A WD biedt oplossing voor noodwoning Dorresteinweg Boete geëist tegen fraudeur Vredesplatform wil krachten bundelen voor nieuw Soester vredesproject Overtal-situaties leveren niets op m Ballet wordt sprookje (en andersom) in theaterzaal van Molendael 1VARÏAÊ 1SPORT} 1 Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS if -y*. WOENSDAG 21 FEBRUARI 1996 'Nieuwbouwpast in landschapsplan SOESTER COURANT PAGINA 1? Inkomsten verzwegen aan Sociale Dienst Soester ziet zijn eigen auto wegrijden Bekeuring voor (brom-)fietsers Soester Courant Insluiper neemt koffer bewoner mee Bingo bij SEC op vrijdag 23 februari Maandag discussieavond in gemeentehuis l Sportuitslagen Jeugdnieuws Spullen gestolen bij waterzuivering Nekklachten voor vrouw na ongeval De Duinkikkers laten kansen tegen koploper De Otters tim WATERPOLO WOENSE Rondj Uitvoering van balletstudio Sylvia Initiatief Dordrecht tandartsverzekering spreekt PvdA aan Twee mille voor wapen van Soest OMA IS IETS ANDEI PIE1 WD-fractievoorzitter Bert Krijger heeft een oude belofte ingelost: zijn initiatiefvoorstel voor de bouw van een nieuw huis voor de familie Van Vulpen aan de Dorresteinweg. Vol gens Krijger zijn er goede redenen om in dit geval van het bestem mingsplan af te wijken. De kwestie sleept al enige jaren in de Soester politiek en de gemeenteraad bleek tot dusver nogal verdeeld over de wens van de Van Vulpens om op de plek van hun noodwoning een nieuw huis te bouwen. Volgens B. en W. en een aanzienlijk deel van de raad kon dat niet, omdat het bestemmingsplan zich daartegen verzet. Dat andere Dorre- steinwegbewoners wél medewerking kregen voor hun nieuwbouwplannen had te maken met het feit dat er dan sprake was van een grondruil, die anders niet kon doorgaan. De familie Van Vulpen deed vorig jaar nog een klemmend beroep op de raad om een eind te maken aan de langza merhand onhoudbare situatie, waarin de noodwoning slechts werd "gedoogd", en akkoord te gaan niet de bouw van een nieuw huis. De raad werd het daar niet over eens; een meerderheid besliste af wijzend, maar liet - op aangeven van Krijger - de mogelijkheid van een betere oplossing open. Krijger liet destijds weten dat hij wel mogelijkheden zag om de tegenstrijdige belangen van de gemeente en de bewo ners te verenigen en heeft die belofte vorige week ingelost met de presentatie van zijn initiatiefvoorstel. Daarin stelt hij o.a. vast dat de Dorresteinweg in de loop der jaren - door de vestiging van diverse bedrijven - zich heeft ontwikkeld tot een weg met een "stadsrand- karakter". De Structuurvisie van 1992 voorzag direct in de buurt echter al een woonwijk van 600 huizen (Bóeren- streek), die er intussen zit "aan te ko men", en nieuw industriegebied voor bedrijven die uit de bebouwde kom moeten verhuizen, waardoor de "land schappelijke waarden" moesten worden afgewogen tegen andere belangen. 'Vrije doorkijk' In het Landschapsbeleidsplan van de gemeente staat dat het behoud van de agrarische functie van het gebied nog mogelijk is, mits de versnippering van de weilanden wordt teruggebracht in plaats van uitgebreid, zo heeft Krijger ontdekt. De huidige noodwoning be lemmert de "vrije doorkijk", die van belang is bij het streven naar het herstel van de landschappelijke waarden. Vol gens hem past de bouw van een nieuw huis, dat minder diep in het landschap is gelegen, dan de huidige noodwoning (Dorresteinweg 88a), dus dichter bij de weg, dan ook goed in de bedoelingen van het landschapsplan, omdat het hier bij gaat om het terugbrengen van onge wenste ingrepen en het meer zichtbaar maken van de agrarische functie van het resterende gebied. Krijger, die zijn initiatiefvoorstel mede ondersteund ziet door zijn fractiegenoot Günther Plomp (oud-wethouder Ruim telijke Ordening), past een positieve beslissing over de nieuwbouw dus in het beleid (het maximaliseren van het met het landschapsplan beoogde resultaat), al is het in strijd met het bestemmings plan. Met een artikel 19-procedure zou de nieuwbouw volgens hem mogelijk gemaakt moeten worden, waarbij tege lijk ook de voor het belendende bedrijfsperceel Dorresteinweg 86 gel dende bedrijfsbestemming "substanti eel" wordt beperkt door er deels een woonbestemming met bedrijf aan huis van te maken. Krijger stelt de raad voor om het voor stel niet eerst in handen te stellen van B. en W., die er dan ambtelijk mee aan de slag gaan, maar het direct te toetsen aan de "politieke wil" en het voorstel dus al in de komende commissie- en raads vergadering te behandelen. Omdat hij bijstandsfraude had ge pleegd, is een 28-jarige Soester maandag door de Utrechtse politie rechter veroordeeld tot achthon derd gulden boete. In de periode van september 1991 tot juni 1993 werkte de man enige uren per week in vaste loondienst, terwijl hij ook een uitkering ontving. Daardoor had de Sociale Dienst een schade van zo'n vier duizend gulden geleden. De Soester had de inkomsten uit het werk niet aan de dienst doorgegeven, omdat zijn baas hem zou hebben gezegd dat dat niet hoefde. Volgens de verdachte had zijn werkge ver op zijn verzoek met de uitkerings instantie gebeld bij zijn aanstelling. Na dat telefoongesprek zou de Soester te horen hebben gekregen dat hij ach geen zorgen hoefde te maken omdat zijn loon zo laag was, dat hij dat mocht bijverdie nen. De officier van justitie nam het de Soes ter kwalijk dat hij op de formulieren al tijd had ingevuld dat hij naast zijn uit kering geen andere inkomsten had. Hij stelde dat alle extra verdiensten moeten worden opgegeven, zodat de Sociale Dienst vervolgens kan bekijken of er op de uitkering moet worden gekort. Het openbaar ministerie had de ver dachte een schikking aangeboden van achthonderd gulden. Die zou de man echter nooit hebben bereikt. De officier eiste dan ook een boete van hetzelfde bedrag. De Soester is inmiddels bezig een afbetalingsregeling met de Sociale Dienst te treffen. Een 59-jarige Soester keek vorige week dinsdagmiddag wel heel vreemd op toen hij zijn eigen auto met twee onbekende mannen erin aan de Zuidpromenade zag wegrij den. Hij had de wagen daar even te voren geparkeerd en hem wel dege lijk op slot gedaan. De eigenaar stelde de politie op de hoogte. Die kon hem 's avonds vertellen dat de auto in Amersfoort was aangetrofen op de Van Hogendorplaan. Van de daders ontbrak elk spoor. Het kontaktslot bleek vernield te zijn. Het zijn donkere tijden voor (brom- )fietsers die na zonsondergang zonder goede verlichting over de Soester wegen en fietspaden rijden. Want regelmatig worden tijdens controles bekeuringen uitgedeeld. Op de Dalweg werden vrijdagavond negen mensen van een prent voorzien. Even later bekeurde de politie nog eens veertien (brom-)fietsers op de Van Weedestraat. De politie controleerde donderdag avond ook op de Molenstraat. Toen werden vier Soesters op de bon geslin gerd. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 In de wijk Apollo heeft een onbekende dader kans gezien een woning binnen te sluipen. In het huis viel zijn oog op een koffer, waarin persoonlijke bescheiden van de 46-jarige bewoner zaten. De Soesterberger is zijn spullen nu kwijt. Voor de vijfde keer dit seizoen houdt SEC een bingo. Dat gebeurt op vrijdag 23 februari in de kantine van de voetbalvereniging aan de Bosstraat. Vanaf 20.00 laat Gert Jan Timmer de balletjes rollen en maken de deelnemers kans op de prijzen die een totale waarde van ongeveer duizend gulden vertegen woordigen. Behalve de tien spellen van tien ronden wordt er een superronde gespeeld. Het clubhuis gaat om 19.15 uur open. "Wij kunnen wel wat voor de vrede" is het motto van de discussieavond waarmee het plaatselijk Vredes platform aanstaande maandag avond (26 februari) in het gemeen tehuis de eerste (voorbereidende) stappen wil zetten naar een geza menlijk Soester vredesproject. Het platform heeft 400 uitnodigingen verstuurd aan allerlei lokale instel lingen - scholen, kerken, verenigin gen - in de hoop daarmee een draagvlak te creëren voor zo'n nieuw initiatief. Het Vredesplatform Soest is het samen werkingsverband van de Soester IKV- kern (Interkerkelijk Vredesberaad), Vrouwen voor Vrede Soest en - in prin cipe althans - enkele politieke partijen en andere instellingen in Soest. Het platform leidt de laatste jaren een min of meer slapend bestaan, maar volgens de beide Soester vredesgroepen komt daaraan binnenkort hopelijk een einde. De bijeenkomst van maandagavond - die min of meer gewijd is aan het ge meentelijk vredesbeleid of wat daarvoor moet doorgaan - zou daarvoor een goed aanknopingspunt kunnen zijn. De discussieavond wordt georganiseerd in samenwerking met het (landelijke) Platform Gemeentelijk Vredesbeleid (PGV), waarbij ook de gemeente Soest is aangesloten. PGV-voorzitter Huib van Walsum, in het dagelijks leven burge meester van Delft, zal een inleiding hou den. Daarna volgt een discussie onder leiding van Ed van Westerloo (oud hoofdredacteur van het NOS-journaal), waaraan ook Dion van den Berg (staf functionaris bij het IKV en het landelijk PGV) deelneemt. In tien jaar tijds is het landelijk platform - nog opgericht vóór de "Val van de Muur" - uitgegroeid tot een samenwer kingsverband van inmiddels 150 vooral grotere gemeenten. Het PGV stimuleert bijvoorbeeld vriendschapsbanden tussen kerken, scholen, gemeenten en andere groepen in Nederland en (Oost-)Eu- ropa, die bedoeld zijn om de oude Oost- West-tegenstellingen te overbruggen. In samenwerking met andere (internatio nale) organisaties op vredesgebied zijn er bijvoorbeeld ook lopende projecten in voormalig Joegoslavië. Nieuwe impulsen Sommige gemeenten zijn actiever in de weer met een eigen "vredesbeleid" dan 1 3 andere, aldus Joop Verdonk (IKV- Soest). Soest behoort in elk geval niet tot de actiefste gemeenten, want na de actie Dekens voor Bosnië (december 1993) is er op dit gebied weinig meer gebeurd. Hoog tijd dus voor nieuwe impulsen, waarbij het plaatselijk plat form vurig hoopt dat de discussieavond daarvoor een bruikbaar uitgangspunt zal bieden. Het tweede deel van de avond is dan ook gereserveerd voor een gesprek met vertegenwoordigers van diverse (min of meer "verwante") instellingen in Soest, zoals Amnesty International, de Derde Wereldgroep Soest en Vluchtelingen werk Soest. "Wat gebeurt er in Soest en wat zou er moeten gebeuren?" is het onderwerp van deze discussieronde. Of daaruit een concreet project zal rol len is nog een open vraag, maar volgens Eit Algra en Ria Schulte-Erftemeijer van het plaatselijk platform is dat hope lijk wel het resultaat. De verwachting is dat het gemeentebestuur vervolgens ook een bijdrage "in de voorwaarden scheppende sfeer" zal leveren, bijvoor beeld door het project te steunen vol gens het model van de Derde Wereld- groep. De gemeente verdubbelt elk jaar het bedrag dat deze organisatie zelf bij elkaar brengt en heeft daarvoor een maximum-budget van 20.000 gulden. Inhoudelijk Het zoeken is nu naar een geschikt pro ject, waarin alle groeperingen waarmee een nieuwe samenwerking wordt be oogd zich kunnen herkennen. Het is zeker niet de bedoeling weer een nieuwe organisatie in het leven te roepen. Het zal overigens ook niet, althans niet in de eerste plaats, moeten gaan om een fi nanciële "geef-en-ontvang"-relatie met een of andere plaats in een ver buiten land, aldus Verdonk. "Geld is een van de meest ongelukkige middelen om een project op te zetten en het moet geen kwestie zijn van je-hand-ophouden, maar van inhoudelijke samenwerking, waarbij we wederzijds iets van elkaar kunnen leren." Het Soester Vredesplatform is optimis tisch over de mogelijkheden, al valt het met het "engagement" de laatste jaren in Soest niet mee. Algra: "We hebben he laas geen tovermiddelen, maar we zijn ervan overtuigd dat er in Soest heel veel mensen van goede wil zijn, die graag in PGV-voorzitter Huib van Walsum, burgemeester van Delft. beweging willen komen. Het probleem is dat velen het opgegeven hebben en zich machteloos voelen, vooral door de beelden van oorlogen en conflicten die de televisie voorschotelt. Daar willen we een kanaal voor scheppen, zodat de mensen het gevoel terugkrijgen dat ze - kleinschalig - wel degelijk een bijdrage aan de vrede kunnen leveren." Een avontuur Volgens de organisatoren is de bijeen komst van maandagavond een beetje "een avontuur". "Het is op zichzelf al een succes dét we deze avond kunnen houden," aldus Algra. Dat de bezoekers niet aanstonds een concreet plan krijgen aangeboden, waarop ze slechts ja of nee hoeven te zeggen, is volgens hem geen bezwaar. "Wat we niet voor ogen heb ben is een panklaar project, waarvan men zich vervolgens kan afmaken door even een girootje uit te schrijven..." De bijeenkomst is dan ook in de eerste plaats bedoeld om een draagvlak in de Soester samenleving te creëren, zodat de gemeentelijke overheid op een verant woorde wijze kan inspelen op het par ticulier initiatief. De bijeenkomst begint maandagavond om 20.00 uur in de raadzaal van het ge meentehuis. Vanaf 19.30 uur is er kof fie en een soort informatiemarkt, waarop organisaties als de beide vredes groepen maar ook Amnesty en de Wereldwinkel zich zullen presenteren. BASKETBAL The Red Stars Heren 1-Binnenland uitgesteld, heren 2- Hurricanes 65-59, heren 5-New Stars 67-72, dames 1-SBU 73-48, JJl-Voorburg 60-73, JJ2-Almaar Meer 96-38, MJl-Prisma Col lege 50-49, JKl-Goba 71-69, JK2- Crackeijacks 18-77, JDl-Blue Herons 89-53, JD2-New Stars 45-38, XD1 -Crackerjacks 66-51, DX2-Dunckers 43-32, XD3-BZ72 20-67. Soester Bowling Vereniging Senioren maandag: No Name - Big Splitters 1-4; Prefab trio II - Cool Cat 2-3; D.D.A. Omega - Boule d'Or 2-3; Van Ede - Lucky Loosers 5-0; Raadhuis I - De Enghe 1-4; TeamWork - Baanbrekers 4-1. Senioren dinsdag: Prefab trio I - Lucky Strike 4-1; Schei.L. - Gokkers 0-5; Toverbal - Raadhuis II 3-2; Heppie Hoekers - Stressless 5-0; Naadje - Strajk 5-0; Karei de Stoute - H.A.M. 3V2-IV2; Westra/Koffrie - Cobra's 1-4; Shj-ammer - Pin Down 4-1; Ottifantjes - Pin Up 5-0. Jeugd maandag: Bowling Boys - THootje 3- 2; Team X - De Rakkers 0-5; Spetters - Baraccuda 1-4. De Duinkikkers 100 meter rugslag: Elise Hooft 1.26.1; Robbin Blokpoel 1.30.1(pr); Jurgen van Nimwegen 1.19.1 (pr); Tim Vaessen 1.40.1 (pr); Menno Smit 1.36.9; Bas Buxtorff 1.39.3; Leonore Hornung 1.39.8; Ilse Vaessen 1.44.5; Leonie Oosthof 1.26.5 (pr); Kim Witte 1.33.3; Maaike v.d. Brug 1.41.1; Denise Rouwendaal 1.44.1; Hanke Schalkx 1.49.7; Samantha Bender 2.05.0; Nicole Bruijnesteijn 1.58.1; Paul Spronk 1.24.1 (pr) Matthijs Wijnmalen 1.35.5; Remco Hooft 1.41.3; Michael Maassen 1.45.7. 100 meter vrije slag: Elise Hooft 1.19.5; Robbin Blokpoel 1.19.0 (pr); Jurgen van Nimwegen 1.07.8; Tim Vaessen 1.37.3; Menno Smit 1.27.5; Bas Buxtorff 1.32.5; Leonore Hornung 1.40.0 (pr); Ilse Vaessen 1.40.5 (pr); Leonie Oosthof 1.16.4; Kim Witte 1.29.1; Maaike v.d. Brug 1.36.7; Denise Rouwendaal 1.38.8; Hanke Schalkx 1.35.2; Samantha Bender 1.58.8; Nicole Bruijnesteijn 1.48.4; Paul Spronk 1.12.6 (pr); Matthijs Wijnmalen 1.28.4; Remco Hooft 1.45.2; Michael Maassen 1.51.5. 100 meter vlinderslag; Sandra Kuyer 1.20.8 (pr); Vivian Spronk 1.19.5 (pr); Joanna Thijs 1.24.2 (pr); Olivier Arnold 1.41.4 (pr); Roel Koot 1.37.0 (pr); Lize van de Berg 1.23.3; Annuska van Drie 1.27.6; Inge van Nimwegen 1.21.6 (pr); Marja de Zoete 1.30.8; Eric van Walsem 1.07.9; Steven Uyland 1.07.7. 100 meter wisselslag: Astrid Buxtorff 1.25.0 (pr); Hetty van Loenen 1.27.7 (pr); Pieter Damen 1.14.6 (pr). 8 x 50 meter vrije slag estafette: Elise Hooft 36.0 (pr), Jurgen van Nimwegen, Vivian Spronk, Roel Koot, Sandra Kuyer, Pieter Damen, Inge van Nimwegen en Eric van Walsem 4.09.0. 100 meter vrije slag: Sandra Kuyer 1.05.7; Vivian Spronk 1.07.5 (pr); Joanna Thijs 1.09.6 (pr); Olivier Arnold 1.12.1 (pr); Roel Koot 1.07.2 (pr); Lize van de Berg 1.07.9 (pr); Annuska van Drie 1.14.5; Inge van Nimwegen 1.10.7; Marja de Zoete 1.11.9; Eric van Walsem 56.5; Steven Uyland 56.7; Astrid Buxtorff 1.17.5; Hetty van Loenen 1.16.1 (pr); Pieter Damen 1.07.8 (pr). BASKETBAL The Red Stars Door de 66-51-overwinning op concur rent Crackerjacks staat het eerste welpenteam alleen aan de leiding en heeft de ploeg een goede kans om we derom kampioen te worden. Anders is het gesteld met de jongens junioren die tegen degradatie knokken en zaterdag na een 43-35-voorsprong in de rust met 60-73 van Voorburg verloren. De meis jes junioren boekten een fraaie 50-49- overwinning op Prisma College. Soester Bowling Vereniging Opnieuw heeft Marinke Davelaar haar seizoensrecord verbeterd. De bowlster kwam met een game van 121 drie pins hoger uit en won met De Rakkers bo vendien met 5-0 van Team X. Bij Triootje begon Bart Gigelot goed met games van 105 en 104, maar ver moedelijk door concentratieverlies sloot hij de laatste game af op 64. Die game deed Triootje de das om tegen Bowling Boys dat met 3-2 won. Beide teams hebben al een periodetitel op zak. De Eemvogels De El won de wedstrijd tegen het laag geklasseerde Wolderwijd met 4-0. De doelpunten werden gemaakt door Martine Kraaikamp (drie) en Ellen Mout. Ook de F1 won met 4-0. Het slachtoffer was Midlandia. Voor rust scoorde Patrick Friebel tweemaal. Zijn voorbeeld werd in de tweede helft ge volgd door Nando Kraaikamp. De F1 heeft nog alle wedstrijden gewonnen. Een leren jas, een snoeischaar, een gas tank en een thermohemd zijn ont vreemd vanuit een keet van het water- zuiveringsbedrijf aan de Maatweg. De inbraak is vermoedelijk in het week einde gepleegd, want een medewerker deed maandagmorgen aangifte bij de politie. Een 46-jarige vrouw is maandagmorgen naar Medisch Centrum Molendael ge bracht. Ze klaagde over nekklachten, nadat ze op de Gentiaanlaan met haar auto tegen een boom was gebotst. Het ongeval ontstond toen ze door de glad heid in een slip raakte. Negen keer kregen De Duinkikkers een situatie, waarin ze met een man meer in het water lagen, maar slechts eenmaal profiteerden ze van de extra ruimte. Mede daardoor lie ten de waterpoloërs een uitgelezen kans liggen om koploper De Otters kopje onder te duwen. Het werd 1-3. Coach Joop Molenaar beschikte zondagavond in Aqua Indoor over het maximale aantal van dertien spelers. Dat was ook wel nodig om een pressie te spelen tegen de fysiek sterke gasten. In de eerste periode scoorden de Bussummers één keer, terwijl De Duin kikkers twee overtal-situaties niet uit buitten. In het begin van het tweede part stelde Peter Weerdenburg wel meteen orde op zaken. Later had hij minder geluk toen hij de bal op de paal mikte. De Otters, die in deze periode eveneens drie keer een man meer in het water hadden, scoorden wel vanuit een ge wone situatie: 1-2. In de derde periode van de wedstrijd viel het laatste doel punt van de wedstrijd. Ondanks de 1- 3-achterstand hadden De Duinkikkers genoeg kansen om het tij te keren. Zo als in het laatste part, toen drie heren van De Otters voor twintig seconden naar de kant moesten. De doelman van de bezoekers compenseerde dat echter door uitstekend reddingswerk. Ook de Soester sluitpost Ron van de Plaats was in vorm. Hij bewees dat door een straf- worp te keren. Dames De dames van De Duinkikkers liepen zaterdagavond tegen hun eerste neder laag van dit kalenderjaar aan. De waterpolosters begonnen de laatste tijd In de aanval waren De Duinkikktn niet trefzeker genoeg. Slechts eenmaal j scoorden de Soesters. Foto: Herman van Dam. juist beter te draaien, maar waren 1 loos tegen het vooral fysiek sterkere Zeist. Eigenlijk was de wedstrijd al na één periode beslist. Zeist begon agres sief en verraste de Soester dames: 3-0. Daarna hadden De Duinkikkers de wedstrijd even in handen. Elzelina van Velzen illustreerde dat met een afstand schot (3-1), maar voor het verstrijken van de tweede periode was de marge alweer drie doelpunten. Vervolgens liep Zeist uit naar 6-1, voor dat andermaal Van Velzen het doel trof. 1 Op dat moment waren de kaarten defi nitief geschud en dat kwam het spel in de laatste periode niet ten goede. De wedstrijd werd rommelig afgesloten en de thuisclub strafte dat af met twee doelpunten: 8-2. Liefhebbers van (klassiek) ballet kunnen aanstaande zaterdagavond (24 februari) hun hart ophalen in de theaterzaal van ziekenhuis Molen- dael-Soest. Daar vindt de jaarlijkse uitvoering plaats van de leerlingen van Balletstudio Sylvia, de Soester "balletschool" onder leiding van de jonge maar zeer ondernemende docente Sylvia Refos-Hustings. Hóe ondernemend Sylvia is mag blijken uit het feit dat ze voor dit jaarlijkse hoogtepunt van haar lessen in Soest vrij wel de complete organisatie op zich heeft genomen. Ze verzon het verhaal, schreef de choreografie, studeerde die met de leerlingen in, zocht de muziek uit, ontwierp en schilderde grotendeels zelf de decors en maakte bovendien ook nog eens alle kostuums. Ze heeft aan de voorbereidingen dan ook heel wat tijd en energie besteed, naast de wekelijkse balletlessen die ze sinds drie jaar op dinsdag en woensdag in Soest (in het Artishock-gebouw aan de Steenhoff- straat) geeft. Zelf woont ze in Utrecht. Al haar leerlingen - op dit moment zo'n 45 in getal - doen zaterdagavond mee aan de uitvoering. Eerst komen ze voor het voetlicht in een serie korte dansen en na een korte pauze zijn ze allemaal te bewonderen in de hoofdvoorstelling, die gebaseerd is op het door Sylvia zelf geschreven sprookje over Glupo Griezelovsky, een gemene tovenaar die op zoek is naar "levende ingrediënten" voor zijn toverdrank en daarbij het oog heeft laten vallen op vogeltjes, konijn tjes, elfjes, kabouters, bosnimfen en feeën. Gelukkig loopt het verhaal goed af, maar voor het zo ver is hebben de Soester balletdansers, van groot tot klein, heel wat te verduren. Vindingrijkheid Het sprookje wordt gedanst op muziek van beroemde componisten als Tsjaikovski, Prokofiev, Mozart, Minkus, Auber, Beethoven, Drigo, Shostakovitsj, Helsted en Schubert. Voor de cho reografie moest Sylvia echter een beroep In Dordrecht kunnen uitkeringsge rechtigden zich via de sociale dienst aanvullend verzekeren voor de tandarts. De PvdA-fractie in Soest heeft het col lege gevraagd of het bereid is dat initia tief te volgen. Via de sociale dienst van Dordrecht be talen de plaatselijke uitkeringsgerech tigden een maandelijkse premie van 7,50 gulden voor een aanvullende tand arts-verzekering. Dat is enkele guldens minder dan bij het ziekenfonds. De ge meente Dordrecht is daarvoor een sa menwerking met de Trias aangegaan. De aanvullende verzekering is van be lang, omdat vorig jaar de tandartshulp voor een aanzienlijk deel uit het zieken fonds-pakket verdween. Het initiatief spreekt de Soester PvdA- fractie bijzonder aan. Zij hoopt dat bur gemeester en wethouders het idee over nemen en wacht in elk geval hun reac tie af. doen op haar eigen creativiteit en vindingrijkheid, want er zijn natuurlijk wel bestaande balletten - zoals "Asse poester" en "De Notenkraker" - maar die zijn te moeilijk om door Alle leerlin gen, met name de kleintjes, te kunnen worden meegedanst. SylVia heeft dus haar eigen sprookje be werkt tot een ballet, maar je zou even goed kunnen zeggen dat ze van haar ei gen ballet een sprookje heeft gemaakt, en dat er zaterdagavond dus heel wat "sprookjesachtigs" te zien valt staat wel vast. Door haar eigen verhaal en choreografie te schrijven heeft Sylvia bewerkstelligd dat él haar leerlingen - van de kleuters tot de volwassenen - een actief aandeel in de voorstelling hebben. Uiteraard heeft ze daarbij rekening ge houden met het niveau van de leerlin gen, die in verschillende "grades" optre den. Omdat het niveau steeds een beetje hoger is kan de toeschouwer een goed beeld krijgen van de vooruitgang. Royal Academy Sylvia is officieel docente klassiek bal let. Ze is opgeleid aan de Royal Academy of Dancing en volgt het En gelse systeem ook bij haar lessen. Om de twee jaar worden officiële examens afgenomen; in de jaren daartussen wordt volstaan met een uitvoering zoals In het provinciehuis in Utrecht zal het Wapen van de gemeente Soest komen te hangen. Het model krijgt, evenals die van de andere gemeenten in de provin cie, een plaatsje in de Unie van Utrecht- zaal. Soest betaalt voor het vervaardigen van het model van het gemeentelijke wapen tweeduizend gulden aan de Drn- vincie. 1 De suggestie om de wapens van alle Utrechtse gemeenten in het provincie huis te hangen, werd gedaan toen het provinciale bestuur en het ambtelijke apparaat zijn intrek nam in het nieuwe onderkomen in Rijnsweerd in Utrecht. Sylvia Refos-Hustings. die nu in Molendael plaatsvindt. De zaal in Artishock is te klein om een - naar Sylvia vurig hoopt - groot publiek onder te brengen en de theaterzaal van het zie kenhuis biedt ook alle gewenste voorzie- j ningen, zoals een podium, kleedruimte, belichting, etc. De belangstelling voor (klassieke) balletlessen in Soest mag nog best wat groeien, vindt Sylvia. "Ballet vraagt wel een beetje discipline en om mooi te kunnen dansen moet je toch ook wel wat techniek beheersen. Dat lukt niet als je nu eens een jaartje ballet doet en dan weer een jaartje gaat paardrijden, hockeyen of basketballen. Als je basistechniek eenmaal onder de knie hebt kom je ook later wel een stuk ver der, maar de ideale leeftijd om te begin nen is toch wel een jaar of vier a vijf." Geen koud kunstje Een koud kunstje is ballet dan ook nooit. Sylvia: "Voor de toeschouwer lijk1 net soms heel makkelijk, maar het is juist heel moeilijk om het er zo'n uit te laten zien. Je probeert het natuurlijk al' ujd op een leuke manier te doen. Vooral voor de kinderen is zo' voorstelling heel spannend, maar als het dan allemaal goed lukt krijgen ze meestal ook echt de smaak van het ballet te pakken." Zoals gezegd: alle leerlingen van Sylvia komen zaterdagavond op het podium- Voor en achter de schermen werken nog diverse mensen - meestal oud-dansers mee om de voorstelling een succes te maken. Verder heeft Sylvia haar man Giovanni niet alleen ingeschakeld bij het maken van de decors en de kostuums, maar hem ook de rol van de boze tove naar toebedacht. De uitvoering begint aanstaande zater dagavond om 19.15 uur. De toegang bedraagt voor volwassenen f 10,- en voor kinderen t/m 12 jaar f 5,-. pe „n ziJn kort voor de voorstelling verkrijgbaar aan de zaal. Wie reserveren wil kan daarvoor bij Sylvia terecht op tel. 030-2610042. dc Arie heeft de i rig naar het pl onvrijwillige b bruari-griepje gebeuren aai Miep', ging st ongemak te lij en getrokken staart. De inge bestond uit eei die de droppoi zelde en vervo biotica-gedoe Woensdagmit ten tonele. M< stelling kwam opa nemen. Aanvankelijk zich tot verslaj sen die zich ii afgespeeld. S eens dat je nu om straks iets te kunnen wor jeugdige bezo ook in ander kijken. "Of, en zo ja w om oud te woi Arie vervolge van de plus ei grijzer, dover "Mij lijkt het I voor- en nade "Hoezo?" in) oudste kleinz De uitleg die grote lijnen n spelregels vo< zelfstandig, vooraf, over trommels om programma s boodschap h hoe laat je na Arie probeei komstbeeld n perspectievei fenomeen mt Een ernstig n Leuke meisje nu toe niet ki "Ze zijn stom Er is er één, niemand, ms over praten, "Dat is dan c plechtige be zegd dat op i geld zouden Beneden aai dat er limona klaar stond. "Ben zo teruj De pauze in in de gelegei kinderjaren i ruim een ha op school h( vastige en ov Meisjes: je h Behalve die i ze. Zwart ha: ogen, maar baar. Geen li keek ze, lou enkele keer i net of in de den. Aangei zijn op hol gi belangstelli naar de stra: tig, doch vol naar een ka etage waara Zou ze thee eten, of miss Wat was het pakt in plus schrikkelijk "Slaap je op zijn consum ruggekeerd. Arie was g< Soest. Hij nam de tijdelijk w£ legde uit dal maal niet g< zoals Bas o| "Je papa er elkaar," ven Lodewijk i over deze g< "Dat is heel hij met de weet waar h "Als papa e dan was hel geloof dat moeten ver Arie, gevot de berispir dere boeg. "Neem noi ook op elkï Lodewijk v "U begrijpt overtuiging "Oma is to Die is oma. DE ZOON

Soester Courant | 1996 | | pagina 12