dij Huis verkopen... wij taxeren gratis. ÊVm Breukelen Vast-goed ÖËdËn^Ï Uitbreiding bij Procar Verkoop bv Twee weken activiteiten bij Karwei ANNIE HARTMAN Bent u ook wel eens te oud (of te jong) bevonden? 1 HANDEL WANDEL f Gevraagd Hoogvliet-supermarkt Soest bereikt cadeau-mijlpaal k Wim van lloorn Garantieverzekering tegen zgnd. 'verborgen gebreken' eifperl PAGINAr ORMATlj; GS WOENSDAG 21 FEBRUARI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 7 Xe Xè Xe Xè Xo~~ Xo~~ UB Nieuwbouw distributiecentrumverbouw bestaande vestiging Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 601 79 62 Bouwmarkt aan Weteringpad haalt trucendoos open Tï VASTE-, en INVALLOPERS Soester Courant tel: 6014152 Vlanagementcursus bij IMK in regio Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Een greep uit onze kollektie betaalbare baby-kado-artikelen (al vanaf 4,95). In de winkel liggen gratis folders voor u klaar. Spaaraktie 'Villa Belvédère' Landelijke Meiddag Leeftijdsdiscriminatie Voorlopig geen mobiele snackbar industrieterrein Dakbedekking van bouwplaats gehaald Bekeuring voor vier fietsers Kleding ontvreemd tijdens snelkraak in Koninginnelaan Eenvoudige bediening en perfecte resultaten. 679,- SCHOEMAKER EXPERT, DAAR WORD JE WIJZER VAN. oningenxf 1.0QQ, west zuid NeïtaP [229 f230 f226 8 [250 f256 f 247^6 101% 103% Trad. Leven werke lijke dverstrekker rente opge geven rente )lsche Alg. 5,76 ^K55~~ i Rotterdam 5,77 1T65- O 5,91 ersfoortse 5,92 >ge Huys 5,92 X7 TAL tserLeven 5,92 5,92 m pi F-J 30N 5,93 5^8 EV 5,94 lerali 5,93 ob 5,94 X8 onale Ned. 5,93 X8~~ a 5,97 5,93 ch 6,04 X9 ro 6,15 a Lloyd 6,16 6,0 al 6,25 lere vormen dverstrekker opge geven rente vfonds RenteRust ann. 6.5 vf(PG GM)Loonvast 5.6 a Lloyd BelegginqsplT~Si8~ ktbank Doorloophyp. S.Q erali Spaartoekomst 5.9 RenteRuat ann.6,3 je Huys Optimaal Plait6^2~ 3trust Spaartoekomst 5.9 Beleggershypotheek 6.3 Nierop perspect. Hyp. 6.1 5,9 Netto Lasten 6.8 rekening crt hypoth. 6.0 V ermogenshypoth. S.Q Lage Lasten 6,7 tl 0,2% hoger. Voor arstarief vermeld, tbele elementen als VtfrtpÉng m mement, schitterend ge- iidenteerde parktuin van as met Z.W.-ligging, ber- 3 in parkeergarage, eigen itieve hal en lift. net schuifpui naar terras, ;euken, 2 ruime slaapka- endoucheruimte, 2 toilet- rtement bevindt zich op 'inkelcentrum en in de di- sn fraai natuurgebied. nde villa in topconditie riant (nieuw) buiten- I terras, toilet en kleedca- itale villa uit 1917 heeft m ca. 1.700 m2, is volledig onderhouden en voor- 3 luxe en comfort. Hoge erende tuin met weidse npartijen een maximum voorname halpartij, toi- ge plafonds, open haard 1 studeerkamer, woon-/ ite en kelder. Verdiepinq: adkamers. Vanzelfspre- zichtiging in staat u een i. Serieuze gegadigden is contact op te nemen n afspraak. 100% lelde verkoopprijzen van be de ontwikkeling anders zijn In de komende jaren investeert Procar Verkoop bv ongeveer tien miljoen gulden. Het geld wordt be steed aan de aankoop van grond en (•nieuwbouw van een distributie centrum aan de Koningsweg, de verbouwing van het huidige onder komen aan de Industrieweg en voorzieningen ter beveiliging van het milieu. Van het college mag het Soester bedrijf een pand voor de opslag en distributie van bijna drieduizend vierkante meter bouwen aan de Koningsweg. De proce dures voor dé milieu- en bouwvergun ningen lopen op dit moment. Het nieuwe pand komt tussen Centrilab en Auto Smeeing te staan, schuin achter de bestaande vestiging van Procar aan de Industrieweg. Het is de bedoeling dat het distributiegebouw voor het einde van dit jaar in gebruik kan worden ge nomen. Dat betekent dat voor de pro- duktie- en de uitvul-afdeling van Procar in het bestaande pand meer ruimte be schikbaar komt. Volgens T.J.T. van den Dijssel, één van de drie directeuren, zal de producent en leverancier van meer dan vierhonderd reinigings- en onderhoudsmiddelen veel efficiënter kunnen werken dan nu het geval is. "Op de nieuwe locatie kan al les compacter worden opgeslagen en kunnen we veel meer pallets kwijt. Voor de produktie en het vullen van bijvoor beeld de flesjes hebben we straks de beschikking over 2.500 extra vierkante meters. We gaan er logistiek op vooruit en kunnen gestructureerder werken." Hoewel produktie-groei op de rol staat, zullen de ontwikkelingen bij Procar per saldo niet tot meer arbeidsplaatsen lei den. Op de loonlijst staan honderd vaste medewerkers, daarnaast huurt het be drijf, afhankelijk van de seizoens-invloe- den, uitzendkrachten in. De plannen zijn ontwikkeld nadat be kend was geworden dat Procar aan nieuwe wettelijke milieu-eisen moet gaan voldoen. Als de maatregelen inpandig zouden worden uitgevoerd, was dat ten koste van dertig procent van de capaciteit gegaan. Omdat de logis- De directie van Procar Verkoop bv, bestaande uit André van den Dijssel, Theo van den Dijssel en Gijs Kok (v.r.n.l.), laat een driedimensionale kleurenplot van het nieuwe distributie centrum zien. tieke situatie voor verbetering vatbaar was, werd de koe bij beide hoorns ge vat. Het mes snijdt nu aan twee kanten, want Procar lost in één klap zowel de logistieke als milieu-problemen op. Van den Dijssel: "We willen met de mi lieu-wetgeving creatief te werk gaan en hebben op, ik mag wel zeggen, uitzon derlijk goede wijze met de gemeente kunnen praten." In het bestaande gebouw wordt onder meer een opvangbak aangelegd, zodat emissie naar buiten onmogelijk is. Een andere maatregel is het aanbrengen van een Sprinkler-schuiminstallatie. Mocht er brand uitbreken, dan zal het schuim uit de sproeiers niet alleen bluswerk ver richten, maar ook de eventuele vrijko mende stoffen isoleren, zodat die niet kunnen ontsnappen. •'V' W>tttt»WW8roK 'Karwei gaat helemaal door het lint.' Dat is de leus van de bouw markt aan het Weteringpad, die van maandag 26 februari tot en met za terdag 9 maart een reeks van activi teiten op de agenda heeft staan. Daarbij zal de nadruk worden ge legd op een prettige sfeer. "We zijn te groot om een buurtwinkel te zijn, maar we willen onze klanten wel gezelligheid bieden," zegt vestigings manager Nick van Vulpen. "Het is de bedoeling dat iedereen die binnenkomt een leuke, gezellige boel aantreft," vult assistent-manager Mark Hoekstra aan. In de actieperiode staan in de bouw markt van Karwei een Kop van Jut en een krachtstier. Ook kunnen de bezoe kers 'spijkermeppen'. Beide weken wordt een waardebon van honderd gul den uitgeloofd aan degene die het min ste aantal pogingen nodig heeft om een dikke draadnagel in een balk te slaan. Op zaterdag 2 maart bemant een clown een kraam, waar de klanten gratis en onbeperkt poffertjes kunnen eten. En op 9 maart kunnen de mensen zich te goed doen aan suikerspinnen en pop corn, terwijl twee clowns voor de kinde ren allerlei figuren draaien van ballon nen. De kinderen kunnen in de actie^ weken meedoen aan een kleurwedstrijd. De hoofdprijs in zowel de leeftijds categorie 3-5 jaar als die van 6-9 jaar is een mountain-bike. Kinderboerderij Medewerkers van kinderparadijs De Vrije Teugel richten een mini-kinder boerderij in de zaak in, die van dinsdag 5 tot en met zaterdag 9 maart^kroku's- vakantie) te zien zal zijn. De kinderen kunnen zich laten schminken en op 27 en 28 februari staat op de ruime par keerplaats van Karwei de pony met de wagen te wachten voor kinderen die een gratis rondrit willen maken. "We maken er een beestenbende van," aldus Hoeks tra. Daarmee houdt het nog niet op. Elke honderdste klant per kassa krijgt een accuschroefboormachine cadeau, voor elke betalende klant ligt er sowieso een Nick van Vulpen (rechts) en Mark Hoekstra 'maken er de komende twee weken een dolle boel van bij Karwei. klusbox klaar. En alsof dat nog niet ge noeg is, ontvangt elke klant een lot, waarmee hij kans maakt op een gratis hogedrukreiniger. Iedereen die per keer voor minimaal honderd gulden bij Kar wei besteed, neemt ook nog eens een waardebon van tien gulden mee naar huis. Uiteraard komt Karwei met scherpe aanbiedingen op de proppen, maar voor de koffie, thee en limonade kunnen de klanten hun portemonnee in hun zak of tas laten zitten. Van Vulpen: "We hebben de trucendoos aardig open gedaan, maar we willen ons ook profileren als een gezellige winkel We willen een actie, waar de mensen nog weken lang over napraten. Niet zo zeer over wat we hebben weggegeven, maar over de activiteiten." Volgens Hoekstra kan het wat Karwei betreft niet dol genoeg zijn, wat er vanaf volgende week allemaal gaat gebeuren Karwei gaat in elk geval helemaal door het lint. voor de Aanmelden: Omgevingsfactoren van een bedrijf zijn sterk in beweging. Flexibel en besluit vaardig omgaan met in- en externe ont wikkelingen is een noodzaak voor on dernemers en leidinggevenden in het midden- en kleinbedrijf. Dat vraagt om specifieke managementvaardigheden zowel op het gebied van strategie bepaling als bij het nemen van dage lijkse beslissingen. Ondernemers en managers van middelgrote bedrijven kunnen hun kennis en vaardigheden op dit punt snel en doeltreffend bijspijkeren met de cursus 'Algemeen Management' van het IMK (Instituut voor het Mid den- en Kleinbedrijf). De cursus vindt plaats in Amersfoort gedurende acht avonden (één avond per week) v.a. 5 maart. Voor meer informa tie en aanmeldingen kunnen geïnteres seerden terecht bij Nathalie Schreuder van het IMK Midden Nederland, tel. 030-231 79 51. BRINKSTRAAT 29 TEL. 035 - 541 79 93 BAARN tS unnui Ki jjggSéfe;»" Hoogvliet-drogist Harry de Raaff overhandigde vrijdag een pan (én een bos bloemen) aan mevrouw Ton Lugtenburg van de Johannes Poststraat. Zij zorgde ervoor dat de supermarkt aan de Wiardi Beck- manstraat die dag een opmerkelijke mijlpaal bereikte in de spaaraktie. Onder de titel "Villa Belvédère" biedt de Hoogvliet-supermarkt met deze spaar aktie zijn klanten allerlei fraaie cadeau artikelen aan tegen uiterst lage prijzen. Bij iedere bestede gulden kunnen ze Drogist Harry de Raaff van Hoogvliet overhandigde, de (bestelde) pan en de (onbestelde) bloemen aan mevrouw Lugtenburg. voor een dubbeltje een zegel kopen (elke week worden ze bij diverse artike len ook gratis verstrekt) en daarmee de ruim 300 verschillende artikelen in be zit krijgen. Sinds de start van de aktie (november j.1.) is er bij Hoogvliet-Soest al voor 20.000 gulden aan cadeaus be steld, een mijlpaal die dan ook best een klein feestje waard was. Verzekeringsmaatschappijen, werk- gévers, verhuurders van serviceflats, scholingsinstituten, vrijwilligers organisaties en de overheid. Ze doen het schaamteloos. Ze zeggen botweg 'nee' tegen mensen die een verzekering willen afsluiten, een baan zoeken, een woning willen hu ren, onderwijs willen volgen, als vrijwilliger aan de slag willen of een studiebeurs verlangen. 'Te oud' is het vonnis dat zij - en vele anderen - vellen over twintigers, dertigers, veertigers, vijftigers, zestigers of ze ventigers. Op het industrieterrein van Soest komt voorlopig geen mobiele snackbar te staan. Een aanvraag voor een standplaatsvergunning is niet gehono reerd door het college. Een ondernemer wil graag op de Dorresteinweg (nabij de Koningsweg) een standplaats innemen. De locatie ligt buiten een aangewezen standplaats- gebied en bovendien bestaat de kans dat er vrachtwagens worden geparkeerd, zodat de mobiele snackbar niet altijd van de betreffende plaats gebruik kan maken. In het gemeentehuis vreest men dat er onoverzichtelijke situaties ont staan. De locatie wordt dan ook niet geschikt geacht, hetgeen de aanvrager is meege deeld. Hij zal nog eens in de omgeving kijken of hij zijn snackbar elders kan plaatsen. Zodra hij zijn oog op een an dere locatie heeft laten vallen, zal hij contact opnemen met de gemeente. Om deze willekeur in kaart te brengen èn uit te bannen is 29 februari 1996 (Schrikkeldag) uitgeroepen tot Lande lijke Meiddag Leeftijdsdiscriminatie. Deze dag wordt georganiseerd in sa menwerking met de ouderenbonden Unie KBO, ANBO en PCOB, de Ver eniging Leeftijdsdiscriminatie en de vak- centrales FNV, CNV, MHP en AVC. De coördinatie is in handen van het Lande lijk Bureau Leeftijdsdiscriminatie. Zo wel de vakbonden als de ouderen bonden hopen door middel van deze dag materiaal in handen te krijgen voor acties om de gesignaleerde leeftijds discriminatie uit te bannen. 070-3183013 Op de Mélddag kunnen van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 8 uur ervaringen met leeftijdsdiscriminatie doorgegeven wor den via het nummer 070-318 30 13. Getrainde telefonisten - vrijwilligers uit de gelederen van de organisatoren - no teren deze ervaringen. Op gezette tijden zullen bekende Nederlanders de tele foon beantwoorden. Enkele politici, de voorzitters van de vakbonden, ouderen bonden, Vereniging Leeftijdsdiscrimi natie, het Landelijk Bureau Leeftijds discriminatie, staatssecretaris Terpstra van VWS en FNV-voorzitter Stekelen burg hebben zich al als telefonist-in-bui- tengewone-dienst gemeld. Wie niet in de gelegenheid is op 29 fe bruari op te bellen, kan zijn of haar er varing ook schriftelijk melden bij het Landelijk Bureau Leeftijdsdiscriminatie, Postbus 9472, 3506 GL Utrecht. Alle ervaringen die telefonisch of schrif telijk zijn gemeld worden gebundeld. Sommige zullen zeker geschikt zijn voor gezamenlijke actie. De uitkomsten van de Meiddag worden na 29 februari 1996 aan de verantwoordelijke politici en be stuurders aangeboden en in de pers be kend gemaakt. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW SL RENOVATIE V jl ONDERHOUD Op de Zuidergracht hebben dieven dak bedekking meegenomen van een'bouw plaats. Ze klommen daarvoor op een dak van een in aanbouw zijnd pand. De diefstal werd donderdagnacht gepleegd. Op de Molenstraat zijn vier fietsers bekeurd, omdat de verlichting van hun tweewieler niet of onvoldoende werkte. Ze werden aangehouden tijdens een controle die de politie donderdagavond tussen zeven uur en half acht uitvoerde. Bij een snelkraak in een winkel in de Koninginnelaan is een grote partij kle ding buitgemaakt. In de nacht van don derdag op vrijdag werd rond één uur een steen door de etalageruit gegooid. Kort daarna zag een getuige vermoede lijk twee daders met kleren onder hun armen naar een gereedstaande auto lo pen, waarin ze meteen vertrokken. De koper van een bestaand huis kan sinds enige tijd een verzekering af sluiten tegen schade door zoge naamde 'verborgen gebreken'. Drie organisaties brengen zo'n verzeke- ringsprodukt op de markt: de Garantiemakelaars, de ERA-make- laars en de overkoepelende Neder landse Vereniging van Makelaars (NVM). De 'garantieverzekering' van de Ga rantiemakelaars is beslist 'een aanrader', concludeert de Consumentenbond na een kritische vergelijking. De garantie verzekering, die bij de zeventig Garantiemakelaars altijd wordt gecom bineerd met een kosteloze bouwkundige keuring, biedt zowel de koper als de verkoper van een huis een aantal extra zekerheden. Een huis dat via een Garantiemakelaar te koop wordt aangeboden, wordt aller eerst (gratis) aan een grondige keuring onderworpen door een onafhankelijk bouwkundig expert. Deze keuring resul teert in een uitgebreid bouwkundig rap port, dat toekomstige kopers alle be langrijke informatie geeft over de technische staat van de woning en over eventuele onderhoudskosten die ver wacht kunnen worden. Ook voor een consument die de Garantiemakelaar in schakelt voor bemiddeling bij de aan koop wordt deze keuring (eveneens kos teloos) uitgevoerd. De koper kan op basis van dit rapport voor een relatief gering bedrag vervol gens de garantieverzekering afsluiten, die hem één of drie jaar beschermt te gen mogelijke schade aan het huis (bouwkundige gebreken) of aan de technische installatie (technische gebre ken) die na de koop aan het licht komt. Hij heeft hierbij de keus tussen een stan daard-, een uitgebreid en een extra uit gebreid pakket in de verzekering. De Consumenten Geldgids conclu deerde na vergelijk tussen de verzeke ringen die momenteel worden aangebo den, dat de garantieverzekering van de Garantiemakelaar, als het gaat om pre mie en dekking, de meest aantrekkelijke Consumenten kunnen voor meer infor matie over aankoopbegeleiding volgens het Aankoop Zeker Plan (AZ-Plan) en over verkoopbegeleiding volgens het Verkoop Zeker Plan (VZ-Plan) contact opnemen met het informatienummer van de Stichting de Garantiemakelaar, tel. 06-0393. Zaterdag februari De Opticook combi-magnetron, magne tron, grill en heteluchtoven in één, biedt het allemaal. Naast 9 vermogenstanden en een aparte ontdooistand heeft hij een revolutionaire Opticook funktie: 6 automatische kookpro- gramma's voor gevogelte, wit vlees, rood vlees, vis, gratineren en pizza/taart/quiche. Bij gebruik van deze funktie bepaalt de mag netron zelf de optimale combinatie magne tron, grill en temperatuur van de hetelucht oven met perfecte resultaten als gevolg. Verder heeft de magnetron een zeer een voudige bediening met digitale tijdsaandui ding. Met zijn draaiplateau-stop, zelfreinigende wanden, uitgebreid recepten boek en gratis kookcursus op video een zeer gebruiks vriendelijk apparaat. Burg. Grothestraat 9, 3761 CJ Soest Telefoon 035 - 601 03 44 DAAR HEB JE MEER AAN i 4 y

Soester Courant | 1996 | | pagina 7