3*9IV ientale opkikker volleybalvrouwen 2. 2. 7.'» 98 Imeeing/BDC slikt bittere pil KT .AATS Van Asch 'ziek' van gelijkmaker 'Algemeen belang boven clubbelang' 1 49 50 Rustperiode duurt te lang Gevraagd '12364 -f^ü^yjDENSDAG 6 MAART 1996 SOESTER COURANT PAGINA 13 MU i of nasi IS js, 1 Itr vak Bosta/The Smash binnen het uur opgerold: 3-0 VOLLEYBAL ART <AAS <T ONZE LAAGSTE PRIJS pafca V IV 500 m Openingsfase tegen Laren (11-3) doorslaggevend: 19-16 - 6017469 Handbalsters uit normale doen HOCKEY Hockeysters hebben meer verdiend dan gelijkspel bij HBS VASTE-, en INVALLOPERS Soester Courant Aanmelden: tel: 6014152 SEC levert in laatste minuut twee wedstrijdpunten in VOETBAL zondag fartin Huizinga van honk- en softbalvereniging De Knickerbockers: n OPEL-0- Lccommodaties iorr 12. SALLAND KNAKWORSTJES lenenvijftig minuten en vieren- ltigenhalve seconde, maar dan t geen tel langer, duurde de wed- Kd tussen Stam/SoVoCo en Ita/The Smash. De gasten uit Itricum waren zaterdag zelfs ha voor het donker thuis: 3-0 1-12,15-5,15-9). I was de eerste keer dat het Soester Lwenteam een wedstrijd zo snel en Ider setverlies afsloot. Dat moet voor lolleybalsters een mentale opkikker I in de onveranderd kritisch gebleven larie. Ook de concurrenten MLS/ |h, Set Up'65 en Gala/OS 2 krikten I puntentotaal namelijk op. (wedstrijd begon met strijd, waarin i van beide teams het zich kon per- [teren te verslappen. Bosta/The fesh maakte die fout als eerste en ver- r na 10-10 het contact. Na 21 minu- I sloeg Esther van der Spek met een We ace de eerste set binnen. Ita/The Smash had in De Bunt de ptste problemen met de opslag van Jn/SoVoCo dat zich daardoor aan- Bend kon uitleven en de gaten in de ■lediging blootleggen. Van der Spek Inde vormbehoud, Kyra Enderink ^g ook door en zelfs vanuit het mid- 1 jenste Hedda Meijer de bal tegen de jer. Kennelijk was Monica van der ■1 uit haar dipje, want zij speelde zo- Hgebruikelijk minder opvallend, maar Irsterk. 1* Ema Boonzaayer, Marit Fakkeldij, Kyra Enderink en Esther van der Spek (v.l.n.r) hebben reden om te juichen. Foto: Aldo Allessie De meiden van Stam/SoVoCo konden eindelijk weer eens een grijns van oor tot oor tevoorschijn trekken en het zelf vertrouwen groeide in de tweede set, die niet eens vijftien minuten duurde en waarin Stam/SoVoCo via 9-1 met 15- 5 won. De tegenstand van Bosta/The Smash had weinig inhoud. De voorsprong die de gasten in de derde set namen (2-6 en 5-8) was daarom niet verontrustend. Dat vonden de speelsters van Stam/ SoVoCo ook. Van der Spek gaf het voorbeeld en niet veel later bekroonde Van der Wal haar goede optreden met de beslissende service. De uitwedstrijd van zaterdag tegen MLS/Flash, dat door de verrassende 1- 3-zege op Kuipers/Zwolle twee punten voorsprong behield op het Soester team, is er niet minder cruciaal om geworden. De week daarna moet Stam/SoVoCo naar Zwolle, waarna op 23 maart Set Up'65 in De Bunt wordt verwacht Daarna komen hekkesluiter Amsterdam en koploper Zaanstad nog langs en staan er zware uitwedstrijden tegen Piet Zoomers/D en Set Up'65 op het pro gramma. Het zijn de komende weken, waarin de volleybalploeg het tien-jarige verblijf in de eerste divisie moeten con solideren. Heren "Hoewel we niet slecht speelden, heb ben we over de hele wedstrijd gezien EAW niet kunnen bedreigen." Bram Muijs moest wel vrede hebben met de 3-0-nederlaag in Arnhem, omdat de nummer twee gewoon te sterk was voor Stam/SoVoCo. EAW maakte kundig gebruik van de routine, de sterke blokkering en de vlijmscherpe aanval. In de tweede set zat er een Soester succesje in, maar op 11-13 sloeg Stam/SoVoCo een paar ballen verkeerd. Ook in de derde set roken de volleyballers uit Soest nog even aan een voorsprong (3- 7), maar ook daar werd EAW 2 koud noch warm van: 15-7, 15-13, 15-9. Veel belangrijker zijn de komende thuis wedstrijden tegen Hoofddorp en SKV, terwijl de heren ook nog tegen de drie naaste concurrenten moet. "Zaterdag moeten de punten komen, dan kunnen we ons niet verstoppen. Doen we dat wel, dan roep je het onheil over je af," meende Muijs. De volleybaltrainer is blij dat Ron Goethals weer van de partij is, al haalde de herstellende aanvoerder misschien 75 procent van zijn normale niveau. Grote tegenvaller is de blessure die de links handige aanvaller Jaap van der Veer aan zijn enkel heeft opgelopen. Als het tegenzit, is hij enkele weken uitgescha keld. FORMELTA KOFFIEMELK telfwl, m 4% gram m 0 fradden we maar op negentig pro nt van ons kunnen gespeeld, dan idden we het goed kunnen ma- In," zei Arjan Roest. Maar neeing/BDC bleef, uitgerekend de immer beladen streekderby gen Laren, te ver onder zijn nor- ale niveau steken. De aanvoerder |n zich niet herinneren ooit in ^mnes te hebben gewonnen en bn dat nog steeds niet. I sporthal De Hilt gelden andere wet en en is niets of niemand veilig. heeing/BDC zeker niet. "Als wij op hzoek komen, zijn die jongens niet pnderd, maar tweehonderd procent notiveerd. Sommigen konden na af- bp niet eens meer lopen, kennelijk linnen ze dat tegen ons opbrengen," ek Roest terug, bist omdat Smeeing/BDC het traditio neel moeilijk heeft in Eemnes, wisten de ndballers wat ze konden verwachten, jan de motivatie lag het niet, maar ze [aren in de beginfase niet voldoende bij Be les. Na twintig minuten stonden ze met 11-3 achter en dat was de omge- - keerde wereld ten opzichte van een week daarvoor toen Aalsmeer 4 in het zelfde tijdsbestek op dezelfde achter stand was gezet. De lijstaanvoerders die zo graag naar de lerste divisie terug willen, speelden brampachtig en misten scherpte in de fronding. Laren profiteerde veelvuldig jpor de misplaatste ballen in de break- pts mee te nemen en waande zich al pel veilig. ug kwam. Roest: "Ze speelden een tioog tempo en we wisten dat ze dat niet Tempo ieeing/BDC meende nog kansen te ibben, toen het voor rust tot 12-7 te- inden volhouden. Conditioneel zijn ze inder dan ons, maar ze speelden het slim uit door het tempo uit het spel te halen. Het duurde soms een halve mi nuut voordat ze na een doelpunt weer bij ons kwamen en ze kregen daarvoor ook de tijd van de scheidsrechters." Zonder ze als zondebok aan te wijzen, was Roest niet te spreken over de scheidsrechters die vooral in de begin fase de Soesters zouden hebben bena deeld. "Dit koppel heeft zendertjes in hun oren en daar zijn ze zo druk mee bezig, dat ze bepaalde dingen in het veld niet zien. Ze hebben het er over gehad om de zenders in te voeren in het be taalde voetbal, maar ik kan het afraden." Hoewel Smeeing/BDC het verschil nog verkleinde tot drie doelpunten en één keer zelfs tot twee treffers, liep de ploeg tegen haar derde nederlaag (de eerste in negen duels) aan: 19-16. Toen de tijd begon te dringen, werden de acties te gehaast en te geforceerd uitgevoerd. Daardoor hebben de Soesters net zoveel verliespunten als Aristos dat niet in ac tie kwam. Een beslissingswedstrijd ligt dus in het verschiet. Drie weken pauze is kennelijk te veel van het goede voor de dames van Smeeing/BDC. De handbal sters kwamen nauwelijks toe aan datgene waarvoor ze naar sporthal Beukendal waren gekomen. HVN/Attila, dat nog meedingt naar het kampioenschap, was beter in vorm en behaalde een simpele overwinning: 5- 12. Smeeing/BDC scoorde drie keer uit een strafworp. Die werden verzilverd door Bianca van Hofslot. Verder gooi den slechts Daniëlle Leek en Marja Sta vast de bal eenmaal in het doel van de Nieuwegeiners. "Het was een rare, harde wedstrijd, waarin wij weinig inbreng hadden," ver klaarde Karin Bemer, de steun en toe verlaat van de dames en rechterhand van coach Hans Schwartz. Voor de dames staan in de zaal competitie nog twee duels op het pro gramma. Een plaats in de middenmoot is het hoogst haalbare voor Smeeing/ BDC dat zich aan de andere kant geen zorgen hoeft te maken over degradatie. Foto: Aldo Allessie In de sport krijgt niet iedereen loon naar werken. De hockeysters van MHC Soest weten dat na hun be zoek aan Bloemendaal, waar de wedstrijd tegen HBS op 1-1 uit draaide. Eigenlijk hadden de Soesters twee pun ten verdiend, maar het veldoverwicht in de tweede helft werd door HBS met fy siek geweld bestreden. De eindstand was toen overigens al bereikt. De gastvrouwen hadden de score geo pend in de fase dat MHC Soest nog zoekende was. Een aantal basisspeel sters ontbrak, waardoor er enkele uitzendkrachten moesten worden inge huurd. Nadat MHC Soest een achterstand had opgelopen, werd Yvette Stavenuiter naar het front gestuurd en daarmee oogstte Soest succes. Op aangeven van de opgekomen Muriël van Rensen zou Stavenuiter de gelijkmaker voor haar rekening nemen. mt&m* Het Moment. Edwin van de Luit- gaarden vangt de bal en maakt de laatste aanval van VVOG onscha delijk. Naast hem valt Saban Aksit die geblesseerd blijft liggen. Van de Luitgaarden vraagt om verzorging, maar scheidsrechter Zasburg ge baart hem dat de bal uit het spel moet zijn, voordat hij een vereorger op het veld toelaat. Enigszins geïrriteerd geeft Van de Luit gaarden de bal een wilde trap, die niet over de zijlijn verdwijnt, maar in het veld blijft. De Harderwijkse verdediger Beers brengt de bal terug, waar twee ploeggenoten buitenspel staan. Denkt grensrechter Mark Jansen van SEC. Hij vlagt, maar Aksit ligt nog in het straf schopgebied en Klaassen mag de bal ongehinderd langs Van de Luitgaarden schieten. Einde wedstrijd. Eindstand: 1-1. "Dit is de eerste keer in dertien wedstrij den dat ik ergens ziek van ben," rea geerde trainer Henk van Asch. Assistent Jos van Rouwendaal had zich toen, zon der woorden uit de Dikke van Dale te gebruiken, al op een niets aan duidelijk heid overlatende wijze geuit. "Ondanks dat we slecht speelden, had den we de wedstrijd moeten winnen. Een hele zure appel, als je ziet dat we vijf reële kansen hebben gehad." Van Asch overdreef niet. In de twaalfde mi nuut liep verdediger Erik Boor de bal na een voorzet van Marco Martens de bal in eigen doel. Daarvoor had Peter van den Berg de score al kunnen openen, daarna kreeg hij nog twee mogelij khe- den. En in de laatste tien minuten had SEC drie keer de hoek voor het uitkie zen, maar de afwerking was beneden- maats. Bovendien weigerde Zasburg een strafschop te geven toen Aksit op doel man Jan Bruins afstormde en onder de voet werd gelopen, vermoedelijk omdat de voetballer daarvoor al enkele keren te makkelijk tegen de vlakte was ge gaan. De slotfase was de enige periode, waarin SEC gebruik maakte van de zee van ruimte die WOG achter zijn laat ste linie vrijmaakte. Na de 1-0 drongen de Harderwijkers aan, maar dat leverde slechts in de vijftigste minuut een ideale scoringskans op. SEC had de driehonderd toeschouwers al lang op hun wenken kunnen bedie nen, maar trapte te vaak in de buitenspelval en beroerde de bal op de wijze, waarmee iemand een harde klont boter op een broos beschuitje smeert. Gemiste kans Door "Het Moment" verloren de Soesters twee punten en lieten ze de gelegenheid onbenut om zich op de derde plaats, vlak achter koploper Batavia'90 en APWC te nestelen. Nog een gemiste kans. Het slechte spel weet Van Asch aan de lange winterstop, een excuus dat veel trainers de komende weken nog wel eens uit de kast zullen halen. "We heb ben te weinig gebruik van de ruimte René van den Deijssel knokt voor de bal, terwijl de nieuwe vrije verdediger Michael van de Broek zich op de achter grond afvraagt of hij assistentie moet ver lenen. Foto: Aldo Allessie kunnen maken, omdat we niet op de combinaties hebben kunnen oefenen. En de jongens die technisch wat meer in huis hebben, heb ik vandaag niet ge zien," aldus de trainer die na rust drie wissels toepaste. Marcel Dorrestein kwam in de ploeg voor Ron Daselaar, Jeroen Dorrestein verving Remco Veen- endaal en Jasper Grendel nam de plaats in van Van den Berg. De SEC-trainer presenteerde zondag verder twee nieuwtjes in zijn achterste linie. Dennis Melcherts, tijdens dit sei zoen overgekomen van De Meern, maakte tijdens oefenwedstrijden een dusdanige indruk op Van Asch, dat hij ten koste van Marcel Dorrestein een basisplaats als linker vleugelverdediger kreeg. Daselaar verhuiste daardoor naar de rechter kant en Martens werd voorst opper. "Hij heeft het redelijk gedaan," beoordeelde Van Asch het spel van de nieuwkomer. Michael van de Broek is de nieuwe vrije verdediger bij SEC, hetgeen gevolgen heeft voor Antek Wojtkowski. "Antek is natuurlijk een goede voetballer, maar ik heb het vertrouwen in zijn verdedigende kwaliteiten opgezegd. Michael kan ook voor de verdediging spelen, zoals ik wil en hij heeft het goed gedaan. Hij blijft staan." ïpers en buitenspiegels in pbare achterbankleuning rs en Stationwagon-uitvoe- Jpel Full-Size Airbag aan tra, vanaf 28.950,-. ht ra Season f753,- iezuinigingen. Ook de Soester lubs ontkomen er niet meer aan. r vloeien minder harde guldens 'an Den Haag naar het .aadhuisplein, dus moet ieder- inleveren. Geld kan ook wor- len bespaard door doelmatiger te erk te gaan. Clustering van een mtal veldsportaccommodaties is aar een actueel voorbeeld van ;n moet ertoe leiden dat de ge- ieente vanaf 1999 per jaar :00.000 gulden minder hoeft uit te geven. In twee maanden tijd kwamen vertegenwoordigers van voetbal, hockey, honk- en softbal, jeu de boule en boogschieten veertien keer bij elkaar om het college een voorzet te geven. Tot een eenslui dend standpunt leidde dat nog niet. De Soester Courant laat elke week iemand aan het woord die namens zijn vereniging de discus sies in de werkgroep taakstelling clustering meemaakte. Martin Huizinga van De Knickerbockers opent vandaag de serie. Alleen maar de conclusie trekken dat er geen unanimiteit is bereikt, doet afbreuk aan het resultaat van het overleg dat de veldsportclubs hebben gevoerd over de clustering van hun accommodaties. Zegt Martin Huizinga, voorzitter van de honk- en softbalvereniging De Knickerbockers. "Er is in twee maanden tijd veel duide lijk geworden. Wat mij betreft heeft de politiek genoeg houvast gekregen om een besluit te nemen. Dit is een hele goede stap in een proces, waarin de clubs bij elkaar moeten komen. Ze zijn elkaar in de haren gevlogen, hebben el kaar besnuffeld en betast. De ideeën zijn er uit gekomen. We weten van elkaar waar de gevoeligheden liggen, wat de stokpaardjes zijn. Dat brengt je bij el kaar en dat moet nu, denk ik, even be zinken. Het laatste duwtje moet de po litiek geven. Als die aangeeft of ze één of twee voetbalaccommodaties wil, dan weten wij waar we aan toe zijn en kun nen we verder praten." Ofschoon de neuzen niet allemaal in dezelfde richting wijzen, wil Huizinga nog niet van een gemiste kans spreken. Veel zal volgens hem afhangen van de voetbalverenigingen, met name van VVZ'49 en S.O. Soest die hun club belangen tot dusver zwaarder laten we gen dan het algemene doel. "Zij willen alleen meepraten als ze blijven waar ze nu zitten," aldus Huizinga. Hij begrijpt de voetballers niet. De jeugd zal de ko mende jaren in aantal afnemen. De ledenwinst die de ene club dan boekt, betekent verlies voor de ander. Dat is naar de stellige mening van Huizinga op één accommodatie beter op te vangen dan wanneer de clubs verspreid liggen. Samenwerking "SEC legt gewoon op tafel dat het een verdergaande samenwerking wil met WZ en Soest. Dat hoeft niet te bete kenen dat je je clubbelangen verkwan selt. Maar de arrogante houding van: laat SEC zich maar opheffen en bij ons aanmelden, zoals Soest al eens heeft gezegd, past niet in dit proces. Je moet elkaar serieus nemen en niet een machtsspel spelen, waarbij je de zwakte van een ander uitbuit. Juist als grotere club moet je genereuzer zijn dan de klei nere. De prijs die je daarvoor betaalt is dat je de cultuurverschillen moet oplos sen. Als ik nu elk jaar zie hoeveel spe lers er over en weer overstappen, be lemmeren ze elkaar in feite dat er in Soest een club op hoog niveau komt. En er is best een fundament gelegd voor de voetbalclubs om te zeggen: we gaan om de tafel zitten en kijken hoe we de sa menwerking vorm kunnen geven. Dat hoeft niet in één klap, maar kan een groeiproces zijn. Het zou jammer zijn als de conclusie is dat de voetballers niet met elkaar kunnen praten. Dat is niet zo, ze kunnen prima met elkaar praten." Honkvast De Knickerbockers zijn minder honk vast, al betreurt Huizinga het dat zijn club met negentig leden de Koningsweg moet verlaten. Dat is echter geen reden om de knuppel in het hoenderhok te gooien. Met het oog op de achterban, waarvan het grootste gedeelte in Over- hees woont, de windgevoeligheid van honk- en softbal en de bodemgesteld heid is de Eemweg niet het eerste alter natief waar hij voor opteert. Toch stel len De Knickerbockers zich coöperatief op. Alleen model 4 stuit op weerstand van De Knickerbockers. Die zouden dan de Bosstraat-West moeten delen met SEC, de club waaruit de honk- en softbal vereniging ooit is ontstaan. De twee aan elkaar 'geregen' velden die De Knickerbockers nu hebben, zouden daar los kunnen worden aangelegd, hetgeen een behoorlijke ruimtebesparing zou opleveren. Om ruimtelijke redenen zou dat echter evengoed betekenen dat SEC het hoofdveld en veld 2 moet opgeven en naar achteren wordt gedrukt, aan de zijde van het Eerste Heeserlaantje. "Dat kunnen we SEC niet aan doen," ver klaart Huizinga die wel met MHC Soest naar West wil, hetgeen betekent dat SEC met S.O. Soest op Oost komt te zitten, hetgeen S.O. Soest weer niet zit zitten. Mqeilijk zullen De Knickerbockers in elk geval niet doen als ze toch naar de Eemweg moeten. Behalve als de voet balclubs volharden in hun standpunt dat ze op hun eigen stekkie willen blijven. "Dan zeg ik dat we naar de Bosstraat willen. Dat we bereid zijn van de Koningsweg weg te gaan, vind ik dan al een daad op zich. Als het straks puur aankomt op het verschuiven van opper vlaktes, willen we ook naar de Bos straat. Maar als de gemeente aan de Eemweg grond verwerft, creëer je ruimte aan de Bosstraat en hou je in de toekomst de mogelijkheid open om handbal en korfbal op de Bosstraat on der te brengen, zodat je van vijf naar twee accommodaties terug kunt." Politiek "Ik heb het dan verder niet over de dis cussies over de landbouw in de polder of woningbouw op het SEC-terrein. Dat Volgens Martin Huizinga, hier bij de nieuwe slagkooi van len sluiten en de clubbelangen niet té zwaar laten wegen. "La- De Knickerbockers, moeten de veldsportclubs nu hun slag ten we proberen er allemaal beter van te worden. slaan. Dat lukt volgens hem alleen als ze een compromis wil- zijn politieke zaken. Het plan van het CDA om alle veldsporten in de polder te clusteren, is wat mij betreft absoluut bespreekbaar. We hebben er ook over gesproken, maar wij kunnen en willen geen politieke afwegingen maken. Ei genlijk is het CDA-plan een verder gaand model van Model 1. Maar we willen wel voorkomen dat wij als breek ijzer dienen voor wat het CDA wil. Waarschijnlijk is het CDA-plan de kap stok voor de rondweg, ik wil niet het argument daarvoor zijn." In zijn dagelijkse werk onderhandelt Huizinga vaak. Zijn ervaring is dat de mensen die hun hakken in het zand zet ten, uiteindelijk de verliezers zijn. "We hebben dit overleg aan de gemeente aangeboden, omdat we het initiatief in handen wilden houden en niet iets op gelegd zouden krijgen. Dan moet je niet alleen het clubbelang in het oog hou den, maar een compromis sluiten. Want dat je een compromis nodig hebt, dat is wel duidelijk." "De politiek is bereid te investeren in nieuwe clubgebouwen en ik proef zelfs dat ze misschien een kunstgrasveld voor de voetbalclubs willen aanleggen, mits ze bij elkaar gaan zitten. Als wij het zelfde stukje grond terugkrijgen met in plaats van een houten een stenen club gebouw, is dat natuurlijk prima. En als we bij de hockeyers komen te zitten, kruipen we gewoon in één gebouw, dat voor 75 procent door de hockeyers en voor 25 procent door ons wordt ge bruikt. Daar is geen onduidelijkheid over. Er gaat iets veranderen, laten we dan proberen er allemaal beter van te worden." V

Soester Courant | 1996 | | pagina 13