14?5 -W- Gemeentebelangen verwijt College 'aanval op de polder' Verhuizing van brandweerkazerne is politiek weer bespreekbaar lACTUEELl Renes iNK iLDEUR! 'Koningswegtracé moet alleen wijkontsluitingsweg zijn' 'Kazerne laten uitwegen via Dalweg en Verlengde Schans' Twee inspraakavonden over speelvoorzieningen in zuid PAGINA 2 WOENSDAG 13 MAART 1996 SOESTER COURANT PAGINA 3 Bezwaarschriftenactie tegen plan Soestdijk RTING 1 MARNIER KORTE p— DUINEN OP MAAT eurskast V f ^7 C p Omwonenden bezorgd over voorstel BOS en DUIN Wie vergelijkt leest de Soester Courant College bepaalt uitzonderingen op Winkelsluitingswet Kaasboerderij 'De Staelenhoef' Mobiele telefoon uit auto gestolen Sloopvergunning voor 'in de weg' staande woning BEN DE JONG HYPOTHEKEN KLAREN MTROMP KLAREN flTRÓMP r taxaties KLAREN <0 TROMP hypotheken KLAREN WtR0MP Notitie over onderhoud effent de weg Initiatiefvoorstel VVD-fractie: Tuinbeeldjes weg Man valt in put van rioolwaterzuivering I t an 8.00 - 1 7.00 13.30 uur. OSMETICS, grootste van professionele haar- /estigingen in Frankrijk 45 landen, vraagt e van haar activiteiten nakkingswerkzaamheden: ES jename werksfeer, in i afspraak 035-6016161 zaterdag perlekkere -ibileum I 0 27 cm >yale punten Telefoon 602 91 98 FEBRUARI Lamsvleesmaand bij de Korte Duinen MAANDMENU f 28,50 KRUIDIGE CHAMPIGNON- CRÈMESOEP 9 GEVULDE LAMSFILET Larasfilets worden gevuld met lamsgehakt en geser veerd met een heerlijke jus, pommes frites en gemengde salade PERENBAVAROISE MET SLAGROOM RESTAURANT DE BirKstraat 108 -Soest geplaatst. Gemeentebelangen Groen Soest, de partij van Harry Witte en zijn kameraden, is vorige week begon nen met een groots opgezette bezwaarschriftenactie tegen het nieuwe bestemmingsplan Soestdijk. Volgens Witte opent het College van B. en W. daarmee de "aanval op de polder". Voorgedrukte bezwaar schriften zijn verspreid onder de 1300 ondertekenaars van een soortgelijke actie in oktober 1994, waarbij bezwaar werd gemaakt te gen plannen voor wegen en huizen in de polder. In een uitvoerige toelichting bij het con cept-bezwaarschrift (waarin de onder tekenaars kunnen kiezen uit zeven ver schillende argumenteringen door er een of meer aan te kruisen), verwijt Witte de collegepartijen VVD, CDA en PvdA dat ze zich niets aantrekken van de be zwaren tegen een weg door de polder. "Ze beschouwen tegenspraak en de mening van de gewone burgers als een lastige inbreuk op hun politieke onder onsje in de gemeenteraad," aldus Witte. "Ze houden meer van belangengroepen die ook brood zien in de plannen om Soest verder op te stoten in de vaart der volkeren, ten koste van natuur en land schap." Hij noemt in dat verband de Winkelkring Van Weedestraat, maar ook de sport en de brandweer als instel lingen die voor het karretje van de "polderplannen" worden gespannen. Volgens Witte gaan de knotwilgen langs de Stadhouderslaan voor de bijl omdat, daar het eerste deel van de polderweg moet komen ten behoeve van de nieuwe AH-supermarkt ("waardoor het winkel centrum Van Weedestraat maar liefst 50% groeit") en worden er "flats a la het Smitsveen" neergezet. De vooruitzichten voor de Lindenhof zijn volgens hem nog even beroerd, omdat de villa nog steeds vervangen kan worden door een winkel- blok van 13 meter hoog. Witte voorspelt vervolgens dat er - als gevolg van de uitbreiding aan de Van Weedestraat - buurtwinkels zullen ver dwijnen, omdat de klanten worden weg getrokken uit de buurten Honsbergen, de Smitshof en Overhees. Daardoor komen de winkels verder weg te liggen en zal er extra veel verkeer over de Eng gaan. Sportvelden De verplaatsing van de sportvelden is Gemeentebelangen ook een doorn in het oog. Volgens Witte is bijvoorbeeld het vertrek van de hockeyvelden aan de Koningsweg een "vreemde zaak", omdat het industrieterrein Nieuwegracht 2 pas nog enorm is uitgebreid, maar ook een dure grap "die minstens zes miljoen gul den gaat kosten". De verdubbeling van de velden aan de Eemweg is volgens hem bijna dwingend voorgeschreven door S.O. Soest en VVZ, die "nauwe relaties" onderhouden met resp. de PvdA en het CDA in Soest. Volgens Witte zijn vooral de huizen bouwers goed vertegenwoordigd in de Gedurfde romantiek Shorty, nachthemd en duster, 100% katoen. Natuurlijklj.J laanstraat 67 baarn 035-5415588 miM sport: niet alleen biedt de polderweg nieuwe mogelijkheden voor huizen en sportvelden, ook komt het terrein van SEC vrij en dat kan als dure bouwgrond verkocht worden. Witte wijst in dat ver band ook op de handbal- en korfbal- velden, die plaats zouden kunnen ma ken voor woningbouw. "Het CDA heeft al juichend gereageerd op dat voorstel." Bouwen in de polder Witte rekent zijn medestanders alvast voor dat de aanleg van een rondweg van 100 miljoen de burgers een fors bedrag zal gaan kosten, gezien het feit dat de 3,5 miljoen extra bezuiniging die Soest moet ophoesten ook neerkomt op 111 gulden verhoging per huishouden. Hij verwijt het College dat het met deze plannen vooruitloopt op een fikse uit breiding van woningen aan de oostkant van Soest, wat volgens hem al in 1994 is gebleken toen wethouder Ten Hove ("toen nieuwbakken") zijn mond voor bij praatte met de mededeling dat de verkoop van bouwgrond langs de polderweg 15 miljoen zou opleveren. De verkaveling is volgens Witte al te zien geweest op tekeningen van het gebied tussen de Brink en de nieuwe polder weg. "Doorgaan met acties", is het parool dat Witte zijn medestanders voorhoudt. Volgens hem beginnen de college partijen zich steeds ongemakkelijker te voelen. "Ze willen immers in 1998 weer gekozen worden en begrijpen ook wel dat hun arrogante gedrag dat wel eens in de weg kan staan. Dat is al goed te merken bij de WD, waar de achterban begint te morren." Volgens Witte pro beert de WD daarom haar instemming met de polderweg van de Stadhouders- laan tot de brandweer te verkopen als een compromis. "Maar dat is onzin, want als de VVD nee zegt is een ruime meerderheid tegen en gaat de weg niet door." Provincie Witte profeteert verder dat de provincie ook wel eens nee zou kunnen zeggen omdat de polder een van de kern gebieden is van de ecologische hoofd structuur en dus juist bedoeld om de oprukkende verstedelijking en ver snippering door wegen in het landelijk gebied te stoppen. "De weg is er dus nog lang niet en als we doorgaan is er een goede kans dat hij er ook niet zal ko men." Tenslotte wijst hij op de oprichting van de nieuwe vereniging van de oostelijke dorpsrandbewoners en roept hij mede standers op om gebruik te maken van de inspraakmogelijkheden, zoals gistera vond in de raadscommissie R.O., of door middel van de aangehechte strook alvast schriftelijk bezwaar te maken te gen het bestemmingsplan Soestdijk. "Dat plan is nog maar een eerste aanzet en heeft nog geen formele status, maar het kan niet vroeg genoeg duidelijk wor den dat het een waardeloos plan is." De bewoners van het Konings wegtracé (Koningsweg-Ossendam- weg-Vondellaan-Birkstraat) heb ben in een brief aan het College van B. en W. nog eens hun grote zorg uit gesproken over het voorstel voor de hoofdwegenstructuur, dat deze maand in de gemeenteraad wordt behandeld. Zij stellen vast dat B. en W. op geen enkele wijze aan hun bezwaren en bedenkingen tegemoet zijn gekomen. Dat het College het Koningswegtracé wil aanwijzen als de nieuwe N221 (doorgaande route Amersfoort-Hilver- sum) zint de bewoners geenszins, omdat het tracé daarmee een regioweg dwars door drukbevolkte woonwijken wordt, in plaats van een wijkontsluitingsweg. De knelpunten van het traject worden op die manier verlegd naar de Vondel laan en de Birkstraat, wat nog wordt versterkt door "dwangmaatregelen" op de bestaande hoofdroutes. Het bewonerscomité betreurt ook dat de zeer ingrijpende consequenties voor het leefmilieu van de om- en aanwonenden buiten het voorstel zijn gehouden, zoals de afbraak van woningen en de daarmee gepaard gaande verhuizing van de be woners, evenals andere detailleringen die juist van wezenlijk belang zijn om het voorstel op zijn werkelijke merites te kunnen beoordelen. De bewoners zijn het oneens met B. en W. dat het Koningswegtracé altijd al voorbestemd was als doorgaande verkeersweg. "Het oorspronkelijke plan betrof een andere Koningsweg dan er nu ligt. Een vervolg zou vanaf de Nieuwe- weg buiten de woonwijken omlopen, dus niet over de Ossendamweg-Vondel- Iaan-Birkstraat." Dat de aantasting van het woongenot door het verkeer een zaak is van alle Soesters bestrijdt het comité niet, "maar het is te simpel om met dit voorstel alle lasten bij de bewo ners van het Koningswegtracé neer te leggen." Aanpassen Het comité verzoekt de raadscommissie en de gemeenteraad dan ook niet ak koord te gaan met het voorstel, maar het zodanig aan te passen dat het Koningswegtracé uitsluitend de status van wijkontsluitingsweg krijgt, dat de doorstroomverbeteringen op het tracé beperkt worden tot kleine, efficiënte verbeteringen van wegkruisingen die het leefmilieu van de aan- en omwonenden niet aantasten, en een rand/rond/ring weg voor plaatselijke en doorgaand ver keer te ontwikkelen, die tevens de doorstromingsproblemen op de Birk straat buiten de bebouwde kom opheft. Cafc, Restaurant, Party Centrum Informeer naar onze sfeervolle ruimtes Voor Uw bruiloft, receptie, personeelsfeest, vergadering of wat er maar te vieren is. Soest Tel. 035 - 602 23 44 Fax 035 - 601 44 22 Het college heeft zes zon- en feest dagen aangewezen, waarop winkels (en bedrijven die goederen aan het publiek verkopen) geopend mogen zijn. i' Het zijn Tweede Paasdag (maandag 8 april), Koninginnedag (dinsdag 30 april), hemelvaartsdag (donderdag 16 mei), Tweede Pinksterdag (maandag 27 mei), zondag 10 november en Tweede Kerstdag (donderdag 26 december). Op deze dagen is ook straathandel toe gestaan voor mensen die daarvoor een vergunning van het college hebben ge kregen. Burgemeester en wethouders hebben daarnaast besloten dat bedrijven uit de autobranche op zondag 17 maart open mogen zijn. Voor de meubelbranche bestaat op zondag 6 oktober de moge lijkheid de deuren te openen. Elke branche heeft, mits tijdig aangevraagd, het recht op twee dagen per jaar, waarop de verboden van de Winkelsluitingswet niet gelden. Verder is op dit moment nog niet be kend wanneer het aantal aan te wijzen bijzondere dagen wordt uitgebreid naar twaalf. Als die maatregel nog dit jaar wordt doorgevoerd, kan het college nog vier dagen aanwijzen, waarop de win kels mogen afwijken van de Winkel sluitingswet. 4 Deze week: (geldig tol en met 20.3.'96) Birkstraat 123 Soest Oprijlaan vlak naast bushalte. Op de parkeerplaats van sportpark Koningsweg is zondag een mobiele te lefoon uit een auto gestolen. De 28-ja- rige eigenaar uit Soest ontdekte dat toen hij bij zijn auto terugkeerde. Hij deed maandag aangifte van de diefstal. Het college heeft een sloopvergunning afgegeven voor een woning op het per ceel Soesterbergsestraat 50. De sloop is nodig voor de aanleg van een ont- sluitingsweg voor het parkeerterrein bij winkelcentrum Soest-Zuid. Het par keerterrein ligt aan de Verlengde Kolonieweg en het Driftje. De woning staat al leeg. Om te voorko men dat het wordt gekraakt of dat er vernielingen worden aangericht, is de sloopvergunning meteen verstrekt. Deze week uw laatste kans? HYPOTHEEKRENTE v.a. 3,75%. F.C. KUYPERSTRAAT 24 3761 EG SOEST tel. (035) 601 95 16 fax (035) 601 66 95 onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp TE KOOP GEVRAAGD Wegens snelle groei en toenemend aantal verkopen vragen wij voor on ze relaties op korte termijn te koop in Soest en omgeving VILLA'S EENGEZINSWONINGEN APPARTEMENTEN onroerend goed snel, vakkundig en haarscherp onroerend goed voor een deskundig hypotheekadvies. onroerend goed BB™ y7" Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest 035 - 602 74 93 Het College van B. en W. moet hef onderzoek naar de mogelijke ver plaatsing van de brandweerkazerne naar een andere, mogelijk gunstiger plek in Soest nog maar eens dunne tjes overdoen. Nu er aan het be staande gebouw zo veel opgeknapt moet worden (en er óók rekening gehouden moet worden met de nieuwe wegenstructuur) is daar weer alle aanleiding voor, vindt een aanzienlijk deel van de Soester po litiek. De heropende discussie over de hoognodige opknapbeurt van de brandweerkazerne is voor de WD-fractie aanleiding voor een voorstel om het gebouw op de bestaande locatie uit te breiden, waarbij de garage een kwartslag wordt gedraaid. De brandweer moet in de toekomst niet alleen via Korte Kerkstraat/Dalweg kunnen uitrukken, maar ook via de nieuwe parallelroute achter de Lange Brinkweg, vindt de WD. Fractievoorzitter Bert Krijger presen teerde maandagavond in de commis sie ABZ, mede namens zijn fractie genoot Günther Plomp, een initia tiefvoorstel van die strekking. In het plan wordt gepleit voor aanpassing en uitbreiding van het gebouw, zodat het kan voldoen aan de moderne ei sen op het gebied van arbo- en milieuwet en er ook andere noodza kelijke maar te lang uitgestelde ver beteringen kunnen plaatsvinden. Volgens de WD zal nu echter ook de infrastructuur moeten worden aangepakt. De uitweg via de Dalweg is goed, maar als de Van Weedestraat straks heringericht wordt - met o.a. een flink aantal verkeersremmers - wordt de westkant van Soest (de WD heeft zo haar eigen ideeën over windrichtingen) minder goed bereik baar. De brandweer moet die situa ties zien te vermijden of te omzeilen en daartoe ziet de WD mogelijkhe den in de zgn. "Verlengde Schans" oftewel de paralleiroute achter de Lange Brinkweg, die volgens de plannen t.z.t. de Stadhouderslaan met de Dalweg moet gaan verbinden. 'Scheiding der geesten' De discussie over de wegenstructuur is nu geen excuus meer, aldus de VVD, die overigens een politieke "scheiding der geesten" ontwaart met betrekking tot de aanleg van de eer ste fase van de nieuwe wegenstruc tuur: een "realistische" visie (uit gaande van een by-pass tussen Stadhouderslaan en Dalweg), en een "pessimistische" (gebaseerd op de vooronderstelling dat de verkeers maatregelen op den duur nooit vol doende effect zullen hebben). De liberalen willen dat B. en W. al m april - dus al snel na de besluitvor ming over de wegenstructuur - met een uitgewerkt voorstel komen, in clusief een kostenplaatje, voor de opknap van de brandweerkazerne. "Een beslissing over de hoofdwegen structuur belemmert volgens de actu ele inzichten niet meer een beslissing om de garage eenvoudig gezegd een kwartslag te draaien," aldus Krijger. De extra kosten die de operatie met zich meebrengt kunnen volgens de VVD bestreden worden uit de op brengst van de CAI-verkoop. BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 De kwestie kwam afgelopen maandag avond uitgebreid ter sprake in de raads commissie Algemene Bestuurszaken, naar aanleiding van de ambtelijke "no titie" over de staat van onderhoud van de kazerne aan de Lange Brinkweg. Die blijkt aan allerlei eisen - o.a. van de Arbo-wet - al lang niet meer te voldoen en de gemeentelijke afdeling Planologie en Bouwen (P. en B.) heeft daarom een plannetje op papier gezet om het ge bouw op te knappen. Heikel punt daarin is de verplaatsing van met name de garage en het oefenterrein naar een stukje poldergebied achter de kazerne, waardoor ook ruimte wordt geschapen voor de doortrekking van de Dalweg naar de door het College voorgestelde "parallelroute" achter de Brink om naar de Stadhouderslaan. Met name dit onderdeel van het plan netje schoot verkeerd bij de fracties die zich fel verzetten tegen het wegenplan, maar met name het CDA en de PvdA vinden dat het alleen maar verstandig is om rekening te houden met de moge lijkheid dat de gemeenteraad deze maand inderdaad een besluit neemt over de doortrekking van de Dalweg. De WD-fractie zit op een eigen spoor en wil de kazerne aan de Lange Brink weg laten, staan, maar de garage een kwartslag draaien, zodat er ook ruim baan wordt gemaakt voor de nieuwe verkeersroute. Fractievoorzitter Bert Krijger lanceerde daartoe maandag avond een initiatief-voorstel (zie het kader) en wees voor de financiering van de operatie alvast naar het miljoenen potje van de CAI. Aan het begin van de discussie liet bur gemeester Hans de Widt de commissie weten dat de notitie - alleen maar op de agenda gezet omdat de WD-fractie nog eens over de brandweerproblemen wilde spreken na de grote brand in Soestduinen - niet het standpunt van het College weergaf, maar alleen de visie van de ambtenaren van P. en B. "Zelf denk ik dat het niet verstandig is om de Schans te overschrijden; aan deze kant is ruimte genoeg." De commissie luisterde vervolgens met enige verbazing naar het betoog van een inspreker, de heer Van der Kammen, die meende dat de talrijke gebreken aan de huidige kazerne wel eens aanleiding zouden kunnen zijn om het gemeente bestuur voor de rechter te slepen. "Een gemeente die haar ambtenaren onder zulke omstandigheden laat werken is een slechte werkgever." Ambtelijk gefröbel Van der Kammen - in het dagelijks le ven officier op de vliegbasis en uit dien hoofde betrokken bij de brandbe strijding daar, maar volgens eigen zeg gen nu sprekend als gewone burger - vond ook dat de "klaagzang" onvermij delijk tot de conclusie leidde dat er een nieuwe kazerne moest komen, en dan liefst centraal in het dorp, maar vroeg zich wel af of de gemeente wel net zo voortvarend zou zijn geweest met de notitie als er toevallig géén plannetjes voor rondwegen en meer van dat fraais op tafel gelegen zouden hebben. De schets voor de verplaatsing van de ga rage en het oefenterrein naar een plek achter de Schans deed hij overigens af als "ambtelijk gefröbel". De commissie kon er trouwens ook wei nig mee, omdat het stuk geen uitge werkte voorstellen bevat. De politici vonden dan ook dat B. en W. op korte termijn met een concreet plan moet ko men. Hans van Wuijckhuijse (GGS) en Mieke Swinkels (D66) - beiden ver- Uit de tuin van een woning aan de Koninginnelaan hebben onbekende da ders vorige week aan flink aantal beton nen tuinbeeldjes gestolen. In totaal wer den er 37 kabouters, dieren en andere figuren meegenomen. Het gaat volgens de politie om unieke, beschilderde exemplaren. De waarde wordt geschat op ca. 1100 gulden. Met vermoedelijk een gebroken onder been is dinsdagavond een man naar Medisch Centrum Molendael gebracht. Hij was kort daarvoor in een bouwput op het terrein van de rioolwater zuivering aan de Maatweg gevallen. Het slachtoffer kwam op een ongelukkige plaats terecht, maar een politieman slaagde erin de man vanaf die plek naar de ambulance te dragen. Voor de bewoners van Soest-Zuid worden nog deze maand twee inspraakavonden gehouden. Ze gaan over het plantsoentje aan het einde van de Schoutenkampweg en de groenstrook langs de spoorlijn ter hoogte van de Plasweg. Op beide terreinen wil de gemeente speelvoorzieningen realiseren, dit naar aanleiding van het advies van de bewonersvereniging Soest-Zuid. De strook langs de spoorlijn wordt al gebruikt als trapveld. Met het plaatsen van doeltjes hoopt de gemeente aan de wens van de jeugd van zes tot en met twaalf jaar tegemoet te komen. Een aantal struiken op de splitsing van de Schoutenkampweg met de Kastanje laan en de Prunuslaan zal plaats moe ten maken voor speelvoorzieningen voor kinderen tot ongeveer acht jaar. Het gemeentebestuur wil de ingrepen echter niet doen, voordat de omwonen den hun mening hebben kunnen geven. Daarom wordt op 18 maart een inspraakavond gehouden voor de om wonenden van het plantsoen aan de Schoutenkampweg. Een week later, op 25 maart, kunnen de mensen die in de directe omgeving van het trapveld langs de spoorlijn wonen, hun zegje doen. Beide bijeenkomsten worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 20.00 uur. De kazerne (28 jaar oud) is aan een opknapbeurt toe, maar ook nieuwbouw elders is mogelijk. klaarde tegenstanders van de rondweg - hadden zich zeer gestoord aan de sug gesties over het tracé van de nieuwe weg. Volgens Van Wuijckhuijse leek het erop dat het College met een "dubbele agenda" werkte. "U legt op die manier een hoge hypotheek op het functione ren van de brandweer en op de discus sie over de wegen," verweet hij De Widt. Swinkels vond de notitie op dit punt buitengewoon ontactisch. Bart Krol (CDA) daarentegen vond het juist heel verstandig om alvast rekening te houden met de mogelijke uitkomst van de wegendiscussie. Wel verweet hij het College - ofschoon De Widt dus al afstand had genomen van het situatie schetsje - dat het veel te voorbarig was met de gedachte om het oefenterrein in de polder aan te leggen, op grond die niet eens eigendom is van de gemeente. Opsplitsen? Wiebe Meilof (GPV) zag in de notitie een mooie aanleiding om de discussie over de mogelijke verplaatsing van de hele kazerne te heropenen. Eventueel kon er wat hem betreft ook gesproken worden over het opsplitsen van de ka zerne in garage, kantoorgebouw en oe fenterrein, alle drie op verschillende locaties. Hij voelde in elk geval niets voor zomaar een "opknapbeurt" op de huidige plek?. Ook Kees Boerkoel (PvdA) meende dat het wijs was om alle aspecten (zoals de wegenstructuur) bij de notitie te betrek ken. Hij vond overigens dat De Widt zich niet achter de ambtenaren moest verschuilen: "De notitie is toch in uw opdracht gemaakt, anders hebben de ambtenaren hun tijd zitten verdoen en dan is het wel heel vreemd dat u al deze beroering wekt..." Hij vond de tijd rijp om weer eens te kijken naar de totale lokatie van de brandweer. "Is de Lange Brinkweg wel de juiste plek? De indus trie en het grootste deel van de bevol king zitten aan de andere kant van Soest." Rob Joustra (BAM) verweet de college partijen dat ze, ook al zeiden ze dat ze alleen maar alle opties wilden openhou den, de notitie in feite toch koppelden aan de wegendiscussie. De notitie zelf noemde hij een schandalig stuk, waar mee de gemeente valse hoop bij de brandweer had gewekt. "Weet u niks beters te produceren?" Ook volgens Joustra moest er nog maar eens naar een plek "hier in de buurt" gekeken worden. Aanvaardbaar Het leek burgemeester De Widt niet verstandig om - nu de VVD met een initiatiefvoorstel was gekomen - al in dit stadium in te gaan op het verplaatsings- vraagstuk. Hij wees erop dat de huidige locatie alleszins aanvaardbaar wordt ge acht - de uitruktijden blijven binnen de geldende norm - maar beloofde de kwestie nog eens in B. en W. te bespre ken. De commissie vond dat het College aan een A-viertje genoeg moest hebben om het onderzoek te actualiseren en dat dat ook geen jaren hoefde te duren. Meilof wilde een harde toezegging van De Widt dat het College bij de behandeling van het VVD-voorstel ook inderdaad an dere locaties zou betrekken. Boerkoel gaf de burgemeester in dat verband nog een interessante vraag mee: "Als we geen brandweerkazerne hadden, welke plek in Soest zou dan het meest geschikt zijn?" Volgens De Widt zou de nieuwe studie niet veel tijd vergen. "Er komen maar een paar locaties in aanmerking." Wat de koppeling met de wegen discussie betreft stelde hij vast dat de onduidelijkheden daarover tot dusver een alibi waren geweest om niets aan de kazerne te doen, maar dat dat nu niet meer van toepassing was. Dillenburglaan 12, Soest (naast Randstad), tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I. ^ÏDE^ANT^E?Kn^7r!n9T?aar^| CRIMSON TIDE met GENE HACKMAN I NU TIJPEIUK MET GRATIS FILMCLUB GLAS (op-op)

Soester Courant | 1996 | | pagina 3