m |ed Stars voldoet aan voorwaarden 1SPÖRTÏ Eenvoudige overwinning Firtina'93 Trimgroep 55-plus tien jaar jong Geen medailles voor AV Pijnenburg Hervatting draait uit op nederlagen f i Beste papieren De Eemvogels Inzinking Soester schakers pagiima 1» jtfNSDAG 28 FEBRUARI 1996~ SOESTER COURANT 0i-aan nek race om promotieplaats gaat onverminderd voort PAGINA 19 f t» BASKETBAL DVS/De Kuil speelt gelijk; SEC wint gestaakte wesdstrijd 1 ZAALVOETBAL Elke woensdagmorgen gezelligheid troef in sporthal Beukendal Topscorers BOWLING Goede prestaties in bowlingcompetitie Loodgieterswerk SCHAATSEN Carl Verheijen van SV Eemland beste neo-senior op NK TURNEN Maaike Eichholtz met één been in finale D-turners Sportprogramma Soester atleten bereiken wel finales van NK indoor ATLETIEK Dames en heren van MHC Soest onderuit aan de Koningsweg HOCKEY WATERPOLO Tweede periode is desastreus voor De Duinkikkers AUTOCROSS Rally-seizoen goed begonnen voor Kees Hagman uit Soest Concurrent Huizen verspeelt punt KORFBAL Anderhalf bordpunt is teleurstelling SCHAKEN 1.6 motor) e versnel- oor gratis oppeld is eem, dat eer auto. akkelijker 'wderhmrl lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven SOI9954 het enige dat telt voor de Jlan Red Stars als ze willen dat Iwizoen een spannend staartje a in de vorm van promotie- vrijden. De ploeg voldeed aan „junvaarden door in Rijswijk I Jl 71-93 van Lokomotief te win- Ipinde eerste helft liep het bij Red I js allesbehalve als een trein. De ssielballers dachten er te lichtzinnig I sr en speelden te frivool. Bovendien f Sn spelverdeler Martijn Scheele en mlenvreter' Igor Smink (slechts vijf Li») niet in goede doen en miste L-h Rinus Valk voor de pauze John tuin die zich had vergist in de „vingstijd. moeizame voorsprong die de jïiiers halverwege koesterden (36-40) j m voornamelijk te danken aan Jnfred Dikkers en Marco van tanen. Zij hadden na twintig minuten i i.'2 en elf punten achter hun naam au. de rust zouden zij beiden elf punten Ijl hun totaal toevoegen. En niet min- der belangrijk was dat schutter McLain weer beschikbaar was en voor rust zorgde Hij startte in plaats van de te genvallende Smink, terwijl Gerben de Jong de honneurs van Scheele waar nam. Met twee driepunters en een serie assists op vooral Van Maanen had de junior een belangrijke bijdrage in de voorsprong van vijftien punten die Red Stars in tien minuten tijd opbouwde. Het was duidelijk dat de koers was ge lopen, te meer daar Dikkers zich ook bemoeide met de misgeschoten ballen. Valk: "In de rust heb ik andermaal ge hamerd op de concentratie. Lokomotief heeft oudere en geslepen spelers en dan is het belangrijk dat ze hun koppie er bij houden. In de tweede helft hebben ze dat goed vertaald." De nek-aan-nek race met de heren van Crackeijacks gaat onverminderd voort. De Amersfoorters, die op 13 april naar Soest komen, maakten evenmin een misstap. Het aftelsommetje bij de dames ging zaterdag door van tien tot vijf. Het ge volg was dat Aldo Heeregrave zonder wisselspeelsters naar Amersfoort ver trok. Niettemin namen de basketbalsters in de eerste twintig punten een 12-22- voorsprong op de dames van Cracker jacks. Door een misverstand aan de jury-tafel stonden op dat moment al vier kruisjes achter de naam van Geraldine Melgert, waardoor een reglementaire dis kwalificatie boven haar hoofd hing. De Amersfoorters probeerden bij haar een vijfde fout uit te lokken, maar Melgert hield zich staande. Net als Sandra Verkoyen en Yvonne Smink die in de loop van de tweede helft eveneens vier persoonlijke fouten op hun conto kre gen bijgeschreven. De vermoeidheid bij Red Stars, dat zo dapper was om toch man-to-man te blij ven spelen, nam zienderogen toe en via 28-36 sloop Crackeijacks dichterbij: 40- 42. Op het cruciale moment liep Red Stars uit naar 40-46 en waren de laat ste scores van Crackerjacks niet meer van doorslaggevende betekenis: 44-46. Hel een vrij eenvoudige overwin- aing op Barboros heeft Firtina'93 ie koppositie geconsolideerd. Na leen ruststand van 3-1 won de ploeg ran coach Pfeter van Zoelen met 6-3. De broers Saban en Mustafa Aksit lerzorgden ieder de helft van de I produktie. I Ondanks de afwezigheid van Zeki Kurt inKemal Gürbuz klaarde Firtina'93 het karwei simpel. Weliswaar kwam de ihuisclub na drie minuten al op een 0- I Jachterstand, maar Mustafa Aksit maakte vlot gelijk. Saban Aksit scoorde voor de rust nog tweemaal tegen Barboros dat ook probeerde te voetbal len. Nadat Saban Aksit 4-1 had ge maakt, werd er nog twee keer om de beurt gejuicht. Van Zoelen had voor de wedstrijd een beroep gedaan op Bulent Kurt en Bekir, J beiden uit het tweede team. I Op 8 maart speelt Firtina'93 weer. De succesvolle zaalvoetballers moeten dan I op bezoek bij mede-koploper A. 't I Hardt, waarvan thuis met 2-3 werd ver- I loren. DVS/De Kuil I In een van de betere wedstrijden van dit seizoen bleef DVS/De Kuil tegen Bussum net als in de thuiswedstrijd ste- 1 ken op een gelijkspel. Toen was het 6- 6, nu werd het 5-5. De Soesters begon nen gehandicapt aan het duel door de afwezigheid van Eric Looijsen (voor drie wedstrijden geschorst), René Kaats, Michel Vlaswinkel (beiden geblesseerd) en Marco Martens (een jaartje Ouder). Reserve-speler Luits Houkes was naar de verkeerde sporthal gestuurd en dus was debutant Dennis Brons de enige wisselspeler. Na een ruststand van 2-2 kwam het ver moeide DVS/De Kuil met 4-2 achter. Arnold Broertjes, die in de eerste helft al tweemaal had gescoord, trok de stand persoonlijk recht. Even daarna haalde Ronald de Rooij verwoestend uit: 4-5. Toen Bussum vijf minuten voor tijd we gens aanmerkingen een tijdstraf kreeg, leek DVS/De Kuil de wedstrijd te kun nen controleren. Na balverlies maakte Broertjes echter een overtreding, zodat ook hij op de bank moest uitblazen. In de daaropvolgende overtal-situatie maakte Bussum gelijk. In de laatste se conden schoot De Rooij de bal uit een vrije trap nog tegen de paal. SEC Tegen Team Vos stond SEC met 3-4 voor toen de scheidsrechter het duel twintig seconden voor tijd staakte. De leidsman was kort daarvoor tegen de grond gewerkt door een bankspeler van Team Vos. Hij kon zich niet meer be heersen, toen opnieuw een teamgenoot werd weggestuurd en vloog de scheids rechter naar de keel. Ook SEC-coach Wil van der Heijden vond dat de arbiter dubieuze beslissin gen had genomen. "We hadden hem niet tegen, maar dat komt omdat wij onze mond hebben gehouden. Johan Blankenberg kreeg in de eerste helft meteen een waarschuwing toen hij iets zei. Toen heb ik meteen gezegd: blijf rustig en laat Team Vos maar praten." De gastheren hielden zich niet in, verlo ren hun hoofd én de wedstrijd. Boven dien hangt hun een zware straf van de KNVB boven het hoofd. Tbssen de spelers onderling waren er nauwelijks moeilijkheden. De overwin ning van SEC kwam wel moeizaam tot stand. In de eerste helft werkte SEC via Fred Bos en Sander van der Heijden tot tweemaal toe een achterstand weg. De laatste maakte voor rust nog 2-3. Uit een vrije trap kwam Team Vos in de tweede helft langszij, maar na een voor zet van Van der Heijden hield Bos zijn hoofd wel koel. Enkele minuten voor tijd knikte hij de bal in het doel: 3-4. >96. "t "Er wordt leuk gevolleybald, maar deelname aan de Nederlandse kampioenschappen zit er niet in." De humor van An Klarenbeek is te kenend voor de sfeer die heerst in de Trimgroep voor 55-plussers die elke woensdagmorgen in Beuken dal actief is. Tussen 9.00 en 11.00 uur kunnen de ouderen tegen een geringe vergoeding meedoen aan gezellige, sportieve activi teiten, zodat lichaam en geest jong blij ven. Niets moet, alles mag, is het motto van de groep. Het vrijblijvende karakter blijkt onder meer uit het feit dat de Trimgroep 55-plus geen officiële naam heeft. "We hebben zitten denken aan Fit 55-plus of de Jong Belegengroep, maar een toepasselijke naam is moeilijk te vinden. Het maakt ook niet uit, als we het maar gezellig hebben," vertelt An Klarenbeek. Het is deze maand tien jaar geleden dat ze het initiatief nam en inmiddels telt de groep 32 leden. Vier van hen zijn er vanaf het eerste moment bij. An Hilhorst, Thea Bayens, Gré Roest en Wil van Dierdorp werden daarom on langs in de bloemetjes gezet door An Klarenbeek. Na afloop van de weke- lijkse sessie at het gezelschap pannekoe- j ken in het versierde restaurant van I Beukendal. De Trimgroep 55-plus startte destijds in sportzaal De Bunt, maar verhuisde en kele jaren geleden naar de sporthal aan de Beukenlaan. Om 9.00 uur wordt be- 1 gonnen met de meest uiteenlopende sportieve activiteiten. Na de koffie- of theepauze zetten de leden meestal een volleybalveld op om de laatste drie kwartier door te brengen. "Maar willen ze wat anders doen, dan is het ook goed. Alles kan," verduidelijkt An Kla renbeek. Het zijn de balspelen en andere spor tieve activiteiten die de leden bij elkaar brengen, maar de sociale contacten wor den niet uit het oog verloren. In som mige gevallen trekken de trimmers ook De trimgroep 55-plus combineert be wegen met gezelligheid. Foto: Goos van der Wilt. buiten de sport-ochtepd met elkaar op. "Met een aantal leden zijn we carnaval gaan vieren en we hebben ook al sproken over een survival-weekeinde," aldus de leidster die verheugd is dat er steeds meer echtparen lid worden. Er is nog plaats voor nieuwe leden. Wie be langstelling heeft, kan contact opnemen met An Klarenbeek, tel. 6014163. VELDVOETBAL 1. Teus Verwoerd (SEC-za)13 2. Marcel van Essen (WZ'49)11 3. Peter van den Berg (SEC-zo)8 Jeffrey Dorrestein (Hees)8 5. Gerard Becker (VYZ'49)7 Danny Brandenburg (Hees)7 1. Amold Broertjes (DVS)33 2. Fred Bos (SEC)27 3. Mustafa Aksit (Firtina'93)20 Zeki Kurt (Firtina'93)20 5. JohanBlankenberg(SEC)16 6. Saban Aksit (Firtina'93)15 7. René de Bree (Firtina'93)12 8. Eric Looijsen (DVS)10 Roel Roest (SEC)10 Hoewel hij met een game van 196 net onder de 200 bleef, verbeterde Wijnand Zoutendijk zijn beste pres tatie op de bowlingbaan. In C-drie was hij vorige week goed op dreef met een serie van 537. Dat gold vooral ook weer voor Jan van den Blink die opende met een game van 224, ver volgens 200 pins liet struikelen en af sloot met een game van 164: totaal 588. Naadje, waarvoor hij uitkomt, won met 5-0 van Karei de Stoute. Van dat team deed Bart Breunesse zijn uiterste best om Van den Blink bij te houden. On danks een game van 211 lukte dat net niet. In zijn serie bleef hij steken op 527. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)- 1 30 14 Met het einde van het seizoen in zicht is Carl Verheijen van schaats vereniging Eemland in Groningen Nederlands Kampioen neo-senio- ren geworden. De Woudenberger in Soester dienst toonde daarmee we derom aan te behoren tot de nieuwe generatie topschaatsers. Verheijen opende het toernooi met een 40.70 op de 500 meter, wat hem de achtste plaats opleverde. Op de 3000 meter zette hij 4.12.27 neer en was daar mee de snelste neo-senior. De 1.500 meter ging vervolgens in 1.59.85. Daar mee was de medicijnenstudent de enige rijder die onder de twee minuten bleef. Ook de 5.000 meter, met de tien kilo meter Verheijens sterkste afstand, wist hij met 7.14.63 op zijn naam te zetten. In het algemeen klassement bleef Ver heijen onbetwist aan kop, zodat hij zondagavond op de Groningse baan gehuldigd kon worden tot nationaal kampioen. Emiel Klein werd tweede, Brigt Rijkje derde. Vorig weekeinde werd Verheijen bij het baankampioenschap sprint in Utrecht nog tweede, een zeer goede prestatie voor een stayer. Clubgenote Henriet Kuijt werd tijdens datzelfde toernooi zesde en Martin Baltus zevende. Voor de Eemlanders zijn de laatste twee weken van het wedstrijdseizoen inge gaan. De kunstijsbaan in Utrecht zal 7 maart al sluiten, omdat kort daarna be gonnen zal worden met de bouw van een overkapping. Tijdens de eerste van twee voor rondes om het Provinciaal D-kam- pioenschap presteerden de Spring- bokken turnsters redelijk tot goed. Vooral Maaike Eichholtz turnde een goede wedstrijd in de D3- klasse. Met een prachtige vrije oefening (8.35) en een goede sprong (7.10) legde zij de basis voor een klassering bij de eerste tien. Haar brugoefening was beneden haar kunnen, waardoor een plaats bij de eerste drie aan haar neus voorbij ging. Uiteindelijk behaalde zij de achtste plaats, op anderhalve punt van de num mer één, waarmee zij met één been in de finale staat. Een goede klassering op 30 maart tijdens een thuiswedstrijd in Aqua Indoor te Soest kan haar een de finitieve plaats in de finale opleveren. Malu van Dijk en Sanne Timmers debuteerden redelijk in deze klasse. Zij behaalden een vierendertigste, respec tievelijk drieëndertigste plaats. In de D2-klasse was het niveau bijzonder hoog. Er werden vele salto's en zelfs streksalto's gesprongen. De kansen op een finaleplaats zijn daarom voor de D- turnsters bijzonder klein. ZATERDAG 2 MAART Voetbal 14.30 uur WZ'49-TOV (Eemweg) 14.30 uur Posta-Hees (Utrecht) 14.00 uur SEC-Bunnik (Bosstraat- West) Volleybal 15.00 uur EAW 2-Stam/SoVoCo (H) (Arnhem) 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Bosta/ The Smash (De Bunt) ZONDAG 3 MAART Handbal 12.45 uur Smeeing/BDC (D)-HVN/ Atilla (Beukendal) 14.15 uur Laren-Smeeing/BDC (H) (Laren) Hockey 12.45 uur HBS-MHC Soest (D) (Bloemendaal) 14.30 uur Ede-MHC Soest (H) (Ede) Voetbal 14.00 uur SEC-VVOG (Bosstraat- West) 14.00 uur Vriendenschaar-Soest (Culemborg) Waterpolo 18.30 uur De Duinkikkers (D)-VZC (Aqua Indoor) 20.00 uur De Duinkikkers (H)-OZPC (Aqua Indoor) MAANDAG 4 MAART Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS/De Kuil-DB Unicar (Beukendal) De atletes Marion van den Broek, Sabine van Rossenberg en Elja den Os hebben na de Nederlandse indoorkampioenschappen in Den Haag niet plaats mogen nemen op het podium. Ze grepen net naast de medailles. Den Os was favoriet voor een van de medailles op de 60 meter. In serie liep ze de afstand in 7.69 en in de halve fi nale plaatste zich met een tijd van 7.74 voor de eindstrijd. De start, normaal gesproken haar sterkste punt, was ech ter niet optimaal en in 7.76 eindigde ze enigszins teleurstellend als vijfde. Met die plaats moest ook Marion van den Broek genoegen nemen in de A-fi- nale van de 400 meter. De serie (58.16) gaf nauwelijks reden tot tevredenheid, maar toch kwalificeerde ze zich als vierde voor de finale. Daarin ging ze, vermoedelijk door een trainings achterstand, te traag van start en moest ze op de laatste 150 meter extra meters maken door buitenom in te halen. In 57.67 passeerde ze de finish en kwam ze 0,11 seconde tekort voor een bronzen medaille. Op de 200 meter liep Van den Broek minder snel dan gehoopt, ook al bleef ze slechts drietiende van een se conde van haar persoonlijk record ver wijderd. Hoogspringen Bij het hoogspringen werd Sabine van Rossenberg gedeeld zesde. De debutant op de NK senioren had op zowel 1.60 als 1.65 meter slechts één sprong nodig. Bij haar derde poging bedwong ze ook de lat op 1.70 meter. Het was de tweede keer dat ze over deze hoogte sprong. In de Houtrusthallen werden tevens de officieuze nationale kampioenschappen voor C-junioren gehouden. Paulien Hanse deed het erg goed op de 60 me ter door tweede te worden in 8.16. Inan Erkal evenaarde zijn persoonlijke record bij het hoogspringen en werd vijfde in het sterke deelnemersveld. Nadine de Goede (10.59) en Lars van de Broek (8.56) werden uitgeschakeld in de series van de 60 meter horden. En hoewel Martijn Dorresteijn een persoonlijk re cord vestigde door de kogel 10.71 me ter ver te slingeren, bleef hij steken in de voorronde. Voor MHC Soest is de competi- tiehervatting uitgelopen op neder lagen voor zowel de dames als de heren. De vrouwenformatie verloor onverdiend met 0-1 van Leiden, ter wijl Bennebroek persoonlijke fou ten van de mannen afstrafte: 1-4. Leiden maakte in de eerste helft de naar later bleek enige treffer van de wed strijd. Dat gebeurde, nadat Muriël van Rensen de fout was ingegaan. In de tweede helft had Soest het betere van het spel. Merion van Asch, een van de uitblinksters, had een goede kans, maar zag de doelvrouw van Leiden met de hand redden. Het gebrek aan een koel bloedige spits brak de hockeysters uit Soest op. Heren Amper waren de heren van MHC Soest begonnen aan hun wedstrijd of de be zoekers hadden al twee keer de bal in het doel geslagen. De defensie van de Soesters mocht het zich aanrekenen. In Een uitglijder bij MHC Soest dat dooi een foutje en het missen van kansen mei 0-1 verloor van Leiden. Foto: Goos van der Wilt. het vervolg van de eerste helft kreeg de thuisclub een aantal kansen, maar de stand bleef ongewijzigd. Totdat Soest in het tweede deel Jeroen van Tol kwijt raakte. De middenvelder viel uit, nadat zijn wenkbrauw was open geslagen. Via twee counters profiteerde Bennebroek van de slechte organisatie: 0-4. Het laat ste woord had Edwin Ros, maar dat deerde Bennebroek niet. In de tweede periode werd de wed strijd tussen De Haaien en De Duinkikkers beslist. De 3-2-achter- stand liep daarin op tot 8-2 en dat was teveel van het goede. In de laatste twee parten kwamen De Duinkikkers weliswaar dichterbij, het lek was te groot geworden om het te kunnen dichten: 9-7. Alles zat De Duinkikkers tegen in de tweede periode. Een zware overtreding op Cees Thie werd niet bestraft, maar twee Soester waterpoloërs moesten kort daarop wel voor twintig seconden naar de kant. De Haaien kregen ook nog eens een strafworp mee en zouden vijf maal scoren. Doordat coach Joop Molenaar over een groep van dertien spelers beschikte, konden De Duinkikkers het tempo hoog houden. Rutger van de Hoofdakker be nutte twee strafworpen en scoorde ook in een overtal-situatie. De Haaien ant woordden één keer: 9-5. Ook in het laatste part waren De Duin kikkers succesvol met een man meer in het water. Marco Bemer en Steffen Land schoten de bal in het doel, maar daarentegen lieten de Soesters in de zelfde periode drie overtal-situaties onbenut. De Soester navigator Kees Hagman en zijn coureur Erik de Boer zijn het nieuwe rally-seizoen goed begon nen. Het duo werd zesde in het alge meen klassement van de eerste rallysprint. In de H11-klasse eindigden ze in hun Opel Manta i200 als eerste. Het is de bedoeling dat Hagman en De Boer dit jaar de titel in de Hll-klasse in de wacht slepen. De eerste tik is wat dat betreft uitgedeeld, want ze kwamen zondag in Eindhoven uitstekend voor de dag. Na twee van de drie proeven stonden ze op de vijfde plaats in het algemeen klassement. Daarna werden ze alleen nog gepasseerd door tweevoudig inter nationaal Nederlands rallykampioen Dieter Depping, maar de zege in de Hll-klasse kwam niet meer in gevaar. Een gelijkspel in de laatste competitiewedstrijd is voor De Eemvogels voldoende om kam pioen in de zaalcompetitie te wor den. Huizen, dit seizoen de enige bedwinger van de Soesters, heeft in middels één verliespunt meer. Bovendien moet Huizen eerst nog van HKC winnen, voordat op 9 maart in Huizen de ontknoping plaatsvindt in een rechtstreeks treffen tussen de twee overgebleven titelkandidaten. Tegen Tweemaal Zes lieten De Eemvogels zien dat ze klaar .zijn voor het beslissende duel. Met goed spel werd een 'generale' gespeeld die de korfballers optimistisch stemt: 14-22. De Eemvogels begonnen sterk en kwa men via Kathja Rauch, Stanley de Vries, Henriëtte Wisse en Erik van der Pol (2) op een 1-5-voorsprong. TZ kwam terug tot 5-6, toen de Soesters de korf wel zagen, maar niet meer vonden. Invaller De Vries herstelde de marge: 6-10, waarna de ruststand werd bepaald op 9- 13. Tijdens de pauze predikte Agnes Kraai- kamp een hoog baltempo. De aanvoer ster deed dat met het oog op de nade rende ontmoeting met Huizen. De ove- rige spelers knoopten de boodschap in hun oren en kenden een vliegende start van de tweede helft. De Vries scoorde tweemaal op rij en na 10-15 mikten Ton Kraaikamp en Wisse de bal door de korf. Pas nadat Agnes Kraaikamp had gescoord, deed TZ iets terug: 11-18. Van der Pol maakte er 11-19 van en toen stokte de produktie van De Eemvogels: 13-19. Het was Annissa van Bemmel die de psychologische 'twintig ste' erin gooide. TZ deed nog eenmaal iets terug, maar het slotakkoord kwam op naam van Marco Kuil. Met twee treffers zette hij de eindstand op het bord: 14-22. De Eemvogels leiden momenteel met twintig punten uit elf wedstrijden. Hui zen heeft drie punten minder, maar moet komende zaterdag nog naar HKC. Die ploeg staat derde met veertien pun ten. Mocht Huizen verliezen, dan zijn De Eemvogels, zonder zelf in actie te komen, al kampioen. Bij een gelijkspel of winst voor Huizen, valt de beslissing op 9 maart. In de hoogste klasse van de Sticht- Gooise Schaakbond hebben de spe lers van het eerste Soester achttal tegen de vierde keus van Utrecht een gevoelige nederlaag geleden. De Soesters verschenen vol goede moed aan de start maar de teller bleef op anderhalf bordpunt steken. Na slechts twee uren spelen tekende de overwinning voor Utrecht zich al af. Marcel Nijman had dit keer maar drie pionnen voor zijn toren, die hij - wan neer hij met zwart speelt - altijd schijnt te offeren. Die drie pionnen werden echter geen moment gevaarlijk. Bram Otto was in een openingsval getrapt wat hem op pionverlies kwam te staan. Hij deed er maar een stuk bovenop om nog wat tegenkansen te krijgen. Ook Hugo van Hengel had het moeilijk. Hij speelde een opening die zijn tegenstan der tot in de finesses beheerste. Al snel lanceerde deze een verwoestende aan val. Gerrit Muis had er na een onregelma tige opening de beuk in gegooid en wist korte met een lange rochade beant woord. Misschien was dat iets te opti mistisch. Met een petite combinasion won de witspeler de zwarte dame voor een toren en een loper. Ook kopman Swinkels zat in de penarie: wit had de opening origineel gespeeld en Erik was na een onnauwkeurigheidje een pionne tje kwijt geraakt. Er was niet alleen ellende op de Soes ter velden. Mare Vermulst zette de Utrechtse import-Rus netjes in de hoek. Hij vertelde later dat hij in de prakking- mode stond. René Boekhoff verving Jan de Gier en deed dat met verve. Met wit bouwde hij al snel een drukstelling op. Alleen ruilde hij iets te veel af, zodat er een remise-achtige toreneindspel restte. Koen Vegter was verwikkeld in een ze nuwslopend loopgravengevecht. Zijn partij kon nog alle kanten uit. Om half elf was er geen houden meer aan. Soms is er rond de tijdnoodfase nog wel eens een Soester meevallertje, maar de Utrechters werkten niet echt mee. Otto en Van Hengel moesten de koning omleggen. Niet veel later volgen Nijman en Muis en de tegenstander van Swinkels bouwde zijn materiële voor sprong uit. Het werd 6,5-1,5.

Soester Courant | 1996 | | pagina 19