n Natuur Nabij aru6hock Supermarkt verl Rijsttaft 'op z'n li "Ook wij willen lezen en schrijven!" 1CUL TOUR WELZlMC Nieuwe expositie in Molendael Gevraagd IVN-Eemland start nieuwe cursus vogelverkenning 'De muzikant en het meisje' Scrabblekampioenschap nog niet met nieuwe spelling JÉriMI WOENSDAG 28 FEBRUARI 1996 SOESTER COURANT f^WOENSDAG 28 FEE Keramiek en schilderijen 'Robin Hood' Een rol in een speelfilm voor jongeren Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. stichting openbare bibliotheek Nieuws van de bibliotheek Kunstwerk van de maand Expo 'Bioritme' op Schrikkeldag in Dierenpark Rondleidingen in Dierenpark Arco Strijkkwartet Kinderparadijs De Vrije Teugel VASTE-, en INVALLOPERS Soester Courant tel: 6014152 Autodieven door politie aangehouden Hersenschudding na ongeval op fietspad Contactmiddag 'Ouders van overleden kind' Jacomien Prins in De Vrije Teugel Op zaterdag 9 maart in De Rank 'New York, images from the edge' 'In Motion' Acht fietsers krijgen bekeuring Elke vrijdag v Klusjesdienst voor ouderen Werkt u mee aan een betere toekomst? 11 [SCI ™ESCO Centrum Ned„,a„d r t DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 6022188 Woensdag 6 maart: Wie kent hem niet, de slimme vos Robin Hood, de rover met het gouden hart die het opneemt tegen de valse prins John, de enige rover die steelt van de rijken en geeft aan de armen. De tekenfilm is een schitterende Disney Classic, die de be kende legende van Robin Hood met humor en fantasie nieuw leven inblaast. De film is Nederlands gesproken, dus ook geschikt voor de allerkleinsten. Aanvang: 14.00 uur. Filmduur: 83 mi nuten. Toegang: f 5,- (kinderen) en f 7,50 (volwassenen). Je leest het goed! C-drie geeft je de mogelijkheid een rol te spelen in een speelfilm. Opgenomen op locatie en in C-drie. Heb je wel eens gedroomd van een rol in Flodder of de nieuwe James Bond? Je hebt nu de kans om een klein stukje van je droom te laten uitkomen. Het verhaal "Liefde en luizen" is bedacht door vier jongeren. Een professionele schrijver heeft er een scenario van ge maakt. Dat is nodig om voor het filmen te bepalen wie wanneer zijn rol gaat spelen. Waar gaat het verhaal over? Een rijke en arme familie wonen naast elkaar en hebben nog wel eens wat meningsver schillen die uit de hand lopen. De ver kering tussen een stel uit beide families drijft de ergernis op de spits, maar de oplossing is dichtbij. In een weekend wordt een heuse film gemaakt. Op vrijdagavond worden de rollen doorgesproken en verdeeld; zater dag en zondag wordt er gefilmd in C- drie èn op locatie (niet ver van C-drie vandaan). Aan het eind van de drie da gen wordt kritisch met elkaar gekeken naar de rushes (zo heten de ongemon teerde opnames). Daarna gaat de regis seur de film monteren, zodanig dat het een logische en spannende film is om naar te kijken. Er wordt vervolgens een avond afge sproken dat de spelers de gemonteerde videofilm voor het eerst kunnen zien en meenemen. Want voor elke deelnemer is er een gratis videokopie bij de cursus prijs inbegrepen. De professionele regis seur Bert van der Roest begeleidt de workshop. Dit is een buitenkans die je maar weinig krijgt. De filmworkshop vindt plaats op vrijdag 1 maart, 18.00-21.00 uur; zaterdag 2 maart 10.00-17.00 uur; zondag 3 maart 11.00-17.00 uur. De workshop kost f 65,-, inclusief de videofilm. Inschrijven kan bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 van 09.30-16.30 uur. De deelname is beperkt, dus haast je om in te schrijven! In de expositieruimte van medisch centrum Molendael-Soest is van 26 februari tot 9 maart weer een ten toonstelling te zien. In de vitrines keramiek van Marja Thijssen uit Muiderberg; aan de wanden schil derijen van Marcus Délanjo uit Onstwedde. Maija Thijssen werkt sinds twintig jaar met klei. Tijdens haar opleiding als docente keramiek en beeldhouwen - af gerond in 1985 - heeft ze de mogelijk heden van de diverse soorten klei en de verschillende stook- en glazuur- technieken grondig kunnen beproeven en zo ontdekt wat het beste bij haar past. Over het algemeen werkt ze met steengoed, aardewerk en porselein, drie verschillende soorten klei, die ze vaak in combinatie gebruikt. De objecten wor den raku-gestookt of volgens de saw- dust methode. Door te werken met deze technieken gaat Maija Thijssen de strijd aan met de vier basiselementen in de natuur, namelijk aarde, lucht, water en vuur. Door buiten te stoken kan de wind de intensiteit van het vuur en dus de kleuren beïnvloeden. Verder bepaalt de afkoeling in het water in hoge mate de hoeveelheid craquelé. In het hele proces speelt dus het toeval een niet te onderschatten rol. Elementen, die Marja Thijssen niet in de hand heeft, zijn me debepalend voor het uiteindelijke resul taat. De spanning die dat met zich mee brengt maakt het werken met klei voor haar zo boeiend. In haar vormtaal laat Maija zich inspireren door de natuur. Haar objecten ontstaan vanuit herinne ringen aan mooie vlaktes en vergezich ten. Vanuit de vormloze klei komt ze tot De Schoot, De Engh, De Praatpaal, tel. 6012527 tel. 6021987 tel. 6019546 't Schoofje Leswerkplaats 't Schoofje is geopend op dinsdagen van 9.30-11.15 uur. Graag dinsdag of donderdag (voorafgaand) tussen 10.00 en 12.00 uur aanmelden via De Schoof, tel. 601 76 15. Op 5 maart is er geen leswerkplaats i.v.m. de voorjaarsvakantie. Winkelwerkplaats 't Schoofje is open op dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur voor informatie, opgave en inbreng verkoop. Op donderdagmiddag van 13.30-15.30 uur is de winkel werkplaats alleen open voor de verkoop van artikelen. Voorjaarsvakantie Peuter-kleuter-ouder-ochtend: Op 5 maart is er 's morgens van 10.00-12.00 uur een peuter-kleuter-ouder-ochtend voor kinderen tot 5 jaar en hun ouders/ verzorgers. Het thema voor deze och tend is vooijaar met o.a. koekjes bak ken, kleurplaat, kring met fruit eten, knutselwerkje. De kosten zijn f 2,50 per persoon, dit is inclusief koffie/thee/li monade. Knutselmiddag: Ook op 5 maart is er voor alle kinderen van de basisschool van 14.00-15.30 uur een knutselmiddag. De kosten zijn f 2,- per kind. We gaan vanmiddag een toverkijker maken, schminken als tovenaar en... weetje nog een leuke tover/goocheltruc, laat het ons dan deze middag zien. Voor de leukste act is er een klein prijsje. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest s Het kunstwerk van de maand, van Nel Haringa en Fred Olijve, is een object van acrylaat en is getiteld "ku bus 85.24.312". Het formaat is 26x26x26 cm. Nel Haringa en Fred Olijve vormen een samenwerkingsverband, dat da teert van 1969. Beide kunstenaars werken al geruime tijd samen met een bedrijf dat gespecialiseerd is in de bewerking van kunststoffen. De objecten van acrylaat, ook wel perspex of plexiglas genoemd, wor den eigenhandig door Haringa en Olijve gemaakt. Ze werken deels in het atelier, deels in de fabriek, waar zij de beschikking hebben over een geavanceerd machinepark en waar zij gebruik kunnen maken van alle faciliteiten die het bedrijf biedt. Hun geheel eigen vorm van ruimte lijk werken vereist dat het materiaal vrijwel onmerkbaar aanwezig is. De ruimtelijkheid van de objecten is als het ware denkbeeldig. De toeschou wer krijgt een blik en een oneindige ruimte, terwijl feitelijk het tegenover gestelde het geval is: een begrensde, gevulde ruimte, Deze vorm van beeldende, geveinsde onwetendheid verschaft de objecten een eigen kunstzinnige logica, die ze laat uitstijgen boven hun decoratieve waarde. Nel Haringa en Fred Olijve zijn in staat om met een schijnbaar onpersoonlijk materiaal te komen tot een eigen soort lyriek. Kunstuitleen Soest is gevestigd in bi bliotheek Overhees, Willaertstraat 49, tel. 601 24 68. De openingstijden zijn: maandag- en vrijdagavond 18.30 tot 20.30 en woensdag- en vrijdagmiddag 14.00 tot 17.00 uur. monumentale en abstracte objecten, die de zichtbare link met de natuur hebben verloren. Tijdens het werken zet ze het landschap naar haar hand, ze grijpt in in de natuurlijke vorm door bewust te kie zen voor horizontalen en verticalen, door de vorm te doorsnijden en te bre ken. Marcus Délanjo vertelt: "Beeldende kunst kan als genezend kruid, heilzaam, geur en smaakgevend op de menselijke samenleving inwerken. Waar een ge meenschap van mensen kunst zo ver staat, zal die beeldende taal als een soort levensspiegel uitstekend kunnen functioneren. Zo'n samenleving zal zijn kunstenaars niet als bedelaars wegsturen en beroven van hun identiteit. Als schil der ben ik min of meer doorlopend be zig met het verhevigen van de beminnelijkheden en het onvolkomene in dit onparadijselijke bestaan, waarin het in geestelijke zin altijd uitloopt op een duel tussen goed en kwaad. Zonder de hand van de Messias zou ik daar geen weg in weten en nauwelijks tot overwinning komen. Geëxperimenteer met vormen, kleur of allerlei materialen zijn mij volstrekt vreemd. Vernieuwing in de kunst is een wezenskenmerk, maar dan ook naar innerlijke vertaling van de bron, waaruit men put. Ten onrechte wordt m.i. vernieuwing alleen gezocht in de uiterlijke manier van het tot stand brengen van een cratie, hetgeen vaak tot grote onbenulligheid leidt. Omdat ik een mateloze interesse heb voor de din gen om mij heen, put ik uit een bron, die-onuitputtelijk lijkt." •■3 .Sn— s° Aquarium Aad Bouman zal morgenavond niet al leen spreken over de basis voor een mooi aquarium, maar vooral vragen be antwoorden van leden van Neontetra. De aquariumvereniging heeft deze des kundige uitgenodigd om zijn kennis over te dragen op andere aquarium houders. Hij neemt ongeveer dertig planten mee en zal op flip-overs teke ningen maken om zijn verhaal te illus treren. Aan de orde komen onder meer stengelplanten, Leidse planten, cryptocoryne en bol- en knolgewassen. De bijeenkomst van Neontetra wordt gehouden in het milieu educatief cen trum Schoolwerktuinen aan De Geerenweg in Baarn (ter hoogte van de Jan Steenlaan). De aanvang is 20.00 uur. Eens in de vier jaar duurt het jaar een dagje langer; de schrikkeldag. In 1996 is het ook weer zo ver; februari heeft 29 dagen. In Dierenpark Amersfoort wordt op deze extra dag de tentoonstelling Bioritme officieel opengesteld voor de bezoekers. De grote vraag is nu: "Heeft deze extra dag ook echt invloed op het bioritme van mens, dier of plant?" Op deze vraag is een kort antwoord vol doende; in alle drie de gevallen is het antwoord nee. Welke factoren wel van invloed zijn op het bioritme kunt u zien op de tentoonstelling. Met behulp van informatiepanelen komt u allerlei interessante feiten over bioritmen aan de weet. Wanneer jaagt de ransuil op zijn prooi? Welk dagdeel is de mol actief? Waarom werkt een aspirine het best 's avonds? Hoe komt het dat u zich zo moe voelt na een transatlantische vlucht? En weet u wanneer uw reactie het snelst is? Op al deze en meer vragen krijgt u antwoord. Naast informatiepanelen zijn ook een aantal spellen opgenomen. Zo kunt u vogelgeluiden raden, zien of de verschil lende dieren juist overdag of 's nachts actief zijn, uw reactiesnelheid testen en nagaan of u een ochtend- of avondmens bent. In Dierenpark Amersfoort start iedere zondag in maart om 10.00 uur een rondleiding achter de schermen. Tijdens de rondleiding kunnen de deelnemers onder andere een kijkje nemen bij de voederopslagplaatsen en de binnen- verblijven. Na de wandeling staat er een Mexicaanse brunch klaar in parkrestau rant De Olifant. In een dierenpark is er iedere dag veel werk te doen; de verblijven moeten worden schoongemaakt en alle dieren moeten op tijd hun eten krijgen. Als bezoeker van een dierenpark zou je best wel eens een kijkje achter de schermen willen nemen. Dat kan... in Dierenpark Amersfoort. Tijdens de rondleiding kunnen bezoekers bijvoorbeeld zien waar het voedsel van de olifanten wordt bewaard en klaargemaakt en hoe de binnenverblijven van de roofdieren er uitzien. Na de wandeling kunnen de deelnemers genieten van een Mexi caanse brunch in parkrestaurant De Oli fant. Aan de rondleiding inclusief brunch zijn de volgende kosten verbonden. Dag bezoekers: f 50,00 volwassenen; f 45,00 kinderen 2 t/m 9 jaar; Abonnementhouders: f 35,00 volwasse nen; f 35,00 kinderen 2 t/m 9 jaar. Voor de kinderen kan ook een speciaal kindermenu samengesteld worden. Reserveren is noodzakelijk. Voor reser veringen/inlichtingen kan men contact opnemen met Dierenpark Amersfoort, tel. 033-461^658. Op woensdag 6 maart, om 10.00 uur, speelt het Arco Strijkkwartet uit Utrecht een programma van klassieke muziek bij de Soester Kring. Er wordt een tweetal strijkkwartetten uitgevoerd. Vóór de pauze het kwartet opus 76 nr. 2 in D klein, bijgenaamd het 'Quintenkwartet' van Joseph Haydn. Na de pauze het strijkkwartet Opus 18 nr. 4 in C klein van Ludwig van Beethoven. Het Arco kwartet bestaat uit Hans Knoppers en Antoinette Barkel viool, Henk van der Zanden altviool en Kees Blomhart cello. Om ongeveer 11.30 uur is het pro gramma afgelopen. Iedereen is welkom in De Schoof, Molenstraat 142. Dg zaal is open om 9.30 uur, koffie vooraf. Bijdrage in de kosten f 3,50 (incl. koffie of thee). Komende onder werpen: "Kali Mata Ki Jai" eer aan de zwarte Vrouw uit Tanzania. Nadere in formatie en programmablad, tel. 6017001. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag 29 februari Vanmorgen komt groep 1 van de Klimop het project velletjes doen, ook komen de dames van de creatieve groep. Vanmiddag komt groep 6 van De Weg wijzer voor het project kringloop. Van middag komen ook Frederique, Charlotte en Anne-Lotte voor het vie ren van hun verjaardagsfeest. Vrijdag 1 maart Vandaag komt de Klimop met groep 2 voor het project velletjes. Stefan en Sharon vieren hun verjaardagsfeest. Zaterdag 2 maart Eric, Brit, Sharon en Niek zijn vandaag jarig en dat moet gevierd worden met leuke activiteiten, limonade, snoep etc. Woensdag 6 maart: Laura is vandaag jarig en zij wordt ge trakteerd op een toneelstuk over een muzikant en een meisje. Voor iedereen die ook dit stuk wil komen kijken: om 14.00 uur gaan we beginnen en om 16.00 uur is het afgelopen. Kosten f 3,- per persoon. voor de Aanmelden: Drie autodieven zijn maandagmorgen om kwart voor drie aangehouden bij Ons Belang in Soesterberg. Kort daar voor hadden ze op de Gouden Ploeg in Soest een auto gestolen. De mannen, die werden ingesloten op het politiebu reau, hebben dat bekend. Ze variëren in leeftijd van negentien tot en met 27 jaar en zijn allen woonachtig in Soest. Een bromfietser is donderdag naar het ziekenhuis gebracht voor onderzoek, nadat hij was aangereden op de Stadhouderslaan. Nadat een lichte her senschudding was geconstateerd, mocht de achttien-jarige man naar huis. Het ongeluk werd donderdag veroor zaakt door een 83-jarige automobilist die een inrit wilde inrijden. Hij zag de bromfietser op het fietspad over het hoofd. OUders van wie een kind overlijdt kun nen in een diep dal terecht komen. Het verlies van een kind roept sterke emo ties op. Ouders hebben dan veel be hoefte aan begrip en medeleven. De omgeving (familie, vrienden, buren, col lega's enz.) is vaak niet in staat tot een goede ondersteuning. Zeker na enige tijd ervaren veel ouders dat zij er alleen voor staan. De zelfhulporganisatie "Ouders van een overleden kind" biedt een vorm van lotgenotenhulp aan. Ouders die meer greep kregen op hun rouw en verdriet, die het verlies een plek in hun leven hebben gegeven, proberen anderen die nog midden in hun rouw zitten te steu nen. Zij doen dit door te luisteren en door te laten zien dat felle emoties van pijn, verdriet, machteloosheid en boos heid "normaal" zijn. Om ouders van een overleden kind met elkaar in contact te brengen organiseert de regio Utrecht, Gooi en Eemland van de vereniging Ouders van een overleden kind op zaterdag 2 maart een contact middag in "De Witte Huisjes" Kerkpad 3, 3981 EM te Bunnik. Aanvang 14.00 uur; zaal open 13.30 uur. Informatie: Evelin^Mossel, Soest, tel. 601 43 10. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van hel natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. De periode maart/april is de beste periode van het jaar om naar vogels te kijken en te luisteren. De barre winter is voor de vogels gelukkig voorbij en bij een aantal soorten is al te merken dat de "lentekriebels" er aan komen. In deze periode van het jaar kunnen vogels nog goed bekeken worden omdat alle bomen en struiken bladerloos zijn. Bovendien is dit het beste moment om naar vogels te luisteren. Zij gaan volop zingen om hun territorium af te bakenen en om een aantrekkelijk vrouwtje te lok ken. Veel mensen zijn geïnteresseerd in vo gels. Om aan die belangstelling tege moet te komen heeft de cursus commissie van het IVN-Eemland een vogelherkenningscursus opgezet. Het doel is vooral om beginnende vogel vrienden een beetje ondergrond te ge ven w.b. soortenkennis, vogelzang, ken merken en leefeigenschappen. De eerste aanzet wordt gegeven onder het motto: "Eigen ervaring is de beste leermeester". De cursus vindt plaats op vier avonden en twee zaterdagochtenden. Het pro gramma is: - maandag 18 maart: kenmerken en vo gels rond het huis; - maandag 25 maart: vogels van heide, bos en stuifzand; - maandag 1 april: vogelzang en vogelt- - zaterdag 6 april: vroege vogel wandeling in Pijnenburg; - maandag 15 april: weidevogels en - bescherming; - zaterdag 20 april: weidevogelexcursie Arkemheen. De cursusavonden worden gegeven in de Kwekerij aan de Molenstraat 157 in Soest. De avonden beginnen om 20.00 uur en eindigen rond 22.15 uur. Het cursusgeld bedraagt slechts f 25,-. Inbe grepen zijn koffie/thee en een syllabus aan het eind van de cursus. Te betalen op de eerste cursusavond. Belangstellenden kunnen zich schrifte lijk of telefonisch aanmelden bij Henk Bosma, Zwaluwenweg 14, 3762 VC Soest, tel 601 44 10. In de reeks voorstellingen van het theaterfestival De Gouden Vlinder- prijs is op woensdag 6 maart Jacomien Prins aan de beurt. Op het toneel van De Vrije Teugel ver tolkt zij het boek 'De muzikant en het meisje' van Rita en Marit Törnqvist. Het is een muzikale ontdekkingsreis, waarin een blokfluit centraal staat. Het verhaal gaat over een meisje dat door het bos dwaalt en opeens muziek hoort. Die blijkt te worden gemaakt door een oude man die in zijn huis voor het open raam zit te spelen. Het meisje wil graag blijven, maar de man brengt haar terug naar het dorp. Onderweg speelt hij zo mooi, dat het lijkt alsof hij met de vo gels praat. Ook de mensen uit het dorp genieten van zijn spel. Iedereen wil het horen en al snel heeft hij een grotere blokfluit nodig, zodat iedereen zijn mu ziek kan horen. Naarmate zijn roem toeneemt, wordt zijn blokfluit groter en indrukwekken der. Als hij tenslotte in het paleis be landt met zijn allergrootste fluit verlangt hij terug naar de oude tijd en hij besluit terug te gaan naar waar hij vandaan komt. RlU» en Ma rit Törnqvist I )c muzikanten ke :t meisje ■jè -i' Als hij van het paleis terugkomt in het doip ontdekt hij op een bank een klein meisje dat op een fluit speelt. De voorstelling in het kinderparadijs aan het Vedelaarpad is voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar en begint om 14.00 uur. Na afloop zijn er tot vier uur 's middags spelletjes te doen op De Vrije Teugel. De toegangsprijs bedraagt drie gulden. Op de Nederlandse kampioen schappen scrabble is nog plaats voor tien tot twintig deelnemers. De titelstrijd wordt op zaterdag 9'maart in De Rank aan de Soesterberg- sestraat voor de 24ste keer gehou den. Er worden drie ronden van anderhalf uur gespeeld. Om 10.00 uur begint de eerste ronde. De ronde-winnaars en de tien beste van het eindklassement vallen in de prijzen. Ook is er iets te winnen voor de deelnemer die het langste of het meest originele woord op het bord legt. Zoals al eerder was gemeld zal de jury niet gebruik maken van de nieuwste spelling, omdat die nog niet is ingebur gerd en er nog steeds vraagtekens be staan over bepaalde woorden (panne- koek of pannenkoek). De hoofd- en de zaaljury zal daarom de vorige editie van De Dikke van Dale met zich mee torsen. Voor de twintig beste scrabbelaars van vorig jaar wordt een speciaal zaaltje in gericht. In de grote zaal spelen de ove rige deelnemers. Tot het afgelopen weekeinde hadden zich ruim 140 mensen aangemeld, in het toernooi is plaats voor 162 deelnemers. Belangstellenden kunnen zich nog per briefkaart inschrijven bij het secretariaat van het Nederlandse Scrabble Kam pioenschap, Goudvink 41, 3766 WJ Soest. Meedoen aan het scrabbelen in De Rank aan de Soesterbergsestraat kost 17,50 gulden. Telefonische infor matie is, na 18.00 uur, verkrijgbaar bij Trans Davelaar (tel. 6023294) of Olaf Dijkstra (tel. 6025316). ^trcnhoffstraaMó^tej^OMSn J|J* JJ] Donderdag 29 februari: "This is the bottom, make no mistj; about it. And it is hard climbingtQ^ top, especially when stuff keep fa| down on you." Met deze uitspraakv: tolkt zanger Cris Campbell de gevoeg van vijf dakloze kunstenaars in York, images from the edge". De film' een documentaire van Joost Boslj: over mensen aan de zelfkant van York. Ze wonen in 'shelters' voor daklozen,; kraakpanden of 'gewoon' op straate hebben met elkaar gemeen dat ze wett te overleven door zich een eigen weret te scheppen. Ze maken schilderijent' beeldjes, schrijven liedteksten of toa$ stukken en met optredens en tentoo: stellingen maken ze hun werk aani wereld kenbaar. Liever dan weg te zal. ken in de hopeloosheid en apathie het zwerversbestaan vechten zij voer hun bestaan als kunstenaar. In de film zien we hoe moeilijk het isot daarvoor erkenning te vinden. Mg ook dat er, mede door de groeiende bi langstelling voor wat de gevestigd; kunstwereld "Outsider Art" is gaan noo men, successen te behalen zijn. Maa bovenal zien we dat kunst een reden to: bestaan geeft, een 'soul-keeper' is ind strijd tegen de vicieuze cirkel van he dakloze bestaan in New York: werk loosheid, de autoriteiten, de verslaving aan alcohol en drugs en de bittere ai moede. Voorfilm: David S. Ware, saxofonist te New York. speelde op zijn 14e met Sonny Rollins en stond op zijn 25ste in Carnegie Hall Op het toppunt van zijn spectaculair bliksemcarrière verruilde hij zijn leven in de schijnwerpers voor een baan als taxi- chauffeur. Achter het stuur legt hij uit waarom hij afstand nam van de roem, maar niet van de muziek. Aan het eind van deze reis door de nacht speelt David op zijn saxofoon. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50; qpI 65+ f 6,-. Reserveren vanaf 19.30 uur, 601 95 77. Ook op de kruising van de Di Lasso straat en de Dorpsstreek is een controle op de fietsverlichting gehouden. Acht van de vijftig fietsers die vrijdag tussen zeven uur en half acht passeerden, kre gen een bekeuring. Een negende fietser kon ter plekke aan een andere verlich ting worden geholpen. "Het allerbeste nieuws vo en wijde omgeving." Zo nc van Boeijen, bedrijfsleidc Gemar-gezinsmarkt aan lelweg, de bekendmakin enorme prijsverlaging die markt voor honderden doorvoert. "Achter de schermen zijn w< bezig om ervoor te zorgen dat niet alleen een goed geoutillec zellige winkel is, met een gro ment, maar ook een zeer voo permarkt voor de inwoners aldus Van Boeijen. Gemar Bob Bakker b.v. markten heeft in Soest, Hot Nieuwegein - kenmerkt zier. jaren door een duidelijke gre van de weinige supermarkt-< van deze grootte in Nedei Gemar nog altijd niet aan et )organisatie verbonden. De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusje§ doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv- ketel vullen, tl-buizen en lampen ver vangen, stopcontacten herstellen, rol gordijnen gangbaar maken en lek kende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende mate riaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp- ver-leningsadressen. De Klusjesdienst is een initiatief van de drie ouderen bonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, tel. 6023681. Miljoenen kinderen in onze wereld krijgen geen onderwijs waardoor zij weinig toekomst hebben. Het UNESCO Centrum Nederland steunt jaarlijks vele onderwijsprojecten in ontwikkelingslanden en vraagt hiervoor uw financiële hulp. In 1996 bestaat de UNESCO - 8e Organisatie van de Verenigde Naties voor Onderwijs en Opvoeding, Wetenschap, Cultuur en Communica tie - 50 jaar. °ranJe Nassaulaan 5, 1075 AH Amsterdam "We hebben in die p heel wat mensen zien niet alleen om nogeei fet te genieten maar andere avonden - va komen eten. De reacti der enthousiast, en d we op de goede weg z Dat zegt Franklin de I van het bekende Indoi rant Des^i in Soest (op Beukenlaan en de Dalw ten sinds een paar we avond onthaalt op een van genieten "op z'n 17.00 uur (tot de kei 21.30 uur sluit) kunne ongedwongen sfeer - e aantrekkelijke prijs vai per persoon - zelf hun stellen en zo veel opsct len. In een hoek van het "tempo doeloe" de at staat elke vrijdagavonc buffet gereed, waarv zich naar hartelust et kunnen bedienen. H grotendeels uit beker vlees- en groentegen: babi ketjap, smoor, aj bal goreng boontjes, si gado en diverse ander* de Dessa-keuken. De; gaan vergezeld van wi een flink aantal kroepoekjes, emping - die de Indonesisch* een extra smakelijk ei I geven. Van tijd tot tijd wijzi menstelling van he klein deel, zodat er o meer "nieuwe" gerecï kijken we hoe dat de ze enthousiast, dan

Soester Courant | 1996 | | pagina 8