Soest 50 jaar geleden~lp"dconflic'om onje om op binnei 0p /'rj-* WOENSDAG 28 FEBRUARI 1996 SOESTER COURANT Meningen van lezers Zaalruimteverdeling Wat te doen met 100 miljoen De Soester raad vergadert. ^^WÖËNSDAG^Sra Uit de Soester Courant van 1 Maart 1946 Schieten op Soestduinen Partij van de Arbeid WOENSDAG 28 FEBRUARI 1996 A K T U E E L 1 OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST 2 AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN n k Als vertegenwoordiger van de Soester basketbalvereniging The Red Stars en derhalve nauw verbonden met deze sport moest ik vorige week in uw krant vernemen hoe de gemeente normen gaat hanteren t.a.v. de zaalruimte verdeling met betrekking tot trainings uren. Contact opgenomen met de N.S.F. blijkt duidelijk dat je woorden met regionaal sporten of landelijk sporten direct be loond ziet met het aantal toebedeelde trainingsuren. Voorbij wordt hier gegaan aan plaatselijke situaties en of je ook het vlaggeschip van je vereniging bent. Hierbij constateer ik dan dat tweede teams van verenigingen met de term "landelijk" meer trainingsfaciliteiten zouden kunnen krijgen dan verenigin gen die met hun eerste teams de term "regionaal" opgespeld hebben hierdoor zeer zeker gedupeerd worden. Als coach van het eerste herenteam van Red Stars kan ik u verzekeren dat dit team meer landelijk speelt dan menig tweede team van welke vereniging dan ook. De vereniging Red Stars, die tevens met diverse andere teams ook zeer re gionaal (lees landelijk) op prima niveau spelen, hebben naar mijn stellige me ning recht op voldoende trainings faciliteiten om dit niveau minimaal te behouden. Ik vraag derhalve aan de commissie die zich met sport bezighoudt het een en ander nog eens goed onder de loupe te nemen en niet alleen normen te hante ren, omdat het toevallig landelijk zo is voorgeschreven. Ik neem aan dat u toch de belangen behartigt van de plaatse lijke sport en vraag u in ieder geval dit niet uit het oog te verliezen, want daar zou u een gezonde vereniging, waar vo rig seizoen nog een jeugdteam "lands kampioen" werd, danig de das mee om doen. Rinus Valk coach heren 1 Red Stars Heeft u al eens nagedacht wat u alle maal kunt doen met 100 miljoen gul den? U kunt er bijvoorbeeld 400 Rolls Royces voor kopen. Of zo'n 500 een gezinswoningen. U kunt het ook op de bank zetten, dat levert op jaarbasis toch gauw zo'n 5 mil joen gulden op. Dat is toch een leuk spaarcentje voor een aardige vakantie. U kunt er een prachtig groot buiten zwembad van neerzetten. Ook leuk. U kunt er natuurlijk ook een flink stuk asfalt van aanleggen. Niet echt een leuke bestemming van al dat geld, maar ja, soms moetje wat als je toch iets leuks voor de mensen wilt doen. Tenslotte horen we de burgers van Soest al jaren lang klagen over die drukke Van Weedestraat. Stel je toch eens voor, in deze tijd van modern en snel transport doen we er in Soest wel anderhalve mi nuut over om door de Van Weedestraat te rijden. Goed, als het heel erg druk is, of als de vuilniswagen net voor je zit, dan kan het wel eens vier minuten du ren, maar langer toch zeker niet. Voor ons gemeentebestuur is dat een onaanvaardbaar oponthoud. Die ander half a vier minuten kunnen we wel be ter besteden, we leggen gewoon een nieuwe weg neer. Dat kost misschien wel een paar centen, maar ach, geld speelt geen rol als het gaat om het be lang van ons Soest. We moeten natuur lijk wel de lasten van de burgers verho gen, tenslotte moeten we het geld ergens vandaan halen, maar die hebben geld zat en bovendien willen die vast ook al lemaal wel een ritje maken op die fan tastische nieuwe rondweg. En als dan de eerste lol eraf is, gaat iedereen weer braaf via de Van Weedestraat, want daar zitten de winkels en niet langs de rond weg. Maar, zal ons gemeentebestuur zeggen, wij hebben er alles aan gedaan en dat stuk weg dat ligt er over 20 jaar nog steeds en dat pakken ze ons mooi niet meer af. Tegen die tijd rijden er alleen nog maar mensen die van Amersfoort naar Baarn of naar Hilversum moeten, maar dat geeft niet. Als Soester kan je er gebruik van maken, het hoeft niet, maar het is toch leuk dat het kan. U merkt het al, Soest heeft een gemeen tebestuur dat over dingen nadenkt. Er is weliswaar een onderzoek geweest dat de rondweg heeft afgeraden, omdat het de meest slechte oplossing is, maar ja, die jongens van dat bureau komen niet Februari-staking en de Slag in de Java-zee herdacht. Het begin van de raadsvergadering op Woensdagmiddag was van meer dan ge wone beteekenis. Nagenoeg alle ambtenaren en vele po litiemannen waren in de raadszaal aan wezig, toen Burgemeester Des Tombe de vergadering opende. In zijn openingswoord wijst spr. er op, dat de vergadering valt in een week, waarin wij twee belangrijke historische gebeurtenissen herdenken, n.1. de Fe bruari-staking in Amsterdam en de Slag in de Java-zee. Vanaf het moment der overgave, aldus spr., liet de bezetter een vriendelijk maar valsch geluid hooren, waaronder achtereenvolgens meerdere voor ons volk nadeelige maatregelen werden ge- eens uit Soest, dus weten die veel. Nee, Soest gaat mee in de vaart der volkeren en dat kan niet zonder een fatsoenlijke rondweg. Er zijn natuurlijk altijd wel mensen die overal kritiek op hebben. D66 is zo een partij. Die beweren zelfs dat er nauwe lijks een probleem is en dat er zeker geen dure rondweg moet komen. Maar ach, die zitten in de oppositie, dus we ten die veel! Stel je toch voor, die men sen vinden zelfs dat je met 100 miljoen gulden veel leukere dingen kunt doen. Herman Posthuma (D66) troffen. Ontactisch en onpsychologisch als de Duitschers steeds zijn, meende hij, dat ons volk alle maatregelen berus tend zou aanvaarden. Hij kende niet onze groote gevoeligheid, welke tot uit barsting kwam bij de toepassing van de maatregelen tegen de joden. De W.A. veroverde de straat en in een uitgelokt gevecht werd Koot gedood. Nu kon men er op los slaan, maar dit was ook het sein, dat ons volk ont waakte. De Amsterdammer is goedhar tig, spontaan en kiest de zijde der zwakke. Het opgekropt gemoed kwam nu los en tegelijk bleek, dat de oorlog nog niet ten einde was. Represailles werden getroffen, maar juist daardoor werd ons volk nog meer geprikkeld. Het verzet begon, waardoor de moffen geen rust meer hebben gekend. Juist een jaar later had een tweede be langrijke aangelegenheid plaats. Singa pore was gevallen; Indië werd bedreigd. Doorman wist, dat de strijd zwaar, mis schien wel hopeloos zou zijn. Een groot gedeelte der geallieerde vloot, waaron der ook onze vloot, ging in de Java-zee ten onder, maar wij mogen ons de vraag stellen, welke resultaten ten strijd heeft opgeleverd. Als wij bedenken, dat een klein oponthoud de plannen vaak ge heel te niet doen, dan vragen wij was het Duinkerken, was het Australië? Ook in de Javazee zijn velen gevallen en onder hen was een der bevelvoerende officieren, Van Straelen, wiens ouders in onze gemeente woonachtig zijn. Daar, aan de Lange Bergstraat, was zijn thuis. Spr. doet dan de mededeeling, dat B. en W. het voorstel doen, om aan de Lange Bergstraat den naam "Van Straelenlaan te geven, om daarmede allen te eeren, die waren: "het Vaderland getrouw tot in den dood". Onder groote stilte werd de rede van den Burgem. door alle aanwezigen staande aangehoord, waarna de raad met algemeene stemmen het voorstel van B. en W. goedkeurde. De voorzit ter geeft hierna het woord aan den heer NOODER, die de mededeeling doet, dat Mevr. Polet en de heeren Van Da len, De Haan, V. d. Ven, Kruijff en hij zelf vanaf heden gezien moeten worden als leden van de Partij van den Arbeid. Op een terrein achter de Dalco-fabriek te Soestduinen, zijn N.S.B.-ers te werk gesteld en verklaarbaar is het, dat fami lieleden trachten pakjes voor de tewerkgestelden af te geven. Militairen, die om dit tegen te gaan, re gelmatig controle uitoefenen, zagen de- zer dagen, dat door twee personen iets Woensdag 27 Februari bijeen de werd neergelegd in de nabijheid der af- afvaardigden van de S.D.A.P., V.D., rastering, waarom zij een onderzoek in- N.V.B., Alg. Belang en de Dakloozen", stelden. om te komen tot oprichting van de Partij Toen zij op 50 a 100 M. van de plaats van de Arbeid, afdeeling Soest. waren, waar zij de personen hadden ge zien, viel er in hun richting een schot terwijl daarna nog 6 maal werd gescho ten. Nadat assistentie was komen opdagen bleek, dat de twee bedoelde personen (H.W.S. te Amersfoort en C.D.R. te Soest), ter plaatse een voorwerp hadden neergelegd, dat gebruikt werd als doel voor hun oefeningen in het schieten met een in de bosschen gevonden Duitsch legergeweer. De munitie zouden ze eveneens in de bosschen hebben gevon den. Natuurlijk werd ook door de politie nog een onderzoek ingesteld, waarbij in de woningen van beide personen nog 'n revolver en 'n groote hoeveelheid muni tie werd aangetroffen. Procesverbaal werd tegen hen opgemaakt. In café "De Gouden Ploeg" kwamen Uitgave: Gemeente Soest t Staf Voorlichting 11 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 459 60 93 460 OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN VERLEENDE AANLEGVERGUNNING GEWIJZIGDE BOUWVERORDENING Maandag 11 maart i o.a. Dinsdag 12 maart agenda o.a.: Woensdag 13 maart commissie algemene bestuurszaken verslag vergadering commissie ABZd.d. 29.1.1996; Brandweerka zerne; wijziging Gemeentelijke Uitwerkingsovereenkomst GUWO; motie gemeente Putten; Discussie: vernieuwing bestuurlijke organisatie (over taakverdeling overheden, VNG-nota en notitie provincie Utrecht; Externe organen: a. Gewest (raad) en Reg. Brandweer Eemland, b. Georganiseerd Overleg, c. Politie, d. Volksgezondheid, e. Onder wijs, f. Voortgang planningkalender; commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn verslag van de commissie ROVW d.d. 30.1.1996; voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Ka- merlingh Onneslaan; voorstel tot het vaststellen van de Hoofdwe genstructuur; voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor uitbreiding rioolwaterzuiveringsinstallatie, Neonweg te Amersfoort; voortgang sociale vernieuwing; voortgang planningkalender; rapportage van de vertegenwoordigers in gemeenschappelijke rege lingen en externe instellingen. commissie milieu, openbare werken, volkshuisvesting, sociale zaken, sport en recreatie, bedrijven. bespreking adviesnota inzake aanschaf huisvuilwagen; bespreking verslag sociale recherche, rapportage van de vertegenwoordigers in gemeenschappelijke organen en externe instellingen: PHO milieu, PHO sociale zaken, AVU; stand planningkalender. commissie financiën behandeling verzoek om planschadevergoeding Soesterberg- sestraat 61; voorstel tot intrekking van het besluit tot het vestigen van een erf- pachtsrecht t.b.v. de "Postduivenvereniging Soest" en aankoop club gebouw; voorstel tot verkoop grond aan de Stemerdingweg aan High Style B.V.; snippergroen Egghermonde; besluitenlijst van de openbare vergadering van 1 februari 1996; stand van zaken planningkalender; rapportage van vertegenwoor digers in gemeenschappelijke regelingen; stand van zaken volwasse neducatie. Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19.30 uur, behalve de commis sie milieu c.a. hiervan is de aanvang 19.00 uur. Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het geven van een toe lichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun op merkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald onderwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal wor den behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecentrum te bellen (tel. nr. 6093728). VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Donderdag 14 maart agenda o.a. De burgemeester en wethouders hebben aanlegvergunning verleend voor: het aanleggen van een rijbak en het ophogen van gronden t.b.v. de tuinrenovatie op het per ceel Beckeringhstraat 43 (verzenddatum: 19 februari 1996). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet AWB) kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet bin nen zes weken na verzenddatum van de vergunning worden ingediend. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. bouwen van een carport, een berging en een luifel, Klarinet 351; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orclening) 2. uitbreiden van de rioolwaterzuivering Amersfoort op de grens van de gemeenten Amers foort en Soest, Neonweg 30; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3*. bouwen van een bedrijfskantine, Oude Tempellaan 1. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 29 februari 1996 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Het met een gemerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend dinsdag en donderdag van 14.00-16.00 uur. BOUW/VAN VRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND BOUWPLAATS BETREFT INGEDIEND Apollo 166 (96078) uitbreiden van een berging 12-2-96 Birkstraat 136 (96090) uitbreiden van een dienstwoning 15-2-96 Birkstraat 147 (96082) aanbouwen van een serre 14-2-96 Kerkstraat 13a (96042) veranderen van een voormalige bakkerij in een winkel 15-2-96 Laanstraat 5a (96092) uitbreiden van een bijkeuken 15-2-96 Nieuweweg 15a (96075) plaatsen van een carport met windscherm 12-2-96 Noorderweg 49 (96029) vergroten van een woonhuis 14-2-96 Patrijsgang 2 (96089) uitbreiden van een woonhuis 15-2-96 Plasweg 19 (96077) plaatsen van een dakkapel 12-2-96 Postweg 56 (96006) uitbreiden van een woonhuis 12-2-96 Soesterbergsestraat 35 (96084) plaatsen van een schuurtje 15-2-96 Tromslagerpad 11 (96085) plaatsen van een blokhut 15-2-96 Wijnand Toplaan 12-20 (96091) veranderen van houten entrees in steen 15-2-96 Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 15 februari 1996, nr. RB 96-14 de gemeentelijke bouwverordening heeft gewijzigd. Een exemplaar van de gewijzigde bouwverordening met toelichting en van het betreffende raadsbesluit met voorstel ligt vanaf 29 februari 1996 voor een ieder bij de afdeling planologie en bouwen (dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur) in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, ter in zage. Stimuleren van initiatieven op het gebied van cultuur enz. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij bij besluit van 20 februari 1996 hebben vastgesteld "de beleidsregels voor het stimuleren van initiatieven op het gebied van cultuur, so ciale ontwikkeling, natuurontwikkeling en - beheer, buurtontwikkeling en -beheer, volksge zondheid, welzijn, sport etc." Het gemeentebestuur wil graag initiatieven, die een bijdrage kunnen leveren aan de verrijking van het culturele of maatschappelijk leven in Soest, stimuleren. Hiervoor zijn extra gelden be schikbaar. Aanvragen voor een financiële bijdrage worden getoetst aan deze regels. Gedacht wordt in dit verband aan initiatieven op het gebied van cultuur, sociale ontwikkeling, natuurontwikkeling en -beheer, buurtontwikkeling en beheer, volksgezondheid, welzijn, sport. Aangetoond moet worden dat de activiteiten structureel in een behoefte voorzien en dat deze slechts met een (financiële) steun in de rug kunnen worden gestart of levensvatbaar zijn. Deze nieuwe activiteiten moeten naar hun aard op zichzelf kunnen staan omdat is bepaald dat de bijdrage van de gemeente na drie jaar wordt beëindigd. Het initiatief voor het doen van voorstellen en het vragen van een geldelijke bijdrage aan de ge meente ligt bij de inwoners of instellingen. Initiatieven worden mede beoordeeld door de raadscommissie voor algemene bestuurszaken c.a. De aanvrager om een financiële bijdrage dient een natuurlijk persoon of een rechtspersoon te zijn. Bijdragen worden slechts verstrekt als de initiatiefnemer aannemelijk heeft gemaakt dat de financiële middelen voor het project of de activiteit zonder de bijdrage van de gemeente onvoldoende zijn om deze uit te voeren en de activiteiten na driejaar - zonder hulp van de gemeentelijke overheid kan blijven voortbe staan. De projecten of activiteiten dienen een aanvullingte zijn op het huidige aanbod van activiteiten. Initiatieven, waarvoor in het verleden een financiële bijdrage is gegeven, komen in principe niet in aanmerking. Nieuwe ideeën, die het welzijn van inwoners - in al zijn vormen - beogen te bevorderen, worden zeer graag tegemoet gezien. Adres: Het college van burgemeester en wethouders, Postbus 2000, 3760 CA Soest. De vastgestelde Beleidsregels liggen ter inzage in het INFO-centrum in de hal van het gemeentehuis en zijn desgevraagd verkrijgbaar (tel. 60 93 728 balie hal gemeentehuis). BESLUITEN B. EN W. d.d. 20 FEBRUARI 1996 Het conflict heeft voor b ders alle kenmerken va in een glas water, maa mige betrokkenen slaa wel érg ver over de rai klinken harde verwijtei enkele bewoners is er z< log" aan de gang. De Vijverhof, het c< bejaardenwoningen aan Overhees, heeft een par Al vanaf het begin trom centrum staat in een buur zelf al een hoge autod beschikt nauwelijks ove sen. Althans niet in de o er is voor de bewoners v garage, maar die is doo vol. De schaarse parke het hoofdgebouw zijn - tiviteiten in het drukbe: centrum plaatsvinden - Nu beschikt de Vijverl ruim bemeten binnen grond is van de geme voor het hele binnent zoekers "aan de pooi wordt gegeven, een pa wordt soms met voet( wel men er wel een a ten om te laden en te Twee Vijverhof-bev Reintjes en Reehors voor de aanleg van en sen - drie gewone en - op het binnenterreii voor in 1992 al een actie gevoerd, die ee: was. Zo'n 90 medet het verzoek, wat vt Reehorst neerkomt derheid van de in tc In de gesprekken di< gemeentebestuur pl den de actievoerder ook al omdat d bewonerscommissi plan schaarde en rr volgens zeggen ruii achter zich kreeg. I dat de omwonend geconfronteerd wi zicht op geparkeer den voor stankov< De gemeente vo< weinig voor het p vrijkomende sc Alfrink-mavo in bieden voor de p het dienstencentr ken, althans gede ners van de Vijv< weinig aan, want hen te ver weg. Weinig cont Volgens Reintji parkeerplaatsei "De oude mens ben toch al zo bezoekers hun i nen wordt dat zich dan ook af niet kan wat b: complexen in "Braamhage, Honsbergen, 1 allemaal veel Periode: 15 februari t/m 22 februari 1996 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Klaarwaterweg 55 Vedelaarpad 3 Ereprijsstraat 1 Laanstraat 77 Dr. Rupertlaan 74 Eigendomweg 95 Turfstreek 185 GEMEENTE SOEST Koninginnelaan Jan Thijssenhof Larixlaan/Sparrenlaan Betreft: 1 ceder 1 wilg 1 lijsterbes 1 berk 1 fijnspar, 2 coniferen, 1 esdoorn 1 conifeer 1 berk 11 lijsterbessen 7 elzen dunning straatbomen Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest. Periode: 15 februari t/m 22 februari 1996 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Laanstraat 27 Laanstraat 27/25 Hellingweg 1 Joh Poststraat 37 Prof. Lorentzlaan 108 Fokkerstraat 15 Fokkerstraat 37 Schoutenkampweg 75 Van Lijndenlaan 10 Gemeente Soest: Postweg (ca huisnummer 80) Van Hamelstraat Betreft: 1 meidoorn diverse 1 kastanje 1 spar 2 berken 1 den ca 16 coniferen bomen op/bij oprit 1 berk, 1 eik 1 eik 1 els Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093709. BOUWPLAATS Batenburgweg 7 (93560) Burg. Grothestraat 45 (95551) Chr. Huygenslaan 40-42 (95603) Dorresteinweg 23 (96053) Eikenhorstweg 14 (96043) Eikenhorstweg 16 (96044) Eikenlaan 11 (96004) Ferdinand Huycklaan 5 (95452) Hellingweg 2 (96052) Heuvelweg 6 (96050) Kerkpad Z.Z. 41a (95606) Torenstraat 13-13a (95645) Valeriaanstraat 12 (95158) Vosseveldlaan 46 (95409) Waldeck Pyrmontlaan 3 (96056) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplëin 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BETREFT VERZENDDATUM wijzigen van gevels van een aanbouw zijnd bedrijfsgebouw uitbreiden van een woon-/ winkelhuis bouwen van een garage en een berging plaatsen van een kap op een bestaande garage verbouwen en uitbreiden van een woonhuis verbouwen en uitbreiden van een woonhuis plaatsen van een volière met nachtverblijf restaureren en herinrichten van een boerderij uitbreiden van een woonhuis verbouwen van een bergruimte en het uitbreiden van een woonhuis bouwen van een woonhuis vergroten en veranderen van een achteruitbouw 13-2-96 plaatsen van een dakopbouw 13-2-96 bouwen van een garage/berging 16-2-96 aanbouwen van een serre 13-2-96 16-2-96 13-2-96 15-2-96 13-2-96 13-2-96 13-2-96 15-2-96 15-2-96 13-2-96 13-2-96 13-2-96 ONDERWERP Voordracht lid commissie minder heden Bouwplan voor de bouw van een woonhuis op een perceel aan de Korte Bergstraat Weigeren bouwvergunning (96075) voor de bouw van een carport met twee wanden op het perceel Nieuweweg 15a Doorgang tussen Van Weedestraat en Beatrixlaan Verzoek vergunning houden kermis in Soesterberg (van 28-04 t/m 05-05 1996) Principe-verzoek voor de uitbreiding van een woning aan de Klaarwaterweg 51 1 Bezwaarschriften gericht tegen het parkeerverbod op de Prof. Lorentzlaan t.h.v. nummer 85 Bestemming pand Birkstraat 101 1 Kunstopdracht Soesterberg BESLISSING Dhr. R. Sen benoemen als plaatsver vangend lid van de commissie. Minderheden als vertegenwoordiger van de Turkse gemeenschap Soest. Conform conceptbrief de advocaat meedelen dat er geen van rechtswege verleende bouwvergunning is en dat hij niet-ontvankelijk verklaard wordt in zijn bezwaar gericht tegen onze brief d.d. 21 december 1995. Bouwvergunning weigeren wegens strijde met het bestemmingsplan nadat de weigering voor de cie. ROVW ter inzage heeft gelegen. 1. Verzoek van de bewoners van de Beatrixlaan inwilligen; 2. verzoek van dhr. Smulders afwijzen; 3. verzoek van Fysio Fitness Promotions afwijzen; 4. verzoekers door middel van concept antwoordbrieven op de hoogte stellen. Vergunning resp. ontheffing verleend. Geen medewerking verlenen voor de uitbreiding van de woning Klaarwaterweg 51 en aanvrager conform conceptbrief be richten. - Bezwaarschriften ongegrond verklaren en het parkeerverbod in stand laten; - appellanten en dhr. Manshanden. Geen bezwaar tegen het gebruik van de begane grond van het pand Birkstraat 101 als toonzaal en verkoop van meubels en aanverwante artikelen en de bovenverdie ping als kantoor. Niet verder gaan met Teulings. Nieuwe procedure starten. IN-W PARI MAF P.T./ CLA FES" DU" MJ RA GA CA Hl M >B!

Soester Courant | 1996 | | pagina 4