Hulleman optiek Oogzorg Welverzekerd rijplezier... Klinkende namen in Boekenweek Soest ntjes opzij jPscar Prinsen wil de mystiek terug fcn de werkelijkheid van alledag Schrijfster Marion Bloem: 'Muggen mensen olifanten' Schrijfster Carolijn Visser: 'Het goud van Bonanza' 1 CULTUUR WELZIJNt ^Van Breukelen Vast-goed Autoverzekeringen O" Nieuws van de bibliotheek 'Boudewijn Büch denkt hardop' •g^jj^-^VOENSDAG 6 MAART 1996 SOESTER COURANT PAGINA 15 ters aan koppositie '^a^et voor kinderwagens een zaaddonor' ederlaag (1-4) van CC tegen Bunnik oral geflatteerd 3WLING iodekampioenen de Soester vling Vereniging stichting openbare bibliotheek Aanwinsten voor volwassenen Flinke schade bij brand Varenstraat Inbrekers na tip door politie gepakt Ook voor al üw verzekeringen Soest, (035) 601 79 62. Boudewijn Büch, Marion BloemCarolijn Visser Donderdag 14 maart in C-drie Vrijdag 22 maart in bibliotheek Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Zaterdag 23 maart in C-drie Dertien bromfietsers op de bon geslingerd Bel en licht van spoorwegovergang even van streek Soesters bekennen diverse diefstallen Dubbele inbraak aan Verlengde Talmalaan 2-1! Gerard Becker heeft de niet zicht- ire bal hoog in het doel geschoten. De its, die de openingstreffer van Maren n Essen voorbereidde, zou later noi n keer scoren. Foto: Aldo Allesste If uur zijn snelheid, dook de ruimte in verraste Michael van Ee met een tot in de korte hoek: 3-1. De winst s binnen. 'Z'49 liet de combinaties en positie- iselingen achterwege, maar hield ach ande. Joop van Kooy toonde zich een stekend vervanger van de geschorste c Lam sr. en verloor vrijwel geen duel i de lange spits Mark Hoek. Bajema i het met tevredenheid gezien. "Ik al vaker gezegd dat we vijftien, zes- 1 spelers hebben die dicht op elkaar en. Als je Joop vanmiddag bezig ziet, ft dat zelfvertrouwen." het fysieke vlak pakte WZ'49 het d op tegen TOV. "Conditioneel heb- we weinig ingeleverd. De hele wed- d hebben we in een vrij hoog tempo inen spelen. Wat dat betreft heb ik nig zorgen," aldus Bajema. In de lende weken moet blijken of het ook tbaltechnisch goed zit. /OEÏBAL zaterdag >r de uitvoering worden bij voet nog steeds geen punten gegeven lus gaat het er om wie de meeste lpunten maakt. En dat deed mik, ook ai had SEC-zaterdag taste van het spel. ioesters verloren op de Bosstraat- met 1-4, omdat ze de kansen niet tten. Daarbij kwam dat de gasten en minuten nogal goedkoop aan itrafschop kwamen. En drie minu- iter was het al 0-2. De mogelijkhe- die volgden, waren niet aan SEC ed. na rust niet, toen Bunnik slechts .eer over de middenlijn kwam. De ïkers speelden het echter slim en den tweemaal na een goed uitge- e counter. Pas in de laatste minuut Teus Verwoerd de eer. Hij werd erd in het strafschopgebied en zelf het vonnis. Cat heeft de tweede periode men in de serie I van de maan- ague. Het bowlingteam verza- 31,5 punten, één meer dan d Or dat ais tweede eindigde. II van de Soester Bowling Ver- i was het verschil tussen de num- n en twee groter. De Enghe be- 35,5 punten, Van Ede 27. insdag-league waren de Gokkers «te in serie I. Met 38,5 punten ze Schei R. ruim voor (31 pun- st Naadje verdiende in serie H 34 en verwees Heppie Hoekers, die ten scoorden, naar de tweede 'n de serie III ging naar Van Schaik (37,5) dat onder 'J-ammer (34) achter zich hield. US k voor een bowler van de SBV", :e °'J de Soester Bowling Vere-: een ze hoofden dat Sam Lezer g-plus toernooi in Duivendrecht' jonnen. Aan de bowlingwed- en driehonderd mensen mee. ïgon voorzichtig met een game maar eenmaal gewend aan de Ka r\C met 8ames van 178, J 4. Daarmee plaatste hij zich male, waarin de score van de. e werd meegenomen. In dé doester op dreef. Hij Ifi? ,n^ e" 8ooide nog ga" 166 en 194. Inclusief handicap J hit op een totaal van 1.206 at was voldoende om de eer- 5 op te eisen. Irtishock beleefde afgelopen zater- lag de première van een op z'n ninst hoogst opmerkelijk ballet - >edacht, vormgegeven en deels uit- jevoerd door de van oorsprong ioester kunstenaar Oscar Prinsen, 'ijn "ballet voor 4 kinderwagens en zaaddonor", op muziek gezet loor de Baarnse componist Cesar Stormvogel, baarde opzien, maar >Ieek een succes. Dpzienbarend is wellicht ook de minst ontoereikende term om de in velerlei opzicht absurde voorstelling te omschrij ven, die als hoofdtitel "A Baby Boom" reeft meegekregen. Prinsen zelf noemt le chaos en de absurditeit (tegenover de choonheid van de traditie) ook als uit- ;angspunten van de performance, waarin hij op zijn hoogst persoonlijke wijze uitdrukking geeft aan noties als 'de mens die een persiflage van zichzelf wordt doordat waarden en normen ver vagen, nu zelfs op de tv mannen zich als vrouwen verkleden en andersom." 'Ontaarding" heeft Prinsen daarvoor als samenvattende term gekozen. Hij meent dat de mens van nu door zijn verstand wordt afgesneden van zijn gevoel, zijn instinct en de natuur. "Alle menselijke aspecten - zoals het krijgen van kinde ren - worden beredeneerd, ontkracht en van hun mystiek beroofd, terwijl de techniek zorgt voor een vormveran dering waardoor alles er anders gaat uit zien." Voor dat laatste wijst hij bijvoor beeld op de traditionele kinderwagen, die door de "buggy" al vrijwel uit het straatbeeld is verdrongen. Die buggy's spelen, zoals de titel al aan geeft, een belangrijke rol in het ballet. Prinsen zelf verschijnt daarin als de zaaddonor ten tonele, die de vier meis jes - die fraaie staaltjes klassieke dans kunst laten zien - uiteindelijk bevrucht, al lijken de jonge kind-moeders, nadat de conceptie het verwachte resultaat heeft gebracht, absoluut niet te weten wat ze met de baby's in 's hemelsnaam aanmoeten... Ook dat past in Prinsens idee van de Ontaarde Mens, waarmee hij bij eerdere artistieke projecten al in de weer is ge weest. In zijn werk zoekt hij, zoals hij zelf zegt, naar een nieuwe harmonie, een nieuw evenwicht tussen natuur en cultuur. In dat alles lijkt het verlangen door te klinken naar de mystiek, die in de werkelijkheid van alledag al lahg het veld heeft moeten ruimen. OOGMETING - OOGDRUKMET1NG - CONTACTLENZEN Optometrist - Contactlensspeciallst A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10 - SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Jordan, Robert: De grote jacht. Norton, Andre: De gouden triUium. Informatieve boeken: 606.53 Avelingh, Mimi: Schilderen, boetseren en tekenen als kunstzin nige therapie. 433 Biddulph, Steve: Het geheim van een blije opvoeding. 637.4 Bremness, Lesley: Kruiden: het complete naslagwerk voor het kweken en gebruiken. 172 Hay, Louise L: Helende medita ties. eu-fran 727.7 Jarrasse, Dominique: Rodin: de hartstocht voor de bewe- Detectives/thrillers Barrett, Maria: Schaamteloos. Bareman, Colin: Demonen van het verraad. Brown, Sandra: Als vlinders van het vuur. Cook, Thomas H.: Dodelijke harts tocht. Grippando, James: Gratie. Kellerman, Jonathan: Noodgreep. Larsen, Michael: Niets is zeker. Lowry, Rachel: Verlos ons van het kwaad. Margolin, Philip: De laatste onschul dige. Marlowe, Stephen: De vuurtoren aan de rand van de wereld. O'Connell, Jack: Postbus 9. Familie-/streekromans: Berg, Marjan van den: Sanne. Claes, Catalijn: Heilige heksen. Cookson, Catherine: Als een bloem in de knop. Meer-Prins, L. van der: De dochters van De Hofstede. Peters, Karin: Het kind van de reke ning. Spencer, Lavyrie: Familiealbum. Psychologische romans: Atwood, Margaret: Het leven voor de mens. Fine, Anne: De verdwenen tuin. Macfarland, Dennis: Blindenschool. Peper, Rascha: Russisch blauw. Spoor, Hendrikje: Een huwelijk. Tamaro, Susanna: Het hoofd in de wolken. Science fiction: Furey, Maggie: De magiërs van Nexus. ging, 627.3 Parikh, Anoop: Alles over in terieur ontwerpen met IKEA. 418.2 Vingerhoets, Ton: Relaties andere ellende. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18,30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorps plein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Scène uit "A Baby Boomhet ballet van Oscar Prinsen, zaterdagavond in Artishock vertoond en op 16 maart te zien in C-drie. Ontaarde Mens Of de toeschouwers al die gedachten ook uit de voorstelling hebben meege kregen is nog de vraag. In "A Baby Boom" geeft Prinsen vorm aan de ge boorte van de Ontaarde Mens. Het eer ste deel - "Dan.ce of the Innocents" - symboliseren de vier danseressen de natuur die langzaam overgaat in de structuren van deze maatschappij: ver stand en technologie. In de daaropvol gende dans van de zaaddonor, gespeeld door Prinsen zelf, confronteert hij de meisjes met de voortplanting als een gebeurtenis die ergens in het lichaam plaatsvindt maar waarvan niet duidelijk is waar het toe dient. In het derde deel verschijnen de meisjes als loslopende moeders die hun taak niet kennen en maar wat rondzeulen met hun baby's als "abstracte aanhangsels", aldus Prinsen. In de epiloog tenslotte worden de moe ders uit het verhaal gehaald en in boxen geïsoleerd, als vier madonna's die Het Leven vertegenwoordigen, onder het uiteindelijk toch hoopvolle motto: De Aarde Zal Nooit Vergaan. Dat laatste lijkt verdacht veel op een "happy end", en misschien is dat ook wel Prinsens bedoeling geweest, al zijn de woorden-met-de-hoofdletters vooral ontleend aan de mystieke, quasi- archaïsche zangen van Cesar Stormvogel waarin een soort calvinistisch getinte, doemdenkerig aandoende constaterin gen te vinden zijn ("Omhoog gepompt, uit de klei getrokken, van de maatschap pij vervreemd, uit moeders schoot op aard geworpen, van God los, onthecht, ontheemd"), die wedijveren met een bijna afgezaagd, socialistisch klinkend cultuur-optimisme ("laat ons het zaad zijn uit welke een nieuwe mensheid oprijze, ons graf, de wieg van een waar diger toekomst"). Dodelijk ernst Het is allemaal behoorlijk zwaar aange zet en tijdens de uitvoering zelf valt er dan ook bitter weinig te lachen. Noch Prinsen, noch Stormvogel wekt trou wens ook de indruk een echte lolbroek of levensgenieter te zijn. De voorstelling gaat dan ook gebukt onder een dodelijk ernst, waarvan de toeschouwer zich na afloop met andere middelen maar moet zien te bevrijden. In Artishock lukte dat wel, met een ont spannen drankje in de soos, die voor de gelegenheid was versierd met een paar honderd knuffelbeestjes, afkomstig uit de schier onuitputtelijke voorraad van Spullenhulp. Of dat in C-drie, waar "A Baby Boom" op zaterdag 16 maart zijn reprise beleeft (mede omdat de voor stelling gesubsidieerd wordt uit het cultuurstimuleringsfonds), ook zo zal zijn valt dus nog te bezien. De brandweer rukte vorige week dinsdagmiddag uit naar een vijf-hoog flatwoning aan de Varenstraat, waar een uitslaande keukenbrand was gemeld. De 30-jarige bewoonster zag de vlammen toen ze thuiskwam, nadat ze de kinde ren uit school had gehaald. Op het mo ment van de brand was er niemand thuis. De oorzaak was niet aanstonds te achterhalen; zeker is dat er niets op het fornuis stond. Toen de brandweer arriveerde was het vuur al overgeslagen naar de woonka mer. Er ontstond veel rook- en water schade. De hitte-ontwikkeling was zo hevig dat de vloerbedekking bij de bovenburen forse schade opliep. In de lager gelegen flats ontstond de nodige waterschade. De totale schade wordt geschat op ca. 300.000 gulden. Twee inbrekers zijn zondagmiddag aan gehouden door de politie. Het betreft twee 23-jarige mannen van buitenlandse afkomst, van wie er één geen vaste woon- of verblijfplaats heeft. Een bewo ner van de Haagwinde had gezien dat het tweetal een woning was binnenge gaan en belde meteen de politie. Die snelde met twee surveillance-auto's naar de plaats van de inbraak. In de woning werd een man aangehouden. Diens handlanger werd gesignaleerd in de tuin, maar nam de benen. Na een achtervol ging werd ook hij in de kraag gegrepen. Beide mannen zaten maandagmorgen nog vast op het bureau. De Boekenweek (13-23 maart) wordt dit jaar in Soest gevierd met een drietal opvallende activiteiten, voorzien van klinkende namen op literair gebied: Boudewijn Büch (op 14 maart in C-drie), Marion Bloem (op 22 maart in de bibliotheek) en Carolijn Visser (op 23 maart in C- drie). Alle drie hebben deze auteurs min of meer rechtstreeks te maken met het thema van de Boekenweek: "Eeuwig El Dorado". Zowel Boudewijn Büch als Carolijn Vis ser danken hun bekendheid bij het le zend publiek vooral aan hun reisverha len en ook in het oeuvre van Marion Bloem speelt het reizen een voorname rol. In de Boekenweek van 1996 wordt ook ver weg gekeken: met name naar Zuid-Amerika en het Caraïbisch ge bied. De literatuur van Latijns-Amerika staat dan ook centraal. "Eeuwig El Dorado" is een verwijzing naar de mythe over een koning (El Dorado, hetgeen letterlijk betekent "de vergulde"), die de Europese ontdek kingsreizigers ervan overtuigt dat er er gens in de binnenlanden van Latijns- Amerika een paradijselijk goudland te vinden moest zijn. Het Boekenweekgeschenk, ditmaal ge schreven door niemand minder dan Adriaan van Dis, is ook zo'n verhaal dat zich in vreemde oorden afspeelt. In "Palmwijn", zoals de novelle heet, schil dert hij het leven van een vrouw op een eiland voor de Afrikaanse kust. In het Boekenweek-essay "Het goud van Bonanza" schrijft Carolijn Visser over Nicaragua. En ook het recente werk van Boudewijn Büch en Marion Bloem be vat heel veel "exotische" elementen. SLAS De evenementen in de Soester Boeken week zijn georganiseerd door de SLAS (Samenwerking Literaire Activiteiten Soest), waarin alle literaire instellingen van Soest sinds 1988 vertegenwoordigd zijn: de Openbare Bibliotheek, C-drie, Artishock, Poëziekring Eemland en boekhandel Van de Ven. Doel van de SLAS is het op elkaar afstemmen van de verschillende evenementen op literair gebied en het organiseren van gezamen- lijken activiteiten, met name in de Boekenweek en de Kinderboekenweek. De wijze waarop deze plaatselijke instel lingen elkaar hebben gevonden en met elkaar samenwerken mag uniek worden genoemd. Over de verschillende literaire evene menten tijdens deze Boekenweek in Soest staat uitgebreide achtergrondinfor matie in de door boekhandel van de Ven gesponsorde SLAS-folder, die ver krijgbaar is bij de samenwerkende in stellingen en op andere adressen. Boudewijn Büch heeft inmiddels veel romans en verhalen geschre ven. Tevens schrijft hij columns in de Nieuwe Revue, de VARAgids, Viva, PC Consument, CD-I maga zine en Collect (een blad voor postzegelverzamelaars). Hij is re gelmatig te zien op de televisie bij de VARA met het reisprogramma "De wereld van Büch". Al vijftien jaar reist Büch door het land en trekt volle theaterzalen. Tijdens de Boekenweek 1996 komt hij in het theater van C-drie met een thea trale column. Het thema is reizen en li teratuur. Het theaterprogramma heet "Büch denkt hardop" en bestaat uit twee delen. Voor de pauze praat hij aan één stuk door over onderwerpen als: "Is rei zen leuk? Nee!", "Heeft het zin om schrijver te worden? Nee, in geen ge val!", "Bestaat de Gooise matras? Jaze ker, al is een bordeel in de Achterhoek opwindender" en "Wat is gezelliger: een jaar in het gekkenhuis of thuis achter de kachel?" Tijdens de pauze signeert hij zijn boeken. In oktober is zijn nieuwste roman verschenen: "Geestgrond". Na de pauze gaat Büch in discussie met de zaal. Vragen uit het publiek staat dan niet alleen vrij, maar is zelfs verplicht. Indiscreetheden, impertinentheden en ruzie worden niet gemeden; integen deel, zulk soort zaken worden zelfs aan gemoedigd door Büch die daarover op merkt: "Voor een avond lief-zonder leed is het inhuren van mij buitenge woon onverstandig. Voor zulk soort avonden kan men beter terecht bij Wim Bosboom, Henny Huisman en mevrouw Tensen. Deze mensen zijn uitstekend in staat een avond Costa Brava-plezier te verzorgen, maar daar zie ik toevallig niets in. Omdat er al genoeg narigheid Boudewijn Büch. in de literatuur en op de televisie is, zit er niets anders op dan deze narigheid uit te vergroten. Dat is niet alleen reuze opwekkend, "maar tevens uitermate leerzaam." Boudewijn Büch denkt graag en daar voegt hij zijn meest favoriete dimensie aan toe: hardop denken. De voorstelling is te zien op donderdag 14 maart, aanvang: 20.15 uur. De toe gang is f 20,-/ f 17,50 (cjp/Pas65); di ner-theater f 42,50. Met het "Diner-Theater-arrangement" begint men de avond met een heerlijk drie-gangen menu, voorgeschoteld in het gezellige café. Daarna kan men de avond voortzetten met een bezoek aan Boudewijn Büch. Dit arrangement moet men minimaal drie dagen van te voren reserveren bij de kassa van C-drie, tel. 602 21 88. De schrijfster Marion Bloem treedt op in Soest, op vrijdagochtend 22 maart om 10.30 uur in de Centrale Bibliotheek aan de Albert Cuyp laan 202. Zij leest voor uit haar boe ken en beantwoordt vragen van het publiek. Marion Bloem is vooral bekend door haar boeken over Indische mensen, de problemen van de tweede generatie, het conflict tussen aanpassen aan de Neder landse cultuur en het behouden van de eigen Indische normen en waarden. Ze heeft verschillende populaire boeken op haar naam, zoals haar debuut "Geen gewoon Indisch meisje", "Lange reizen korte liefdes", "Rio", en "Vaders van betekenis". Zij reist vele maanden per jaar over de hele wereld, alleen of sa men met haar man, de arts Ivan Wolffers. In 1995 is van haar verschenen "De smaak van het onbekende", een novelle over kunst en eten en "Muggen mensen olifanten; reizen door een veranderende wereld". In dit boek beschrijft ze haar ervaringen in Nederland, Indonesië, Mali, Oeganda, Australië, Vietnam, Ita lië, Bolivië, Japan en tal van andere lan den. Ook staan er verhalen in over haar jeugd. Het is geen reisverhalen boek in de zin zoals wij het kennen, maar een boek waarin de schrijfster probeert te analyseren hoe de wereld aan het veran deren is, hoe de westerse en oosterse cultuur elkaar beïnvloeden, elkaar te genwerken, afhouden. Hoe een onont koombaar proces van integratie bezig is, een proces waar de mensheid al eeu wenlang mee bezig is. Marion Bloem:"Als je reist moet je je eigen normen en waarden relativeren. Tenminste, als je je wilt open stellen voor andere culturen. Ik laat gewone mensen zien, die hun gewone leven lei den. In mijn boeken wordt veel gereisd. Reizen over de wereld, reizen door de tijd, reizen in de liefde. Het zijn allemaal Marion Bloem. aspecten van hetzelfde, namelijk de wil om grensverleggend bezig te zijn, om jezelf te ontstijgen. Vrouwen die hun dromen willen doorprikken gaan reizen. Zij willen de confrontatie aangaan met het onbekende om het zich daarna weer eigen te maken. Vrouwen die hun dro men willen koesteren blijven thuis. Hooguit lézen ze over hun dromen. Je kunt natuurlijk dromen van een grote liefde, met alleen gelukkige momenten. Als je hecht aan zo'n droom ga je niet op reis. Je wilt de mystiek bewaren, het idee dat geluk mogelijk is." Vrijdag 22 maart in de Openbare Bibli otheek, aanvang 10.30 uur. De toegang is vrij. Hef boekenweekessay 1996 is ge schreven door Carolijn Visser. Het heet "Het goud van Bonanza", en is in de Boekenweek voor fl. 4,95 te koop. De schrijfster is op 23 maart te gast in C-drie. Carolijn Visser werd in 1956 geboren te Leiden en groeide op in Zeeland. Ze reist al vanaf haar vijftiende. Ze schrijft vooral over gewone mensen in min of meer gewone omstandigheden en is minder geïnteresseerd in brandhaarden. Over brandhaarden wordt al genoeg geschreven, vindt ze. In 1982 verscheen haar eerste boek, "Grijs China", een intrigerend verslag van een reis door een somber land met mensen die alleen schoorvoetend met haar durfden te praten. Daarna schreef ze "Alle dagen vrij", een bundel artike len over jongeren in de jaren zeventig en tachtig. In het boek "Aan het einde van de re genboog" doet zij verslag van een ver blijf van een half jaar tussen goudzoe kers in Costa Rica. Een aantal andere boeken van haar zijn: "De koude heu vels van Mongolië" (1991), "Hoge bo men in Hanoi" (1993), "Brandend zout" (1994), "Ver van hier" (1995), een bundeling van haar mooiste verhalen. Carolijn Visser kan zich een leven zon der reizen niet meer voorstellen. Ze kan Carolijn Visser. niet lang op één plek blijven: "Mijn pro bleem is meer: als ik in Nederland ben, verlang ik vreselijk naar China of naar Costa Rica, en als ik in China ben, ver lang ik vreselijk naar Malawi. En zo is er altijd wat." Zaterdag 23 maart in C-drie; aanvang: 20.15 uur. De toegang is f 7,50. Tijdens een technische verkeerscontrole zijn dertien bestuurders van brom- en snorfietsen bekeurd. De bonnen werden hoofdzakelijk uitgeschreven, omdat de voertuigen waren opgevoerd of te veel decibellen produceerden. Sommigen droegen geen helm. Eén bromfiets werd voor technisch onderzoek meegenomen naar het politiebureau. De controle werd donderdagmorgen gehouden op de Stadhouderslaan. De politie hield ze ventien mensen staande. Als gevolg van vernieling van de twee spoorbomen voor fietsers bij de overweg tussen de Ossendamweg en de Nieuwe- weg, zijn de alarmbel en de lichten van de installatie even van streek geweest. Dat was zaterdagmorgen om een uur of drie. De politie werd op de hoogte gesteld door buurtbewoners die wakker waren geworden van het geluid van de bel. De politie verwijderde de afgebroken spoor: bomen en seinde de Nederlandse Spoorwegen in. In de omgeving trof de politie even later jongelui aan, maar die beweerden niets met het voorval te ma ken te hebben. Drie Soesters van 27, 26 en negentien jaar hebben diverse diefstallen bekend. Ze zijn inmiddels op vrije voeten ge steld, maar moéten zich in het voorjaar voor de rechter verantwoorden. Het drietal bekende vorige week een auto te hebben gestolen in Soest. Eer der hadden ze ook al een wagen gesto len in Amersfoort (die later werd terug gevonden in Soest). In dezelfde stad was een andere poging tot autodiefstal mis lukt. De Soesters hoestten verder op dat ze een bromfiets hebben gestolen en geheeld en dat ze in Zwolle geld en kof fie uit een autowasserette hebben ont vreemd. Onbekende daders hebben vorige week tevergeefs geprobeerd in te breken in twee woningen aan de Verlangde Tal malaan. Van het ene huis werd een raam geforceerd, maar de daders werden hier vermoedelijk afgeschrikt door het alarm, dat in werking trad. De politie trof in de omgeving nog een tas aan. Van het andere huis werd de achterdeur beschadigd, maar ook hier kwamen de daders niet verder, waarschijnlijk omdat de hond aansloeg.

Soester Courant | 1996 | | pagina 15