CsSJsi cinib nieuws aruióhocK /CULTUURWELZIJN) Reiki: heel jezelf en anderen Hulpi O' Nieuws van de bibliotheek GROENEVELD SAMEN! WOENSDAG 21 FEBRUARI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 16 'lOlDalmatiërs' Erik van Muiswinkel in 'De mensenvriend' Zeefdrukwerkplaats Kinderparadijs De Vrije Teugel stichting openbare bibliotheek Een keuze uit de nieuwe cd's Lezing: 'De magiër in jezelf Interculturele ontmoetingsavond Multicultureel Jongerenfestival Vermeer, de Delftse meesters en de Museumjaarkaart Spirit-bijeenkomst met helderziende Toneelstuk bij Friese vereniging Frysk en Frij Hutspot Informatielezing op 27 februari Cursus tapdansen Poppen/berenbeurs in Amersfoort Speeltheater Zoef in kinderparadijs De Vrije Teugel V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Natuur Nabij IVN zoekt 15 jonge natuurliefhebbers Gedichten Achterberg en Vestdijk in Poëziekring Eemland Kasteelconcert 'Achilles en het Zebrapad' 'Coma' Crippled Walter's Blues Session Band NNereldH/inkel Wist u dat WOENSDAG Gospelkoor treedt op in Voorbereid Matthaus I Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 6022188 Woensdag 28 februari: De puppies van Pongo en Perdita wor den door de slechte JaspeT en Horace gestolen, dit in opdracht van de gemene Cruella. Als Pongo en Perdita hun kroost komen redden, treffen ze nog een heleboel andere puppies aan, samen wel 101. Cruella zit de vluchtende dalma- tiërs vlak op de hielen, maar de achter volging wordt een ramp voor Cruella. En alle 101 dalmatiërs worden thuis warm onthaald. Een schitterende Walt Disney tekenfilm voor de hele familie! De film is Neder lands gesproken, dus al geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Filmduur. 78 mi nuten. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: f 5,- (kinderen); f 7,50 (volwassenen). Donderdag 29 februari Erik van Muiswinkel (Eemnes 1961) speelde vier avondvullende program ma's met de cabaretgroep Zak en As en schreef daarna zelf 'De Heldenlul', een stuk dat hij samen met actrice Margot Ros 147 keer uitvoerde. Vanaf 1988 is hij in verschillende televisie- en radio programma's aan het woord geweest, zoals in het tv-programma 'Ook dat nog'. Het meest recente optreden is in 'Andermans Veren' (AVRO-radio) en als de alleskunner Henk van Zon in VARA's Cabarestafette op Nederland 3. In zijn nieuwe programma 'De Mensen vriend' dreigde Erik van Muiswinkel al leen op het podium terecht te komen. Daar stak hij op verschillende inventieve manieren een stokje voor. Zijn piano en zijn vrienden Paul Huurneman en Karim Ben Bollah slepen hem door de moeilijkste ureri van zijn leven. Het verhaal van 'De Mensenvriend' is voor een groot deel autobiografisch. Erik van Muiswinkel zegt hierover: "Er zijn drie belangrijke personages in het stuk, onder wie ikzelf en twee goede vrienden van mij; een museumdirecteur en een Algerijn. Zij doen een experi ment met mij en ik faal op alle punten. Om het samen te vatten: 'De Mensen vriend' is een experiment door de ogen van het proefkonijn bezien." De cabaretvoorstelling is geschreven door Justus van Oei en geregisseerd door Genio de Groot. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: f 20,-/ f 17,50 (CJP/Pas65); diner-theater f 42,50 (drie-gangen menu in het café toegang theater). De zeefdrukwerkplaats is geschikt voor mensen die al enige ondergrond in de techniek van het zeefdrukken hebben. De werkplaats biedt de gelegenheid re gelmatig zelfstandig van de outillage van C-drie gebruik te maken. Om de twee weken is de docent Fred Ros aanwezig. Met hem bespreken de cursisten hun ideeën voor "de komende tijd. Dit werk plan kan hun houvast geven, waarna zij samen met de 'collega's' aan het werk gaan. Met elkaar kunnen ze natuurlijk ook van gedachten wisselen over het gemaakte werk. Zeefdruk kan men op verschillende manieren toepassen. Het is een bijzon der beeldend middel, omdat er een op lage van te maken is. Men kan bijvoor beeld eigen affiches ontwerpen en druk ken. Foto's, tekeningen, kortom alles wat geschikt is kan dienen als basis voor een ontwerp. Door in de techniek te werken zal men de dagelijkse omgeving anders gaan bekijken. Immers: alle re clame op bussen en affiches wordt gezeefdrukt. Wie toe is aan het verfijnen van zijn stijl, kom dan naar C-drie! De zeefdrukwerkplaats start op dinsdagavond van 20.30 tot 22.30 uur. De eerste les is op 27 februari a.s. Kos ten: 10 lessen voor f 135,-. Erik van Muiswinkel. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag 22 februari De Wegwijzer komt het project paarden en ezels doen, vanmorgen met groep 7 en vanmiddag met groep 8. Kevin komt zijn verjaardagsfeest bij ons vieren. Vrijdag 23 februari Vanmorgen komt De Achtbaan met de groepen 1 en 2 het project dieren om te aaien doen. Vanmiddag is het feest voor Nicole, Chantal en Christel want zij gaan hun verjaardagsfeest vieren en vanavond is het feest voor Else, Joram, Damy, Tommy en Mendy. 'Zaterdag 24 februari Bo, Pim, Robert-Jan en Denise zijn van daag onze jarige gasten en kunnen dus rekenen op een erg leuk verjaardags feest. Maandag 26 februari Vanmorgen komt de Klimop met de groepen 5 en 6 voor het project verzor ging. Vanmiddag komt de Driespfong met de groepen 5 en 6 voor het project beestjes. Ramon en Raissa vieren hun verjaardag. Dinsdag 27 februari Jennifer is vandaag jarig en ze komt dat met acht kinderen vieren. Woensdag 28 februari De Ludgerusschool komt met groep 3 voor het project knaagdieren. Om 14.00 uur speelt er weer een theatergroep in de voorrondes van de Gouden Vlinder- prijs. Vandaag is dat theatergroep 'Zoef met hun voorstelling 'Is dit een grap?' De prijs is drie gulden p.p. Roderick, Bruno en Guido vieren hun verjaardag. ea Albert Cuyplaan 202 3764TW Soest 78 Amos, Tori - Boys for Pele. Deze bijzondere zangeres zet haar luisteraars in vuur en vlam met deze nieuwe cd, die nu al als één van de beste produkties van 1996 be schouwd wordt. In de 18 nummers op deze cd zingt zij haar zelf gecomponeerde poëtische en myste rieuze teksten die meestal autobio grafisch zijn. 20 Bach, Johann Sebastian - Suites BWV 819a, BWV 823 e.d. De clavecinist Robert Hill speelt op deze cd 5 minder bekende suites, die als het ware ontstaan zijn in de scha duw van de Franse en Engelse sui tes, Bach schreef ze in verschillende periodes van zijn leven. 25 Glennie, Evelyn - Wind in the bamboo groove. Evelyn Glennie is een zeer gedreven jonge Schotse marimba-speelster. De laatste jaren neemt de marimba een vooraanstaande plaats in onder de slagwerkinstrumenten en deze per- cussioniste mag zich dan ook in grote belangstelling verheugen. Op deze cd vertolkt zij Japanse composities. 68 Goldeneye. De muziek van deze nieuwe James Bond film, met de acteur Pierce Brosnan als 007, werd gecompo neerd door Eric Terra. Het titel nummer is geschreven door de gitarist van de popgroep U2 en wordt gezongen door Tina Turner. 80 Kalyna Krasnaya - At naroda dia naroda. Kalyna Krasnaya is een groep Rus sische straatmuzikanten die in 1990 voor het eerst in Duitsland optrad. Na de val van de Berlijnse muur be sloten zij verder te trekken naar Ne derland en België. Deze veelzijdige muzikanten spelen vrolijke en ook melancholische dansmuziek en ma ken daarbij uiteraard gebruik van traditionele instrumenten uit de volksmuziek, zoals de balalaika. 20 Ketelby, Albert - Piano music. Charmante en lichtvoetige pianomu ziek; zo kan het werk van deze 'Britse Debussy' het beste omschreven wor den, Ketelby schreef behalve salon- muziek ook muziek voor de zoge naamde 'stomme films'. Zijn grootste succes was het prachtige en sfeervolle "In a monastry garden' dat hij in 1915 componeerde. Alle werken op de cd worden gespeeld door Rosemary Tlick. 68 Passengers - Original sound-tracks. De Passengers is een gelegenheids formatie die bestaat uit leden van de popgroep U2 en waaraan verder Brian Eno en Luciano Pavarotti mee werken. Het hoogtepunt van deze cd is ongetwijfeld het door Pavarotti ge zongen 'Miss Sarajevo'. 63 Sinatra, Frank - Sinatra 80th: live in concert. Afgelopen december is Frank Sinatra 80 jaar geworden, wat in Amerika op uitbundige wijze gevierd is. Deze cd bevat live-optredens van zijn grootste successen zoals 'Strangers in the night' en 'New York, New York'. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van'10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorps plein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Op woensdagavond 28 februari vindt in C-drie de vierde lezing plaats van de serie, georganiseerd door Anita Ansinger en Sylvia van Welzenis. Spre ker is ditmaal NLP-trainer Paul Liekens over het onderwerp: "Ontdek de magiër in jezelf'. Verborgen en vergeten droevige of dra matische gebeurtenissen, opgeslagen in het onderbewustzijn, zijn dikwijls de oorzaak van depressie, migraine, beper kende gedragspatronen, angsten en fo bieën. Momenten van grote vreugde, succes, extase, ontspanning en medita tie zijn bronnen van kracht, die we kun nen oproepen als we ze nodig hebben. Neuro Linguistich Programming (NLP) is het resultaat van nieuwe inzichten in de werking van de hersenen en de ma nier waarop ze gebeurtenissen waarne men en opslaan. Door verkeerde schakelingen in de hersencircuits ont staan beperkingen en angsten. Deze onnutte schakelingen kunnen eenvou dig, snel en doeltreffend worden her steld. Door de taal van het onderbe wustzijn te leren kunnen we er een machtige bondgenoot van maken. Paul Liekens is gecertificeerd trainer NLP en geeft managementtrainingen bij o.a. bedrijven. Hij schreef diverse boe ken over dit onderwerp en organiseert workshops. De lezing begint om 20.00 uur. Toe gang: f 15,-.'Informatie: tel. 6020335. i Paul Liekeits. De Schoof, tel. 6012527 De Engh, tel. 6021987 De Praatpaal, tel. 6019546 Quilt-cursus Zoals eerder aangekondigd start de Quilt-cursus in De Schoof op 12 maart. Ze zal uit vijf lessen bestaan, die om de 14 dagen plaatsvinden op dinsdag avond, 19.30-22.00 uur. De kosten zijn f 75,- (excl. materiaal). Bij opgave dient men de helft van het cursusgeld te vol doen. Opgave is tot 7 maart mogelijk op dinsdag en donderdag tussen 10.00 en 12.00 uur, in De Schoof bij Jolanda. In formatie: tel. 601 76 15. 't Schoofje De leswerkplaats 't Schoofje is dinsdags geopend van 9.30 tot 11.15 uur. Voor 27 februari staat er tulpen maken van voeringstof op het programma. Deze feestelijke tulpen maakt u snel en een voudig van wat restjes stof, bloemen- band en ijzerdraad. De tulpen kunt u verwerken in tafeldecoraties en boeket ten, maar ook als decoratief detail op een servetring, wijnglas, kandelaar en dergelijke. Graag dinsdag of donderdag (voorafgaand) tussen 10.00 en 12.00 uur aanmelden via De Schoof, tel. 601 76 15. De winkelwerkplaats 't Schoofje is open op dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur voor informatie, opgave en inbreng verkoop. Donderdags is de winkelwerkplaats al leen voor de verkoop van artikelen ge opend van 10.00 tot 12.00 uur. In het wijkcentrum Smitsveen, Smitsweg 211, wordt vrijdagavond (23 februari) een interculturele ontmoetingsavond gehouden, georganiseerd door het Inter nationaal Vrouwencentrum, de Turkse Vereniging Soest en het Buurtwerk Smitsveen. Op het programma staan optredens van de muziekgroep "Samanyolu" en de volksdansgroep "Harman". Verder wordt er uitleg gege ven over de betekenis van de Ramadan en kunnen de bezoekers genieten van Turkse hapjes. De avond is speciaal bedoeld om kont akten te leggen tussen Türkse inwoners eri de "anderstaligen", maar ook voor inwoners van Soest die gewoon eens kennis willen maken met de Tbrkse in woners en voor bewoners die al Turkse buren en/of vrienden in hun kennissen kring hebben. De bijeenkomst begint om 20.0.0 uur. Entree: f 2,50. In het sociaal-cultureel centrum De Schoof, Molenstraat 142, wordt zater dagavond (24 februari) een Multicul tureel Jongerenfestival gehouden, geor ganiseerd door de Stichting Welzijns werk Soest, het Internationaal Vrou wencentrum, het meidencomité en het Tbrkse Jongerencomité. Op het pro gramma staan optredens van "Harman" Turkse volksdansgroep, "Arabische Puz zel Blues" (toneel), "Rikki en de Raket ten (Nederlandse band), een buik danseres en een Tbrkse band. Er zijn hapjes uit diverse culturen aanwezig. Doel van de bijeenkomst is de jongeren van verschillende culturen bij elkaar te brengen door middel van een gezellig jongerenfestival. Aanvang 19.20 uur. Toegang: f 7,50 (inclusief een consump tie). Steenhoffstraat 9", tel. 6012075 Op 1 maart begint de bijzondere expo sitie van Vermeer in het Mauritshuis, de tijdelijke (en waarschijnlijk eenmalige) tentoonstelling met 22 van de in totaal 35 Vermeerschilderijen. Kaarten moe ten in de voorverkoop aangeschaft wor den en dat kan ook bij de VVV/ ANWB Soest. Ze kosten f 20,- zonder en f 15,- met Museumjaarkaart. Het loopt heel hard. Bij de VW kan men ook boeken voor een ander evenement in Delft, in precies dezelfde periode als de Vermeerten toonstelling: de expositie 'Delftse mees ters, tijdgenoten van Vermeer', in Mu seum Het Prinsenhof te Delft, over schilders als Paulus Potter, Jan Steen, Pieter de Hoogh, Carel Fabritius e.d. Vermeer is zonder twijfel de meest be kende van de Delftse meesters, maar zijn werk zou er zeker anders uit hebben gezien zonder het inspirerende werk van b.v. Fabritius, De Hoogh en De Witte. Dus lijkt deze expositie een welkome aanvulling op de Vermeertentoon stelling in Den Haag, dan wel een troostrijke vervanging voor degenen die niet (meer) naar de Vermeertentoon stelling kunnen. De prijs (excl. f 3,50 reserveringskosten p.p.) bedraagt f 9,- voor volwassenen; f 7,- voor groepen, cjp, kinderen 12-16 jaar; f 2,- voor Museumjaarkaarthouders en kinderen tot 12 jaar. De houder van een Museumjaarkaart is altijd voordelig uit. Behalve bij de ge noemde speciale tentoonstellingen kan men met de MJK gratis toegang verkrij gen in meer dan 400 Nederlandse mu sea, waardoor een beetje geïnteresseerde museumbezoeker al gauw de kosten van de kaart er helemaal uit zal hebben! Centrum "Spirit" (voor alternatieve ge neeswijzen) organiseert morgenavond (22 februari) een openbare bijeenkomst door helderziende Renate Bronk. Zij doet waarnemingen aan de hand van bloemen, die de bezoekers een aantal dagen in huis hebben staan. De bloe men mogen zelf geplukt of gekocht zijn. De bijeenkomst wordt gehouden in buurthuis de Engh, Albert Cuyplaan 200, aanvang 20.00 uur. Toegang: f 7,50. Informatie en reserveringen: tel. 6021962. De Friese vereniging Frysk en Frij voor Gooi en Eemland houdt op vrijdag 1 maart een bijeenkomst in de grote zaal van de Ontmoetingskerk aan de Minckelersstraat in Hilversum. Daar treedt om 20.00 uur de Stifting Toanielskip Sint Nyk uit Sint Nicolaasga op. Het toneelgezelschap geeft een voorstelling van De Gouden Swipe (De Gouden Zweep) naar de roman van Abe Brouwer. De toegangsprijs voor leden bedraagt 7,50 gulden; andere belangstellenden moeten een entree van 15 gulden betalen. Voor meer informa tie, tel. 6024836. ft) ft) Milieutip van Milieu ViDd5 defensie Soest I Na een korte periode van dooi blaast de winter weer met zijn koude adem in onze nek. Het is dus nog steeds tijd voor stevige winterkost. Hutspot bijvoor beeld. De basis van dit oerhollandse gerecht wordt gevormd door aardappe len, winterwortelen en uien. En dat zijn nu juist de produkten, die als eerste bio logisch gekweekt werden. Dus zonder gebruik van bestrijdingsmiddelen en kunstmest. Maar intussen komt er steeds meer groente en fruit op de markt met het EKO-keurmerk. In alle supermarkten verschijnen spe ciale plekken, waar deze produkten overzichtelijk bij elkaar worden uitge stald, zodat u ze in een oogopslag kunt herkennen. Bij een aantal groente speciaalzaken in Soest zijn nu ook z.g. biopakketten te koop. Voor een vaste prijs krijgt u elke week een verrassings- paidcet met biologisch geteelde groentes, meestal van Hollandse bodem. De in houd varieert per week en met de sei zoenen. Door de extra zorg, die de EKO-boeren aan de produktie van hun gewassen be steden, zijn de prijzen wat hoger. De kosten van de schoonmaak (b.v. van grondwater) van de milieuvervuiling, veroorzaakt door de gangbare land bouw, wordt door ons allemaal via de belasting betaald. Wanneer de EKO- boeren voor hun milieusparende produktiewijze zouden worden beloond met lagere belastingen, dan zouden de prijzen van hun produkten kunnen da len. We kunnen in elk geval deze boe ren steunen en de vraag naar hun pro dukten vergroten, door af en toe of mis schien wel regelmatig biologisch ge teelde groente en fruit te eten. Wilt u meer weten over biologisch ge teeld groenten, fruit, bloemen en bloem bollen, vlees en eieren, bel dan de Milieutelefoon: 020-626 26 20. De Milieutelefoon is de consumenten informatielijn van de Vereniging Milieu defensie. De Milieudefensiegroep Soest is een van de meer dan honderd milieu- defensiegroepen, die zich inzetten voor een beter milieu. Wilt u meer weten of actief worden, bel dan 601 65 97. Reiki-docente Gitti Görög uit Soest houdt op dinsdag 27 februari een informatielezing over deze alterna tieve geneeswijze. De bijeenkomst vindt om 20.00 uur plaats aan de Di Lassostraat 66. De RMA muziek- en dansschool start in samenwerking met creatief centrum De Hof een korte cursus tapdansen van tien lessen op de zaterdag. De cursus is bedoeld voor iedereen die het leuk vindt om kennis te maken met tapdans en deze danstechniek wil vergroten. De docent is Marieke Hëtjes. De cursus wordt gegeven in de dans studio van creatief centrum De Hof; beginners van 11.00 tot 12.00 uur; gevorderden van 12.00 tot 13.00 uur. De prijs is f 75,- voor de gehele cursus. De zaterdagen zijn: 16, 23, 30 maart, 13, 20, 27 april en 11 en 25 mei, 1 en 8 juni. Informatie en aanmeldingen: RMA muziek- en dansschool, Muurhuizen 1, Amersfoort, tel. (033) 462 20 04. Op zondag 3 maart wordt in De Flint (Amersfoort) weer een grote poppen en berenbeurs gehouden, georganiseerd door atelier Niesje Wolters-van Bemmel. Een van de deelnemers is de bekende poppenmaakster Graddie Jan sen uit Soest, die samen met haar leer lingen demonstraties geeft en werk ex poseert. Verder kan men er o.a. terecht bij de taxateur en bij de poppen/beren dokter. De beurs wordt gehouden in De Flint, Coninckstraat 60, Amersfoort, van 10.30 tot 16.30 uur. Entree: volwas senen f 6,-; 65+ f 5,-; kinderen tot 12 jaar f 1,-. Speeltheater Zoef is op woensdag 28 februari aan de beurt in de voorronde van het theaterfestival om de De Gou den Vlinderprijs. Voor drie gulden per persoon kan de voorstelling 'Is dit een grap' in kinderparadijs De Vrije Teugel worden bijgewoond. De aanvang is 14.00 uur. 'Is dit een grap' gaat over mensen die anders zijn en hoe ze daarmee moeten omgaan. Elke personage in het stuk heeft iets afwijkends. Zoef laat zien dat dat helemaal niet erg is. 'Is dit een grap' is geschikt voor met name kinderen van vier tot en met acht jaar. Speeltheater Zoef is een initiatief van Stelle Bierenbroodspot en Alice Jorigas. Beiden werken al jaren met kin deren, onder andere bij Circustheater Elleboog. Na de voorstelling worden in De Vrije Teugel activiteiten voor de kinderen ge houden. Di Lassostraat 65A, tel. 6022195 Snoeiwerkzaamheden In één theorieles en één praktijkles in een tuin van een cursist krijgt men waar devolle informatie, over de werk zaamheden die tijdens de voorjaars periode als voorbereiding op de zomer in de tuin moeten gebeuren. Goed snoeien is een hele kunst en daarom is het van belang de eigenschappen van de plant te kennen. Er wordt in deze cur sus antwoord gegeven op de vraag wan neer vooijaarsbloeiers en zomerbloeiers gesnoeid moeten worden. Verder komen o.a. aan bod: indeling naar bloeitijd, groei- en bloeiwijze, bladhoudende heester, coniferen, besheester, klein fruit (bijv. kruisbes), klim- en leiplanten (zgn. gevelplan ten), hagen, bomen en gereed schap. Vragen van uw kant zijn welkom. Aanvang: donderdag 29 februari van 14.00-16.00 uur. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Docent: B. Hoving. Aantal lessen: 2 van 2 uur. Cursusprijs: f 40,-. Indonesische keuken In deze cursus, die een vervolg is op de Indonesische keuken vóór beginners, worden de wat meer ingewikkelde Indonesische gerechten klaargemaakt, zoals loempia, spekkoek e.d. Ook als men al wat ervaring heeft met de Indonesische keuken kan men aan deze cursus deelnemen. Eerste les meebren gen: schort, theedoek, vijzel, bestek, beslagkom, snijplank, messen en afsluit bare bakjes. Aanvang: dinsdag 12 maart van 19.30-21.30 uur. Cursusadres: Bak kerij van Buuren, Nieuweweg 19. Do cent: mevr. A. Genuit. Aantal lessen: 4 van 2 uur. Cursusprijs: f 100,- ingre diënten f 30,-. Stencilkosten f 2,50 via docent. Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Las sostraat 65, tel. 6022195. Kantoor geo pend: maandag van 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00-13.00 uur. Tijdens de school vakanties is het kantoor gesloten. Reiki is een oude, alternatieve genees wijze die gebaseerd is op het doorgeven van universele levensenergie via de han den. Als de energiebalans in een mens door onverwerkte levenservaringen wordt verstoord raakt men uit even wicht. Daardoor kan ziekte ontstaan of kan men geestelijk minder goed gaan functioneren. Door het volgen van een korte cursus leert men Reiki toe te passen. Het "ge reedschap" heeft men altijd bij de hand en kan overal gebruikt worden. Reiki kan o.a. worden ingezet bij verwondin gen (bijvoorbeeld bij kinderen en sport), hoofdpijn, stress-situaties en angst. Reiki brengt ook duidelijkheid in gees telijke conflicten, ondersteunt het per soonlijk geloof etc. Dit alles workt be werkstelligd door de diepe ontspanning, warmte, aandacht en bewustwording die Reiki geeft. Tijdens de informatielezing van 27 fe bruari worden ook korte gratis behan delingen gegeven, wat de beste manier is om Reiki zelf te ervaren. Voor infor matie kan men contact opmnemen met Gitti Görög, Reiki-centrum "De Zaaier", tel. 6027972. Ook dit jaar gaat de IVN-scholen- werkgroep met een groep jonge natuur liefhebbers het dieren- en plantenleven van Soest verkennen. Zij zoekt daarvoor 15 enthousiaste kinderen in de leeftijd van 8-10 jaar. Het programma zal er zo uitzien: 16 maart, 10.00-12.00 uur: braak- ballen van uilen uitpluizen in de Kwe kerij; 13 april, 06.00-08.00 uur: Vroege Vogels-wandeling in Pijnenburg; 11 mei, 10.00-12.00 uur: Boswan deling. Het inschrijfgeld voor de drie ochtenden bedraagt f 5,-. Je kunt je telefonisch opgeven op tel. 6015573. Wie zich aan gemeld heèft krijgt een brief met alle nodige informatie. De Poëziekring 'Eemland' organiseert op vrijdag 23 februari a.s. een avond over poëzie in Galerie 't Juffersgat, Kortegracht 21 te Amersfoort. Jef van de Sande houdt een lezing over gedich ten van Gerrit Achterberg en Simon Vestdijk, die geïnspireerd zijn door klas sieke muziek of beeldende kunst. Van de Sande publiceerde eerder een aantal beschouwingen over het werk van Achterberg en Vestdijk, o.a. in de tijd schriften 'Merlyn' en in de 'Achterberg- kroniek'. De besproken gedichten zullen worden voorgedragen door Ellen de Jong. Er is, ter illustratie, een muzikaal intermezzo op de piano door de Utrechtse musicoloog Emanuel Over- beeke, bezorger vam de uitgave van Vestdijks 'Verzamelde Muziekessays' en samensteller van de bloemlezing 'De vier jaargetijden', een keuze van poëzie over klassieke muziek. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt f 7,50. In ver band met de beperkte plaatsruimte is het raadzaam tijdig te reserveren bij Ineke Rabbering, tel. 033-298 55 46. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM VOOR BOS, NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035-542Ó446 BAARN De violiste Theodora Geraets en de pianste Regina Albrink geven op zater dag 24 februari een concert in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld. Beide musici studeerden in Nederland en het buitenland en gaven ook al con certen over de grenzen. Op het programma van het kasteel concert staan composities van Frans Schubert, Karol Szymanowski, Camille Saint Saëns en César Franck. De aan vang is 20.15 uur. De toegangsprijs be draagt 20 gulden (pas 65 18,50 gulden). Gehandicapt Arbeidsongeschikt BEKIJK 'T, Je eigen leven inrichten. Je recht halen. Samen, met de ANIB. Dé bond voor belangenbeharti ging en persoonlijk advies. Vraag informatie. BOND VAN GEHANDICAPTEN EN ARBEIDSONGESCHIKTEN Antwoordnummer 848. 1940 VG Heemskerk. Telefoon (02510) 534 34. Na 1-10-'95: 0251253434 Steenhoffstraat 46, tel. 6019577 Donderdag 22 februari: De film vertelt het verhaal van een jeug dige brommerkoerier die mee wil doen aan een wedstrijd om het 'ongelukkigste bewustzijn'. Hij denkt kans te maken op de hoofdprijs, omdat hij in het verleden nog in de toekomst kan kijken en daar door veroordeeld is tot een klemmend bestaan in het hier-en-nu. De film begint met een onstuimige brommerrit door Amsterdam. Een ont moeting met een bijna omvergereden jonge moeder brengt de snelheidsduivel uit balans. Hij beseft dat hij door zijn jachtige leefwijze nauwelijks tijd heeft om opgedane indrukken te verwerken. Wanneer hij de tocht nog eens langzaam overdoet, gaat hij zijn omgeving anders bekijken. AVRO-bestuursprijs 1995 nominatie Gouden Kalf 'beste acteer prestatie tv': Ellis van den Brink. Een mysterieuze veertiger ligt van top tot teen in gips verpakt in het zieken huis. De raadselachtige patiënt lijdt aan geheugenverlies. Hierdoor heeft hij identiteit noch verleden. Blanco, zonder taal en vooroordelen begint de man aan een nieuw leven. Net als bij een kind dat pas leert praten, is 'mamma' het eerste woord dat over zijn lippen komt. Een behulpzame vrouw van de vrijwilligers- centrale geeft de man een met foto's geïllustreerd leesboek aan de hand waarvan hij zijn vroegere leven weer voor de geest kan halen. Langzaam ko men de herinneringen bovendrijven en wordt zijn voorgeschiedenis ontrafeld. (Gouden Kalf 'beste tv-drama' 1994). Filmmaakster Paula van der Oest (1965) studeerde in 1988 af aan de Ne derlandse Film en Televisie academie. Sindsdien werkt zij als regisseur en scenarioschrijver. Aanvang: 20.30 uur; entree: f 7,50; cjp/65+ f 6,-- Zaterdag 24 februari: Al jaren bespeelt Paul Vielvoye de bluesharp. Hij deed ervaring op in ver schillende bluesformaties waaronder Barrelhouse, Tilt Team en Magie Frankie. Omdat hij nu blues wil spelen waarin de mondharmonica centraal staat, gaat hij met zijn nieuwe band Crippled Walter terug naar de 'ouder wetse' sound van onder andere Little Walter en Muddy Walters. En naar de manier waarop de muziek vroeger op straat in Chicago werd gespeeld. Met een jazzgitaar, contrabas, drums met brushes, een doorleefde stem en indrin gende mondharmonicasolo's. Alle mu zikanten van Crippled Walter zijn gegre pen door dit vijftiger- en zestigerjaren bluesgeluid en hebben hun sporen ruim schoots verdiend in de Nederlandse pop- en bluesmuziek. Blues, met hart en ziel gespeeld! De band bestaat uit: Paul Vielvoye - bluesharp; Chris Koenen - gitaar en zang; Evert Willemstijd - contrabas; Andrew Spieker - drums; Frank v.d. Wijngaard - piano en orgel. Aanvang: 22.00 uur; entree: leden f 7,50; niet-leden f 10,-. \^Stichjing Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 6028132 - de Wereldwinkel in Soest dit jaar haar 5-jarig bestaan hoopt te vieren; - dit zeker niet ongemerkt voorbij zal gaan; - het verkoop-assortiment minstens ie dere maand aanvulling krijgt; - dit zowel voor de kunstnijverheids- artikelen als de sieraden geldt; - de verkoop van bloemenwierook heel goed gaat; - wierook ook in rustgevende geuren (amber, lavendel en sandelwood) te koop is; - 'spicewood' muggen en wespen op af stand houdt; - de top 5'van de wierook in 1995 sandelwood, lavendel, amber, vanille en lotus was; - er verschillende probeerverpakkingen in de Wereldwinkel te koop zijn; - er een groot assortiment postpapier in de Wereldwinkel is; - dit gemaakt is van kringlooppapier met als inktbasis plantaardige olie; - er ook kringloop werkblocs en enve loppen te koop zijn; - van veel artikelen een kohe produkt- beschrijving kan worden gegeven; - van de artikelen het land van herkomst en meestal ook de coöperatie die het produkt heeft gemaakt bekend is, - de Wereldwinkel kado-bonnen ver koopt; - in het voor- en najaar een interessante folder (gratis) in de winkel voor u klaar ligt; -door de Fair Trade Organisatie een Handelswijzer met veel interessant nieuws over producenten in de Derde Wereld uitgegeven wordt; - ook dit blad gratis verstrekt wordt; de Wereldwinkel van 10 verschillende importeurs de produkten afneemt; - dat u ook donateur van de Wereld winkel kunt worden;. - dat men u daarover in de winkel vol ledig kan inlichten; - dat de Wereldwinkel dagelijks, behalve maandag, van 9.30-17.00 uur geopend is? r Als u ook nog weet waarom de Wereld winkel is opgericht wordt u vast heel vaak in de winkel aan de Steenhoffstraat 9a gezien. Het gospelkoor 'Disci .terdag 2 maart in Jlianalaan 19. 'Het i: aculaire combinatie v; 1 effecten. In een ve: ..„aramma wordt ee «schetst van de eene Na de pauze zal de za raet swingende gospe •Discipel' bestaat uit oende jongeren in de Lr. Deze jongeren wi vuldig geselecteerd audities. In hun cor november tot juni, u oer twee weken ergen Diligente is Eveline 1 'Discipel' is, samen n •roepen, aangeslote: mjde organisatie, die reld een gevestigde n; ring in Amerika de i jjnental Singers van tien jaar later ontston op nationaal niveau te richten. Dat was di dige groep 'Discipel'. Vanuit het Europese 1 ting Continental Soi worden jaarlijks groei Young Continentals Singers samengestelt kaanse groepen met hun toemees in Euro van de Europese stic Het avond-vullende 20.00 uur. De toega 10,- voor personen v matie: tel. 602 37 6' Met het oog op de Matthaus Passion (c niseert het Concertk kort bekend onder d Oratorium Vereni voorbereidingsavom 20.00 uur, in de Hei de Brink in Baarn. Op deze avond zulle aspecten van dit in i werk aan de orde k worden verzorgd dc op zeer boeiende v. werp weet te verte zullen fragmenten v; gen te beluisteren z Voor liefhebbers i Bach belooft dit ee die niet gemist mag kende voorbereidin] die van plan zijn d Matthaus Passion b gang is vrij. w Weekend-opvang Maatschappelijke I Hulp in dringende n dag, zondag en algei gen, tel. 6245555. SamenwerkingPs lijn Praktijk voor diagn begeleiding, opvoec chotherapie. Volg 6020619. Stichting Hulpdu Hulp aanvragen da 10.00 uur, tel. (034< Nazorg borstkanl Informatie: Borstl trum Utrecht (BIC), m. vrij. 10.00-13.0C Werkgroep Kind Behartigt de belang vóór, tijdens en ni Informatie: mevr. M Vrouwenspreekt Iedere donderdag 1 ring 31A (Vrouwei (033) 4616612. Als kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke m« dag 19.00-21.00 18.00 uur; donderd (030) 2322020. Vrouwen in de E Vrouwen die probli rein van de bijstand bij de werkgroep Vr lefonisch dagelijks uur. Soest: tel. Spreekuur: elke 2t 10.00-11.30 uur, in wencentrum, Smits Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrije mensen bij elkaar d op het gebied van 1 bus 3074, 3760 D 6014650. VTO-samenwei Vroegtijdige Onde stoornissen bij kim AE Amersfoort, ti Slachtofferhulp Praatpaal en vra£ van misdrijven en 6027719. Slachtofferhuli 24 uur per dag tel Soest, Soestdijk en 23.00 uur: tel. 7.00 uur: via de ir foortse politie, tel Al Anon-groep Steun aan familie veel drinkt of 5415474 Baarn. Ouders van eei Landelijke zelfhi adres: Eveline Mc 3765 XR Soest, t Thuishulpcent De THC biedt p£ menterenden, va ouders van versta handicapte kindei sief oppassen doo tel. 033-4631334 Thuiszorg/Ma Stichting Thuiszi Werk N.O. Utre Grothestraat 74 6019004, fax 60: Jongerensprec Voor jongeren va 15.30-16.30uur, Wie hulp zoel bij het Centr 11.00 uur, tc

Soester Courant | 1996 | | pagina 16