:ï:ade om Stilte voor de storm in Soestdijk nieuws slijk ia gTDEËü: Nieuw tijdperk aangebroken voor ASBO Overhees e.o. kiest massaal voor behoud postagentschap Tamboerijn Brandweergarage en oefenterrein naar nieuwe plek achter kazerne RDE •ÖïïS! iclamekrant ASBO wil eerste Grondbank van Utrecht beginnen VRIJ DANSEN voor paren Hondenuitlaatbeleid weer onder aandacht van burgers r pagina 2 MAAND: APRIL 5-602 69 14 02 l mooi zijn. i zat u veilig in n doet de rest. WOENSDAG 6 MAART 1996 SOESTER COURANT PAGINA 3 Ontwerp-bestemmingsplan levert (nog) geen echte discussie op Bouwstart op terrein van vijf hectare op Nieuwe Gracht II Blommers: 'Oude industrieterrein ook aanpassen' KLAREN mTROMP KLAREN HTROMP taxaties KLAREN HTROMP hypotheken KLAREN <ÉïRQMP Tandartspraktijk mag in woning Valeriaanstraat BEN DE JONG HYPOTHEKEN Geld gestolen uit kerk BOS en DUIN Honderden steunbetuigingen voor De Beer Met ingang van vrijdag 8 maart: voortaan iedere vrijdag van 22:30 tot 01:00 uur. Plan speelt al in op rondwegdiscussie Vergunning bouw twee woningen na aanpassen tekening ag van 8.00 - 1 7.00 .30 - 1 3.30 uur ;-up en zonnebank. Bij een afslankkuur Dehandelingen) gratis; cellulitecrème t.w.v. 49,- usief de garantie op :wa-bedrijf voor. Wij reparatie gaat kosten, ing met uw verzeke- it. Dat geldt voor alle nst staat er een ver rechtstreeks bij ons 3 doen: even bellen >P/j^H E R 5 T E l De aguna Alizé ist u al vanaf f999,- >er maand? rachtige 2-liter- rconditioning 3.675,-. jna u ook kiest, gingen voorbehouden. nd./20.000 km per jaar. RENAULT EEN EIGEN MANIFR VAN LEVEN Levendige discussies leverde de inspraakavond over het ontwerp- bestemmingsplan Soestdijk vorige week dinsdag niet op, maar het echte vuurwerk zal nog wel komen, voordat de gemeenteraad zich over het plan uitspreekt. Dat gebeurt niet voor volgend jaar juni en dat heeft alles te maken met de hoofdwegenstructuur die over twee we ken in hoofdlijnen wordt vastgesteld, maar waarvan de gedetailleerde invul ling pas in het voorjaar van 1997 ter sprake komt. Onderdeel van de hoofdwegenstructuur is de parallelroute die tussen de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg tot de Burgemeester Grothestraat bij Braamhage moet ko men te liggen en die na 2000 zou moe ten worden doorgetrokken (rondweg). Een gedeelte van de parallelroute valt binnen het bestemmingsplan Soestdijk en gelet op de bezwaren tegen de rond weg in de polder is protest tegen de parallelroute onvermijdelijk. Ferry Lieshout van De Groene Drie hoek gaf alvast een voorproefje. De inkt van de Structuurvisie is amper opge droogd, maar nu wil het college al af stappen van het voorgenomen beleid om het buitengebied onaangetast te la ten. Lieshout vroeg zich onder meer daarom hardop af of de politiek nog wel geloofwaardig is. Als de nieuwe vestiging van Albert Heijn (aan de Burgemeester Grothe straat) klaar is, krijgt de supermarkt een ontsluitingsweg naar de parallelroute. Een aantal burgers is de mening toege daan dat die ontsluitingsweg alleen maar voor Albert Heijn wordt gereali seerd. Lenarduzzi van de Stadhouders laan: "Het bestemmingsplan is toege spitst op de hoofdwegenstructuur. Albert Heijn kan ook worden ontsloten op bijvoorbeeld de Inspecteur Schreu- derlaan. Ik heb twee jaar geleden een huis gekocht. Toen zou er niets veran deren, nu heb ik ineens te maken met een heel ander bestemmingsplan. Je gaat een waardevol gebied aantasten en creëert een bebouwingsgebied in de pol der." Volgens wethouder Pieter ten Hove is het nooit de intentie geweest de ontsluitingsweg voor Albert Heijn te combineren met de parallelroute. Het voormalige raadslid Loet Jansen best- reedt dat. Volgens hem was in eerder stadium gezegd dat AH op de Burge- B AR, G RILL &RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 meester Grothestraat zou worden ont sloten. Pas als dat niet zou kunnen, zou aan de andere kant naar een oplossing worden gezocht. Ontwikkeling In Soestdijk zijn nog meer projecten in ontwikkeling, die daarom nog niet dui delijk in het bestemmingsplan zijn om schreven. Voor Albert Heijn is welis waar een schetsplan op het gemeente huis afgegeven, de bouwaanvraag moet nog worden ingediend. Concrete plan nen zijn evenmin bekend van de nieuw bouw van Braamhage (120 wooneen heden) en van de ongeveer 35 senioren woningen die ernaast worden neergezet, voor onder anderen leden van Groeps wonen Ouderen Soest (GOS). Hetzelfde geldt voor De Lindenhof. De gemeente heeft het overleg met Stibaz, de eigenaar van het gezinsvervangend tehuis, hervat. Waarschijnlijk zal de bebouwingsoppervlakte in het nieuwe plan minder zijn dan volgens het vorige plan van Vahstal, de hoogte blijft nage noeg gelijk, aldus de gemeente. Zoals bekend zal restaurant Darthuizen dit jaar sluiten. Het terrein is verkocht aan een projectontwikkelaar, maar bij het volkshuisvestingsbeleid is door de gemeenteraad bepaald dat op het per ceel aan de Prins Hendriklaan in elk geval niet vóór 1999 zal worden ge bouwd. Voor het terrein van De Vang rail aan de Nachtegaalweg bestaan ook bouwplannen. Het betreffende bouwbe drijf zal echter op z'n minst moeten wachten totdat de resterende gebruikers van het terrein zijn vertrokken en de gemeente haar deel van de grond heeft verkocht. Verder is op dit moment nog niet bekend hoe het bouwplan voor een perceel tussen de Beckeringhstraat en de Nieuwstraat eruit komt te zien. Procedure Tot 15 maart kan de bevolking van Soest inspreken op het ontwerp-bestem mingsplan Soestdijk. Halverwege dit jaar presenteert het college het plan op nieuw, met daarin de eventuele ver werkte reacties van burgers. Vervolgens bestaat tot januari 1997 de mogelijkheid bezwaar te maken tegen het bestem mingsplan dat in juni door de gemeen teraad moet worden vastgesteld. Voor een van de grotere werkgevers in Soest, de ASBO-groep, is op de laatste schrikkeldag van deze eeuw een nieuw tijdperk aangebroken. Op de Nieuwe Gracht II sloeg wet houder Neks Blommers donder dagmorgen de eerste paal in de grond voor het kantoorgebouw. Volgens de planning verrijzen nog dit jaar ook de werkplaats en de grote hal en andere gebouwen van de werk maatschappijen die bijna vijf van de veertien hectare van het nieuwe be drijventerrein in gebruik gaan nemen. De holding investeert in totaal vijftien tot twintig miljoen gulden in de nieuwe vestiging. Het grote voordeel voor de Asbo-groep is dat alle activiteiten en opslag op één terrein kunnen gaan plaatsvinden. De terreinen aan de Nieuweweg, de Dorresteinweg en bij de grens van Amersfoort zijn inmiddels Als het aan wethouder Neks Blommers ligt, wordt het "oude" in dustrieterrein van Soest aangepast aan de moderne eisen. De bewinds vrouw pleit niet voor een "face-lift", maar wil wel de knelpunten in het gebied tussen de Koningsweg, de Vrijheidsweg en de Beukenlaan/ Beckeringhstraat inventariseren. Dat proces in overigens al in gang gezet door de gemeente en is ook reeds besproken met de Soester Zaken- kring. Blommers zei dat donderdagmorgen, nadat ze de eerste paal voor het kan toor van de ASBO-groep had gesla gen. De gemeente zal in een volgend stadium contact opnemen met de bedrijven die op het industrieterrein zijn gevestigd. "Zodat we in samen werking met hen een industrieterrein krijgen, zoals dat tegenwoordig wordt verlangd." verkocht aan particulieren en agrariërs. Het is de bedoeling dat het kantoor van de firma Van Asch in juli naar de Zuidergracht verhuist en dat het huidige onderkomen aan de Industrieweg per 1 augustus kan worden verkocht. Direc teur ing. H.A. van Asch hoopt dat alle geplande bouwwerken in september zijn voltooid. Milieuvergunning Over vijf weken wordt begonnen met de bouw van de werkplaats en zodra de milieuvergunning binnen is, kan bouw bedrijf Van de Grift tevens een start maken met het werk aan de grote hal voor losgestorte materialen en de weeg brug. Deze hal wordt 120 meter lang en dertig meter breed. Omdat het regenwa ter niet in aanraking mag komen met het bouw-, sloop- en bedrijfsafval moet de hal worden voorzien van een dak. Om de werkzaamheden met shovels en andere machines te kunnen uitvoeren, dient de nokhoogte tenminste elf meter te zijn. Volgens het bestemmingsplan mag er niet hoger dan acht meter worden ge bouwd, maar Van Asch zei donderdag dat hij erop vertrouwt dat de vergunning wordt afgegeven. "Ik heb begrepen dat een heleboel mensen snapt dat je deze hoogte nodig hebt. Bovendien mocht Keune tot twaalf meter bouwen, dus waarom wij niet?" De firma Van Asch, opgericht in 1919, staat bekend om onder meer het grond en straatwerk dat het verricht. Niet al tijd is bekend of het materiaal dat wordt aan- en afgevoerd vervuild is of in aan merking komt voor hergebruik. Het be drijf moet dan ook voldoen aan veel wettelijke milieu-voorschriften. De verschillende werkmaatschappijen hebben al enkele certificaten behaald, in de nabije toekomst zal daar nog een aantal aan worden toegevoegd, zodat ze op de 47.000 vierkante meter grond aan alle milieu-eisen voldoen. Regeltjes Van Asch: "We leven in een land van regeltjes en wetten en dat is soms een beetje vervelend. We hopen dat de mi- Er is veel bedrijvigheid op het bedrijventerrein Nieuwe Gracht II, waar donderdag de eerste paal werd geslagen van het nieuwe kantoor van de Asbo- groep. lieu-eisen niet nog strenger worden, omdat er nu eigenlijk al teveel van de bedrijven wordt geëist." Wethouder Neks Blommers reageerde meteen: "Hij klaagt wel een beetje over de regels en wetten, maar hij bestaat er ook van. Voorheen gooiden de mensen hun afval in de tuin, dat mag nu niet meer en daar is Van Asch mee gebaat. Bovendien wordt in elk geval het milieu er schoner van." Over de aangevraagde vergunningen was Blommers helder: "Die gaan gewoon de democratische procedure in." Van het totale bouwplan van ASBO is een maquette van ongeveer drie vier kante meter gemaakt. Die is straks te zien in het nieuwe kantoor. Van Van Asch mag iedere belangstellende komen kijken. In april 1997 houdt ASBO open huis. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp TE KOOP GEVRAAGD Wegens snelle groei en toenemend aantal verkopen vragen wij voor on ze relaties op korte termijn te koop in Soest en omgeving LANDHUIZEN VILLA'S EENGEZINSWONINGEN APPARTEMENTEN iiiinii ii mi gin ii snel, vakkundig en haarscherp onroerend ijih il voor een deskundig hypotheekadvies, rente v.a. 4.4% onroerend goed Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest 035 - 602 74 93 Het college heeft principe-medewerking verleend aan een tandarts om in een woning aan de Valeriaanstraat een prak tijk in te richten en als zodanig te ge bruiken. De tandartspraktijk zal op de begane grond worden gerealiseerd. De eerste en tweede verdieping blijven hun woon functie behouden. In de wijk Smitsveen worden meer wo ningen gedeeltelijk gebruikt voor het voeren van een praktijk. Het bestem mingsplan laat dat ook toe, mits de woonbestemming van het pand de over hand houdt. Het is de bedoeling dat de tandarts praktijk op perceel 48 van de Valeriaan straat wordt gevestigd. HYPOTHEEK AANPASSEN? NIET LANGER DENKEN, NU DOEN. F.C. KUYPERSTRAAT 24 3761 EG SOEST tel. (035)601 95 16 fax (035) 601 66 95 In het weekeinde is ingebroken in zowel de St. Willibrorduskerk als de Wilhel- minakerk. In het kerkgebouw aan de Willibrordusstraat werd de geldbus van de kaarsen leeggehaald en op de Soesterbergsestraat maakten de inbre kers zich meester van het geld dat in de zendingsbusjes zat. Uit het pand van een bedrijf aan de Koningsweg is vrijdag een computer gestolen. Cafq, Restaurant, Party Centrum Informeer naar onze sfeervolle ruimtes Voor Uw bruiloft, receptie, personeelsfeest, vergadering of wat er maar te vieren is. Soest Tel. 035 - 602 23 44 Fax 035 - 601 44 22 Het moet de eerste van de pro vincie Utrecht worden wat direc teur ing. H.A. van Asch in zijn hoofd heeft. In Nederland zijn er hooguit vijf van, maar ASBO wil er ook één: Een Grondbank. Met de provincie, die volgens hem positief staat tegenover het plan, is Van Asch in gesprek. Op het nieuwe terrein van het bedrijf aan de Nieuwe Gracht II moeten straks de meest uit eenlopende soorten grond en puin- en sloopafval worden gesorteerd en volgens de wet gescheiden. Heeft er iemand bepaalde grond nodig, dan kunnen ze bij de Grondbank Van Asch terecht. De directeur wil er in het vooijaar meer over kwijt. In elk geval is de nieuwe tak van de ASBO-groep van positieve invloed op de arbeidsmarkt. En Van Asch is al niet bepaald een kleine "broodbe legger"! In de jaren tachtig groeide het personeelsbestand van acht tot ongeveer veertig mensen. Op dit moment zijn 85 medewerkers in dienst, maar nog voor het einde van het jaar zullen bij ASBO naar verwachting meer dan honderd per sonen een betaalde baan hebben. De nieuwe medewerkers krijgen een opleiding voor recycling, mogelijk via subsidie-projecten van de ge meente en het arbeidsbureau. Na de berichtgeving in deze krant over de mogelijke sluiting van het postagentschap in het winkelcen trum Overhees is de familie De Beer - die het postkantoortje in de tabakswinkel aan de Tamboerijn beheert - overstroomd met reacties. Honderden Soesters, vooral uit Overhees, maar ook uit de omge ving, hebben inmiddels hun steun betuigd. De Beer begon donderdag met een zelf opgezette enquête onder zijn klanten. Ze konden antwoord geven op de vraag: "postkantoor of giromaat?" De reacties wijzen volgens De Beer allemaal één richting uit: het behoud van het postagentschap. Bert de Beer: "Donderdag tussen de middag hadden we al 76 formulieren binnen; daarvan waren er 75 voor een postkantoor, slechts één voor een giro maat. Donderdagmiddag waren het er al 150 (twee voor de giromaat) en zaterdag telden we maar liefst 478 formulieren, waarvan 474 voor een postkantoor en vier voor de flappentapper." Ook na het weekeinde verwachtte De Beer nog een stroom enquêteformulie ren terug. Hij twijfelde er niet aan dat ook daarvan de overgrote meerderheid zich aan zijn zijde zou scharen in het conflict met Postkantoren b.v. Volgens De Beer is het postagentschap in Over hees een voorziening voor intussen zo'n veertig procent van de Soester bevol- king. De enquête van De Beer was overigens min of meer een reactie op een volgens hem bij de A P-supermarkt gehouden mondeling klantenonderzoek van enige weken geleden. Daaruit zou naar voren gekomen zijn dat de consumenten drin gend behoefte hebben aan een giromaat. "Maar dat onderzoek was nogal eenzij dig," aldus De Beer, die ook betwist dat de plaatsing van een giromaat omzet- verhogend zou werken voor de super markt. "Daar staan al pin-automaten, ook voor de giro. Als 55% van de con sumenten straks naar de andere kant van Soest moet voor post-handelingen, dan gaat dat toch ook ten koste van de supermarkt?" Volgens De Beer staan ook de andere winkeliers van het winkelcentrum aan de Tamboerijn vierkant achter hem. "Die zijn er ook niet blij mee als we het postagentschap sluiten, want dat kost klanten, ook bij hen." Hij heeft inmid dels kontakt gehad met het hoofdkwar tier van de A P-organisatie. "Toen ik ze vertelde wat er aan de hand was zei den ze: daar hebben we niet bij stil ge staan." Dat betekent overigens niet dat het plan van de baan is. Honsbergen Volgens W. Hulsbergen van de ge meente Soest staat het College van B. en W. in beginsel heel soepel tegenover de aanvraag van een vergunning voor de giromaat. "Dat is toch een belangrijk stukje dienstverlening." Over de con crete stand van zaken met betrekking tot de vergunning voor de giromaat kon hij, pas teruggekeerd van vakantie, nog niets zeggen. Ook het feit dat er in Honsbergen in middels geen mogelijkheid meer is om geld te "tappen" speelt een rol. "Het is allemaal erg vervelend en we hebben alweer de nodige boze brieven gekregen van bewoners, omdat de geldautomaat van de SNS-bank daar verdwenen is." Dat laatste is volgens hem het gevolg van een "coördinatiefoutje" tussen de gemeente en de SNS-bank. "De bank had om verlenging van de vergunning moeten vragen, maar is dat vergeten. Daarna heeft een vlijtige amb tenaar gezegd dat het ding dus wegge haald moest worden." Volgens Huls bergen is het de bedoeling dat er in de Hoogvliet-supermarkt een (inpandige) geldautomaat wordt geplaatst. "De su permarkt wil verbouwen, maar de bouwvergunning laat nog op zich wach ten." De brandweerkazerne verkeert nog in redelijke staat van onderhoud, maar voldoet niet meer aan de ei sen. Een herindeling - gecombi neerd met groot onderhoud - maakt het gebouw weer geschikt volgens de gebruikseisen van deze tijd. En bovendien: er kan mooi rekening gehouden worden met het doortrek ken van de "verkeersader" (Dalweg- Korte Kerkstraat) naar het achter liggende poldergebied. De raadscommissie Algemene Be stuurszaken buigt zich maandagavond over een notitie van de gemeentelijke afdeling P B (Planologie en Bouwen), waarin het plan wordt ontvouwd voor de opknapbeurt die de brandweer kazerne moet ondergaan. Welke status de notitie heeft is niet duidelijk, maar het is door B. en W. op de agenda ge zet. Er blijkt aan de kazerne langzamer hand het nodige te verbeteren te zijn. Het gebouw is al met al nog maar 28 jaar oud, maar het groot onderhoud is volgens de notitie - in afwachting van de uitslag van de discussie over het doortrekken van de Dalweg naar het poldergebied - te lang uitgesteld. De al gemene staat van onderhoud is redelijk, maar op korte termijn moeten enige grote elementen vervangen worden, zo als het dak en de overheaddeuren van de stallingsruimte (garage). Ook zijn de verouderde technische installaties gro tendeels aan vervanging toe en moet het gebouw thermisch geïsoleerd worden. De indeling blijkt zo langzamerhand ook onpraktisch. De hoofdingang zit aan de zuidwestkant, maar de kantoren aan de zuidoostzijde, waarvoor men het hele gebouw door moet om er te ko men. Inefficiënt en onoverzichtelijk, al dus de notitie. De garage is inmiddels ook te klein, als gevolg van de ARBO- wet, en omdat er meer voertuigen wor den gestald (met name containerauto's voor de rampenbestrijding). Ook uit milieu-oogpunt moet er dras tisch verbouwd worden. De uitlaatgas sen van de auto's verzamelen zich in de werkplaats en de persluchtruimte, die in het souterrain gelegen zijn. Van de ARBO-wet moeten de werkplaats en de persluchtruimte op de begane grond gesitueerd worden. Dat kan alleen door de garage uit te breiden. Daarvan moet trouwens ook de vloer vloeistofdicht gemaakt worden. Het gebouw is thermisch niet geïsoleerd is en daarom bij lage buitentemperatu- brandujseerU^erne X^SoesV. ren "verre van comfortabel", meldt de notitie. Ook het gasverbruik is veel te hoog. Thermische isolatie op de gevels, het dak en de buitenbeglazing zal het energieverbruik terugdringen waardoor deze investering zichzelf terugverdient. Ook de verlichting is sterk verouderd; hoogfrequent-verlichting kan ook een bijdrage leveren aan de energiebespa ring. Bij de notitie is een schets gevoegd waaruit blijkt hoe P B zich de nieuwe sitautie voorstelt. Opmerkelijk daarbij is het tracé van de nieuwe weg, de polder in, waarop de Schans (achter het nieuw aan te leggen oefenterrein om, met een bocht via een stukje Weideweg weer aantakt. Een schets van de nieuwe situatie, zo als de afdeling Planologie en Bouwen van de gemeente zich die voorstelt. Het uitlaatbeleid voor honden wordt binnenkort weer onder de aandacht gebracht van de Soesters. Het gemeentebestuur heeft dit be sloten naar aanleiding van klachten van burgers. Zowel telefonisch als schriftelijk is de gemeente regelmatig benaderd door mensen die zich eraan ergeren dat hondenbezitters hun huisdier op terrei nen uitlaten, waar dat niet is toegestaan. Een aantal van de klagende inwoners heeft de gemeente gevraagd op die locaties bordjes te plaatsen. Buiten de winkelcentra en speelplaatsen in Soest worden dergelijke borden echter niet neergezet. De gemeente voorkomt hier- mee dat in Soest een woud van bordjes ontstaat. Bovendien zou de gemeente een niet gering aantal burgers ontheffing moeten verlenen. Extra borden, aldus de gemeente, ondergraaft de honden- uitlaatregels en leidt juridisch tot proble men. Om de mensen die zich ergeren aan de hondepoep, toch tegemoet te komen, zal binnen afzienbare termijn voorlich ting worden gegeven over de regels die gelden bij het uitlaten van honden. Er zal in elk geval een publicatie in Op 't Hoogt, de gemeentelijke informatie krant die tien keer per jaar in de Soes ter Courant wordt bijgevoegd, komen te staan. De eerstvolgende uitgave van Op 't Hoogt is overigens op woensdag 20 maart. Door de bouwtekeningen aan te passen, krijgt bouwmaatschappij Van Asch bv waarschijnlijk toch een vergunning om twee woningen te bouwen op het Felix Orttlaantje. In februari besloten burgemeester en wethouders geen medewerking te verle nen aan de bouwaanvragen, omdat de voorgevels niet binnen de bouwgrens van de voorgevels geplaatst waren. De nieuwe tekeningen van Van Asch zijn wel in overeenstemming met het ontwerp-bestemmingsplan "Eerste her ziening Klein Engendaal 1995". Als er geen bezwaren tegen de plannen wor den ingediend, zal het college een bouwvergunning afgeven. Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad), tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO, VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. VIDEO VAN DE WEEK: 6 maart t/m 12 maart FRENCH KISS mol MEG RYAN Bil INLEVERING VAN DEZE BON f 2,50 KORTINO

Soester Courant | 1996 | | pagina 3