pagina /ULDE 7S« LAATS 'Vermeer'- broodje .500.- hhuuuh le klant nóg centraler: Officiële opening vrijdag 15 maart door burgemeester De Widt en voorzitter Middelkoop De 'Automatische Balie-Kas' (ABK), vlug, veilig en secuur. Jan Porte, de nieuwe directeur van de Rabobank 'Soest-Baarn' Geldautomaat een dag vol verrassingen. Kans op f.25,- extra voor iedere 10e bezoeker 'ffffltr SOESTER COURANT DAMMERS lepit j 98 S SPECIAAL ONZE LAAGSTE PRIJS 35-6017469 eket kado! 'AVAWim Kleurwedstrijd voor de jeugd van 4 tot en met 12 jaar. Met tentoon- stelling Kans op f.25,- extra Safeloket gratis tot en met 31 december Openingstijden Rabobank talen g BOLLETJE BESCHUIT blauw, per rol GEKRUID GEHAKT per kilo hoofdprijs: Foto's: Loek van Walsem Uw bankaviseurs van de Rabobank Soest-Baarn, kantoor Smitsweg: Mare Trein, Theo Oskam, Arjan de Graaf en Anita Dekker-Otten Niet op de foto: Tanya Watertor. Rabobank Smitsweg modern, flexibel servicekantoor Het kantoor van de Rabobank aan de Smitsweg was er iets eerder dan 'De Smitshoféén van de bekende buurt-winkelcentra in Soest. We schrijven 1970 als de toenmalige 'Raiffeisenbank' bezig is met de afbouw van haar vierde kantoor in de gemeente. Drogisterij Kok was er alPal ernaast, aan de andere kant, was de gieterij van Ben Joosten gevestigd. Die moest kort daarop het veld ruimen voor wat nu het parkeerterrein is. Daaromheen werden dé winkels opgetrokken. Burgemeester Baron Mr. S.P.Bentinck verrichtte in 1971 de openingshandeling. Er is sindsdien al weer veel veranderd. De bank beleefde haar eerste verbouwing in 1986. Vrijdag 15 maart aanstaande heropent Burgemeester J. de Widt het kantoor voor de tweede keer. Opnieuw aangepast aan de eisen van de tijd. Geen wachttijden De bank heeft met de verbouwing vooral beoogd de service voor de cliënt nog verder op te voeren. Naast de manier waarop geldzaken in een meer private sfeer en daardoor effi ciënter aan de orde kunnen komen, zorgt de Automatische Balie-Kas er ook voor dat de wachttijden tot een minimum beperkt kunnen blijven. Er wordt bovendien een tweede geldau tomaat geïnstalleerd. Snelheid, en kwaliteit kunnen voortaan nóg béter hand in hand gaan. Dat spoort ook uitstekend met de nieuwe huisstijl van de bank. Ondersteund door een warme kleurstelling verbeeldt de mensfiguur in het nieuwe vignet de klant in het krachtenveld van tijd en richting. Met andere woorden: de klant centraal. Het is de moderne vertaling van wat toch eigenlijk bij de Rabobank altijd al voorop heeft gestaan: samenwerking. In Soest bijna negentig, aan de Smitsweg ruim vijfentwintig jaar. De coöperatieve gedachte als leidraad voor een goed advies met veel persoonlijke aan dacht. Het kantoor Smitsweg is er qua inrichting weer voor een nieuwe lange periode goed op ingesteld. De Rabobank zelf bestaat ruim 90 jaar. Die kan over Soest een interes sant boekje opendoen. Ooit als Boerenleenbank begonnen, later onder de naam Raiffeisenbank en sinds 1972 nationaal en internationaal bekend als Rabobank, telt de coöpera tieve vereniging, sinds de fusie in 1994 met de zusterbank uit Baarn, nu weer vier kantoren. Daar is het kan toor in Baarn bij inbegrepen. Naast het hoofdkantoor aan het Kerkplein, heeft de bank dorps-bijkantoren in Soest-Zuid en aan de Smitsweg, tus sen Drogisterij Kok en 'De Smitshof in. In Baarn in de Oosterstraat en in Soest, in het winkelcentrum 'De Tamboerijn', zijn zgn.'openbare geldautomaten' geïnstalleerd. Veiligheid en service Het kantoor was bij de start voorzien van een bankhal met kogelvrij glas, een toen door de banken veel geno men veiligheidsmaatregel die moest voorkomen dat het personeel bij gewapende overvallen onverant woorde risico's zou lopen. De zoge heten 'open balie' was taboe en dat was jammer, want juist het directe contact met de cliënt paste precies in de filosofie van de Rabobank. Maar de tijden blijven veranderen, de tech- kantoor Smitsweg niek schrijdt voort en er werden aller lei nieuwe systemen en concepten ontwikkeld die niet alleen leidden tot een nog grotere veiligheid bij de ban ken, maar die vooral ook inspeelden op de manier waarop de Rabobank de cliënt van dienst wil zijn. z^y f ö,n l De Rabobank Soest- l Baarn organiseert een I 1 V£m de heropening van l I het kantoor aan de I iwf r I Smitsweg in Soest. Nu I fSf 1 zien de muzikantjes er I I n0^ w'*Jes u't- Maar daar I I zal de jeugd wel even I fotobank verandering in bren- En dit is er allemaal te winnen: 4-6 jaar. 1e prijs: een grote pluche beer, 2e prijs: een kleurdoos, 3e prijs: een radio. 7-9 jaar: 1e prijs: een cassetterecorder, 2e prijs: een monopolyspel, 3e prijs: een hobbydoos. 10-12 jaar: 1e prijs: een walkman, 2e prijs: een sporttas, 3e prijs: een CD-bon ter waarde van f.50,- Er komt een speciale Rabobank - clown die de kleurplaten op vrijdag 15 maart uitdeelt. Zorg dat je er één te pakken krijgt. Die kleur je dan mooi en je levert hem in bij één van de kantoren van de Rabobank Soest- Baarn. Geeft niet welk. Maar niet later dan vrijdag 22 maart a.s. Dan heb je een week de tijd! De winnende kleurplaten worden tentoongesteld in de etalage van de Rabobank aan de Smitsweg. Een deskundige jury bedoordeeJt alle inzendingen. Prijsuitreiking: 25 maart. Veel succes! Nieuwe technieken Een en ander gaf aanleiding om in 1986, zestien jaar na de ingebruikne ming, het kantoor eens goed onder handen te nemen. Het kogelvrije glas verdween. Het persoonlijke contact met de klant kon worden hersteld. Naast een lange open balie werd een kogelvrije kasbox gebouwd, van waaruit de kassier het uit te betalen geld via een buizenpost naar zijn of haar collega aan de balie verzond in ronde, gladde cassettes. Te storten geld ging met hetzelfde gemak in omgekeerde richting. Voor cliënten die haast hadden en naar de bank waren gekomen om alleen maar geld op te nemen, functioneerde de box als een soort, snelkas, een taak die sinds enkele jaren weer is overgenomen door de geldautomaat, een fenomeen dat inmiddels dermate is ingeburgerd dat dat soort geldverkeer bijna niet meer aan de balie voorkomt. Het betekende voor de bank dat zij meer tijd kon gebruiken voor het echte advieswerk. Het praten met de klant over spaarvormen, lenen of financie ren, verzekeren en tal van andere zaken waarmee de particulier dage lijks te maken heeft als het om geld gaat. Het kantoor Smitsweg verander de daardoor van een kaskantoor in een compleet en flexibel advieskan toor. Alle bankzaken kunnen er, mede dank zij een geavanceerd computer netwerk, worden geregeld en indien er al een specialist nodig zou zijn, bijvoorbeeld als het gaat om beleggen of bij ingewikkelde verzekerings transacties, dan is het hoofdkantoor aan het Kerkplein altijd bij de hand voor adequate ondersteuning. Moderniseren Een dergelijke veranderende situatie binnen de dienstverlening vraagt om aanpassing van de bankhal. Reden waarom werd besloten het kantoor aan de Smitsweg opnieuw te verbou wen. De lange balie is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor een viertal adviesbalies waaraan in een vertrou welijke sfeer de bankzaken kunnen worden besproken. Ook de kasbox is er niet meer. De 'routing' van het geld wordt op een moderne en super- beveiligde manier geregeld door wat de bank een Automatische Balie-Kas, de ABK noemt. Deze ABK's staan tussen twee adviesbalies opgesteld en kunnen daardoor door twee adviseurs tegelijk worden bediend. De units zijn geheel 'selfsupporting' en doen den ken aan de geldautomaat. De beveili ging ervan is hoog opgevoerd. Elders op deze pagina wordt de ABK nader besproken. De verbouwing van de Smitsweg concentreerde zich bij alles wat werd ondernomen op het verder verfijnen van het gemak en de privacy voor de klant. f.1000,- voor topografische kaart Samen met de voorzitter van de Rabobank Soest-Baarn, de heer T. Middelkoop, zal Burgemeester J. de Widt de vol-automatische 'openings'- kashandeling verrichten. Het. briefje van f.1000,- dat uit de ABK tevoor schijn komt zal aan de burgemeester ter hand worden gesteld als bijdrage in de kosten voor de vervaardiging van een waardevolle topografische kaart van de gemeente Soest. Een project dat al lang op het verlanglijst je van de gemeente staat en dat J. de Witdt, T. Middelkoop, burgemeester voorzitter van Soest. van het bestuur van de Rabobank Soest-Baarn. inmiddels in gang is gezet. De officiële openingshandeling zal vrijdag 15 maart a.s. 's morgens om 11.00 uur in het kantoor aan de Smitsweg plaats vinden. De kassier van vroeger, gezellig geze ten achter het loket, altijd indrukwek kend snel de flappen tellend, is niet meer. Veiligheidsmaatregelen zorg den ervoor dat de man of vrouw werd verbannen naar of een kogelvrije kas box, waar het bestaan nogal eenzaam leek, of naar een ruimte elders in het gebouw en uit het zicht van de klant waarmee hij ooit toch zo'n mooi soci aal contact leek te hebben. Een zoe vende buizenpost zorgde vaak voor het waardetransport van en naar de balie. Automatisch Balie-Kassysteem Wie. straks het kantoor aan de Smitsweg binnenkomt zal de ABK het 'Automatisch Balie-Kassysteem', als een grote, vierkante kast, een beet je lijkend op een audio-stereomeubel, tussen twee adviesbalies zien staan. Twee bankadviseurs kunnen er tege lijkertijd gebruik van maken. De ABK zit vol codes en veiligheids maatregelen. Ingebouwde, niet op enig commando te corrigeren vertra gingen, maken het bijvoorbeeld onmogelijk om geld zomaar even uit één van de twee gleuven te laten komen. Het apparaat is ingericht voor de uit gifte van papiergeld, het bewaren van gedane stortingen, het wisselen van buitenlands geld, de uitgifte van Eurocheques en van pasmunten. Met dé ABK bij de hand is het voor de bqnkadviseur gemakkelijk zijn of haar klant volledig met alles wat de bank voor een particulier te bieden heeft van dienst te zijn. De kogelvrije kasbox is weg. Per 1 april aanstaande verwelkomt de Rabobank Soest-Baarn haar nieuwe directeur. De heer Jan Porte, nu nog directeur 'Factoring en Obligobeheer' bij De Lage Landen in Eindhoven, zal dan de taken van interim-manager, de heer Charles Ruys, overnemen. Met de komst van Jan Porte krijgt de Rabobank Soest-Baarn een zeer erva ren manager als directeur. Voordat Porte in 1975 bij de Rabobank-orga- nisatie in dienst trad had hij vanaf 1967 al diverse commerciële en ledinggevende middenkaderfuncties bekleed bij de Amro Bank in Amsterdam, IJmuiden en Hilversum. Toen al had hij een warm hart voor de plaatselijke en regionale bankproble- matiek. Bij Rabobank Nederland begon hij als Kredietadviseur Handel, Nijverheid en Industrie. Daarna, in 1979, ging Porte weer naar de regio en werd hij onderdirecteur van de Rabobank Nijmegen. Hij deed dat vijf jaar. In 1985 ruilde hij die baan in voor opnieuw een goede positie bij Rabobank Nederland, nu als afde lingsdirecteur Concernrelaties Agri- business in Utrecht. Een nieuwe uit daging diende zich vijfjaar later aan: algemeen directeur van de Rabobank 'Vecht- en Plassengebied' in Breukelen. Opnieuw het plaatselijke belang dus. Noem het een tussenstap op weg naar Soest: in 1994 werd Jan Porte directeur bij De Lage Landen, waar hij verantwoordelijk werd voor de divisie 'Factoring en Obligo- beheer' Maar "het front" van de coöperatieve organisatie bleef trekken: de aange sloten banken, waar, vindt hij, het allemaal gebeurt. Waar je direct con tact hebt met de klant, waar je mee kunt praten, discussiëren, adviseren, zoeken naar de beste oplossing voor elk probleem. Nationaal en internatio naal en dan juist op de plekken waar iets begint. Jan Porte is bij uitstek een man die weet wat managen is, die het bedrijfsleven goed kent, maar min stens zoveel ervaring meebrengt als het gaat om de belangen van de parti culiere cliënt. Verhuizen Hij verheugt zich erg op Soest en is zeker van plan zijn huidige woon plaats Loosdrecht voor Baarn of Soest in te ruilen. De streek trekt hem en zijn vrouw en twee kinderen bij zonder. De nieuwe directeur staat open voor nevenfuncties. Zijn sociale belangstelling uit zich in activiteiten als lid zijn van het Examenbureau Accountant-Administratieconsulent, de redaktiecommissie examen HEAO-AA en zitting hebben in besturen zoals het Comenius College in Hilversum en de Prof. R.L.J. van Ruyvenstichting. Internationaal leverde hij bijdragen aan diverse belangrijke conferenties. Jan Porte wordt vlak voor zijn komst naar Soest 52 jaar. De Rabobank krijgt aan de Smitsweg de beschikking over twee geldauto maten. Dat is er één meer dan voor heen. De kans dat u even moet wach ten is derhalve met 50% kleiner geworden. Deze moderne manier van 'snel geld halen bij de bank' heeft in slechts luttele jaren de markt vero verd. 'Geld uit de muur' is de gewoonste zaak van de wereld geworden, letterlijk. Want het passen en pingebruik zorgt voor gemak en veiligheid, waar u ook bent, vér weg of dichtbij. Uitbreiding van de service dus, ook waar het de geldautomaten aan de Smitsweg betreft. Die twee geldautomaten vieren samen hun eigen feestje en hebben misschien een financieel meevallertje voor u in petto! Wie op vrijdag 15 maart a.s. gebruik maakt van de geldauto maat van het kantoor Smitsweg van de Rabobank maakt kans op één briefje van f.25,- méér dan het bedrag dat u hebt ingetoetst! Bij afsluiten van een lening: Indien u van plan bent om in de maand maart een lening met de Rabobank aan te gaan, en u wilt daar een safeloket bij huren om het con tract en/of andere waardevolle zaken veilig in op te bergen, dan krijgt u de huur tot het eind van 1996 kado. Een safeloket is een handig attribuut: het geeft u een veilig gevoel, bijvoor beeld als u op vakantie bent, maar ook bij brand en inbraak liggen polis sen, overeenkomsten en sieraden vei lig achter slot en grendel. De kranten, de T.V. en de radio zijn vol lof: de vorige maand geopende tentoonstelling van 22 meesterwerken van Johannes Vermeer in het Mauritshuis in Den Haag is een groot succes. Terecht. De sfeer uit de Gouden Eeuw is indrukwekkend, de kwaliteit van de schilderijen overweldigt menigeen. Of u erin slaagt om een toegangskaartje te bemachtigen is helaas de vraag: hon derdduizenden uit binnen- en buiten land stromen toe, de openingstijden zijn al verruimd, het zal niet meeval len. Gemakkelijker lijkt het om het inmid dels bekende broodje Van Vermeer, dat op de tafel ligt bij 'De Melkmeid', te bemachtigen. De broodjes werden door de bekende Soester Bakker Van Buuren, op basis van het historische recept, ambachtelijk 'na-gebakken'. De Rabobank aan de Smitsweg heeft van 15 tot en met 29 maart voor iede re tiende bezoeker de nostalgische lekkernij vers in voorraad. De brood jes wegen 450 gram, zijn bolvormig met bovenop een ster-motief. Wie kans wil maken op een 'broodje Vermeer' brengt een bezoek aan de vernieuwde Rabobank! Maandag: van 13.00 - 16.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag: 9.00 - 12.30 uur en 13.30-16.00 uur.

Soester Courant | 1996 | | pagina 15