J J Advi Gein "Wel arttóhocK iCUL TOUR WELZlMt Gratis proef-eten voor de eerste 25 vegetariërs k| INFORMATIE OVER VOORTGEZETONDERWIJS \sQ Nieuws van de bibliotheek Expositie in raadhuisvitrine YBOK viert 25 ste verjaardag Een avontuurlijke benadering van de jazztraditie Kamermuziekdag op 17 maart in kasteel Groeneveld Accomn WOENSDAG 13 MAART 1996 SOESTER COURANT PAGINA iJ wóÉNSDAG - 1A Baby Boom' Aktiefilm '3 Ninja's' Toneelimprovisatie Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant OA stichting openbare bibliotheek Nieuws van de jeugdafdeling Nieuwe menu's in Het Witte Huis Beeldjes van Irja Schierbeek Met o.m. zaterdag stand in Hartje-Zuid 'Kali Mata Ki Jai' Toon Roos Quartet in Artishock Zeven ensembles uit Soest Grote buit bij inbraak woning Kledingbeurs in De Schoof Natuur O Nabij IVN-wandeling in 'Buitenzorg' Topscorers leest de Soester Courant 'We willen er niet over praten' Hockey en i |Ep^pM/lNKEL Voorjaarsfolder 1996 'Dode' stemmen in 'Paracontact1 a Tegenvallent VOETBA] Voorzitter i d DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Zaterdag 16 maart: A Baby Boom - ballet voor vier kinder wagens en een zaaddonor" is een theaterproject van zijnsvormgever Oscar Prinsen. Hij werkt hierin samen met vier danseressen uit Amerika, Frankrijk en Duitsland en de Baarnse beeldenaar Stormvogel. Het project is opgebouwd uit een com binatie van verschillende disciplines; theater, dans, muziek, schilderijen, foto grafie, performing en video. Via een concept maakt hij gebruik van verschil lende disciplines om zijn werk en ideeën zo totaal mogelijk te laten zijn. Dit is de manier waarop Oscar Prinsen wil wer ken: "Ik wil een totaal, een ervaring, een happening". Voor dit project is er ook een teken wedstrijd georganiseerd waar iedereen aan mee kon doen. De opdracht luidde: maak een tekening over het thema: "De Schoonheid van Traditie en de Absurdi teit daarvan ten aanzien van de Toe komst". Een onafhankelijke jury zal be palen wie de prijswinnaars zullen wor den. Na de voorstelling worden de win aars bekend gemaakt. Daarna is het mogelijk de expositie te bekijken onder het genot van live muziek. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegang is f 10,-. Woensdag 20 maart: De heldendaden van drie jonge Ameri kaanse broers, die de ninja-techniek moeten gebruiken om zich te redden uit allerlei moeilijke situaties. De technie ken hebben ze geleerd van hun grootva der, een oude ninja meester. Maar dan worden de drie broers gevangen geno men door een vroegere leerling van hun grootvader. Een spannende aktiefilm voor alle kin deren vanaf 7 jaar. Filmduur: 92 minu ten. De film is ondertiteld. Toegang: f 5,- (kinderen) en f 7,50 (volwassenen). Donderdag 21 maart Lezing over Ovidius Op 21 maart houden de Ovidius- vertaalster mevr. d'Hane-Scheltema en voordrachtskunstenares Wanda Reumer in C-drie een lezing over het beroemd ste werk van de schrijver: Meta- morphoses. Ovidius was een Romeins dichter, stamde uit een vermogend riddergeslacht, studeerde retorica in Rome en maakte reizen naar Athene, Sicilië, Klein-Azië. Hij was korte tijd in staatsdienst, maar gaf al spoedig zijn politieke loopbaan op om zich geheel aan de dichtkunst te wijden. Hij ver keerde in de kringen van Propertius, Macer en Tibullus, maar raakte in 8 n.C. in ongenade bij keizer Augustus (hetgeen misschien in verband stond met de in moreel opzicht slecht geachte invloed van zijn gedichten en/of met een schandaal waarbij ook Augustus' kleindochter Julia betrokken was) en werd uitgewezen naar Tomi, echter met behoud van zijn burgerrechten en zijn bezittingen. Ovidius, na Vergilius en Horatius de grootste Latijnse dichter, was een zeer vruchtbaar schrijver en een meester in de poëtische techniek. Uit zijn eerste (jeugd)periode dateren vnl. speelse ver zen, waarin de liefde het onderwerp is, zoals in de uit 50 elegieën bestaande (gedeeltelijk aan een waarschijnlijk fic tieve geliefde, Corinna, gerichte) Amo- res (ca. 16 v.C.) en voorts de Ars Amatoria (ca. 1 v.C.), een handleiding "voor de kunst van de vrijage, beide in disticha. Het hoogtepunt van zijn dich terschap bereikte hij met de Meta- morphoses (vrijwel voltooid in 8 n.C.). In navolging van Nicander zijn hier in 15 boeken (waarin ca. 250 verhalen; gezamenlijk ca. 12.000 hexameters) vanaf de Chaos, het begin der wereld, tot aan de komst van Caesar en Augus tus alle sagen opgetekend die een me tamorfose tot slot hebben. Dit werk heeft grote invloed gehad in de oudheid en zeker ook na die tijd, vooral in de renaissance. Uit dezelfde periode dateren de Fasti (zes boeken; niet vol tooid), een dichterlijke beschrijving van alle feesten van de Romeinse kalender en hun oorsprong, die afgezien van hun poëtische waarde van zeer groot belang zijn voor de kennis van de Romeinse godsdienstgeschiedenis. Vanuit zijn verbanningsoord schreef Ovidius een groot aantal brieven (Epistulae ex Ponto; 12-13 n.C.) en treurzangen (Tristia; 8-12 n.C.) met herhaalde, ech ter vergeefse verzoeken om terugkeer naar Rome. In deze tijd schreef hij voorts nog Helieutica (postuum ver schenen), een gedicht over de vissen in de Zwarte Zee, en het schimpdicht Ibis (ca. 15 n.C.). Verloren gingen Ovidius' tragedie Medea, een Gigantomachia en het gedicht Nux. Mevr. d'Hane- Scheltema licht de persoon Ovidius toe en Wanda Reumer draagt voor uit Metamorphoses. De kosten voor de le zing zijn f 15,-. Aanvang 20.00 uur. Het is heerlijk om in spel op te gaan, spontaan te durven reageren op wat de ander doet, zonder daarbij eerst veel na te denken en je mee te laten nemen door je fantasie. Voor de meeste men sen is dit echter gemakkelijker gezegd dan gedaan. Bijna allemaal kennen we de angst om niet leuk of origineel ge noeg öf juist gek gevonden te worden. En deze angst zorgt er vaak voor dat we blokkeren, niet "gewoon" onszelf durven zijn. De Amerikaanse acteur Keith John- stone heeft allerlei spelopdrachten ont wikkeld om deze blokkade te verminde ren èn om beter te leren samenspelen. In de nieuwe cursus Theatersport gaan we met deze spelvormen aan de gang onder leiding van Lieke van de Mooren. De cursus is bedoeld voor mensen met en zonder improvisatie-ervaring. Het doel is te leren vertrouwen op je improvisatievermogen en wat je voelt om te zetten in spel. De technieken van Johnstone worden in de acht lessen toe gepast. Voor meer informatie en opgave kunt u bellen naar: cultureel centrum C-drie, Willaertstraat 49 in Soest, tel. 602 21 88. De cursus start op maandagavond 25 maart van 20.00 - 22.00 uur en kost f 95,-. Albert Cuyplaan 202 3764 TWSoest Op 16 maart is voor de tweede keer de uitreiking van de "Gouden Uil", een boekenprijs in drie categorieën: fictie, non-fictie en jeugdliteratuur. Vorig jaar kreeg (bij de jeugd literatuur) Anne Provoost met het boek "Vallen" de prijs. Dit jaar zijn er vijf boeken genomineerd: Imme Dros, "Morgen ga ik naar China"; Joke van Leeuwen, "De wereld is krom maar mijn tanden staan recht"; Bart Moeyaert, "Blote handen"; Rindert Kromhout, "Rare vogels"; Anton Quintana, "Het boek van Bod Pa". Hieronder een bespreking van een aantal boeken, de overige krijgen een korte beschrijving. Morgen ga ik naar China, van Imme Dros en Harrie Geelen. Jan is boos. Heel boos. Op alles en iedereen. Dus Jan wil naar China. In China mogen kinderen alles, ze krij gen prachtig speelgoed en elke dag pannekoeken met zuurstokken... Prentenboek met fantasievolle illus traties in kleur voor kinderen vanaf ca. 5 jaar. De wereld is krom maar mijn tan den staan recht, van Joke van Leeu wen. Geestig prentenboek met cartoon achtige tekeningen en enkele hand geschreven tekstregels over verschil lende gebeurtenissen die de schrijf ster zelf in haar leven heeft meege maakt of denkt te hebben meege maakt. Rare vogels, van Rindert Krom hout. Een bonte verzameling van dieren vormt een toneelgezelschap dat de voorstelling opvoert van "Moord op de schone maagd". Een buldog, Socrates, is de directeur van het ge zelschap. Hij belooft hen een goed onderkomen voor de winter in de villa van zijn zus Sophietje. Een goed verteld verhaal met een prima op bouw van spanning en mooie teke ningen van Jan Jutte die het verhaal aanvullen. Een boek dat zich leent om voor te lezen er er daarna over te praten: het goede belonen en het kwade te straffen. Om voor te lezen of om zelf te lezen vanaf ca. 8 jaar. Blote handen, van Mart Moeyaert. Twee jongens maken de oude eend van een eenzame zonderling dood; de man neemt wraak. Behoedzaam onthult Moeyaert in deze vertelling de ware toedracht van deze twee kleine "moorden", en de motieven van de daders: een vaderloze jongen en een eenzame lomperik met een plastic hand. Het boek van Bod Pa, van Anton Quintana. Perregrin loopt mank omdat zijn been steeds breekt; zijn vader roept de hulp in van een blinde, cynische zwerver die bovendien onbereken baar lijkt. Het verhaal speelt zich af in Centraal-Azië in de tijd van Marco Polo. Op 16 maart de ontknoping op de BRTN! Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. De eerste 25 vegetariërs die zich vanaf heden aanmelden bij hotel restaurant Het Witte Huis in Soest, kunnen op zondag 31 maart gratis komen proef-eten. Zij zullen als jury gaan proeven van een tiental vegetarische gerechten en daaruit de beste vier selecteren. Alleen deze vier zullen in de nieuwe menu kaart van Het Witte Huis worden opgenomen. Met de komst van een nieuwe bedrijfs leider, de heer H. Kollen, lijkt Het Witte Huis een nieuwe weg te zijn ingeslagen. Een nieuwe menukaart in vier talen is daarvan de voorbode. Naast de diverse, prettig geprijsde vis- en vleesgerechten komt een aparte rubriek met vegetari sche gerechten. Dit om de steeds groter wordende groep vegetarische gasten te gemoet te komen. "Wij vinden de in breng van kenners gewenst bij het sa menstellen van deze rubriek," aldus de heer Kollen. Natuurlijk kunnen meer liefhebbers ko men meeproeven. Zij betalen hiervoor dan f 25,- per persoon. Drankjes zijn niet inbegrepen, wat overigens ook voor de jury geldt. Kortom: bent u vegetariër en wilt u op zondag 31 maart a.s. om 18.00 uur mee beslissen over de samenstelling van de menukaart? Bel dan snel 033-4617147 van hotel-restaurant Het Witte Huis in Soest voor het maken van een reserve ring. Het aantal plaatsen is beperkt! In de vitrine in de hal van het ge meentehuis zijn tot en met 28 april bronzen beeldjes te zien van Irja Schierbeek. De tentoonstelling is verzorgd door de Hazelaar. Vanaf 1977 volgde Irja Schierbeek (1958) lessen modelstudie aan de Akademie De Schans te Amsterdam, waar ze zich bezighield met tekenen en schilderen. Hieruit ontstond haar inte resse in het ruimtelijk vlak. Toen ze in 1988 naar Asuncion, Paraguay vertrok voor een verblijf van vier jaar, brak er een periode aan waarin zij zich heel in tensief kon gaan bezighouden met kunst, in het bijzonder de beeldhouw kunst. Ze kreeg les van de Amerikaan Elden Tefft, die haar de beginselen van het bronsgieten bijbracht. Met een klein collectief werd een bronsgieterij opge zet, waar de kunstenaars, onder wie Iija zelf, hun werk konden gieten. Ze nam deel aan vele manifestaties op het ge bied van de beeldende kunst in Para guay. Sinds 1991 is ze terug in Neder land, waar ze zich aansloot bij de Kunstenaarsvereniging Laren-Blaricum. Het maken van beelden is voor haar een essentiële behoefte. Door haar bekend heid met het hele proces van gemodel leerd beeld tot brons, gebruikt ze in haar vormgeving ook de technische mogelijk heden die deze werkwijze biedt. Haar scheurtjes worden door Irja opzettelijk gemanipuleerd waardoor het brons uit vloeit en stolt tot mysterieuze aura's rond de figuurtjes die zij creëert in de serie "Phoenix". Een van de bronzen "centaurs" van Irja Schierbeek. De "Centaur"- en de "Paardjes"-plastie- ken zijn kenmerkend voor de positieve levensinstelling van Iija en maken het plezier zichtbaar waarmee zij vormgeeft. De Soester werkgroep van de Vere niging ter Bescherming van het On geboren Kind (VBOK) is op zater dag 16 maart met een stand in win kelcentrum Hartje-Zuid aanwezig. De VBOK bestaat 25 jaar en viert dat met verschillende activiteiten. Zo is er een tekenwedstrijd georganiseerd voor kinderen. Bij C-1000 aan de Zuid promenade zijn deze week kleurplaten verkrijgbaar. Iedereen die de gekleurde plaat komende zaterdag in de stand in levert, krijgt een attentie. Ook zijn er prijzen voor de mooiste inzendingen. Ook in de boekhandel van In de Ruimte aan de Soesterbergsestraat wordt aan- Op woensdag 20 maart, om 10.00 uur, komt Trui Goslinga namens het vrouwenontwikkelingscentrum "Kali Mata Ki Jai" ("Eer aan de zwarte vrouw") uit Gezaulole, Tanzania, op be zoek bij de Soester Kring. Zij was een van de oprichters van dit centrum toen zij samen met haar echtgenoot/psychia ter was uitgezonden door Buitenlandse Zaken om onder andere een project op te zetten voor psychiatrische patiënten, toendertijd een unicum voor Afrika. Al gauw rees de vraag: "Wat te dóen met genezen patiënten en in het bijzonder met alleenstaande vrouwen?" Alleenstaande vrouwen worden buiten gesloten in de Afrikaanse maatschappij, temeer als zij een psychiatrische achter grond hebben. In januari 1988 is het centrum gestart en inmiddels uitge groeid tot een dorpje waar vrouwen en kinderen worden opgevangen. Er is een schooltje. Het centrum staat onder lei ding van een Tanzaniaanse vrouw, Juliana genaamd, naar onze prinses. Onder haar leiding zijn een stoffen- ververij, hennaproductie, pottenbakkerij en een mandenmakerij gesticht. Veel is tot stand gekomen met Nederlandse steun (Derde Wereldgroep Soest, maar ook met hulp uit Finland en Duitsland). Er is nu ook een gelijknamige stichting die hier de belangen behartigt. Op 20 maart, dan weer pas terug uit Tanzania, vertelt Trui Goslinga met dia's over dit centrum. Er is djembé-muziek en er wordt rijst gestampt. De bijeen komst vindt plaats in de Schoof, Molen straat 142. Koffie vooraf en in de pauze. Entree: f 3,50 (incl. koffie of thee). Ko mende onderwerpen: 3 april: Paasver- sieringen maken; 17 april: terminale zorg en rouwverwerking. Informatie: tel. 6017001. dacht aan de VBOK geschonken. De professionele hulpverleners en en thousiaste vrijwilligers van de VBOK staan dag en nacht klaar om aanstaande moeders en vaders bij te staan. Uit gangspunt daarbij is de keuze voor het leven van het kind en de eigen verant woordelijkheid van de vrouw. Opvanghuis Een grote wens van de VBOK is een opvanghuis te starten voor vrouwen die door hun zwangerschap in een noodsi tuatie verkeren en dringend onderdak en begeleiding nodig hebben. De kosten moeten worden gedekt door de contri buties van leden en giften. In Nederland telt de VBOK 100.000 leden die hun steentje bijdragen, maar de vereniging heeft er minimaal 25.000 extra nodig om voldoende financiële draagkracht te krijgen voor een opvanghuis. Op 30 maart wordt het 25-jarig bestaan gevierd. Dan zal ook bekend worden gemaakt of de VBOK haar doelstelling heeft bereikt. Kinderparadijs I De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag 14 maart Vanmorgen komen de kinderen van groep 1 en 2 van de Van der Huchtschool voor het project dieren om te aaien. Ook komen vanmorgen de dames van de creatieve groep. Vanmid dag komt groep 8 van de Ludgerus- school voor het project verzorging. Vrijdag 15 maart De kinderen van groep 5 van De Wer veling komen vandaag het project beest jes volgen. Mindy, Vincent, Kimberley en Stephannie komen vandaag hun verjaardagsfeest bij ons vieren. Van avond om 19.00 uur kan er weer ge danst worden op de kinderdisco. Zaterdag 16 maart Er komen vandaag weer veel jarige gas ten op het kinderparadijs. Natasha, Stephan, Daan en Laura komen met vrienden hun verjaardagsfeest vieren. Maandag 18 maart De Wethouder de Haanschool komt vandaag met groep 3 het project speur tocht doen. De Professor Waterink- school komt vanmiddag het project beestjes doen met groep 5. Edwin wordt vandaag 5 jaar en komt dit gezellig bij ons vieren. Woensdag 20 maart Vandaag komt De Wegwijzer met groep 6. Om 14.00 uur begint de voorstelling van het Joop en Does theater. Wat Joop en Does gaan doen is nog een verrassing, maar het is voor kinderen van 4 t/m 12 jaar en de kosten zijn 3 gulden per per soon. Bianca, Chiel, Eva en Merel vie ren hun verjaardag en gaan met hun vriendjes naar de voorstelling kijken. t wisselingen) waardoor de muziek nog aan spanning won. Dergelijke grappen kan de groep zich veroorloven omdat al geruime tijd in deze bezetting wordt ge speeld en de muzikanten elkaar perfect aanvoelen. Overigens werd in een paar stukken de begeleiding verbluffend een- voudig gehouden. Hoewel er binnen hef kwartet van saxofonist Toon Roos voldoende compositorisch talent aanwezig is, beperkt deze groep zich recentelijk tot het spelen van stukken die al sinds jaar en dag tot het geijkte jazz repertoire behoren, de zogeheten 'standards'. Zo ook afgelopen zater dag tijdens hun optreden in Artishock. Opvallend was onder meer de knappe manier waarop met deze standards werd omgesprongen. Niet zelden gingen de stukken vloeiend in elkaar over, bijvoor beeld middels een onbegeleide solo van Toon Roos of van pianist Christoph Erbstoesser. Verder gebeurde het nog wel eens dat het enigszins bewerkte thema uit een geïmproviseerd intro te voorschijn kwam, zodat ook de bekende stukken niet altijd meteen konden wor den herkend. Ook tijdens de improvisaties werd op een ongewone manier met het materi aal omgesprongen. Zo zorgde de ritme sectie meer dan eens voor een prettig soort verwarring (bijvoorbeeld in de vorm van al of niet schijnbare tempo- De improvisaties kenmerkten zich vooral door gedrevenheid en de compo sities bleken aanleiding te geven tot het ter plekke bedenken van melodieën nergens kregen solo's het karakter van een invuloefening, maar het avontuur lijk musiceren stond doorlopend cen traal. Dat iets dergelijks ook nu nog al tijd mogelijk is zegt wel iets over de ge bruikte (doorgaans vrij oude) composi ties. Dat die mogelijkheden ook werke lijk worden benut zegt weer veel over de muzikanten! Ook van dit concert zijn door Frans Kingma weer DAT-opnamen gemaakt waarvan een selectie aanstaande zondag is te beluisteren van 14.00 tot 15.00 uur in "Een Wereld van Muziek" op Radio Soest. Overigens stemmen muziek liefhebbers ook om 16.00 uur af op deze zender om naar het jazzprogramma "Something Else!" te luisteren. In Kasteel Groeneveld wordt op zondag 17 maart de jaarlijkse Kamermuziekdag voor amateurs gehouden. Daarbij staat voor de elfd^ keer het pure genoegen van samen musiceren centraal. De animo was zo groot dat de muziek dag nu vroeger begint: om 10.30 uur. De ensembles en artiesten - in totaal zijn er meer dan vijftig optredens van bij el kaar ruim 600 musici! - komen voor het voetlicht op zeven verschillende loka- ties: de Hasselaerzaal, de Van der Wayenzaal, zaal 5, de Van der Dussen- zaal, het Koetshuis, de Orangerie en de Huydencoperzaal. De verscheidenheid is zeer groot: solisten, kamerkoren, bla zers en strijkers in diverse combinaties zorgen voor een veelzijdige muziek manifestatie. Dat amateurisme in de muziekbeoefe ning niet synoniem is met geringere prestaties, een lagere motivatie of min dere kwaliteit staat wel vast. Het tegen- Inbrekers hebben een grote slag gesla gen bij een inbraak in een woning aan de Fokkerstraat. Ze namen zondag avond video- en geluidsapparatuur mee, alsmede een televisie, geld en sieraden. Bij de politie is aangifte gedaan door een 31-jarige Soesterberger. De Schoof, tel. 60125 27 De Engh, tel. 602 19 87 De Praatpaal, tel. 60195 46 De kledingbeurs wordt gehouden op zaterdag 23 maart van 10.00 tot 13.00 uur in De Schoof, Molenstraat 142, Soest. Voor deze beurs vragen wij kle ding, accessoires en sieraden. U kunt deze goederen op vrijdag 22 maart van 19.00-21.00 uur inleveren op onze spe ciale kleding-inneem-avond. De kleding dient er nog goed uit te zien en gewas sen te zijn. Samen met u wordt de kle ding bekeken en de prijs vastgesteld. De helft van de opbrengst is voor u, de an dere helft is voor De Schoof met een maximum van f 10,-. Het geld en de res terende kleding die door u is ingebracht kunt u op zaterdag 23 maart om 15.00 uur komen afhalen. Niet afgehaalde spullen en gelden komen ten goede aan De Schoof. Voor meer informatie kunt u op di-wo-do dag bellen via 035-601 76 15 (vragen naar Jolanda). Met De Schoof naar Walibi-FIew Op 10 april kunt u per touringcar met De Schoof naar Walibi Flevo. Dit park is geschikt voor elke leeftijd. De aller jongsten kunnen zich vermaken in het kinderdorp, de kinderboerderij, het hertenkamp, de klimtoren, de mini- achtbaan en nog veel meer. Voor de grotere kinderen en volwassenen zijn er spectaculaire attracties zoals de wild waterbaan El Rio Grande, de super achtbaan El Condor, de vliegende Mexicaanse hoeden en natuurlijk niet te vergeten de stuntshow King Solmons' Mines. Voor gezinnen is er een leuke kortingsregeling. Ouders/verzorgers die zelf hun kinderen onder hun hoede ne men krijgen nog eens f 2,50 korting en voor kinderen t/m 3 jaar kost het slechts f 10,-. Kinderen die meegaan onder be geleiding van De Schoof moeten tussen de 6 en 13 jaar zijn. De prijzen lopen van f 32,50 op tot f 40,-. U kunt zich voor 29 maart opgeven bij Jolanda in De Schoof, Molenstraat 142 te Soest. Bij opgave dient u direct het volledige bedrag te voldoen. De prijzen zijn inclu sief entree. De normale entreeprijs is f 32,- dus bij ons een leuke korting. 't Schoofje De Winkelwerkplaats is dinsdags en donderdags geopend van 10.00 tot 12.00 uur voor informatie, opgave, in breng en verkoop. Op donderdag middag van 13.30 tot 15.30 uur is de winkelwerkplaats alleen open voor de verkoop van artikelen. deel is eerder het geval. Wellicht is juist het ongedwongen karakter van het jaar lijkse muziekfeest de oorzaak van de grote belangstelling, evenals het ontbre ken van een concours- of wedstrijd gedachte. Aan het evenement doen dit jaar maar liefst zeven ensembles uit Soest mee: het accordeonorkest Animato, het Breide- blik-strijkkwartet, het kamerkoor Oude Muziek, het kamerkoor Lagos Cantat, het duo Mammei/Vollman, het Soester Byzantijns Kamerkoor en het kamer koor Tourdion. Kasteel Groeneveld is vanaf 10.00 uur geopend. Het publiek heeft toegang tot alle concerten; men betaalt slechts een maal de gebruikelijke entree van f 3,-. Het restaurant is de hele dag open voor een drankje of een kleine lunch. Zoals reeds gemeld houdt IVN- Eemland op zaterdag 16 maart een vroege-vogel-wandeling op het land goed Buitenzorg, gelegen pal naast (boszijde) kasteel Groeneveld. De uit bundige zang van vogels in de paartijd en de herkenning daarvan vormt het onderwerp. Neem vooral een kijker mee! Gestart wordt vanaf het parkeerterrein - tje aan de Ravensteinselaan, dicht naast de zichtlaan van Groeneveld om 06.00 uur. Informatie: tel. 6020920. VELDVOETBAL 1. Teus Verwoerd (SEC-za)16 2. Marcel van Essen (WZ'49)12 3. Gerard Becker (VVZ'49)10 Danny Brandenburg (Hees10 5. Peter van den Berg (SEC-zo)8 Jeffrey Dorrestein (Hees)8 7. Peter de Jong (SEC-zo)6 Edwin Lazonder (Hees)6 9. Michel Besseling (SEC-za)5 lO.Cees-Jan de Vries (WZ'49)5 1. Fred Bos (SEC)37 2. Amold Broertjes (DVS)36 3. Zeki Kurt (Firtina'93)25 4. Mustafa Aksit (Firtina'93).......20 Johan Blankenberg (SEC)20 6. Saban Aksit (Firtina'93)...16 7. René de Bree (Firtina'93)."15 8. Koen Stanton (SEC)12 9. Eric Looijsen (DVS)"."l0 Roel Roest (SEC).""l0 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Donderdag 14 maart: Voor haar zesde film heeft J. Argentijnse regisseur Maria Luisa Bemberg zich eens afgekeerd van haat moederland, haar geschiedenis en van de rol van de vrouwen in Argentinië, "We willen er niet over praten" is a geen bepaalde tijd of plaats. In een klein stadje runt Leonor, een weduwe, een winkeltje en zorgt voot haar dochter Charlotte. Na de tweede verjaardag van Charlotte wordt duidelijk dat zij niet veel groter zal worden, zeis een dwerg. Leonor is vastbesloten haai een zo normaal mogelijk leven te laten leiden. Alle verwijzingen naar de ge- ringe lengte van het meisje worden, tot in het absurde toe, vermeden. In de tus sentijd groeit Charlotte op tot een ele gante en intelligente jonge vrouw. Aanvang: 20.30 uur; entree: f 7,50, cjp/65+ f 6,-. SEC wordt voordeut Soest op de Bosstra .Soest en De Knicker de open gevallen pla op de Bosstraat- ^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 In de Fair Trade vooijaarsfolder is weer een aantal kunstnijverheidsprodukten uit de "Mode met Motief'-collectie te vinden. Zo kunt u er aantreffen: - glaskralen sieraden van de vrouwen- coörperatie Buhlaluse Beadwork uit Zimbabwe. Zij zetten een traditie van het Ndebele-volk voort, waarbij men aan de kralen geneeskrachten toekent, - een leren armband ketting met bron zen Tumi, de beeltenis van Naylamp, de stichter van het Chimu-rijk in Peru, - kettingen met matglazen kralen en geurflesjes uit India. - kettingen uit Kenia, oorhangers uit Thailand, - bamboe vlechtwerk uit Kameroen (or-1 ganisatie Prescraft), - oorhangers en haarclips uit Zuid- Afrika, - sieraden uit de Bombobulu Work shops in Kenia, waar lichamelijk gehan- j dicapten een opleiding en werk kunnen krijgen. Alle produkten uit de folder kunnen besteld worden, maar omdat veel pro ducenten op een kleinschalige en am bachtelijke manier werken kan het voor komen dat een aantal artikelen snel uitverkocht is. Wie interesse heeft in de folder of de daarin opgenomen artikelen kan daar voor dagelijks (behalve maandag) van 09.30 tot 17.00 uur in de Wereldwinkel terecht. Gemshoorn wordt b de Eemweg onderge Dat advies heeft de stu ling clustering sport aa gebracht. In de praktij! de Bosstraat-Oost me worden uitgebreid. Zo\ behouden een eigen hc huis. Op de Bosstraat Knickerbockers het hi en veld 2 in beslag m hockeyers aan de zijdi Heeserlaantje terechtk wachting zullen burge houders dit model vo gemeenteraad. Door de boekwaarde Koningsweg (twee mi één keer af te schri kapitaallasten per jaar i den. Verder kan een i investeringen voor de p 2002 achterwege blijvei bedrag gemoeid van 2,' Investeren Daartegenover staat c ongeveer zeven miljoe sief btw) moet investe van nieuwe of aangepa ties te voorzien. Zowel het vrijspelen v Koningsweg als het re I In het Radio Soest-programma "Para contact" van Ronald Groenensteijn is op dinsdag 19 maart (17.00 uur) een inter view te horen met de heren Van Aesch en Baars, die zich al geruime tijd bezig houden met het opnemen van stemmen van overledenen. Zij zullen tijdens de uitzending enkele opnamen laten horen. In het programma zal verder homeopaat Karei Eygenraam spreken over het on derwerp slapeloosheid. "Paracontact" wordt elke eerste en derde dinsdag van de maand van 17.00 tot 18.00 uur uit gezonden op Radio Soest. Met vragen of ervaringen op paranormaal gebied kan men ook in de uitzending terecht. Woensdag 13 maart: Open Huis: Groenhorst Colleqe Luxoolseweg 13862 WH Nijkerk. Van 14:00 -16:30 uur. Dierenriem 13813 VM A 9!' VB° SeCt' ec°"°™e uierenriem l 1/3813 VN Amersfoort. Van 12-30- 15-30 uur u ,^°*erc'a9 16 maart: Open Huis: Dudok College, afd. mavo, havo en mbo Vermeerlaan 13, Hilversum Van 10-00 1.4-nn W C Bradelann"? m Ten Boom5,™Q' 60, en Braaelaan 2, Hilversum. Van 10:00-14:00 uur. Informatie avonden: Oudo^CoTleqe'afd ma k Vermeerlaan 13, Hilversum^"'V30 afd. Economie Witte Kruislaan 35, Hilversum rj I, j i Van 19.00 -21:30 uur. i•a7rensewe9/28, Hilversum. Van 19:00-21-30 uur W C BmAJ? eaWueZiin' Ten boomstraat 60 en W'C Brodel°°" 2, Hilversum Van t Q-,30 - 21-30 ,mr Eigenlijk begint het te worden voor Sc daar de fatale bles duel met Vrienden» lies) en nu kreeg So< het doel van hettege Quick 1890, waarde en Soest weer niet foorters won. Soest had de drie wet verdiend. Zeker op ba helft, waarin Quick u dan een uitval van Sc waarin Soest vrijwel vi helft van de tegenstan Dé kans kwam in d Arjan van den Breei rechts half overigens p als basisspeler kweet, j over de verdediging. endaal, die in de der had kunnen scoren, maar Maurice d'Aq teenlengte tekort om c simpele voetbeweging ronden. Quick dat soms in kwam, moest meer h sen toestaan, maar z inzetten van Van Vet Luits Houkes (n£ (Amersfoortse voet) - mer (doelman Roy D Voor rust waren naas ook d' Aquino (keep der Hoeven (verspeel baar op weg naar eer 45 minuten was nam Foto: G Vanuit een hoekse van Veenendaal de l slof. Bezuinigingen. clubs ontkomen e Er vloeien minde van Den Ha: Raadhuisplein, c een inleveren. Ge den bespaard doe werk te gaan. Cit aantal veldsportai daar een actueel en moet ertoe le meente vanaf 200.000 gulden i te geven. In twee maande vertegenwoordig hockey, honk- er boule en boogsc keer bij elkaar on voorzet te geven, dend standpunt niet. De Soeste elke week iemaw die namens zijn v cussies in de wer ling clustering m Henk van der Pc de tweede in de

Soester Courant | 1996 | | pagina 16