J au ren. Spoorstraat vecht voor woningen Praten met burgemeester en wethouders: een klucht in twee bedrijven 'Bas, je bent een kei van een vent' afwezig Wm Soesterberg aan zee Visweken in de Tuin Wék Rondje Soesterberg groeit Sprookjes op de Postiljon RFBAL en Revival punten in iend duel bergse toestand! itand sMM: WOENSDAG 28 FEBRUARI 1996 VS wil sloop en vervanging in 2002 stichting ©penbare i bibliotheek! re afkondiging: enbus: id voorbij -ourant erberg Soesterbergers voelen zich 'gedenigreerd' Kerkberichten Medische dienst 'Burgerlijke stand' |j Hulpverlemng^JJ P. Creutzberg HUISARTS Kermis van 28 april tot en met 5 mei Ds. M.A.A. Nawijn 25 jaar predikant Kinderkledingbeurs in Sterrenberg Hennepplanten in beslag genomen van Soesterberger nu per 2 personen een Van Harte Kadocheque t.w.v. f 40,~ gratis* Speciale sfeer in christelijke basisschool Agenda annende wedstrijd L Revival werden de n '1; rdeeld: 14-14. Al na hl'" den opende Petra r„ Wen noginde^fcl kende een afstandw^l Ie Peuter 2-0. is echter de laatste wed«l ;rk en dit lieten ze dan ^1 Herberg. De ruststand °«1 t leek het erop dat Revi^J mee naar huis zou Zrl vocht als team en wfil -11 om te buigen naar 12-»i laa kwam Revival op WL| ar KVO kwam steeds la ?l en lichtelijk omstreden te Richard Jaspers^! r. Doelpunten werden »l r Faijer (5), Rob de pJj e Raad en Ton Pilkes (2)^1 lagen: RDZ 2-KVO 2 in d T 3 11-12, KVO 4-DESKO 3 n!l 15 13-8, KVO Al-SKF A3 lr„I O Cl-Kesteren Cl 0-2 Odftl KVO Fl- Midlandia^j tart a.s. wordt in het radio-I Soestand van Radio Soest! ver het verschil, de bult del vereenkomst enz. tussen! esterberg. Het is eenZll t waarin bepaalde zaken smeente worden bekeken 1 •staat er toch een verschii l enSoesterbergenwilmenJ gramma aan wijden. Hier-.r Soesterberg uitgenodigd! Hoekstra, fungerend voor'l ver. Soesterbergs Belan.1 ine van Staveren, voorzit-l is, mw. Wil Stekelenburg'! H e en Piet Taa<'. cotres I de Soester Courant. Wie! Iers zijn is niet bekend T ezien de kracht van vooral' es niet zo belangrijk. De1 >g begint om 17.00 uurvial Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 Vr i&l s*i&s aan 202, 15210 -sk Soesterberg sterberg, 2017. W 00 - 17.00 uur 10-00 - 12.30 uur 14-00 - 17.00 uur |4-00- 17.00 en I8-00 - 20.00 uur zijn afkondigingen. In' wordt dit gedaan [ken van zogenaamde, brievenHet voorkomt «es en onverstaanbaar st n°g eens rus- mis kunnen afkondigin- z° kon men het e Caroluskerk horen ten weer van zich horeni Parochiehuis of pasto- [daag met een speciale' f za'bet gehele jaar iteTu nhU'S-is0mgeto" een ?tWlJn van dit g n etiket gekregen. 1J0nge jenever me ,gedacht' °n- tlv j US' Presente-, tekende borrel. Reeds bijzondere dranken te t de dranken ook be- eren vindt u achter -hingen worden bij u boorde kerk staan de enjk aan de drank t<r "ssers in Soest en. n de sneeuw en de' 1 Problemen om de 'rantwoord was, We- en bijrijders van de^ yeer en wind rijden. narre weersomstan- op pad om de pas-; nun bestemming te - en met de Senioren-:' zo spoedig moge- eerder, hoe beter; d van een plaats in' t van maandag t/m" UU uur. per rit vra- j van f 1,50; f 3,- re- numbijdrage; meer maandag t/m vrij- rur. j tres: ïarenplein 1 irberg, 51252. d, Soest. i 41. De meeste bewoners zijn tegen Doop, omdat de woningen daarvoor Jee! te goed zijn. Vervolgens zijn we zovele jaren gehecht aan onze luizen en is er niets geregeld wat er het ons gebeurt als de woningen ge sloopt worden. Het enige is dat de ouderen naar De Drie Eiken gaan jien wij naar Soest. Maar zo werkt dat niet in 1996," aldus een veront waardigde mevr. F.W. van Eck- Lagerweij, woordvoerster namens het Actiecomité Behoud Woningen Spoorstraat. )irect na de oorlog werden de opval lende 71 eengezinswoningen met plat pak aan de Gen. Spoorstraat en gedeel telijk Gen. Winkelmanstraat gebouwd ils 'tijdelijke noodwoningen'. Niemand ïad ooit gedacht dat ze nog eens vijftig jaar oud zouden worden. Maar de tand les tijds zat niet stil en in 1991 werd [gesproken over een grondige renovatie. [Voor een garantie van nog eens 25 jaar [zou 90.000 gulden per woning geïnves teerd moeten worden en dat was vol gens de Woningstichting Soest onver- 1 antwoord. Daarvoor kwam een beperkt onderhoud, dat een paar geleden werd I verricht. In overleg met de bewonerscommissie werd in 1991 besloten dat de woningen tot het jaar 2004 in stand zouden wor den gehouden. Tevens zou de huur wor den bevroren en vanaf 1998 zou een zorgvuldig toewijzingsbeleid plaatsvin den. De kosten per woning zouden tot 2004 niet meer dan 29.000 gulden per woning mogen bedragen en in overleg met de bewonerscommissie zou een ontwikkeling voor de nieuwbouw wor den opgezet. Verzet Vanaf 1991 rees er bij de bewoners ver zet tegen de sloop van de huidige wo ningen, ondanks de daarna geplande nieuwbouw. Velen wonen er al geruime tijd en zijn aan hun woningen gehecht. Toen per 1991 de huren werden bevro ren, woonde men er aanmerkelijk goed koper dan elders. De huren liggen per maand tussen de 400 en 600 gulden en dat betekent per jaar een aanmerkelijk financieel voordeel. Velen die na 1991 een woning betrokken moesten een huurcontract ondertekenen waarin zij beloofden de woning te verlaten bij sloop of verbouw. In de vergadering van de Huurders vereniging Soesterberg van 25 oktober 1995 werd het verzet voor het eerst dui delijk naar voren gebracht. Volgens mevr. Van Eek zijn veel bewoners door de huurdersvereniging teleurgesteld. "Ze wisten dat de meesten tegen sloop wa ren en ze hebben daar niet op gerea geerd in de richting van de WS. Dat is een kwalijke zaak, met als gevolg dat de bewoners zelf tot actie moesten over gaan," aldus Van Eek. In december 1995 werden de bewoners schriftelijk door het actiecomité bena derd met de oproep tegen de dreigende sloop te protesteren. "Waarom moet onze wijk afgebroken worden? Wonen wij met te weinig mensen op te veel grond? Zijn de huren te goedkoop en wil men zo de bewoners dwingen om in duurdere huizen te gaan zitten? Kijk toch eens in uw wijk goed om u heen. Het geheel ligt er als een plaatje bij en De Generaal Spoorstraat. getuigt van veel woonplezier. Het loont de moeite om de handen ineen te slaan en te proberen dit onzalig plan van onze vroede vaderen tegen te houden," aldus de brief. Kort daarop werd een actie-comité ge vormd door H.J.G. Dummer, EW. van Eek, B. Huisman, G.J.W. Huisman en M.E.D. van der Pas. Nagenoeg alle be woners wilden in hun woningen blijven en bevestigden dit met een handteke ning. In een schrijven van 2 februari 1996 verzochten zij Woningstichting Soest de sloopplannen te laten varen. Woningstichting Soest De WS reageerde hierop in een brief van 13 februari 1996, gericht aan het actiecomité maar tevens aan alle bewo ners van de Spoorstraat. Drs. J. van der Moolen, directeur WS, deelt met rede nen omkleed mede dat hij niet terug komt op het genomen besluit van 1991. "Zowel de inhoud als de wijze van be sluitvorming van de destijds genomen besluiten leiden op dit moment niet tot het oordeel dat op stel en sprong een compleet nieuw besluit op zijn plaats is," aldus de brief die de deur niet helemaal dicht gooit. Teleurstellend vindt het actiecomité dat WS de verdere onderhandelingen aan gaat met de bewonerscommissie en niet met hen. Ze hebben de bewoners commissie verzocht een vergadering bij een te roepen en verwachten dat dit in maart 1996 zal plaatsvinden, waarin zij massaal hun standpunt nogmaals duide lijk zullen maken. "Dit is een klap in ons gezicht. Ik kan zo'n minachting niet geloven. Het college hield ons gewoon voor gek. Dit is niet te beschrijven. Ze hadden niets voorbereid, ze wisten niet eens welke vragen waren inge diend. Het was duidelijk te merken dat ze de vragen vanavond voor het eerst onder ogen kregen. Ik had mijn avond beter kunnen plannen." Een greep uit de vele reacties na het gesprek met het college van B. en W. in Soesterberg. Het jaarlijkse gesprek met het college, op woensdag 21 februari in het Dorps huis, zou geheel anders van opzet wor den, was vooraf gesteld. Het werd inder daad heel anders maar niet zoals men had verwacht. Direct na het welkom door burgemeester De Widt werd de scheidende gemeente-ambtenaar de heer W.C.J.M. Peters namens de Vere niging Soesterbergs Belang dank ge bracht voor zijn bijzonder aandeel in Soesterbergse aangelegenheden en in de bloemetjes gezet. Daarna deelde burge meester De Widt mede dat men in de vier hoeken van de vergaderruimte te recht kon met vragen. Intussen was de zaal vol gelopen met ongeveer honderd mensen, waaronder zeker veertig jeugdigen. Ómdat er te weinig stoelen waren stond men langs de kant om zo het schouwspel te kun nen volgen. Verbaasd keek men elkaar aan, dat was niet de bedoeling. Men wilde antwoord hebben op de inge diende vragen en geen onderonsjes er gens in een hoek. Heel veel vragen had den een gemeenschappelijk belang en hoe wist men nu wat er gevraagd was en welk antwoord daarop werd gegeven? Er heerste even een totale spraakver warring totdat dhr. Gert Lamers de mi crofoon nam en het college verzocht ge woon als voorheen achter de tafel te gaan zitten en antwoord te willen geven op de ingediende vragen. Het college reageerde hier spontaan op en nam ach ter de tafel i SOESTERBERG, Koppenlaan 10. Goed onderhouden 2 onder één kap woning met garage. Ind.: entree, hal, toilet en kelder met meterkast. L-vormige living met erker en deur naar zeer diepe achtertuin. Dichte keuken met ker. kookplaat, af zuigkap en veel kastruimte. Bijkeuken met aansluiting vaatwasser en c.v.- combi (1988). 1e verd.: 3 slp.k., badk. met douche en wasm.aansl. 2e verd.: 4e slp.k., 2 dakkapellen en veel berg ruimte. 3 slp.k. v.v. wast. Grote garage met nw. dak. Het geheel is v.v. kap- en glasisolatie. Vraagprijs f 349.000,- k.k. Inl. Biesheuvel Assurantiën. Tel.: 0346-35 40 42/35 24 02. Vraag en antwoord "We doen het zoals we voorheen ge wend waren," zei burgemeester De Widt en vroeg of er nog vragen waren. Maar ook dat was niet de bedoeling van de Soesterbergers. Zij hadden immers vra gen ingediend en wilden nu antwoord op die ingediende vragen. Maar daar had het college geen boodschap aan, het oude systeem van vragen stellen en be antwoorden was nu aan de orde. Om toch antwoord te krijgen, begon men de schriftelijk ingediende vragen te stellen met verwijzing naar de ingezonden brie ven. Het werd voor het college een puz zelen in de dossiers en toen de vragen er waren, bleek duidelijk dat er kenne lijk geen voorstudie was gepleegd. Met een omhaal van woorden moest men het met algemeenheden doen of een af schuiven van "daar komen we later op terug" of "dat moeten we nader met u bespreken." Van 'de directe vragen was het onjuist parkeren bij velen een doorn in het oog. Verder werd aandacht gevraagd voor een beter onderhoud van de verbin dingsweg tussen de Gen. Winkelman straat en de Rademaker straat. Bijvoor beeld bij gladheid wordt deze straat overgeslagen, terwijl heel veel ouderen van De Drie Eiken deze weg gebruiken met alle gevolgen van dien. De schrik barende toeren die ouderen moeten on dernemen om veilig de Rademaker- straat over te kunnen steken. De epoctielaag op rijksweg A-28 laat geen zoab toe en Soesterberg zal geconfron teerd blijven met een toename van verkeerslawaai. Rijkswaterstaat zal wor den verzocht de geluidswal te verbete ren. De gemeente verstrekt geen zout bij gladheid maar zal een lijst maken waar men strooizout kan verkrijgen. De po litie 'kijkt' wel degelijk naar foutpar- keerders maar doet er kennelijk niets aan gezien het resultaat. Binnen de APV zal de wegsleepregeling voor ca ravans worden opgenomen. Bij hinder de klachtentelefoon bellen. De dorpsbus komt mogelijk dit najaar en wijziging van de Hoeksteen wordt pas in 1998 besproken. De oversteek voor fietsers aan het eind van de Kampweg moet sa men met Soest en Zeist worden opge- lost. De gemeente gaat iets doen aan de verdwenen plattegronden. De kólken- zuiger zal alle zinkputten reinigen, ook die waarop een geparkeerde auto staat. Alleen primaire ontsluitingswegen wor den in de winter ijsvrij gemaakt; onder zocht wordt of dit uitgebreid kan wor den. Trottoirs worden onbegaanbaar gemaakt door onjuist geparkeerde au to's en deze blokkeren vooral voor inva liden de weg. Dit is een zaak van de politie. Jeugd Een veertigtal jongeren had snel het huiswerk afgemaakt om het verzoek tot steun van hun club Forever Young in het gesprek met B. en W. kracht bij te zetten. Ze keken elkaar even verbaasd aan toen de burgemeester in zijn wel komstwoord niet wist om welke reden zij daar waren. Ze hadden notabene op verzoek van het college een brief ge schreven om hun club financieel te wil len steunen en dat lieten ze vergezeld gaan met heel veel handtekeningen. Toen geen antwoord werd verkregen op de ingediende vragen, stelde één van hen dan maar de zo voor hen cruciale vraag of die steun er ook kwam. Het college wist niets van een brief met handtekeningen, laat staan van hun club Forever Young. Dhr. Rellum gaf daarop een korte toelichting maar dat werd af gedaan met: 'We zullen dit onderzoe ken'. Maar daarvoor was de jeugd niet gekomen, dus nog maar eens weer de vinger omhoog. "Maar wat gaat u nu doen? We hebben nog geen antwoord gekregen." Het college zou dit verder bekijken en dan reageren. Na een paar andere vragen weer dat vingertje. "Maar meneer, daar schieten wij niet veel mee op. Gaat u ons nu steunen of niet?" "We gaan dit onderzoeken en dan krijgen jullie bericht van ons". Na een paar ge heel andere vragen van ouderen nog maar weer eens dat vingertje. "Alles goed en wel, maar wanneer krijgen wij bericht en hoeveel wilt u ons geven, want anders is het met onze club afge lopen." Tegen zoveel spontaniteit kon zelfs de burgemeester niet op. "We vergaderen volgende week dinsdag hierover en we trekken voor de instandhouding van jul lie club een bedrag uit van 5000 gul den." Dat was taal, daarvoor waren ze gekomen. Glunderende gezichten, dus toch. Ze waren niet voor niets gekomen en in de hal werden de handen met een ferme klap tegen elkaar geslagen. Voor hen was het een knalavond, tenminste, als het college doet wat het heeft be loofd. fk' lt' Zondag 3 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger zr. Marie-Anne van Gerven Vrijdag 14.30 viering in de Heybergh Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 dameskoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. J. van Marion STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 mevr. A. Visser Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 22 februari: Petronella v.d. Pijpekamp- Vlot (86), Kamerlingh Onneslaan 29. 24 februari: Maria Pietronelle van Schieveen-Snel, (80), Amersfoortse straat 106. 25 februari: Cornelia Johanna School- der-Zwart (74) Huis ten Have 17. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 035-6093666. H.J.M. Tonino P.B.E. Tonino-van Schieveen DIERENARTSEN wegens familieomstandigheden wordt onze dierenartsenpraktijk op donderdag 29 februari waargenomen door: Dierenarts Mevr. Van den Boorn Rubenslaan 9, Bilthoven Tel. 030-2286091 Huub en Pauline Tonino Kampweg 50, Soesterberg. In verband met vakantie is de praktijk gesloten van maandag 4 maart tot en met vrijdag 8 maart. De collega's nemen waar. Het Oranje Comité Soesterberg heeft in samenwerking met Mined Nederland BV toestemming gekregen tot het hou den van een kennis van dinsdag 28 april tot en met zondag 5 mei 1996. Deze kermis wordt daarmee een maand eer der gehouden dan te doen gebruikelijk. De festiviteiten op koninginnedag (30 april) en bevrijdingsdag (5 mei) worden daarmee uitgebreid. Ontheffing van de zondagswet is verleend met dien verstande dat de kermisactiviteiten op 5 mei na 13.00 uur mogen beginnen. Uit drukkelijk heeft de gemeente gesteld dat er geen kermis op 4 mei na 18.00 uur mag worden gehouden in verband met de dan te houden dodenherdenking. f "Geen drukte, hou het gewoon ge zellig, er zijn veel belangrijker din gen in het leven dan dit." Met deze uitdrukkingen typeert men domi nee Bas Nawijn, die op 21 februari 25 jaar predikant was. Een stille werker in Gods tuin. Na afloop van de kerkdienst afgelopen zondagmorgen, werd hij door kerkeraad en gemeente even in de schijnwerpers gezet. Het was zondag 21 februari 1971 toen hij in het Betuwse Eist door zijn vader, ook dominee, in het ambt van predikant werd bevestigd. "Wat heb ik het toen moeilijk gehad. Ik wist niet wat me overkwam," zo begon hij zijn priesterambt in de gereformeerde kerk. Nu, 25 jaar later, voelt hij zich als een vis in het water. "Weet je dat ik voor ik predikant werd, negen jaar bij de Bin nenlandse Veiligheidsdienst heb ge werkt? Van die tijd heb ik dat observe ren geleerd. Als jullie daar meer van willen weten dan hoor ik dat wel," waarop een geheel gevulde kerk in la chen uitbarstte. Van 1974 tot 1989 was hij legerpredikant en kende hij Soester berg, omdat hij vele jaren in Beuk- bergen zijn werk vond in het geestelijk centrum voor militairen. Met ingang van 1 april 1989 werd hij parttime predikant van de gereformeerde kerk in Soester berg. Zijn 'intree-dienst' had toen als thema 'Samen onderweg' en dat heeft ds. Bas Nawijn al die zeven jaren in Soesterberg gedaan. Afgelopen zondag keek hij in zijn preek even terug op de afgelopen 25 jaar en de afgelopen 7 ja ren in Soesterberg. De basis van zijn meditatie, de specialiteit van deze pre dikant, had hij gevonden in psalm 91 en het begin van Matthëus 4. Trekken door de woestijn met Hem die zegt: "Ik ben er!" Na de dienst werd hij toegesproken door Piet Klandermans, voorzitter van de kerkeraad die hem namens de> ge meente een magnetron als cadeau gaf. Tevens kreeg hij een boek, waarin di verse kerkelijke eenheden en commis sies hun visie ten opzichte van hun pas tor hadden weergegeven. "Je bent een kei van een vent," besloot mevrouw Mast haar speech. Zijn echtgenote, die ook het liefst heel onopvallend wil zijn, werd naar voren gehaald en in de bloe metjes gezet. "Ik hoop nog vele jaren hier mijn werk te kunnen doen. Ik vind het steeds leuker worden," aldus pastor Bas Nawijn die door de Soesterbergse gemeente op handen wordt gedragen. Op zaterdag 23 maart wordt in Sterren- berg een kinderkledingbeurs gehouden. Een aantal moeders werkzaam op Sterrenberg, begon enkele jaren geleden met deze beurs. Ongeveer 20 procent van de opbrengst is bestemd voor een kinderziekenhuis in Lesotho (Zuid- Afrika). Vanaf nu kan men kinder kleding inleveren. Vooraf wordt men verzocht één van onderstaande namen te bellen waarop men een code ont vangt. Deze code wordt naast de prijs op het kledingstuk vermeld. Men mag maximaal 25 stuks kleding inleveren van maat 72 t/m 176. Koper en verkoper dragen beiden 10 procent bij aan het goede doel. Men kan aangeven of niet verkochte kleding geschonken mag wor den aan genoemd doel. Ook kan men kleding aanbieden bestemd voor het kinderziekenhuis. De verkoop wordt gehouden op zaterdag 23 maart tussen 10.00 en 13.00 uur in het gebouw Kos mos van Sterrenberg. Voor een code of andere informatie kan men bellen met Mattie Schreuder, tel. 030-2890076, Rinie Peters, ,tel. 033-4634648 of Nelleke van Westrenen tel. 030 - 6920156 (na 18.00 uur). In een woning aan de Gemini heeft de politie vorige week 174 hennepplanten aangetroffen, in beslag genomen en ver nietigd. Ook lampen en kweekbakken werden meegenomen. De planten en spullen vertegenwoordigden een waarde van tienduizend gulden. Tegen de 29-jarige bewoner is proces verbaal opgemaakt. Hij verklaarde te gen de politie dat hij de soft-drugs kweekte voor eigen gebruik en de ver koop. Kom genieten van dagverse specialiteiten. Bij ons Viergangen vismenu (f 59.50 p.p.) pof ons fameus surprisemenu (f 67.50 p.p.) Restaurant de Tuin Rademakerstraat 6 Soesterberg. 0346 - 35 12 73 niet in combinatie met ndere aanbiedinger Het 'radioteam1 van het programma Rondje Soesterberg via Radio Soest breidt zich langzaam maar zeker uit. Ook wordt een toename van de luisterdichtheid van dit programma geconstateerd. Veel Soesterbergers schakelen elke maandagmorgen om 11.00 uur hun radio over op Radio Soest (kabel FM 90.0 mono, FM 107.9 stereo en ether FM 105.9). Naast de vaste presentatrices Charlotte Lamberigts, Anneke Vestering en Ria Wagenaar, kent het team nu ook zijn sportverslaggeving bestaande uit Vanaf 5 tot 22 februari verkeerden de leerlingen en leerkrachten op de christelijke basisschool De Postil jon in sprookjessfeer. Van de laag ste tot de hoogste groep is geluisterd en gekeken naar wat deze verhalen hen hadden te vertellen. Er wordt wel eens gezegd: 'Sprookjes zijn niet voor kinderoren bestemd'. De Postiljon is van mening dat de wijze waarop er mee omgegaan wordt bepa lend is. In een bomvolle school zagen ouders hun kinderen donderdag 22 fe bruari in dat geheel opgaan. Men zag er de waardevolle aspecten zoals het ver schil tussen goed en kwaad, waarbij het laatste overwonnen wordt. Daarmee werden de waarden en normen naar voren gehaald. Aan het sociale en emo tionele aspect werd zeker niet voorbij gegaan. De gevoelens, omgang met de ander stond hierin centraal. Maar ook werd de vraag beantwoord van: "Hoe is de technische opbouw van een sprookje?" Ouders en kinderen toonden elkaar dit door het herhalen van herkenbare zin nen, getallen, situatietekening, sprook jesfiguren. De mogelijkheden voor ex pressie/creativiteit waren in dit thema volop aanwezig zoals tekenen, verven, kleien, bouwen, poppen maken, zelf sprookjes schrijven, sprookjes uitspelen. In de hoogste groepen werd dit zelfs in de Engelse taal gedaan. Op 22 februari hebben de kinderen aan ouders en belangstellenden laten zien dat sprook jes ook nog van deze tijd zijn en niet onder het stof verscholen zitten. "Er was eens...." bleek vooral op die avond soms verbazend actueel te zijn! Zo wandelend door de klaslokalen kon men de sprook jes uitgebeeld zien zoals 'De kikker koning', 'Het lelijke jonge eendje', 'De prinses op de erwt', 'Koning Lijster baard', 'Peter en de Wolf' en 'De jongen die wilde Ieren griezelen'. Sprookjes? De Postiljon heeft het de kinderen en ouders leren verstaan. Jolanda de Jong en Leon van As. Voeg daaraan toe Emely Hendriks als techni cus en Piet Taai voor de redactionele aanvoer van onderwerpen en het team is helemaal compleet. Verder is kort geleden Annie van Geet als a.s. presentatrice aangetrokken. Wil het team goed o'pereren en haar programma's uitbreiden, dan zijn nog meer vrijwilligers heel hartelijk welkom. Ze doen daarom een beroep op allen die enige belangstelling hebben voor dit mediagebied om op een vrijdagmiddag eens langs te komen in Restaurant de Tuin aan de Rademakerstraat. Daar houden ze de wekelijkse redactie bijeenkomst en worden de programma's van de maandag daarop besproken. Meer medewerkers betekent uitbreiding van de zendtijd en meer aandacht voor Soesterbergse zaken. Dus voor meer in formatie: elke vrijdagmiddag om 14.00 uyr in de Hun. Prijsvraag Met ingang van heden wordt voor elke maandaguitzending een vraag in deze krant geplaatst die een mooie prijs ga randeert. Zij die het antwoord weten kunnen de maandag daarop tijdens de uitzending van het programma Rondje Soesterberg dit telefonisch tussen 11.00 en 11.45 uur doorgeven. Voor maandag 4 maart a.s. luidt de vraag: Hoeveel bomen staan er rond het monument aan de Kampweg en wat voor betekenis zit daar achter? Het antwoord kan men geven via het telefoonnummer van Ra dio Soest 035 - 6026292 of 6020420 of 6014100. Onder de goede oplossingen wordt een cadeaubon van 40 gulden verloot en in dezelfde uitzending nog bekend gemaakt. Woensdag 28 februari 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken Donderdag 29 februari 13.00 koersbal, Drie Eiken Vrijdag 1 maart 14.00 Schrijfgroep Amnesty, Dorpshuis 17.00 Soesterberg in Soestand, Radio Soest 20.00 VlOS-bingo, Hoeksteen Zaterdag 2 maart 09.00 Oud papier thv Rabobank Zondag 3 maart 14.00 Open huis, d.c. Drie Eiken Maandag 4 maart 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 11.15 zitting Rabobank Drie Eiken Dinsdag 5 maart 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken Woensdag 6 maart 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken 20.00 bingo, Drie Eiken Opgaven voorde agenda: tel. 351252.

Soester Courant | 1996 | | pagina 15