Nog 10 dagen 50-75% korting TOP DOE gjmdïïHs Alcoholcontrole: 'Positief resultaat' Feest rond ouderenwoningen Dalplein Akkoord onderhoud van Aqua Indoor Dé zaak Sneeuw bezorgt Soest hagelwit dek lACTUEELt Twee vechtersbazen moeten driehonderd gulden betalen Ld dij 3priHgpeld The Outpost Hil-ton herenmode vooral uw vlees- en College bekijkt beperkte woningbouw Soest kritisch WOENSDAG 21 FEBRUARI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 3 Eén van de 350 automobilisten heeft teveel gedronken Lage huur bij WS dankzij subsidie van gemeente Soest Restanten winterkollektie Bróchure over nabestaandenwet in gemeentehuis CDA praat morgen met bewoners over Koningsweg-tracé Gevraagd VASTE-, en INVALLOPERS Soester Courant tel: 6014152 Vrouw raakt met onderbeen bekneld in achterwiel Ook Gemeentebelangen Groen Soest stemt in met voorstel Snorscooter door dief meegenomen bed ie stuk? 06-0694» expert 0 SCHOEMAKER -V jr s. - 'W Chris Uiterwijk en Cornelis Odijk in de herinnering Auto vat vlam op verkeerskruising i' Slechts één automobilist is zater dagnacht tijdens een grootscheepse alcoholcontrole in Eemland betrapt op het rijden onder invloed. Het betreft een 36-jarige Bunschoter die behalve een rijverbod een boete van 800 gulden kreeg. De politie in het district Eemland- Noord spreekt van een 'positief resul taat'. Kennelijk hebben de aankondigin gen het beoogde effect gehad. De alcoholcontrole werd uitgevoerd in ver band met carnaval. Tbssen tien uur 's avonds en vier uur 's ochtends werd in totaal 350 auto's staande gehouden. Alle bestuurders moesten blazen. Dat gebeurde op locaties in Soest, Baarn, Bunschoten en Eemnes. Soest was na middernacht als laatste aan de beurt. De vliegende bri gade van de politie voerde controles uit op de Birkstraat, de Koningsweg en op het Nieuwerhoekplein. Van de Soesters die werden aangehouden, had evenwel niemand te diep in het glaasje gekeken. De Bunschoter die op De Kronkels werd betrapt, werd meegenomen naar het bureau voor een ademanalysetest. Van de parket-secretaris kreeg hij de Overal in de regio moesten automobi listen blazen. Nagenoeg alle testen sloe gen negatief uit en dat is een positief re sultaat. Foto: Herman van Dam. keuze tussen een bekeuring van 800 gulden of een dagvaarding voor de rechtbank. De man koos voor het eer ste. Op de hoek van de Amsterdamse- straatweg en de Biltseweg werd zaterdagmorgen om half vier overigens een Baamse vrouw aangehouden, wiens rijgedrag was opgevallen. Bij controle bleek dat ze teveel had gedronken. Sommigen woonden er al een poosje, maar donderdagmiddag was het feest voor de ouderen die aan het Dalplein een dak boven hun hoofd hebben gekregen. De 48 seniorenwoningen die de Woning stichting Soest (WS) daar heeft laten bouwen, werden officieel geopend door burgemeester Hans de Widt. Dat de nieuwe overburen van het ge meentehuis niet meer dan 675 gulden huur (exclusief servicekosten) hoeven te betalen, hebben ze mede te danken aan het gemeentebestuur. Dat gaf een sub sidie van 233.500 gulden in het kader van de ouderenhuisvesting. Als dit soort woningen voldoet aan een aantal voor waarden (zoals een lift en rolstoel- toegankelijkheid) kunnen gemeenten vijfduizend gulden subsidie per woning verstrekken. Soest gaf een fractie min der, maar volgens directeur J. van der Moolen van WS is de gemeentelijke bij drage van groot belang geweest voor de verwezenlijking van de lage huurprijs. Van der Moolen was dan ook blij. Maar tevens teleurgesteld. Omdat de wonin gen aan het Dalplein vermoedelijk een van de laatste projecten vormen voor nieuwe ouderenwoningen met een lage huur. Door gebrek aan subsidies van de rijksoverheid is er nauwelijks nog geld om betaalbare woningen voor ouderen te bouwen. Het complex van seniorenwoningen is ontworpen door architectenbureau Duêrmeijer Verweij Messnig en ge bouwd door aannemersbedrijf Heddes Bouw bv. Behalve de toegankelijkheid voor rolstoelers zijn veiligheid en het milieu (energiezuinigheid) aspecten ge weest die van invloed waren op het ont werp en de realisatie. Voorzieningen Bij de toewijzing van de woningen kre gen de bewoners van de aanleun woningen bij de Stichting Molenschot voorrang. Voor de 24 woningen die overbleven, toonden niet minder dan 128 senioren belangstelling. De bewo ners van de huurwoningen aan het Dal plein kunnen te zijner tijd gebruik ma ken van de voorzieningen die Molen schot dan aan het Dalplein biedt. Het nieuwe verzorgingscentrum van Molenschot wordt binnenkort geopend en zal voor de huurders van WS toegan kelijk worden via een corridor. Overi gens is nog steeds niet bekend wie of wat straks de leeggekomen ruimte in het huidige gebouw van Molenschot aan de Albert Cuyplaan gaat opvullen. Momenteel wordt nog hard gewerkt aan de bouw van het nieuwe onderkomen van Molenschot. Hetzelfde geldt voor het verpleeghuis van de Stichting Daelhoven, dat eveneens dit jaar wordt geopend, en de polikliniek van de Stich ting Medisch Centrum Molendael, die in september in gebruik wordt geno men. Nog dit jaar wordt het Zorg centrum aan de Dalweg dus voltooid. Verder laat WS er nog dertig koop appartementen bouwen, waarvan de oplevering voor het einde van dit jaar op de agenda staat. Iets verderop, nabij de Molenstraat, is St. Joseph bezig met een project voor ouderenwoningen. Ballonnen kozen het luchtruim bij de feestelijke opening van de ouderen woningen aan het Dalplein. Foto: Goos van der Wilt. Wellicht dat bij de realisatie van dat pro ject ballonnen de lucht ingaan. Dat ge beurde donderdag in elk geval wel, na dat burgemeester De Widt, die zijn nieuwe buren verwelkomde, een met lucht en ballonnen gevulde grote, kunst stoffen fles ontkurkte. Van Weedestraat 8 A-B - Soest •Telefoon: 035 - 60 23 324 In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum in de hal van het gemeentehuis ligt een uitvoerige brochure over de nieuwe Algemene nabestaandenwet (Anw). Sinds 1959 bestaat in Nederland de Al gemene Weduwen en Wezenwet (AWW). Op grond daarvan kunnen vrouwen, en sinds 1988 ook mannen, aanspraak maken op een uitkering wan neer hun echtgeno(o)t(e) overlijdt. In deze wet wordt geen rekening gehouden met eigen inkomsten van de overblij vende partner, zodat ook mensen met een eigen inkomen toch een uitkering krijgen. De nieuwe wet, die op 1 juli van dit jaar van kracht wordt, wordt gekenmerkt door een beperktere groep rechthebben-, den en de toepassing van de inkomens- toets, dat wil zeggen dat de hoogte van de uitkering afhankelijk wordt van het inkomen. Uitgangspunt van de nieuwe wet is dat alleen die nabestaanden recht op uitkering hebben, van wie niet ver wacht mag worden dat zij zelf in hun onderhoud voorzien. De situatie rond de Koningsweg/ Ossendamweg - onderdeel van de plannen voor de nieuwe hoofdwe genstructuur van Soest - staat mor genavond (22 februari) ter discussie op de "wijksoos" die het CDA-Soest organiseert. Dat gebeurt in de Open Hof aan de Veenbesstraat, aanvang 20.00 uur. Voor deze gespreksavond nodigt het CDA speciaal de bewoners van Smitsveen, Klaarwater, O verhees en de Ossendamweg e.o. uit, maar er kunnen ook andere onderwerpen worden aangedragen. vocir de Aanmelden: Een vrouw is zondagmorgen vroeg met haar onderbeen bekneld geraakt in het achterwiel van een fiets. De brandweer moest haar bevrijden, waarna ze met spoed naar het zie kenhuis werd gebracht. De vrouw zat iets na half drie ach terop de fiets bij haar vriend. Op de Van Hamelstraat kwam haar voet tussen de spaken. Door de snelheid van het wiel werd haar onderbeen tussen het frame en de achteras van de fiets getrokken. De vrouw had hevige pijn. De toe gesnelde brandweer bevrijdde haar door de fiets kapot te knippen. Met een werd het slachtoffer per ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. Het was geen verrassing dat de ge meenteraad donderdagavond in stemde met de afwikkeling van de financiële geschillen tussen Aqua Indoor bv en de gemeente. Opmer kelijk was wel dat Gemeente belangen Groen Soest alsnog ak koord ging. "Als we tegen zouden stemmen, zou dat alleen een politiek gebaar zijn. Dit is het best haalbare resultaat, dus zijn we voor," aldus fractievoorzitter Harry Witte. Ook hij besefte dat de gemeenteraad wel moest instemmen met het voorstel van het college, omdat Aqua Indoor anders failliet zal gaan en de gemeente als gevolg daarvan met de gebakken peren zit. De gemeente is er als eigenaar van het sport- en recreatiecomplex aan de Dalweg niet bij gebaat als er geen exploitant is. Niettemin nam Witte nog een keer de gelegenheid te baat om het college te wijzen op zijn fouten. In het oorspronkelijke contract was uit gegaan van een jaarlijkse onderhouds- post van 100.000 gulden die door beide partijen zou worden gedeeld. Nooit is echter op papier gesteld welke werk zaamheden onder onderhoud konden worden verstaan. In werkelijkheid is al leen al in de eerste drieënhalf jaar voor ongeveer 825.000 gulden aan onder houd uitgegeven, bijna een half miljoen meer dan was begroot. Volgens Witte had het college dat reeds in 1990 kunnen weten. "Vóór dat het contract werd ondertekend, hebben di verse actiegroepen voorgerekend dat het onderhoud niet voor 100.000 gulden kon. Ze werden afgeschilderd als 'kleu terklasje', maar dat kleuterklasje heeft nu het grootste gelijk van de wereld. Ook de rapporten van Sportfondsen wezen uit dat 100.000 gulden te weinig was en ik heb sterk het gevoel dat de mensen van Aqua Indoor die brieven kenden." 'Irritant' Witte werd in zijn kritiek gesteund door Wiebe Meilof van GPV/SGP/RPF. Hij noemde de houding van de directie van Aqua Indoor 'irritant' en verweet het gemeentebestuur, waarvan hij zelf deel uitmaakt, 'bestuurlijke zwakte'. Mieke Swinkels (D66) sloot in de rij aan. Als deze consequenties destijds bekend wa ren geweest, was het Soester Natuurbad misschien niet verkocht geweest, veron derstelde Swinkels. Alle fracties knikten nu noodgedwon gen ja tegen het raadsvoorstel. Dat komt op het volgende neer: Boven de geraamde 50.000 gulden per jaar betaalt de gemeente over de pe riode augustus 1991-maart 1995 nog eens 476.000 gulden aan Aqua Indoor. Vanaf dit jaar maakt de gemeente 50.000 gulden per jaar over voor extra kosten. Daarnaast is binnenkort het bin dende advies te verwachten van Ahome. Dat bureau maakt een onderhouds- planning, waarbij wordt aangegeven welke uitgaven op de post onderhoud mogen worden geboekt. Afgesproken is dat Aqua Indoor 50.000 voor zijn reke ning neemt, de rest wordt betaald door de gemeente. Met name de PvdA en de BAM wilden van wethouder Ries van Logtenstein de garantie dat er voortaan geen nieuwe claims van Aqua Indoor komen. "Is het nu eens afgelopen met het gedonder," vroeg BAM-er Joustra. Van Logten stein: "Die zekerheid kunnen we nooit geven, maar ik heb er wel vertrouwen in. Er komt regelmatig overleg met Aqua Indoor en vanaf nu geldt het con tract met de toevoeging van Ahome over het onderhoud." Witte kon het niet laten: "Het lijkt alsof we een goed resultaat hebben behaald, maar eigenlijk dóen we wat Aqua Indoor al vanaf 1991 aan ons heeft ge- B AR, GRJLL RESTAURANT STEENHOFSTRAAT 47 SOEST 035 - 6018252 Een 23-jarige Soester heeft aangifte ge daan van diefstal van zijn snorscooter. Het voertuig werd, ondanks dat het op slot stond, zaterdag bij een flat aan de Varenstraat gestolen. Op het terrein van Lenarduzzi bv aan de Nieuweweg mogen maxi maal twee woningen worden ge bouwd, als het bedrijf besluit te ver huizen. Indien er een bouwplan voor meer woningen wordt inge diend, zal dat in het zogenoemde 'stuwmeer' terechtkomen. Het terrein staat namelijk niet op de lijst van woningbouwlocaties die de ge meente de komende twee jaar als lei draad gebruikt. Lenarduzzi heeft de gemeente te kennen gegeven dat de verplaatsing van zijn bedrijf financieel onhaalbaar is als er slechts twee woningen op het terrein mogen worden gebouwd. Maar het col lege weigert medewerking aan de bouw van meer huizen. Volgens het college is er ruimte voor twee woningen (onder één kap). Daar achter zou nog plaats zijn voor twee huizen, maar die mogelijkheid wil het college niet benutten. Het heeft dan de voorkeur om de huidige bestemming (bedrijven met of zonder boven woningen) te handhaven. Als er een plan voor twee woningen komt, zal de bestemming voor kleinschalige bedrij ven komen te vervallen. Margrietlaan Op de Margrietlaan (perceel la) mag makelaar Peters eventueel een woning laten bouwen. Het college wiLechter de inspraakprocedure afwachten. Voordat het zijn medewerking verleend aan een bouwvergunning, wil het college afspra ken maken met de aanvrager over de exploitatie-bijdrage en de vrijwaring van planschade. Het schetsplan past niet in het huidige bestemmingsplan, maar wel in het ontwerp-bestemmingsplan dat nog moet worden goedgekeurd door het gemeentebestuur. de VISA infolijn geschikt k voor bijna alle (bereikbaar tijdens kantooruren) Uw VISA dealer: Burg. Grothestraat 9, 3761 CJ Soest, Telefoon 035 - 601 03 44 De Utrechtse politierechter heeft maandag twee Soesters (25 en 28 jaar oud) overeenkomstig de eis ver oordeeld tot driehonderd gulden boete. De mannen waren in novem ber 1994 betrokken bij een vecht partij in Viny's Bar in Soest. Het tweetal hoorde bij een groepje van vier, dat die avond gezamenlijk op stap was. De problemen begonnen toen de 28-jarige man door de portier van Viny's Bar werd geweigerd. Maandag vertelde hij dat hij dat onterecht vond, omdat het zijn eerste bezoek aan de bar zou zijn. Hj was toch naar binnen gegaan, om met de eigenaar te praten. Vervolgens zou hij echter een nootjes-machine in de richting van de eigenaar hebben ge gooid. De verdachte gaf toe dat hij dat had gedaan, maar voegde daaraan toe dat zijn gesprekspartner eerst een glas bier over hem had uitgegooid. De portier had vervolgens geprobeerd de Soester naar buiten te werken. Zijn 25-jarige vriend zou daarop met de por tier zijn gaan vechten. Dit was volgens de verdachten gelogen. De 25-jarige man zei dat hij juist had geprobeerd de boel te sussen. De portier zou zich ver volgens echter tegen hem hebben ge keerd. "Nou, en dan ben ik liever de eerste om een klap uit te delen," aldus de verdachte. Bij de ene klap was het volgens hem gebleven. Aan het 'matten', zoals de officier van justitie het noemde, was een einde ge komen, doordat een derde man uit het groepje van vier was gaan schieten met een traangas-pistool. Daarop was het hele café naar buiten gevlucht. De twee verdachten waren niet eerder voor geweldsdelicten met justitie in aan raking geweest. Zij hadden beiden de schikking van driehonderd gulden, die het openbaar minsterie hen had aange boden niet betaald, omdat zij een boete niet terecht vonden. De rechter oor deelde daar anders over, en legde hen alsnog hetzelfde bedrag aan boete op. De man die het traangas-pistool had afgevuurd, bleef buiten schot. '- \T V In Friesland, waar menige weg is afgesloten voor verkeer, la chen ze misschien om 'dat beetje sneeuw'dat in Soest viel. Toch werd ook onze gemeente in de afgelopen twee dagen bedekt met een laag witte vlokken. In ieder geval tot gisteren leverde dat nauwelijks problemen op, al raakten twee mensen licht ge wond bij eenzijdige ongevallen op de Gentiaanlaan en de Birkstraat. Door de wind ontstonden op verschillende plekken behoorlijke hopen stuifsneeuw, zoals we die in Soest niet vaak tegenko men. Zoals langs de Peter van den Breemerweg (foto). Terwijl het weiland in de polder een betrekkelijk dunne laag sneeuw draagt, is de rechter oever volleding ondergedompeld in een hagelwit deken. En dat is voor Soesters geen alledaags beeld. Zoals verwacht heeft de gemeenteraad van Soest ingestemd met twee nieuwe straatnamen. Het pad dat De Gouden Ploeg met de Molenweg op de Eng ver bindt, zal het Chris Uiterwijkpad gaan heten. Daarmee wil de gemeente de herinne ring aan het vrijwilligerswerk van de vorig jaar november overleden milieu activist levend houden. Omdat De Eng en de Kerkebuurt een belangrijke plaats in Uiterwijks hart innamen, werd geko zen voor het pad dat beide delen van Soest aan elkaar verbindt. In Soesterberg zal de openbare ruimte op de hoek van de Kampweg en de Rademakerstraat binnenkort worden gedoopt in het Odijkplein. Daarmee krijgt Cornelis Odijk posthuum eerbe toon. De Soesterbergse verzetsstrijder werd op 7 mei 1945, twee dagen na de bevrijding, in Utrecht doodgeschoten door een majoor van het Duitse leger. Op het plein dat naar Odijk wordt ver noemd, worden elk jaar op 4 mei de gevallenen van de Tweede Wereldoorlog herdacht. Dat was even schrikken voor een 31-ja rige vrouw die met haar zoontje op de kruising van de Birkstraat en de Vondel laan reed. Omdat de motor van het voertuig afsloeg, stapten beiden uit, waarna beiden constateerden dat er rook uit de wagen kwam. Ook ditmaal bleek: waar rook is, is vuur. De brand ontstond vrijdagmiddag omstreeks kwart voor vijf. «N AAR0N N0RHIS FUM Ï^MOVKN,;, «0» A WORLD OF HOME-ENTERTAINMENT Dillenburglaan 12-Soest Telefoon 035-6012340

Soester Courant | 1996 | | pagina 3