oesterberg vier dagen Zotteklapdorp Vervolg Kunstbus-project 'VOS komt op voor belangen yan alle Soesterbergers' PAGINA 8 arnavalsfeest met tal van hoogtepunten 5 en DUIN Pompidou krijgt Zotteklapmobiel Op initiatief van ouderenbonden Kerkberichten Medische dienst Hulpverlening FHOS stelt kritische vragen aan B. en W. Dubbel woonhuis mag op plek van afgebrand huis PR Dumoulinkazerne Kleding uit auto WOENSDAG 21 FEBRUARI 1996 VOS-voorzitter W. Putman: B. en W. praten met Soesterberg Natuur Nabij I IVN-jongeren gaan 'snelweg' zagen door landgoed Amelisweerd Gereedschap weg bij inbraak Oranje Comité daagt middenstand uit Informatiedag bij de Pruttelpot Langdurig ziek zijn onderwerp van gesprek Inbraak in bedrijf Oude Tempellaan Avondvliegen helicopters BADMINTON Competitie van badmintonners afgesloten KORFBAL KVO trekt aan het kortste eind in spannend duel Agenda bij de Plattelandsgenots- voor de vijfde keer in suc- gen carnavalsfeest vierden ring van prins Peter I. taurant, Party Centrum ar onze sfeervolle ruimtes iv bruiloft, receptie, elsfeest, vergadering ;r maar te vieren is. rel. 035 - 602 23 44 rax 035 - 601 44 22 3, athn. en gymn., ):00 -12:00 uur. 'en, s.g. voor lymnasium, >t 12:30 uur. Nieuwe Eemland iasium, "nersfoort. avo, mavo, 3 13:00 uur. ïavo, uur. 30- 15:30 i athn. en gymn., 0 -16:30 uur. :onomie 30- 15:30 uur. appel, vbo en ivbo, 16:00 - 20:00 uur eg 54, Hilversum. 30 uur to en mbo, 14:00 uur. 10:00 -14:00 uur. :00 - 14:00 uur. 60, en 14:00 uur. havo en mbo, 1:30 uur. ersum. 00-21:30 uur. S0 en 21:30 uur. )e dolle dagen van een echt spon- aan en geslaagd feest zijn weer oorbij. Zij die het met de Ro meinse dichter Horatius eens wa- en, stonden achter zijn woorden: Dulce est desipere in loco' (Het is leerlijk om op z'n tijd gek te doen), /an zaterdag 17 tot en met dinsdag 20 ebruari trok Zijne Dorstlustige Hoog- ïeid Prins Zotteklap V en zijn Adjudant Stefan de carnavalswagen door Soester- berg. In feite begon het al op zaterdag 10 februari met Seniorencarnaval in De Drie Eiken. Maar op vrijdag 16 februari zette de feesttrein zich pas goed in be weging. De onlangs tot Abraham bevor derde Soesterbergse Prins Carnaval ging soms tot de bodem van zijn kunnen, maar was ogenschijnlijk niet kapot te krijgen. Zijn bloedeigen Adjudant, want wie kent de vader beter dan zijn zoon, hielp de Prins waar mogelijk, maar hield ook een wakend oog op hem. Samen werden ze een hoogstaand duo dat het feest nog meer gloed gaf. Intensief Vrijdag 16 februari waren ze in de Carolusschool om met de leerlingen vast een voorproef op het grote feest te ne men. Onderwijzend personeel en kinde- gend jaar nog beter te doen. Intussen was café De Gouden Leeuw door de Raad van Elf met Prins en Adjudant omgetoverd tot 'de Leutbunker'. Via deze bijzondere poort kwamen de be zoekers die zaterdagavond de residentie van de Zotteklappers binnen. Burge meester Hans de Widt was aanwezig om De Carnavalsvereniging Soesterberg 'De Zotteklappers' had dit jaar als bijzonder item een 'Zotteklap mobiel'. Een kindertrekker met aanhangwagen voorzien van hun te kens. Het volgde de vereniging als een amulet de afgelopen carnavalsdagen en zorgde hier en daar voor veel ple zier. Zondagmiddag droeg Prins Zotteklap V dit bijzonder voertuig als geschenk over aan de leiding van het Kinderdagverblijf Pompidou aan de Amersfoortsestraat. Mevrouw Hoffmann nam dit kleinood dank baar in ontvangst en beloofde Zijne Hoogheid dat het mobiel een bijzon dere plaats in haar kinderdagverblijf zal krijgen. ren waren prachtig uitgedost en zo werd ook het feest. De climax daarin was de toekenning van de 'Gouden Zotte- klapper' aan Zuster Marie-Anne van Erven. Haar werd dit ereteken omge hangen vanwege haar bijzondere inzet in vele Soesterbergse activiteiten. Zaterdagmiddag reden ze met hun ver sierde Zotteklapwagen in de grote carnavalsoptocht in Amersfoort. Ze ver dienden daarmee twee prijzen, één om dat ze binnen twee weken met een pracht wagen naar voren kwamen en twee, de aanmoedigingsprijs om het vol- Naar aanleiding van het succes van de eerste deelname aan het kunst bus-project, bieden de ouderen bonden ANBO en PCOB ander maal de mogelijkheid hiervan ge bruik te maken. Men kan zich aan melden voor vervoer naar een aan tal voorstellingen. 'Walter Hemel'. Een toneelstuk geschre ven door Martine Bijl en geregisseerd door Berend Boudewijn. In de hoofd rollen Ingeborg Elzevier, Huib Broos, Wil van der Meer en Sander Comman deur. De voorstelling is op woensdag 27 maart in De Flint in Amersfoort. De prijzen zijn le rang 32,50, 2e rang ƒ29,00 en 3e rang/ 25,50. 'The Dutch Swing College Band'. Op woensdag 17 april in Vredenburg in Utrecht. Medewerking wordt verleend door Pim Jacobs en Louis van Dijk, die het 50-jarig jubileum van de DSC-band muzikaal mee zullen vieren. Prijs 40 gulden. 'Karpaten'. Het Folkloristisch Dans theater. Op vrijdag 3 mei in theater de Lampegiet in Veenendaal. Prijs 21,25. Dit theater is het enige dansgezelschap in Nederland dat zich specifiek richt op traditionele dansen uit verschillende culturen. Ze zijn juist terug van een suc cesvolle toernee door Amerika. Voor opgave aan deze voorstellingen en informatie kan men terecht bij mevrouw G. Meijerink, tel. 352041; J. Mulder, tel. 352262; mevrouw I.M. Lensink, tel. 352205 en mevrouw M. Dusschooten, tel. 353338. Verzoeke bij opgave tege lijk te betalen. Ook kan men zich opge ven in het Dienstencentrum van De Drie Eiken op zaterdag 24 februari van 10.00 tot 11.30 uur. de Prins de zo belangrijke sleutels van Soesterberg te overhandigen. Een geste die de burgervader elk jaar met een toe passelijk woord en met zichtbaar plezier verricht. Het Zotteklapmobiel reed daarop de residentie binnen en op de laadbak lag een kistje met een fles Zotteklappers- wijn dat als dank 'voor het aangenaam verpozen' aan de tijdelijk niet meer re gerende burgemeester werd overhan digd. Daarna werd het feest tot diep in de kleine uurtjes voortgezet. De Gouden Leeuw barstte bijna uit zijn voegen toen ook nog de Stadsprins van Amersfoort, ZDH Joris XX, met een gevolg van veertig personen op colle giaal bezoek kwam. En passant had hij ook nog zijn Hofkapel meegenomen en dat gecombineerd met de Blaospiepers, was het summum van plezier. Tussen alle drukte door was er soms even stilte voor een officiële mededeling. Het was deze keer de benoeming van 'de Dorps slijter' Rob Brouwer tot Opperzot, als blijk van waardering waarop hij zich voor het carnaval in Soesterberg heeft ingezet. Tevens werd hij bevorderd tot Hofleverancier vanwege alle geleverde en zeer representatieve 'Slokjes Zotte klap'. Kerkdienst Zondagmorgen om half elf waren, na een paar uurtjes slapen, alle directe me dewerkers van de Carnavalsvereniging De Zotteklappers aanwezig in de Caroluskerk om daar een feestelijke vie ring mee te maken. In vol ornaat deden de Prins en Zijn Adjudant daar hun in trede, terwijl een in carnavalskleding uitgedoste koperensemble medewerking verleende. Velen waren getuige van een bijzonder mooie dienst waarin opval lend veel gasten aanwezig waren. Die middag waren ze om twee uur te gast bij de Stichting Jeugdwerk in het Dorpshuis. Veel kinderen hadden hun uiterste best gedaan om er zo feestelijk mogelijk uit te zien. Met hun eigen 'kleine Raad van Elf werd het ook daar een oorverdovend mooi feest. Daarna bezochten ze bevriende vereni gingen in de regio die de aanwezigheid van de Zotteklappers steeds zeer op prijs stellen. 'Die Soesterbergers weten een bijzonder feestelijke sfeer te schep pen waardoor het een prachtig geheel wordt', aldus een hoge autoriteit uit het gevolg van de Amersfoortse Stadsprins. Dinsdagavond 20 februari was het feest weer voorbij. Volgens de Prins veel te snel, hij had nog zoveel dingen te doen. Maar de regels zijn onverbiddelijk, na 23.00 uur is het afgelopen en wordt Zijne Dorstluchtige Hoogheid bij stuk jes en beetjes ontdaan van zijn hoge sta tus. Het begon met het teruggeven van de sleutel aan burgemeester De Widt. Het zogenaamde 'Donderopbal' werd traditioneel besloten met haringhappen. En toen werd het heel erg stil, vooral voor de van zijn hoge plaats terugge keerde Henk Hoekstra, die eindelijk eens tijd kreeg om een nacht lang te sla pen. Zondag 25 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. Crooymans Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gezinsviering; kinderkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* 20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 035-6093666. Ook de Federatie Huurders Overleg Soest (FHOS) heeft bij monde van haar voorzitter, dhr. RC. Pieren, het College van Burgemeester en Wethouders van Soest enkele scherpe vragen gesteld om te beantwoorden in het gesprek met het dorp Soesterberg op woensdag 21 fe bruari. De vragen zijn: Is uw College bereid, in overleg met de plaatselijke Woningbouwcorporaties 1. uit de revenuen van de verkoop van de CAI aan de REMU enige miljoenen ter beschikking te stellen voor de bouw van sociale huurwoningen, alsmede voor de bouw van sociale koop woningen (157.000 gulden)? 2. te bestuderen hoe en op welke wijze uit de genoemde revenuen geldmidde len ter beschikking te stellen opdat de nadelige gevolgen bij de nieuwe IHS voor de minima kunnen worden gecom penseerd? 3. uit de genoemde revenuen geldmid delen ter beschikking te stellen voor de aanleg van achterpaden in de wijk Over- hees waar zulks zeer noodzakelijk is, aanleg en verbetering van achterpaden in Soest en Soesterberg ter bevordering van de sociale veiligheid in de woonom geving? Het college zal woensdag 21 februari te 20.00 uur in het Dorpshuis daarop mo gelijk een antwoord geven. De gemeente staat niet afwijzend tegen over het bouwplan voor een dubbel woonhuis op perceel Amersfoortsestraat 109. In de kerstnacht 1995 brandde het zogenaamde Indisch huis tot de grond toe af. De rechthebbende heeft de ge meente toestemming gevraagd om daar een dubbel woonhuis te bouwen. Plano logisch bestaan tegen dit verzoek geen bezwaren; wel dient de zogenaamde ar tikel 19-procedure en een ontheffings procedure te worden gevolgd. Door "een slip van de pen" is onlangs een onjuist telefoonnummer geplaatst van de afdeling Public Relations van de Dumoulinkazerne te Soesterberg. De juiste verbindingsnummers zijn: tel. 033-4607647, b.g.g. 4607649. Het fax nummer is: 033-4607936. Onbekenden hebben vorige week aan de Duinweg een aantal kledingstukken uit een auto gestolen. De spullen waren het eigendom van een 62-jarige vrouw uit Soesterberg, die op bezoek was in de sportzaal aan de Oude Utrechtseweg. Naar aanleiding van diverse zake lijke dorpsbelangen vond een ge sprek plaats met de voorzitter van de Verenigde Ondernemers Soes- ter-berg (VOS), dhr. Wim J.B. Put man. De eerste vraag was het begrip 'belangenbehartiging' van de VOS. Is dat een eenrichtingverkeer naar de ondernemer? Putman: 'Belangenbehartiging voor de Soesterbergse ondernemers betekent ook belangenbehartiging voor het woon-, werk- en leefklimaat voor de Soesterbergse inwoner! Een kleine toe lichting: als de VOS namelijk streeft naar uitbreiding van de bedrijfs terreinen, betekent dit ook uitbreiding van de werkgelegenheid; en uitbreiding van de werkgelegenheid geeft weer een groter financieel draagvlak voor bijvoor beeld de detailhandel, horeca, sport verenigingen e.d., wat weer inhoudt een groter en breder aanbod voor de Soesterbergse inwoner'. Concrete voorbeelden Dat is heel leuk, maar heeft u een con creet voorbeeld? 'Een concreet en actueel voorbeeld is het volgende. De VOS is in november '95 op eigen initiatief, samen met de Kamer van Koophandel, naar de Defensiestaf geweest met de vraag, welke door de reorganisatie bij defensie overtollige gebouwen en terreinen voor nieuwe bedrijfsbestemmingen overgeno men zouden kunnen worden. Het con crete resultaat hiervan is dat nu zowel de gemeenten Soest en Zeist bezig zijn om het (volledige) terrein mét'gebouwen van het Kamp van Zeist als bedrijfster rein binnen te halen. Wij hadden het geluk dat de gemeenten Soest en Zeist zeer positief ten opzichte van dit idee stonden. Een ander actiepunt is de bereik baarheid van Soesterberg via de rijks weg A-28. Het standpunt van de VOS is bij menigeen bekend: graag een baan tje erbij! Onze actie - met ondersteuning van ons 'netwerk' - heeft als voorlopig resultaat dat de zogenaamde wissel- strook met ingang van 1 januari j.1. werd ingevoerd'. Woningbouw Maar nu graag nog een concreet voorbeeldin de richting van de bewo ners. We noemen bijvoorbeeld woning bouw. 'U slaat de spijker op de kop, want on langs hebben we een actie opgestart, met als doel het verkrijgen van woningbouwlocaties welke nu nog lig gen in de zogenaamde geluidszones, ook wel KE40 genoemd. Aangezien het onmogelijk lijkt om deze wettelijk vast gestelde zones gewijzigd te krijgen heeft de VOS, na aandringen bij Defensie, het advies gekregen om voor bepaalde, eventueel hiervoor in aanmerking ko mende locaties, ontheffing voor 'wo ningbouw' zien te verkrijgen. Dit mede in het kader van de gewijzigde bestem ming en het gebruik van het vliegveld. De eerste te benaderen Haagse politieke contacten zijn reeds in voorbereiding, terwijl het ons bekend is dat binnen po litiek Soest hierover ook positief gedacht wordt. Indien deze insteek succes heeft, betekent dit - tezamen met het Kamp van Zeist, het wonen en werken in Soesterberg, wat en passant ook weer een ontlasting betekent voor de A-28 - dat drie vliegen in één klap worden ge slagen!' Plaatselijk Heeft de VOS nog ideeën over andere plaatselijke zaken? 'Ja, die hebben we zeker. De voor gaande activiteiten weerhouden ons na tuurlijk niet om bezig te zijn met bij voorbeeld het eindelijk eens aanpassen van de Rademakerstraat. Dit onderdeel maakt weer deel uit van het nieuwe bus plan in combinatie met het zogenaamde 'dorpsbusje', waarvan de VOS weer vindt dat dit busje voor zowel de bewo ners als voor de bedrijven moet rijden, dus óók door Soesterberg-Noord. Buiten deze beperkte opsomming van activiteiten is het bestuur van de VOS natuurlijk ook actief in het ondersteu nen van ieder VOS-lid waar dit nodig is. Doch in het grote geheel staat de VOS voor een verbetering van het totale woon-, werk- en leefklimaat voor de gehele Soesterbergse bevolking', aldus dhr. Putman, voorzitter van de VOS. Vanavond, woensdag 21 februari, praat het College van Burgemeester en Wet houders om acht uur in het Dorpshuis met Soesterberg. Voor de goede orde zijn dat burgemeester J. de Widt en de wethouders Neks Blommers, Ries van Logtenstein en Pieter ten Hove, even tueel geassisteerd door hun ambtenaren. Zij beantwoorden de vragen die schrif telijk door de Soesterbergse bevolking zijn gesteld. Het is voor de eerste keer dat deze vorm van overleg wordt ge bruikt. Het is te doen gebruikelijk dat tijdens deze hearing een presentielijst rondgaat waarop men naam en adres kan plaatsen. Allen die daarop getekend hebben ontvangen een schriftelijk ver slag van de avond. IVN Eemland, vereniging Ier bevordering van het natuur- en milieubesef. I Atdellng van hetlandelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. I Op zaterdag 24 februari organiseren IVN-jongeren een zaagdag op landgoed Amelisweerd in Utrecht. Jongeren tus sen de 15 en 30 jaar kunnen dan met een zaag aan de slag om de snelweg door Amelisweerd te onderhouden. Een snelweg voor plant en dier dan wel, want ook zij gebruiken het bos om zich te verplaatsen. Juist zo'n hakhoutbosje waar de zagers aan de slag gaan is zo'n weg voor de natuur. In het dicht opeenstaande hout kunnen plant en dier zich beschermd verplaatsen. Het zaag- werk is nodig om de bomen te onder houden. Bovendien ontstaat er door de verbeterde lichtinval meer ondergroei. Op deze manier kunnen ook kleinere wezens veilig hun weg vervolgen. Het werkterrein bevindt zich aan de Rhijnauwenselaan. De werkdag begint om 9.00 uur en duurt tot ca. 17.00 uur. We eindigen met een kop stevige maaltijdsoep. Om koffie, thee, soep en organisatiekosten te kunnen betalen kost de werkdag f 5,-. Informatie of opgave: Reiny Weernekers, tel. 602 96 23 in Soest. De Werkgroep van Kampbegeleiders is een landelijke werkgroep van het IVN, Vereniging voor natuur- en milieu educatie. De activiteiten worden georga niseerd voor en door jongeren van 15 tot 30 jaar. Tijdens de zomervakantie biedt de werkgroep tal van natuur- vakanties met landschapsbeheer en na tuur- en milieueducatie. De rest van het jaar organiseren de verschillende regio's één- of meerdaagse activiteiten in de natuur. Uit een schuur aan de Biltseweg hebben onbekenden vorige week een flinke hoeveelheid elektrisch en handgereed schap gestolen. De buit bestond o.a. uit een elektrische zaag, een boormachine en een schuurapparaat. Aangifte bij de politie deed een 66-jarige inwoner van Zeist. 'Het bedrijfsleven en de middenstand willen zo graag reclame maken voor hun bedrijf. Wij bieden hun op Koninginne dag gratis reclame aan op een wijze die zij zelf kunnen bepalen', aldus lanceerde het Oranje Comité Soesterberg de kop van hun Koninginnedag-programma. Alle middenstanders en bedrijven nodi gen ze uit om met hun voertuigen een feestelijke reclame reveille te houden, 's morgens op dinsdag 30 april 1996. Men mag zelf weten hoe of op welke wijze men de voertuigen wil versieren, moge lijk dat aan de mooiste wagen een prijs wordt verbonden. Vanaf 8.00 uur die morgen gaat de stoet door nagenoeg alle straten van het dorp met als eind punt het grote terrein aan de Kampweg. Daar kunnen de wagens tentoongesteld worden, en bestaat de mogelijkheid re clame te maken. Op een ludieke wijze zal een en ander muzikaal begeleid worden. Bedrijven en instellingen dienen zich vooraf op te geven bij Emmy Viersen, Generaal Winkelmanstraat 62, tel. 351931 of Chris Vroonland, Aviatik 9, tel. 353899. Op dinsdag 27 februari is men van 13.00 tot 14.00 uur van harte welkom op de 'peuterspeelzaal van de Pruttel pot', hoek Van Angerenstraat/Prof. Lorentzlaan. Het is dan de juiste tijd om de leuke speelzaal te bekijken, kennis te maken met de aardige leidsters, infor matie in te winnen over wat men zo graag wil weten en elk kind vanaf ander half jaar in te schrijven. Ook voor de kleintjes die reeds zijn aangemeld is het leuk om vast even een kijkje te komen nemen. Dus tot dinsdag 27 februari op het adres Van Angerenstraat 1. Voor tussentijdse informatie kan men terecht bij mw. A. Ravenhorst-Tammer, Mercury 217, tel. 35 4381. Ziek zijn is voor niemand leuk. Langdu rig ziek zijn is veel erger. Dat kan bete kenen dat je niet meer meetelt; je niet meer in beeld bent; vaak veel alleen; niet meer begrepen worden. Hoe moet je hiermee omgaan? De diakonieën van de beide plaatselijke protestantse kerken nodigen een ieder uit om op maandag 18 maart om 20.00 uur in het Kerkelijk Centrum, Gen. Winkelmanstraat daar over mee te praten. Als deskundige is daarbij uitgenodigd als gesprekspartner de Stichting Beter met Leven met Ziekte te Bilthoven. Onbekende daders hebben vorige week bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Oude Tempellaan twee computers en een fax buitgemaakt. Een 48-jarige Soesterberger stelde de politie op de hoogte. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 Het is weer even wennen dat Soesterberg en omstreken het avondvliegen van helicopters zal meemaken. Voor het hoge schril le geluid van de Alouettes komt nu de zware bromtoon van de Chinooks. Intussen is de derde Chinook binnengevlogen. Gisteren stond de eerste avondvlucht van deze zware transporthelicopter op het pro gramma. Het is niet de bedoeling dat 's avonds, zoals destijds met de Alouettes, boven en direct rond de vliegbasis wordt gevlogen. De Chinooks starten en vliegen daarop via de lijn Vlasakkers en Dumou linkazerne naar hun oefenterrein: de slapende vliegbasis Deelen en aan grenzende Edese en Ginkelse Heide. Via dezelfde route keren ze enkele uren daarna weer terug op de vlieg basis. Voorheen werd de regio vooraf van dit avondvliegen geïnformeerd, mogelijk dat deze regel ook voor de toekomst gaat gelden. Als de dertig Chinooks compleet zijn, gaat men uit van 7.500 vlieg uren per jaar. Aangezien de toestel len in Soesterberg technisch worden onderhouden, zijn 1.500 testvlucht uren per jaar in de directe omgeving noodzakelijk. Dat betekent voor Soesterberg een paar uren per dag 'heli herrie'. De competitie is afgelopen. Badso heeft daarin met zeven teams mee gedaan. Het eerste team, bestaande uit Joost Lobbes, Peter van der Bogert, Annemarie Immerzeel en Brigitte Kalkhoven, is dankzij een tweede plaats gepromoveerd naar de eerste klasse. Op zaterdag 10 februari heeft de jeugd een grabbeltontoernooi gespeeld. Dit was een dubbeltoernooi waarbij elke ronde weer andere dubbels uit de hoge hoed gegrabbeld werden. De winnaars waren: Poule 1: 1. Jerven van Loveren, 2. Sandra van Loveren. Poule 2: 1. Peter Galenkamp en 2 Ingrid Liebke. De poedelprijzen gingen naar Tjeerd van Reenen en Andy Stechwey. In het weekeinde van 17 op 18 februari is de vooijaarscompetitie voor de jeugd begonnen, bestemd voor spelers en speelsters die nog niet aan de Bonds- competitie hebben deelgenomen. BADSO doet met een aspiranten- en twee pupillenteams mee. Op 3 mei wordt deze competitie afgesloten met een mix-toernooi voor alle deelnemers. Op dinsdag 19 maart houdt de jeugd commissie een ouder-kindtoernooi en in de maand juni gaat de jeugd een week einde op kamp in Amerongen. Jongens en meisjes die belangstelling hebben voor badminton, zijn van harte welkom om mee te trainen elke zaterdag van 9.00 tot 10.00 uur in sportzaal De Bunt in Soest of van 9.30 tot 11.30 in de Banninghal of elke woensdagavond van 18.00 tot 19.30 uur in de Banninghal. De wedstrijd tussen Korbis en KVO was er één die door beide teams ge wonnen had kunnen worden. Het duel werd dan ook gekenmerkt door een spannend en gelijk- opgaand scoreverloop. De Soesterbergers leidden halverwege nog met 6-8, maar moesten de Waddinxveense gastheren en -vrouwen in de tweede helft toch weer naast zich dulden. In de laatste fase van de wed strijd scoorde Korbis nog tweemaal: 13- 11. Topscorer bij KVO werd Petra Jan sen met drie doelpunten. Overige uitslagen: RDZ 3-KVO 3 8-8, KVO 4-Dalto 7 7-6, OOIK 5 - KVO 5 15-8, MIA A2-KVO Al 11-4, Maaskanters A2-KVO A2 14-10, Kesteren B3-KVO BI 1-9, TZ D2-KVO Dl 4-0, ESDO F2-KVO F1 9-0. Woensdag 21 februari 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken 20.00 praten met B&W, Dorpshuis Donderdag 22 februari 13.00 koersbal, Drie Eiken 20.00 diavoorstelling, Sterrenberg Vrijdag 23 februari 14.00 schrijfgroep Amnesty, Dorpshuis 21.00 Vrijdansen paren, Rellum Zaterdag 24 februari 17.15 Korfoal KVO-Revival, Banning hal Zondag 25 februari 14.00 Open huis, d.c. Drie Eiken Maandag 26 februari 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Woensdag 28 februari 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken 20.00 Ver. Soesterbergs Belang, Dorps huis Opgaven voor de agenda: tel. 351252. V

Soester Courant | 1996 | | pagina 9