mmi Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 21 FEBRUARI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 4 Meningen van lezers Birkstraat Open brief aan het ABP Krentenbrood voor Kaapse eenden Gemeenteraads vergadering. Gezinsverzorgster. Uit de Soester Courant van 22 Februari 1946 Oprichting algemene gymnastiekvereeniging. Ingezonden stukken. Het spookt in Soest. DETROMSLAGER De salade-en koud buffet specialist WOENSDAG 21 FEBRUARI 1996 AKTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN PE GEMEENTE SOEST Het verslag, gelezen in de Soester Cou rant van de heer Paasse, betreffende een rondweg om Soest via de Wieksloter- weg, Lange- en Korte Duinen, Maar schalkersteeg en dan via Birkstraat (of richting Koningsweg), langs de spoorlijn richting Amersfoort. Om te beginnen is de Birkstraat in 1947 gewijzigd, d.w.z. fietspad achter de bomen èn wandelpad en uitgegraven diepe sloten (waar nage noeg nooit water in staat). Van het wan delpad is niets meer over dan wat gras bermen die doelloos liggen. In 1954 is de Birkstraat geasfalteerd, schitterend voor de toekomstige race baan. Voor nu: ideaal voor fietsers, la ter lawaaierig en gevaarlijk door toe name van de bromfiets, hetgeen later weer minder is geworden doordat men liever met de auto gaat (gemakkelijk, warmer, en je kan ook van alles meene men). De Birkstraat afsluiten voor doorgaand verkeer zou kunnen. Gemakkelijker voor aanwonende bedrijven (Centropa, Kaasboer, Veevoederbedrijf, Camping Eekhoornnest), dus constant in- en uit rijden verkeer. In vorige vergaderingen is er al op ge wezen: het grote belang van een groene strook tussen Soest en Amersfoort. Er werd toen gesproken van een van de mooiste gebieden van Europa! De oudere Soesters zullen dat nog wel we ten. Verder de Maarschalkersteeg, wel ten koste van de Korte Duinen. Via de Maarschalkersteeg naar de spoorlijn is niet ideaal, dwars door de mooie lande rijen. Weer een stuk van de zo mooie Birkt af! Neem dan de Bartolottilaan maar, het weiland in, dan gaat er een snelweg- streep af en de Korte Duinen worden nagenoeg gespaard. Er zijn m.i. geen uitritten van bedrijven aan de Bartolottilaan. Dan bij de Hooiweg via de spoorlijn naar Amersfoort, evt. ten zuiden van de spoorlijn, dan hebben de weidevogels en koeien minder last van het verkeer (waar de milieugroep zo trots op is!). En aangezien 90% van het grasland ten noorden van de spoorlijn Ögt, vanaf de P. v.d. Breemerweg en een tunnel (Spiekerweg) is dat ideaal voor de landbouwers en fietsers. Via Wieksloterweg naar Soestduinen, langs de spoorlijn Utrecht-Amersfoort, zou misschien de goedkoopste weg zijn. Als er toch een golfbaan moet komen van 60-100 hectare, plus forse uitbrei ding van dierentuin Amersfoort, wat mij ter ore is gekomen, blijft er van de Korte Duinen niet veel meer over Birkhovenbos oftewel zuidelijk van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort door mi litair terrein, dus lawaai op één hoop (tanks, spoorlijn en autoverkeer). Maar dat zal nooit verwezenlijkt kunnen wor den denk ik. Enfin, we wonen in een democratisch land, dus ik neem aan dat ook ik mijn zegje mag zeggen! J.H. Wantenaar Als volwassene, burger en senior, meen ik in de vorm van een open brief gedach ten en gevoelens weer te geven van vele anderen in ons land, die onlangs als 'klant' een uiterst summier pensioen- bericht van het net zelfstandig geworden Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds ont vingen. Geachte mevrouw, mijnheer, Uw jongste pensioenbericht, d.d. 31 ja nuari 1996, met begeleidende brief van januari 1996 heeft bij mij vragen en op merkingen opgeroepen, die niet plach ten op te komen bij ontvangst van een 'Nadere vaststelling van het pensioen', begeleid door een toelichtende en/of verduidelijkende, ook ruimer informatie verschaffende 'nieuwsbrief. Uw opmerking bij het pensioenbericht, dat daarop de voor mij belangrijke be dragen zijn vermeld, is slechts zeer ten dele juist. Zeker is het niet juist dat ik nu 'precies' kan zien wat er met mijn pensioen gebeurt, want u vermeldt slechts de betaalgegevens. Hoe helpt u mij nu en in het vervolg aan: Het volgnummer van de nadere vaststel ling van het pensioen dan wel het pensioenbericht? De vermelding van de door u toege paste belastingtabel? Enig inzicht in de wijzigingen in de fun damentele gegevens, zoals de aange paste middelsommen, het franchisebe- drag, mijn bruto pensioen per jaar zon der inbouw en de inbouw-aftrek, en mijn bruto pensioen per jaar na inbouw- aftrek? Afgezien van de mogelijkheid mijn ei gen aangelegenheid onmiddellijk kri tisch te blijven bijhouden, dienen deze gegevens, mij althans, ook om de voort durende discussie over pensioenen wat de mogelijke gevolgen betreft met de eigen situatie, en met die voor de mo gelijk 'nabestaande', te vergelijken en verder deel te nemen in gedachtenwis- selingen. Tevens vraag ik u waarom niet meer is vermeld, of, hoe, waar en binnen welke termijn bezwaren kunnen worden inge diend, indien ik het niet eens zou zijn met een vermelde wijziging in mijn pen sioen. Is met de intrede van uw commu nicatie in de vorm van summiere mede delingen aan uw vroegere 'geregistreer de' soms het recht op bezwaar maken door uw huidige 'klant' zonder enige kennisgeving weggevallen? Het is mijn hartgrondige wens, dat u het bij mij waarschijnlijk onterecht post gevatte idee wegneemt, dat u mij en anderen voortaan gaat behandelen als een verzorgde senior die tevreden be hoort te zijn met blote mededelingen, die hij als gegarandeerd correcte, volle dig begrijpelijke zoete koek dient te consumeren. Met vriendelijke groet, A. van der Burgh. Het verbaast me niks dat B W de Kaapse eenden liet "redden" door een poelier. En dat B W aan iedereen vertelt dat die beestjes het zo naar hun zin hebben in de Efteling. En dat B W alvast is begonnen om de overgeble ven eenden met krentenbrood vet te mesten, in het kader van de volgende "reddings"-operatie. Hei verbaast me niks, want zo ging het ook in september '95 bij rampoefening "Krentenbrood". Zo'n rampoefening is best nuttig als je bedenkt wat er hier zoal rondvliegt aan Bölkow's, Cougars, F16's, Kaapse eenden, Peking-eenden, Chinooks enz enz, dus op 16 september liet B W twee vliegtuigen 'ns stevig op elkaar botsen en toen moest B W geen eenden, maar mensen redden. Die redding is nogal mislukt en omdat het maar een oefening was gaf dat helemaal niks, als onze burgemeester en de an dere deskundigen maar niet stug vol hielden dat die oefening was geslaagd, want Alle-mensen-Dood Ouwe-Jon gens-Krentenbrood Oefening-Geslaagd, dat is pas eng. In november, de evaluatie van Ouwe- Jongens-Krentenbrood was nog in volle gang, verzekerden onze brandweer commandant en onze burgemeester ons opnieuw dat de oefening niet was mis lukt, 't was alleen maar anders verlopen dat verwacht en 't was reuze leerzaam. Ikzelf ben maar een eenvoudige Kaapse eend en het eerste wat ikfzelf van O-J- Krentenbrood leerde, dat was dattie nogal mislukte. Sommige oudere Kaapse eenden zijn zelfs van mening dat het er bij O-J-Krentenbrood net zo aan toe ging als in 1912, bij de eerste vaar- poging van de Titanic. Met de Titanic liep het namelijk ook anders dan ver wacht, 1500 mensen gingen dood en toe ie zonk was dat leerzaam voor de boten bouwer, maar toch bleek al snel dat de Titanic geen succes was. Enfin, zodra ik dus hoorde dat B W had besloten om behalve mensen, ook Kaapse Eenden te gaan "redden", ben ik direct ondergedoken op een particulier adres in 't natte Hart in Soest en ik woon hier samen met 243 andere Kaapse eenden en 13.276 jonge Ger meentehuis-pauwen. Die Gemeentehuis-pauwen, da's een verhaal apart, want B W had name lijk 6 pauwen kado gekregen, maar B W had het zo druk met de evaluatie van O-J-Krentenbrood dat er geen tijd over bleef om pauwen-eieren te schudden en al die 13.276 pauwen-jonkies zagen het absoluut niet zitten om tijdens 'n O-J- K-Drijfjacht te worden "gered" door B W van Soest Natuurlijk. Voor het komend broedseizoen is het probleem van teveel vogels overigens prima opgelost want die Chinook- helicopters veroorzaken namelijk zoveel trillingen dat daardoor niet alleen alle Soester eieren worden geschud, kom- plete vogelnesten vallen als rijpe piloten uit de boom. B W heeft er derhalve bij de vliegbasis op aangedrongen om dagelijks één Chinook gedurende 10 minuten op volle kracht cirkeltjes te la ten draaien boven het Gemeentehuis. Het aanbod van de generaals adn de Gemeentehuis-pauwen om binnen één minuut 10 Chinooks tegelijk te laten opstijgen heeft B W afgeslagen want dat vond B W overdreven. B W verwees hierbij naar het BABW art.18 lid 7 van de BRRRR, inzake 't oude Soesterse spreekwoord; "Liever één Chinook in de lucht dan 10, want één Chinook kan niet botsen." Het Eén-Chinook-Tegelijk-Welkoms feestje (Operatie Echt-Wel) op de vlieg basis ging niet door, want 'n feestje waarbij generaals en B W en alle an dere ouwe jongens met trillende handen 'n bibberend glas heffen, zo'n feestje is reeds bij voorbaat gedoemd om succes vol te mislukken. T. Vermeulen-Voorhout De Raad der gemeente Soest is in open bare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 27 Februari 1946, te 14.30 uur. De navolgende agenda komt in be handeling, o.a.: 9. Benoeming leden Stichtingsbestuur Natuurbad. B. en W. bevelen aan: uit den raad J. Nooder, J.H. Hom en G. Kruijff en uit de ingezetenen Mej. M.A. van-Zoest, H.G.M. Taris, G. Reijmerink en A. Th. M. Splinter (Soesterberg). 10. Aanvullende crediet-aanvrage voor inrichting van het perceel Van Weede- straat 3, tot politiebureau. Dit perceel, aanvankelijk gehuurd voor een jaar, wordt voor den tijd van 10 jaar ingehuurd. Voor de verbouwing vragen B. en W. f 5000,-; voor aanleg centrale verwarming f 4300,- en voor vloerbe dekking en gordijnen f 1900,-. 11. Crediet-aanvrage voor uitbetaling vergoeding wegens opruimen van puin, afkomstig van verwoeste perceelen. B. en W. vragen hiervoor f 18.450,-. 90 Procent van dit bedrag komt voor reke ning van het rijk. 12. Crediet-aanvrage voor uitvoering van opruimingswerken met Rijks subsidie. B. en W. vragen hiervoor een bedrag van f 5300,-. Als gevolg van de moeilijke oorlogsja ren zijn vele huisvrouwen niet meer te gen den. taak der gezinsleiding en - ver zorging opgewassen, met als gevolg, dat ze weken, soms maanden lang ziek zijn. Omdat zij nooit tot rust komen, kunnen zij des te moeilijker herstellen; zij hun keren naar hulp, naar iemand, die de zorg voor de huishouding en voor de kinderen tenminste voor 4 a 6 weken geheel zelfstandig zou kunnen overne men, waarbij tevens de verpleging van haarzelf, de zieke, in goede handen zou zijn. De krachten, die ter beschikking staan, zijn bij lange niet voldoende, mede in verband met de tengevolge van de repatrieering steeds stijgende nood. De taak, die een gezinsverzorgster ge steld wordt, is zeker niet gemakkelijk, maar uiterst dankbaar. Zij neemt de lei ding van de huishouding voor den tijd, dat de huisvrouw ziek is, geheel zelf standig over en verzorgt tegelijkertijd de zieke. Het gaat dus om een beroep, dat geheel op zichzelf staat. De centrale, die de verzorgsters naar de gezinnen stuurt, garandeert haar sala- rieering en ouderdomsrente. De sociale waarde van dit beroep is zeer groot; het gaat om de bescherming en de opbouw van het gezinsleven. Wij rekenen er op, dat vele meisjes zich ten kantore van Nederlandsch Volks herstel, Steenhoffstraat 5, zullen opge ven. De Nederlandsch Hervormde en Geref. Jeugdraden alhier, overtuigd van de groote behoefte die er voor de Soester jeugd bestaat aan een algemene sportvereeniging, welke verschillende takken van sport beoefend, hebben het initiatief genomen om tot oprichting van een dergelijke vereeniging te geraken. Voornamelijk wordt voorloopig gedacht aan de turnsport en genoemde jeugd raden willen nu trachten om een algemeene gymnastiekver. op te richten op een zoo breed mogelijke basis, zoo dat er voor iedereen plaats in deze vereeniging is. Om tot dit doel te geraken wordt een vergadering uitgeschreven op Maandag 25 Februari a.s., des avonds 8 uur, in de kleine zaal van Religie en Kunst, waar voor allen die sympathie voor bovenge noemd plan hebben, worden uitge- noodigd. Ook de eventueel nog bestaande bestu ren van de vroeger hier gevestigde turnvereenigingen, welke door de om standigheden niet meer in de gelegen heid zijn de turnsport te doen beoefe nen, worden bij deze uitgenoodigd. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende. In verband met het bericht in de 'Soes ter Courant' waarin plannen worden bekend gemaakt met betrekking tot eventueele oprichting van een nieuwe gymnastiekvereeniging ter plaatse, deelt het bestuur der oudste gymnastiekver eeniging te Soest, 'De Soester Uirnclub', mede, zulks in verband met de vele door leden en belangstellenden gestelde vragen dat noch het bestuur, noch de leden op eenigerlei wijze bij de plannen tot oprichting van een nieuwe vereeni ging betrokken zijn. Wegens gebrek aan een geschikte localiteit konden de lessen nog niet wor den hervat, doch medegedeeld kan wor den, dat over eenige weken over een der beste gelegenheden kan worden be schikt, zoodat spoedige hervatting der lessen kan worden tegemoet gezien. P.Ekel, Secr.-Penningm. Na Reeuwijk, Haastrecht, Mijdrecht en Wilnis, spookt het nu ook in Soest. Woensdagavond bleek dit, toen nog laat werd aangebeld bij een bewoner van den Buntweg. De vrouw des huizes, die zoojuist de spookgeschiedenissen in bo vengenoemde plaatsen had gelezen, durfde niet opendoen, 't Kon in Soest ook wel spoken. De dochter, die geen geloof hecht aan spoken, opende daarom de deur. Aan vankelijk was er niets of niemand te be speuren, maar dit duurde niet lang. Ze ven geheel witte gedaanten met 14 vu rige oogen kwamen van achter de heg omhoog. Vanzelf sprekend gaf de niet aan spoken geloovende dochter een gil en deze gil was voor papa, die zich reeds op zijn slaapkamer bevond, het sein om in ac tie te komen. Dit bleek echter niet noodig, daar de spoken het hazenpad kozen. voor particulieren en bedrijven! 035-6022871 Steenhoffstraat 58 Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 459 60 93 460 BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Amersfoortsestraat 67 (96070) BETREFT INGEDIEND veranderen vaij een woonhuis (aan brengen geluidïsoTerende voorz.) 8-2-96 Bakkeneslaan 4-16 (96068) veranderen van een woonhuis (aan brengen geluidisolerende voorz.) 8-2-96 Bosstraat 12 (95190) veranderen van een zuidgevel van een woonhuis (wijz. verl. verg.) 7-2-96 Da Costalaan 4 (95616) uitbreiden van een woonhuis en een garage/berging 9-2-96 Ereprijsstraat 99 (96065) bouwen van een dakopbouw 8-2-96 Kerkstraat 58 (96047) uitbreiden van een garage/showroom 5-2-96 Oude Tempellaan 6 (96071) veranderen van een woonhuis (aan brengen geluidisolerende voorz.) 8-2-96 Rademakerstraat 1 (96069) veranderen van een woonhuis (aan brengen geluidisolerende voorz.) 8-2-96 Rademakerstraat 3 (96067) veranderen van een woonhuis (aan brengen geluidisolerende voorz.) 8-2-96 Soesterbergsestraat 27 (96073) bouwen van een dubbele garage 9-2-96 St. Theresiastraat 30 (96066) aanbouwen van een serre 8-2-96 Van Weedestraat 62 (95644) veranderen en uitbreiden van een bankgebouw tot winkelruimte 7-2-96 Veldm. Montgomeryweg 44 (96022) veranderen en uitbreiden van een woonhuis 5-2-96 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. AANGEVRAAGDE KAP VERGUNNINGEN Periode: 9 februari t/m 15 februari 1996 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Korte Melmweg 21 Klaarwaterweg 53 Ereprijsstraat 88 Amersfoortsestraat 94 Gen. Spoorstraat 46 Batenburgweg 3-5 Betreft: 1 kastanje 5 coniferen 2 coniferen 3 eiken 1 spar 4 platanen, 3 lijsterbessen 3 berken, 1 eik GEMEENTE SOEST Korte Ossendam Fokkerstraat Van Hamelstraat Betreft: 1 berk 1 ceder 10 lijsterbessen 17 lijsterbessen 33 lijsterbessen 3 sierkersen BOUWPLAATS Apollo 87 (96026) Beckeringhstraat 43 (95469) Birkstraat 2 (95554) Birkstraat 118a (96033) Christinalaan 39 (96046) Egeltjespad 19 (95626) Eigendomweg 64 (95574) Eigendomweg 66 (95573) Generaal Winkelmanstr. 142 (95615) Goudvink 3 (95624) Kerkpad Z.Z. 35 (95595) Koninginnelaan 84 (96017) Koningsweg 18 (96039) Kostverlorenweg 5b (96014) Libel 7 (96021) Nieuweweg 36a (96054) Nieuweweg 64 (95600) Noorderweg 79 (95534) Patrijsgang 14 (95364) Smitsweg 15 (95546) Soesterbergsestraat 131 (95623) Valeriaanstraat 124 (96020) Van Burenlaan 7a (96019) Van Goyenlaan 15 (95610) Veldm. Montgomeryweg 44 (96022) Wilhelminalaan 6 (95465) BETREFT VERZENDDATUM Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 9 februari t/m 15 februari 1996 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: St. Willibrordusstraat 9 Julianalaan 12 Bomen in berm Larixlaan/Sparrenlaan (dunning) Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest. plaatsen van een blokhut 9-2-96 bouwen van een koetshuis (zwembad, sauna, paardenstal en berging) 6-2-96 verbouwen van een woon-/winkelpand (wijz. verleende vergunning) 8-2-96 bouwen van een blokhut 9-2-96 plaatsen van een dakkapel 5-2-96 plaatsen van een tuinhuisje 6-2-96 uitbreiden van een woonhuis 9-2-96 uitbreiden van een woonhuis 9-2-96 uitbreiden van een woonhuis 8-2-96 plaatsen van een dakkapel 8-2-96 plaatsen van een dakopbouw 8-2-96 verbouwen en uitbreiden van een showroom 8-2-96 vernieuwen en veranderen van de gevels van een bedrijfsgebouw 5-2-96 wijzigen van de voorgevel van een bedrijfsgebouw 5-2-96 plaatsen van een blokhut 5-2-96 aanbouwen van een serre 6-2-96 verbouwen en vernieuwen van een woonhuis 8-2-96 uitbreiden van een schoolgebouw 5-2-96 uitbreiden van een woonhuis 8-2-96 uitbreiden van een woonhuis 6-2-96 bouwen van een garage/berging 6-2-96 uitbreiden van een woonhuis met een dakopbouw 8-2-96 verbouwen en uitbreiden van een woonhuis met een studiekamer - 8-2-96 verbouwen en uitbreiden van een garage/berging 6-2-96 veranderen en uitbreiden van een woonhuis 8-2-96 uitwendig en inwendig veranderen van een woonhuis 6-2-96 BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. bouwen van een vogelasiel, Eemweg (naast dierenasiel); (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. verbouwen en uitbreiden van een bedrijfsgebouw, Koningsweg 12; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 5 0 lid 5 van de Woningwet) 3. bouwen van een dubbel woonhuis met garages, Nieuwstraat 62-62a: (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 4. plaatsen van een dakkapel op de woning en het plaatsen van een kap op de garage, Plasweg 25; (artikel 50 lid 5 van de Woningwet 5. aanbouwen van een garage, Prins Hendriklaan 60; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 6. bouwen van een woonhuis met bijkeuken en een garage/berging, Van Lenneplaan 2: (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 7. bouwen van een garage/berging, Van Mecklenburglaan 15; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 22 februari 1996 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1 ter inzage. v Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VRIJSTELLING EX. ART. 19 WRO De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn op een daar toe strekkend verzoek met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen voor: het gebruik van de garage op het perceel Ir. Menkolaan 17 als kantoor. Alvorens.een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 22 februari 1996 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders naar voren te brengen. De op dit verzoek om vrijstelling betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein i ter inzage. SUBSIDIE-AANVRAGEN 1997 Middels deze pubhkatie wil de gemeente u erop attent maken, dat aanvragen om subsidie voot het jaar 1997 op grond van de geldende "Algemene Subsidieverordening Welzijn" vóór 1 april 1996 moeten worden ingediend. Subsidie-aanvragen die na deze datum worden ingediend woiden niet in behandeling genomen. De subsidie-aanvraag kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 2000, 3760 CA Soest. De aanvraag om subsidie moet in ieder geval bestaan uit een begroting (voorzien van een toe lichting), een werkplan, de statuten en/of huishoudelijke reglementen en de bestuurssamenstel ling. Indien een instelling of groep reeds meerdere jaren bestaat dient daarbij tevens de iaarreke- ning van de twee voorafgaande jaren te worden bijgevoegd. Instellingen, organisaties en groepen, die in 1996 ook teeds subsidie hebben ontvangen zullen afzonderlijk op de hoogte worden gesteld. Vopr nadere informatie kunt u zich wenden tot de afdeling Sport, Onderwijs en Welzijn Raad- huisplein 1 te Soest (tel. 6093651 de heer RJ. Gerth). Eén exemplaar van de geldende subsidieverordening wordt u desgevraagd toegezonden. BESLUITEN B.ENW. d.d. 13 FEBRUARI 1996 RECEPTIE WIM PETERS De heer W.C.J.M. Peters neemt op donderdag 29 februari 1996 afscheid van de gemeente Soest! De heer Peters is gedurende ruim dertig jaar in verschillende functies bij de gemeente Soest werkzaam geweest en heeft zich op meerdere fronten voor de gemeenschap verdienstelijk ge maakt. Hij maakt van de mogelijkheid gebruik vervroegd uit te treden. Ter gelegenheid van dit afscheid zal op 20 februari een collegiale afscheidsbijeenkomst worden gehouden. Daarna is een ieder in de gelegenheid van 16.45 tot 17.30 uur de heer Peters de hand te schudden in het bedrijfsrestaurant van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Soest. Si ONDERWERP Besluit rechtbank inzake verzoek om voorlopige voorzieningen m.b.t. afbraak opslagloods/schapen schuilplaats perceel Parklaan 15 Verzoek aanleg vergunning rijbak en terreininrichting Beckeringhstraat 43 Aanvraag standplaatsenvergunning snackwagen Kontrakt Budgetfinanciering 1996 inzake Cultureel Centrum "C-drie" Bezwaarschriften gericht tegen de verleende bouwvergunning voor de bouw van 14 vakantiewoningen op het perceel Birkstraat 1 lb ('t Eekhoornnest) Muziekvereniging Patientia Vincit Omnia (PVO) kosten nieuwjaarsconcert 1996 BESLISSING Eigenaar opslagloods/schapenschuil plaats Parklaan 15 berichten n.a.v. uitspraak Rechtbank dat 01-7-1996 de loods verwijderd dient te te zijn. Aanlegvergunning verlenen. Geen standplaatsvergunning verlenen voor gevraagde lokatie aan de Dorre- steinweg. - Ingestemd met het kontrakt budget financiering 1966. De bezwaarschriften ongegrond ver klaren en de vergunning in stand laten Subsidieverzoek afwijzen; Vereniging berichten conform advies.

Soester Courant | 1996 | | pagina 4