iaard'Ü ine zone Nieuwe Kollehtie Jjii lü Mbijü 797 r' 599,- Etos-drogisterij Sade verbouwd cinib Rabobank Soest-Baarn presenteert haar nieuwe beleggingsteam 'Je bent niet de enige!' 'Steun de vluchtelingen, wordt ook donateur' Kim On beloont slagzinverzinners •JlLUJJiü! 1 NEWO B.V. ICHADE- tEPARATIE 1 HANDEL WANDEL I beTROUWbaar Wij nodigen u uit voor onze 299,- Gevraagd 60311 19 A. W. EERLAND oek van Walsem Fotografie Informatie voor jongeren oiS%(e^keïkenme,0'e™pr Kenwood receiver met B&W luidsprekers Blauwpunkt videorecorder met showview en pdc VI VASTE-, en INVALLOPERS Soester Courant tel: 6014152 Actie Vluchtelingenwerk Soest Heropening vrijdagmorgen om 9.00 uur Reischeques voor prijsvraagwinnaars Waterleiding door vorst gesprongen Kortsluiting zorgt voor brandje VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Inbraak in garage aan Rubenslaan WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 SOESTER COURANT DMPUTERCURSUSSEN. aine groepen, betaalbaar, di jt starten. O.a. WR Word, ndows, DOS, Typen, Lotus, cel, Bel DataDidact: 035- 22826. VAKGARAGE oor grote en lichte n alle merken auto's. Jijverheidsweg 11 Soest el. 035 - 602 71 23 Vuur PASFOTO'S naar Hm,",,, D foto-Video KoHiiifliiint'lnaii j Soest - M. 035-oai? Voor het ONTWIKKELEN AFDRUKKEN VERGROTEN van uw eigen fata-werk naar: Herman van Dam Foto-Video KtmnijjiuiiW,,,,,, 42,i Soesl - lel. 035-6017552 PAGINA 7 Tandprothetische praktijk KUNSTGEBITTEN reparaties 2 uur) Gratis advies. Utrechtseweg 50, Amersfoort Telefoon 033-4632567 TE KOOP Soest, Reespoor ïer goede slaal van onderhoud verkerende moderne mid- vonrng mei schuur en een besloten ruin. Bouwjaar 1987 ling: entree, toilet, woonkamer, moderne open siematic i'n- vkeuken. 0e beneden verdieping is geheel voorzien van Jizen. 1e verdieping: overloop, 3 slaapkamers waarvan 1 «rstenwand, de 1 e verdieping is voorzien van laminaat badkamer met ligbad, aparie douche en toilet, vaste trao ruime zolder met was- en droogaansluiling iel voorzien van thermopane-beglazing. gprljs 289.000,. K.k. Tel: 035 - 6P2 75 31 een gezellige dag en een schitterende idsreportage. Tevens kunnen wij uw oreportage professioneel verzorgen. aag maken wij een afspraak voor een persoonlijke resentatie van ons werk op een tijd die schikt! )ek van Walsem fotografie Soestdijk telefoon/fax (035) 601 80 71 Als onderdeel van de afdeling Fi nanciële Advisering heeft de Rabobank Soest-Baarn een nieuw beleggingsteam geformeerd. De dy namische ontwikkelingen in de fi nanciële markten vragen om een professioneel advies. De adviseurs hebben dan ook allen een jaren lange ervaring op dit gebied. Op het hoofdkantoor van de bank aan het Kerkplein te Soest huisvesten Miijam Mellink-van der Meer, Pieter Krom en Dick Geersinga. Miijam is de laatste aanwinst van het team. Zij heeft een jarenlange ervaring in de professio nele effectenhandel ondermeer bij Banque de Suez. Zij ziet het als een uit daging haar ervaring over te brengen op de particuliere belegger. Pieter is afkom stig uit de optiewereld, waar hij onder andere als market maker heeft geope reerd. Hij heeft inmiddels al geconsta teerd, dat de particuliere belegger het itie-instrument vaak onjuist gebruikt, 'et wordt veel te vaak als speculatief rvaren. Het biedt echter veel meer logelijkheden, t.w. extra rendement of irzekering op het aandelenbezit. Dick |enslotte is voorafgaand aan zijn rol als ïleggingsadviseur jarenlang werkzaam geweest in de valutahandel. Een derge lijke hectische wereld leert-je wel stress bestendig te zijn. Een zeer welkom han delsmerk; ook in de functie van beleggingsadviseur. Het beleggingsteam is de rechterhand van de financieel adviseurs. Zij geven een integraal maatwerkadvies en vallen terug op de beleggingsadviseurs voor de ..specifieke ontwikkelingen op de beur zen. Er is hier sprake van een uitgeba- anceerd team, die de ontwikkelingen op financieel, juridisch, en fiscaal gebied volgen. Per slot van rekening kunnen deze ontwikkelingen steeds weer leiden tot het analyseren en eventueel aanpas sen van de financiële planning. We wen sen toch allemaal een onbezorgde finan ciële toekomst? De Rabobank is hiertoe graag de adviespartner van de klant. Dynamisch team Dat het hier een dynamisch team betreft is wel duidelijk. Ze zijn constant in de weer om d^ kennis van de klant te ver rijken middels het organiseren van seminars of workshops. In oktober 1995 heeft de eerste druk bezochte avond plaatsgevonden over technische analyse. Op 14 en 21 maart staan de volgende avonden al weer gepland. Die avonden nodigt de Rabobank belangstellenden graag uit tot het bijwonen van een optie workshop. Het aantal deelnemers aan Van Goyenlaan 28 ïrgfngk appartement °P 1e woonlaag ig: royale living, balkon met optimale zon- uigkap 2 slaapkamers, doucheruimte, tofraamkn elteliik v°orzien van -lnen dubbele beglazing, fvLn ie1COmpiex verkeert "i een prt- ikl voorsrhM°Ud' Maandservicekosten f ikl voorschot verwarming. Opgroeien in een gezin met een ouder die psychiatrische problemen heeft, is niet altijd even gemakke lijk. Vaak gaat er, heel begrijpelijk, veel aandacht naar die ouder. Ook de kinderen maken zich zorgen om hun vader of moeder en hebben vra gen over de ziekte. Zij nemen aller lei verantwoordelijkheden van de ouder over, zoals taken in het huis houden of de zorg voor jongere broers of zussen, waardoor zij zich extra zwaar belast voelen. Erover praten met anderen is moeilijk, veel jongeren schamen zich ervoor. Bo vendien begrijpen anderen het meestal niet zo goed. Jongeren vinden het vaak fijn om te merken dat ze niet de enige zijn met een ouder die problemen heeft. Er zijn jongeren die een aantal soortge lijke dingen hebben meegemaakt en die rondlopen met dezelfde vragen, zoals bijvoorbeeld: "Hoe kan ik het beste omgaan met mijn ouder?", "Ik voel me zo schuldig, wat moet ik daarmee?" of "Krijg ik dat nou ook?" Informatie-bijeenkomsten De Riaggs in de provincie Utrecht orga niseren twee informatie-bijeenkomsten voor jongeren in de leeftijd van 17-23 jaar, die een vader of moeder hebben met psychiatrische problemen. De bij eenkomsten worden gehouden op dins dag 19 maart en dinsdag 3 april, van 16.00 tot 17.30 uur, bij de Riagg Stad Utrecht, Tolsteegsingel 2A te Utrecht. Tijdens de eerste bijeenkomst zal er o.a. een video vertoond worden en in de tweede bijeenkomst zal o.a. iemand van de Stichting Labyrint (een zelfhulp organisatie van direct betrokkenen van psychiatrische patiënten) zijn/haar ei gen ervaringen vertellen als kind van een psychiatrische zieke ouder. Als ver volg op deze informatie-bijeenkomsten wordt er een jongerengroep georgani seerd. Binnen deze groep kunnen jon geren ervaringen uitwisselen en kunnen zij praten over hun eigen problemen en gevoelens. De groep komt bij elkaar op de dinsdagen 16 en 23 april, 7 en 14 mei, 11 en 25 juni, van 16.00 tot 17.30 uur. Voor meer informatie of het opvragen van een folder en/of aanmelding kun je contact opnemen met: Martijn Bool, Riagg Stad Utrecht, tel. 030-258 78 87; Marian Kesler, Riagg Westelijk Utrecht, tel. 030-280 93 80; of Petra Wind- meijer, Riagg Amersfoort Omstreken, tel: 033-460 35 00. d, Breeland 84 geschakelde hoekwoninq met rv- intrekkelijke sn ruim opgezette woon- ^uken, toilet en hal. 'iHerrii! P mers' ba|1kamer en ■fkama? en'h91 VaSte trap naar 9rote ■t Kamer en bergruimte. Eventueel te- pn)s nabijgelegen garage te koop. Het Rabo-beleggingsteam; v.l.n.r. Mirjam Mellink-van der Meer, Pieter Krom en Dick Geersinga. maison SOESTERBERGSESTRAAT 32A TELEFOON 601 SOEST deze workshops is gelimiteerd, dus enige haast bij het aanmelden is geboden. De eerste avond zullen de basis begrippen alsmede de prijsvorming van opties e.d. behandeld worden. Meer diepgang wordt er op de tweede avond gegeven over de mogelijkheden met optie-stra tegieën. De adviseurs nodigen alle belangstellen den graag uit om kennis met hen te maken, zodat zij hen kunnen overtuigen van de kwaliteit die de Rabobank te bie den heeft. Men kan hiertoe een afspraak maken via Alwin Stravers of Henrietta van den Berg, de commerciële binnen dienstmedewerkers. Dit geldt ook voor de aanmelding voor de optieworksh'op. Zij zijn te bereiken op tel. 609 63 26 of 609 63 94. I 4 KENWOOD KR-A3070 receiver met afstandsbediening, voorkeu zezenders en 2 x 50 watt, eenvoudige bediening. B&W 202i, improved luidspre kers met een belastbaarheid van 120 watt piek vermogen Setprijs normaal 1079,- Gouden Unieke recorder in z'n prijsklas se, met automatische datum en tijdsinstelling. Eenvoudige bediening door on-screen infor matie. HU beeldsysteem en een direct-drive loopwerk met een aluminium chassis dus oerdegelijk. Gow»e® SnaavV11 Bijpassende kenwood cd-speler van 349,- nu voor televisie, video, camcorders, hifi- stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar Steenhoffstraat 13a - 15 - Soest - Tel: 6012132 voor de Aanmelden: De Stichting Vluchtelingenwerk Soest is een actie gestart om dona teurs te werven. Zowel personen en groepen ais instellingen en bedrij ven zullen per brief uitgenodigd worden om donateur te worden. Dat kan al voor f 5,- per maand (f 60,- per jaar), maar ook eenmalige gif ten zijn van harte welkom. In 1995 werden er al spontaan giften ontvangen van de kerken (o.a. jeugd- kerk de Zijdeur), van Spullenhulp (de opbrengst van de Kerstveiling) en van Vrouwen voor Vrede. Ook een klein aantal particulieren deed een gift. In to taal bracht men voor 1995 f 2.500,- op. Met dit geld kon de stichting Vluchte lingenwerk een 9-jarig jongetje, dat in een kamp in Afrika verbleef, over laten komen naar zijn moeder, die hier al twee jaar met haar twee andere kinde ren woont. Ook was het mogelijk een Iraanse man, die jaren ondergedoken zat in eigen land, met zijn gezin in Soest te herenigen. Voor 1996 wil Vluchtelingenewerk op nieuw een of twee familieleden probe ren te herenigen met hun gezin in Soest. Daarnaast is er geld nodig voor nood hulp. Het gaat vaak om kleine noodza kelijke bedragen, die vluchtelingen net niet op kunnen brengen, omdat ze nau welijks hebben kunnen sparen. Voor beelden zijn o.a.: een keer telefoneren naar familie in het geboorteland bij ziekte en overlijden; bijdrage' aan extra ziektekosten, die niet door de verzeke ring gedekt worden; reiskosten naar ge zinsleden, die nog in een asielzoekers centrum verblijven. Studiekosten Ook wil men een enkele keer een lening verstrekken voor studiekosten, die niet elders vergoed kunnen worden en wel een goed perspectief op betaald werk bieden. Zo werd het afgelopen jaar een lening verstrekt voor een horecaoplei- ding, die de cliënte later weer terugbe taalt uit haar salaris als serveerster. Voor 1996 is er al een gift toegezegd van de Rotary Soest/Baarn en hebben drie gemeenteraadsleden zich aangemeld als. donateur. Wie ook een steentje wil bij dragen, kan zich telefonisch opgeven als donateur of de informatiefolder opvra gen (tel. 602 60 53). Wie geen finan ciële bijdrage wil of kan leveren, kan misschien vrijwilliger worden. Vluchtelingenwerk Soest geeft graag alle informatie (vraag naar Ammy Lan- genbach of EUy van Ziel). Etos drogisterij Sade aan de Van Weedestraat 18 is de afgelopen pe riode ingrijpend verbouwd. De en thousiaste medewerkers, onder aanvoering van eigenaar mevr. Ingeborg Saat, zijn zeer trots op de vernieuwde winkel die zij sinds de cember 1994 als franchiseneemster bezit. De deuren van de vernieuwde vestiging gaan a.s. vrijdag, (16 fe bruari) om 09.00 uur open, wat feestelijk onder de aandacht van het publiek wordt gebracht. Zo kunnen de bezoekers rekenen op aantrek kelijke prijsaanbiedingen en ont vangen de eerste 500 klanten gratis een toilettasje t.w.v. f 9,95. "Kim On heeft de beste keus en kwaliteit, en het wordt zichtbaar met veel zorg bereid." Zo luidt de winnende slagzin in de prijsvraag die Kim On, het (bijna) van oudsher bekende Chinese afhaalrestaurant aan de Nieuweweg 60, eind vorig jaar organiseerde. Aanleiding voor de wedstrijd, waarbij het erom ging een slagzin af te maken, was het tienjarig bestaan van het afhaal restaurant, dat vorig jaar naar een nieuw pand - dichtbij de oude vestiging - ver huisde. Dat de Soester bevolking heel wat slagzinverzinners telt bleek uit het grote aantal inzendingen: er deden een paar honderd mensen mee. Veertien van hen vielen in de prijzen in de vorm van reischeques, die vorige week dinsdagavond in het restaurant werden uitgereikt. De familie "Kim On" liet dat onderdeel over aan Bert Hovestad van reisbureau Gerth, dat de reischeques verzorgde. Er waren tien cheques van 100 gulden, drie van 250 gulden en een van maar liefst 1000 gulden (uiteraard voor de hoofdprijswinnaar) te verdelen. De cheques van 100 gulden gingen naar de families V.d. Burg, Drannikova, Nies- waag, Broekhof, van Rouwendaal, Bal, de Bruin, van Vloten, Runia en Dijk- De verzamelde prijswinnaars in het Chinese afhaalrestaurant, dat inmiddels tien jaar bestaat. man; die van 250 gulden waren voor de families Rasch, Huizing en van Beek. De hoofdprijs werd gewonnen door de aangenaam verraste familie Keereweei van de Varenstraat. Alle prijswinnaars werden onthaald op koffie en smakelijke Chinese hapjes en kregen bovendien een bos bloemen mee. Daarmee werd op feestelijke wijze onderstreept dat Kim On zich in tien jaar tijds bij de talrijke liefhebbers van Chinese maaltijden in Soest een vaste heeft veroverd. Door de nieuwe winkelinrichting kun nen de produkten nog duidelijker wor den gepresenteerd en wordt ruimte ge boden aan een uitgebreider assortiment artikelen. Ook kan de klant bij de ver nieuwde drogisterij/parfumerie kiezen uit een groot aantal internationale mer ken, zoals Vanderbilt, Nina Ricci en dergelijke. Ook voor toonaangevende merken op het gebied van Huid verzorging zoals ROC en Marbert is men bij Etos aan het juiste adres. Bo vendien zijn de verkoopprijzen van alle topgeuren bij Etos sinds april 1995 blij vend verlaagd met gemiddeld vijftien procent, soms zelfs oplopend tot zestig procent. Naast geuren kan de klant bij Etos te recht voor gezondheidsprodukten en geneesmiddelen, waaronder diverse ho meopathische middelen. Verder heeft Etos een uitgebreid assortiment baby- produkten, waaronder een speciale lijn babyverzorgingsprodukten onder het huismerk Etos Baby Care. Ingeborg Saat van de vernieuwde Etos, met de vaste medewerksters Yvonne, Floor en Carolien. Sparen Om het winkelen bij Etos extra aantrek kelijk te maken kunnen ouders van jonge kinderen met de Superbaby Spaaraktie sparen voor gratis baby-, peuter- en kinderkleertjes. Bij aankoop van f 5,- aan babyprodukten krijgt de klant een Superbabyspaarzegel. Een volle spaarkaart met twintig zegels geeft f5,- korting bij aankopen op de kinder afdeling van alle C&A vestigingen. Behalve voor Superbabyspaarzegels kan men bij Etos ook sparen voor Airmiles. Bij elke f 25,- aan aankopen (exclusief geneesmiddelen) ontvangt de spaarder 1 Airmile. Tevens heeft Etos wekelijks interessante Bonusmiles-acties en ont vangt men bij aankoop van elk Etos ei gen merk-artikel een bonusmile. Klan ten van Etos krijgen bij de kassa zowel Airmiles als Superbaby-spaarzegels aan geboden. De politie is in het afgelopen weekeinde enkele malen te hulp geroepen bij over last, ontstaan als gevolg van een bevro ren waterleiding. Vrijdagmiddag ge beurde iets dergelijks in een woning aan de Dennenweg; vrijdagavond moest de politie zichzelf toegang verschaffen tot een leegstaand pand aan de Koningsweg om de watertoevoer af te grendelen. De brandweer rukte vorige week woensdagmorgen al om half acht uit naar een woning aan de Prins Bernhard- laan, waar brand was gemeld. Een bewoonster had op de eerste verdieping rook uit een kast zien komen en rea geerde adequaat -door de hoofd schakelaar uit te draaien. De brandweer hoefde daardoor niet in actie te komen. Centraal Meldpunt Vrijwilllgershulp Soest - Soesterberg Uit een garagebox .in een flatgebouw aan de Rubenslaan zijn vorige week een aantal elektrische en handgereedschap pen ontvreemd. De waarde van de buit wordt geschat op 5000 6000 gulden. De deur bleek geforceerd te zijn. Aan gifte deed een 23-jarige inwoner van Baarn. Je eigen leven inrichten. Je recht halen. Samen, met de ANIB. Dé bond voor belangenbeharti ging en persoonlijk advies. Vraag informatie. BOND VAN GEHANDICAPTEN EN ARBEIDSONGESCHIKTEN Antwoordnummer 848, 1940 VG Heemskerk Telefoon (02510) 534 34. Na 1-10-'95: 0251253434

Soester Courant | 1996 | | pagina 7