Advies: SEC en Soest voordeurdeler Geluk ontbreekt bij zorgelijk Soest "We horen hier aan de Eemweg thuis" 2 Stam/SoVoCo beseft hoe laat het is n ;i6hOCK| CDA wil onderzoek naar clustering aan Eemweg I VOETBAL zondag i m - Red Stars maakt geen fout ■f^glNAiel VVÓENSDAG 13 maart 1996 SOESTER COURANT irsfolder 1996 Hockey e/i honkbal naar Bosstraat- West; Jeu de boule naar Eemweg PAGINA 17 Tegenvallend AFC Quick 1890 komt goed weg aan de Bosstraat: 0-0 temmen in - Aanvoerder Ron Goethals wijst volleyballers de weg VOLLEYBAL BOWLING Huisrecord bijna verbroken door Bart Breunesse Spanning in tweede rayonklasse blijft BASKETBAL Voorzitter Henk van der Pol van sportvereniging VVZ'49: Accommodaties 't (raat 46, tel. 60195 77 zesde film heeft h I regisseur Maria Luisa 1 eens afgekeerd van haar haar geschiedenis en van vrouwen in Argentinië In :r niet over praten" isI e tijd of plaats, stadje runt Leonor, een I winkeltje en zorgt V00r Charlotte. Na de tweede 1 Charlotte wordt duidelijk el groter zal worden, ze js eonor is vastbesloten haat lal mogelijk leven te laten verwijzingen naar de ge- an het meisje worden, tot toe, vermeden. In de'tus- Charlotte op tot een ele- ligente jonge vrouw. >.30 uur; entree: f 7,50 ing Wereldwinkel Soest aat 9A, tel. 602 81 32 de vooijaarsfolder is weer instnijverheidsprodukten met Motief-collectie te int u er aantreffen: ieraden van de vrouwen- Juhlaluse Beadwork uit ij zetten een traditie van volk voort, waarbij men geneeskrachten toekent, nband ketting met bron- beeltenis van Naylamp, de et Chimu-rijk in Peru, iet matglazen kralen en India. it Kenia, oorhangers uit htwerk uit Kameroen (or- craft), en haarclips uit Zuid- I t de Bombobulu Work- a, waar lichamelijk gehan- Dpleiding en werk kunnen en uit de folder kunnen :n, maar omdat veel pro- een kleinschalige en am- inier werken kan het voor- en aantal artikelen snel heeft in de folder of de omen artikelen kan daar- s (behalve maandag) van )0 uur in de Wereldwinkel SEC wordt voordeurdeler van S.O. Soest op de Bosstraat-Oost; MHC Soest en De Knickerbockers nemen de open gevallen plaats van SEC in op de Bosstraat-West en De Gemshoorn wordt bij WZ'49 aan de Eemweg ondergebracht. I Dat advies heeft de stuurgroep taakstel- I ling clustering sport aan het college uit- I gebracht. In de praktijk betekent dit dat I de Bosstraat-Oost met één veld moet worden uitgebreid. Zowel Soest als SEC behouden een eigen hoofdveld en club- I huis. Op de Bosstraat-West zullen De I Knickerbockers het huidige hoofdveld I en veld 2 in beslag nemen, terwijl de hockeyers aan de zijde van het Eerste I Heeserlaantje terechtkomen. Naar ver wachting zullen burgemeester en wet houders dit model voorleggen aan de jaarlijkse bezuiniging van 200.000 gul den kan met model 3 worden gehaald. Maar dat geldt voor alle vijf modellen die de werkgroep taakstelling clustering ontwikkelde. Door de boekwaarde van sportpark Koningsweg (twee miljoen gulden) in één keer af te schrijven, dalen de kapitaallasten per jaar met 266.000 gul den. Verder kan een aantal voorziene investeringen voor de periode tot en met 2002 achterwege blijven. Hiermee is een bedrag gemoeid van 2,7 miljoen gulden. Investeren Daartegenover staat dat de gemeente ongeveer zeven miljoen gulden (exclu sief btw) moet investeren om de clubs van nieuwe of aangepaste accommoda ties te voorzien. Zowel het vrijspelen van het sportpark Koningsweg als het realiseren van een De werkgroep bestaat uit vertegenwoor digers van de acht betrokken clubs, het bestuur van de Vereniging Sport en drie ambtenaren. Zij brachten drie weken geleden een rapportage uit aan de stuur- In een officiële brief heeft de Soester fractie van het CDA het college gevraagd of het de moge lijkheid van een concentratie van alle veldsportaccommodaties in de polder wil onderzoeken. Zoals bekend is het CDA er voor stander van dat de clubs van sport park Koningsweg en S.O. Soest en SEC (Bosstraat) naar de Eemweg verhuizen. Het idee zou als zesde model moe ten worden toegevoegd aan de vijf modellen die de werkgroep taakstel ling clustering heeft voorgelegd aan de gelijknamige stuurgroep die onder voorzittersschap van CDA-wethou- der Ries van Logtenstein het college geadviseerd heeft te kiezen voor mo del 3, waarbij juist een concentratie op de Bosstraat wordt gerealiseerd. Volgens het CDA is het gelet de ont wikkelingen op de lange termijn be ter de Bosstraat vrij te spelen, zodat daar in de toekomst woningbouw kan plaatsvinden. In de polder zal de provincie dat nooit toestaan, aan de Bosstraat wel, te meer daar die locatie in de Structuurvisie (of wat daarin de praktijk nog van over is) al wordt genoemd als mogelijke in- breidingslocatie voor nieuwe huizen. De opbrengst van de grondverkoop voor woningbouw maakt de verhui zing van de accommodaties naar de Eemweg financieel mogelijk. Het CDA sluit niet uit dat er in dat geval zelfs sprake kan zijn van meer-op- brengsten. Het is duidelijk dat woningbouw op de Bosstraat-Oost en -West onmoge lijk wordt, als MHC Soest en De Knickerbockers daar naar toe verhui zen. Een ander nadeel is, volgens het CDA, dat de clustering op de Bos straat zal leiden tot een toenemende verkeersdruk. Als alle veldsport-ac- commodaties aan de Eemweg wor den aangelegd, zal de nieuwe rond weg die het CDA ambieert, zorg dragen voor een optimale verkeers afwikkeling. groep die wordt gevormd door wethou der Ries van Logtenstein, twee ambte naren en twee bestuursleden van de VSS, die op haar beurt bovengenoemd advies uitbracht aan het college. Draagvlak Evenals bij de vier andere modellen staan niet alle veldsportverenigingen achter model 3. S.O. Soest en VVZ'49 hielden een voorbehoud, maar de stuur groep is van mening dat model 3 op korte termijn voldoende draagvlak krijgt om verder te worden uitgewerkt. Het is de bedoeling dat er nog dit jaar een de finitief besluit wordt genomen. In tweede instantie kiest de stuurgroep voor model 2. In dat geval zouden alle voetbalclubs aan de Bosstraat komen te zitten en zouden hockey, honk- en soft bal en jeu de boule naar het terrein van WZ'49 aan de Eemweg verhuizen. Dit model zien S.O. Soest en WZ'49 niet zitten. Per vergissing is overigens in deze krant een aantal keren gepubliceerd dat de rapportage van de werkgroep taakstel ling clustering en het daarop gebaseerde advies van de stuurgroep in de commis sie milieu en sport van vanavond ter sprake zou komen. Dit is onjuist. Het advies over de integratie van veld sportaccommodaties komt pas op woensdag 27 maart aan de orde in de genoemde commissie. Dit ter voorberei ding op de behandeling van de voor jaarsnota door de raad die in april de kerntakendiscussie hervat. De openbare vergadering op 27 maart begint om 19.30 uur. Eigenlijk begint het een beetje sneu te worden voor Soest. Eerst was daar de fatale blessuretijd in het duel met Vriendenschaar (2-1 ver lies) en nu kreeg Soest de bal niet in het doel van het tegenvallende AFC Quick 1890, waardoor het 0-0 bleef en Soest weer niet van de Amers- foorters won. Soest had de drie wedstrijdpunten wel verdiend. Zeker op basis van de tweede helft, waarin Quick niet verder kwam dan een uitval van Souli El Margai en waarin Soest vrijwel voortdurend op de helft van de tegenstander speelde. Dé kans kwam in de 65ste minuut. Arjan van den Breemer, die zich als rechts half overigens prima van zijn taak als basisspeler kweet, gaf een cross-pass over de verdediging. Jeroen van Veen- endaal, die in de dertiende minuut al had kunnen scoren, verlengde de bal, maar Maurice d'Aquino kwam een teenlengte tekort om de aanval met een simpele voetbeweging doeltreffend af te ronden. Quick dat soms in de verdrukking kwam, moest meer hele en halve kan sen toestaan, maar zwichtte niet voor inzetten van Van Veenendaal (naast), Luits Houkes (naast), d'Aquino (Amersfoortse voet) en Van den Bree mer (doelman Roy Dirksen). Voor rust waren naast Van Veenendaal ook d' Aquino (keeper) en Michel van der Hoeven (verspeelde de bal) schijn baar op weg naar een doelpunt. In die 45 minuten was namens Quick Michel Foto: Goos van der Wilt. Vanuit een hoekschop neemt Jeroen van Veenendaal de bal ineens op zijn slof. Zwanikken tweemaal gevaarlijk ge weest. Het meest opmerkelijke moment ont stond na 22 minuten spelen. Olaf van der Grift werd in zijn doelgebied zicht baar gehinderd door een Amersfoorter en verloor de bal. Scheidsrechter J. den Ouden (die later wel Soest tweemaal voor hetzelfde vergrijp terugfloot) liet echter doorspelen en dat deed Ben van de Hoek die vervolgens werd gevloerd. "Strafschop", oordeelde Den Ouden. Maar het rechtvaardige recht werd ge sproken door Van der Grift die de inzet vanaf elf meter met een snelle reactie keerde. Wat dat betreft bleef Soest in elk geval een op dat moment dreigende achter stand bespaard. Maar geluk is wat de formatie van Dick Schinkel in deze fase moet ontberen. De ploeg, die Martijn Stalenhoef miste vanwege een schor sing, speelt nog niet op haar top, maar was in het tweede deel sterker en initiatiefrijker dan Quick. En dus was een overwinning op zijn plaats geweest. De positie van Soest is er niet rianter op geworden, omdat ook Neerlandia/ SLTO en Blauw Wit een punt pakten. Bovendien liepen Hercules en Green stars dankzij overwinningen op respec tievelijk koploper Nijenrodes en sub topper Xanthos twee punten uit op de Soesters die volgend jaar door Peter Visee van Greenstars worden getraind. Geluk schijn je te moeten afdwingen. ■V'-V'.'X; 1®*» m SaüH Als er druk op de ketel is en sport zaal Dë Bunt goed is gevuld, kortom als de omstandigheden ide aal zijn, dan presteren de heren van Stam/SoVoCo. Deze stelling werd zaterdagmiddag weer eens bewezen in de thuiswedstrijd tegen Hoofd dorp, waaraan de volleyballers drie belangrijke punten overhielden. Bram Muijs, trainer/coach van de hoofdpersonen, beaamde het, al had hij liever gehad dat zijn spelers dezelfde instelling hadden als hij zelf. De Woudenberger, bezig aan zijn laatste seizoen als volleybaltrainer, grijpt graag terug naar het verleden: "Ik ging er elke keer weer voor, elke wedstrijd weer," luidde zijn boodschap aan zijn discipe len die goede zaken deden, maar nog steeds niet zorgenvrij zijn. Omstandigheden Ook Ron Goethals bevestigde dat Stam/SoVoCo een ploeg in de derde divisie heeft spelen, die een bepaalde entourage en omstandigheden nodig heeft om de kwaliteiten naar boven te halen. Het 'tussen-de-oren' gevoel heeft nog wel eens de overhand bij de volleyballers en leidde soms tot onnodig puntverlies. De aanvoerder, amper hersteld van een blessure, besefte hoe laat het was en ontpopte zich wederom als de grote animator. Hij scoorde en blokkeerde. Hij duwde, trok, droeg, sleepte en schreeuwde zijn teamgenoten door de strijd. Hij bespeelde de Hoofddorpers en de blikken van de routinier spraken weer boekdelen. Onder de huidige om standigheden kan Stam/SoVoCo niet zonder Goethals, ook dat is de laatste twee maanden regelmatig gebleken. Het hele team zat overigens lekker in het vel toen de eerste set binnen een mum van tijd werd afgemaakt. De 15- 4-zege was goed voor het zelfvertrou wen en was wellicht van doorslagge vende betekenis op de beslissende mo menten in de twee daaropvolgende sets. Zoals op 10-8 in de tweede. Een ver keerde beslissing van de scheidsrechter hielp Hoofddorp in het zadel (10-11), maar ineens bezat Stam/SoVoCo weer elastiek: 15-13. Terwijl Jaap van der Vinne (enkel blessure) en Jan Visser (verhinderd) al niet inzetbaar waren, viel meteen daarna ook Arno van Eekelen met een kwet suur aan zijn enkel uit. Zelfs die tegen slag konden de regelmatig kwetsbare volleyballers verwerken. Deels doordat Marcel Swart uit het tweede team ogen schijnlijk moeiteloos zijn rol als invaller vertolkte. In de slotfase viel hij iets te rug, maar toen had Stam/SoVoCo de teruggekeerde zwakke schakel in de stoplijn van de gasten alweer gevonden. En besloot Goethals er hoogst persoonlijk een einde aan te maken door op 15-14 de sterkste aanvaller van Hoofddorp een minderwaardigheidsge voel aan te meten met een 'dodelijk' blok. Het ererondje dat de aanvoerder in zijn ontlading maakte, kwam precies op tijd. Want de wedstrijd had volgens de spelers zelf geen vijf minuten langer moeten duren. Na afloop had Goethals ook nog nieuws te melden. In het kader van de voorbe reiding op het nieuwe seizoen is over eengekomen dat Ad van Brummelen jr., die na vorig seizoen tot de spijt van zijn ploegmakkers stopte met spelen, voor taan de woensdag-trainingen geeft. Als Stam/SoVoCo zich handhaaft in de derde divisie, wordt Van Brummelen jr., aldus Goethals, komend seizoen trainer van de heren. De kans dat de ploeg divisionist blijft, is door de 3-0-zege groter geworden. Evenals Vios 2 en SSS 2 bezit Stam/ SoVoCo zestien punten. Onder hen staat alleen Van Velsen/Odijk met tien punten achterstand. Deze drie ploegen kruisen dit seizoen nog het pad van de Soester club, zodat waarschijnlijk in de onderlinge duels wordt uitgemaakt welke drie teams terugkeren naar de promotieklasse. Dames Voor het damesteam van Stam/SoVoCo blijft de situatie eveneens dreigend. Door de uitwedstrijd tegen concurrent MLS/Flash met 3-2 te verliezen en doordat Bosta/The Smash drie punten pakte, raakten de volleybalvrouwen ver der achterop. Juist in deze fase moet van de andere strubbelende ploegen in de eerste divisie worden gewonnen, maar in Veendam lukte dat niet. Nog steeds staat Stam/SoVoCo voor laatste. De achterstand op Gala/OS 2 en MLS/Flash bedraagt drie punten, Bosta/The Smash heeft er vier meer, Set Up'65 vijf. Bij de zes resterende te genstanders zitten Gala/OS 2, Set Up'65 en Amsterdam dat onderaan staat. Twee ploegen degraderen direct uit de eerste divisie, de nummer tien moet promotie/degradatiewedstrijden spelen tegen de nummer twee van de tweede divisie. Bijna sneuvelde vorige week het huisrecord van de Soester Bowling Vereniging. Dat staat echter nog steeds op 251, omdat Bart Breunesse op 244 bleef steken. Na de aanleg van de nieuwe bowlingbanen zijn de gemiddelde re sultaten van de leden van de Soester Bowling Vereniging verbeterd. Vanaf het begin van dit seizoen werd er dan ook rekening mee gehouden dat het enkele jaren oude record uit de boe ken zou kunnen worden gestreept. Breunesse zat er dichtbij. Met zijn game van 244 heeft hij wel het nieuwe seizoensrecord in handen. Ad van der Schoot, evenals Breunesse een van de betere bowlers in Soest, gooide een game van 212. Met een 59-73-overwinning op BV Alphia heeft The Red Stars zich in de kopgroep gehandhaafd. Het herenteam kwam in Alphen a/d Rijn niet in de problemen, ook al ontbraken de geschorste Manfred Dikkers, skiër Marco van Maanen en Frans van den Berg, wiens strippenkaart voor blessures lang zamerhand vol is. De selectie werd door Rinus Valk aan gevuld met Harrold Veen, Dave Batts en Peter van der Neut, allen uit het tweede team dat in de andere tweede rayonklasse uitkomt, maar zaterdag geen competitie-verplichtingen had. Het drietal speelde verdienstelijk en zorgde gezamenlijk voor veertien punten. De beslissende tik deelde Red Stars uit in het laatste gedeelte van de eerste helft. Enigszins gedwongen door fouten- last, gooide Valk de man-to-man verde diging overboord en zette hij zijn basketballers in een zone-defensie neer. BV Alphia bleef het antwoord schuldig en Red Stars sprong van 18-24 naar 21- 32. Meteen na de hervatting schakelden de Soesters nog een keer door en acht mi nuten voor tijd was de zege veilig ge steld: 33-50. Dat besef ging ten koste van de zorgvuldigheid, maar zonder angstzweet kon Red Stars het einde van de wedstrijd halen. Red Stars blijft met Crackeijacks knok ken om de tweede plaats die recht geeft op het spelen van promotiewedstrijden. De Amersfoorste concurrent moet ko mend weekeinde tegen koploper Dunckers, waarvan het normaal gespro ken verliest. Red Stars kan dan, door Voorburg te verslaan, op gelijke hoogte komen met Crackerjacks, maar heeft dan één wedstrijd extra te gaan. >oest-programma "Para- anald Groenensteijn is op art (17.00 uur) een inter net de heren Van Aesch ich al geruime tijd bezig- t opnemen van stemmen m. Zij zullen tijdens de ïle opnamen laten horen, ma zal verder homeopaat am spreken over het on- loosheid. "Paracontact" ite en derde dinsdag van 17.00 tot 18.00 uur uit- 'adio Soest. Met vragen op paranormaal gebied n de uitzending terecht. Bezuinigingen. Ook de Soester clubs ontkomen er niet meer aan. Er vloeien minder harde guldens van Den Haag naar het Raadhuisplein, dus moet ieder een inleveren. Geld kan ook wor den bespaard door doelmatiger te werk te gaan. Clustering van een aantal veldsportaccommodaties is daar een actueel voorbeeld van en moet ertoe leiden dat de ge meente vanaf 1999 per jaar 200.000 gulden minder hoeft uit te geven. In twee maanden tijd kwamen vertegenwoordigers van voetbal, hockey, honk- en softbal, jeu de boule en boogschieten veertien keer bij elkaar om het college een voorzet te geven. Tot een eenslui dend standpunt leidde dat nog niet. De Soester Courant laat elke week iemand aan het woord die namens zijn vereniging de dis cussies in de werkgroep taakstel ling clustering meemaakte. Henk van der Pol van WZ'49 is de tweede in de rij. Het verhaal over een FC Zaterdag en een FC Zondag is tot nu toe kretologie gebleven in de kranten. Gefundeerde gesprekken tussen de besturen van de vier voetbal verenigingen van Soest zijn nooit gevoerd. Zegt Henk van der Pol, voorzitter van de sportvereniging WZ'49. "Verschillende mensen van SEC hebben regelmatig gezegd dat het goed zou zijn om één zaterdag- en één zondag vereniging te hebben. Het is een gedach- tengang geweest van één vereniging. Waarop die gebaseerd is, weet ik niet. Je moet dus uitkijken dat je je niet als een olifant door de porseleinkast gaat bewe gen. Misschien komen de scherven niet meteen, maar later. Kijk naar Baarn, waar ze een half jaar na dato vechtend over straat rollen." WZ'49 staat op dit moment niet te springen om het aantal voetbalclubs te rug te brengen tot twee. Het gaat goed met de voetballers aan de Eemweg en de verwachtingen voor de toekomst zijn optimistisch. Wat niet uitsluit dat VVZ'49 best wil praten. Vrijgezel "SEC heeft geluiden laten horen dat het wil samenwerken, wij zitten er niet op te wachten. Maar als ze ons uitnodigen voor een gesprek, zullen we wel komen. Naar mijn weten zijn we officieel nog nooit benaderd. Wij zijn prettig vrijge zel, SEC is misschien een bevallige bruid. Je zult eerst een paar keer met elkaar moeten uitgaan en eten, voordat je weet of je van elkaar houdt. Het ini tiatief blijft bij SEC liggen. Laat ze ons maar per brief uitnodigen. Ja, bellen mag ook. Het resultaat van zo'n gesprek is positief of negatief, maar zolang je niet praat, blijf je speculeren en zaai je onrust onder de voetbalclubs. Dergelijke gesprekken vergen echter tijd. En die tijd was er niet in het overleg van de werkgroep. We hebben afgesproken dat we niet over fusies zouden praten. Het doel was om 200.000 gulden te bezui nigen en dat hebben we gehaald." Dat er in de vergaderingen van de werk groep taakstelling clustering geen eens luidend standpunt is ontstaan, vindt Van der Pol niet onlogisch. "Met acht vere nigingen bereik je nooit overeenstem ming, ook al omdat er nog veel ruimte zat in het verhaal. De politiek moet nu de verantwoordelijkheid nemen en zeg gen wat ze vindt. Óf ze kiest een model, maar dan zullen er altijd clubs zijn die er een nare smaak aan over houden, of ze maakt de kaders kleiner en laat de clubs nog een keer bij elkaar zitten. Die moeten dan wel op één lijn komen. Nu moeten we eerst kijken of onze visie politiek wordt Voorkeur Over de voorkeur van VVZ'49 doet Van der Pol, een geboren en getogen Soester, niet geheimzinnig. VVZ'49 wil op haar accommodatie aan de Eemweg blijven. In 1961 kwamen de Vrienden Van Zonnegloren op De Blaak aan de Ferdinand Huycklaan terecht en acht jaar later verhuisden ze naar de Eemweg. Al 35 jaar worden de voetbal lers gadegeslagen door de klok van de Oude Kerk en dat moet zo blijven. Van der Pol: "We horen hier thuis, het is onze plek. De meeste leden wonen aan deze kant van de Eng. We vervul len een wijkfunctie en we spelen een belangrijke rol in de integratie, want twintig procent van onze ongeveer 150 jeugdleden is allochtoon en woont op de Eng. Daarom willen we alleen praten over een model, waarin wij aan de Eemweg blijven zitten. Dat geldt in elk geval voor dit moment, wat er in de toe komst gaat gebeuren, weten we nu niet." Omdat het volgens Van der Pol het enige model is, waarin alle uitgangspun ten van de werkgroep recht wordt aan gedaan, heeft VVZ'49 volmondig "ja" gezegd tegen Model I. Dat komt erop neer dat de clubs van de Koningsweg (MHC Soest, De Knickerbockers en De Gemshoorn) naar de Eemweg verhui zen en buurman van WZ'49 worden. De volgende fase zou kunnen zijn dat SEC bij Soest wordt ondergebracht en dat de accommodaties van Smeeing/ BDC (Henriëtte Blaekweg) en De Eemvogels (Staringlaan) op de Bos straat-West worden geprojecteerd. Of: dat WZ'49 naar de Bosstraat verkast, zodat alle voetbalclubs bij elkaar in de buurt komen te zitten. "Als de politiek voor één voetballocatie kiest, moet je de situatie opnieuw bekij ken. Als ik daar nu al op zou reageren, ben ik een politicus, maar ik ben voetbalbestuurder en moet reageren op wat de politiek aangeeft en binnen die kaders opereren." Loopjongen Dat VVZ'49 een loopjongen van het CDA is, wijst Van der Pol resoluut van de hand. "De mensen moeten maar zeg gen wat ze willen. Maar ik zeg ook niet dat Soest met Kees Boerkoel de loop jongen van de PvdA is of dat SEC met Bert Krijger de loopjongen van de WD is. We praten wel eens met mensen van het CDA, maar dat wil niet zeggen dat wij een verlengstuk zijn van het CDA, ook niet als Henk Strietman toevallig bij ons zit. Het CDA zal best de accommo daties in de polder willen hebben in ver band met de rondweg. Maar welke ac commodaties bedoelen ze? Ik weet niet wat de consequenties zijn. Het is een VVZ'49 wil op de accommodatie aan de Eemweg blijven zitten, zegt Henk van der Pol. "Wij horen hier thuis. De meeste leden wonen aan deze kant van de Eng en we spelen een be langrijke rol in de integratie, want twintig procent van onze jeugdleden is 'allochtoon en woont op de Eng. Foto: A/do AUessie kreet die ik in de krant heb gelezen. Het is niet concreet," aldus Van der Pol. Dat de Stuurgroep het college adviseert model 3 uit te voeren, vindt hij jammer, ook al kan zijn club dan gewoon aan de Eemweg blijven. Bij model 3 vertrekt SEC naar de Bosstraat-Oost om plaats te maken voor MHC Soest en De Knickerbockers. Volgens Van der Pol wordt het dan veel te druk aan dt Bos straat en raken de accommodaties prop vol, zodat de clubs belemmerd worden in hun groei. En: "Als er in de toekomst een FC Zaterdag en FC Zondag zouden komen, moet je de ruimte daarvoor open houden en moet je niet hockey en- honk- en softbal op de Bosstraat neer leggen. Model 3 is korte termijn werk en je moet juist een visie voor de lange ter mijn neerleggen." Hoe dan ook, als deze bezuinigings ronde achter de rug is, hebben de veld- sporten voldoende ingeleverd, is de stel lige overtuiging van Van der Pol. "De gemeente heeft nu veel pijn neergelegd bij de veldsportclubs en vooral bij de voetbalclubs die ook al velden moeten inleveren. Ze zitten straks op een mini mum stuk grond. De grens is bereikt. Ik "weet niet welke ruimte er is om te be zuinigen bij de zaalsporten, maar wij hebben ons best al gedaan en ons soe pel opgesteld. Deze clubs zijn nu uitge knepen. Als we nog meer moeten inle veren, doe je afbreuk aan de sport. Maar dat kan de gemeente niet doen. Ze heeft de verantwoordelijkheid een leefbare samenleving te creëren, onder meer door sport mogelijk te maken. Kijk eens hoeveel vrijwilligers er actief zijn, kijk eens naar de integratie van allochtonen. Wij hebben ook een welzijns-functie. Sporters hebben geen jeugdhonk nodig, want ze kunnen bij hun club terecht."

Soester Courant | 1996 | | pagina 17