Extra faciliteiten lokale topteams Voetbalclubs komen in tijdnood Dames van Red Stars overklassen SBU IIENTJE AOENTJE Geen unaniem standpunt integratie Invallers nemen honneurs goed waar erplaats Overeenstemming WZ'49 en Henk van Asch voor 1 jaar igfin in de week! iRSWAREN EFOON 035-601746S Dakwerken TURNEN Oran Hoffmann van TV Soest mag naar Steenwedstrijden TURNEN Gelegenheidsteam De Springbokken pakt vierde plaats BASKETBAL Doordeweekse wedstrijden nu al onvermijdelijk VOETBAL Twijfelachtig Duinkikkers duiken veertien medailles op uit Aqua Indoor VOETBAL zaterdag Meer sport op pagina 12 PAGINA 11 ag-garantie VOENSDAG 21 FEBRUARI 1996 SOESTER COURANT Basketbalsters voor rust niet te stuiten: 73-48 (46-19) Heren Nieuwe criteria zaalruimteverdeling vastgesteld door college ATLETIEK Bronzen medaille Vincent Hofmann op NK voor jeugd Uitzondering f Sportclubs nog niet op één lijn in advies Afwezigheid van vier basisspelers deert De Eemvogels niet KORFBAL 3de service Meer kans meer geld, bij Sportprogramma! ZONDAG 25 FEBRUARI WOENSDAG 21 FEBRUARI Zaalvoetbal 20.00 uur Team Vos-SEC (Blaricum) VRIJDAG 23 FEBRUARI Zaalvoetbal 21.00 uur Bussum-DVS/De Kuil (Bus- sum) ZATERDAG 24 FEBRUARI Basketbal 17.00 Crackeijacks-The Red Stars (D) (Amersfoort) 19.30 uur Lokomotief-The Red Stars (H) (Voorburg) Korfbal 18.30 uur Tweemaal Zes-De Eemvogels (Maartensdijk) Handbal 14.30 uur Smeeing/BDC (H)-Aalsmeer 4 (Beukendal) Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Leiden (Koningsweg) 14.30 uur MHC Soest (H)-Bennebroek (Koningsweg) Waterpolo 19.30 uur De Haaien-De Duinkikkers (H) (Leusden) MAANDAG 26 FEBRUARI Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur Firtina'93-Barboros (Beuken dal) Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Tijdens de laatste voorronde heeft Oran Hoffmann van de Turn Vere niging Soest zich geplaatst voor de Steenwedstrijden op 16 maart. In die wedstrijd komen de tien beste turners van de regio uit. In de Utrechtse Catharijnehal eindigde Hoffmann met minieme achterstand op de nummers één tot en met vier als vijfde. Met name zijn goed uitgevoerde vloeroefening, waarop hij een 6.95 scoorde, was debet aan het goede resultaat. Met uitzonde ring op de brug scoorde de Soester steeds hoog. Hij was niet de enige die op de brug moeilijkheden ondervond, want dit onderdeel bleek voor velen een struikelblok. Dat was op te maken uit de scores van de deelnemers. Hoffmann is tot nu toe de enige Soes ter die zich heeft geplaatst voor de Steenwedstrijden. Volgens de TV Soest maakt hij een goede kans om hoog te eindigen in die wedstrijd. Overigens verleende de T\irn Vereniging Soest haar medewerking aan de voor ronde die in Utrecht werd gehouden. In de Catharijnehal in Utrecht be haalde het gelegenheidsteam van De Springbokken een verdienste lijke vierde plaats tijdens turn- wedstrijden voor clubteams. Doordat Rennie Erasmus op het laatste moment wegviel, werd de negen-jarige Tjerk Egtberts toegevoegd aan het herenteam, waarin verder Michiel van Schaffelaar, Willem Strijbosch en trainer Harry Eichholtz uitkomen. Opvallend was de achtste plaats van Egtberts op de vrije oefening, waarbij hij een volwaardige oefening turnde met drie salto-vormen. Bij voltige werd Van Schaffelaar vijfde, maar door een fout in de vrije oefening werd hij teleurstellend elfde in de eindrangschikking. Van Schaffelaar is daardoor de eerste reserve voor de Steenwedstrijden op 16 maart, waar alleen de tien beste turners worden toegelaten. Strijbosch eindigde als dertiende. Eichholtz en Egtberts na men alleen deel in het ploegenbelang en turnden op drie en vijf toestellen mee. Om de voetbalcompetitie voor amateurs op tijd af te ronden, zal er op doordeweekse avonden moeten worden gespeeld. Elke wedstrijd van VVZ'49, Hees en SEC-zater- dag die nu nog wordt afgelast, zal vanaf 2 april op een dinsdagavond worden ingehaald. Verder staan paaszaterdag (6 april) en Tweede Paasdag (8 april) als inhaal- dagen gepland. Ook bekerwedstrijden worden doordeweeks gespeeld, maar de Soester clubs zijn reeds uitgeschakeld. Deze regeling geldt in elk geval voor de afdelingsclubs, zo blijkt uit een publicatie in Voetbal, het officiële or gaan van de afdeling Utrecht. De ver wachting is dat voor de zogenoemde KNVB-clubs (Soest en SEC-zondag) hetzelfde noodplan uit de kast wordt getrokken. Daarover waren tot gisteren nog geen mededelingen gedaan. Een andere oplossing is niet mogelijk, want de voetballers komen in tijdnood. De gedwongen 'winterslaap' duurt al bijna net zo lang als de traditionele zomerpauze. Soest haalde op 14 januari de uitwedstrijd tegen Hercules (3-1-ver- lies) in, maar de competitie ligt groten deels stil sinds begin december. In het weekeinde van 2 en 3 maart staat voor de standaardteams het eerste vol ledige programma op de kalender, maar gelet op de weersomstandigheden van nu en de conditie van de velden, is het twijfelachtig of die duels doorgang zul len vinden. Competitieleider George Knoop van de afdeling Utrecht en bestuurslid Ton Lamers hebben besloten dat de laatste competitiewedstrijden in het weekeinde van 11 en 12 mei gespeeld moeten wor den. Daarna kunnen de beslissings wedstrijden en de duels voor de nacompetitie voor periodekampioenen worden afgewerkt. Die staan gepland op Hemelvaartsdag (donderdag 16 mei), in het weekeinde van 18 en 19 mei en in het pinksterweekeinde (zaterdag 25 en maandag 27 mei). Voor het laatste weekeinde gelden uitwijkmogelijkheden naar dinsdag 21 mei en donderdag 23 mei. Tot dusver is VVZ'49 de enige Soester club die een periodetitel op zak heeft. Voor de jeugdteams gelden, afhankelijk van de leeftijd en het niveau waarop, wordt gespeeld, andere regelingen. De laatste speeldag is op zaterdag 4 mei, zodat de teams daarna kunnen deelne men aan de toernooien die in de agenda staan. Dit geldt niet voor de regionale D- en E-pupillen en junioren. Zij spe len door totdat er beslissingen zijn ge vallen. De wedstrijdgroep van de Duin kikkers zwom zaterdag in Aqua Indoor een wedstrijd. Met de clubs 'De Flevo' uit Nijkerk, IJsselmeer' uit Huizen, 'De Zwoer' uit Drie bergen en 'Z.C. Zeist' streden de Duinkikkers om de medailles. En die kwamen er: Twaalf eerste, negen tweede en drie derde plaatsen. Ér wer den 26 persoonlijke records gezwom men. Het meest in het oog springend waren Inge van Nimwegen en Lize van de Berg. Zij zwommen na lange tijd weer een persoonlijk record met voor Inge de eerste en voor Lize de tweede plaats. Joanna Thijs, Vivian Spronk en Sandra Kuijer zwommen gezamenlijk de 100 meter vlinderslag; voor alle drie een persoonlijk record en voor Vivian de eerste en Sandra de tweede plaats. Steven Uyland en Eric van Walsem zwommen zij aan zij op de 100 meter vlinderslag en de 100 meter vrije slag; een verbeten strijd tussen die twee, met voor beiden zowel een eerste als een tweede plaats. De overige gouden me dailles waren voor Leonie Oosthof (2), Jurgen van Nimwegen (2), Paul Spronk (2) en Sandra Kuijer. Zoals verwacht zijn het bestuur van WZ'49 en Henk van Asch het vo rige week eens geworden. Beide partijen tekenden een contract dat hen voor één seizoen aan elkaar verbindt. Van Asch had een optie op een langere periode kunnen nemen, maar de veer tig-jarige Soester verkoos een verbinte nis voor één jaar. "WZ'49 is ook een vereniging die bij me past en ik moet zeggen dat ik ge charmeerd ben van de spelersgroep," zegt Van Asch die zich tot en met mei concentreert op SEC, waar hij nu werk zaam is. "Hoe gek het ook klinkt, ik vind het daar steeds leuker worden sinds ik heb meegedeeld dat ik na dit seizoen weg ga. Het is alsof er een last van mijn schouders is gevallen en van zowel het bestuur als de spelers en de supporters hoor ik dat ze het jammer vinden dat ik weg ga. Nee, spijt heb ik er niet van. Misschien had ik sommige dingen an ders moeten doen," aldus Van Asch die nog steeds niet de exacte reden wil ge ven waarom hij na dit seizoen niet op de Bosstraat-West blijft trainen. Voorzitter Henk van der Pol is blij dat hij Van Asch heeft kunnen vastleggen. "We willen doorgaan op de ingeslagen weg. Dat betekent dat we het perspec tief benadrukken zonder de huidige waarden van WZ'49 uit het oog te ver liezen. De saamhorigheid tussen de se lectie en de recreanten moet in stand blijven. We willen geen recreatief elftal de wei insturen en proberen elk jaar een klasse hoger te kijken. Maar dat mag niet ten koste van alles gaan. Die lijn willen we doorzetten." Van Asch, in het dagelijkse leven zelf standig aannemer, heeft het voordeel dat hij volgend seizoen in elk geval zijn zondag weer kan vrij houden. Om bij zijn club Soest te kunnen kijken Van Asch: "Of bij SEC." er 31.700 78.100 36.400 121.000 69.600 21.500 49.800 43.000 en 32.900 37,200 46.100 90.300 48.200 2i»00- 10050- 13£00- JA-50- Z350- 1J-050- lL2êer- tu50T- rL85er- .9-950- JLB60- 26.900,- 15.850,- 13.380,- 6.150.-1 6.850.- 11.450.- 10.750.- 11.150.- 11.350.- 8.950.- 7.950.- 7.650.- 8Jê&T- 7.150.-J11 in nieuw en occasion 3-18.00 uur i te bewonderen. fop z'n vroegst morgen wordt het 'advies openbaar gemaakt dat de werkgroep van de Vereniging Sport raad Soest (VSS) heeft uitgebracht omtrent de integratie van sport accommodaties. Vast staat dat in dat advies geen eensluidend stand punt wordt ingenomen als het gaat om de verplaatsing van bepaalde accommodaties. In de thuiswedstrijd tegen SBU heb ben de dames van The Red Stars zich in de eerste helft van hun beste kant laten zien. De Utrechtse gasten werden in die fase overklast door de ontketende basketbalploeg van coach Aldo Heeregrave. Na twintig minuten was de wedstrijd al beslist (46-19). Het werd 73-48. Met een gezonde dosis werklust maakte Red Stars de tegenstandsters het leven zuur. De verdedif .ig zat nagenoeg pot dicht en in de luuit had Red Stars het meeste te vertellen. De uitvallen van de Soesters werden zo goed uitgevoerd dat SBU de ene na de andere steek moest laten vallen. Het leek dan ook even car naval in sporthal Beukendal. In de aan val liepen de combinaties geolied en het ontbrak er nog maar aan dat Red Stars in polonaise de basket van SBU op zocht. Vanaf 4-4 begon het te lopen. Geraldine Melgert scoorde in zes minu ten tijd acht punten, Yvonne Smink deed er een schepje bovenop en na twaalf minuten was het 23-6. Red Stars was bezig aan een van de beste speel- helften van de afgelopen jaren en scoorde in de laatste acht minuten nog eens 23 punten: 46-19. Dat het moeilijk is om veertig minuten lang goed basketbal te spelen, bleek in de tweede helft. De afronding liet soms te wensen over, maar het grootste strui kelblok was dat het tempo omlaag ging. SBU had overigens ook al eieren voor haar geld gekozen en de persoonlijke verdediging over boord gegooid, het geen het baltempo van Red Stars niet ten goede kwam. De koers was echter al lang gelopen en de voor rust afgedwongen marge bleef lange tijd in takt. Tot de laatste twee mi nuten. Toen scoorden de Utrechters nog tweemaal, waardoor ze de tweede helft nipt winnend afsloten (27-29). Maar de echte winst was voor Red Stars (73-48), waardoor de dames na afloop al voor zichtig spraken over de stijgende promotiekansen. Aanvoerster Yvonne Smink was zater dag weer topscoorster met achttien pun ten. Ook Melgert (14), Nancy de Kruyf en Antoinette van Eeten (beiden 13) belandden in de dubbele cijfers. Het herenteam keerde onverrichter zake terug uit Barendrecht. In de Zuid hollandse plaats stond zaterdagavond de belangrijke wedstrijd tegen Binnenland op het programma. Het duel werd afge last, omdat slechts één scheidsrechter kwam opdagen. Hij wenste de basketballers niet in zijn eentje te leiden, zodat Red Stars dit seizoen nog een keer naar Barendrecht zal moeten. Dertien punten scoorde Antoinette van Eeten, die hier in de lucht een bijdrage levert aan de zege van Red Stars. Foto: Herman van Dam. Toch kan Red Stars terugkijken op een geslaagd weekeinde, want Crackeijacks verspeelde verrassend twee punten in de uitwedstrijd tegen BV Alphia. Wint Red Stars het inhaalduel met Binnenland, dan staan de Soesters weer op de tweede plaats. Tijdens de Nederlandse indoorkam pioenschappen atletiek heeft Vincent Hofmann van AV Pijnenburg een bronzen medaille gewonnen op de 800 meter voor B-junioren. De Soester bereikte zaterdag als ze vende de finale door zijn persoonlijke record te verbeteren: 2.03.95. Die tijd ging een dag later in Den Haag aan flarden. In 2.01.66 eindigde Hofmann als derde. De tweede plaats was even in zicht, maar op het laatste rechte stuk was Hofmann in gesloten. Bo Menning haalde de finale van de 1.500 meter niet. In de series bleef hij in 4.33.12 net boven zijn eigen beste tijd. In de Houtrusthallen in Den Haag worden komend weekeinde de Ne derlandse kampioenschappen indoor voor senioren gehouden. AV Pijnen burg wordt vertegenwoordigd door Elja den Os (60 meter), Sabine van Rossenberg (hoogspringen) en Marion van den Broek (200 en 400 meter). steld op 250.- -ASIONS Km.stand van voor moet, buiten het inmiddels iets duurder geworden passepartout-tarief, extra gaan betalen als ze meer uren willen af nemen. Een uitzondering wordt gemaakt voor de sporters die op landelijk niveau uit komen. Voorbeelden daarvan zijn Stam/SoVoCo heren 1 en dames 1 en 2, Smeeing/BDC heren 1 en 2, Shot 1 en enkele (jeugd-)turners van TV Soest en mogelijk De Springbokken. Nog een voorbeeld: Voor een landelijke volleybalwedstrijd staat, exclusief de warming-up, twee uur gepland. Voor de drie genoemde seniorenteams mag Stam/SoVoCo drie keer twee uur aan vragen, hetgeen neerkomt op een totaal van achttien trainingsuren per week. Dames 1 van die vereniging, dat in de eerste divisie speelt, oefent nu al zo'n negen tot tien uur per week. De basketbalvereniging The Red Stars dreigt buiten de boot te vallen. Hoewel zowel het eerste als het tweede heren team op gelijkwaardig niveau als de he ren volleyballers spelen en zelfs drie jeugdploegen stad en land afreizen in de eerste rayonklasse, worden die poules door de Nederlandse Basketball Bond niet 'landelijk' genoemd. De criteria voor de zaalruimteverdeling, een lijst van dertien uitgangspunten, zijn door het college vastgesteld en aan het bestuur van de VSS bekend gemaakt. Deze week vallen bij de clubs de formu lieren in de bus, waarop ze de zaal ruimte voor het seizoen 1996-'97 moe ten aanvragen. Als blijkt dat de wensen van diverse clubs elkaar overlappen, zal de gemeente overleg met hen voeren om de knelpunten op te lossen. Uiter lijk in april wordt de definitieve toewij zing van de zaalruimte bekend. Foto: Herman van Dam. Onder anderen de volleybalsters mo gen voor volgend seizoen meer trainings uren aanvragen dan andere te tams. Ondanks de afwezigheid van vier basisspelers, onder wie topscoor ster Kathja Rauch, hebben De Eemvogels geen moeite gehad om hekkesluiter Woudenberg te klop pen. In de laatste thuiswedstrijd in Aqua Indoor werd het 18-9 voor de plaatselijke korfballers. jSjoerd Lub, Astrid Doornekamp, Lonneke Drop en Claudia van de Hoed 'vielen zaterdagmiddag in om de ploeg te [Completeren. Van de Hoed gaf meteen haar visitekaartje af door na de openingstreffer van Woudenberg de gelijkmaker te verzorgen. Na 2-1 (Marco Kuil) kwam Woudenberg nog een keer langszij, maar toen werd het 5- 2 via Erik van der Pol, Van de Hoed en I Henriëtte Wisse. Woudenberg sputterde nog even tegen, voordat het via 7-5 in eens 9-5 werd. De ruststand was 9-6. De Eemvogels waren niet tevreden met die stand en schakelden in de tweede helft een versnelling hoger. In het eer ste kwartier speelde de wedstrijd zich dan ook voornamelijk in het vak van de bezoekers af. En De Eemvogels bleken over een zuiver schot te beschikken. Wisse (tweemaal), Ton Kraaikamp en Van der Pol voerden de score van af stand op en Drop en Agnes Kraaikamp verzilverden enkele doorloopballen. Toen de kruitdampen waren opgetrok ken, was het 16-6 voor de Soesters die de wedstrijd vervolgens rustig uitspeel den. Na 16-7 werd het door Marco Kuil en het vierde doelpunt van Agnes Kraaikamp nog 18-7. De laatste twee treffers kwamen op naam van Wouden berg. Foto: Herman van Dam. Boeiend duel om de bal in Aqua Indoor, waar De Eemvogels hun kop positie consolideerden. .'htvlees slechts oester teams of individuele spor- ers die op landelijk niveau uitko- iien, krijgen extra trainings-facili- eitcn. Deze sporters kunnen per reek drie keer zo lang trainen als de peelduur van hun wedstrijd. Dat is en van de nieuwe criteria voor de aalruimteverdeling die de ge- neente gaat hanteren. Voor de rest uilen de meeste zaalclubs in de re- el moeten inleveren. lp basis van de wedstrijdduur en de emiddelde bezetting van een veld krij- sn de clubs in ieder geval zaalruimte oor één training per lid/team. Die trai- ing vindt plaats in de hal waar ook de edstrijden worden afgewerkt. Van het itale aantal trainingsuren mogen de lubs nog eens vijftig procent extra aan regen, al hebben ze dan niet de garan- ie dat ze de tweede training in dezelfde .al kunnen afwerken. In een eerder sta- lium hadden het college en de Vereni- jng Sportraad Soest (VSS) veertig pro ent voorgesteld. tot dusver konden de clubs, zo lang er aalruimte beschikbaar was, onbeperkt jebruik maken van de sportzalen en - lallen. Dankzij het voordelige passe- jartout-systeem (elke club betaalt een faste jaarlijkse bijdrage per lid) waren laar geen extra kosten aan verbonden. Daar komt nu verandering in. Elke club 'ERSE MERKEN Km.stend van voor 144.000 116.900 35.600 ciet 79.000 >d 57.500 35.800 49.000 57.800 14.200 79.600 riet 97.100 i 140.000 ien 74.400 85.500 30450:- 1£860- 2Z900- 20950- 10860- 2^950- 10860- 10880- 10960- 10880- 0960- 13-860- 16050- 10860- 28.950.- 16.350.- 26.900,- 18.950.- 14.350.- 21.950.- 16.850.- 17.380.- 17.950.- 16.880.- 9.450.- 11.850.- 15.150.- 9.450.- Kapsalon Tielemans Soest Ouae Utrechtseweg 57, tel. 035-6014462 in de Staatsloterij ders moeten worden ondergebracht. Waar, dat is de vraag. Verder is algemeen bekend dat WZ'49 alleen wil praten over modellen, waar bij de sportvereniging aan de Eemweg kan blijven zitten. Soest zou evenmin willen vertrekken vanaf de Bosstraat- Oost. In de besprekingen zijn verder SEC en Hees betrokken geweest, al zal Hees sowieso aan de Verlengde Oude Utrechtseweg blijven spelen. Het terrein ligt op grond die eigendom is van de AMEV. De vertegenwoordigers van de betref fende clubs en de VSS kwamen op 4 december vorig jaar voor de eerste keer bijeen om te praten over de integratie. Sindsdien werd niet minder dan veertien keer vergaderd. De integratie is nodig om geld uit te sparen. Zoals bekend moet de sportsector het vanaf 1999 met jaarlijks 200.000 gulden minder doen, omdat de rijksoverheid gaat snijden in het gemeentefonds. Het advies van de werkgroep, die wel overeenstemming bereikte over de nor mering van het aantal sportvelden per club, is gisteren besproken door de Stuurgroep. Daarin zitten Ries van Logtenstein (sportwethouder), Sjaak Pot (ambtenaar van de afdeling welzijn), Paul Lemmen (voorzitter VSS) en Cees Verkerk (vice-voorzitter VSS). Rien van Vliet, hoofd van de afdeling financiën, bedient de Stuurgroep van adviezen. De Stuurgroep zal op basis van het werkgroep-advies een advies aan het college uitbrengen. Het is de bedoeling dat de integratie van de sport accommodaties in de commissie sport van woensdag 13 maart en in de ge meenteraad (donderdag 21 maart) wordt besproken. Hoewel de discussie op dit moment nog een besloten karakter heeft, is inmiddels duidelijk geworden dat de verschillende clubbelangen een unaniem voorstel in de weg staan. Vooraf was al bekend dat [iet sportpark Koningsweg zal verdwij nen. Dat betekent dat de Mixed Hockey plub Soest, de honk- en softbal- j/ereniging De Knickerbockers en de jeu pe boulesvereniging De Gemshoorn el-

Soester Courant | 1996 | | pagina 11