Soest graaft poelen in landschap r\ CsSln nieuws groeneveld art/ióHocK Vriends< Hulpv 1CUL TUUR& WÉLZUNt Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS 60311 19 WOENSDAG 6 MAART 1996 SOESTER COURANT PAGINA 18 Poppenspel 'Boebele, het circuskind' Workshop flamenco Cursus theatersport RMA-concert met klassieke gitarist Voor voortbestaan amfibieën, reptielen en insekten Soester Courant VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Natuur O) Nabij IVN-wandelingen in Baarnse Bos en landgoed Buitenzorg Lezing over cursus 'De rivier in gaan' Wie aan politiek doet leest de Soester Courant l SPULLENHULP Kamerkoor Tourdion in Groeneveld Roofvogels zijn rotbeesten Een groene baby Kinderkledingbeurs speelzaal 'De Bron' Matineeconcert in kasteel Groeneveld IR^pl/l/ÏNKEL Een druppel op een gloeiende plaat Kennismaking met paranormale op nuchtere wijze Kinderparadijs De Vrije Teugel 26e rommelmarkt van SWS in de Schoof A/QENSDAG 6 'Chungking Express' Toon Roos Quartet Oecumenisch Kerkelijke bi Muziek in l Wie vergelijkt leest de Soester Courant DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Woensdag 13 maart: Eens zag de wereld er heel anders uit. Kinderen hadden vleugeltjes en vissen zwommen door de lucht. Het was een vrolijke boel. Iedere dag was er feest. Een groot circus. Tot... op zekere dag Lang Poot verscheen. Met zijn boze oog nam hij alle kleur weg uit de wereld. Het water werd zwart, de huizen, de bomen, de bergen, de mensen. Boebele, een meisje met vleugeltjes, weet steeds te ontsnappen aan zijn boze oog. Als Boebele probeert om haar lief ste vriendje, de vis Bluppie, te vinden in het zwarte water maakt Lang Poot haar vleugeltjes nat. Nu kan ze niet meer vliegen. De jaloerse Lang Poot sleept haar naar de diepste plek in de doolhof zee, waar geen mens kan leven zonder luchtbelletjes. Vis Bluppie waarschuwt de circusmensen en samen wensen ze de zwarte muur, waarachter de doolhofzee is, weg. Met zijn laatste luchtbelletjes op zak gaat Bluppie Boebele achterna en bevrijdt haar. Beiden ontdekken het geheim waardoor ze Lang Poot kunnen verslaan... "Boebele het circuskind" is een sprookje over fantasie en werkelijkheid, met pop pen en schimmen. Geschikt voor kinde ren vanaf 5 jaar. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: f 7,50 (kinderen) en f 10,- (volwassenen). Vrijdag 15 maart Flamenco kennen veel mensen: het is ritmisch, er wordt gestampt en zwierig gedraaid. Tijdens de workshop maken de deelnemers kennis met een aantal technieken en het beroemde klappen. De Spanjaarden noemen dat las Palmas. Sevillanas is een Spaanse dans, be- staande uit vier coupletten, de "coplas". In de workshop wordt een begin met deze dans gemaakt. Sevillanas stamt uit de 17e eeuw en werd gedanst als hof dans. In een moderne opzet wordt Sevillanas in de Spaanse discotheken en cafés nog steeds gedanst. Iedereen is van harte welkom, mannen, vrouwen en kinderen vanaf 10 jaar. De dans is geschikt voor jong en oud. Mis schien een idee om met het hele gezin te komen? Wie deze zomer Spanje als vakantieoord kiest, kan zich vast een beetje voorbereiden op de danscultuur. De dans wordt geleerd onder begelei ding van de gitarist Jan Gemke, die de opzwepende muziek speelt op zijn Spaanse gitaar. Docente Helena Jansen, die zelf regelmatig optreedt, geeft de workshop op 15 maart van 19.30 tot 20.30 uur in C-drie, Willaertstraat 49 in Soest. Inschrijven: 602 21 88 (9.00- 16.30 uur). Prijs: f 12,50 p.p. Vanaf 25 maart: Het is heerlijk om in spel op te gaan, spontaan te durven reageren op wat de ander doet, zonder daarbij eerst veel na te denken en je mee te laten nemen door je fantasie. Voor de meeste men sen is dat echter gemakkelijker gezegd dan gedaan. Bijna allemaal kennen we de angst om niet leuk of origineel ge noeg óf juist gek gevonden te worden, En die angst zorgt er vaak voor dat we blokkeren, niet "gewoon" onszelf durven zijn. De Amerikaanse acteur Keith John- stone heeft allerlei spelopdrachten ont wikkeld om deze blokkade te verminde ren èn om beter te leren samenspelen. In de nieuwe cursus Theatersport gaan de deelnemers met deze spelvormen aan de gang onder leiding van Lieke van de Mooren. De cursus is bedoeld voor mensen met en zonder improvisatie-er varing. Het doel is om te leren vertrou wen op je improvisatievermogen en wat je voelt om te zetten in spel. De technie ken van Johnstone worden in de acht lessen toegepast. Informatie en opgave: C-drie, Wil laertstraat 49, tel. 602 21 88. De cursus start op maandagavond 25 maart, van 20.00 tot 22.00 uur, en kost f 95,-. Op zaterdag 16 maart wordt in de RMA Muziek- en Dansschool in Amersfoort een concert gegeven door de klassieke gitarist Miloslov Matousek. Miloslav Matousek studeerde gitaar aan het Franz Liszt College in Weimar bij prof. Roland Zimmer. Zijn eerste inter nationale succes bereikte hij als prijs winnaar van het befaamde "Concours International de Guitare Radio-Paris" in 1980. Vervolgens won hij in 1981 het Altirio Diaz Concours in Caracas. Daarna studeerde Matousek in London bij de bekende Engelse luitist Nigel North en bij docent en componist John Duarte. Inmiddels is Matousek een veel gevraagde musicus. Hij speelt als solist, in ensembles, en vormt een gitaarduo met Milan Zelenka. Van dit gitaarduo verscheen onlangs de CD "Guitareo" (1995). Zijn concerten voerden hem naar Engeland, Frankrijk, Duitsland, Griekenland, Nederland, Polen, Roe menië en Venezuela. Op dit concert speelt Matousek werken van Liobet, Tesar, Sainz de la Maza, Barrios en Ruiz-Pipo. Het programma wordt verzorgd door het gitaar-ensemble van de muziek school. Onder leiding van Pavel Steidl speelt het ensemble het gitaarconcert in d van Antolno Vivaldi. Het concert be gint om 19.30 uur in de RMA Muziek- en Dansschool te Amersfoort. Toegang f 10,-; RMA-leerlingen f 5,-. In opdracht van de afdeling Groen Milieu wordt deze week ter hoogte van de Jachthuislaan een aantal poelen in het buitengebied gegraven. De poelen zijn bedoeld om het voortbestaan van kikkers, padden, salamanders en dergelijke te verzekeren. Dieren die zowel op het land als in het water leven. Vroeger legden boeren dergelijke poe len aan, veelal op een kruispunt van slo ten, als drinkplaats voor het vee. Door het in zwang komen van weidepompjes verdwenen deze drinkpoelen uit het landschap. Met als gevolg de teruggang van niet alleen amfibieën en reptielen, maar ook libellen en vlinders, en plan ten als lisdodde, koekoeksbloem, water violier en krabbescheer. Ingevolge het door de gemeenteraad in 1992 vastgestelde Landschapsbeleids plan wordt een verbindingszone van natte gebieden gerealiseerd van de Wieksloot, via Pijnenburg, de Jachthuis laan en de Stadhouderslaan naar de Eem. Subsidie Met de aanleg van de beoogde dertig poelen is een bedrag van circa 60.000 gulden gemoeid. De eigenaren/pachters op wier grond een poel wordt aangelegd krijgen van Landschapsbeheer Utrecht en de gemeente een subsidie van 75 procent van de kosten. Op die manier kunnen deze particulieren op relatief goedkope manier in de praktijk meewer ken aan kleinschalige natuurontwik keling. De belangstelling van de zijde van de eigenaar/pachters voor aanleg van poelen ontwildcelt zich positief. Zo ondervindt de gemeente bijvoorbeeld medewerking van o.a. het Particulier Kroondomein, als eigenaar van percelen tussen de Jachthuislaan en de Biltseweg, alsmede van de betrokken pachters al daar. De poelen, die de gemeente aanlegt, variëren in oppervlakte van 50 tot 300 vierkante meter. Ze zijn ongeveer 1.50 meter diep. Dat is voldoende om de voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg IVN-Eemland pakt stevig uit deze week. Zondag 10 maart is er een natuurwandeling in het Baarnse Bos, beginnend om 14.00 uur naast café-res taurant "De Generaal", gelegen bij de overweg bij NS station Baam (inlichtin gen tel. 601 77 89). Op zaterdag 16 maart (06.00 uur) is er een vroege-vo- gel-wandeling op het landgoed Buiten zorg, gelegen naast (boszijde) Kasteel Groeneveld, waar gestart wordt vanaf het parkeerterreintje aan de Raven- steinselaan (inlichtingen tel. 602 09 20). Zondag gaan dé deelnemers dus naar het Baarnse Bos, ca. 80 ha groot en in de 18e eeuw (1745) in de z.g. Barokst ijl aangelegd. Het bestaat uit rechte lange doorzichtlanen, twee vijverpartijen en grasveldjes en vormt een zogenaamd Sterrenbos. Opmerkelijk is de grote vij ver (de "Grote Kom") met de z.g. op verschillend niveau gelegen banket- oevers. Deze vijver is een centraal gele gen punt in een rechthoekig gebied, waar meerdere wandelwegen op aan sluiten. Interssant zijn de eveneens in de 18e eeuw aangelegde loofwandelpaden (z.g. berceaus) die in ons land zeldzaam zijn. Aan beide zijden dicht beplant met beu ken en eiken werd zodanig gesnoeid dat een bebladerde overkapping ontstond, die in die tijd diende te voorkomen dat de flanerende dames uit de hogere fi nanciële stand de blankheid van haar huid door zonne-invloed zouden verlie zen. Omstreeks 1757 verkocht de toen malige eigenaar Jan Deutz het Baarnse Bos aan het Koninklijk huis. Sinds 1981 is Staatsbosbeheer eigenaar en vormt het een onderdeel van de boswachterij "De Vuursche". Evenals de in vorig decennium met veel succes uitgevoerde sanerings- en reno vatiewerken op het landgoed Groe neveld krijgt het Baarnse Bosgebied van S.B.B. op gelijke wijze een grondige opknapbeurt ter verkrijging van een meer gevarieerd loofhout/naaldhout bestand met instandhouding van het in goede staat verkerende beuken/eiken bestand, evenals de lindeboomvegetatie om de z.g. "lindenkom". Zaterdag zijn op Buitenzorg de vogels aan de beurt. Trekvogels komen zo langzamerhand terug, maar voor alle vogels is de paartijd aangebroken. En dat willen ze weten ook... Het betekent de verovering van een eigen stekkie met een eigen meissie en dat laat je dan met de zoetste, tevens luidste tonen horen. Misschien is het tijdstip niet mens vriendelijk, maar ze doen dit bij voor keur zo vroeg mogelijk. En het leuke is (een goed verstaander heeft maar een half woord nodig) dat je ze aan hun ge luid kunt herkennen...! Daarom staat een stel gidsen gereed die een speciale antenne hebben voor deze geluiden. Het zicht van donker naar licht wordt op deze wandeling steeds beter, dus neem s.v.p. een goede verrekijker mee. Aan gezien men in deze "concertzaal veel naar boven zal kijken wordt bij slecht weer waterdicht schoeisel aanbevolen. Op woensdag 13 maart vindt de laatste van de vijf lezingen in C-drie plaats, georganiseerd door Anita Ansinger en Sylvia van Welzenis. Het gaat ditmaal om een introductie op de cursus "De ri vier ingaan" van Hannah van Buuren, die vanaf april in Soest wordt gegeven. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Toegang f 15,-. In of buiten ons gebeuren er soms overwachte, maar schokkende of ver warrende dingen waardoor we innerlijk voelen dat we veel zaken niet meer kun nen laten voortkabbelen, zoals we graag zouden willen. De drang om met rust gelaten te worden strijdt met de dieper verscholen roep in ons hart om te zien wat er verandert en wat zich aan nieuwe mogelijkheden voordoet. De stichting Poort benadert dit verschijnsel op spiri tuele wijze, ervan uitgaand dat ieder mens een aardse en een hemelse com ponent heeft. Grote verschuivingen maken duidelijk dat zich iets geestelijks, iets kosmisch in de aardse vormen wil wringen. Vanuit een dimensie die we niet kennen boe zemen deze veranderingen ons angst en afweer in, met chaos en verwarring als gevolg. Door onszelf te leren kennen, met anderen die weten dat psychologi sche, economische of sociale redmidde len geen oplossing meer bieden, kunnen we de veranderingen stap voor stap na deren en een ander mens worden. De cursus "De rivier ingaan I" bestaat o.a. uit oefeningen, meditaties en veel "huiswerk", waardoor men leert een "open schaal" te zijn voor die kosmische veranderingen. (De cursus wordt gege ven op de woensdagavonden 3 en 17 april, 8 en 22 mei, 5 en 19 juni door Hannah van Buuren, spiritueel schrijf ster en lerares, en Maria Hillen, spiri tueel schrijfster en spiritueel therapeute. De kosten zijn f 420,-. Voor meer infor matie: Anita Ansinger, tel. 6020335. Hannah van Buuren. kringloopcentrum Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Het Soester kamerkoor Tourdion treed op zondag 17 maart op tijdens de Kamermuziekdag voor amateurs in Kas teel Groeneveld te Baam. Het concert wordt gegeven om 12.00 uur in de Hasselaerzaal. Het kamerkoor, dat inmiddels driejaar bestaat, is een hechte, enthousiaste groep. Het repertoire is buitengewoon gevarieerd: middeleeuwse madrigalen, Christmas carols, volksliedjes en andere klassieke en moderne liederen. Het meeste wordt a capella gezongen. Elke maandag wordt er gerepeteerd van 20.00 tot 22.00 uur in basisschool 'De Wegwijzer' aan de Willaertstraat. Voor tenoren en sopranen is nog plaats. Wie er oren naar heeft kan contact opnemen met Margriet Hagen, tel. 602 24 86. kans op droogvallen in de zomer zo klein mogelijk te houden. Het is na de aanleg niet nodig dieren of planten uit te zetten. Als de poel geschikt is komen die vanzelf. Wel is aanvankelijk afraste ring van poelen in weilanden nodig om het vertrappen en afkalven van de oevers te voorkomen. Ook is regelma tig onderhoud noodzakelijk. Van tijd tot tijd moet een deel van de waterplanten worden weggehaald om verlanding te gen te gaan. Eens in de drie tot 5 jaar is uitbaggeren gewenst. Het onderhoud kan het best plaatsvinden in de maan den september en oktober. De jonge amfibieën zijn dan het land opgetrokken en er overwinteren dan nog geen dieren in de modder op de bodem van de poel. "Koffiedrinken met de boswachter", de maandelijkse talkshow van Kasteel Groeneveld over bos, natuur en land schap gaat op zondag 10 maart over de roofvogels: niet de populairste dieren. Roofvogels - of het nu kiekendieven, buizerds, sperwers of rode wouwen zijn - hebben nu eenmaal niet zo'n hoge "aaibaarheidsfactor". Maar het gaat wel goed met ze. Hun aantal neemt fors toe. Maar hoe komt dat? Is de oorzaak wel positief te noe men? Komt het misschien omdat er zo veel doodgereden dieren langs de kant van de weg liggen? Zijn roofvogels ei genlijk "rotbeesten", om het maar eens populair uit te drukken? Voordat de roofvogels aan een negatief imago gaan lijden en heel Nederland ze met veel jagers liever kwijt dan rijk is naamt Staatbosbeheer-boswachter Huub Berger ze onder de loep. Waar komen ze vandaan? Waren ze altijd al aanwezig in het Nederlandse landschap? Of zijn ze door de mensen hier heen gebracht. Wat voor functie hebben ze in ons landschap? Of zijn ze er alleen maar voor zichzelf? Een feit is wel dat de roofvogels geen natuurlijke vijand heb ben. Alleen de mens is in staat ze uit te roeien- Wat voor roofvogels zijn er eigenlijk? Hebben ze allemaal een kromme snavel of is een roodborstje bijvoorbeeld ook een roofvogel? Welke fantasieverhalen bestaan er over roofvogels. Zijn ze echt concurrenten van de jagers? Zijn ze agressief? De roofvogel van onder en van boven, van binnen en van buiten. De roofvogel vroeger, nu en straks. Huub Berger kent ze goed en kan er eindeloos over vertel len. Maar vragen stellen kan natuurlijk ook. Jagers, natuurbeschermers en an dere geïnteresseerden zijn van harte welkom! "Koffiedrinken met de bos wachter": zondag 10 maart, koffie: 10.30 uur, aanvang 11.00 uur. Toegang f 3,- per persoon, inclusief koffie. ft) <f> Milieutip - vanMilieu defensie Soest Wie voor het eerst "hardop" aan kinde ren begint te denken wordt al snel over spoeld met informatie en advies. Veel goed bedoeld advies van ouders en vrienden en nog veel meer advies van fabrikanten en tijdschriften. Fabrikanten bezoeken u desgewenst zelfs thuis met "blije dozen" vol cadeautjes en (vooral) reclame. Het valt niet mee om met al deze informatie de beste beslissingen te nemen. Om milieubewuste aanstaande ouders, en ouders van kleine kinderen op weg te helpen bij hun keuzes, heeft de Milieutelefoon een boekje uitgegeven. Het boekje heet "Een groen begin, milieuadvies voor vaders en moeders" en kost f 12,50. In dit boekje vindt u veel informatie over milieu- en gezondheidsaspecten van baby- en kinderverzorging. Aan de orde komen bijvoorbeeld de baby- en kinderkamer met informatie over twee dehands meubels en ruilbeursen, op knappen van meubels met kind vriendelijke verf, matrassen, gordijnen en vloerbedekking. Verder vindt u in het boekje informatie over luiers met een adreslijst van lüierwascentrales, zelf de luierwas doen, biologische babyvoeding, op reis met kleine kinderen, kleding, babyverzorgingsmiddelen, speelgoed en nog veel meer. U kunt het boekje bestellen bij de Milieutelefoon: 020- 626 26 20. De Milieutelefoon is de consumenten- informatielijn van de Vereniging Milieu defensie. De Milieudefensiegroep Soest is een van de meer dan honderd milieu- defensiegroepen die zich inzetten voor een beter milieu. Wilt u meer weten of actief worden, bel dan tel. 601 65 97. Op zaterdag 16 maart houdt de peuter speelzaal De Bron (Wiardi Beekman- straat: onder Honsbergen/Hoogvliet) de jaarlijke zomerbeurs. Een goede ge legenheid om (nog goede) kinder kleding in de maten 50 t/m 176 te (ver)kopen. De helft van de opbrengst is voor de peuterspeelzaal, die er nieuw spelmateriaal van aanschaft. De kleding moet schoon en heel zijn en er nog goed uitzien. Inname: vrijdag 15 maart 19.00-21.00 uur; verkoop: zater dag 16 maart 10.00-11.30 uur; afreke nen en terughalen: zaterdag 16 maart 14.00 uur. Niet afgehaalde kleding gaat naar een goed doel; de opbrengst is voor de peuterspeelzaal. De kinderkledingbeurs heeft nu ook baby-artikelen (kinderwagens, baby meubels, maxicosy e.d.); ook daarvan wordt een deel van de opbrengst (in overleg) bestemd voor De Bron. u Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 'Tijdgenoten van Vermeer' in Delft De afgelopen weken werd je er bijna letterlijk mee doodgegooid: het was Vermeer, Vermeer en nog eens Vermeer wat de klok sloeg. Boeken, documentai res, aanbiedingen, lezingen, er was van alles over Vermeer! Nu is dan de kogel door de kerk: er zijn géén kaarten van de Vermeertentoonstelling in de voor verkoop meer; alleen op de dag zelf aan de dagkassa van het Mauritshuis is nog een zeer beperkt aantal kaarten beschik baar... Voor de mensen die hierover teleurge steld zijn is er wellicht een troost: bij de VW/ANWB Soest zijn vanaf heden kaarten verkrijgbaar voor de tentoon stelling "Delftse meesters, tijdgenoten van Vermeer" in museum het Prinsen hof te Delft. Het betreft dan werken van o.m. Paulus Potter, Pieter de Hoogh, Carel Fabritius en Jan Steen, voor wie allen geldt dat ze een grote belangstel ling hadden voor het perspectief en de werking van het licht. Bij de werken van Vermeer is dat ook heel duidelijk te zien. Vermeer is zonder twijfel de bekendste van deze Delftse meesters; duidelijk is echter ook dat zijn werken er zonder de inspirerende in vloeden van de werken van de andere Delftse meesters anders uit zouden heb ben gezien! In het Prinsenhof in Delft zijn gelijktij dig (1 maart t/m 2 juni) met de Ver meertentoonstelling in Den Haag ruim 50 werken te zien van Vermeers tijdge noten. Toegangskaarten kunnen bij de VVV Soest gereserveerd worden; de prijzen bedragen f 9,- voor volwassenen, f 7,- voor kinderen 12-16 jaar/cjp/65+ en f 2,- voor kinderen tot 12 jaar en Museumjaarkaarthouders. Voor de gelukkigen die al naar de "echte" Vermeertentoonstelling toegaan, kan deze expositie een goede aanvulling bieden, die een nog completer beeld van de schilder Vermeer kan geven! KASTEEL VOOR BOS, NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035-542 04 46 De Baarnse Muziekkring organiseert op zondag 10 maart een matineeconcert in de Hasselaerzaal van kasteel Groene veld in Baarn. Prunella Pacey (viool) en Lauretta Bloomer (piano) spelen wer ken van Johann Nepomuk Hummel, Robert Schumann, Claude Debussy, Antonin Dvorak en Johannes Brahms. Aanvang 16.00. Toegang f 12,50. Prunella Pacey. Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Als het over handel met de Derde We reld gaat hoort men vaak zeggen dat het wel goed is, maar dikwijls vaak toch maar een druppel op een gloeiende plaat. Toch hopen we dat zo'n opmer king u er niet van zal weerhouden pro- dukten van de producenten uit de Derde Wereld te kopen. Laten we ervan uit gaan dat, gezien de onmetelijkheid van de Derde Wereld, de vergelijking met de druppel wel juist is. Helaas is dat zo, want een flinke regen bui zou daar zeker welkom zijn en het blijft vaak bij een enkele druppel. Maar de gloeiende plaat gaat niet op! Dat zou inhouden dat er geen of weinig effect zou zijn of dat de handel zinloos is. Als men kijkt naar dat wat in veel gevallen bereikt wordt, dan is het tegen deel waar. De druppel valt heel vaak op vruchtbare aarde. In Azië, Afrika en Latijns Amerika zijn veel projecten ge slaagd door de impulsen van de alterna tieve handel. Daar zijn inderdaad struc turele verbeteringen te zien voor de aan gesloten producentengroepen. Daardoor kon men een betere huisvesting realise ren, terwijl gezondheidszorg, onderwijs, voeding en betere verzekering voor vele gezinnen mogelijk werd. Probeer dus van de druppels van "milde regen" te maken, dan kunnen nog meer mensen van de alternatieve handel pro fiteren. De Wereldwinkel is dagelijks (behalve maandag) van 09.30 tot 17.00 uur geo pend. Spirit wil iedereen op een nuchtere ma nier kennis laten maken met het para normale. Dit gebeurt door middel van workshops in het binnen- en buitenland en door diverse cursussen. Een keer in de twee weken organiseert Spirit een openbare avond om ook degenen die hier nog geen kennis mee hebben ge maakt een kleine indruk te geven van de paranormale wereld. Op donderdag 7 maart houdt Spirit een openbare avond in buurthuis de Engh. Bij de entree wordt iedereen voorzien van een toegangsnummer, en aan de hand van deze nummers zal Greet Vermeulen hel derziende waarnemingen doen. De avond begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.15 uur. Voor informa tie en reserveringen, tel. 602 19 62. De toegang kost f 7,50 gulden. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag 7 maart Vandaag komen de dames van de crea tieve groep weer mooie dingen maken. Vrijdag 8 maart Nils, Angela, Mariska en Lorenzo ko men hun feest vieren. Ze nemen vrien den en vriendinnen mee. Ook vanavond is het feest, want dan viert Patricia haar kinderverjaardagdisco, dat wordt dus swingen voor haar gasten. Zaterdag 9 maart Vandaag vieren Desiré, Barbara, Marjo lein en Gina hun verjaardagsfeest. Maandag 11 maart Vandaag komt de Insingerschool voor het project velletjes met groep 1 en van daag komt ook de Driesprong met groep 4 voor het project knaagdieren. Mitchel is jarig en komt met een hele groep dit vieren. Dinsdag 12 maart Vanmorgen komt de Prins Willem Alexanderschool met groep 1 voor het project velletjes en vanmiddag komt deze school weer maar dan met groep 2 voor hetzelfde project. Woensdag 13 maart De Wethouder de Haan school komt vanmorgen voor het project knaagdie ren. Vanmiddag is er een voorstelling van theatergroep "Het kleine geluk". Een voorstelling over een prinsje die op zoek is naar een hele bijzondere sleutel. Na de voorstelling worden er nog alle maal leuke activiteiten gedaan. Om 14.00 uur begint het en het is om 16.00 uur afgelopen. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 6012527 tel. 6021987 tel. 6019546 De rommelmarkt van Stichting Wel zijnswerk Soest is in aantocht: op zater dag 20 april is het weer zo ver. De 26e rommelmarkt zal plaatsvinden in en om het centrum De Schoof (Molenstraat 142). De organisatie wil nu al een beroep doen op alle inwoners om aan de rommelmarkt te denken bij het oprui men van zolders en kasten. Gedacht wordt aan kleding, huishoudelijke arti kelen, speelgoed en goederen uit oma's tijd. Ook boeken zijn weer welkom. De opslagruimte is dit jaar weer in het gebouw bij de dependance van het Griftland College aan de ir. Menkolaan (de ingang rechts naast het gebouw). Wie spullen heeft kan hier terecht op zaterdagmorgen tussen 9.00 en 12.00 uur. Voor het laten ophalen van spullen kan men op werkdagen tussen 19.00 en 22.00 uur bellen: tel. 601 44 41. De spullen kunnen ook op een van de vol gende adressen ingeleverd worden: Tal- malaan 35; Dorresteinweg 51; Vosse- veldlaan 57; Prins Bernhardlaan 36; Margrietlaan 19; Oranjelaan 42; Wilhel- minalaan 10; Noorderweg 45; Emma- laan 10; Valeriaanstraat 98; Braamweg 69; Julianalaan 6; Betje Wolfflaan 2; Colenso 162; Kerkpad ZZ 118; Kam perfoeliestraat 16; Bosstraat 5; Draailier 8; Zonnedauw 24; Hellingweg 26; Beetzlaan 14; Prins Hendriklaan 17; Buntweg 18; Schaepmanstraat 14; Bartolottilaan 5; Duinweg 26; Schaep manstraat 75; Pelikaanweg 16; Lange Brinkweg 42. 't Schoofje Leswerkplaats Het Schoofje is elke dins dag geopend van 9.30-11.15 uur. Graag dinsdag of donderdag (voorafgaand) tussen 10.00 en 12.00 uur aanmelden via De Schoof, tel. 601 76 15. Op 12 maart gaan we via de paper-point tech niek paaskaarten maken. Winkelwerkplaats Het Schoofje is open op dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur voor informatie, opgave en inbreng verkoop. Op donderdagmiddag van 13.30-15.30 uur is de winkel- werkplaats alleen open voor de verkoop van artikelen. Bingo-avond De bingo avonden in De Schoof begin nen steeds om 20.00 uur en vanaf 19 30 uur is de zaal open. Er worden tien rón den gespeeld en er vindt altijd een ver loting plaats. Deze avonden zijn bijzon der gezellig, dus dat is op zich al een reden om eens te komen. De eerstvol gende bingo is op zaterdag 9 maart De kosten zijn f 10,- per plank voor tien ronden. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 1 Donderdag 7 maart: Als dank voor het succes van zijn fi|m "Pulp fiction" mocht Quentin Tarantino van zijn distributiefirma Miramax een serie buitenlandse films selecteren om onder de noemer "Quentin Tarantino presenteert": uit te brengen in de Ame rikaanse art-housebioscopen. Als eerste koos Tarantino "Chungking Express", een hoogst originele film uit HongKong met een heel eigen stijl van vertellen en van filmen. Een film die met zijn bra-, voure het enorme talent toont van zijn maker, Wong Kar-Wai. In een drukke wijk van HongKong, die barst van de kruidenwinkeltjes, restau rants, hotelletjes, gokhallen en bars, be vindt zich de snackbar Midnight Express, voor agent 663 en rechercheur 233 de favoriete plek om even bij te komen. Laatstgenoemde is verlaten door zijn vrouw. Door veel te hardlopen en daar door te zweten hoopt hij geen vocht meer over te houden voor tranen. Maar liefdesverdriet mag slechts een maand duren, vindt hij. Daarom neemt hij zich voor verliefd te worden op de eerste de beste vrouw die de snackbar zal binnen komen. Het is een dame met een op zichtige blonde pruik en een zonnebril, die bezig is een heroïnesmokkel op touw te zetten. Ook agent 633 is door zijn vriendin, die stewardess is, in de steek gelaten. Faye, de serveerster in Midnight Express pro beert hem te troosten. Zonder dat 633 het merkt weet ze dagelijks in zijn flat door te dringen. De film lijkt gemaakt op het tempo van de hectische polsslag van HongKong, De freeze frames, slow motions, plotse linge snelle overgangen en opzettelijke schokkerige beelden sluiten perfect aan bij het verhaal. Om de Filmkrant te ci teren: "even verfrissend als virtuoos". Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65 f 6,-. Zaterdag 9 maart: De beste manier om jazz te horen is nog altijd het bijwonen van een optreden. Ondanks de verbluffende mogelijkhe den van de moderne geluidsdragers blijft dit een onvervangbare belevenis. Dit geldt nog meer wanneer een groep alweer andere muziek maakt dan op de meest recente CD. Dit is bijvoorbeeld het geval met het kwartet van saxofonist Toon Roos. Deze groep bestaat al sinds 1984, en is in de huidige bezetting ook al sinds 1992 actief. Er werd destijds begonnen met een repertoire dat voor de helft be stond uit standards en verder uit eigen composities. De laatste kregen al snel de overhand - dit is ook het geval op de in 1993 opgenomen CD "The Human Feel". Hierbij werd overigens op smaak volle maar onnadrukkelijke wijze ge bruik gemaakt van de synthesiser. Maar sinds kort beperkt de groep zich (voorlopig) tot het spelen van standards: stukken die al decennia lang zeer uit eenlopende jazzmuzikanten hebben uit gedaagd tot improvisaties. Een andere verandering ten opzichte van het kwar tet zoals de meeste mensen dat kennen is dat Christoph Erbstoesser gedurende de korte tournee uitsluitend de acoustische piano bespeelt en zijn synthesisers voorlopig even thuis laat. Toch betekent dit niet dat men afstand heeft genomen van de muziek die tot voor kort werd bespeeld en evenmin is te verwachten dat er nu opeens een heel ander Toon Roos Quartet staat te spe len. Mensen die het kwartet kennen zul len naar aanleiding van dit optreden zeker niet teleurgesteld zijn. Alle vier muzikanten zijn dusdanig sterke per soonlijkheden dat ze hoe dan ook hun eigen stempel drukken op de muziek, of er nu standards gespeeld worden of modernere stukken. En wellicht heeft de lange ervaring met het quartet zijn spo ren nagelaten en krijgen de doorgaans vrij oude stukken nu des te meer een frisse benadering. Hoewel Toon Roos als componist tij dens dit concert niet aan bod komt, is er volop de gelegenheid om hem als saxofonist te horen in zijn boeiende im provisaties. Hierin streeft hij, ongeacht de stijl waarbinnen gespeeld wordt, al tijd naar een eigen geluid en een eigen melodie en valt hij nooit terug op voor de hand liggende procedé's. Zeker is dat bij dit optreden van het Toon Roos Quartet herkenbare composities zullen dienen als uitgangspunt voor avontuur lijke improvisaties. Toon Roos Quartet bestaat uit: Toon Roos - tenor- en sopraansaxofoon; Christoph Erbstoesser - piano; Frans van der Hoeven- bas; Dré Pallemaerts - drums. Aanvang: 21.00 uur. Toegang f 7,50. Toon Roos. Aanstaande zonda maart) organiseert d Oecumenisch Avond Raad van Kerken Sc oecumenische vierin „eskerk, Willaertstr drie). Het thema is: Wat vriendschap niet i: wel. Wie kent niet de i mand van wie we dach vriend of vriendin was tieke moment in de st. nood leert men zijn vri zegt het spreekwoord, ren we zelf als we om fronteerd worden me zwakte van een vrier Overschreeuwen we da heidof lopen we liever In een wereld die dan communicatiemiddele wordt doet zich het m schijnsel voor dat men zamer gaat voelen. Rel als paddestoelen uit lcomt het dat het zo n naar elkaar te vinden? Nederlant Platteland Hazepad 22 De afdeling Soest var Bond van Platteland woensdag 13 maart maandelijkse bijeenko Kerkstraat 11b. Aanv: De avond wordt verz Siebe uit Amersfoort vertoond over middel bouwkunst (Romaa kunst). Kom eens de sfeer i avonden. Niet-leden Zaterdag 9 maar Passions-concert met gen van passie-korah Sebastian Bach, do( o.l.v. Remco de Gra uur. Toegang vrij. Zondag 10 maart, muziek voor orgel "Pièce V" van Cés Danses" van Jehan Helmschrott en Hin vorspiele van Thor door Rocus van der Victor Swillens (hot uur. Toegang: eollee Weekend-opvangd Maatschappelijke D Hulp in dringende mi dag, zondag en algen gen, tel. 6245555. SamenwerkingPsj lijn Praktijk voor diagnc begeleiding, opvoed chotherapie. Volgt 6020619. Stichting Hulpdie Hulp aanvragen dag 10.00 uur, tel. (0346 Nazorg borstkank Informatie: Borstki trum Utrecht (BIC), 1 m. vrij. 10.00-13.00 Werkgroep Kind Behartigt de belang' vóór, tijdens en né Informatie: mevr. M Vrouwenspreeku Iedere donderdag 2 ring 31A (Vrouwen (033) 4616612. Als kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke me dag 19.00-21.00 i 18.00 uur; donderd (030) 2322020. Vrouwen in de B Vrouwen die proble rein van de bijstand bij de werkgroep Vri lefonisch dagelijks uur. Soest: tel. Spreekuur: elke 2e 10.00-11.30 uur, in wencentrum, Smits Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijei mensen bij elkaar d op het gebied van 1 bus 3074, 3760 Dl 6014650. VTO-samenwei Vroegtijdige Onde stoornissen bij kini AE Amersfoort, t< Slachtofferhulp Praatpaal en vra£ van misdrijven en 6027719. Slachtofferhul| 24 uur per dag tel Soest, Soestdijk en 23.00 uur: tel. 7.00 uur: via de ir foortse politie, tel Al Anon-groef Steun aan familie veel drinkt of 5415474 Baam. Ouders van eei Landelijke zelfhi adres: Eveline Mc 3765 XR Soest, t Thuishulpcent De THC biedt p£ menterenden, v£ ouders van versta handicapte kindei sief oppassen doo tel. 033-4631334 Thuiszorg/Ma Stichting Thuisz Werk N.O. Utre Grothestraat 74 6019004, fax 60: Jongerensprei Voor jongeren vs 15.30-16.30 uur Wie hulp zoe bij het Centr 11.00 uur, ti

Soester Courant | 1996 | | pagina 18