k Huil O Beter Soest op de valreep geklopt VVZ'49 zet voetbal eventjes opzij: in de m 1SP0RTI turn Optimisme De Duinkikkers nog niet omgezet in overwinning Bekerstunt schaakteam Soest Derde wandeling van Olympia Hees komt nog ritme te kort Martin Baltus vijfde op Gewestelijk Kampioenschap WOENSDAG 6 MAART 1996 SOESTER COURANT PAGINA] WOENSDAG Vriendenschaar drukt gehandicapte ploeg dieper in de problemen VOETBAL zondag Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Licht- en krachtinstallaties ZAALVOETBAL Statisch DVS/De Kuil klopt DB Unicar eenvoudig met 6-1 DAMMEN Nipte, maar ook verdiende winst DVSB op Hiltex SporïprogramnmJl WATERPOLO Favoriet SOPSWEPS uitgeschakeld SCHAKEN Vereniging sluit zaterdag Winterserie af WANDELSPORT ATLETIEK NK atletiek voor gehandicapten op zaterdag 20 april VOLLEYBAL Volleybaltoernooi voor scholieren van Stam/SoVoCo Werklust tegen fysiek sterk TOV helpt Soesters aan koppositk^ j. Posta wint slechte wedstrijd met 3-1 VOETBAL zaterdag Nederlaag (1-4) van SEC tegen Bunnik vooral geflatteerd VISSEN John Hibbel doet goede zaken in hervatte visstrijd SCHAATSEN BOWLING Periodekampioenen bij de Soester Bowling Vereniging s Aam In zes uitwedstrijden heeft Soest tot dusver weinig klaar gespeeld. Bij AFC Quick 1890 werd nog een punt behaald, maar voor de rest gin gen de visites gepaard met verlies, ook zondag in Culemborg, waar Vriendenschaar op de valreep de genadeklap toediende: 2-1. Ondanks de nederlaag en ondanks dat Dick Schinkel vijf geschorste of gebless eerde spelers miste, werd vooral in de tweede helft redelijk gespeeld tegen Vriendenschaar, waarvan in de drie voorgaande ontmoetingen was gewon nen. Schinkels collega Guus Griët kon op vier voetballers geen beroep doen en dus waren de uitgangspunten op dat vlak hetzelfde. In het hart van de verdediging stonden Bart Aarts en Nico van Woerkom en bij gebrek aan spitsen had Schinkel geko zen voor een tweemans voorhoede met Jeroen van Veenendaal en Maurice d'Aquino. Aanvankelijk had Soest het initiatief, maar gaandeweg het duel bleek dat de grote ruimte voor de spit sen niet te belopen was. Ze kregen te weinig steun van de middenvelders, waardoor Vriendenschaar naar hartelust en ongestoord kon opbouwen. Aanval lend bakte de thuisclub er niet veel van. De strijd op de vierkante meter werd feller en scheidsrechter Strobach was genoodzaakt de kaart uit zijn zak te voorschijn te toveren. Martijn Stalenhoef liep tegen zijn vierde kaart aan en zal dus een wedstrijd aan de kant moeten blijven. Verder werden Paul van der Grift, Van Woerkom en invaller Brian Mando opgeschreven. Martijn Stalenhoef krijgt een schorsing van één duel. Voor de laatste drie heeft dat geen con sequenties. Kort voor rust kapte Bas van de Linden zich goed vrij en loste hij van grote af stand een schot op doel. De bal zeilde over Olaf van der Grift en verdween in de bovenhoek. Peter Wolfsen kreeg een kans, nadat hij zich voor doelman Jeroen Kraay had gesoleerd. Met zijn zwakke "linker" schoot Wolfsen in en Kraay redde. Versterking De aanval van de blauwwitten kreeg versterking van, Mando die middenvel der Ferenc Kleinegris verving. Na twee minuten had Soest al succes. Kraay kon de bal na een vrije trap van Paul van der Grift niet vasthouden en d'Aquino was er als de kippen bij: 1-1. Vanuit de aftrap ondernam Vrienden schaar een aanval die resulteerde in een kopbal van Rene Brouwer die de lat raakte. Naar later bleek was dit het enige wapenfeit van de thuisclub tot aan de laatste minuut. Namens Soest zagen Van Veenendaal en Paul Hilhorst hun schoten tot hoek schop verwerkt. Ook Mando zag dat de Culemborgse "goalie" zich in de ban van zijn schot wierp. Mando had de bal la ter op de doellijn voor het intikken, maar presteerde het onmogelijke en joeg de bal over. Een voorzet van dezelfde speler werd door Van Veenendaal over- gekopt en zo leek de wedstrijd uit te lo pen op een voor Soest magere punten- deling. In de negentigste minuut werd de Soes- ter verdediging echter verrast door een diep gestuurde bal. Van de Linden ging er, op het randje van buitenspel, achter aan en omspeelde de uitgelopen Van der Grift. Door de 2-1-nederlaag staat Soest er nu alleen voor op de tiende plaats. De nummers tien, elf en twaalf degraderen. Greenstars en Neerlandia/SLTO heb ben één punt meer dan Soest, Hercules en Blauw Wit hebben vier punten af stand genomen. Telefoon (02155)-1 30 14 Te statisch. Dat was het spel dat DVS/De Kuil maandagavond tegen DB Unicar etaleerde. Hetgeen niet wegnam dat de Soesters het duel met de laaggeklasseerde gasten toch simpel wonnen: 6-1. Michel Vlaswinkel zorgde binnen twee minuten voor de opening, maar dat voorbeeld kreeg lange tijd geen vervolg. DVS/De Kuil verraste nauwelijks, door dat de spelers zonder bal te weinig be wogen. Toen DB Unicar op 1-1 kwam, had Vlaswinkel meteen zijn antwoord klaar. Pas in de tweede helft zou DVS/De Kuil meer afstand nemen van de tegenstan ders die vrij verzorgd bleven spelen, maar vooral op het individuele vlak te kort schoten. Ronald de Rooij schoot 3-1 binnen en in het laatste kwartier maakte Amold Broertjes zijn faam als topscorer waar. Hij maakte drie doelpunten, waarvan vooral de tweede een schoonheidsprijsje verdiende. Door een nipte, maar verdiende overwinning heeft DVSB bezit ge nomen van de vierde plaats in de damcompetitie. Het tweede team van Hiltex uit Amsterdam werd vriendelijk verzocht van tafel te gaan: 9-11. De voorsprong (0-4) die Gerrit de Bruyn en Berend Weistra hadden opge bouwd, slonk nadat Leo van de Laan remise speelde en G. van Niel kansloos verloor: 3-5. The Schimmel deed het op bord tien goed en behaalde een techni sche overwinning. De buit leek binnen, omdat Marinus van Wijk en A. Tjon A Ong in gewon nen positie stonden. Het tweetal faalde in het eindspel en kwam niet verder dan remise: 5-9. Vanuit een moeilijk eind spel sloten ook J. den Os en C. de Kruiff vrede met hun tegenstanderzo dat DVSB toch de winst pakte. De ne derlaag van Ton van der Ploeg had dan ook geen nadelige gevolgen meer. WOENSDAG 6 MAART Zaalvoetbal 20.00 uur AF Pro Disco-SEC (Blari- cum) 21.00 uur Alcas-Hees (Naarden) VRIJDAG 8 MAART Volleybal 10.00 uur Volleybaltoernooi voor scho lieren van Stam/SoVoCo (De Bunt) Zaalvoetbal 21.00 uur A. 't Hardt-Firtina'93 (Bus- sum) ZATERDAG 9 MAART Basketbal 20.00 uur BV Alphia-The Red Stars (H) (Alphen a/d Rijn) Korfbal 14.35 uur Huizen-De Eemvogels (Hui zen) Voetbal 14.30 uur CSV Vitesse-WZ'49 (Breu- kelen) 14.30 uur Hees-JSV Nieuwegein (V.O. Utrechtseweg) 14.30 uur UW-SEC (Utrecht) Volleybal 16.00 uur MLS/Flash-Stam/SOVoCo (D) (Veendam) 17.00 uur Stam/SoVoCo (^-Hoofd dorp (De Bunt) Waterpolo 19.00 uur De Kwakel-De Duinkikkers (H) (Utrecht) ZONDAG 10 MAART Handbal 12.10 uur Fidelitas-Smeeing/BDC (D) 14.30 uur Smeeing/BDC (H)-S en K (Beukendal) Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Forescate (Koningsweg) 14.30 uur MHC Soest (H)-Overbos (Koningsweg) Voetbal 14.00 uur Soest-AFC Quick 1890 (Bos straat-Oost) 14.00 uur Saestum-SEC (Zeist) MAANDAG 11 MAART Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20,00 uur Hees-Hakkie (Beukendal) 21.00 uur Firtina'93-Abma (Beukendal) i l J De thuiswedstrijd van De Duin kikkers tegen IJZPC zou de omme keer moeten worden in een reeks van nederlagen. Al enige tijd heer ste er in de selectie een goede stem ming en dat positieve gevoel moest worden omgezet in een overwin ning. De opdracht, waarmee Joop Molenaar zijn spelers het water instuurde, was eenvoudig: vanaf het begin fel en agres sief er tegenaan. Enkele spelers kregen de taak opgelegd om bepaalde, ge haaide tegenstanders scherp ten alle tijde te verdedigen. Zoals afgesproken gingen de waterpoloërs stevig van start. Vermoedelijk had IJZPC dezelfde op dracht meegekregen, want ook de gas ten zochten de aanval, hetgeen resul teerde in een stand van 2-2 na het eer ste part. Vol zelfvertrouwen hervatten De Duin kikkers de strijd, maar steeds meer aan vallen stremden door slordige passes. LJZPC hield het koppie er wel bij en liep uit naar 2-4. Zoals wel vaker verzuim den De Duinkikkers diverse overtal-si- tuaties uit te buiten. Ook hierin toonde IJZPC zich beter: 3-7. Het laatste part leek in veel opzichten op het derde. De gasten bouwden de voorsprong uit, maar door een uiterste krachtinspanning hielden De Duin kikkers de marge op vier doelpunten. Niettemin werd de 6-10-eindstand als een historisch dieptepunt opgevat. De Duinkikkers hadden namelijk al jaren niet meer van IJZPC verloren. De dames van de Duinkikkers hebben bijna voor een stunt gezorgd in Aqua Indoor. Zondag kwam VZC uit Veen endaal op bezoek. Nadat de uitwedstrijd nog kansloos met 15-4 verloren was, werd er niet te veel verwacht van de dames uit Soest. De wedstrijd begon echter heel anders. In de eerste periode startte de ploeg uit Soest zeer fel en ver raste de Veenendalers volledig. Dit re sulteerde in veel kansen waarvan er twee benut werden door Bianca van Wuyckhuyse en C. Stoof. VZC bracht echter voor het einde van de eerste pe riode de marge tot één doelpunt terug. In de tweede periode waren de Soester dames wederom de beteren, maar ze vergaten de kansen af te maken. VZC kreeg ook een aantal kansen en benutte er daar één van (2-2). In de derde pe riode was de ploeg uit Soest de mindere, maar kwam het dankzij de hard wer kende Van Wuyckhuyse toch op voor sprong (3-2). VZC zette een tand hoger en voordat De Duinkikkers het besef ten, keken ze ineens tegen een achter stand aan: 3-5. In de vierde periode werd alles uit de kast gehaald door de Soesters. Sonja Pappot zorgde voor 4-5 en de wedstrijd was weer geheel open. Er kwam een riante kans op 5-5 toen Pappot alleen op het doel van de tegenpartij afging. Pappot schoot echter op de paal en ver gat vervolgens de teruggekaatste bal af te maken. Dit was het breekpunt, waar van VZC profiteerde en uitliep naar 4- 7. Elzeline van Velzen zorgde via een 4 meter bal nog voor 5-7, maar VZC had het laatste woord. Eindstand 5-8. Het Team van de Soester SchaakClub heeft voor een sensatie gezorgd door in de tweede ronde van de SGS bekercompetitie titel houder SOPSWEPS'29 met 1-3 te verslaan. Een overwinning werd vooraf niet voorspeld, vanwege de afwezigheid van sterke spelers als Jan de Gier en jeugdspeler Mark Vermulst. Met twee invallers (voorzitter Koen Vegter en Hugo van Hengel) werd vrij dag aangetreden tegen de huizehoge fa voriet. En het werd al meteen span nend. Aan bord één kreeg club kampioen Erik Swinkels vanaf de ope ning de nodige complicaties te verwer ken. Terwijl iedereen met sombere blik ken naar de stelling zat te kijken bleef hij koel en wikkelde schijnbaar zonder moeite af naar een gewonnen eindspel en kon nog voor de tijcontrole het volle punt optekenen. Dit verlies legde een extra druk bij de overgebleven partijen, aangezien bij bekerschaak de uitslag aan de hoge bor den doorslaggevend is in geval van een gelijkspel. SOPSWEPS bracht de span- ning volledig terug door een w.inst op het vierde bord. Hugo van Hengel kreeg op zijn verjaardag (hij werd 18 jaar) niets cadeau van zijn tegenstander en moest ondanks verwoede poging de strijd om 23.00 uur staken. Aan bord drie speelde Vegter zijn favo riete opening (1. c4 c5 2. d4cxd4 3. c3). Zijn tegenstander had dan wel een pion meer, maar werd door Vegter langzaam maar zeker van het bord gedrukt. Toen deze dan ook in de verlenging besloot op te geven was de wedstrijd in feite beslist. Aan bord twee was op dat moment Gerrit Muis bezig met een moeilijk eindspel. Aan het bord speelde zijn te genspeler echter niet de sterkste voort zetting. Muis won een belangrijke pion. De daarmee gecreëerde vrijpion zou ze ker de partij beslissen. Na opgave van zijn tegenstander was de eindstand be paald en kon wedstrijdleider Bert Bouwmeester de papieren invullen. Op zaterdag 9 maart houdt Olym pia de derde en laatste recreatieve wandeling in het kader van de 34ste Winterserie. Daarmee wordt tevens de serie van negen winterwande- lingen in het Sticht/Gooi afgeslo ten. Vanaf 10.00 uur kunnen de deelnemers vertrekken vanuit het clubgebouw van postduivenvereniging De Zwaluw aan de Koningsweg (achter het pompstation van Mobil). De wandelaars die 5, 10 of 15 kilometer willen afleggen, mogen tot 13.00 uur starten, degenen die 20 kilo meter willen wandelen, moeten vóór 12.00 Uur op pad zijn. De organisatoren van de wandelsport vereniging Olympia hebben afwisse lende parkoersen uitgezet in de natuur- 1 gebieden van Staatsbosbeheer rondom paleis Soestdijk, kasteel Groeneveld en door de Lage Vuursche. Ongeacht de leeftijd bedraagt het inschrijfgeld 2,50 gulden. Wie geen ge kleurd herinneringslint met opdruk wil hebben, kan volstaan met een bijdrage van 1,75 gulden. Wandelboekjes kunnen worden afgetekend en van een stempel met een winters plaatje voorzien, mits ze voor vertrek zijn afgeleverd in het start bureau. Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met W. van Steendel- aar, tel. 6020005 (na 19.00 uur) of me vrouw M. Visser, tel. 6024490. In verband met de open Neder landse kampioenschappen atletiek voor gehandicapten, zal de Wiek- sloterweg op zaterdag 20 april tus sen 11.00 en 19.00 uur gedeeltelijk worden afgesloten. Het betreft het gedeelte tussen de Bos straat en de Dolderseweg. Daarmee komt het college tegemoet aan de wens van het Bentinck Fonds die de organi satie van de NK in handen heeft. De Stichting voor gehandicaptensport krijgt medewerking van onder meer atletiek vereniging Pijnenburg die onder meer haar accommodatie ter beschikking stelt. Aan de NK zullen ook Deense, Duitse, Franse,'Zwitserse en Belgische atleten deelnemen. Negen scholen worden overmorgen vertegenwoordigd op het volleybal toernooi dat Stam/SoVoCo jaar lijks voor de leerlingen uit het basis onderwijs organiseert. Veertien jongens- en dertien meisjes teams komen vrijdag vanaf 10.00 uur in actie in sportzaal De Bunt. Om onge veer vier uur 's middags is bekend wie de wisselbekers mee naar huis mogen nemen. Bij de meisjes werd vorig jaar De Schakel kampioen. Die school is in middels gefuseerd met De Regentuuter een heet nu de Klimop. Titelverdediger bij de jongens is De Wegwijzer. Mooi spelen tegen TOV is er niet bij, wist Sjirk Bajema. "Eerst wer ken, dan voetballen" was dan ook de opdracht van de trainer voor de derby tussen de "buurmannen". De Soesters voerden de opdracht goed uit en zonder tot goed voetbal te ko men, wonnen ze met 3-1. Doordat Loosdrecht slecht de winter- pauze uitkwam (0-1-verlies tegen CSV Vïtesse) heeft VVZ'49 de koppositie weer overgenomen. "Dat schept ver plichtingen. Of we het kunnen waarma ken, weet ik niet. Het is te vroeg om conclusies te trekken over hoe we heb ben overwinterd. We hebben meer voet bal in huis, maar tegen TOV moet je al tijd strijd leveren. Als we over zes we ken tegen TOV hadden moeten spelen, had je dezelfde wedstrijd gehad." De fysiek sterkere Baarnaars schuwden het lichamelijke (en verbale) duel niet. Vier Baarnaars kregen een kaart. "Schop die goser toch onderuit" werd er op 3-1 zelfs geroepen, toen Cees-Jan de Vries begon te pingelen in het straf schopgebied. Bij VVZ'49 werden Raymond Brandes en Marcel van Essen geboekt. VOETBAL zaterdag TOV was gefrustreerd. Door de nade rende nederlaag en door scheidsrechter G. Wassink die voor rust inderdaad WZ'49 het voordeel van de twijfel gaf. In die helft had TOV ook een voor sprong verdiend, maar de lat en de paal voorkwamen doelpunten. Dat de treffer van John van Loon wegens buitenspel werd afgekeurd, ook daarover mocht WZ'49 niet klagen. De ploeg van Sjirk Bajema was er na de openingstreffer van Marcel van Essen, in de veertiende mi nuut op aangeven van Gerard Becker, niet meer aan te pas gekomen. De gelijkmaker in de veertigste minuut, waarbij John van Loon alsnog zijn gram haalde, was dan ook dikverdiend. Zadel In de tweede helft werd TOV niet meer gevaarlijk. Bovendien werd WZ'49 in het zadel geholpen door Raymond Brandes die langs drie man soleerde en Becker een niet te missen kans bood. Vijf minuten na de hervatting was het daarom al 2-1. Becker gebruikte na een 2-1! Gerard Becker heeft de nielzid bare bal hoog in het doel geschoten. M spits, die de openingstreffer van Mam van Essen voorbereidde, zou later n% een keer scoren. Foto: Aldo Allessil half uur zijn snelheid, dook de ruimte i! en verraste Michael van Ee met eet schot in de korte hoek: 3-1. De winn was binnen. WZ'49 liet de combinaties en positie wisselingen achterwege, maar hield ziet staande. Joop van Kooy toonde zich eet uitstekend vervanger van de geschorste Dik Lam sr. en verloor vrijwel geen duel van de lange spits Mark Hoek. Bajema had het met tevredenheid gezien. "11 heb al vaker gezegd dat we vijftien, zes tien spelers hebben die dicht op elkaar zitten. Als je Joop vanmiddag bezig ziet, geeft dat zelfvertrouwen." Op het fysieke vlak pakte WZ'49 het goed op tegen TOV. "Conditioneel heb ben we weinig ingeleverd. De hele wed strijd hebben we in een vrij hoog tempo kunnen spelen. Wat dat betreft heb ik weinig zorgen," aldus Bajema. In de komende weken moet blijken of het ook voetbaltechnisch goed zit. tishock beleefde; dag de première i minst hoogst opnu bedacht, vormgege^ gevoerd door de Soester kunstenaar Zijn "ballet voor 41 een zaaddonor", o door de Baarnse ci Stormvogel, baard bleek een succes. Opzienbarend is well ontoereikende term opzicht absurde voors ven, die als hoofdtite heeft meegekregen. de chaos en de absurd schoonheid van de tri gangspunten van waarin hij op zijn hc wijze uitdrukking ge "de mens die een per< wordt doordat waardi vagen, nu zelfs op de vrouwen verkleden ei "Ontaarding" heeft Pr samenvattende term g dat de mens van nu wordt afgesneden va Het was vooral slecht wat Hees en Posta lieten zien. Veel verkeerde passes en dientengevolge balverlies waren schering en inslag in Utrecht. Posta vergat dat als eerste, want de ploeg won met 3-1. In de eerste helft kregen de Utrechters de hulp van de scheidsrechter. Nadat Hees twintig minuten het minst slechte van het spel had gehad en via Wout Blankenstein en Jeffrey Dorrestein kan sen had gemist, kwam Posta voor de eerste keer dichtbij Hans Uitdenboog- aard. De linker spits schoot naast, maar kreeg tot zijn verrassing een strafschop, omdat Uitdenboogaard hem nog vast pakte: 1-0. Verder gebeurde er in de eerste helft niets noemenswaardigs. Ook na de rust dicteerde Hees aanvan kelijk het spel. Jaap van de Veer had Krijn Schouten de opdracht gegeven voor zijn defensie te gaan spelen, zodat Hees achterin één-tegen-één verder ging. Het risico werd ingecalculeerd, maar op het middenveld hield Hees door de nieuwe taktiek natuurlijk een mannetje over. Brandenburg miste van dichtbij en Johan van den Brink schoot VOETBAL zaterdag de bal tegen de onderkant van de lat. En dus werd het een kwartier voor tijd plotseling 2-0 na een hoekschop. Ineens zochten alle elf spelers van Hees agressief de strijd op. Vijf minuten later plaatste Dorrestein de bal bij de geheel vrijstaande Brandenburg. Maar die zou pas twee minuten later scoren met een diagonaal schot. Het alles-of-niets spel van Hees was toen nog meer opgelaaid, maar Hees zóu niet meer tot scoren wel. Posta wel, maar het doelpunt in de laatste minuut deerde Van de Veer niet. Nadat het 2- 0 was geworden, hadden de Utrechters al vier, vijf goede kans onbenut gelaten. "Posta heeft de hele winter doorgetraind met dertien spelers. Wij moesten met gemiddeld zeven mensen werken, om dat sommige jongens nu eenmaal moe ten werken of door omstandigheden maar één keer per week kunnen trainen. Het zijn goede redenen. Je kunt in de afdeling niet alles verlangen. Natuurlijk is werk belangrijker, maar je mist dan toch ritme," aldus de trainer. Voor de uitvoering worden bij voet bal nog steeds geen punten gegeven en dus gaat het er om wie de meeste doelpunten maakt. En dat deed Bunnik, ook al had SEC-zaterdag het beste van het spel. De Soesters verloren op de Bosstraat- West met 1-4, omdat ze de kansen niet benutten. Daarbij kwam dat de gasten i na tien minuten nogal goedkoop aan, een strafschop kwamen. En drie minu ten later was het al 0-2. De mogelijkhe den die volgden, waren niet aan SECl besteed. Ook na rust niet, toen Bunnik slechts vier keer over de middenlijn kwam. De bezoekers speelden het echter slim en scoorden tweemaal na een goed uitge voerde counter. Pas in de laatste minuut redde Teus Verwoerd de eer. Hij werd gevloerd in het strafschopgebied en velde zelf het vonnis. OOGMETIP OptC BURG. GROTHESTI Na een gedwongen, lange winters top stonden 21 van de 29 vissers van De Snoekbaars zaterdag te trappe len van ongeduld om met hun hen gels naar de waterkant te gaan. Op de plek waar het Valleikanaal van Amersfoort samenkomt met de Eem stroomde het water wisselvallig en had den de meeste vissers er moeite mee de juiste peiling van de dobbers in de ga ten te houden. John Kasius.had nummer één getrok ken, zodat hij de beste stek mocht be mannen. Hij had echter pech, want zijn vangst bleef beperkt tot één vis van 21 centimeter, waarmee Kasius als der tiende eindigde. Jan Groenewoud deed het beter en werd eerste met 2.41 meter vis. Tweede werd Theo Bosman met 2.29 meter. Hij kan de punten goed gebruiken. De derde plaats was zaterdag voor Ben Linsvelt (2.03 meter). John Hibbel deed goede zaken. Hij werd zevende in de vijfde wedstrijd van de wintercompetitie, terwijl zijn concur renten punten verspeelden. Met twintig punten leidt hij het klassement met ruime voorsprong op Peter de Rond en Willem van der Kraats (beiden 44 pun ten). Vijfde wedstrijd van de wintercom-peti- tie. 1. Jan Groenewoud 2.41 meter, 2. Theo Bos man 2.29, 3. Ben Lijnsvelt 2.03, 4. Co Wijnands 1.59, 5. Henk van Riet 1.38, 6. John Hibbel 1.13, 8. Johan de Vries 0.76, 9. Ab Dekker 0.75, 10. Rinus Brons 0.67, 11. Erik van der Kraats 0.37, 12. Gert van Drie 0.24, 13. John Kasius 0.21,14. Gerrit Kasius 0.20, 15. Peter de Rond 0.19. Martin Baltus, momenteel geveld door een lichte verkoudheid, nam afgelopen weekeinde in Haarlem deel aan het Gewestelijk Kam pioenschap Korte Baan. Bij dit kampioenschap rijden de deelne mers volgens het "knock-out-sys- teem" tweemaal 140 nieter. Na iedere omloop vallen telkens acht rijders af, zodat uiteindelijk de beste drie overblijven. In de eerste omloop reed Baltus 13.77 en 14.03, waardoor hij door mocht naar de volgende ronde. In de tweede omloop werd de Soester geklokt in 13.80 en 13.64, zodat hij we derom een ronde verder was. Met nog acht deelnemers in de race reed de Eemlander 13.86 en 13.96, wat hem uiteindelijk de vijfde plaats opleverde in het eindklassement. Peter Piet won het kampioenschap. Een aantal leden van schaatsvereniging Eemland heeft het seizoen, waarvan het einde nadert, bekroond met persoon lijke records. Trainer Peter van den Heuvel verruilde zijn coachplaats voor een plaats aan de startlijn en niet geheel onverdienstelijk. Op zijn eerste 500 meter van het sei zoen reed hij 44.54 en de 1.000 meter rondde hij af in 1.33.21. Ook Tom Versteeg, die zich al een aantal seizoe nen richt op het marathonschaatsen ver scheen zondag aan de start en liet op dezelfde afstanden 45.23 en 1.30.80 noteren. Susanne den Hertog legde de 500 meter af in 49.94 en verbeterde op de 1.000 meter haar record met 1.40.67. Broer Carel den Hertog bleef niet ach ter, hij verbeterde zijn persoonlijke re cords met 57.43 en 2.02.87. Senioren rijder Arnold Hagen verbeterde met 49.80 en 1.44.97 eveneens zijn beste tij- den. Philip van Waning kwam op de 1.000 meter ten val, waardoor hij eindigde in 2.22.50. Zijn 500 meter was met 54.34 naast zijn beste seizoenstijd tevens een persoonlijk. Veteraan Ad Mocking werd op de 500 meter geklokt in 56.77, de 1.000 meter ging in 1.53.43, een pr. Sandra Engberink en Mayan Oomkes bleven met respectievelijk 1.03.22 en 56.86 op de 500 en 2.05.71 en 3.02.52 op de 1.000 meter enkele seconden ver wijderd van hun persoonlijks. Heidi Koelewijn scherpte haar beste tijd op de 500 meter aan tot 56.02. De 1.000 me ter legde zij af in 3.00.32. Afgelopen weekeinde is Carl Verheijen van schaatsvereniging Eemland tijdens het baankampioenschap dat in Utrecht werd verreden als eerste geëindigd. De Woudenberger reed zich met 41.67 op de 500, 2.05.56 op de 1.500 en 4.14.100 op de 3.000 meter zonder al te veel con currentie naar de titel. Mark Jansen, eindigde na rijn 43.02 op de 500 en 2.19.65 op de 1.500 meter niet bij de eerste acht in het algemeen klassement (10e) waardoor hij zich niet kwalificeerde voor de slotafstand, de 3.000 meter. Ook Angelique van den Berg kwalificeerde zich ondanks haar 53.32 op de 500 en 1.47.08 op de 1.000 meter niet voor de laatste afstand. Zij werd uiteindelijk zevende. Henriët Kuijt bemachtigde met haar 50.86 en 1.39.87 wel een startbewijs voor de 1.500 me ter. Kuijt legde deze afstand af in 2.33.38, wat haar uiteindelijk de derde plaats in het algemeen klassement op leverde. Cool Cat heeft de tweede periode gewonnen in de serie I van de maan dag-league. Het bowlingteam verza melde 31,5 punten, één meer dan Boule d'Or dat als tweede eindigde. In serie II van de Soester Bowling Ver eniging was het verschil tussen de num mer één en twee groter. De Enghe be- haalde 35,5 punten, Van Ede 27. In de dinsdag-league waren de Gokkers de sterkste in serie I. Met 38,5 punten bleven ze Schei R. ruim voor (31 pun ten). Het Naadje verdiende in serie II34 punten en verwees Heppie Hoekers, die 32 punten scoorden, naar de tweede plaats. De winst in de serie III ging naar Westra/Van Schaik (37,5) dat onder meer Shj-ammer (34) achter zich hield. 5 0-plus "Niet gek voor een bowler van de SBV", zeiden ze bij de Soester Bowling Vere niging toen ze hoofden dat Sam Lezer het vijftig-plus toernooi in Duivendrecht had gewonnen. Aan de bowlingwed- strijd deden driehonderd mensen mee. Lezer begon voorzichtig met een game van 123, maar eenmaal gewend aan de ^!?en vervolgde hij met games van 178, 163 en 154. Daarmee plaatste hij zich voor de finale, waarin de score van de voorronde werd meegenomen. In de eindstrijd was de Soester op dreef. Hij opende sterk (214) en gooide nog ga* mes van 166 en 194. Inclusief handicap kwam hij uit op een totaal van 1.206 pms en dat was voldoende om de eer- j ste plaats op te eisen. I I Detectives/tl Barrett, Maria: S< Bareman, Colin: verraad. Brown, Sandra: A vuur. Cook, Thomas H tocht. Grippando, Jame Kellerman, Jonat! Larsen, Michael: Lowry, Rachel: 1 kwaad. Margolin, Philip: dige. Marlowe, Stephi aan de rand van d O'Connell, Jack: Familie-/stre Berg, Marjan van Claes, Catalijn: I Cookson, Cather in de knop. Meer-Prins, L. va van De Hofstede. Peters, Karin: Ht ning. Spencer, Lavyrie Psychologisc Atwood, Margar de mens. Fine, Anne: De Macfarland, Deni Peper, Rascha: R Spoor, Hendrikje Tamaro, Susann. wolken. Science fictit Furey, Maggie: Nexus.

Soester Courant | 1996 | | pagina 14