beest past zich wondergoed aan. Wij snuiven en proesten, Wij niezen en hoesten En voelen ons zwaar in het hoofd. Het plast, als het regent, Het giet en het zegent, O, wordt 't dan nimmer meer droog? De wegen staan onder; 't Is waarlijk geen wonder, Het regent dag in dag uit. De dijken bezwijken! Wie kan er naar kijken? Een polder wordt weldra een meer. Wij waden door 't water, Straks krijg je de kater! Dan doen al je botten weer zeer. De halve wereld ziek, In bed ligt heel de kliek En slikt weer asperine! De lucht blijft grijs en grauw, O, zon verschijn toch gauw; Zend ons nu warme stralen En... kom de griep dan halen. Twee dagen zon en 't is gebeurd, Dan zijn wij alweer uitgetreurd. Twee dagen heerlijk zonneschijn, Dan... zouden wij weer beter zijn! Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest brengen ter openbare kennis, dat bij Gedeputeerde Staten de zer provincie is ingekomen een verzoek van de Vereeniging tot oprichting en exploitatie van een Rust- en Vacan- tieoord van den Koninklijken Neder- landschen Bond van Oud-Onderofficie ren gevestigd te Soest om een hotel vergunning voor de eetzaal, de daarach ter gelegen recreatiezaal en de daaraan grenzende serre van perceel Prins Bern- hardlaan 40 te Soest. Binnen twee weken na dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijke bezwaren bij B. en W. in brengen. Wethouder Van Dalen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhin derd is om op Maandag, 18 Februari a.s. zijn gewone wekelijksche spreekuur te houden. Kleinkunstavond Nederland helpt Indië. Ten bate van het comité "Nederland helpt Indië", werd Zaterdagavond een kleinkunstavond gegeven in de zaal van Eemland, die helaas maar matig was bezet. De heer Cramer, de stuwer in dit co mité, sprak een kort openingswoord. Hij bracht dank aan Henk Postma's gezel schap "Eprabesch", voor de belange- looze medewerking, aan de Soester win keliers voor de vele fraaie prijzen voor de verloting, aan den heer Egberu, tooneelkapper en tenslotte aan l directeur van Eemland voor de grs beschikbaarstelling van de zaal. Hierna kwam Postma met zijn gen schap voor het voetlicht met een b, van schetsen, liedjes, dansen en vo; drachten. "Cowboy en liefde", 'n leuke waarin wij werden verplaatst 1 prairiën, deed ons menigmaal harte lachen. Marten Boelen heeft een pre: tige stem. Raak was de typering van de persoR in "Het boék van 1840". Vooral A- Hansen viel op door haar fijn spel. De verschillende dansen waren volb valligheid en gratie. Wij noemen voor, Mijmeringen en Levenslust en "Poppe. dans". Bijzondere vermelding verdie: ook Henk Postma met zijn "Helden g dicht". "Hollands Glorie", waarin het gehee gezelschap optrad, vormde een waard, slot aan deze voorstelling. De piaiü Leo van den Boogaard zorgde voor p& sende muzikale begeleiding. Feestavond SEC Zooals reeds eerder gemeld biedt ht bestuur van SEC haar leden donateur en begunstigers a.s. Maandag- e Dinsdagavond in de groote zaal va hotel Eemland een feestavond aan. Er is echter voor deze avonden zoo1- geweldige belangstelling, dat besloten t op Maandag 25 Februari a.s. een derdi avond te organiseren, zoodat de oi teleurgestelden alsnog gelegenheid kif gen deze voorstelling bij te wonen. Koorvereeniging "Excelsior". De Soester koorvereeniging "Excelsior heeft het Requiem van Brahms in stu die genomen om daarmede aan de: vooravond van den Nationalen Feestdaj de gevallenen te herdenken. Mochten e nog gegadigden zijn, die dit mooie weiï mee willen instudeeren, dan raden ui hen aan dit zoo spoedig mogelijk te doen. Het koor repeteert 's Woensdagsavond1 in de kleine zaal van Religie en Kunst Veel dank zijn wij verschuldigd aan hen die hun leven voor ons land en onze vrijheid hebben opgeofferd. Laten wt daarom onze dank brengen in groot- schen vorm, door met een talrijk kooi het mooie Requiem ten gehoore te bren gen. Het kan, dus het moet. Onze plaatsgenoot J.G. Hendriks slaagde voor het Staatsexamen praktijk boekhouden. "De volk een late staa vind tion rock Daa Als Breir op m licht kelaa ten zo'n buite Zelf vrese Soest ondei Brom Een 1 maar wordt in Zu of in Zimb aardb kijkt i luiste: "Alsi naar veerti zin ht uur rt om te kels te de jei muzie tions man bandjt weet i ook o is of c Noo Van d bemo< van et zegt, 1 moet i van m Als n plaatje dat ze binnei land is zeven in Flnl bepale wan is belang gelanc naarzi genott bij Ph( men v halve i het mi vaste In een ziek op dio So de lok; gon hij Tussen hij Pet naar ht key nai 'St: (Led 2. 'Cl Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Tetefoon 035 -60 93 459 60 93 460 MANDAATLIJST VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum ligt voor iedereen ter inzage de "Mandaatlijst". In deze Mandaatlijst staan de bevoegdheden omschreven die burgemeester en wethouders aan bepaalde - in dit besluit genoemde - ftmktionarissen hebben opgedragen om namens het college besluiten te nemen. Ook wie de in dat besluit aangegeven stukken mogen tekenen staan vermeld. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. uitbreiden van een woonhuis, Schoutenkampweg 59; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordeningen artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 2. plaatsen van een kap (met dakkapel) op een garage, Hartweg 25; (artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 3. uitbreiden van een woonhuis en het aanbouwen van een garage, Prins Hendriklaan 46; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 4. het vergroten en veranderen van de zolderverdieping, Klarinet 24; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 5. het vergroten en veranderen van de zolderverdieping, Klarinet 26. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 15 februari 1996 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BETREFT VERZENDDATUM bouwen van 19 woningen met garages en bergingen 2-2-96 bouwen van 6 twee onder een kap woningen met garages/bergingen 2-2-96 plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak 1-2-96 plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldak vlak 1-2-96 uitbreiden van een woonhuis en het vernieuwen van een garage De burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor: 1 het verwijderen van asbesthoudende daken van schuren/garages bij diverse woningen in Soestdijk 't Hart; (verzonden: 5 februari 1996); 2. het slopen van de woning Laanstraat 76 met bijbehorende bijgebouwen, (verzonden 6 februari 1996); Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet AWB) kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet bin nen zes weken na de verzenddatum van de sloopvergunning worden ingediend. VERLEENDE KAPVERGUNNING Periode: 2 februari t/m 8 februari 1996 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Kruisweg 4 Valeriaanstraat 183 V. Lenneplaan 4a Klaarwaterweg 24a Eigendomweg 76 Pijperpad 42 Gallenkamp Pelsweg 11 GEMEENTE SOEST Vedelaarpad (naast nr. 12) Zuid Promenade Betreft: 1 berk 1 eik 1 eik 1 spar 1 ceder 1 conifeer en 1 den 1 esdoorn 2 honingbomen 1 moeraseik en 2 linden (onder voorwaarden) BOUWPLAATS Dorresteinweg 23 (96053) Hellingweg 2 (96052) Heuvelweg 6 (96050) Libel 7 (96021) Meent 29-29a (95594) Nieuweweg 36a (96054) Oude Tempellaan 1 (94475) Patrijsgang 14 (95364) Plasweg 25 (95614) Prins Hendriklaan 60 (96051) Soesterbergsestraat 47 (95596) Valeriaanstraat 12 (95158) Waldeck Pyrmontlaan 3 (96056) BETREFT INGEDIEND plaatsen van een kap op een garage 31-1-96 uitbreiden van een woonhuis 31-1-96 verbouwen van een bergruimte en het uitbreiden van een woonhuis 30-1-96 plaatsen van een blokhut 31 -1 -96 bouwen van een dubbel woonhuis met garages 2-2-96 aanbouwen van een serre 1-2-96 bouwen van een bedrijfskantine 30-1-96 uitbreiden van een woonhuis 29-1-96 plaatsen dakkapel op de woning en plaatsen kap op de garage 1-2-96 bouwen van een garage 31-1-96 uitbreiden van een woon-/winkelhuis 30-1-96 plaatsen van een dakopbouw 1-2-96 aanbouwen van een serre 1-2-96 3. 'Sa (The 4. "Re 5. 'Gt (Moo Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12:30 uur. 8 v BESLUITEN B. ENW. tl.tl. 6 FEBRUARI 1996 BOUWPLAATS Beukenlaan 1 (95316) Beukenlaan (ong.) (95460) Molenstraat 31 (96013) Molenstraat 31 (96031) Nassaulaan 16 (95321) Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest. Periode: 2 februari t/m 8 februari 1996 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Betreft: Valeriaanstraat 131 1 conifeer Speenkruidstraat 15 1 berk en 1 blauwspar 1 -2-96 GEMEENTE SOEST VRAAGT AAN: Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. Versteeghlaan Waldeck Pyrmontlaan, voor nrs. 10, 11, 50, 62 16 lijsterbessen 4 lijsterbessen t r' i Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093709. ONDERWERP Aanvraag standplaatsvergunning voor 1996 1 Weigering bouwvergunningen (95627 en 95628( voor de bouw van twee woonhuizen op de percelen Felix Orttlaantje 7 en 8 Stichting Wij ook; subsidieverzoek Verzoek van de Ned. Ver. tot be vordering van de Zondagsrust en de Zondagsheiliging vraagt geen toestemming te verlenen voor evene- nementen op 5 mei a.s. (herden king bevrijding) Woningbouw Ferdinand Huycklaan 26 BESLISSING Gevraagde vergunning aan Dijkkamp verleend (vrijdag Honsbergen voor verkoop vis) Bouwvergunningen (95627 en 95628) voor de bouw van twee woonhuizen op de percelen Felix Orttlaantje 7 en 8 weigeren wegens strijd met het gelden de en het in voorbereiding zijnde be stemmingsplan. Subsidie afwijzen wegens termijn overschrijding; geen gift of donatie beschikbaar stellen. Ontwerpbrief vastgesteld waarin wordt medegedeeld dat van het verzoek is kennisgenomen, dat u zich houdt aan de regeling van de Zondagswet en dat u geen reden ziet voor even- menten geen toestemming te geven. Bestemming terrein niet ver anderen t.b.v. woningbouw.

Soester Courant | 1996 | | pagina 4