w ioesterbergse jeugd krijgt privéles Rellum-dansers scoren weer hoog IliiBIMi Boek Top niet uit de kosten Kaartmarathon weer succes Een nieuwe kijk op ziekte Kousen- en sokkenverkoopwagen mag op weekmarkt staan li l WOENSDAG 13 MAART 1996 'wemles in zwembad 'de Waterman' Waardebon ISpanning te snijden in Bilthoven ter Eemland Bezwaarschrift gegrond verklaard Thuiszorg centraal in thema-morgen ANBO op 14 maart Televisietoestel uit huis gestolen KORFBAL KVO wint met 12-15 van Hemur Enge Kerkberichten Medische dienst Hulpverlening 'De Drie Eiken' Toneeluitvoering: 'Weggegooid geld' VOLLEYBAL AGYS Volleybal maakt start met jeugdgroep Brandweer drie keer uitgerukt Gemeente stelt zich niet garant Informatieavond Stichting op 18 maart Jeruzalem 3000 Meningen Zeurpieten in Soesterberg? Man raakt video en rijbewijs kwijt Tv weg bij inbraak Agenda Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 's, bieden we u natuurlijk collectie gegarandeerde ontvangt iedere bezoeker waarmee u kans maakt op twee personen!) naar de :a. j een hapje en 'n drankje howroom Compleet met ola. lerstaande aanbiedingen, ir, zaterdag 16 maart van ("Zwembad De Waterman van [Sterrenberg, uniek centrum voor Soesterberg." Zo luidde de kop van [een artikel in deze krant van 5 okto ber 1994. "En dat hebben we gewe ien," reageerde onlangs de beheer- perW. van Lint. "Sinds die tijd heb ben vele Soesterbergers de weg naar pe Waterman gevonden." dedio 1994 werd het gebouw "de Wa- 'erman" als een spin midden in Sterren- Iberg gebouwd. Met zijn sportzaal, plstoelruimte, behandelcabines, hydro- herapie, fysiotherapie, bewegingsago- ïiek en vooral het zwembad met zijn af metingen van 8 x 12,5 m, is het één van pe meest bezochte gebouwen van Sterrenberg geworden. Naast gebruik Boor eigen mensen was er ruimte en tijd woldoende over om ook Soesterbergers Daarin te betrekken. Schoorvoetend [kwamen de eersten het eens van dicht bij bekijken. Van Lint heeft velen van pen hetzelfde verhaal verteld over de pele mogelijkheden en dat ging van nond op mond. Nu zijn de dag- en avonduren vol ge pland en is het een komen en gaan van fvooral kinderen uit Soesterberg. Vaak pnder begeleiding van moeder of vader [volgen ze gemiddeld twee keer per week en half uur zwemles. Deskundige bad- neesters hebben maximaal tien kinde- [ren per groep en leren hen de vele vor- nen van zwemmen. In de Waterman [geen snerpende fluitjes en bulderende badmeesters die kinderen gediscipli- ineerd zwemles geven, maar wel speelse jen enthousiaste kinderen die met di verse soorten attributen zwemles vol- Igen. Badmeesters die vlak bij de kinde- Iren en in het water rustig aanwijzingen ■geven en zo nu en dan een handje hel- Ipen. [Tevreden I Vanachter het raam volgen Linda Schot- I huis, Helma Kramer en Tineke Werning I de verrichtingen van hun kinderen. "We I leerden elkaar bij de Postiljonschool I kennen als moeders die hun kinderen na I schooltijd kwamen ophalen. De één ver- I telde over zwemles van haar kinderen in I de Waterman van Sterrenberg en dan is I de volgende stap vrij gemakkelijk. Je I kijkt eerst zelf eens en bepraat de mo- I gelijkheden met het personeel van het zwembad. Soms zit je kind de volgende dag al in het water, zo gemakkelijk gaat het. Voor ons is het mooi om te zien dat je eigen kind via een gespartel ineens goed kan zwemmen. We kunnen dit bij alle moeders van harte aanbevelen. Het is voor ons als Soesterbergers heerlijk vlakbij en dan de begeleiding. Als je dat vergelijkt met andere zwembaden in de regio, dan is dit aanmerkelijk beter. Ook de prijs is heel redelijk, want waar krijg je voor vijf gulden per keer zo'n zwem les?" Waterman De zwemlessen in het zwembad de Wa terman zijn elke maandag, dinsdag en donderdag op de navolgende tijden: 15.30-16.00 uur, 16.00-16.30 uur en 16.30-17.00 uur. Per groep worden maximaal tien kinderen toegelaten. In tegenstelling met de zwembaden in de regio kent Sterrenberg (nog) geen wachtlijsten. Onder leiding van team- hoofd/beheerder Van Lint werken er vijf badmeesters en met elkaar streven zij naar een goede serviceverlening en onderling contact tussen bewoners Sterrenberg en de gasten. Ook kan men er elke zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur terecht voor het zoge naamd vrij zwemmen. Ook het "moeder en kindzwemmen" wordt in de Water man beoefend alsmede het bewegen van ouderen en aangepast zwemmen voor gehandicapten of mensen met reumati sche aandoeningen. 'Als men meer wil weten, dan moet men even een bezoek brengen aan de Water man. Wij geven hen alle relevante infor matie. Ze kunnen de zwemlessen van uit de coffee-corner bekijken, die ook elke dag geopend is, dus wat willen ze nog meer', aldus Van Lint. Telefonisch is het zwembad te bereiken via (0346- )35 9317. Resultaat In het zwembad de Waterman worden geen officiële zwemproeven afgelegd. Deze worden gehouden in het Zeister zwembad en daar weet men mee te spreken van zwembad de Waterman. 'Niets anders dan lof, meneer," was een snelle reactie van dat zwembad. Op 24 februari kregen de volgende Soester- bergse kinderen hun zwemdiploma dank zij de Waterman: R. Dijkhorst, O. Dubbeldam, D. den Exter. N. van Eijk, S. Haenen, D. van Maanen, M. v.d. Pol, A. Shirley, S. Voest, C. Stechwey en A. Stellingwerf. Een duidelijk bewijs dat de Waterman in Sterrenberg heel wat in zijn mars heeft. "Dit is echt mooi. Al die mensen netjes gekleed, de dansers op hun paasbest, een prachtig aangeklede zaal. En dat je zoiets niet in je eigen dorp kunt houden. We hebben toch het Casino dat wordt toch ook voor alles en nog wat gebruikt?" "En waarom niet voor zoiets groots, 1 want laat ze kletsen over Soesterberg 1 wat ze willen, dit staat in één woord. Het zou de luchtmacht sieren dat zoiets moois in het Casino kon worden gehou den; het is voor mij onbegrijpelijk dat hiervoor geen toestemming werd ver- I leend," aldus meerdere reacties van Soesterbergse supporters bij de Rellum Trophy die zondag in Bilthoven werd gehouden. De dansparen waren overal vandaan gekomen om zich met elkaar te meten in dit landelijk kampioenschap. Vanuit onder meer Landsmeer, Almere, Soest en Roermond hadden zich 95 dansparen aangemeld voor de ballroom en 83 pa- ren voor de Latin American. Er werd begonnen met de ballroom 1 klasse via junioren, debutanten tot de open-klasse. Het werd een wervelende show en vooral de hoogste afdelingen lokten kreten van bewondering uit. De jury bestaande uit drie dames en twee heren was streng, maar rechtvaardig. De discipline was zo groot dat een opval lend anders gedrag van een jurylid zon der enig commentaar werd geaccep teerd. Wel iets anders dan op het voet balveld. Na de lunchpauze ging men over op de Latin American dansen. Ook hierin weer een moordende concurrentie, maar alles verliep in een heerlijke wedstrijd- sfeer. Ook de Rellum Dansers waren met zeven paren aanwezig. De spanning stond soms meters dik op de gezichten, want niet alleen zij hadden hun best ge daan, over de hele linie waren de pres taties goed. Voor de Rellum Dansers werd de rij geopend door Anco Gerssen en Aretalta Lensing. In de afdeling debu tanten behaalden zij de 5e plaats in de Ballroom en ook de 5e plaats Latin American. Marcel en Ilona Meerding behaalden in Std Brons een le plaats Latin American. Peter en Marjan Bezemer moesten wedijveren met jon gere collega's, maar behaalden in Std Zilver de 3e plaats Ballroom en in de Latin American de 4e plaats. Henriëtte Gerssen danste opvallend vrij en daar door gedurfd met Sander van de Blij in de afdeling STD Zilver, waardoor zij de 4e plaats kregen toegewezen in de Ballroom en een 3e plaats in Latin American. Nico en Anneke de Vreeden kwamen uit in Senioren Goud waar ze een 3e plaats in de Ballroom bemachtig den. Mare van Veen en Nicole van de Heuvel kwamen in de hoogste klasse uit en misten even een slag in de Ballroom dat hun een 3e plaats opleverde. Maar in de Latin American veegden ze bijna de sterren uit de lucht met daarom een zeer verdiende le plaats. Tot slot het sympathieke echtpaar Ludwig en Janneke van Kerkhoven. Ze kwamen uit in de Std D klasse Latin American. Tot de demi-finale ging het heel goed, maar toen kreeg Janneke een spierblessure in haar rug. Moest ze vlak voor de finale opgeven? Snel werden pijnstillers geno men en onder hoogspanning van de zeer grote Soesterbergse supportersgroep betraden ze de dansvloer voor de finale. Het was niet alleen de rugpijn die hen parten speelde, ook waren alle andere concurrenten veel jonger. Met de tan den op elkaar en een lach om het ge zicht sleepten ze alles "uit de kast". Het resultaat was een meer dan verdiende le plaats. De Rellum Dansers hadden de Rellum Trophy veel glans gegeven en dat werd daarna beloond met een heer lijke maaltijd in Dansschool Rellum. '®rzekerd tegen proble- de fabrikant en winke- Aanbetaling eveneens egarandeerd S jaar verzekerde garantie op de totale «euken, inclusief 'erkblad, spoelunit en paratuur én aflopende garantie :NE NEDERLANDSE^ .cS VERENIGING VAN^fUK**4 De weekmarkt in Soesterberg kent sinds geruime tijd de kraam van de Apeldoornse heer Smit met zijn kousen en sokken. Omdat hij met chronische rugklachten te kampen heeft is hij voornemens een ver koopwagen aan te schaffen. Het in- en uitpakken van zijn auto naar de marktkraam behoort dan tot de ver leden tijd en hij heeft minder last van zijn rug. Voorschrift is echter dat men alleen van achter een marktkraam mag handelen. De heer Smit vroeg de marktmeester ontheffing en kreeg die ook, mits hij de helft van het kramentarief zou betalen. Ook op andere markten in de regio kreeg hij toestemming om vanuit een verkoopwagen handel te drijven. De gemeente Soest weigerde de ge vraagde vergunning om de kraamhandel niet in gevaar te brengen. De heer Smit diende daarop een bezwaarschrift in dat op 19 februari in een hoorzitting werd behandeld. Wethouder mevr. Blom- mers, portefeuillehouder van het "kraamgebeuren," adviseerde daarop het bezwaarschrift gegrond te verklaren om dat hier sprake is van zogenaamde "ge wekte verwachtingen." De heer Smit heeft ondertussen de verkoopwagen besteld en zal na de zomer van dit jaar daarmee de weekmarkt van Soesterberg opluisteren. Op donderdag 14 maart houdt de ANBO haar maandelijkse thema-mor gen in De Drie Eiken. Het onderwerp is "thuiszorg". Mevrouw Geerlings zal dit onderwerp behandelen en speciaal op de situatie van Soesterberg ingaan. Gezien het belang van dit onderwerp worden alle 55-plussers uitgenodigd. Er is ruime gelegenheid voor het stellen van vragen. De aanvang is 10.00 uur, de toegang is gratis en de koffie staat klaar. Op de Rumpler is ingebroken in de woning van een 45-jarige man. De in breker nam het televisietoestel mee, na dat hij donderdagavond via de achter deur naar binnen was gedrongen. KVO moest nog één punt halen om zich te handhaven in het district. Het was de op één-na-laatste wedstrijd in de zaal. Het werd een spannende wedstrijd, waarin vooral in de eerste helft de ploe gen elkaar weinig toegaven. De ruststand was dan ook 10-10. In de tweede helft bleek dat KVO toch de betere papieren had want de eindstand was 12-15. Doelpunten in het duel met Hemur Enge werden gescoord door Rob de Peuter (5), Richard Jasper Faijer (3), Angelique Jansen, Petra Jansen en Folko de Raad (2), Sity Vissia (1). Overige uitslagen: KVO 4-Ter Leede 2 4-17, KVO 5-DVS 2 9-16, Unitas A3-KVO Al 7- 8, KVO A2-Atlantis A4 7-7, KVO Cl-SGV Cl 4-0 en KVO Fl-De Eemvogels F1 0-12. Zondag 17 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor v.d. Zandt Zaterdag 19.00 gemengd koor Zondag 10.30 herenkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. J. van Marion; bidstond STERRENBERG "De Lichtpunt", Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; H.A. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 035-6093666. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Op vrijdag 15 maart komt de toneel vereniging "Steeds beter" uit Bilthoven naar De Drie Eiken met de een-akter "Weggegooid geld". Wat doe je als je 70-jarige moeder, die pas in het verzorgingshuis woont, besluit peper dure elektronische- en geluidsappara tuur aan te schaffen? Als enige, toch wel op geld beluste zoon, vind je dit niet zo'n geslaagd idee. En wat zeg je dan tegen je moeder? Juist: "Het is allemaal weggegooid geld". Maar moeder heeft genoeg van haar bemoeizieke zoon en beraamt een plan om hem eens goed op zijn nummer te zetten. Op een komische manier slaagt ze daar wonderwel in. Aanvang uitvoering 20.00 uur; de toe gang is gratis en consumpties zijn voor eigen rekening. De voorstelling duurt ongeveer een uur. De volleybal-afdeling van AGAVS is op zoek naar kinderen in de leeftijd van 6 en 7 jaar. Deze leeftijdsgroep is nog niet aan volleybal toe, maar de ouders c.q. kinderen zijn wel op zoek naar een tak van sport of lidmaatschap van een Ver eniging. De bedoeling van AGAVS is om deze kinderen, spelenderwijs met de volley bal in aanraking te brengen. Dit gaat gebeuren door vele vormen van bewe ging zoals klimmen, klauteren, springen, vangen en een aantal balspelen. Onder deskundige leiding worden de kinderen in het Dorpshuis op een doordeweekse dag bezig gehouden. Daar zijn alle soor ten toestellen die hiervoor gebruikt kun nen worden. Deze wekelijkse training duurt ongeveer 45 tot 60 minuten. Ge dacht wordt aan ongeveer 15 tot 20 jon gens en meisjes per groep. De volleybal- afdeling van AGAVS maakt hiervoor een speciale folder voorzien van alle re levante informatie met een aan meldingsformulier en deze wordt bin nenkort huis-aan-huis verspreid. Belangstellenden kunnen contact opne men met de AGAVS Jeugd Info Lijn, tel. 352961. Vrijdag werd de Brandweer van Soester berg' twee keer opgeroepen om een vuurhaard te bestrijden, 's Middags had de wind vat gekregen op een onschuldig vuurtje in de wijk Gemini, met het ge volg dat het droge bermgras in brand vloog. Met een paar krachtige stralen werd het bedwongen. Dezelfde avond was er omstreeks acht uur schoorsteenbrand op het adres Vliegtuiglaan 47. De oppas had de open haard aangestoken en dat ging anders dan ze verwacht had. Ook deze keer waren de spuitgasten snel ter plaatse. Het vuur werd snel tot de orde geroepen. De geschrokken oppas liet het die avond maar bij de warmte van de centrale verwarming. In de late avond van zaterdag 9 maart werd in het JOP aan de Banningstraat een brandje geblust. Een afvalbak voor papier was hier het doelwit geweest, kennelijk tegen de vrieskou. De oud-Soesterberger Dik Top heeft onlangs het boek "Soesterberg en omgeving in oorlogstijd" uitge geven. Het geeft een duidelijk ver slag in woord en beeld hoe de Soes- ter-berger de oorlogsjaren heeft be leefd. Helaas geven de opbrengsten tot op heden een tekort aan van 3000 gulden. Een verzoek om garantiestelling aan de gemeente Soest werd geweigerd. De in Noorwegen wonende Dik Top heeft een jarenlange studie en informa tie over de plaatselijke toestand tijdens de Tweede Wereldoorlog kunnen afron den in zijn boek "Soesterberg en omge ving in Oorlogstijd". Volgens deskundi gen is het een goed gedocumenteerd verslag geworden dat de geschiedenis van toen duidelijk in woord en vooral in beeld weergeeft. Bij de presentatie, on langs in het Casino, werden dan ook lovende woorden in de richting van Dik Top geuit. De uitgave moest vooraf met een financiële actie worden onder steund, omdat niet voldoende contanten voorhanden waren. Aangezien het een stuk geschiedschrij ving van Soesterberg én Soest is heeft Dik Top de gemeente Soest verzocht zich garant te stellen voor het nog open staande bedrag van 3000 gulden. Hij is genegen alle documentatie aan het ge meentelijk archief af te staan. De ge meente Soest stelt dat de documentatie voor hen niet interessant is omdat dit in het boekwerk is verwerkt. Een zegsman van Dik Top deelde mede dat het de gemeente kennelijk niet bekend is dat de feitelijke documentatie twee keer zoveel is als in het boek vermeld. Hij vraagt zich vervolgens af of Soesterberg nog wel bij de gemeente Soest hoort. Een dergelijk particulier initiatief, dat van groot belang is voor de geschied schrijving, wordt volgens hem overal optimaal ondersteund. "Maar ja, een Soester is nu eenmaal geen Soester- berger," aldus zijn reactie. Wel wordt een bedrag van 500 gulden als stimuleringsbijdrage naar de drukker van het boek gezonden. Een "stimule ring" voor Dik Top nadat hij zijn zesde en mogelijk laatste boek heeft geschre ven. Het boek is te verkrijgen bij boek handel Marjolijn aan de Rademaker straat. De jaarlijkse traditionele kaart marathon in het Dorpshuis, was af gelopen zaterdag weer een succes. Niet alle mensen die zich hadden opgegeven, kwamen opdagen, maar met negentig deelnemers was er wel degelijk sprake van een gezellige dag. Omstreeks 11.00 uur werd het startsein gegeven en werd alle kennis op het spel gegooid. Naast klaverjassers, waren ook de jokeraars van de partij. Een brede opgestelde tafel liet een keur aan prij zen zien, terwijl het barpersoneel niet alleen voor de droge kelen zorgde maar ook knorrende magen optimaal kon stil len. Het was omstreeks 19.00 uur toen het goed leidende duo mevrouw Gaikhorst en mevrouw Pley de win naars kon bekend maken. Bij de klaverjassers ging de eerste prijs naar Van Eijk uit de Drie Eiken, tweede werd de heer Smeenk uit Soest, terwijl de poedelprijs in handen kwam van de heer Spenkelink. De jokeraars kenden uiteraard mevrouw Haman als winnares. Tweede werd Gijsje-Jansen uit Soest en de poedelprijs ging naar Lida Jansen uit Wageningen. De Stichting "Beter Leven met Ziekte" te Bilthoven richt zich spe ciaal tot de chronisch zieke mens. Het leven met een dergelijke ziekte vergt bijzonder veel moed en kracht om de zin van het leven te blijven zien. Ook brengt de ziekte dikwijls fysieke beperkingen met zich mee met daarbij pijn en angst voor de dood die steeds dichterbij komt. In Huize "Carpe Diem" in Bilthoven worden chronisch zieke mensen verpleegd. Psycho-sociale bege leiding door een stel dappere jonge mannen en vrouwen helpt het lijden van veel patiënten te verlichten. Aangezien deze ziekte helaas meer en meer terein wint, willen zij graag van hun werk vertellen en informatie over dragen. Ze helpen bij het ontdekken van je eigen lichaam gevoelens, gedach ten bepalen waardoor men meer invloed kan uitoefenen op het leven met een ziekte. Ze weten wat het is om met pijn, angst, machteloosheid, verdriet en een zaamheid om te gaan. M^ar het belang rijkste leren ze de patiënt te ontdekken dat ze leven, ondanks alles. Het ontdek ken van liefde, geloof en vertrouwen, de bouwstenen van het menselijk bestaan. Maar ze leren ook te ontdekken om de dood als een natuurlijk onderdeel van het leven te accepteren. Maandag 18 maart nodigen zij een ieder uit die daar meer van wil weten, om 's avonds om 8 uur in het Kerkelijk Centrum aan de Gen. Winkelmanstraat te komen. De toegang is gratis en ook daar is de kof fie bruin. De stichting ontvangt geen subsidie en kan elk dubbeltje heel goed gebruiken. Daarom zijn giften welkom bij Stichting Beter Leven Met Ziekte, te Bilthoven, rek.nr 45 33 48 785 van de ABN-AMRO Bank, giro bank 2900. Israël viert 'Jeruzalem 3000'. Nederland kent vele banden met Israël, in het bij zonder op religieus gebied. De wortels van het christelijk geloof liggen in Israël en christenen voelen die band in bijzon dere mate. Om in en mee te leven in de Israëlische viering van Jeruzalem 3000 wordt op woensdag 13 maart een infor matie-avond gegeven in het Witte Kerkje (Amersfoortseweg 47) te Huis ter Heide, aanvang 20.00 uur. De gere formeerde predikant drs. H.J. Huijser uit Utrecht en een Israël-kenner bij uit stek, staat garant voor een deskundige en creatieve uitleg. Het Joodse ensem ble "Lidi Homé" (mijn hart is in beroe ring of het Joodse hart zingt mee) ver leent muzikale medewerking. De toe gang is gratis, inclusief koffie of thee. Er is een boekentafel met lectuur over Is raël. Ter bestrijding van de kosten wordt aan het einde van de bijeenkomst een collecte gehouden. Verbaasd heb ik de Soester Courant van woensdag 6 maart gelezen. Soesterberg bleek daarin een onuitputtelijke bron van "nieuws" te zijn. Opnieuw kon wor den vastgesteld dat in Soest het misver stand voortleeft, dat Soesterberg verre van gelukkig is tot de gemeente Soest te behoren. Laat ik eens en voor altijd mogen vast stellen dat dit een bakerpraatje is. De inwoners van Soesterberg zijn dik tevre den met de tuinlieden die in het vlieg dorp het openbaar groen onderhouden. Zij zijn blij met de dienst die de wegen en plantsoenen proper houden. Zij roe men de verbetering van het Dorpsplein en bewonderen de inzet van vereni gingsbestuurders die ons dorp leefbaar maken. Niemand klaagt over de voor zieningen. Daarom begrijp ik schrijver Aad Post niet. Was zijn uitgebreid verhaal geestig of satirisch bedoeld? Dat was noch het één noch het ander. En in de opsom ming van wat Soesterberg allemaal heeft vergat hij de politiepost niet, welke in het beste geval één uur per dag bezet is. Ook het verhaal van K.M. Oude Geerdink kan ik niet helemaal volgen. Natuurlijk is het jammer dat een parti culier initiatief ten dode is opgeschreven omdat de gemeente niet bereid is dit te steunen. De jeugdclub Forever Young, die in dansschool Rellum om de week onderdak genoot, is er de dupe van. Maar wat mankeert er aan de gezinnen als de klacht klinkt, dat alle kinderen van 13 en 14 jaar weer op de straat gaan zwerven of gedwongen zijn in Zeist ver tier te zoeken? Het gast-echtpaar kan de kar niet meer trekken door de hoge kosten, helaas mede veroorzaakt door toegebrachte schade, ondanks alle toezicht... Het gaat niet aan alle jeugd van Soester berg te veroordelen, maar een kleine groep jongereh maakt het wel bont met vernielingen van plantsoenen, een par ticuliere tuin als openbaar toilet te ge bruiken en ook daar boompjes en bor ders te vernielen, het in elkaar trappen van fietsen en het vernielen van hun ei gen JOP (Jeugd Ontmoetings Plaats) die als zodanig nimmer werd en wordt gebruikt. De viering van Koninginnedag is een feest dat voor het overgrote deel op het Dorpsplein plaatsvindt. Is het te veel gevraagd dat de dreunende muziek om elf uur 's avonds stopt, omdat de aan- wonenden en vooral de bewoners van De Drie Eiken onder wie hoogbejaar den, dat verzoeken? Meer verdraagzaamheid zou Soester berg sieren en het toch al bijzonder aan trekkelijke dorp nog idealer maken. En Soester overheid, denk positiever over Soesterberg, terwijl echt luisteren geen kwaad kan en tot wederzijds respect kan leiden. H.J. Koster, bewoner Dorpsplein Een inbreker is er in het weekeinde van door gegaan met de video en het rijbe wijs van een 51-jarige Soesterberger. De man woont aan de Aviatik. De achter deur van zijn woning werd door de in breker geforceerd. Een onbekende dader heeft vorige week aan de Rumpler ingebroken. Toen de bewoners thuiskwamen bleek de televi sie verdwenen te zijn. De achterdeur was geforceerd. Woensdag 13 maart 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken 20.00 Info Jeruzalem, Witte Kerkje HtH Donderdag 14 maart 13.00 koersbal, Drie Eiken Vrijdag 15 maart 20.00 toneel, Drie Eiken Zondag 17 maart 11.00 modeshow, de Bedstee 14.00 open huis, d.c. Drie Eiken Maandag 18 maart 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 20.00 Beter Leven, kerk.centrum Winkelmanstraat 20.00 modeshow, de Bedstee Woensdag 20 maart 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken Opgaven voor de agenda: tel. 351252.

Soester Courant | 1996 | | pagina 13