nieuws Jman CDA: 'Rondweg heeft wél effect op het totale verkeer binnen Soest' "De mensen staan voor hun gedrag" Dezam 499,- 300,- 199,- Vrouwenrecht is mensenrecht Open Hof brengt beroep uit op ds. Henna van Heil WOENSDAG 28 FEBRUARI 1996 SOESTER COURANT 1 ACTUEEL r PAGINA 3 it 99 te Soest, topavond. BIJ: TE SERVICE! 3ij de nte!' Krol: 'Wegenvraagstuk is gepolitiseerd' Lef 'CDA is niet op voorhand tegen een golfbaan...' Pijn Geen sloop Polderpartij? Inbraak in woning Weegbreestraat Met ingang van vrijdag 8 maart: VRIJ DANSEN voor paren voortaan iedere vrijdag van 22:30 tot 01:00 uur. Kerkeraad brengt CDA tot zwijgen KLAREN g TROMP KLAREN g TROMP g TROMP KLAREN Auto-ambuiance van terrein gestolen Auto's gestolen Oproep aan de bestuurders van Soest TOON VISIE! Kaasboerderij 'De Staelenhoef' Birkstraat 123 Soest Werkzaamheden in de Bilderdijklaan Kledingstukken weg bij kraak winkel BEN DE JONG HYPOTHEKEN KRO maakt opnamen voor 'De Aso Show' bij Provak Hooijer 'Verrot' Opmerkelijk Montage voorat uw Vrouwendag (8 maart) in raadhuis Predikante komt kennis maken Brand dashboard door kortsluiting Van Logtenstein bij GOS over nieuw groepswoonproject c n VAN DE VI/ WEEK 5,- korting op deze CD SILVER STAR CD I van 8.00 - 1 7.00 5-1 3.30 uur l» ruimte en 11 en vanilieiak te leveren in 'amma is zeer 'm kunt u de i wij geven u "Alle partijen in de gemeenteraad vinden de nieuwe hoofdwegen structuur een mooie aanleiding om stokpaardjes te berijden. Het ver- keersvraagstuk is in Soest helemaal gepolitiseerd. Daar moet je reke ning mee houden." Dat zei CDA- fractievoorzitter Bart Krol vo rige week tijdens de "wijksoos" in de Open Hof, die grotendeels ge wijd was aan de discussie over de hoofdwegenstructuur en waarvoor met name de bewoners van het zgn. Koningsweg-tracé waren uitgeno- digd. Afdelingsvoorzitter Henk Strietman - een van de grote pleitbezorgers voor een rondweg-door-de-polder, waarvoor het idee binnen de afdeling ontwikkeld is - maakte daar om te beginnen nog eens duidelijk dat het CDA die rondweg blijft zien als de meest ideale oplossing voor de verkeersproblemen in Soest. Dat zo'n rondweg wel extra ("buiten-Soests") ver keer zou aantrekken, maar geen oplos sing voor het interne verkeer zou bieden - zoals de tegenstanders beweren - be streed Strietman. "Dat er verkeer van buiten naar Soest komt, dat zal wel, maar dat gebeurt toch vandaag ook al en dat is geen reden om het maar te la ten. Maar we zijn het absoluut niet eens met degenen die zeggen dat het geen effect op het lokale verkeer heeft, want ook Soester weggebruikers zullen zo'n rondweg gaan gebruiken als alternatieve route voor de weg-door-Soest." Van het spaarzaam opgekomen publiek - hooguit twintig mensen, waarvan ruw weg de helft "officials" van het CDA - kregen Strietman en Krol nauwelijks weerwoord. Een van de aanwezigen vroeg zich af waarom er niemand - ook niet van het CDA - had gereageerd op het plan-Paasse, zoals dat enige tijd ge leden in de Soester Courant was gepu bliceerd (een ringwegstructuur buiten de totale bebouwde kom van Soest). Krol had het plan met grote belangstelling bekeken, maar constateerde dat het al met al nog aanzienlijk ingrijpender was dan het eigen CDA-voorstel. Krol: "We tonen al veel lef door te plei ten voor zo'n grote ingreep, dan begrijpt u wel dat wij niet als eersten zullen zeg gen: doe dat plan-Paasse maar..." Hij zag er overigens wel een ondersteuning in van de uitgangspunten die het CDA hanteert. Dat het plan van de oud-amb tenaar in de openbare discussie tot nu toe wordt doodgezwegen was volgens Krol inderdaad een kwestie van poli tieke tactiek, ook bij de andere partijen. Van de Birkstraat klonk nog een plei dooi om de situatie daar als "knelpunt nummer 8" in het raadsvoorstel op te nemen, en wat Krol betreft had de spre ker gelijk. "Maar om het op de lijst te krijgen heb je veertien van de zevenentwintig raadsleden nodig, en wij hebben er maar zes..." Krol wilde niet vooruitlopen op het de- - 602 93 60 koken JWAPPARATUUfl "Je moet in Soest hemel en aarde be wegen als je één boom wilt omzagen; hoe kan het dan dat sommige men sen een complete golfbaan in het Monniken-bosch denken aan te leg gen?" vroeg een van de aanwezigen zich af tijdens de CDA-bijeenkomst in de Open Hof. Volgens fractievoorzitter Bart Krol zou het waarschijnlijk zo'n vaart niet lopen. "De golfers willen een MER, maar dan liefst eentje die de ge meente betaalt. Wij vinden dat dat niet kan. Maar als die MER er ooit komt, en zo'n golfbaan blijkt niet al te schadelijk voor het landschap, dan zijn wij niet op voorhand tegen." Krol beloofde - na klachten van de Veenbesstraat - ook dat hij bij het College zou aandringen op een snelle verbetering van de ondermaatse ver lichting op de parkeerplaatsen daar. Veel bewoners vinden de situatie ui terst onveilig sinds de "oude" verlich ting - uit bezuiniging en/of milieu overwegingen - verminderd is. An deren wezen erop dat de gemeente inmiddels wel profiteert van de soms tamelijk uitbundige reclameverlich ting aan de lantaarnpalen, terwijl in de lantaarns zelf slechts kleine "pit jes" hun licht uitstralen. Krol gaf toe dat de gemeente er een aardig centje aan verdiende. "Ach, het zijn golfbewegingen. Kijk maar naar de discussie over de verlichting van de Boe-renstreek. Logisch dat andere wijken nu ook aan de bel trekken. Tien jaar geleden moest al les minder vanwege het milieu; nu praat iedereen over veiligheid en moeten de lichten weer feller bran den." finitieve voorstel dat het College later vorige week aan de raad zou voorleggen (waarin de fasering is aangepast) en Strietman maakte nog eens duidelijk dat het CDA-plan een oplossing biedt voor de komende dertig jaar, "waarvan onze kleinkinderen kunnen profiteren". Hij pleitte vervolgens voor de concentratie van de sportvelden in het poldergebied aan de oostkant van Soest, in plaats van aan de Bosstraat, omdat daardoor de verkeersdruk op Soest-zuid alleen nog maar groter wordt (zie ook de sport pagina's). De sportvelden zouden wat hem betreft dan ook aan de nieuwe rondweg moeten komen te liggen. Krol vond dat niet zo'n gekke gedachte en beloofde het idee mee te nemen naar de fractie. "Maar het past goed in onze verkeersideeën." Over de consequenties van de aanleg van een rondweg door de polder (en de eventuele verplaatsing van de sportvel den) voor de boerenbedrijven merkte Krol op dat het wellicht "pijn" zal doen. "Maar juist als je die weg langs de spoor- 'ijn aanlegt heb je de minste pijn. Voor de meeste boeren is dat toch het eind van hun grond, dus dat schaadt hun be drijven minder. Als je dwars door het gebied achter de Brink snijdt is het veel pijnlijker. De meeste boeren reageren trouwens positief." Ook Krol was het oneens met de "des kundigen" die menen dat alleen door gaand verkeer - hooguit 15% van het totaal - van een rondweg gebruik zal maken. "Ook Soesters zullen, als ze de prut willen mijden, zo'n weg gebruiken. Ik rij ook elke dag van Soestdijk naar Amersfoort en terug, en ik weet wel zeker dat ik die rondweg zou nemen! Bovendien: waarom moeten we het lo kale verkeer door allerlei straatjes per sen?" Krol gaf toe dat er voor de aanleg van het stukje rondweg langs de Praam gracht medewerking van Baarn nodig is, maar maakte zich daar niet al te druk over. "Dan zul je misschien tijdelijk iets anders moeten bedenken, maar als alles bij de Praamgracht stokt zal Baarn het best de moeite waard vinden om het verkeer van de A-l niet meer over de Torenlaan te zien rijden." De suggestie van een van de aanwezigen om de nieuwe weg aan de andere kant van de Praamgracht te leggen (op grond van het paleis) liet Krol voor wat het was. "Dat wordt wel een probleem, denk ik..." Krol liet verder nog weten dat de frac tie niets voelt voor het slopen van hui zen voor de aanleg van een tunnel in de Ossendamweg. "Wethouder Ten Hove heeft ook gezegd dat dat niet de bedoe ling is, en ik neem aan dat-ie 't meent. In deze tijd van woningnood is het waanzin om goeie huizen af te gaan bre ken." Volgens de omwonenden zal een druk kere Koningsweg nog meer oponthoud betekenen, omdat van deze tweebaans- weg ook allerlei langzaam verkeer ge bruik maakt. "Niemand uit Amersfoort is straks zo gek om hier achter een trac tor te gaan hangen." Volgens Krol zou dé Koningsweg overigens sowieso druk ker worden. Hij wees er verder op dat ook het verkeer uit de nieuwe wijk Boerenstreek straks (via de Dorre- steinweg) op de Koningsweg terecht zal komen, "als we ze tenminste niet naar de Wieksloot willen sturen..." Dat het CDA "in de polder woont, en niet in de Boerenstreek", zoals een van de aanwezigen vaststelde, bestreed Krol. "Wij hebben onze kiezers in de hele ge meente; we zijn heus geen polderpartij." Hij constateerde verder dat lange-ter- mijn-oplossingen in Soest kennelijk al tijd commotie oproepen. "En het ging nooit door omdat het maatschappelijk onhaalbaar was of politiek te gevoelig lag. Ik heb altijd gehoopt dat we dat proces met dit College nu eens zouden doorbreken..." Dat het CDA over het rondwegplan nog nooit gesproken had met de vogel beschermers van het IVN verdedigde Krol tenslotte met de opmerking dat hij wel wist hoe ze erover dachten. "Die zullen heus niet roepen dat het zo'n mooie weg is. Maar om de paar minu ten heb je daar nu ook het lawaai van de trein. Als je de weg daar neerlegt, en aan de andere kant een groenwal, dan blijf je ook met het autoverkeer binnen de geluidscontouren van de spoorlijn. Dat is nauwelijks een zware ingreep in Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een huis aan de Weegbreestraat. De buit bestond uit twee fototoestellen en een stereo-casset terecorder. Aangifte deed een 29-jarige Soester. Bart Krol CDA). de flora en de fauna, maar ja - ik weet natuurlijk niet hoe de kieviten erover denken..." Even leek het een wedstrijd tussen kerk en partij, toen de discussie tij dens de CDA-bijeenkomst in de Open Hof vorige week donderdag avond onverwachts werd verstoord door gebed, fluitspel en samenzang. De dunne glaswand tussen de kerk- zaal en het voorgeborchte waar de CDA-ers zich ophielden was onvol doende om het geluid te temperen, dat veroorzaakt werd door enkele tientallen hervormden en gerefor meerden die hun gezamenlijke kerkeraadsvergadering - o.a. van wege het beroepen van een nieuwe predikante - afsloten met een korte maar nogal luidruchtige viering. Gezien de geestelijke samenstelling van het CDA-gezelschap had het misschien nog een mooie krachtme ting in het zingen van psalmen en andere gewijde liederen kunnen wor den, maar numeriek konden de CDA-ers niet op tegen zo veel liturgisch geweld. In arren moede laste CDA-voorzitter Henk Strietman dan ook maar een spontane rook- en koffiepauze in, waarna kon worden vastgesteld dat zich een historisch feit had voltrokken: het CDA eindelijk een keer tot zwijgen gebracht, en dat nog wel door de kerkeraad... onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp TE KOOP GEVRAAGD wegens snelle groei en toenemend aantal verkopen vragen wij voor on ze relaties op korte termijn te koop in Soest en omgeving LANDHUIZEN VILLA'S EENGEZINSWONINGEN onroerend goed Vreedeveld Vastgoed Taxaties beëdigd taxateur lid nvbt onroerend goed Aankoop advies en begeleiding Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest 035 - 602 74 93 Op het Weteringpad is een auto-ambu lance gestolen. Namens een bedrijf is aangifte gedaan door een 35-jarige Soester. De aanhanger werd ontvreemd vanaf het bedrijfsterrein. Vorige week zijn in één nacht twee au to's gestolen. Het betreft een blauwe Fiat Uno (TX-46-GT) van een 28-jarige Soester, die op de Dalweg stond gepar keerd en een witte Opel Kadett (VS-20- FS) van een 48-jarige man, die op de Albert Cuyplaan stond. Een inwoner van Bussum deed aangifte van diefstal van een autotelefoon. Die moet op de Kostverlorenweg uit zijn wagen zijn ontvreemd. Met een toenemend gevoel van ongerustheid nemen wij kennis van de sfeer van vanzelfsprekendheid -of is het gelatenheid?- waarmee de bestuurders van Soest het Koningswegtracé (Koningsweg-Ossendamweg- Vondellaan-Birkstraat) willen omvormen tot een doorgaande route. Het is voor ons de vraag of er wel voldoende nagedacht is over de conse quenties. Wij denken dan bijvoorbeeld aan: de doorsnijding van dichtbevolkte woongebieden ter weerszijde van het tracé; de betrouwbaarheid(?) van de verrichte metingen en prognoses ten aanzien van de verkeersintensiteit voor nu en voor de toekomst; de kosten voor de gemeenschap om onvoorziene knelpunten -die er ongetwijfeld zullen ontstaan- op te heffen; het risico van een kapitaalverkwisting van enkele tientallen miljoe nen guldens op korte termijn met de wetenschap dat op langere ter mijn toch niet aan een andere, betere en functionelere oplossing te ontkomen valt (als daar nu zijn randweg/rondweg/ringweg); het menselijk leed voor de Soester ingezetenen, die van zeer nabij eerst geconfronteerd zullen worden met alle gevolgen van de nood zakelijke werkzaamheden en vervolgens met verslechterde leefom standigheden door de grotere verkeersdichtheid. Voor een aantal van hen dreigen dan ook nog gedwongen verhuizingen. Ons advies aan u: Kom tijdig tot inkeer. Laat het onzalige plan vallen om het Koningswegtracé tot hoofd verkeersader te maken. Toon nu visie door: öf het versneld aanleggen van een 'polder' rond-/randweg, zoals door velen in en buiten de politiek wordt bepleit; öf een plan a la 'Paasse' serieus te onderzoeken en dit in de openbaar heid te bespreken. Ongetwijfeld betekent deze beleidswijziging een zekere aantasting van de natuur. Maar hoe bezwaarlijk dit ook moge zijn, geef voorrang aan de menselijke aspecten die voor een groot aantal Soesters in het geding zijn. Het inspraakcomité Koningswegtracé. Deze week: (geldig tot en met 6.3.'96) Oprijlaan vlak naast bushalte. In de Bilderdijklaan wordt, afhankelijk van de weersomstandigheden, de ko mende zeven, acht weken gewerkt. De trottoirs worden volledig herbetegeld. Met die werkzaamheden is eergisteren een begin gemaakt. Daarna wordt ook de weg herbestraat, waarbij op de krui singen met de Staringlaan en Betje Wolfflaan plateaus worden aangelegd. Een partij kledingstukken is zaterdag morgen om kwart over drie uit een win kel aan de Van Weedestraat ontvreemd. De daders vernielden de voordeur en sloegen snel hun slag. Het inbraak- alarm ging wel af, maar de snelkrakers waren reeds gevlogen toen de eerste gealarmeerde mensen arriveerden. HYPOTHEEK AANPASSEN? NIET LANGER DENKEN, NU DOEN. F.C. KUYPERSTRAAT 24 3761 EG SOEST tel. (035) 601 95 16 fax (035) 601 66 95 m ZWILUNG QuattCat «ttt ,'i Hij woont om de hoek en gaat vrijdagmiddag even een rolletje tape halen bij Provak Hooijer aan de Soesterbergsestraat. Om tien voor drie overhandigt hij het plak band aan de medewerker om af te rekenen. Om tien voor half vier is meneer Schokker uit Soest einde lijk de nieuwe eigenaar van het arti kel. Nog langer staat een andere klant in de winkel. Hij komt voor een betrekkelijk eenvoudige boormachine, maar stapt drie kwartier later met de duurste uit voering, een set betonboren én de lang ste boor uit het assortiment, die hij waarschijnlijk nooit zal gebruiken, naar buiten. En dan Appie, zoals hij zich later kort maar krachtig zal voorstellen. "Je moet niet te lang denken over alles watje zegt of je verrekt nog wat," zegt hij tegen de verkoper achter de toonbank als hij al ruim tien minuten vergeefse pogingen doet een klemslangetje voor de wasma chine te kopen. Appie is zichtbaar geïr riteerd door de verkoper die wel heel nieuwsgierig is, tussen de bedrijven door privé- en zakelijke gesprekken door de telefoon voert en een schroevedraaier probeert te slijten aan de klant die hij voor 'niet snugger' uitmaakt. "Als het nog even duurt, hoeft het voor mij niet meer, want dan is dat slangetje al verrot. Ik word hier (piep-red.) van," blaast Appie wat stoom af. "Dat is ze ker een nieuwe ziekte," haakt de winke lier ijzig kalm in. Als de telefoon voor de zoveelste keer rinkelt, lijkt het erop dat Appie met een aardappelmesje, dat op de toonbank ligt, het snoer doorsnijdt. Kort daarna, als zijn geduld een kwartiertje op de proef is gesteld, slaat zijn stemming plotseling om. Hij heeft de verborgen camera ontdekt. "Tof, echt leuk. Ik dacht al, wat is dit nu weer, want dit ben ik niet gewend bij Hooijer. Maar als de telefoon weer was gegaan, had ik het gedaan," reageert Appie als de medewerkers van het KRO-televisieprogramma 'De Aso Show' zich aan hem voorstellen. "Die komt er zekér in," zegt regisseur Peter Blom. Van de vijftien 'slachtoffers' heeft er tot dan toe nog maar eentje geweigerd zijn medewerking té verlenen aan 'De Aso Show', waarin opmerkelijk menselijk gedrag centraal staat. De uitzending van 6 maart gaat over het geduld en de to lerantie van de klant bij een lastige, trage en vervelende winkelier. Omge keerd zal de verborgen camera elders de reacties van marktkooplui op de zoge naamde lastige klant op de film vastleg gen. Het is allerminst de bedoeling, beklem toont regisseur Blom, de mensen te ver oordelen voor hun gedrag. "Wij vergro ten de ellendige situaties en kijken naar de manier waarop ze reageren en wat je ze allemaal extra kunt aansmeren. Wat ons opvalt, is dat de mensen staan voor hun gedrag. En als ze horen wat we wil len aantonen, vinden ze het goed. Wie de uitzending ziet, zal ze niet uitlachen. Neem de man met de boormachine, die komt over als een vriendelijke man met veel geduld. Daar heb ik respect voor. Wij zitten hier af en toe ook met plaats- De heer Schokker is al een halfuur in de zaak, maar heeft zijn rolletje tape nog niet afgerekend. vervangende schaamte. We zijn allemaal aardige jongens, al zeg ik het zelf, die in het dagelijkse leven nooit iemand het bloed onder de nagels vandaan zouden halen." Als KRO-medewerker André van der Tooren ooit zijn baan als eindredacteur verliest, kan hij zo aan de slag als acteur. Een echte vervelende winkelier - maar de eerste die bekent dat hij dat is, moet nog worden geboren - zou de rol van Van der Tooren niet beter kunnen ver tolken. Als zijn klanten na veel mentale bloed en zweetdruppels hun weg kunnen ver volgen, worden ze opgevangen en inge licht. Iedereen krijgt een cadeaubon ter waarde van 25 gulden die hij kan beste den bij Provak Hooijer. Sommigen ont vangen ook (een deel van) het afgere kende bedrag terug. Tussen negen uur 's morgens en zes uur 's avonds staan de twee verborgen ca mera's op scherp. Blom is blij, want er is veel bruikbaar materiaal geschoten. Na de montage zal er ongeveer zes mi nuten van de opnamen bij Provak Hooijer op het televisiescherm worden geprojecteerd. De KRO doet dat op 6 maart via Nederland 1, van 19.00 tot 20.00 uur. Appie zal zeker kijken en zichzelf wel licht nog horen zeggen dat hij zich het meeste ergert aan mensen die bij de kassa een cheque uitschrijven. Die daar nog altijd minder tijd aan kwijt zijn dan Appie die een klemslangetje komt ha len. BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 Vrouwenrecht is mensenrecht, zo luidt het thema van de Internatio nale Vrouwendag die op donderdag 8 maart wordt gehouden in het ge meentehuis. De bijeenkomst is ge organiseerd door een werkgroep uit de Vrouwenraad Soest. Het programma vermeldt vanaf 13.30 uur (ontvangst met koffie en thee) de verwelkoming door de voorzitter van de Vrouwenraad, mevr. A. Donker, die een korte inleiding over het thema houdt; dan de officiële opening door wethou der Neks Blommers; en daarna een bij drage van mevrouw Strop, die het thema verder zal uitwerken. Na de pauze staat de bijeenkomst van Sari, kleding uit de Derde Wereld, met dia's en uitleg centraal, gevolgd door een modeshow. De vrouwen(mid)dag wordt omstreeks 18.00 uur afgesloten met een hapje en een drankje. Het programma wordt opgeluisterd door het muzikale ensemble "Strak Spel" en Vrouwen voor Vrede, Amnesty International, de Wereldwinkel en Vluchtelingenwerk zijn uitgenodigd om met een informatiestandje aanwezig te zijn. Als ze ja zegt zal ds. Henna van Heil, op dit moment predikante in Rhenoy-Gellicum (West-Betuwe), binnen afzienbare tijd de nieuwe hervormde dominee van de Open Hof in Soest zijn. Ze vult daar dan de vacature die ontstond door het vertrek van ds. Rik Radstake naar Rotterdam. De Centrale Kerkeraad (hervormd) en de Kerkeraad Algemene Zaken (gere formeerd) hebben vorige week in nauw overleg met de federatieraad van de Open* Hof - het gezamenlijk kerkbe stuur van de Samen-op-Weg-gemeente in Soest-West - het beroep op ds. Van Heil uitgebracht. De (beoogde) predikante is 36 jaar, ge trouwd met Marjo Hogendorp (even eens theoloog) en moeder van een kind van 1 jaar. Ze werd geboren in Zeist, studeerde oude talen in Utrecht, volgde de theologische opleiding aan de protes tantse faculteit der godgeleerdheid in Brussel en keerde voor de kerkelijke examens weer terug naar Utrecht. In haar geboorteplaats was ze tot 1990 vicaris bij de Broedergemeente. In dat jaar werd ze predikant in Rhenoy- Gellicum. Ds. Henna van Heil komt aanstaande zondagmorgen al naar de Open Hof, maar dan om - tijdens de koffie na de kerkdienst - alvast kennis te maken met haar nieuwe gemeente, die na het vertrek van Radstake wordt geleid door ds. Jan Peter Schouten. Officieel heeft ze drie weken de tijd om uitsluitsel te geven. In en rond de Open Hof twijfelt overigens niemand eraan dat ze het be roep aanneemt. Door kortsluiting is zondagavond om streeks half twaalf het dashboard van een auto in brand gevlogen. De brand weer bluste het vuur, de bestuurder van de wagen bleef ongedeerd. De vereniging Groepswonen Ouderen Soest houdt op dinsdagmiddag 19 maart (14.00 uur) haar algemene leden vergadering in de Vijverhof aan de Kla rinet. Voor de pauze komen o.a. de jaar stukken en bestuursverkiezingen aan de orde. Voor het deel na de pauze is wet houder R.A. van Logtenstein (Volks huisvesting) uitgenodigd. Hij zal de gang van zaken belichten die geleid heeft tot het - binnen afzienbare tijd - realiseren van het nieuwe (tweede) groepswoonproject van de GOS, de "Gossenburcht", waarvoor de gemeente een locatie bij Braamhage heeft aange wezen. Naar verwachting zal dat project in 1998 worden afgerond. De eerste ver kennende besprekingen met de Woning stichting Soest hebben al plaatsgevon den. Bij inlevering van de advertentie (normale pri|s 42,95) ook voor CD-i en CD-rom Dillenburglaan 12 - Soest Telefoon 035 - 6012340

Soester Courant | 1996 | | pagina 3