SEC verspeelt weer eens punten tvoor nkikkers ïenburg Hees nerveus van ruime voorsprong 1 Spannende weken komen voor WZ'49 Eerste titel De Eemvogels binnen Ontknoping voor handballers nadert Vechtpartij na zaalvoetbaltopper rËRPOLg tia record >30) .n lar finale ik steunt capten ipetitie 1 SPORT! mm SEC troeft talentvol UW af Gevraagd PAGINAij JDELSPORT tfEN WOENSDAG 13 MAART 1996 mager ÏN TIEK SOESTER COURANT Saestum profiteert van fouten in Soester achterhoede PAGINA 19 VOETBAL zondag Ploeg wint uiteindelijk met hakken over de sloot: 4-3 ■SSfiSï VOETBAL zaterdag CSV Vitesse kan Soesters niet verontrusten VOETBAL zaterdag Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Sanitair ATLETIEK Jan van der Lee verbetert record halve marathon ZWEMMEN Acht jaar oud record zwemmers nu verbroken SCHAATSEN Schaatsers sluiten seizoen at met persoonlijke records Wie aan sport doet leest de Soester Courant A.s. zaterdag aan de Eemweg s.v. VVZ'49 - s.v. Loosdrecht AANVANG 14.30 UUR. Knappe prestatie van Soesters: 1 -4 f Concurrent Huizen in rechtstreeks duel geklopt: 7-12 KORFBAL Slag Mogelijk zondag beslissing in tweede divisie HANDBAL Firtina'93-doelman reageert frustraties af X ZAALVOETBAL VASTE-, en INVALLOPERS Soester Courant Aanmelden: tel: 6014152 ld 3-3. 3de part werd een aama, redingen van een Utrecht. -r Weerdenburg niet gezjen" traft Wel werd gezif^ ■g zich los probeerde te ma te Utrechtenaar en daarbii e beweging maakte ni er vond dat Peter hiervoo est verlaten zonder te wor. ;en. Terecht om hem wet te r absoluut niet in overeen ,et het spel. zeven Utrechters tegen zes de halve wedstrijd een over /oor De Kwakel. Door be ed spel van De Duinkikkers de beperkt blijven tot 10-6 konden de stroonTauto^ mers niet aan. Uit Best la, Birdaard, Yerseke en rhout, overal kwamen de ebbers vandaan om hun ijken in de natuurgebieden sbeheer. De favoriete route 10 kilometer, die door 231 1 gekozen. De 20 kilometer veede met 195 wandelaars, indelingen van Olympia el uit van in totaal negen dingen die onder auspiciën Gooise Wandelsport Bond ren gehouden. De tochten itaal 3.351 deelnemers. ek, maar bleef door een >e-oefening op de zestiende turners is de ploeg wakker 3or Atilla Houten en Met miniem verschil wel de ploeg, bestaande uit >sma, Eef de Klerk en Rob ïaar de vierde plaats verwe- a's en handstandheffen wis- el eerste op de langemat te ;h matige rek-oefeningen >r een val in het ploegen- Haringsma deed het goec rste op de langemat en •ltige, hij eindigde daardoor Ie plaats. De Klerk werd ngen en eindigde op de met op 0.05 punt daarach •ot Demmenie. n turnde Willem Strijbosch ïdstrijd. Hij won op lange- rekstok, zijn matige sprong n het eindtotaal op de s eindigen. 'n is in handen van onder ntinck Fonds, dat 25 jaar tletiekvereniging Pijnen- ns locatie aan de Wiek- wedstrijden plaatsvinden, titelstrijd biedt de deelne- e gelegenheid de limiet te Paralympics die komende mta (VS) worden gehou- ensportdag van de Rotary k zal onder meer Gerrit 'innaar van de marathon m voor wheelers en be de Nederlandse Bond pelen) aanwezig zijn. eindigde als tweede met osman was de enige die goed voor 1.28 meter, de plaats was voor Ben aatste deelnemer die nog Ie deelnemers heeft geen 'dus het rapport van de krijgen nog vier keer de ch te revancheren. Dan is aetitie ten einde en kun- zich gaan opmaken voor •etitie. an Fït-Start is op maan- aatste van deze cyclus op Elke maandagavond 20.00 uur) en zaterdag- 0.00 uur) wordt er geoe- cundige leiding. De een- aedragen 35 gulden per oop bestaat de mogelijk- 5 stromen naar een van AV Pijnenburg heeft de leiding in han- n informatie worden in- 6021171. Ook Jan Veen veet alles over Fit-Start. (1 ti Van Saestum verliezen, dat is nog niet veel ploegen in de vierde klasse overkomen. Sinds zondag kent SEC het zeldzame gevoel. "Vorige week ivas de verdediging de beste linie, ditmaal niet. En dan zeg ik het net jes," verklaarde trainer Henk van Asch de verrassende 4-2-nederlaag. In Zeist hadden de groenwitten zeker vijf kwartier op de helft van Saestum gezocht naar een gat. Met die weten schap had Van Asch dan ook een beter gevoel na afloop dan na SEC-WOG, een week eerder. Volgens afspraak hadden de Seccers eerst de kat uit de boom gekeken. Toen andermaal bleek dat alleen Nordin van Schuppen iemand is om rekening mee te bouden en SEC de zaak maar meteen wilde afhandelen, lag de bal ineens ach ter Edwin van de Luitgaarden in het doel. Drie kansen van Peter van den Berg en Saban Aksit verder was het 2- 0, omdat een Zeistenaar tussen drie ver dedigers van SEC mocht inkoppen. En er was pas een half uur gespeeld. Van Asch nam maatregelen en haalde middenvelder Remco van Veenendaal eruit voor aanvaller Jasper Grendel. Bo vendien mocht vrije verdediger Michael van de Broek in de kleedkamer achter blijven voor de wat aanvallender inge stelde Dennis Melcherts. SEC moest ri sico's nemen en werd daar vijf minuten na de pauze voor bestraft: 3-0. Kaarten Na een uur spelen kreeg een speler van Saestum zijn tweede gele kaart, zodat hij moest vertrekken. In totaal trok scheids rechter J. Smit elf keer een prent, waar van zesmaal voor een Seccer. Marcel Dorrestein (z'n derde en dus geschorst), Marco Martens (z'n vierde en dus ge schorst), Aksit en Dennis Brons kregen er één. Verder werd Charles Roest op een kaart getrakteerd, omdat hij zonder toestemming het veld inliep om een spe Ier te verzorgen. Assistent-trainer Jos van Rouwendaal kreeg ook geel, van wege opmerkingen aan het adres van de scheidsrechter in de rust. Iets waarover Van Asch niet zo was te spreken. "Ik weet niet wat hij heeft ge zegd, maar het laatste woord is hier nog niet over gesproken. Ik ben net bezig die jongens te leren hun mond te houden tegen de scheidsrechter en dan wordt er vanaf de kant wat gezegd." Volgens de trainer was Saestum-SEC overigens allesbehalve een harde wed strijd. En van die wedstrijd resteerde nog een half uur, waarin SEC een man meer binnen de lijnen had staan. De reactie kwam snel, toen Aksit de bal op zijn borst aannam en beheerst scoorde (3-1) en in de 73ste minuut schoof ook Peter de Jong de bal in het doel (3-2). Saestum stelde helemaal niets meer voor, de gelijkmaker hing in de lucht, maar de thuisclub profiteerde opnieuw van een fout in de achterhoede. En met nog tien minuten op de klok ging het kaarsje uit. Van Asch sprak weer van een gemiste kans. In de laatste twee duels verspeelde SEC onnodig vijf punten. En dat is pre cies het gat met koploper Batavia'90 dat helemaal de weg is kwijtgeraakt. Hij heeft al geruime tijd drie kruis jes achter zijn naam. Hij speelt in het zesde, had ook een wedstrijd achter de rug, en kan volgens Jaap van der Veer uit alle standen schie ten. Vijf minuten nadat de veteraan als veteraan zijn rentree maakte in de hoofdmacht, schoot hij raak. De Wilde hielp Hees daarmee aan een 4-2-voorsprong. Later zou de scheids rechter 4-3 invullen op het wedstrijd- formulier. Nerveus worden bij een 3-0-voorsprong. Het overkwam Hees dat na 35 minuten op rozen leek te zitten, maar de reste rende tijd een beetje met de rug tegen de muur werd gezet door JSV. Edwin Lazonder had de score al in de derde en vierde minuut kunnen openen en nadat JSV de bal één keer tegen de paal had geschoten, scoorde Hees tussen de 25ste en de 35ste minuut driemaal, twee keer door Danny Brandenburg en eenmaal door Lazonder. Dat was kat-in-het-bakkie, dacht ieder een, maar ineens waren de roodwitten het gevoel kwijt. JSV draaide het spel- beeld om en kwam vlak voor rust nog op 3-1. Ondanks dat Jaap van der Veer een viermans linie tegenover het sterke middenveld van JSV had geposteerd, zat de middelste rij van Hees niet lekker in elkaar. Niet omdat hij slecht speelde, maar omdat Erwin de Gier meer verde digend is ingesteld, werd Robert Schadee ingeruild. Het baatte niet, want een kwartier na rust lag de bal weer ach ter Hans Uitdenboogaard. Op weg naar 2-0. Danny Branden- burg springt al een gat in de lucht, voor dat de balde doellijn is gepasseerd. Foto: Goos van der Wilt. Vanaf dat moment zat Van der Veer te wachten op de gelijkmaker. De geschie denis van de uitwedstrijd, waarin JSV van 0-2 terugkwam tot 2-2, leek zich te gaan herhalen. Totdat De Wilde zijn trainer te hulp schoot en uit een voor zet van uitblinker René ten Haaf de Soesters geruststelde. Hoewel, nog twee keer ramde de bal de paal naast Uitdenboogaard en vijf minu ten voor tijd werd het nog 4-3. Verder kwam het echter niet en daarom heeft Hees wellicht uitzicht op de titel in de tweede periode. Achter De Meern, dat kampioen wordt, staat Hees tweede in deze periode. Voor VVZ'49 worden de komende weken erg spannend. De inzet wordt het handhaven van de kop positie. Zaterdag treft VVZ'49 de gedeelde nummer twee Loosdrecht en de week daarop ontvangt het de nummer 4 Zwart Wit'63 uit Harderwijk. In deze wedstrijden zal VVZ'49 moeten tonen dat het te recht de bovenste stek inneemt. Dezelfde missie had WZ'49 afgelopen zaterdag toen het op bezoek ging bij de Breukelense CSV Vitesse. Het was Vitesse geweest die vorige week de toenmalige koploper Loosdrecht had verslagen. Voor WZ'49 was het dus de test of Vitesse nu goed overwinterd had of Loosdrecht juist niet. VVZ'49 begon in dezelfde formatie als in de gewonnen wedstrijd van de week daarvoor. Dus zonder Dik Lam en Gert van de Munt en met Joop van Koby en Barry van de Berg. Met name Joop van Kooy lijkt de schor sing van Dik Lam met beide handen aangepakt te hebben om een basisplaats te veroveren. Ook afgelopen zaterdag speelde hij weer een betrouwbare wed strijd. In de wedstrijd zette Vitesse gelijk de toon voor de gehele wedstrijd. Het wist dat het technisch de mindere was van WZ'49 en probeerde met bruut geweld de Soesters te imponeren. Met name Cees Jan de Vries en Ton Wolfsen moesten aanslagen op hun ledematen doorstaan. Maar de goed fluitende scheidsrechter van Rijswijk had een en ander goed in de gaten, zodat Vitesse met gele kaarten en een rode kaart we gens natrappen op Ton Wolfsen met tien man de rust bereikte. WZ'49 was voetballend in de eerste helft veruit de betere. Het zette Vitesse op eigen helft vast en combineerde vlot. Het was echter niet bij machte echt uit gespeelde kansen te creëren. Of de aan vallen verzandden in goede bedoelingen of ze werden door overtredingen teniet gedaan. De beste kans was voor Marcel van Essen die een afstandsschot loste dat door de keeper uit het doel werd gebokst. Na de rode kaart die vijf minuten voor rust viel klaarde VVZ'49 de klus. Een voorzet van Marcel van Essen werd door Gerard Becker bij de tweede pi ingekopt. Na rust leek WZ'49 uit te lopen naar een grotere voorsprong. Het ontbeerde echter wat geluk. Zo werden inzetten van Peter van de Munt en Raymond Brandes van de lijn gehaald en belandde een schot van Gerard Becker op de paal. Na de goede openingsfase van de tweede helft ver slapte WZ'49 enigszins zonder echt in de problemen te komen. Verder dan een paar corners kwam Vitesse niet. Na deze periode nam WZ'49 het ini tiatief weer over en kon de wedstrijd probleemloos uitspelen. Mede door vers aanvallend bloed in de personen Frank Baars en Wobbe Jan Reitsma voor Becker en Van Essen bleef WZ'49 de betere ploeg. Komende weken zal WZ'49 dus aanvallen op de koppositie dienen af te slaan. Telefoon (02155) - 1 30 14 Tijdens de start van het wegseizoen heeft Jan van der Lee meteen toege slagen. Hij verbeterde in Alphen a/ d Rijn zijn persoonlijke record op de halve marathon. Op de 20 kilometer knabbelde hij twintig seconden van zijn oude beste tijd af en na één uur, zeventien mi nuten en 21 seconden kwam hij over de finish. Ondanks de wind die met name langs de waterkant vrij spel had, opende Van der Lee sterk. Ook clubgenoot Marcel de Boer van AV Pijnenburg kon tevreden terug blikken. De Boer, die zich evenals Van der Lee voorbereidt op de ma rathon van Rotterdam, kwam uit op een tijd van 1.20.14. Veteraan Rob Jansen liep de twintig kilometer in 1.28.11. Gerard Boeren (1.34.25) en Bert Staal (1.34.59) hielden elkaar redelijk in evenwicht. De heren estafetteploeg van De Duinkikkers zorgde voor sensatie door tijdens de competitie-wed strijd in Hoogland het clubrecord op de 4 x 100 meter vrije slag te bre ken. Peter Oosthof, Eric van Walsem, Xander Bremer en Steven Uyland zwommen in een tijd van 3.54.1 naar de tweede plaats. Als start-zwemmer le verde dit Oosthof een persoonlijk record op van 1.01.9. Opvallend was ook de zwemprestatie van Raymond Honder- dors; vier afstanden, vier persoonlijke records. Nieuwkomer Menno Smit behaalde twee persoonlijke records, één goed voor een derde plaats. In de wedstrijd werd 22 keer een persoonlijk record ge zwommen, wat punten oplevert voor de competitie. De laatste competitie-wed strijd wordt op 30 maart gezwommen in Aqua Indoor. De junioren van schaatsvereniging Eemland reden hun laatste wed strijd van dit seizoen. Ze grepen deze laatste week aan om hun uit gangsposities voor het volgende sei zoen te verbeteren en met succes. Wal ter Varenkamp poetste zijn records op de 300 en 500 meter op met respec tievelijk 36.11 en 58.93. Susanne den Hertog scherpte haar pr op de 300 me ter aan tot 31.45. Haar 500 meter ging in 50.47. Philip van Waning werd op de 300 geklokt in 34.63 (pr) en op de 500 meter in 54.54. Ook Ingeborg de Lange verbeterde haar beste tijd op de 300 meter. Zij reed 34.71. Op de 500 meter kwam zij in 57.58 over de eindstreep. Een viertal andere Eemlanders greep afgelopen week aan om deel te nemen aan wedstrijden in het schaatsmekka Thialf. Herbert Westeneng legde in Heerenveen zijn 500 meter af in 49.60, een persoonlijk record. Ook zijn 1.43.32 op de 1.000 meter betekende een verbe tering van zijn beste tijd. Nick van der Zouwen reed op dezelfde afstanden 58.26 en 1.59.71, eveneens twee per soonlijks. Vincent Verburg reed op de 1.500 meter met 2.17.05 drie seconden af van zijn beste tijd. De 500 meter ging in 45.43. Ook Tom Versteeg benutte het "heilige ijs" om zijn beste 1.500 meter tijd aan te scherpen: 2.11.66. Versteeg werd op de 500 meter geklokt in 44.41. De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: - Aquarius Seafish Holland - Van 't Net verhuizingen - G. v.d. Munt Automaterialen - Harrie Toonen Assurantiën - Aannemersbedrijf H. van Asch -Van Hengstum apparatenbouw b.v. - Procar - Linden Bedrijfskleding - Multi Load United - Bosman Sanidrome - Vini's Bar - Harry v. Es Recycling Hendrik-Jan de Boer mag van zijn spelers vaker op vakantie gaan. De oefenmeester van SEC miste vorige week de trainingen, maar zag zijn mannen zaterdag met 1-4 winnen van het jonge, getalenteerde UW. In Soest had SEC destijds met dezelfde cijfers een draai om de oren gekregen. Ditmaal toonde De Boer zich na afloop bijzonder content. Hij had nogal wat omzettingen doorgevoerd in zijn ploeg. Hoewel sommige spelers moesten wen nen aan hun nieuwe rol, pakte het goed uit. In de vijftiende minuut kwam UW na een goed uitgevoerde aanval nog op 1- 0, maar zeven minuten later trok Teus Verwoerd de stand recht. Hij kopte bij de tweede paal een voorzet van Razzo van Dam binnen. Omdat een lob van Verwoerd, vijf minuten voor rust, net naast het doel eindigde, bleef het 1-1. VOETBAL zaterdag In de tweede helft had Verwoerd wel voor de tweede keer succes. Hij wilde in de 57ste minuut een combinatie aan gaan met Van Dam, maar kreeg de bal via een tegenstander weer voor zijn voe ten. Twintig meter verder verdween de bal in de bovenhoek. Na 68 minuten had De Boer een geluk kige hand in een wissel. Hij zette Mo hammed Touhami in, die vanuit de dug- out naar een van de palen van het UVV-doel liep en meteen de bal inkopte: 1-3. Amper een minuut later had SEC alweer balbezit. Richard 'Steensma overschreed de middenlijn om een voorzet te geven. De bal kreeg ech ter zoveel vaart mee, dat 'ie ineens in het doel zeilde. In de laatste wedstrijd van de zaal- conipetitie hebben De Eemvogels in een rechtstreeks duel met concur rent Huizen het kampioenschap be haald. De Soesters wonnen in het hol van de leeuw met 7-12. Daarmee is de eerste titel binnen. In de veldcompetitie, die op zaterdag 30 maart wordt hervat, voeren de korfballers uit Soest ook de ranglijst aan, zodat er in mei wellicht voor de tweede keer reden voor een feest is. De voorsprong op de nummer twee be draagt nu al vier punten. Tijdens de eerste ontmoeting in Aqua Indoor was Huizen nog te sterk geweest voor De Eemvogels. Het is dit seizoen de enige nederlaag tot nu toe. Voor dat De Eemvogels naar Huizen moest, had den de concurrenten onderweg drie punten laten liggen. De Eemvogels had den zaterdag daarom genoeg aan een gelijkspel. Maar zover lieten ze het niet eens ko men. Vijf minuten voor rust gaf de ploeg gas en liep ze uit van 2-3 naar 2-7. Daarmee was de ruststand bereikt. Hui zen sputterde even tegen (3-7), maar Almar Lijfering en Agnes Kraaikamp pakten een comfortabele stoel voor hun team: 3-9. Het volgende aanvalsvak had moeite met het schot. Omdat Ton Kraaikamp heerste onder de korf, konden de ove rige drie spelers blijven schieten, maar de bal wilde niet door de korf glijden. Met drie treffers op rij kwam Huizen vervolgens terug tot 6-9. Er gloorde weer hoop bij de Huizer korfballers, maar Marco Kuil en Erik van der Pol schoten de laatste illusies aan flarden: 6-11. Henriëtte Wisse maakte het laatste doelpunt: 7-12. Huizen is overigens ook tegenstander van De Eemvogels op 30 maart. De Soesters moeten dan wederom op visite. Op 13 en 20 april spelen De Eemvogels hun laatste thuiswedstrijden aan de Sta ringlaan. De aanvang van de "open lucht"-wedstrijden is telkens 15.30 uur. In de thuiswedstrijd kwamen De Eemvogels er niet aan te pas tegen Hui zen, maar in Huizen pakten de korf ballers wél de titel. Foto: Herman van Dam. "En, ben je nog wat wijzer gewor den," vroeg Guus Tourné aan de spion van Animo. "Ja zeker, maar dat merken jullie volgende week wel," reageerde de Rijswijkse ver kenner die Smeeing/BDC met 30- 16 had zien winnen van het zwakke Sen K. Het enige noemenswaardige van dat duel was dat de Soester handballers zich niet konden herinneren ooit eerder der tig doelpunten in één wedstrijd te heb ben gemaakt. Na afloop van de 'walk- over' werd echter meer gepraat over de confrontatie met Animo komende zon dag. In het laatste duel wordt mogelijk over het lot van Smeeing/BDC beslist. Er zijn verschillende varianten. Als de huidige koploper van de tweede divisie verliest, is het afhankelijk van Aristos dat zondag in de laatste seconde 20-19 scoorde tegen DSS. Indien ook Aristos dan nog twee punten verspeelt, draait het zelfs uit op een beslissende driekamp tussen Smeeing/BDC, Aris tos en Animo. Eindigt de wedstrijd in Rijswijk onbe slist, dan blijft Smeeing/BDC afhanke lijk van Aristos. In het geval dat de Soesters winnen, worden ze kampioen of moeten ze een beslissingswedstrijd tegen Aristos spelen als die ploeg geen punten meer morst. Tenminste, als Animo niet alsnog een hoger beroep wint. De club diende na het duel met Aristos (19-19) een protest in, omdat een doelpunt van Rijswijkers in de laatste seconde werd afgekeurd. Dat protest is verworpen, maar Animo ging in hoger beroep, waarin nog geen uitspraak is gedaan. Krijgen de Rijswij kers alsnog gelijk, dan is de situatie in eens geheel anders. Gerard Tukker is er echter stellig van overtuigd dat zijn team afrekent met Animo. "De laatste drie keer hebben we steeds met drie, vier doelpunten verschil van Animo gewonnen. Daar moeten we moed uit putten. Het is onze laatste kans, want als we verliezen is het waar schijnlijk voorbij." Zijn ploeg kan zondag in Rijswijk een heksenketel verwachten, volgens de spion van Animo. De tribune zal vol stromen met aanhangers van de thuis club en er zou zelfs een boerenkapel zijn ingehuurd. "Dat is' een goede zaak," vindt Tlikker. "Ik denk dat wij dat juist goed aan kun nen door er motivatie uit te putten. Voor de rest zullen we het zelf moeten doen, want ik denk dat er weinig pu bliek van ons mee gaat. Het zal wel ste vig worden." De mogelijk beslissende wedstrijd in Rijswijk begint zondag om 13.40 uur, de handballer vertrekken om 11.30 uur vanaf de parkeerplaats bij sporthal Beukendal. Als ze in Rijswijk arriveren, heeft Aristos de uitwedstrijd er tegen Aalsmeer 4 al op zitten. Tukker heeft zijn hoop een beetje op de gerouti neerde bloembollenploeg gevestigd, want Aristos zou niet de eerste van de top drie zijn, die in Aalsmeer sneuvelt. De handbaltrainer schuift deze week met het bestuur aan tafel om te praten over contractverlenging. Zoals de zaken ervoor staan, zal de clubleiding de Utrechter graag voor nog een seizoen vastleggen. Maar Tukker neemt zijn be sluit pas, nadat beslist is welke ploeg kampioen is en derhalve naar de eerste divisie promoveert. Dames Zonder punten togen de dames van Smeeing/BDC huiswaarts na hun be zoek aan Fidelitas. De Amersfoorters wonnen het duel met 8-7. Na dertig minuten leidde Smeeing/BDC nog met 2-4 en tot tien minuten voor tijd ging het nog goed met de Soesters. Toen misten ze twee strafworpen en werd Smeeing/BDC door het fysieke spel van Fidelitas uit het spel gehaald. De Soes ter doelpunten kwamen op naam van Bianca van Hofslot (6) en Karin Dorrestein. De topper in de hoofdklasse tussen A. 't Hardt en Firtina'93 (7-6) is vrijdag ontaard in een vechtpartij. De consternatie ontstond na het laatste fluitsignaal van scheidsrech ter A. Bosman. Doelman Oktay Satikboga van Firtina'93 was de aanstichter. Hij vloog met verbaal geweld op de leidsman af. Zowel Firtina-coach Peter van Zoelen als diens collega van A. 't Hardt probeerde Satikboga te sussen, maar die reageerde zijn frustraties ver volgens op de coach van de tegenstan der af. Satikboga zou de scheidsrechter met woorden hebben bedreigd en de knopen van de blouse van de coach hebben getrokken. Op dat moment was een aantal toe schouwers al het veld op gesneld. Vol gens sommige ooggetuigen zouden en kele supporters van Firtina'93 zich in het strijdgewoel hebben gemengd en zijn er links en rechts klappen gevallen. Van Zoelen heeft echter niet gezien dat er daarna gevochten is. "Er is van ons één speler fout geweest, het publiek heeft geprobeerd de spelers uit elkaar te halen. Een Turk, die wel vaker komt kijken en politieman is, heeft Oktay weggehaald en naar de kleedkamer ge bracht," aldus Van Zoelen. Hij maakte later zijn excuses aan Bos man en heeft na de wedstrijd nog met de scheidsrechter gesproken. Bosman heeft rapport opgemaakt van hetgeen is gebeurd. Van Zoelen: "Ik geef de scheidsrechter altijd gelijk, ook als hij niet gelijk heeft. Maar die jongens van A. 't Hard werden te weinig bestraft voor hun overtredingen en opmerkin gen. Eén keer slechts stuurde hij iemand weg en bij ons werden Zeki Kurt en René de Bree om niets weggestuurd." Van discriminatie wil Van Zoelen niet spreken. Dat vindt de coach, evenals René de Bree en Alex Poortman beho rend tot de Nederlanders onder de ver der uit Turken bestaande vereniging, een vies woord. Maar: "Over het alge meen vind ik dat de scheidsrechters te- gen deze jongens zijn. Het is niet over dreven, maar met kleine dingen zie je het toch. Ik zeg niet dat 'ie het bewust doet, maar hij heeft ons al eens langer laten doorspelen en nu fluit hij volgens mij een minuut te vroeg af. Volgens de tijd waarnemer echter niet." Wat de (disciplinaire) gevolgen zullen zijn van de onvriendelijke ontwikkelin gen in Naarden, is niet bekend. Afgelo pen maandag stuurde de KNVB al wel een waarnemer naar Beukendal om Firtina'93 aan het werk te zien tegen Abma, een duel dat uitstekend werd geleid door F. ter Laare. Wat dat betreft had Firtina'93 niets te zeggen. Op het voetbalvlak had de ploeg, eigenlijk voor het eerst dit sei zoen, evenmin iets te vertellen. Abma overtroefde de Soesters die in een te laag tempo speelden en geen moment imponeerden. Abma hield het achterin dicht en nam in de eerste helft een 1-2- voorsprong. In het vervolg tikte Abma, met enkele klasbakken in het team, zich op gezette tijden naar een ruimere voorsprong. Op 1-5 was de wedstrijd, die in 3-6 ein digde, beslist. Van Zoelen: "De jongens waren moe. Ze hebben allemaal vrijdag en in het weekeinde gespeeld en nu weer." Firtina'93 is de leidersrol in de hoofd klasse kwijtgeraakt en heeft nu al zes verliespunten meer dan A. 't Hardt. De Soester ploeg heeft nog wel één punt voorsprong op Wings dat derde staat. De eerste twee ploegen uit de hoofd klasse mogen volgend jaar in ieder ge val op divisieniveau gaan spelen. Firtina'93 en Wings moeten elk nog drie wedstrijden afwerken. Hees Ook Hees liep binnen een week tegen twee nederlagen aan. In Naarden werd vorige week woensdagavond met 8-3 van Alcas verloren. Het meest opzien barende feit was misschien wel dat doel- man Peter Haringsma zijn eerste competitiedoelpunt maakte. In sporthal Beukendal was eergisteren Hakkie ook te sterk. Voordat de Soesters het goed en wel in de gaten hadden, stonden ze met 2-0 achter. Vijf minuten voor tijd kwamen ze van 7-5 terug tot 7-6 en kreeg Hees twee goede kansen om de stand in evenwicht te trekken. Zo ver kwam het evenwel niet. Het verschil bleef één doelpunt in het nadeel van Hees. SEC In het klassement van de topscorers is Arnold Broertjes van DVS/De Kuil van de eerste plaats verdrongen door Fred Bos. De zaalvoetballer van SEC mikte de bal tienmaal in het doel in de wed strijd tegen AF Pro Disco. Het was prijsschieten voor de Soesters in het duel dat met 4-21 werd gewonnen. De tegenstanders brachten slechts drie veld- spelers op de been en speelden de hele wedstrijd met een man minder. In de eerste helft groeven die zich in voor hun eigen doel. Toch scoorde SEC zeven keer. Na rust verliet AF Pro Disco de loopgraven wat vaker en be gon ook de conditie een woordje mee te spreken. Van een echte wedstrijd was toen echter al lang geen sprake meer. voor de

Soester Courant | 1996 | | pagina 19