m 3 door 'P Iint, Emmakerk straks enige kerkgebouw van Samen-op-Weg in Soestdijk JtYan Kreukelen Vast-goed Karwei bouwmarkt Weteringpad 13 Jongeren verdeeld over jeugdhonk :/ACWËÊL)L Soest/ Nieuwe fusie maakt Kruiswerk effectiever en doelmatiger Bezwaar AV Pijnenburg tegen tarief gebruik dranghekken TROMSLAGER LUXE PAAS- PAKKETTEN luxe paaspakket. Wim van Hoorn Robert Schothuis Groep schenkt Molendael 10 mille WOENSDAG 6 MAART 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 06-0694»®», expert SCHOEMAKER Meningen van lezers PIET VAN HEUGTEN KM Julianakerk volgens experts niet geschikt Die toestand van Soestand CDA en rondweg Noord-Oost- Utrecht en West- Veluwe samen Enig gemor Haken en ogen De kracht van de reclame ligt in de herhaling Komt dat zien Komt dat zien Komt dat zien NIEUW VOOR SOEST EN OMSTREKEN Verras uw personeel, partner, gezin met een De pakketten staan vanaf heden in de winkel opgesteld. Bestel nu (t/m 20 maart). Catering- en Partyservice DE TROMSLAGER Hotel/pension De Buitenplaats wordt kantoor Van der Breemerweg eventjes afgesloten X\ J? Donderdag 7 maart Vrijdag 8 maart Zaterdag 9 maart Vanzelfsprekend gaan de aktiviteiten die nu 11/2 week bezig zijn ook deze 3 dagen nog gewoon verder. SOSJ tegen voorstel van B. en W. Nijmegenaar rijdt zonder rijbewijs Enthousiast 765 EE Soest '17/60106 47 geschikt voor bijna alle merken Infolijn ?den cursus zal geven,] g"zuiver". aan het zuiv'ren, reeds schoongeveegd rouwe spelling t zooiets beleefd. heeft men geploeterd ;zems" gehanteerd 5 innen arbeid, er" gelanceerd. i-tjes zijn gezuiverd, eer zoo, doch zó. die bleek wel zuiver, de zee maar zo! Drdt nu eenvoudig, e zijn we kwijt, de baan nu; die dat spijt? taf Voorlichting Soest 13 460 rgunmng kunnen dit mon- le afdeling groen milieu >093709. jasmijn, -X berk en n na deze bekendmaking de gemeente Soest, Post- ig in het kader van de ing zal aan de algeme- r gesteld, voldoen. in het gemeentehuis, ka- l voor 16 eend. vergunning trokken. bijdragen; ïar stellen. ;en begroting rage f 3.600,00 meentelijke bij- idheid bestaat jdragen verder :e bijdrage mee maximum van -en concreet ster samenleving ïarvan de tentoon- n onderdeel uit- ntelijke bijdrage den genomen, ^schikbaar stellen en/of subsidie •b.v. de autobranche :re" dag ingevolge 1 verklaard en be- tiing verleend 2n riing R&V m.b.t. irkt Soester- ng voor men van i aangeschaft. (bereikbaar tijdens kantooruren) Uw VISA dealer: Burg. Grothestraat 9, 3761 CJ Soest, Telefoon 035 - 601 03 44 DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. JAAR TEGELTAPIJT V.A 15,- TOT 120,- PER M1 Verkoop uitsluitend in Soester- berg, Amersfooitsestraat 22, of bel voor kleurenfolder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/ bedrijf: 0346-351838. Wij le veren en leggen door het hele land. BEZOEK ONZE AFD. SPEC. PARTIJEN. ALTIJD 50.000 TAPIJTTEGELS IN VOORRAAD, Afgelopen vrijdag was het dan zover. Nadat de Prof en de plaatselijke clown hun zegje hadden gezegd en het toege zegde uur al voor meer dan de helft was verstreken, zouden vier Soesterbergers aan het woord komen. En het was al gelijk raak. Wat onderscheidt Soesterberg(ers) van Soest(ers)? Dat werd moeilijk, en meer dan dat kwam er onder leiding van de zeer bekwame gespreksleidster dan ook niet aan bod. Wat onderscheidt Soest van Baarn of Bunnik of Beerta? Wie het weet mag het zeggen. Het zijn allemaal dorpen en ze hebben allemaal iets ondefinieerbaar eigens. "Soesterberg is een dorp" bracht het panel Soesterbergers enigszins over donderd naar voren. Dat klopt! En dat dorp zit via een lange slingerende land weg in één gemeente geketend aan Soest, ook zo'n dorp. Waarom voelen Soesterbergers zich geen Soesters? Zouden de echte Soesters daar overigens blij mee zijn? Stel je toch eens voor, dat die van Baarn of Bunschoten zich Soesters zouden gaan voelen. Ik denk, dat die van Soest daar doodongelukkig onder zouden zijn. Ter zake! Soesterberg is een dorp en in dat dorp heerst onder veel bewoners een soort "wij gevoel" net zoals, neem ik aan, bij velen in Soest. Soesterberg (en zijn inwoners) heeft een andere proble matiek dan Baarn, Bunnik of Beerta (en Soest). Soesterberg heeft een vliegveld met in ternationale en koninklijke allures (en het bijbehorende lawaai); z'n schitte rende Leusderhei met de meest geavanr ceerde tanks (en het bijbehorende ge ronk); een uiterst moderne snelweg er vlak langs, waar Rijkswaterstaat het luidruchtigste soort wegdek toepaste, dat ze maar konden bedenken (en U snapt het wel). En Soesterberg heeft de pech, dat het geregeerd wordt door een raad die voor de overgrote meerder heid (en een college, dat geheel) uit Soesters bestaat. Soesters hebben hun eigen problemen en die zijn heel erg belangrijk en voor Soesterberg zitten ze niet in het gemeen tebestuur, zelfs al wonen ze er. Soesterbergers moeten niet zeuren! Onze zeer bekwame gespreksleidster zorgde er dan ook met verve voor, dat de vooraf afgesproken onderwerpen niet of nauwelijks aan bod kwamen en illus treerde met haar ironische leiding tref fend waar het tussen Soesterberg(ers) en Soest(ers) aan schort. Net zoals eer der in het Dorpshuis, waar onze zeer bekwame Burgemeester met het hele college onderuit ging, door niet op vooraf ingezonden vragen en problemen in te gaan - zo ze er al weet van hadden. Dit echter terzijde. Zo'n uitglijer kan je Radio Soest niet aanrekenen. Wat zeur ik toch? Ik woon nog lang niet lang genoeg in Soesterberg om mij Soesterberger te mogen voelen (Laat staan Soester). Rob van den Brink Na het lezen van het verslag (S.C. 28- 2-96) van de wijksoos in de Open Hof die georganiseerd was door het CDA voelde ik mij genoodzaakt te reageren. Vooral de arrogante opstelling van het CDA ergerde mij mateloos. Deze arro gantie komt trouwens ook regelmatig tot uiting tijdens de commissieverga deringen die ik weieens bezoek. Opmerkingen als "dat er verkeer van buiten naar Soest komt, dat zal wel" en over sportvelden naar de polder terwijl niet zo lang geleden is besloten de pol der met rust te laten geven aan dat het CDA doet waar het zelf zin in heeft. Ook weet dhr. Krol het beter dan de deskundigen en over medewerking van Baarn maakt hij zich niet druk want hij laat het verkeer gewoon vastlopen bij de Praamgracht. Tevens merkt hij op dat lange-termijn-oplossingen in Soest altijd commptie opriepen o.a. omdat het maatschappelijk onhaalbaar was. Ik versta onder "maatschappelijk on haalbaar" dat een groot deel van de bur gers vindt dat dit proces van luisteren naar de burgers nu maar eens doorbro ken moet worden, maar dat was de laat ste tijd al duidelijk (zie ook het verslag over het praten met de burgers in Soesterberg). Volgens dhr. Krol toont het CDA lef door weer een stuk groen te vervangen door asfalt. Naar mijn mening zou het van veel meer lef getuigen als het CDA maatregelen zou voorstellen om het autoverkeer te beperken. Er ligt bijvoor beeld een aardig fietsroutenetwerk in de la, maar dat kostte destijds teveel, nl. wel 1,2 miljoen. Dan kun je beter een rondweg aanleggen. Dhr. Strietman brengt in dat onze klein kinderen nog kunnen profiteren van deze rondweg. Misschien snakken onze kleinkinderen tegen die tijd nog veel meer naar een beetje rust in een groene omgeving in de nabijheid. De opmerking die mij het meeste "aan sprak" was dat dhr. Krol voor de afstand Soestdijk-Amersfoort de auto pakt. Dat is nu juist een oorzaak van de overvolle wegen. Hij zou de fiets eens wat vaker moeten pakken, misschien kan hij een heel eind met mij oprijden. Hij moet dan wel de nodige herrie en uitlaatgas sen doorstaan, tenzij hij door de polder fietst, daar hoor je nog wel eens een kie vit. Verder vindt dhr. Krol het waanzin om huizen te slopen in deze tijd van wo ningnood (is inderdaad een groot pro bleem) maar over rust, groene ruimte en kieviten doet hij niet moeilijk. Als slot wil ik een Appèl doen op de Christelijke taak van het CDA als rentmeester van de aarde en op de eerbiediging van de Democratie. A. van Ginkel De Stichting Kruiswerk Noord- Oost Utrecht en de Stichting Kruis werk West-Veluwe fuseren per 1 ja nuari 1997. De besturen van beide organisaties hebben tot een fusie besloten omdat één grote organisa tie effectiever, doelmatiger en dus goedkoper kan werken dan twee kleinere. Steeds meer ouderen, jongeren, gehan dicapten, kort- of langdurig zieken en allen die zelf een bijdrage willen leveren aan de eigen gezondheid door middel van preventie en gezond gedrag doen een beroep op het Kruiswerk. Wat verandert er voor hen als er per 1 januari 1997 één kruiswerkorganisatie zal zijn in plaats van twee? Voor de cliënt zal er niets veranderen. Leden van het Kruiswerk blijven gewoon zorg krij gen van de medewerkende die zij ken nen. Er verandert niets in de zorg die de wijkverpleegkundige verleent, op het consultatiebureau blijft alles bij het oude, de diëtist blijft voorlichting, advies en begeleiding geven en de wijkzieken verzorgende blijft de cliënt helpen zoals men dat gewend is. De uitleen van verpleegartikelen blijft ongewijzigd en de winkel van het Kruiswerk blijft ge woon open. De fusie heeft vooral gevolgen voor de interne organisatie. Er zal effectiever overlegd kunnen worden, de admini stratieve afdelingen en de afdeling per soneelszaken kunnen grootschaliger en dus goedkoper werken. Tot slot kan de inhoudelijke ondersteuning aan de medewerkenden worden gestroomlijnd. Er blijft zo meer geld beschikbaar voor de directe zorgverlening. De kwaliteit die de cliënt van het Kruiswerk gewend is blijft hetzelfde, de organisatie veran dert en het gevolg zal zijn dat er per 1 januari 1997 één Kruisorganisatie is Noord-Oost Utrecht en de West-Veluwe zal zijn in plaats van twee, in het belang van de cliënten die een beroep doen op het Kruiswerk. Zoals - door bijna iedereen - ver wacht komt de (hervormde) Emma kerk aan de Regentesselaan volgens onafhankelijke deskundigen het meest in aanmerking als kerkge bouw voor de gefedereerde Samen- op-Weg-gemeente in Soestdijk. De (gereformeerde) Julianakerk is wel iswaar aanzienlijk groter, maar om diverse redenen minder geschikt. Sinds de federatie tussen de hervorm den en gereformeerden in Soest-noord een feit is hebben de kerkbesturen zich het hoofd gebroken over de vraag welk van beide kerkgebouwen zou moeten worden opgegeven. Het antwoord op die vraag is onlangs gegeven door een commissie van twee onafhankelijke des kundigen, de heren Broekhuizen en Bethlehem, die - zoals destijds afgespro ken - een "bindend" hebben uitgebracht. Dat is duidelijk ten gunste van de Emmakerk uitgevallen. Het betekent echter niet dat de Julianakerk al volledig "uit beeld" is, laat W. Hulsbergen, voorzitter van de fede- ratieraad, weten. "De Emmakerk heeft de voorkeur gekregen op basis van het programma van eisen en de bouw technische toestand van de kerken. De conclusie is dat de Emmakerk zich het beste leent voor het gebruik dat ons voor ogen staat. De Julianakerk blijkt te groot en te hoog." Volgens Hulsbergen heeft de federatie- raad nu besloten tot een verder onder zoek naar de mogelijkheden van de Emmakerk. "Maar het kan dus nog best zo zijn dat het allemaal zó kostbaar wordt dat we weer terug moeten vallen op de Julianakerk. Op dit moment heb ben we nog helemaal geen ontwerp, laat staan een kostenraming," aldus Huls bergen. De besluitvorming heeft de federatieraad overigens wel moeite ge kost. "Er was wel enig gemor, want voor veel mensen ligt de verbondenheid met 'hun' kerk nogal gevoelig." Uit het onderzoek is naar voren geko men dat de gefedereerde wijkgemeente behoefte heeft aan een kerkgebouw met De Emmakerk aan de Regentesselaan is een gemeentelijk monument, waarvan de architectuur in stand moet blijven. 450 zitplaatsen, eventueel uit te breiden tot 550. Een van de wensen is de kerk gangers niet meer in lange kerkbanken te laten zitten, maar op aparte stoelen. Het ruimtebeslag zal daardoor ook toe nemen. Dat betekent in elk geval dat er ook aan de Emmakerk - die nu nog aanzienlijk minder plaatsruimte biedt - verbouwd moet gaan worden. De uit breiding van het kerkgebouw zal mis schien wel meer dan een miljoen gulden gaan kosten. Hulsbergen: "Daar zijn bepaalde vuistregels voor, maar het is nog veel te vroeg om daar iets concreets over te zeggen." De Emmakerk is een (gemeentelijk) monument. Dat betekent voor de uit breiding van het gebouw een extra com plicatie, want de verbouwing zal de oor spronkelijke en kenmerkende architec tuur van het kerkgebouw niet mogen aantasten. Ook financieel zijn er nog de nodige haken en ogen. Zo hoeft bij het huidige beleid van de gemeentelijke overheid - de afgekondigde bouwstop - voorlopig gerekend te worden op de lu cratieve verkoop van de Julianakerk en het omringende terrein ten behoeve van woningbouw. "In elk geval niet voor 1998," aldus Hulsbergen. De derde optie: noch de Emma-, noch de Julianakerk, maar een geheel nieuw kerkgebouw, is volgens Hulsbergen niet realistisch. "Dat kunnen we gevoeglijk vergeten, omdat de Emmakerk als mo nument sowieso toch blijft bestaan. Die mag je niet zomaar afbreken." Nog dit jaar hoopt de federatieraad het nadere onderzoek te kunnen afsluiten, zodat er kan worden overgegaan tot de keuze van een architect die een schets ontwerp zal moeten leveren. Voorlopig buigen de beide kerkbesturen zich nog over de te volgen procedure. Huls bergen rekent erop dat er over ongeveer een half jaar meer duidelijkheid zal be staan. "We moeten er wel de vaart in houden." Atletiekvereniging Pijnenburg heeft bezwaar gemaakt tegen de vergoe ding die de gemeente voortaan vraagt voor het gebruik van drang hekken. Per hek zal vijf gulden in rekening worden gebracht. Het bestuur van AV Pijnenburg vindt het onredelijk dat de gemeente het ta rief gaat hanteren. Het stelt dat de dranghekken gebruikt worden voor de veiligheid van het publiek. Dat mag niet voo rekening komen voor de organise rende vereniging, meent Pijnenburg. De club organiseert zelf elk jaar onder meer de Oranjeloop, waarbij dertig hek ken worden gebruikt. Voor Pijnenburg zou dat een onkostenpost van 150 gul den betekenen. Nog duurder wordt het tijdens de Klaarwaterloop, wanneer de vereniging tachtig hekken nodig heeft (400 gulden). Burgemeester en wethouders zijn niet gevoelig voor de bezwaren van de atle ten en blijven bij hun besluit om per hek een vergoeding van vijf gulden te vra gen. Op jaarbasis zou dat de gemeente achtduizend gulden opleveren, waarmee de kosten van het brengen en ophalen kunnen worden gedekt. Het college is niet van plan onderscheid te maken tussen vrijwillige organisaties en commerciële instanties. In alle geval len moeten de gebruikers van de hek ken, aldus het college, de kosten maar verhalen op de deelnemers. Sla uw tromslag bij de Tromslager. Steenhoffstraat 58 - Tel. 035 - 602 28 71 Op woensdag 9 april is hotel/pen sion De Buitenplaats voor de laatste keer open. Daarna sluit eigenaar Griffioen de deuren, omdat zijn vrouw aan een ongeval whiplash heeft overgehouden en op advies van de dokter haar activiteiten moet sta ken. Het pand aan de Burgemeester Grothestraat is inmiddels verkocht aan een administratiekantoor uit Hollandse Rading. Aanvankelijk dreigde die transacie te worden afge ketst op het ontwerp-bestemmings plan Soestdijk, maar de koper mag nu toch zijn activiteiten in het ge bouw gaan ontplooien. Hoteleigenaar Griffioen heeft mee gedeeld dat er in april een veiling wordt gehouden van de spullen die in De Buitenplaats staan. Daarvoor is een veilinghuis ingehuurd. Daarmee komt een einde aan een ruim tien jarig bestaan van het hotel/pension. Griffioen en zijn vrouw begonnen er in februari 1986. Per 1 maart 1993 verhuurden ze De Buitenplaats, waar vroeger mensen werden onderge bracht die in Indië hadden gewoond. Twee jaar later keerde het echtpaar Griffioen terug. In verband met rioleringswerkzaamhe den is de Peter van der Breemerweg op donderdag 7 maart gedeeltelijk en tijde lijk afgesloten. Het gaat om het gedeelte tussen de Spiekerweg en de Hooiweg. Getracht wordt het werk tussen 9.30 en 12.00 uur te klaren. Auto's kunnen in dat tijdsbestek niet passeren, al wordt ervoor gezorgd dat aanwonenden hun erf kunnen bereiken. Het fietsverkeer kan wel gebruik blijven maken van de weg. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW .VERBOUW fNVQB RENOVATIE ONDERHOUD plaats adres woning indeling 1 e verd. 2e verd. Soest KL AAR WATERWEG helft van een dubbel woonhuis met goroge, berging, C.V. en oongelegde tuin op co. 295 m2 grond hol, toilet, kelderkast, moderne keuken en ruime woonkamer met open haard 2 ruime slaapkamers, 3e slaapkamer met douchecel en grote overloop vliering algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom Soest DEN BUEKIAAN op schitterende lokotie gelegen helft von dubbel woonhuis me» garage, tuin en biologisch aangelegde moestuin op ca. 756 m2 grond hol, toilet, kelderkast, 1-vormige woonkamer en keuken verdieping 3 slaapkamers, en moderne bodkomer zolder met voste trap en ruime sloapkamer algemeen de woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is voorzien van o.a. lokale gosverwarming en parketvloer plaats adres woning indeling HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom plaats adres winkel/ woonhuis Soest NIEUWSTRAAT i HALF VRIJSTAAND WINKEL/ WOONHUIS MET LOODS half vrijstaand winkel/ woonhuis bestaande uit 2 winkels en 2 woon-units met loods, erf en tuin oo 445 m7 grond indeling kledingzaak, bovenwoning, broodwinkel, achterwoónhuis en loods algemeen het gehele pand is verhuurd voor f 51 650/p inclusief energie Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest i Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Ontwrend-gond Assurantiën a - kinderboerderij - gratis rondrit met paard en wagen - kinderboerderij - gratis rondrit met paard en wagen - gratis suikerspinnen en popcorn, zoveel je kunt eten. - twee clowns die allerlei ballonfiguren maken (door Wilfried Suvaal) Burgemeester en Wethouders wil len een jeugdhonk plaatsen in Overhees. De oplossing leek zo na bij. Maar niets is minder waar. De meningen van de Soester jongeren zijn sterk verdeeld. De roep om een ontspanningsruimte voor de jeugd werd de laatste tijd steeds sterker. Een aantal maanden terug werd er zelfs een heuse stichting voor opge richt: de Stichting voor Ontspanning van de Soester Jeugd (SOSJ). Deze week kwamen B. en W. tot een plan over de plaatsing van een jeugdhonk, maar de stichting heeft zich tegen het voorstel uitgesproken. "Het plan deugt niet, hoewel goed bedoeld", aldus de nieuwe voorzitter Huseyin Korkmaz, opvolger van de op stappende Peter Schriekenberg. "We hebben een aantal negatieve ervaringen met de oprichting van een jeugdhonk in Soesterberg. Die werd destijds, een aan tal jaren terug, door jongeren vernield. Het is nu zaak geen valse start te maken met de eerste de beste geboden gelegen heid. Het heeft onder andere te maken met de plaats van het gebouw. Het gras veld bij C-drie is niet de geschikte loka- tie. We willen een meer centrale plek, misschien aan de Dal weg." Ook het gebouw - een leegstaand ge- Medisch Centrum Molendael is op nieuw tienduizend gulden rijker. De vriendenstichting van het zie kenhuis kreeg het bedrag deze week toegezegd door de DGA van de Robert Schothuis Groep b.v. in Soestdijk, de heer Robert Schot huis. Molendael zal het geld gaan gebruiken voor een onderdeel uit de speelkamer van de kinderafdeling nl. "Het Klim- huis". De aktie is geïnitieerd door een van de "vrienden", de heer Evert van de Hengel, die zich inzet om vele guldens te verwerven voor het nieuwe zieken huis in Soest/Baarn. Veel bedrijven in de regio zouden het gezamenlijk mogelijk moeten maken om aan de nodige extra financiële middelen te komen die nodig zijn om de inrichting van delen van het ziekenhuis te verwe zenlijken, waar de eigen middelen niet toereikend zijn, vindt Schothuis. Er is nog veel te doen om in september het gerenoveerde ziekenhuis in Baarn en de nieuwe polikliniek in Soest operationeel te hebben. Op de Birkstraat is vrijdagnacht een Nijmegenaar aangehouden, die in zijn auto reed. Bij controle bleek dat het rij bewijs van de 42-jarige man was ingevorderd. Hij kreeg een proces-ver baal. bouwtje van de postduivenvereniging - leent zich niet voor het gebruik dat de SOSJ ermee voor ogen heeft. Huseyin: "Het is veel te klein. Er zou een gigan tisch ruimtegebrek door ontstaan. We hebben behoefte aan veel zalen, zo doende meerdere activiteiten tegelijker tijd plaats te laten vinden. Eén ruimte om wat plezier te maken is niet genoeg. Het gaat niet alleen om een lolletje. Zo willen we naast ontspanning, ook aan dacht geven aan onderwijs en het hel pen bij problemen. Dat kan niet in het gebouwtje bij C-drie." Maar niet iedereen staat negatief tegen over het plan. Zo ging Richard Vorderhake drie weken terug met vrien den langs de deur om handtekeningen te verzamelen. "Die hopen we nu tijdens de desbetreffende gemeenteraads vergadering aan te bieden om ons standpunt kracht bij te zetten." Richard is enthousiast. "De lokatie is prima ge kozen, lekker centraal. Ik ben benieuwd of er wat aan het gebouwtje opgeknapt moet worden. Geef ons maar een paar planken, dan gaan wij wel aan de slag." Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad), tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO, VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. CD VAN DE WEEK: 6 maart t/m 12 maart STING - MERCURY FALLING BIJ INLEVERING VAN DEZE BON t 5,- KORTING

Soester Courant | 1996 | | pagina 5