i Oest! VW en Wereldwinkel rnziën om pand KS: JtYan Kreukelen Vast-goed Loketfunctie Soestdijk vervallen WS sluit vijfjarig contract met BAM voor groot onderhoud in Smitsveen lACTUEELt mÊKÊKÈ vcfife in, Soest/ DE TROMSLAGER Boomfeestdag op 20 maart Bomenfietstocht op 30 maart ZJ GOUDEN X SNAAR Gevraagd PAGINA 4 'IET VAN HEUGTEN Se WOENSDAG 13 MAART 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 Hartelijk gefeliciteerd Catering- en Partyservice S/a uw tromslag bij de Tromslager. Leerlingen De Driesprong actief Auto en snorfiets botsen op kruising NIEUW OP CD-ROM De Widt moet actief gaan bemiddelen College: 'Trein minder aantrekkelijk voor reizigers' f i Soestdijk NS te duur voor VW Nieuwe brochures in informatiecentrum VASTE-, en INVALLOPERS Soester Courant tel: 6014152 Bouwbedrijf staat 24 uur per dag klaar 80 3765 EE Soest 601 4617/60106 47 koopen. De klantenbinding zal dan lals de Plaatselijke verdeelkantoren ouden te bestaan. e belangrijke maatregelen kunnen den genomen, omdat tegen het rjaar ruime aanvoer van groenten dt verwacht. De weersgesteldheid nt hierbij een voornamen factor, is gewettigd te veronderstellen, dat prijzen van groenten en fruit bij :n verkoop binnen ieders bereik zul- liggen. 27 Maart worden aan ziekenhuizen huizen e.d., alsmede aan suiker- enten geen toewijzingen meer ver- <t. Ook de toewijzigingen aan hotels estaurants vervallen. ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. EGELTAPIJT V.A IS,- TOT (20,- PER M' Verkoop uitsluitend in Soester- oerg, Amersfoortsestraat 22, of oei voor kleurenfolder en/of vrijblijvend bedoek aan huis/ oedrijf: 0346-351838. Wij le veren en leggen door het hele and. Soest Stat Voorlichting 3762 AV Soest 459 60 93 460 verleend voor: met bijgebouw: njbehorend bijgebouw. belanghebbenden een gemotiveerd be- moet dat bezwaarschrift worden gericht -A Soest. Het bezwaarschrift moet bin den ingediend. nd dat zij voor het jaar 1996 de vol- >p de in de artikelen 2, eerste lid on verboden niet gelden: winkels alsmede de bedrijven waar ocht dan wel te koop worden aange- •gen zijn. daarvoor vergunning van ons colle- :ondag 17 maart 1996 ten behoeve van de meubelbranche aan te wijzen vinkels en bedrijven dienen op deze nd dat vanaf heden, gedurende een entrum (Raadhuisplein 1) en bij de ende de openingstijden voor een ie- •estvan 18 januari 1996 totvaststel- dening Soest 1994 (betreft afdeling ingewezen destructiemateriaal (do- De wijziging houdt tevens in dat vaar het destructiemateriaal in ont- Soest 1994 treedt in werking op 31 S1NG ie vergunning aan M. van der rleend voor 2e kwartaal 1996 coop zuivelprodukten. 1995 voor de Vereniging napatiënten definitief n op f 1.400,- cht verlenen tot het iten van geluidmetingen; s informeren. nen met de beëindiging premie-regeling Kinder voor bedrijven m.i.v. 1996; iercentra Soest verzoeken •ntracteerde bedrijven van jziging op de hoogte te stellen. /ankelijk verklaard; beslissing vastgesteld. familie Wolfsen (Big Boss) met uw professionele Bouwmarkt! Graas hebben wij uw receptie mede tot een succes eemaakt. Steenhoffstraat 58-Tel. 035-6022871-Fax 035-6028159 Op woensdag 20 maart is het Natio nale Boomfeestdag. Ook in Soest zullen op die dag enkele bomen door basisscholieren in de grond gezet worden. De leerlingen van groepen 7 en 8 van de Daltonschool "de Driesprong" zullen op het voormalige TBS-terrein aan de Beckeringstraat, circa 10 moeraseiken planten. De plantactiviteiten starten om 10.00 uur. Medewerkers van de afdeling groen en milieu zorgen voor de bomen, gereedschap en begeleiding. Elk jaar wordt er rond boomfeestdag een activiteit rond bomen georganiseerd door het Milieu Educatief Centrum "De Kwekerij". Dit jaar staat die activiteit in het teken van de "bomenfietstocht". De 9 deelnemende groepen van 6 Soester basisscholen, hebben de opdracht gekre gen zelf een bomenroute in elkaar te zetten. De kinderen gaan op zoek naar die boom die zij het leukst vinden. De bomen moeten ze beschrijven aan de hand van een werkblad dat ze gekregen hebben. Alle werkbladen worden verza meld in een boekje. Dat boekje wordt op boomfeestdag bij de scholen opge haald. Deze boekjes wil het Milieu Educatief Centrum gebruiken om een "kinder-bo- men-route" te maken. Met de gegevens die de kinderen hebben verzameld wordt een route samengesteld met weetjes over de bomen en onderzoekjes die je aan de boom kunt doen. In de week na boomfeestdag zullen de deel nemende groepen onder begeleiding een stukje van de "echte" bomenroute fietsen. Milieu-educatief centrum "De Kwekerij" houdt op zaterdag 30 maart een bomenfietstocht onder begeleiding lang de "Bomenroute Gemeente Soest" (start 10.00 uur, Molenstraat 157). Onder die titel gaf de afdeling Groen Milieu vorig jaar zomer een fraaie, be schreven route langs opvallende en in teressante bomen in de gemeente uit. De route bestaat uit een lus in Soest (ruim 17 kilometer) en een lus in Soesterberg (ruim 7 kilometer). De beide verbindende routes beslaan circa 5 kilometer. De totale fietstocht beslaat dus ruim dertig kilometers en zal zeker drie uur in beslag nemen. Enkele vrijwilligers van het Provinciaal Netwerk van Natuur- en Milieu voorlichting zullen de deelnemers tij dens de tocht gidsen en vragen beant woorden. Een bijzonder aspect is dat de tocht zo vroeg in het voorjaar valt, dat de loofbomen nog niet in blad staan. Daardoor kan er extra aandacht worden gegeven aan het herkennen van de ka rakteristieke silhouetten van de verschil lende boomsoorten. Liefhebbers kunnen zich tot 22 maart melden bij de afdeling Groen Milieu, tel. 6093454. Er zullen 3 tot 4 groepen met elk een gids worden gevormd. Om die reden heeft de organisatie het aan tal deelnemers op maximaal 50 gesteld. Bij heel slecht weer vindt de fietstocht geen doorgang. In geval van twijfel kan men op 30 maart vanaf 8.30 uur bellen, tel. 60 22 530. Deelnemers aan de fietstocht ontvangen bij de start een exemplaar van de "Bomenfietsroute Gemeente Soest". Overigens is het fraaie gidsje het hele jaar door verkrijgbaar bij de VW Soest aan de Steenhoffstraat. Op de kruising van de Nieuwe Gracht en de Koningsweg zijn een auto en een snorfiets met elkaar in botsing gekomen. Het gevolg was dat de bestuurder van de snorfiets, een achttienjarige Baar- naar, met hoofdletsel naar Medisch Centrum Molendael moest worden ge bracht. Hij had in de verkeerde richting van het fietspad gereden en was daarom niet gezien door een 23-jarige vrouw uit Amersfoort die met haar wagen vanaf de Nieuwe Gracht de Koningsweg op reed. Het ongeval gebeurde maandag middag omstreeks vijf uur. 1 Personal trainer microsoft Windows 95/96 In luxe box, de perfecte manier om de nieuwe versie van Windows onder de knie te krijsen. Met vele extra's. Compleet Nederlandstalis f59,95 2 Kiddysoft multimedia puzzels 2 In luxe box. Educatieve prosratri- ma's voor kinderen. Compleet Nederlandstalis f 49,95 3 Dream Zone Een topper uit de serie creative essentials professionele seluids samples. 16 bit/44kHz/WAV- formaat f 59,95 CD - CD-i - CD-ROM - KOOPVIDEO Steenhoffstraat 15 - 3764 BH SOEST Telefoon035 - 601 21 32 -■ -w mm mm m Het botert niet meer zo tussen de VW en de Wereldwinkel. Sinds de Volksuniversiteit het gebouwtje aan de Steenhoffstraat heeft verlaten hebben de beide organisaties te kampen met wat op het eerste ge zicht een "luxeprobleem" lijkt: de verdeling van de vrijgekomen ruim te. De zaak sleept al enige tijd en is in een stroomversnelling gekomen omdat de Wereldwinkel het College van B. en W. om bemiddeling heeft gevraagd. Eigenlijk voelt het College daar niets voor, omdat het zijn vingers niet aan een conflict met zo veel politieke gevoelig heden wil branden. In eerste instantie hebben B. en W. zich dan ook op het standpunt gesteld dat de VW (die het gebouwtje officieel huurt) en de Wereld winkel (die onderhuurder is) er zelf maar uit moeten zien te komen. De raadscommissie Algemene Bestuurs zaken vindt echter dat het College - in casu burgemeester De Widt - zijn han den niet in onschuld kan wassen en op z'n minst een actieve rol moet spelen om de strijdende partijen te (proberen te) verzoenen. Dat bleek maandagavond in de verga dering van de commissie ABZ, waar Wereldwinkel-voorzitter Jos Spruit min of meer haar beklag kwam doen over de houding van het VVV-bestuur. Sinds de ingebruikneming van het gebouw in 1991 - waarbij de onderlinge ruimte- verdeling ook al met de nodige moeite tot stand kwam - is de samenwerking goed verlopen, maar nu lijkt de geschie denis zich te herhalen, aldus Spruit. Méér ruimte De directe aanleiding voor het conflict is overigens dat het gebouwtje na het vertrek van de Volksuniversiteit (naar de voormalige Alfrink-mavo) opeens méér ruimte bood. De achterblijvende organisaties vinden allebei dat ze veel te krap zitten, maar betwisten elkaar het recht op nu de vrijgekomen vertrekken of het grootste deel daarvan. Na diverse gesprekken, ook op het gemeentehuis, had de Wereldwinkel een plannetje op papier gezet waarbij de ruimte opnieuw werd ingedeeld: 60% voor de VVV, 40% voor de Wereldwinkel. De VW had zich vervolgens maanden lang in stilzwijgen gehuld, maar onlangs dan toch laten weten dat zij de Wereld winkel juist minder ruimte had toege dacht en eigenlijk zelfs liever zag dat de winkel helemaal zou verdwijnen. "Maar wij willen graag blijven," aldus Spruit, die erop wees dat de winst op de Derde Wereldprodukten zo gering is dat de organisatie eenvoudig geen hoge huur ("op een redelijke stand") kan betalen. Ze verklaarde zich bereid tot nieuwe onderhandelingen als het gemeentebe stuur een "kader" zou scheppen voor een redelijke verdeling. 'Commerciëler' Volgens burgemeester De Widt was het probleem vooral te wijten aan het feit dat beide organisaties zo goed draaien. Hij vond overigens dat ze allebei steeds "commerciëler" werden, zodat gemeen telijke bemoeienis niet voor de hand ligt, maar de commissie dacht daar toch iets anders over. De politieke voorkeuren werden daarbij nu eens niet onder de stoelen en de banken van de raadzaal gestopt. Zo mocht het niet verbazen dat de WD-fractie - gezien de nauwe relatie met VVV-voorzitter tevens raadslid Günther Plomp - bij monde van Bert Krijger eigenlijk vond dat de Wereld winkel maar naar een ander onderko men moest omzien. Krijger wilde wel weten of een uitbreiding van het ge bouw nog soelaas zou kunnen bieden. Wiebe Meilof (GPV) waarschuwde ech ter dat het gemeentebestuur zich niet moest laten verleiden tot het betalen van de kosten. "We moeten ons niet in de positie laten manoeuvreren dat wij een andere plek voor de Wereldwinkel moeten gaan bedenken." Hij vond dat de "commerciële" VW beter zelf een nieuw pand kon gaan zoeken, zodat de "meer idealistische" Wereldwinkel de kans zou krijgen om te blijven zitten. Dat vonden de meeste andere fracties eigenlijk ook. Alleen Rob Joustra kwam nog met een merkwaardige vergelijking - "we subsidiëren het derde-wereldschap bij Albert Heijn toch ook niet?" - en meende dat de Wereldwinkel dus als een gewone winkel behandeld moest worden. Hij vond overigens ook dat de VVV maar beter naar een ander ge bouw moest gaan uitkijken. Kwetsbaar Jan Pieter Lokker (CDA) stelde vast dat beide organisaties het slachtoffer waren van hun succes en meende dat de ge- De VVV ziet haar onderhuurster, de Wereldwinkel, liefst helemaal uit het pand verdwijnen. Foto: Goos van der Wilt meente moest kiezen voor het "kwets baarste", in casu de Wereldwinkel, die naar zijn oordeel moest kunnen blijven functioneren op de huidige plek. Kees Boerkoel (PvdA) stelde nuchter vast dat er (nog) niet om geld werd gevraagd, maar dat de VW - in tegenstelling tot de Wereldwinkel - intussen wel geniet van een gemeentelijke subsidie. "De VW kan haar onderhuurder niet zo maar op straat zetten, maar als er ver bouwd moet worden, wie gaat dat dan betalen? De WD had toch geen geld, of hebben ze de subsidie eigenlijk hele maal niet nodig...?" Ook Hans van Wuijckhuijse (Gemeen tebelangen) meende dat de Wereld winkel niet de dupe mocht worden van het conflict en dat De Widt zijn handen niet van de kwestie mocht aftrekken, maar zich juist extra moest inspannen om de ruzie de wereld uit te helpen. Mieke Swinkels (D66) vond dat de Wereldwinkel zelfs "coüte-que- coüte" beschermd moest worden, "en commerciële instellingen als de VVV bekijken het zelf maar..." 'Meenemen' De Widt stelde een beetje nolens-volens vast dat de meerderheid een bemidde lende rol van hem verwachtte en pro beerde zich van de discussie af te maken met de vage toezegging dat hij die wens zou "meenemen" naar het College. "Dan houd ik u wel op de hoogte," al dus de burgemeester. Dat was de com missie echter veel te mager. "U moet óók meenemen wat u hier vanavond hebt gehoord," aldus Boerkoel, "en dat is méér bemiddelen voor de een dan voor de ander..." Ook Lokker onder streepte dat de belangen van de Wereld winkel het zwaarst moesten wegen. Krijger probeerde de massieve neder laag voor de WD (en de VW) nog af te wenden door aan te dringen op uit stel, zogenaamd om de "fijnere details" nog eens goed uit te zoeken, maar dat had geen resultaat meer. Hoe de kwes tie zich nu verder ontwikkelt is nog niet duidelijk, maar de Wereldwinkel zit - voor zo ver het althans van de commis sie ABZ afhangt - aan de Steenhoff straat voorlopig op de spreekwoorde lijke rozen. plaats Soest 4345», adres SOPHIAIAAN woning op aantrekkelijk#, lokpfie gelegen, nabij winkels en NS: station, karakteristieke helft"-van dubbel woonhuis.met dubbele garoge, berging, CM en grote tuin op ca. 630 rii? grand indeling hol, toilet, keuken,bijkeuken, studeerkamer en grote woonkamer met serre verdieping Dodkomer met ligbad, 3 slaapkamers en bergmimte zolder met voste trap en 4e slaapkamer algemeen deze woning verkeert in redelijke stoot van onderhoud HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET DUBBELE GARAGE Gevraagde koopsom f 398.000,- algemeen deze woning verkeert plaats Soest adres MEIDOORNWEG woning gunstig gelegen hoekwoning met garage/bé-rging, G,V, en uitgebouwde keuken op ca. 260 m2 grond, indeling hal, toilet, ruime L-vortatge woonkamer en grote eelkeuken met inbguwópp. verdieping 3 sloopkomers, badkamer met ligbad en 2e toilet zolder met vaste trap en ruime 4e slaapkamer goede slaat van onderhoud HOEKWONING MET GARAGE/BERGING Gevraagde koopsom 1iMi&> plaats adres woning indeling le verd. 2e verd. Soest KlAARWATCRWEG helft van een dubbel woonhuis met goroge, berging, C.V en cangeleade tuin op ca 2Q5 m2 grond hol, toilet, kelderkast, moderne keuken en ruime woonkamer met epen haord 2 ruime slaapkamers, 3e slaapkamer met douchecel ën grote overioop vliering algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom plaats Soest adres BECKERINGHSTRMT woning helft van dubbel woonhu's met C.Vhobby-ruimte ca. ióm2, blokhut en mooi oongelegde tuin. indeling hal, toilet, moderne keuken met inbouwapp er, plavuizenvloer, I kelaer, woonkamer er, su:te met parketvloer, luxe badkamer met noekbad, 2e toilet, voste wastofel en aporie doucne verdieping 3 sloopkomers, overioop met kostruimte zolder ruime bergzolder algemeen deze woning verkeert in uitstekende stoot van onderhoud en is luxe afgewerkt, de gehele woning is voorzien van alarminstallatie I HELFT VAN DUBBEL WOONHUIs! Gevraagde koopsom f 398.000,- plaats Soest adres KERKPAD Z.Z. 1 8 woning helft van dubbel woonhj> •dge op ca 3 1 2 ra? Gevraagde koopsom f319.000,- Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest i Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Onroerend-goed i Assurantiën Het college is niet blij dat de Neder landse Spoorwegen het loket van station Soestdijk hebben gesloten en is vervangen door een kaart-au- tomaat. Dat valt op te maken uit de brief die burgemeester en wethou ders aan de NS hebben geschreven. De maatregel van de NS betekent dat de toegankelijkheid van de trein fors is ver minderd, concluderen b en w. Voor veel reizigers eist de kaart-automaat (te) grote vaardigheden, aldus het college. Daarnaast ervaart iedere reiziger beper kingen, die de automaat heeft. "Voor treingebruik over grotere afstand vereist de automaat een grote hoeveelheid muntgeld." Vanwege storingen kan niet altijd de pin-pas worden gebruikt en bovendien duurt het langer voordat de reizigers een treinkaartje hebben be machtigd. Dat laatste heeft vooral ge volgen voor reizigers die moeten over stappen van de bus naar de trein. Al deze nadelen hebben tot gevolg dat het minder aantrekkelijk is om met de trein te reizen, meent het college. Het heeft op zich begrip voor de bedrijfseconomische redenen van de NS om een aantal loketten te sluiten, was op de hoogte van de problematiek, maar schrijft toch 'onplezierig overvallen' te zijn door de sluiting. Liever had het college gezien dat de loketfunctie gehandhaafd was gebleven. 4 A Het stationsgebouw in Soestdijk: voortaan gesloten voor reizigers. Foto: Goos van der Wilt Het gemeentebestuur had zelfs een grote mate van medewerking toegezegd als het loket in combinatie met een nevenfunctie intakt was gebleven. Ken nelijk zijn de NS daar niet op ingegaan. Verder is het college in ieder geval blij dat het loket van station Soest-Zuid wel open blijft. In het stationsgebouw in Soestdijk zal, vermoedelijk in mei van dit jaar, uit zendbureau Vedior/ASB zich vestigen. Aan het exterieur zal niets veranderen, want het NS-pand staat op de gemeen telijke monumentenlijst. Volgens ingewijden is de VW al op zoek gegaan naar een ander onder komen, dat zij niet met de Wereld winkel hoeft te delen. De belangstel ling zou met name uitgaan naar het in de directe nabijheid gelegen sta tionnetje Soestdijk. Daar is ruimte vrijgekomen omdat de bedienende lokettist onlangs vervangen is door een plaatskaartenautornaat. Naar verluidt heeft de NS echter de huur van het gebouw inmiddels zo hoog opgeschroefd dat de VW het bedrag niet kan betalen. In het gemeentelijk informatiecentrum liggen twee nieuwe brochures die gratis meegenomen kunnen worden. De eer ste brochure is het halfjaarlijks overzicht "Stand van zaken van de sociale zeker heid". Dit is een beknopt overzicht van de verschillende sociale verzekeringen, zoals bijvoorbeeld de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten, Algemene Kinderbijslagwet, Algemene Ouder domswet en Ziektewet. De tweede brochure vertelt alles over het "Mini mumloon", waarbij ook aandacht be steed wordt aan het minimum-jeugd loon en de minimum-vakantiebijslag. voo.r de Aanmelden: Vorige week ondertekenden de di recties van Woningstichting Soest en BAM Woningbouw ten kantore van de Woningstichting een vijfjarig onderhoudscontract voor de wijk Smitsveen. Op basis van dit contract worden alle onderhoudswerkzaam heden in Smitsveen uitgevoerd door BAM Woningbouw. Het gaat hierbij om 964 woningen. Daarbij gaat het niet alleen om grote ingrijpende onderhoudswerkzaamhe den, maar ook om het service-onder- houd (het reageren op klachten van be woners) en om mutatie-onderhoud (het investeren in een woning na het vertrek van een huurder en voordat de woning opnieuw verhuurd wordt). Beide partijen zijn het erover eens dat met de ondertekening een uniek project definitief vorm heeft gekregen. Hoewel in de bouw- en onderhoudswereld al vele jaren gesproken wordt over meer jarige onderhoudscontracten, leert de praktijk dat het veelal nog om redelijk vrijblijvende zaken gaat. In het onderha vige contract zijn niet alleen de werk zaamheden, de kwaliteit, de technische prestatie-eisen, de planning en de uit voering geregeld, maar is ook voorzien in de financiële effecten, zowel in nade lige als voordelige zin. Deze zijn ver deeld over opdrachtgever en bouwbe drijf. Op die manier is de betrokkenheid van opdrachtgever en bouwbedrijf op timaal geregeld. De ondertekening heeft niet alleen voordelen voor het bouwbedrijf (conti nuïteit is gewaarborgd) en voor Woningstichting Soest (kwaliteit is zeker en financieel is het aantrekkelijker), maar ook voor de huurders. Deze zijn immers met het contract verzekerd van een bouwbedrijf dat 24 uur per dag klaar staat, dat het complex kent en van V.l.n.r. zittend de heren L. Dragt (BAM Woningbouw) en drs. J. van der Moolen (Woningstichting Soest), achter hen J. Koolstra (Woningstichting Soest) en H.J. van der Aa (BAM Woning bouw). medewerkers die een bekend gezicht vormen in de wijk. De voorbereidingen van het contract hebben enige jaren gevergd. Inmiddels is van een aantal andere bouwbedrijven en van landelijke organisaties grote be langstelling getoond in het ontwikkelde product. Dillenburglaan 12, Soest (naast (landstad), tel: 035-6012340 DE GROOTSTE OP HET GEBIED VAN: COMPACT DISCS, CD-ROM, CD-I, KOOPVIDEO'S, HUURVIDEO VERHUUR SEGA NINTENDO SPELLEN EN SPELCOMPUTERS, VERHUUR CD-I, CD VAN DE WEEK: 13 t/m 19 maart MATTHEUS PASSION - ELLY AMELING (COMPLETE UITVOERING 3 CO S SLECHTS f 29,95) BIJ INLEVERING VAN DEZE BON f 5,- KORTING

Soester Courant | 1996 | | pagina 5