éBisj £7 @1 Wildschut Optiek Bauers I Kwintets rim Peters: Dertig jaar bruggetjes ►ouwen tussen burgers en gemeente BOSMAN Wij gaan door 'Plint van ma. 26-2 t/m za. 9-3 lACTUEEL kleintjes Win een fiets ter waarde van fl. 1000,- bij aanschaf van een Atag HR-ketel in met skmmm wordt yt jen door schoon. Bedrijvenkring De Grachten Utrecht stapje dichter bij provincie-van-de-toekomst J^GÏNAf i/OENSDAG 28 FEBRUARI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 7 o^6oiIlo8J:OGasb94i I 5 gangen-menu I 55,- Viscombiaatie 8 v.d. Heijden rezichtsbepalende ambtenaar morgen met vut Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie door Atag select-dealer 5 jaar alt-in garantie 2 jaar gratis onderhoudscontract Ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met fl. 150,- milieusubsidie Werkend te zien op ons bedrijf Bosman Loodgieters b.v. - Soest/Eemnes - Bel gratis 06-0.22.22.11 ATAG Slauwe Gvjel sensationele demonstratie! eicperl mm schoemaker Stichting voor ondernemers Nieuwe Gracht •f t KARWEI BOUWMARKT Weteringpad 13 EN NOG VEEL MEER AKTIVITEITEN Wales MirréFTf the\s»mi m v" 29-02-199ó enarts assistente (Uiat fsenpraktijk ng-Soest Wasiel Steitner, de nr„ TAPIJTZAAK van Soes?C?n„ rollen in voorraad Lan Geru^eeA?:oaodrrn,i- Uitsluitend over één kolom- per 10 woorden f 7,45, ieder woord meer f 0,50 extra (exclusief BTW). Brieven onder nummer f ?5n Bewijsnummer (Uitsluitend op verzoek) f 2,70. Alleen bij vooruitbetalinq Kleine advertenties moeten uiterlijk MAANDAG 1700 uur binnen zijn. 4; Bouillon met champignons 1h Sorbetje ri- Eatrecote ir Vunille-ijs met sambuca Ook voor dinerbonnen BUBaGROTHESTRMT55 TEL 035 - 601 25 16 FAX 035 - 601 87 79 Kortingsbonnen zijn M dj menu niet van tnonaceinn 1 er> schrijven!" I rnderwijs. Hel UNESCO Centrum 'n 0ntwikkehr19slanden en vraagt taalde UNESCO50jaar. toekomst? triand isterdam Bat 31 jaar. «ding krijgt o gedurende prijs van.f 31.- peruur nd jen 11.450,- axel. examen - 601 77 50 Jden apparte- 1 tuin, ruime ga- 'rruimte (ca. 12 eel uit van een oy* De tuin (ca. tonligging. Jn keuken, bal- Jadkamer, toilet 'w met diepe nuwjaar 1993. 'oonhuis met te en licht, ui en zicht op mers, badka- at van onder- woonomge- id en de cen- w een ruime f tel tor orgenmiddag neemt de gemeente loest op gepaste wijze afscheid van en van haar gezichtsbepalende mbtenaren: Wim Peters. Sinds de ieest recente reorganisatie van het imbtelijk apparaat draagt hij de ti- el "senior beleidsmedewerker" bij Ie afdeling personeel, organisatie, veiligheid en openbare orde. De neeste burgers kennen hem waar- ichijnlijk als de klachtencoördina- or van de gemeente. Peters is 40 laar in overheidsdienst geweest, waarvan maar liefst dertig jaar in oest. volhouder dus, of in elk geval ie- and die nooit voor de verleiding be- veken is om zijn geluk elders te be- iroeven. De geboren Brabander - een nin of meer authentieke Tilburgse kruikenzeiker" - heeft zelf een andere verklaring voor die standvastigheid. [Zo'n twintig jaar geleden liet zijn hart het bijna afweten en sindsdien was hij, zoals hij het omschrijft, "een beetje vleu gellam". "Dat heeft m'n leven bepaald." Dat weerhield hem niet van een succes volle ambtelijke loopbaan, hoewel hij na de middelbare school eerst een jaartje in de Tilburgse textiel doorbracht. Het ambtenarenbloed dat door zijn aderen stroomde - zijn vader en twee van zijn broers waren ook in overheidsdienst, zijn grootvader was zelfs 33 jaar wet houder! - kroop al gauw waar het niet gaan kon en na enkele jaren bij de ge meente Oisterwijk kwam hij in Soest terecht, aangemoedigd door een adver tentie in het ambtenaren vakblad. Met zijn vrouw sprak hij af dat ze het "voor een paar jaar" boven de rivieren zouden proberen... Na dertig jaar Soest is Wim Peters als het ware de belichaming van een stukje recente (gemeentelijke) geschiedenis. Soest had in die jaren geen al te beste reputatie, o.a. door het vrij forse aantal "zaken" waarvoor het gemeentebestuur zich voor de Raad van State diende te verantwoorden - er werden nogal eens raadsbesluiten door de Kroon vernietigd - maar het was een gemeente van voort varende plannenmakers. Soms té voort varend, zoals de historie van bijvoor beeld het Centrumplan en de Weg over de Eng heeft uitgewezen. Fietsen op het randje Dat er destijds bestuurlijk en politiek nogal "gerommeld" werd kan Peters niet onderschrijven. "Maar het was wel vaak fietsen op het randje... Soest was bij voorbeeld een van de weinige gemeen ten waar alles was vastgelegd in uitbrei dingsplannen. Dat betekende dat bouw plannen eigenlijk nooit deugden. Daar naast had je, herinner ik me, ook een geheim rapport waaraan alle winkel plannen werden getoetst, maar dat ge beurde dan heel stiekum." Peters "diende" onder een reeksje bur gemeesters: Bentinck, Corver, Scholten en De Widt. Hij heeft ook alle bestuur lijke woelingen die Soest in de jaren ze ventig teisterden "van binnenuit" mee gemaakt en was een van de eersten die ten gemeentehuize te maken kreeg met het destijds nieuwe fenomeen van de inspraak. Zijn hele carrière in Soest is trouwens getekend door de kontakten tussen de gemeente en de burgers, en dan vooral het soort dat zich - terecht of niet - onjuist behandeld voelt. Hij was dan ook de aangewezen man die de "klagers", in Soest nooit gering in aan tal, tevreden moest zien te stellen. Terugkijkend stelt hij vast dat dat door gaans wel lukte. In feite heeft hij dertig jaar lang voortdurend bruggetjes ge bouwd tussen de burgers van Soest en "de gemeente". Hij vindt dat Soest zich in elk geval heeft ontwikkeld tot een "open" gemeente. "We doen in elk ge val alsof we open zijn, en dat zijn we ook wel. Soms word je ervan weerhou den bepaalde dingen te doen omdat je weet dat ze in de krant kunnen komen. Daar houd je in je advisering al rekening mee. Dat was dertig jaar geleden wel anders, maar toen werd er ook uiterst terughoudend met de pers omgegaan..." Best progressief Belangrijk is het feit dat Soest inmiddels het mes had gezet in de "parafencul tuur", zoals Peters het noemt, waarmee de ambtelijke verantwoordelijkheden voortdurend werden doorgeschoven. En wat de openbaarheid van bestuur betreft is Soest naar zijn mening de laatste ja ren zelfs wat voorop gaan lopen, zoals bijvoorbeeld bewezen wordt met de moderne klachtenregeling. "Die hadden we al voordat de wet er kwam, dus we zijn best progressief..." In de loop der jaren heeft Peters heel wat burgers leren kennen. Daardoor werd hij voor velen het (ambtelijk) "gezicht" van Soest. "Je had persoonlijk contact, en dat leidde meestal wel tot wederzijdse waardering." Dat zal ongetwijfeld ook te maken heb ben gehad met zijn gemoedelijke uitstra ling (typisch Brabants?) en zijn opval lende vermogen om te relativeren en mensen tot bedaren te brengen. Zelf wijst hij op de problemen met zijn hart, die hem in 1977 bijna velden. "Ik dacht dat ik doodging. Na de operatie don derde m'n wereld echt een beetje in mekaar en daarna heeft het m'n leven bepaald, en ook m'n manier van wer ken. Ik was m'n zelfvertrouwen kwijt, en ik had al niet zo veel. Sindsdien ben ik gaan relativeren, soms op het benau wende af. Maar misschien stuurden ze daarom alle klagende burgers juist naar mij toe..." Die klagende burgers hebben hem ove rigens nooit uit de slaap gehouden. Hij weet zelfs nog vrij nauwkeurig wanneer hij wél een nacht wakker lag van zijn werk: in 1986, toen hij door burgemees ter Scholten was gevraagd om bij de re organisatie van het ambtelijk apparaat een brugfunctie tussen bestuur en me dewerkers te vervullen. "Ik werd panisch toen het tot me doordrong welke rol me was toebedacht: het idee dat hoge amb tenaren konden blijven zitten, terwijl het klootjesvolk eruit moest." Zo erg was het overigens niet, in de praktijk. "Ik durf tegen al m'n collega's in het land staande te houden dat Soest goed met z'n personeel omgaat, misschien soms té Halve dagen niks doen Dat er in de gemeentelijke organisatie in de loop der jaren enig overtollig vet was ontstaan geeft Peters grif toe. "Je had, als overal, natuurlijk wel een aantal ambtenaren die behoorden tot een soort hoge kaste die in feite weinig uitvoerde." Dat gold overigens op enig moment ook voor hemzelf, geeft hij toe. "Ik moest na de reorganisatie de twee culturen van het apparaat - het gemeentehuis en gemeentewerken - bij elkaar zien te brengen. Dat hield in dat ik daar aan de Lange Brinkweg halve dagen niks te doen had..." Het was burgemeester Scholten die Pe ters uiteindelijk weer naar het gemeen tehuis terughaalde, als hoofd van de - inmiddels weer afgeschafte - afdeling KAVIZ (kabinet, voorlichting, interne zaken). "Scholten wilde in feite een soort kabinetschef, een rechterhand- van-de-burgemeester. De gemeenteraad had daar geen geld voor over, maar ei genlijk had ik die functie wel. Als Schol ten me even niet nodig had, dan vergat- ie me, maar er was wel behoefte aan een ambtenaar bij wie hij alle rare zaken kon deponeren die hij als burgemeester te genkwam. KAVIZ werd een soort ver gaarbak voor de dingen waarmee de andere afdelingen niet zo uit de voeten konden. Het functioneerde redelijk." Bij de laatste reorganisatie was aanvan kelijk afgesproken dat de afdeling tot 1 januari 1996 zou blijven voortbestaan. "Maar toen ik op een zondagmiddag in november 1994 in het bos liep, dacht ik bij mezelf: waar ben ik mee bezig? La ten we die functie van mij nou maar meteen schrappen. De Kam (de ge meentesecretaris) vond dat moedig. Sindsdien ben ik 'senior beleidsmede werker'." Dienstbaarheid Peters heeft zichzelf door die functie verandering als het ware "weg-gerelati- veerd". Of dat wijst op een overmaat aan bescheidenheid weet hij niet. "Thuis zeggen ze dat in elk geval niet. Maar ik heb mijn werk wel altijd gezien als dienstbaarheid. Daar ga ik soms veel te ver in, maar zo zit ik nu eenmaal in mekaar. Ik ben niet zo'n scherpslijper en ik heb eigenlijk niet zo veel uitgespro ken meningen." Terugkijkend op veertig jaar dienstbaar heid aan de plaatselijke samenleving stelt hij redelijk tevreden vast dat de waardering van burgers voor de ambte naren niet is afgenomen, eerder verbe terd.- Uiteraard kent hij alle vooroorde len tegen ambtenaren in het algemeen en die van Soest in het bijzonder, maar het gemeentehuis heeft in de loop der jaren een veel lagere drempel gekregen, zoals hij vaststelt. "Vroeger hadden alle raadhuizen een trap; je moest als burger eerst een barrière nemen om aan de voordeur te kunnen klagen. Dat is ver anderd. De algemene mening over ons functioneren zal nog wel niet zo gewel dig positief zijn, en dat is jammer, maar het besef dat we voor-de-mensen-wer- ken leeft heus wel." Het stereotiepe beeld van "ze doen maar, daar aan het Raadhuisplein" klopt niet, vindt Wim Peters. "Vroeger mis schien wel, maar daar was Soest bepaald niet uniek in. Je ging niet zo zorgvuldig met de burgers om, en dat hóefde ook niet. Tot 1976 hadden de mensen in feite weinig in te brengen; er waren nau welijks mogelijkheden om bezwaar te maken." 'Het is een bedrijf' Echt geléden onder de vooroordelen die doorgaans over ambtenaren de ronde doen heeft hij niet. "Hoewel ik op 5 mei vroeger niet zo goed de straat op durfde, want wie dan vrij had was óf ambtenaar, óf werkloos. Ik ben nu best trots op de manier waarop we hier wer ken: het is een bedrijf, en we dénken ook zo." Hij blijft ook na zijn afscheid in Soest wonen. Van de plannen om al snel te rug te keren naar Brabant is dus nooit iets terecht gekomen, maar dat vindt hij geen ramp. "Het maakt me niet meer uit; ik heb er niets te zoeken. Ik erger me zelfs wel eens aan dat flegmatiëke van het zuiden, die houding van: het- zal-allemaal-wel-goed-komen en de makkelijke manier waarop Brabanders dingen beloven. Ik heb altijd een schriftje gehad waarin ik precies op schreef wat ik anderen toezegde. Ik ben er redelijk in geslaagd om die cultuur op grote afstand te houden. Maar ja, mis schien heb ik daardoor ook vaak hele maal niks toegezegd..." Wim Peters gaat met vut. Hij blijft trou wens actief op velerlei terrein (vroeger o.a. het bestuur van het katholieke on derwijs, het wit-gele kruis, tegenwoordig nog de historische vereniging en het be stuur van Mariënburg) en beschouwt zichzelf als iemand die zich beslist niet gaat zitten te Vervelen. "Ik heb 72 hob by's." Verder zal hij zich ongetwijfeld intensief overgeven aan zijn historische belangstelling, met name voor het ver leden van Soest. Geen goeie CDA-er Veerig jaar lang heeft hij alle gemeen teraadsvergaderingen bijgewoond en hij denkt dat hij vast nog vaak op de tri bune zal plaatsnemen, want ook de po litiek blijft hij met interesse volgen, vooral de komende besluitvorming over het verkeer. Hij heeft - dat kan hij nu wel zeggen - zo z'n twijfels over de ge meentelijke plannen. "Ik blijf me afvra gen of het in Soest wel zo verschrikke lijk is met het verkeer. Wat dat betreft ben ik geen goeie CDA-er, geloof ik. Maar of we de Koningsweg nu tot slag ader voor het doorgaand verkeer moe ten bombarderen, dat vraag ik toch ook wel af. Ik ben benieuwd hoe het afloopt. Misschien wordt het plan wel aanvaard, maar of het ooit zal worden uitge voerd...?" Soest heeft vaker grootse plannen ge had, weet hij maar al te goed. "Ik was destijds niet zo'n voorstander van de Weg over de Eng, maar het Centrum plan was best een aardige gedachte. De enige keer dat ik als ambtenaar ooit door een burger ben bedreigd was in die hectische tijd: een woedende mevrouw van de Wilhelminalaan, die me met haar paraplu te lijf ging..." LOODGIETERS MET DE VAN BETER Voorwaarden: Bij aanschaf van een Atag c.v.-ketel ontvangt u een kanskaart waarmee u een fiets kunt winnen. Iedere 2 maanden wordt een fiets verloot. Deze aktie geldt van 1 jan. t/m 1 juni 1996. Gecertificeerd Waarborg installateur Wim Peters neemt morgenmiddag (donderdag 29 februari) na 30 jaar af scheid van de gemeente Soest. Dat ge beurt o.a. met een receptie in de kantine van het gemeentehuis, die voor belang stellenden om 16.4 5.uur begint. vaporetto stoom- reiniger. Op vrijdag 1 maart van 14.00 - 21 00 uur en zaterdag 2 maart van 10.00 -16.00 uur Sanitair Meubels Ovens Plavuizen Koelkasten Parket En veel meer gaat niets te ver. Extra lage prijzen door gezamenlijke inkoop. Gratis een jaar lang Expert All-Risks-Garantie Betaalgemak met de Expert Creditcard SUPERSCHOON milieubewust Nieuw in Nederland. De Vaporetto stoomreiniger. Reinigt werkelijk alles. Met alleen maar stoom. Dus zonder zeep, zonder chemische midde len. Ongelooflijk, maar waar. Bespaart u zeeën van tijd en han denvol geld. U kunt zovéél met dit apparaat, dat moet u met eigen ogen zien. Daarom geven wij een De Vaporetto stoomreiniger: Verwijdert vuil en vlekken met alleen leidingwater, dus zonder milieubelastende reinigings middelen. Doodt microscopisch ongedierte, zoals huismijt. Werkt besparend, zowel in tijd als geld. Wordt geleverd met vele hulp stukken. Zelfs met strijkijzer! Zo wordt schoonmaken een fluitje van een cent. Trouwens, u kunt er zelfs behang mee verwijderen. Overtuig uzelf. BURG. GR0THESTRAAT 9,3761 O SOEST, TELEFOON 035 - 6010344 EXPERT, DAAR WORD IE WIJZER VAIU. De statuten moeten nog passeren bij de notaris, maar vast staat dat een dezer dagen Bedrijvenkring De Grachten officieel wordt opgericht. Vijf ondernemers hebben zich kan didaat gesteld als bestuurslid. Dit zijn mevrouw A.R. Kitselaar en de heren T. van Rouwendaal, H. Wen- nekes, T. Huisman en M. Bouwmeester. De nieuwe stichting De Grachten is be stemd voor bedrijven op de terreinen Nieuwe Gracht I en II, inclusief de Zuidergracht. Een groot aantal bedrij ven is daar reeds gevestigd, op de Nieuwe Gracht II wordt nog hard ge werkt aan de nieuwbouw voor andere ondernemingen. In totaal zullen er straks ongeveer 55 bedrijven zijn ge huisvest. Daarvan waren er vorige week 45 vertegenwoordigd tijdens de oprich tingsvergadering. Veertig procent van de bedrijven heeft ingestemd met een gezamenlijk beveili gingsplan, waaraan sinds november vo rig jaar wordt gewerkt door een com missie. Die staat onder voorzitterschap van H.A. van Asch, directeur van ASBO bv en de ontwikkelaar van de Nieuwe Gracht II. Het is de bedoeling dat over twee maanden een goed plan op tafel ligt. In de tussentijd zal T. Spelt namens de commissie bezoeken afleg gen aan de bedrijven om de beveiliging op details door te spreken. Ook de bewegwijzering heeft inmiddels aandacht gehad. De ondernemers heb ben een bedrijf in de arm genomen dat de aanduidingen zal verzorgen. Het on derhoud van groen en kunst op de bedrijventerreinen zijn andere zaken die door de commissie worden besproken. Behalve Van Asch hebben mevrouw P.R.M. Thomas (Eurotape Holding bv), P.J.W. Kant (Yves Rocher Nederland bv) en T. Paauw (Kijkkader bv) zitting in de commissie die wordt ondersteund door mevrouw M. Goossensen van ASBO, bedrijfscontactfunctionaris Wim Hulsbergen van de gemeente en Ad Ophorst van de politie district Eem- land-Noord. Zowel de gemeente als de politie steunt de plannen van Bedrijvenkring De Grachten en heeft toegezegd medewer king te verlenen. Volgens voorzitter Van Loon van de Soester Zakenkring is het initiatief een positief voorbeeld van sa menwerking tussen bedrijven. De Nieuwe Gracht I en II zijn, aldus Van Loon, ideale terreinen om de beoogde punten te realiseren. - elke 100e klant gratis akku schroef-/boormachine - scherpe aanbiedingen - gratis koffie, thee en/of limonade - kop van Jut en krachtstier - gratis lot, met als prijs hogedrukreiniger Met het bundelen van bestuurlijke en ambtelijke denkkracht in de bestaande vernieuwingsprocessen binnen de provinciale organisatie, wil het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht een nieuwe stap zetten op weg naar de "provincie- van-de-toekomst". Een overleg groep uit Provinciale Staten zal de weg voor die nieuwe stap banen. Die groep gaat zorgdragen voor het voe ren van de discussie binnen de provin cie Utrecht over opvattingen en aanbe velingen van een interprovinciale onderzoekscommissie ('de auditcom- missie'). Het is de bedoeling op grond van die discussie concrete akties te on dernemen die leiden tot een nieuwe identiteit als provincie-van-de-toe komst. Op 23 februari heeft een inter provinciale auditcommissie een rappor tage over een rondgang langs alle twaalf provincies afgerond. Die commissie, onder leiding van de commissarissen van de Koningin in Noord-Holland en Overijssel, de heren Van Kemenade en Hendrikx, heeft geprobeerd inzicht te geven in de voortgang en de perspectie ven van het vernieuwingstraject dat de provincies eind 1993 startten. Op grond van dat inzicht zijn er algemene aanbe velingen gedaan over rollen, werkwij zen, in- en externe communicatie, enzo voorts. Daarnaast is er per provincie een im pressie met specifieke op- en aanmer kingen gemaakt. Rond dè Utrechtse si tuatie onderstreept de auditcommissie de vragen die ook in de boezem van de provinciale bestuurders leven over de verantwoordelijkheden van Provinciale Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat tel. 601 76 22 J. van Dijk geeft op dinsdag 5 maart een dia-lezing over de 300 kilometer lange wandelroute op de grens van Engeland en Wales. Hij besteedt daarbij aandacht aan bloemen en vogels, maar ook aan kastelen, abdijen en diverse eeuwen oude plaatsen op de foute die de wan delaars over onder meer de historische dijk van koning Offa en de donkere Black Mountains voert. De dia-lezing is georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen Baarn/Soest en wordt gehouden in La Promenade in Baarn. De aanvang is 14.00 uur. Staten in de nieuwe interactieve proces sen met andere partners in de samenle ving. Over de vraag hoe die verantwoor delijkheden nog beter uit de verf kun nen komen willen Gedeputeerde en Provinciale Staten dan ook verder met elkaar in discussie gaan. De auditcommissie wijst ook op het be lang van een goede (ook interne) dis cussie over de bestuurlijke vernieuwing. Die opvattingen lopen in het Utrechtse (nog) niet vloeiend in elkaar over, zo constateert de commissie. Overigens is op dat terrein onlangs al actie onderno men door het organiseren van een in terne discussiebijeenkomst voor het management over het interactieve pro ces dat de provincie op dit moment voert met de bestuurders van alle Utrechtse gemeenten. De auditcom missie wijst vervolgens met het oog op de bestuurlijke en ambtelijke organisa tie op het bplang helderheid te krijgen over wat er in de provincie zou moeten gebeuren rond de grootstedelijke proble matiek, los van de vraag wie wat zou moeten doen. Strategie Lof heeft de commissie voor het proces dat geleid heeft tot de notitie "2000 voorbij" over de strategie in ontwikke lingen. "Heel bijzonder, dat de provin cie, zo kort na het formuleren van het beleidsplan reeds tot een strategische visie komt." In de algemene aanbevelin gen voor andere provincies wordt be pleit ook tot dergelijke strategische vi sies te komen. Ook is er waardering voor bijvoorbeeld het project rond de integere overheidsdienaar. Andere pro vincies zouden hier hun voordeel mee kunnen doen. Gedeputeerde Staten hebben geconclu deerd dat de opvattingen van de auditcommissie over de Utrechtse situa tie goed aansluiten op de zelfstudie die de provincie eerder in dit proces maakte. Daarom moet de povincie ook door op de eerder ingeslagen weg. Met een meer projectmatige aanpak en met het werken met projectgedeputeerden wordt nu ervaring opgedaan. Op amb telijk en op bestuurlijk niveau worden ervaringen daarover uitgewisseld. Daar naast start nu onder regie van de frac tievoorzitters een overleggroep uit Pro vinciale Staten om te bezien welke aan bevelingen omgezet kunnen worden in acties en daden. Ook zullen de Staten leden nagaan in samenspraak met Ge deputeerde Staten en ambtenaren of er meetbare actiepunten geformuleerd kunnen worden, zodat het vernieu wingstraject inzichtelijk en goed te vol gen wordt gemaakt. De auditcommissie zal in maart een presentatie over het onderzoek en de aanbevelingen houden voor leden Provinciale Staten en andere belangstellenden. I ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12

Soester Courant | 1996 | | pagina 7