IIJ» 11» II.® Ifl?9 Minder-validen klaar voor de start m ui 7^ ITLET1EK -i SEC sluit restant duel af met zege Blessure beangstigt LTC Soestdijk Soest-Zuid slaat geen slecht figuur The Red Stars doet het op z'n Deens Organisatie en financiering open NK in Soest zijn rond Ingeborg Vink en Jan Willem Markenhof nieuwe toppers SB BODY CONTOUR PAGINA 1 Jb WOENSDAG 10 APRIL 1996 (Ge)zicht k SOESTER COURANT PAGINA 13 ZAALVOETBAL Firtina'93 in kwartfinale van bekerstrijd MOVASTIL spakenburg De Eemvogels voelen zich beetje door arbiter benadeeld Teamsamenstelling en programma Teus Verwoerd scoort tweemaal in laatste 36 minuten TENNIS Trainer Pieter Verbrugh optimistisch over kansen promovendus t TENNIS Stevnsgade uit Kopenhagen te gast bij basketballers BASKETBAL De Knickerbockers houden jeugddag op zaterdag 13 april Sportuitslagei^J Jeugd kan meedoen bij The Red Stars op vrijdagmiddag BOWLING Nieuw serierecord bowlingcompetitie Accommodaties Sanitair A.s. zaterdag aan de Eemweg s.v.VVZ'49 - Zeewolde Nü op TV bij Veronica's Time 2 move! Al jaren 'n succes bij Fysio Fitness Promotions j&l Ongeveer honderd atleten doen mee aan de open Nederlandse atletiekkampioenschappen voor gehandicapten die op zaterdag 20 april in Soest worden gehouden. Onder hen bevinden zich tien Duit ser en achttien Belgen. Volgens de organisatoren van het Bentinck Fonds komen de beste Europese at leten onder de minder-validen naar de accommodatie van AV Pijnen burg aan de Wieksloterweg. De top is overigens smal, omdat niet veel gehandicapten atletiek bedrijven. De titelstrijd is tevens de laatste moge lijkheid voor de atleten om zich te kwa lificeren voor de Paralympics die in au gustus en september in Atlanta worden gehouden. Halen ze de limiet op 20 april niet, dan kunnen ze deelname op hun buik schrijven. De mate van de handicap is bepalend voor de limieten die zijn gesteld. De organisatoren ver wachten een hoog niveau en hopen op veel nieuwe records. De oud-Soester Gerrit Pomp, die in de jaren tachtig be kendheid kreeg door de marathon van Rotterdam te winnen, is bondscoach van de 'wheelers'. Het Bentinck Fonds heeft de organisa tie toegewezen gekregen in verband met het 25-jarige bestaan van de Stichting die destijds werd opgericht door baron. S. Bentinck. Hij vroeg bij zijn afscheid als burgemeester van de gemeente Soest geld van de bevolking. Het bedrag werd benut voor de oprichting van het Bentinck Fonds. Met AV Pijnenburg, de TC atletiek van de Nederlandse Bond voor Aangepast Sporten en de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie zorgen vijftig tot zeventig vrijwilligers ervoor dat alles in goede banen wordt geleid. De kosten van de open NK bedragen 54.000 gulden. Volgens voorzitter Jan Manden van het organisatiecomité is de financiering rond en kan het Bentinck Fonds zich op dat vlak geen buil vallen. De Rotary Club Soestdijk heeft de helft van het bedrag geschonken na een sportdag. Verder kan het Bentinck Fonds rekenen op de steun van een groot aantal sponsors en de gemeente die elk jaar 6.500 gulden beschikbaar stelt voor promotionele doeleinden van de gehandicaptensport. Het NOC/NSF heeft slechts duizend gulden toegezegd en daarvan moeten ook nog eens de medailles worden betaald. Het deelnemersveld bestaat uit onder anderen mensen met dwarslaesies. Ook mensen met amputaties, spastici en blinden en slechtzienden doen mee. De categorieën zijn soms onderverdeeld in rijders, lopers en staanders. Op het pro gramma staan onder meer de korte en lange afstanden voor zowel wheelers als lopers, kogelslingeren, discuswerpen, speerwerpen, verspringen en hoog springen. Om 11.15 uur begint zaterdag 20 april de openingsceremonie. De Koninklijke Luchtmachtkapel verleent daarbij me dewerking. Om klokslag twaalf uur be ginnen de eerste wedstrijden. De toe gang tot de open Nederlandse kam pioenschappen is gratis. Parkeer gelegenheid is er aan de Bosstraat, ter wijl ook een voetbalveld van S.O. Soest aan de zijde van de Wieksloterweg kan worden gebruikt voor parkeren. De wedstrijden zijn aan het einde van de middag afgelopen. In De Grenspaal in Blaricum maken BVV'31 en Firtina'93 vanavond on derling uit wie zich plaatst voor de halve finale van de bekerstrijd. De hoofdklasser uit Soest en de eerste klasser uit Bussum ontmoeten elkaar om 21.00 uur. De wedstrijden voor de halve finale worden op maandag 15 april afge werkt. Indien Firtina'93 vanavond wint, dan speelt het maandag om 21.00 uur in sporthal Beukendal te gen de winnaar van het kwartfinale duel 't Gooi-Lieberg/Husky, ook al twee eerste-klassers. De datum van de finale is nog niet bekend. Firtina'93 werd vorig seizoen in de kwartfinale uitgeschakeld door Abma. De beslissing viel in de straf- schoppenserie, nadat de reguliere wedstrijd in 3-3 was geëindigd. Het jaar daarvoor bereikte Firtina'93 in zijn eerste seizoen de halve finale. 9 koopavond van 7.00 9.00 u Zonder puntverlies werkten De Eemvogels vorig najaar de eerste helft van de veldcompetitie af. Twee duels na de hervatting hebben de korfballers al drie punten ingele verd. Na de nederlaag tegen Huizen 3 kwamen de Soesters tegen het vierde van Spirit niet verder dan 12- 12. Het gelijke spel was de uitkomst van een spannende wedstrijd, waarin de gasten na het verstrijken van de officiële speel tijd langszij kwamen. Na de gelijkmaker floot de scheidsrechter meteen af. In de wedstrijd in Aqua Indoor vervin gen Ronald van Bemmel en Lonneke Drop de geblesseerde Almar Lijfering en Henriëtte Wisse. De Eemvogels na men een voorsprong van twee doelpun ten, maar op 7-7 was Spirit weer bij de les. Marco Kuil dacht in de eerste helft het laatste woord te hebben, maar de scheidsrechter keurde zijn treffer af. "Bij zo'n gelijkopgaande strijd is een rust stand van 7-7 reëler," aldus de leidsman. De korfballers wilden zich na de pauze :niet meer door hem laten beïnvloeden jen namen wederom afstand met twee doelpunten. De Eemvogels slaagden er ïvenwel niet in uit te lopen en moesten oestaan dat Spirit 11-11 maakte. Even ater zou de scheidsrechter nogmaals ijn stempel op de wedstrijd drukken loor langer te laten doorspelen, "et gevolg van het resultaat is dat De emvogels nog maar één punt voor rong hebben op de achtervolger Hui- in. Op het programma staan nog vier luels. LTC Soestdijk Tweede klasse Saskia Huizinga, Ingeborg Vonk, Linda Morssink, Jan Willem Markenhof, Peter Dijkema. Trainer: Harald Wernsen. TV Soest-Zuid Derde klasse Sonja Huizinga, Mariëlle van Soest, Freddy Forger, Arno Jellema, Xander de Groot. Trainer: Pieter Verbrugh. 14 april: Groenendal 2-Soest-Zuid Popeye 3-Soestdijk 21 april: Soest-Zuid-Dash'35 1 Soestdijk-Holy 28 april: Victoria 2-Soest-Zuid Brederode-Soestdijk 5 mei: Soest-Zuid-Randenbroeck 1 Soestdijk-Zoetermeer 12 mei: Be Quick 1-Soest-Zuid Leeuwenbergh-Soestdijk 19 mei: Soest-Zuid-CC 1 Soestdijk-Strokel 2 juni: Soest-Zuid-Halfweg 4 Dekkertennis-Soestdijk (Alle wedstrijden beginnen om 10.00 uur). De zaterdag-equipe van SEC heeft drie punten toegevoegd aan het to taal door de thuiswedstrijd tegen WOO met 5-2 te winnen. Het duel was eerder dit seizoen na 54 minu ten gestaakt bij een 3-2-voorsprong. Dat gebeurde destijds, omdat de grens rechter van WOO was weggestuurd, maar weigerde te vertrekken. Op dat moment was John Huiden al naar de kleedkamer gestuurd door de scheids rechter, zodat SEC de wedstrijd zater dag met tien man hervatte. Tien minuten later had WOO ook tien man over. Een speler kreeg geel wegens opmerkingen, ging vervolgens tekeer te gen de grensrechter van SEC, kreeg zijn tweede gele kaart en moest dus vertrek ken. Niet veel later benutte Teus Verwoerd een strafschop, nadat hij was neergelegd binnen de zestien meter (4-2). Dezelfde speler scoorde nog een keer. Verwoerd haalde de achterlijn, zag dat de doelman te ver uit zijn doel stond en mikte de bal in de korte hoek. WOO, dat met een aangepaste ploeg naar Soest was gekomen, werd in de 36 minuten voetbal niet gevaarlijk. Een kopbal op doel was het enige wapenfeit van de bezoekers. Foto: Herman van Dam. Vanaf elf meter scoort Teus Verwoerd «li I? •'V. De knieblessure die Saskia Huizinga tijdens de voorbereiding opliep, zal mogelijk van invloed zijn op het competitieverloop van LTC Soestdijk. De verwachting is dat ze in elk geval op de openingsdag aan de kant moet blijven en wellicht meer wedstrijden mist. De kwetsuur betekent een dikke streep door de rekening van Harald Wernsen en co., want de club met domicilie aan de Schrikslaan had zich juist ten doel gesteld om dit seizoen hoger te eindi gen. Eindelijk werd Soestdijk vorig jaar verlost van de jaarlijkse pendel tussen de tweede en derde klasse. De ploeg handhaafde zich ternauwernood en ver sterkte zich in de winter door Jan Willem Markenhof en Ingeborg Vonk binnen te halen. Markenhof won in 1995 het open B-toérnooi van Soestdijk en Vonk, die enkele jaren in de eerste klasse speelde, schreef vorige zomer menig toernooi op haar naam. Ze is te vens trainster bij Loosdrecht. Ideaal Alles wees dan ook op een succesvol voorjaar. Trainer Wernsen omschrijft de voorbereiding, de samenwerking en de sfeer binnen de selectie als ideaal. Dat zijn de omstandigheden nog steeds, al komt de blessure van Huizinga hard aan. In de eerste plaats voor de CIOS- studente zelf. Wernsen: "Er is deze week een scan ge maakt, maar de uitslag is nog niet be kend. Het belangrijkste is dat Sas in eer ste instantie aan haar zelf denkt. Het gaat om haar gezondheid en op het CIOS heeft ze het ook druk." De gevolgen zijn enigszins voorspelbaar. "Je bent sowieso een single kwijt en in het meest negatieve geval ook een da mes dubbel en een gemengd dubbel. Je weet niet welke problemen de tegen standers hebben, maar in de tweede klasse spelen geen zwakke teams meer. En wie we ook in plaats van Sas opstel len, er zit altijd een groot verschil tus sen." Linda Morssink is op dit moment de aangewezen persoon om Huizinga te vervangen. Ze kwam jarenlang uit voor Soestdijk 1, maar deed in verband met haar studie een stapje terug en heeft in de wintermaanden niet getraind. Toch krijgt zij de voorkeur boven de beter voorbereide speelsters uit het tweede team dat in de vierde klasse uitkomt en ook goed wil presteren. Het eerste team is niet heilig bij Soestdijk, er wordt aan alle (selectie-)teams gedacht. "Hoe we het allemaal oplossen, is nog niet be kend. We moeten ook uitkijken dat ie mand zich niet vast speelt in het eerste en misschien mag Sas straks toch weer spelen." 'Zekere punten' Aan de andere kant zouden Vonk (af komstig van Rapid) en Markenhof (van Groenekan) goed kunnen zijn voor 'ze kere' punten. "Dat weet je nooit," rea geert Wernsen, "maar we gaan in ieder geval van onze eigen kracht uit. Ingeborg is de beste B-speelster in de regio en Jan Willem is een harde werker die precies in het plaatje past, dat wij willen zien." Saillant detail is dat Soestdijk in de voorlaatste wedstrijd Taco Koelewijn tegenkomt. Hij vertrok vorig jaar naar Strokei dat op 19 mei naar de Schrik slaan komt. Het eerste zondag mix-team van TV Soest-Zuid zal geen slecht figuur slaan in de derde klasse. Daarvan is Pieter Verbrugh, ondanks het kwa liteitsverschil met de vierde klasse, aan de vooravond van de competitie overtuigd. Volgens de trainer van de promovendus is er in elk geval absoluut geen de gradatiegevaar. "Vorig jaar hebben we aangetoond dat we met kop en schou ders boven de rest uitstaken en we zijn nu sterker geworden." Verbrugh doelt op de komst van Freddy Forger van LTC Soestdijk, die de plaats van de vertrokken Rishi Panday (Iduna) heeft ingenomen. "Met Freddy en Mariëlle van Soest hebben we het sterk ste gemengd dubbel dat ik ooit bij Soest-Zuid heb zien lopen. Ik vind dat een zeker punt in de wedstrijden. Freddy is breder inzetbaar dan Rishi, want die was geen gemengd dubbel speler." Er is nog een reden, waarop Verbrughs optimisme is gestoeld: "Als een groep een team is, kom je tot de beste resul taten. In de wintermaanden is het echt niet altijd pais en vree geweest, maar de eenheid is gegroeid. Er is meer sfeer in de groep, we vormen een team." Al zouden de zaken er anders voor staan, dan nog zou Verbrugh weigeren om tegen degradatie te spelen. "We gaan geen competitie spelen om num mer vijf of zes te worden, want dan kun je net zo goed geen competitie spelen." Met twee dames is snel uitgemaakt dat zowel Van Soest als Sonja Huizinga elke wedstrijd drie keer de baan op moeten. De drie heren zullen rouleren. Niets staat nog vastgepind, maar Verbrugh heeft voor de start van de competitie zijn eerste strategie klaar. Waarschijnlijk zullen Xander de Groot en Freddy A Forger de enkelspelen voor hun reke ning nemen. Wie eerste dame of heer wordt, dat kon Verbrugh afgelopen woendag nog niet meedelen. In het herendubbel zal Arno Jellema (die in de voorbereiding tijdelijk was uitgeschakeld door ziekte) vermoedelijk naast De Groot komen te staan. De ge mengde dubbels staan nagenoeg vast. Verbrugh wil in elk geval Forger en Van Soest aan elkaar koppelen en zal Jellema met Huizinga inzetten. "Xander is nog steeds een zwakke schakel in het gemengd dubbel. De heer moet daarin leiden, maar dat kan hij nog niet," aldus de trainer. Met per week drie trainingsuren achter de rug gelooft Verbrugh dat zijn team is klaargestoomd voor de reeks van zeven wedstrijden. De enige vraag die hem bezighoudt, is hoe snel de tennissers zich kunnen aanpassen aan het gravel. Dit geldt echter ook voor alle tegenstan ders, omdat er vanwege de vorst tot af gelopen zaterdag niet buiten kon wor den gespeeld. Het eerste herenteam van de Deense basketbalclub Stevnsgade speelt vanavond de beslissende wedstrijd om het landskampioen schap. Het derde damesteam van dezelfde vereniging basketbalde zondagmiddag in sporthal Beuken dal. En gaf het goede voorbeeld. De Scandinaviërs wonnen het sterk afgeslankte paastoernooi van The Red Stars dat dit jaar alleen uit een vierkamp voor vrouwen bestond. Tegen een team van voormalige Red Stars-speelsters (met onder anderen Hanneke Wentinck, Linda van Rouwendaal, José Koster en Carolien Hilhorst) begonnen de Denen met een nipte zege: 20-18. Spannend was ook het duel met het huidige damesteam van de thuisclub. Na een gelijkopgaand scoreverloop trok Stevnsgade aan het langste eind: 25-24. In de laatste wedstrijd tegen de meisjes junioren van Red Stars, waartegen vrijdagavond al was geoefend, stelde de vereniging uit Kopenhagen de toernooi winst veilig door met 47-29 te winnen. Als tweede eindigden de voormalige coryfeeën die hun opvólgsters met 39- 37 de baas bleven. De junioren hadden minder respect voor de ex-sterren dan verwacht, maar konden net niet voor een verrassing zorgen (30-27). Het juniorenteam, aangevuld met kadetten van vijftien en zestien jaar, verloor ook van het eerste damesteam van Red Stars (51-27). Het was de tweede keer dat de dames van Stevnsgade te gast waren in Soest. Ze kwamen donderdagavond aan en keerden maandagavond huiswaarts. IVOOl UOPti Jane Lillemus van Stevnsgade wordt bijna omarmd door Sandra Verkoyen (links), Leontine Jansen en Patricia Jasperse van Red Stars. Kinderen vanaf zes jaar kunnen op zaterdag 13 april terecht bij De Knickerbockers om kennis te ma ken met de honk- en softbalsport. Vanaf 12.30 uur is er van alles te zien én te doen op de accommoda tie aan de Koningsweg. Onder begeleiding kunnen de kinderen oefenen met de handschoen en zich be kwamen in het slaan van de bal. De Knickerbockers hebben onlangs de be schikking gekregen over een slagkooi en een slagmachine. In de slagkooi kunnen de jonge bezoekers met een helm en een knuppel proberen de ballen te slaan, die door de slagmachine op gepaste snel heid worden 'uitgespuugd'. Om 14.00 uur begint een oefenwedstrijd van aspiranten. Daarbij wordt door le den van De Knickerbockers tekst en uit leg gegeven over de spelregels en -situa- De jeugddag is georganiseerd in ver band met de competitie die in de tweede helft van april begint. De Knickerbockers kunnen nog pupillen gebruiken. Het terrein is te vinden aan de Koningsweg (achter de Mobil-pomp en naast het complex van MHC Soest). Soester Bowling Vereniging Senioren maandag: Cool Cat-Prefab trio II 0-5; No Name-Big Splitters 1-4, De Keien- Boule d'Or 0-5; De Enghe-Raadhuis I 0-5; Van Ede-Lucky Loosers 0-5; Teamwork- Baanbrekers 2-3. Senioren dinsdag: Raadhuis II-Toverbal 1-4; Prefab trio I-Lucky Strikes 4-1; Schei. L- Gokkers 1-4; Heppie Hoekers-Stressless 4- 1; Karei de Stoute-H.A.M. 5-0; Strajk- Naadje 4-1; Westra/V. Schaik-Cobra's 4-1; Shj-ammer-Pin Down 4-1; Pin Up- Ottifantjes 1-4. Jeugd maandag: Triootje-Rakkers 5-0; Spetters-Team X 5-0; Bowling Boys- Baraccuda 5-0. Op de vrijdagen 26 april en 10 mei houdt de basketbalvereniging The Red Stars in sporthal Beukendal zogenoemde 'try-outs' voor de jeugd. Bij die gelegenheden zijn ook niet-leden welkom. De competitie is eind april afgelopen, maar met het oog op volgend seizoen worden voor de zomervakantie de teams samengesteld. Jongens en meisjes vanaf acht jaar kunnen meetrainen op vrijdag middag, deelnemen aan de 'try-outs' en alvast oefenwedstrijden spelen, zodat ze kunnen beoordelen of ze basketbal leuk vinden. Op 1 en 2 juni houdt The Red Stars ook nog een jeugdkamp. De trainingen zijn elke vrijdagmiddag vanaf 16.15 uur in sporthal Beukendal. Informatie daarover kan worden verkre gen bij Joke Renzenbrink, tel. 6011719 en Nel Dijksma, tel. 6018558. In de bowlingcompetitie heeft Charl Westra vorige week het record van de hoogste serie scherper ge steld. De speler van Westra/Van Schaik be gon met een game van 186, was daarna nog meer op dreef (236) en sloot af met een beurt van 184. Zijn totaal kwam daarmee uit op 606 (zonder handicap). Zijn teamgenoten waren ook blij, omdat ze met 4-1 wonnen van Cobra's. Vijf van de zeven afleveringen in de serie over de clustering van de veld- sportaccommodaties hebben de ko lommen van de Soester Courant in middels bereikt. De vertegenwoordi gers van de jeu de boulevereniging De Gemshoorn en de Mixed Hockey Club Soest zijn nog niet aan het woord gelaten, maar komen vol gende week (17 april) en op 24 april aan de beurt. Op donderdag 25 april neemt de gemeenteraad een besluit over welke modellen nader worden onderzocht door een extern bureau. De openbare raadsvergadering be gint om 19.30 uur, uiteraard in de raadzaal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 30 14 I AANVANG 14.30 UUR. De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: - Aquarius Seafish Holland - Van 't Net verhuizingen - G. v.d. Munt Automaterialen - Harrie Toonen Assurantiën - Aannemersbedrijf H. van Asch - Van Hengstum apparatenbouw b.v. - Procar - Linden Bedrijfskleding - Multi Load United - Bosman Sanidrome - Vini's Bar - Harry v. Es Recycling Start vanaf 22 april. In 10 weken STRAKKER SLANKER FITTER! Schiet je hier moeiteloos in of wordt het proppen geblazen? GRATIS PROEFLES incl. meting vet en konditietest ZATERDAG 13 APRIL 11.30 UUR Reserveer tijdig: BODY 035-602 3106 TRENDS FYSIO FITNESS PROMOTIONS Van Weedestraat 211 (achter Guco) - Soest Voor verantwoord beweqen.

Soester Courant | 1996 | | pagina 13