i Stuur geen geld, maar neem nog een lekker chocolaatje. Twee lokale kunstenaars genomineerd II Luchtmacht Mannenkoor jubileert Bewonerscommissie Plesmanstraat groeit Rijontzegging voor 1 jaar SAMEN! Pratei eenkl Relschopper mag half jaar niet meer naar FC Utrecht Vliegen in flightsimulator Rellum dansers kampioen W BEKIJKT korfbal WOENSDAG 28 FEBRUAR11996 SOESTER COURANT pagina Na vier jaar succes voor Marga van Dillen en Monique Musters Concert met Marine Koor en Gooise Operette Huurders kunnen gezamenlijk veel bereiken Oranje Comité werkt door Ongewenst bezoek aan twee kerken Autokraakje Inbraak in woning aan Chr. Huygenslaan 'Voor vrij? Contact? Starten maar' Na herhaaldelijk rijden onder invloed Gehandicapt? Arbeidsongeschikt? KVO en Revival delen punten in spannend duel Soesterbergse toestand in Soestand stichting MaI openbare Vx? bibliotheek Bijzondere afkondiging De Seniorenbus: de gladheid voorbij Soesterbe Soester Courant in Soesterberg t "Via de luidspreker hoor je dat ze de vier genomineerden bekend gaan maken. En in een stampvolle Open Hof in Amersfoort hoor je in eens dat ze je naam omroepen, met het verzoek of je even op het po dium wilt komen. Dan gaat er wel wat door je heen." Nog ietwat verbouwereerd zitten ze naast elkaar, Marga van Dillen en Monique Musters. Ze kunnen het nog niet helemaal begrijpen. Uit meer dan honderd kandidaten werden zij genomi neerd. Ongeveer vier jaar geleden be gonnen ze met een cursus schilderen bij Jean-Marie van Staveren. Met nog acht collega's elke week een avond in het Dorpshuis iets op het doek brengen. Dan mag je na vier jaar best zeggen dat je tot de gevorderden behoort. In september kwam Van Staveren met de opdracht, dat uit één stuk ellende bestond. Het was kapot, aangerand, de stilte verstorend, geschonden, vernield. "Wil je dat eens aan het doek toever trouwen?", was de vraag, om er over spannen van te worden. 'Met veel zuch ten en kreunen zijn we begonnen, maar soms ook wel gieren van het lachen.'" Ze kijken elkaar even aan en begrijpen meer dan woorden kunnen zeggen. "Kijk, en dan komt Jean-Marie en be gint alles met je op een rijtje te zetten. Wat haal je uit dit gegeven, welke zaken zijn voor jouw primair. Hoe zou jij dat willen verwoorden en hoe druk je dat uit in kleuren. Zoveel zaken kun je onmo gelijk in één keer uit je vingers krijgen, dus maakten we soms wel tien kleine schestjes van dit alles met jouw kleuren erin. Enkele lessen verder zoek je met weer Jean-Marie, want zij inspireert je tot een keus, naar combinatie-mogelijk heden. Je ziet overeenkomsten tussen jouw kleine schetsjes. Beelden en kleu ren vloeien dan samen die op elkaar af gestemd zijn. Daar gaat heel wat tijd in zitten en in die ellende kun je je knap ellendig voelen als het niet wil zoals jij dat wilt. Ja, hoe moeten we dat nu uit leggen. We zoeken naar een opening die overeenkomt met het innerlijke van je zelf. Dat gaat soms met een lach en een traan en in dit alles staat Jean-Marie ook als een psycholoog naast je. Onge looflijk hoe zij je dan ineens weer kan oppeppen. Al met al hebben we zo'n twintig weken er keihard aan gewerkt en dan staat het er. Dat is dan jouw mening over heel dat stuk ellende aan het begin en dan herken je je er in." Expositie "Je krijgt dan de kans om je werkstuk in te leveren voor een tentoonstelling. Die werd deze keer in De Flint te Amersfoort gehouden. Met jou komen daar zo'n honderd inzendingen en dan is het vrijdag 23 februari en dan hangen daar al die honderd schilderijen. Er wa ren die dag wel driehonderd bezoekers om al het ingezonden materiaal te bekij ken en onder hen een zeer deskundige jury. Natuurlijk hoop je dat jouw stuk zal opvallen want jij hebt al jouw vermo gen daar in gelegd en dat spreekt jouw aan. Natuurlijk heb je oog voor al die andere schilderijen, maar ze hebben net niet wat jij denkt dat het moet zijn. Maar in de prijzen vallen, nee, dat zit er zeker niet in. En dan hoor je ineens: Willen Marga van Dillen, Monique Musters, naar het podium komen. En daar stonden we met ons vieren met een razend blije Jean-Marie van Staveren naast ons. Dan ben jij één van de vier besten. Nog gekker, de helft van de genomineerden bestond uit de opleiding van Jean-Marie van Staveren. Moeten wij dan nog iets aan haar capaciteiten toevoegen? De schilderijen gaan nu naar de landelijke tentoonstelling die men medio mei in Utrecht kan zien. Wat we nu doen? Met Jean-Marie zijn we bezig met cirkels, vierkanten, recht hoeken en nog veel meer. Wat dat wor den moet? Dat zien we morgen wel weer." Aldus de twee Soesterbergse kunstenaars, Marga van Dillen en Monique Musters. Op vrijdag 23 februari hield het Luchtmacht Mannenkoor zijn jubileumconcert in het Officiers casino aan de Kampweg. In de ge heel gevulde zaal zaten onder an dere de Bevelhebber der Lucht strijdkrachten, de luitenant-gene raal B.A.C. Droste, commandant van de vliegbasis Soesterberg, de kolonel J.B. Ansink, burgemeester Hans de Widt en vele andere geno digden. De toegangskaarten waren, voordat ze officieel verstrekt konden worden, reeds aan familie, vrienden en kennissen van de koorleden uitgegeven. Om die reden was aan dit concert geen ruchtbaarheid gegeven. Jammer, vooral voor de nieuwe bewoners van Apollo en Gemini, die juist nu in de gelegenheid waren om met dit koor nader kennis te maken. Mogelijk dat het koor haar ba kermat hierin niet zal vergeten. Ook deze avond maakte ze haar wapen spreuk 'parvus numero - magnus merito' waar: klein in aantal, groot in daden. Niet alle 50 leden van het Luchtmacht Mannenkoor vormden de bovenste ring van drie koren, maar die er waren lieten zich luid en duidelijk horen. Voor hen zat het Marine Koor uit Den Haag, be staande uit 30 ogenschijnlijk oudere dames en 8 heren en de Gooise Ope rette, bestaande uit ruim 30 dames en ongeveer 10 heren. De avond werd uiteraard begonnen met het Korpslied bewerkt door niemand minder dan de dirigent van het Lucht macht Mannenkoor, Hans C. Janssen. Twee keer kon men hen voor de pauze horen met voor hen en menig bezoeker bekende liederen. Het Marine Koor had kennelijk haar avond niet, althans het kan veel beter. De stemmen waren niet gelijk en opvallend was het langzame ritme vooral vergeleken met de andere beide koren. De Gooise Operette stal de show met heerlijke wervelende zang. Vooral Danca a chachucha was fris en sprankelend. Na de pauze geen directe wijziging of de dames van de Gooise Operette hadden andere jurken aange trokken. Maar ook nu weer een Lucht macht Mannenkoor dat er echt zin in had. Snel en daardoor heel aanstekelijk werd begonnen met Piet Hein. En dan 'Ik heb mijn wagen volgeladen' zo op het oog heel gemakkelijk, maar in de bewerking van Wolfgang Lüderitz ont zettend moeilijk. De elkaar soms tegen strijdige inzetten zonder begeleiding vergden veel van de wapenbroeders. Dat een stem het soms niet kon bij benen, wekte alleen maar op de lach spieren. Het Marine Koor was nu meer op dreef, maar in 'Perhaps love' en 'Land of hope and glory' waren ze weer veel te langzaam. De zuiverheid komt dan in het geding wat vooral bij de so pranen goed was te horen. De paar mannenstemmen waren goed al irri teerde één duidelijk vibrerende stem. Een pluim op de hoed voor de begelei ding van dit koor. Het Luchtmacht Mannenkoor besloot met De twaalf rovers, Carry me back en de gospel train. Bekende stukken voor dit koor waardoor ze soms ietwat overmoedig werden en hun concentratie op de zeer goed leidende dirigent misten. Toch kan dit koor uitstekend a capella zingen en heeft ze heel wat in haar mars. De gospel train was de uitsmijter en dan mag er iets meer als normaal. Het sluit stuk waarin figuurlijk (en mogelijk ook letterlijk) stoom wordt afgeblazen), bracht de handen goed op elkaar. De Gooise Operette was weer een lust voor oor en oog. Hymn to Freedom geza menlijk met het Luchtmacht Mannen koor was zuiver en vol. Het toonde dui delijk de kracht van de woorden die ze zongen. Tot slot zongen alle drie koren Stay with me till the morning en een medley van Vera Lynn. Voor het Lucht macht Mannenkoor een geslaagd jubi leum concert. Ondanks sneeuw en vorst waren dinsdag 20 februari veertig mensen naar de Hoeksteen gekomen op uit nodiging van de Bewonerscommis sie Plesmanstraat en omgeving. Voorzitter dhr. A. Beuving was dan ook verheugd over deze opkomst en toonde goed voorbereid te zijn. Zijn kennis van zaken en het adequaat reageren op vragen gaf de vergade ring een vlot en zeker karakter. Via de notulen werd een terugblik gege ven op het afgelopen jaar, waarin de commissie veel voor haar bewoners kon realiseren. Het illegaal storten van vuil door derden in de containers en honde- poep op de trottoirs, werd bestempeld als asociaal gedrag waarop mensen aan gesproken moeten worden. Communi catieproblemen tussen Woningstichting en huurders werd genoemd in veel be loven maar niets doen. Blijven aanhou den en de commissie hiervan informe ren bleek het alternatief te zijn. Het par keren van auto's op het trottoir was ook hier een ergernis en zal met betrokken instanties van de gemeente worden be sproken. Huurverhoging De commissie heeft gemiddeld vier keer per jaar overleg met de Woningstichting De data 30 april, 4 en 5 mei naderen langzaam maar zeker en betekenen voor het Oranje Comité Soesterberg een toe name van arbeid. Het bestuur, be staande uit Emmy Viersen, voorzitter, Chris Vroonland, secretaris, Anneke Pley, penningmeester, en de leden Toet Nijs en Martin Brouwer, zien elkaar weer vrij regelmatig om het nodige te bespreken. Op hun verzoek draait Piet Taai mee als adviserend lid. In grote lij nen staat het programma vast en worden details met veel medewerkers bespro ken. Niet alleen werkt het comité op deze wijze door, het begint ook bij an deren te werken. Vooral de reveille op Koninginnedag, met een optocht van alle soorten bedrijfsvoertuigen, slaat aan. Ook worden geluiden gehoord dat verenigingen plannen maken om met een door hen opgetuigde wagen mee te rijden en zo reclame te maken. Het Oranje Comité stelt deze initiatieven zeer op prijs en verzoekt allen die hier aan mee willen doen zich op te geven via Emmy Viersen, tel. 351931, of Chris Vroonland, tel. 353899. In een tijd dat het kerkbezoek te wensen overlaat kan toch ongewenst kerkbezoek plaatsvinden. Althans werden de beide plaatselijke protes tantse kerken vorige week donder dag op vrijdag bezocht door lieden die men daar liever niet ziet. De kerkinbraken die men in Utrecht en Amersfoort heel goed kent, zijn ook naar de tussengelegen dorpen overge slagen. Het inbrekersgilde liet veel waar devolle dingen staan, maar uit het Ker kelijk Centrum aan de Generaal WinkelmanstTaat wordt wel video-appa- ratuur vermist. Verder werden alle ge sloten kastdeuren ruw geopend en daar door veel schade aangericht. In De Hoeksteen werd de achterdeur geforceerd en na de eerste controle bleek dat er niets vermist werd. Maar ook daar weer veel schade door vernie lingen. Kerkbesturen staan nu voor een keuze om kerken om te bouwen tot bunkers, want het is bekend dat som mige kerken bij herhaling worden be zocht en gesloopt. Een lering is wel dat waardevolle goederen veilig gesteld moeten worden en het beter is om bin nendeuren en kastdeuren niet op slot te doen. Aan de Versteeghlaan is vorige week de auto van een 55-jarige Soesterberger opengebroken. De dief bleek het voor zien te hebben op de autotelefoon. Omdat hij zou hebben deelgeno men aan rellen na afloop van het bekerduel tussen F.C. Utrecht en Volendam, is een 28-jarige Soesterberger woensdag door de Utrechtse politierechter veroor deeld tot driehonderd gulden boete en een maand voorwaardelijke cel straf. Bijzondere voorwaarde bij de straf is dat de man, een vaste supporter van F.C. Utrecht, een halfjaar lang geen voetbal wedstrijden mag bezoeken, en zich in de rust van wedstrijden van zijn club bij de politie in zijn woonplaats moet melden. Na de wedstrijd in maart vorig jaar zou de verdachte zich bij een groep relschop pers hebben aangesloten die de M.E. met stenen had bekogeld. Daarbij wa ren agenten licht gewond geraakt. Vol gens de Soesterberger had hij zich juist afzijdig gehouden van het strijdgewoel. Hij zou met een aantal vrienden op een afstandje hebben staan kijken. Wel gaf hij toe dat hij eerder al met een stuk hout naar de M.E.-ers had ge gooid, maar dat was hem niet ten laste gelegd. Ook bekende hij dat hij stenen had opgepakt om de politiemensen, die hem in de gaten hielden, op stang te ja gen. Naar zijn zeggen had hij niet met de stenen gegooid. Rechter mr. M. Grapperhaus geloofde de Soesterberger niet. Zij hechtte meer waarde aan de verklaring van een verbalisant, die zou hebben gezien dat de verdachte wel had gegooid. "Je kan van mening verschillen over de uit spraak 'voetbal is oorlog', maar een voortzetting van de oorlog na de wed strijd staat mij totaal niet aan", voegde zij daaraan toe. Zij hield bij haar von nis rekening met het feit dat de man nog niet eerder voor dergelijke feiten met justitie in aanraking was geweest. Dat de voetbalclub de man eerder al voor twee maanden de toegang tot wedstrijden had ontzegd, betrok zij niet bij de straf, die gelijk was aan de eis. De strafzaak tegen een buurman van de Soesterberger, die woensdag voor de zelfde feiten moest verschijnen, werd aangehouden. De advocaat wilde dat in zijn zaak nog een getuige zou worden gehoord. Een stereo-installatie, een videorecorder en een computer zijn gestolen uit de woning van een 31-jarige Soesterberger. De man deed zaterdag aangifte van de diefstal. Hij woont aan de Christiaan Huygenslaan. Van vrijdag 1 maart tot en met zon dag 15 september toont het Mili taire Luchtvaart Museum in het Kamp van Zeist de ontwikkeling en het gebruik van vliegtuigtrainers en simulatoren door de jaren heen. Er zijn zeven flightsimulators uit de pe riode 1939-1985 opgesteld. Een unieke gebeurtenis, want geen één museum heeft zoveel flightsimulators ooit tot zijn beschikking gehad. In de Tweede Wereldoorlog hebben trainers hun diensten al bewezen. Meer dan 500.000 geallieerde piloten kregen hun opleiding op trainers en dat spaarde vele levens. Maar ook vandaag de dag zijn ze onmisbaar vanwege het feit dat vliegtrainers niet het (over)volle lucht ruim belasten, geen brandstof kosten, geen slijtage aan vliegtuigen veroorza ken en kostenbesparend zijn. Een hoog tepunt van deze expositie is de aanwe zigheid van een originele simulator van een Russische MIG 21 uit het voorma lig Oost-Duitsland. Verder zijn er 'Link'-trainers uit de Tweede Wereldoorlog tot en met de moderne trainers van vandaag. Voor demonstratie of info kan men vooraf bellen (0346-332790). Men krijgt de mogelijkheid om zelf in een flightsi mulator te vliegen vanuit een F-16 cock pit. De expositie wordt op 29 februari om 19.30 uur geopend door B. Bak steen, president van de Vereniging van Nederlandse Verkeersvliegers. Soest en de heren J. Landman en A. van Wanroy van de gemeente Soest. De ge sprekken werden goed genoemd. Cen traal stond de steeds weer kerende huur verhoging van maximaal 6,5% en de in deling van woningen in doelgroepen. Kleine huishoudens, kleine gezinnen en ouderen behoren tot de doelgroep van bewonerscommissie Plesmanstraat en omgeving. Heel duidelijk werd de huur verhoging van dit jaar genoemd en het bestuur kon mededelen dat zij na over leg met de WS een verhoging van niet meer dan 3,5% had weten te bedingen. Voorzitter Beuving gaf duidelijk aan welke percelen met hoeveel procent in huur zouden gaan stijgen. Het gevolg was een opmerkelijke stilte waarin snel diverse rekensommetjes werden ge maakt. Toen hier en daar stemmen op gingen van te duur, was de opmerking dat volgens WS de huur 50 gulden la ger was dan het landelijk gemiddelde voldoende om de gemoederen weer in balans te brengen. Veiligheid In de pauze kon Henk van Tienen, coör dinator Politie Surveillanten, velen aan- horen en van relevante infonnatie voor zien. Daarna kreeg Ad Ophorst van d Regionale Politie Eemland het woord over inbraakpreventie. Een video gaf duidelijk de reacties weer van mensen bij wie ingebroken was en hoe men op eenvoudige wijze kon inbreken. In hoest zijn meer dan 600 woningen zodanig beveiligd dat aan de bewoners een cer tificaat van beveiliging werd verstrekt. Volgens Ophorst wordt Soesterberg in 1997 door het preventie-team bezocht, dat de bewoners de nodige adviezen verstrekt. Vele nuttige aanwijzingen werden ver strekt met lichtbeelden. Aandacht kreeg onder andere de beveiliging van het onderraam in de voordeur; de voor- en achterdeur van een goed en meer dan één slot te voorzien; het plaatsen van sluitkammen op vitale ramen en deuren. Het niet aanwezig zijn in de woning moet niet te zien zijn. Het inschakelen van lampen en radio via een schakelklok kan dat opvangen. De achterkant van de woning werd kwetsbaar genoemd en in trek bij het dievengilde. Alle aandacht verdient de achterdeur en (openstaande) Zondag leverden de Rellum Dan sers partij in de Landelijke Dans wedstrijden van de ANDV in Helle- voetsluis. Onder de ruim 250 aan wezige personen gingen zes dans paren van Dansschool Rellum de strijd aan. Dankzij hun uiterste inzet en enthou siaste steun van veel meegereisde sup porters, werden zelfs acht finaleplaatsen veroverd, waarvan vijf maal de le plaats. André Rellum was met deze re sultaten tevreden, "maar er zit nog meer in," aldus de dansmeester. De finaleplaatsen werden aldus ver deeld: Peter en Marian Bezemer werden bij de klasse Zilver Senioren, zowel in de Ballroom alsook in Latin American 'kampioen'. Sander van der Blij en Henriëtte Gerssen zijn in hun tweede wedstrijd geëindigd op een 3e plaats Ballroom Zilver en een 5e plaats Latin Goud. Het Senioren Goudpaar Ball room Nico en Anneke Vreeden be haalde een 2e plaats. In de Senioren D- klasse hebben Dick en Maja Wouden berg strijd moeten leveren met jeugdige tegenstanders. Het resultaat was niet een finaleplaats, maar in Latin Goud klasse werden ze wel 'kampioen'. Ook Janneke en Ludwig van Kerckhoven mochten in de Latin Standaard D-klasse de 'kampioensbokaal' in ontvangst ne men. Mare van Veen en Nicole van de Heu vel gingen 'op scherp' naar Hellevoet- sluis. Hun vorige ontevreden resultaten moesten met het oog op de komende Nederlandse Kampioenschappen in mei, in betere prestaties worden omgezet. Door hun vasthoudende prestatiedrang hebben zij de jury, de vele wedstrijd paren alsmede alle bezoekers getoond de kampioen te zijn. Met een tevreden gevoel én in het bezit van de kampioen beker Standaard Latin in de Open Klasse, keerden ook zij terug naar Soesterberg. Chocolade met het Max Havelaar Keurmerk ls nel io lekker als alle andere chocolade. Met één verschil. De bonen komen rechtstreeks van kleine cacaobonen, tegen een eerlijke prijs. In vele merken verkrijgbaar. BIJ vrijwel elke supermarkt. Voor Informatici 0J0 - 334602. "De verdachte zal niet met plezier terugkijken op die periode, niet al leen omdat hij toen problemen had, maar ook omdat hij nog dagelijks wordt geconfronteerd met de gevol gen." Zo schetste officier van justitie mr. O. Brouwer de situatie van een 42-jarige Soesterberger die maandag bij de Utrechtse politierechter terecht moest staan, omdat hij tot twee keer toe dron ken in zijn auto was gestapt en een fiets had gestolen. Overeenkomstig de eis veroordeelde de rechter de man tot een maand voor waardelijke celstraf, 1.500 gulden boete en een jaar rijontzegging. Daarbij hield hij rekening met het feit dat de man nog Meedoen. Je eigen leven :nrichten. Dat kan. Ook als je een handicap hebt of arbeidsongeschikt bent. Je hebt recht op hulp middelen, vervoer, aangepast werk of zo nodig een fatsoenlijke uitkering. Haal dat recht. Samen, met de ANIB. De ANIB is de grootste bond van mensen met een handicap en arbeidsongeschikten. Voor belangenbehartiging en deskundig per soonlijk advies, in meer dan 80 afdelingen door heel Nederland. Vraag de informatie: Antwoordnummer 848, 1940 VG Heemskerk. Telefoon (02510) 534 34 Na 1-10-'95:0251253434 BOND VAN GEHANDICAPTEN EN ARBEIDSONGESCHIKTEN steeds last heeft van letsel dat hij in april vorig jaar had opgelopen. Toen was de verdachte in Soesterberg tegen een verkeerspaal gereden. De bot sing was zo heftig dat hij onmiddellijk per ambulance naar het ziekenhuis was gebracht. Daar werd geconstateerd dat de man zijn heup, been en een aantal ribben had gebroken. Daarnaast bleek uit een bloedtest dat zijn alcohol promillage 1,72 bedroeg. Dat is ruim drie keer de maximaal toegestane hoe veelheid. Bovendien bleek de man op de bewuste avond niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Dat was drie weken eerder ingevorderd, toen hij ook was betrapt op dronken rijden. Bij die gelegenheid zou hij op de Plesmanstraat tegen twee ge parkeerde auto's zijn aangereden. De Soesterberger was niet uitgestapt om de schade op te nemen, maar was linea recta teruggereden naar de kroeg, waar hij net vandaan kwam. Hij kon worden aangehouden, omdat een ooggetuige zijn kentekennummer aan de politie had doorgegeven. Zijn alcohol-gehalte be droeg ruim vier keer de maximaal toe gestane hoeveelheid. Ook de fietsendiefstal in Zeist in augus tus vorig jaar was onder invloed van drank gepleegd. Volgens de verdachte waren problemen in zijn relatie er de oorzaak van dat hij vorig jaar aan de drank was geraakt. Inmiddels zouden de moeilijkheden zijn opgelost en zou hij niet meer drinken. In een spannende wedstrijdw ti/C vit// slOOD KVO en Revival werden de p J terecht verdeeld: 14-14. Al nat»; Cm tig seconden opende Petra Jat», ItvII» |J de score 1-0 en nog in dezelidi nuut betekende een afstar van Rob de Peuter 2-0. Revival was echter de laatste wed® den vrij sterk en dit lieten ze dan», zien in Soesterberg. De ruststand 9 en na rust leek het erop dat Revival' volle winst mee naar huis zon ne® Maar KVO vocht als team en wist, stand van 7-11 om te buigen naar 12-; Nog tweemaal kwam Revival op» sprong, maar KVO kwam steeds la, zij en met een lichtelijk omstreden sw worp maakte Richard Jaspers Faijet gelijkmaker. Doelpunten werdet scoord door Faijer (5), Rob de Pu, (4), Folko de Raad en Ton Pilkes (2) Petra Jansen. Overige uitslagen: RDZ 2-KVO 2 Kt; DWS 2-KVO 3 11-12, KVO 4-DESKOSE 8,TZ 7-KVO 5 13-8, KVO Al-SKFA) 4, Luno Al-KVO A2 9-4, KVO B1-" B2 2-13, KVO Cl-Kesteren Cl 0-2, D2-KVO Dl 1-1, KVO Fl- Midlandii 0-5. Vrijdag 1 maart a.s. wordt in het radic programma Soestand van Radio Soe; gesproken over het verschil, de bult,ife kloof, de overeenkomst enz. tusst Soest en Soesterberg. Het is een spreksthema waarin bepaalde zake! binnen de gemeente worden bekeken Kennelijk bestaat er toch een verschi tussen Soest en Soesterberg en wil me: hier een programma aan wijden. Hiei voor zijn uit Soesterberg uitgenodigd mw. Yvonne Hoekstra, fungerend vooi zitter van de Ver. Soesterbergs mw. Jean-Marie van Staveren, vooral ter Dorpshuis, mw. Wil Stekelenburg'; gemeenteraadslid en Piet Taai, corres pondent van de Soester Courant. Wit de 'tegenspelers' zijn is niet bekend,, maar dat is gezien de kracht van vooi de drie dames niet zo belangrijk. Dt live-uitzending begint om 17.00 uur via Radio Soest. Alb. Cuyplaan 202, 15210 Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17B, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463 - 52017. maandag 14.00 - 17.00 uur woensdag 10.00 - 12.30 uur 14.00 - 17.00 uur vrijdag 14.00 - 17.00 en 18.00 - 20.00 uur Elke kerk kent zijn afkondigingen. In toenemende mate wordt dit gedaan door het uitreiken van zogenaamde, 'zondagsnieuwsbrieven'. Het voorkomt onnodig tijdverlies en onverstaanbaar heid en thuis kan men het nog eens rus tig doorlezen. Soms kunnen afkondigin gen heel bijzonder zijn. Zo kon men het navolgende in de Caroluskerk horen. "De clochards laten weer van zich horen.' ten bate van ons parochiehuis of pasto rie en starten vandaag met een speciale' aktie. Deze aktie zal het gehele jaar doorlopen. Ons parochiehuis is omgeto verd tot een chateau. De wijn van dit huis heeft zijn eigen etiket gekregen. Aan de liefhebbers van jonge jenever hebben de clochards ook gedacht. On der het label Neutje Carolus, presente ren zij u deze uitstekende borrel. Reeds vandaag zijn deze bijzondere dranken te verkrijgen. U kunt de dranken ook be stellen. Bestelformulieren vindt u achter in de kerk. Bestellingen worden bij u thuis afgeleverd. Voor de kerk staan de clochards om u gelijk aan de drank te helpen." r» Voor veel 55-plussers in Soest en Soesterberg gaven de sneeuw en de gladheid heel wat problemen om de deur uit te komen. Maar zolang het verantwoord was, ble ven de chauffeurs en bijrijders van de. Seniorenbus door weer en wind rijden. Ondanks de soms barre weersomstan digheden gingen ze op pad om de pas sagiers veilig naar hun bestemming te brengen. Als men wil meerijden met de Senioren bus, maak dan liefst zo spoedig moge lijk een afspraak. Hoe eerder, hoe beter; men is dan verzekerd van een plaats in de bus. De Seniorenbus rijdt van maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur. per rit vra gen wij een bijdrage van f 1,50; f 3,- re tour (dit is een minimumbijdrage; meer mag ook). Telefoon: 601 91 90, maandag t/m vrij- dag van 9.00-16.00 uur. "De meeste bewon sloop, omdat de won veel te goed zijn. Vei na zovele jaren get huizen en is er niets met ons gebeurt als i sloopt worden. Het ouderen naar De E en wij naar Soest. M niet in 1996," ald waardigde mevr. tagerweij, woordv het Actiecomité Be - Spoorstraat. Direct na de oorlog lende 71 eengezins» dak aan de Gen. Spo telijk Gen. Winkclrr als 'tijdelijke noodwi had ooit gedacht dat jaar oud zouden woi des tijds zat niet sti f gesproken over een Voor een garantie vj zou 90.000 gulden p teerd moeten wordf gens de Woningstic antwoord. Daarvoor onderhoud, dat een verricht. In overleg met de t werd in 1991 beslot tot het jaar 2004 in den gehouden. Teve -•den bevroren en v zorgvuldig toewij zi den. De kosten pei 2004 niet meer dai woning mogen bet met de bewoners "Dit is een kla| kan zo'n minac Het college hie gek. Dit is niet hadden niets vi niet eens welke diend. Het was dat ze devrage eerst onder o; mijn avond bet Een greep uit d gesprek met he in Soesterberg 1 Het jaarlijkse ge op woensdag 21 huis, zou geheel den, was vooraf daad heel ande had verwacht, door burgemet scheidende ge heer W.C.J.M. niging Soester bracht voor zij Soesterbergse a bloemetjes gezt meester De W vier hoeken va recht kon met Intussen was ongeveer hon< zeker veertig weinig stoeler de kant om z< nen volgen. V aan, dat was wilde antwot diende vragei gens in een hc den een gem hoe wist men Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (0346) 351252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel- (035) 602 18 41. SOESTER Goed ondei woning me tnd/. entree meterkast. en deur na; Dichte keul zuigkap en met aanslu combi (19f met douch 4e slp.k., 2 ruimte. 3 s met nw. da glasisolati Vraagprijs Inl. Bies Tel.: 034

Soester Courant | 1996 | | pagina 14