£cf -■■■■ Situatie Soest verbeterd na zege "Voor de mannen niet zo'n probleem" 6 Iets meer lucht voor volleybalsters Verrassende uitschakeling Firtina'93 Gehavend Soestdijk pakt twee punten Vtf&ï PP EL TTEN PAGINA 10 jl a- Mi ;d (Ge)zicht WOENSDAG 17 APRIL 1996 SOESTER COURANT PAGINA 11 VOETBAL zaterdag Scheidsrechter komt niet voor duel van Hees Heren Stam/SoVoCo dreigen ontsnapping te missen m ZAALVOETBAL Maurits Welle van Hees breekt been na botsing VOLLEYBAL SEC-zaterdag weet weer wat het is om te verliezen Soesters missen kansendoelman Kurt niet in de wedstrijd ZAALVOETBAL Blauwwitten winnen met 1-2 van concurrent SDO VOETBAL zondag Harald Wernsen wil volgend seizoen drie heren en drie dames TENNIS TENNIS Extra vrije dag weggelegd voor TV Soest-Zuid Ralph van 't Klooster van jeu de boulevereniging De Gemshoorn Accommodaties itond 18/4 ir: e-rè 0 iverkeer. Uiteindelijk was t bij. Dan kun je je gaan Mercedes C 180 van Van a Mercedes. Voor 't lease* Op de eerste stoel die hij stille ruimte, in een altijd ioit verdwijnen, met de De belangen waren groot voor zowel Hees als EDO. De confrontatie tus sen de tweedeklassers van de afde ling Utrecht zou beslissend zijn voor het kampioenschap in de tweede pe riode. Dit geeft recht op deelname aan de na-competitie, waarin promo tie naar de eerste klasse (heet vol gend jaar hoofdklasse) kan worden afgedwongen. Maar gespeeld werd er geen seconde, omdat scheidsrechter D. Linschoten niet verscheen in Utrecht. De spelers en begeleiders van beide elftallen keerden daarom onverrichter zake naar huis. Het betrof de laatste competitiewedstrijd van EDO en Hees. m wA w mm m mm f Van een familie-vete is beslist geen sprake, maar dat Maurits van Welle (speler van Hees) zijn kuit- en scheenbeen brak, was het gevolg van een aanvaring met zijn neef Peter Haringsma (doelman van Hees). In de tweede helft van de zaal- voetbalwedstrijd tegen Bloemen- kwartier dook Haringsma naar de bal. Bij die actie botste hij tegen Van Welle, wiens bottenstelsel daar niet op was berekend. Op het moment van de botsing stond Hees met 0-2 voor. Toen Van Welle even later met veel pijn werd wegge voerd naar het ziekenhuis, was het al 5-2 voor de Hilversummers, omdat de Soesters hun aandacht niet meer bij de wedstrijd hadden. Als blijk van medelijden met hun on gelukkige teamgenoot perste Hees er toch nog een slotakkoord uit, maar dat eindigde na het tweede doelpunt: 5-4. De meest opvallende doelpun tenmaker was Peter Haringsma. Hij gooide de bal ver uit, waarna een verdediger de baan ervan onbedoeld verlengde en zijn eigen keeper pas seerde. "Dat is dus een doelpunt van mij," reageerde Haringsma na afloop. Van Welle hoefde overigens niet te worden geopereerd, maar zal dit sei zoen niet meer in actie komen. In ruim een uur tijd ontdeden de dames van Stam/SoVoCo zich van Amsterdam. De nummer elf nam met de setstanden 15-7,15-8 en 15- 12 drie punten meer afstand van de nummer twaalf die nu zeker is van degradatie. In de komende anderhalve week wordt de eindstand van de competitie bepaald. Voor Stam/SoVoCo resteren een uit wedstrijd tegen Gala/OS 2 en een be zoek van koploper Zaanstad. Twee zware dobbers voor Stam/ SoVoCo dat eigenlijk al het hele seizoen probeert de onderste regionen te verla ten. Wellicht dat het verschil uitmaakt, indien Zaanstad komende zaterdag al kampioen wordt. Een jaar of vier geleden vocht Stam/ SoVoCo ook tegen een neergang naar de tweede divisie. Toen stelde de damesploeg zich veilig door in de laat ste wedstrijd kampioen ATC/Hengelo te kloppen. Binnen die formatie waren de rapen gaar, nadat er onderlinge on enigheid was ontstaan over promotie naar de eredivisie. Een kans op herhaling lijkt klein, want Zaanstad zal vermoedelijk zaterdag niet de titel in de wacht slepen. Van zowel de lijstaanvoerder als achtervolger Lycur- gus (op 2 punten) mag niet worden ver ondersteld dat ze verliest van MLS/ Flash, respectievelijk Bosta/The Smash. Daarmee zijn meteen twee concurrenten genoemd van Stam/SoVoCo. Als de Soester club zaterdag in de uitwedstrijd tegen Gala/OS 2 punten pakt, komt ze boven de rode streep uit. Ervan uit gaande dat Bosta/The Smash en MLS/ Flash verliezen. Heren Zelfs uit de mond van Bram Muijs is nu enig pessimisme op te tekenen. De man die pas opgeeft als hij onder de douche vandaan komt, wil nog steeds niets we ten van degraderen, maar besefte dat de tijd gaat dringen. Het heeft alles te ma ken met de 3-2-nederlaag die de heren in Barneveld leden tegen het tweede team van SSS. Muijs had gerekend op drie punten, zeker nadat Stam/SoVoCo in sets een 1-2-voorsprong had geno men. "In de eerste (9-15) en derde set (7-15) ging het uitstekend, de tweede (15-6) en de vierde set (15-4) waren onverklaar baar slecht. Vooral van de vierde set vind ik het jammer. Ik begrijp niet dat Midaanvalster Hedda Meijer zoekt een gat in de afweer van Amsterdam en zal dat vinden. Foto: Goos van der Wilt. als we met 2-1 voor staan in een belang rijk duel, dat je dan niet de vierde set pakt. De passing was ineens minder en we konden geen combinaties lopen," aldus Muijs. Complimenten had hij voor Oscar van Leeuwen en Jan Visser. "Als iedereen had gespeeld zoals zij, dan hadden we gewonnen." Het veranderde niets aan de eindstand van 3-2. Stam/SoVoCo moest de laat ste set prijsgeven (15-13), maar had die net zo goed kunnen winnen. Op 12-12 floot de scheidsrechter Coen Werkhoven af. Het shirtje van de buitenaanvaller zou het net hebben geraakt. Muijs: "Ik heb het niet gezien, maar het was in elk geval niet hinderlijk. Ik vraag me af of je op zo'n stand voor zoiets moet flui ten." Stam/SoVoCo en SSS 2 staan nu bei den voorlaatste. Drie ploegen degrade ren direct uit de derde divisie. Vïos 2 nam twee punten afstand door te win nen. De Soester ploeg moet nog thuis tegen kampioen Protos en uit tegen het reeds gedegradeerde Van Velsen/Odijk. VOETBAL zaterdag Na een goede serie, waarbij in vijf duels elf punten werden verdiend, weet SEC-zaterdag weer wat verlie zen is. CDW was daar op de Bos straat-West verantwoordelijk voor. Het werd 0-2, een stand die al voor rust was bereikt. Volgens Hendrik-Jan de Boer corres- jondeerde de uitslag niet met de ver- ïoudingen in het veld. In de eerste twin tig minuten werd SEC onder druk ge zet en dat leidde reeds na vijf minuten :ot de openingstreffer, maar in het res tant bepaalde SEC het beeld van de wedstrijd. Dat de gasten in de 37ste minuut bij een uitval scoorden, was daarom des te pijnlijker. "Schandalig, onbegrijpelijk." Saban Aksit was twee dagen na de verras sende uitschakeling van Firtina'93 in het bekertoernooi nog steeds van de kaart. De favoriete zaal voetballers verloren in de kwart finale met 7-6 van de doorsnee- ploeg van BVY'31. Vier minuten voor tijd leidde Firtina'93 nog met 4-6, maar vanaf dat moment was ieder schot van de Blaricummers raak. Omdat doelman Satikboga een schorsing van drie wedstrijden opgelegd had gekregen (naar aanleiding van zijn gedrag na de competitiewedstrijd tegen A. 't Hardt), stond Ferat Kurt tussen de palen. De ballenvanger uit het tweede team had schuld aan menig doelpunt. Hij zat niet bepaald in de wedstrijd. Maar ook de veldspelers schutterden. Minstens een dozijn kansen werd ver prutst, omdat ze het te mooi wilden af maken. De Soester hoofdklasser die promoveert naar de tweede divisie proefde de verkeerde kant van de charme van bekervoetbal en liep een gevoelige deuk op. Kaartje Aksit had zich eigenlijk geen moment onveilig gevoeld. Firtina'93 leidde met 0-2, 3-5 en 4-6, maar verspeelde een kaartje voor de halve finale in de slot fase, waarin Mustafa Aksit en Zeki Kurt aan de kant zaten. Deels doordat René de Bree en Alex Poortman tijdstraffen kregen. Het laatste doelpunt viel kort voor het laatste fluitsignaal. "Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. Normaal win je met dubbele cijfers. Ik heb 's nachts niet kunnen slapen," aldus Aksit. In de competitie eindigde Firtina'93 als tweede, doordat A. 't Hardt (twee we ken geleden nog koploper) verloor van Abma. Wings werd de spreekwoorde lijke derde hond die er met het been vandoor ging. De club gaat, aldus Aksit, op zoek naar versterking voor de competitie in de tweede divisie. Twee, drie spelers zullen waarschijnlijk de selectie aanvullen, mede doordat Mustafa Aksit vanwege zijn verplichtingen voor NAC wellicht niet (altijd) beschikbaar is. Het ziet er naar uit dat Hans Peter van Zoelen (oud-Seccer en zoon van coach Peter van Zoelen) volgend seizoen het shirt van Firtina'93 draagt. Soest deed met de overwinning (1-2 tegen SDO in Bussum) goede za ken, omdat alle andere wedstrijden in 2 B in een gelijk spel eindigden. De thuisclub nam weliswaar de lei ding, maar had alle geluk dat de treffer niet aan de overzijde viel. Uit vele doelrijpe kansen waaronder een strafschop wist Soest pas na rust gelijk te komen en in de slotfase door goud haantje Michel Vlaswinkel de winst te pakken. Bij Soest stond tot veler verrassing niet Olaf van der Grift maar de debuterende Wessel Sennef in het Doel, en was ook de reservebank sterk bezet. Al na vijf minuten ontsnapte SDO, toen de uit blinkende Paul Hilhorst tegen de paal schoot en Maurice d'Aquino de re bound over kopte. Een overtreding in de Soest-verdediging luidde de ope ningstreffer in. De toegekende vrije trap werd door Rick Schipper laag door of langs de muur geschoten en verraste doelman Sennef (1-0). Even later ging Jeroen van Veenendaal in de SDO rechthoek sierlijk ter aarde, maar de prima leidende heer De Gooyer zag er geen overtreding in. d'Aquino werd hard aangepakt door Rene Soetekouw wat de SDO-er een gele prent opleverde. Vervolgens schoten Luits Houkes en Van Veenendaal rakelings naast. Een hoge inzet werd door de Bussumse doelman Edwin Elvering met moeite onder controle gebracht. Van Veenend aal kreeg nog enkele kansen, maar vond niet de juiste richting. De thuisclub kon hier slechts een poging tegenover stellen van Rick Schipper waarop de uitlopende Sennef een glans daad verrichtte door de inzet tot corner om te buigen. Ondanks de grote belan gen die er voor beide teams op het spel» stonden, werden er voor de rust opmer kelijk weinig overtredingen begaan. Verse krachten na de thee verscheen Soest met drie verse krachten binnen de lijnen: Michel Vlaswinkel, Arjan van de Bremer en Michel Everts voor Victor Klaren, Peter Wolfsen en Luits Houkes. De blauw- hemden startten furieus en drongen SDO geheel terug. Hilhorst schoot op de paal, de rebound werd door Vlas winkel ingekopt, Elvering tikte de bal uit de doelmond. Een voorzet door Van Veenendaal werd door Vlaswinkel over geschoten. d'Aquino werd door Raimond de Rid der van de sokken gelopen en nu ging de bal wel op de stip. Maar ook deze keer slaagde Van Veenendaal er niet in de SDO goalie te passeren, hij schoot naast, en even later nog eens over. In het massale Soest-offensief werd de bal weggewerkt tot voor de voeten van Hilhorst die vanaf zo'n 25 meter een snoeihard schot loste dat laag in de hoek verdween (1-1). Hij leek dat kunststuk nog eens over te doen maar nu ging de bal rakelings naast. SDO kroop enigzins uit haar schulp en kwam enige malen voor de Soest-veste. In de afwerking faalden de Bussumse voorwaartsen echter volko men. Vlaswinkel mikte ook naast uit een voorzet van Martijn Stalenhoef. Nadat een vrije trap van Hilhorst voor langs was gegaan leek de wedstrijd op de zoveelste remise af te gaan. Kort voor tijd achterhaalde Michel van der Hoeven een lange bal vlak voor de achterlijn. Zijn voorzet was op maat voor Vlaswinkel die met een harde kop stoot Soest aan de zege hielp (1-2). Soest staat nu met Greenstars op een gedeelde negende/tiende plaats en heeft Blauw-Wit, Hercules en Neerlandia/ SLTO in het vizier, zodat er nog volop kansen zijn op handhaving. Twee punten heeft LTC Soestdijk overgehouden aan de eerste compe titiewedstrijd. Ze werden in de enkelspelen binnengeslagen door Ingeborg en Willem-Jan Marken hof, de twee nieuwkomers bij de tennisclub. Popeye 3 won dus met 6- 2. Veel meer zat er niet in voor LTC Soest dijk, al had coach Harald Wernsen op een punt extra gerekend in het dames- dubbel. Daarin trokken Vonk en Karin Hovestad de stand in de tweede set ge lijk, maar tegen de verwachting in lever den ze de derde weer in. Hovestad was de vervangster van de geblesseerde Saskia Huizinga. Eigenlijk zou Linda Morssink meedoen, maar ook zij werd geplaagd door een kwet suur. "Karin heeft zich kranig verweerd, vooal in het dubbelspel met Vonk," stelde Wernsen. Ook hij besefte echter dat de speelster uit het derde team wei nig had in te brengen tegen A2-speels- ter Tamara Rolenberg (6-0, 6-0). Wernsen had Vonk als tweede dame op het wedstrijdformulier gezet om in ieder geval één dames enkel te pakken. Vonk voldeed aan de verwachtingen door Kiki Hoogendoorn met 4-6 en 3-6 te klop pen. Peter Dijkema speelde te onregelmatig en bracht de rust niet op om punt voor punt te spelen. "Anders had hij gewon nen," meende Wernsen. Dijkema ver loor met 6-2, 6-3. Krachtsinspanning Een krachtsinspanning leverde Willem- Jan Markenhof. In zijn 'single' tegen Rik van Eijk stond hij drieënhalf uur op de baan: 5-7, 7-5, 4-6. Met zware kramp in de beide benen gaf hij aan dat hij dit seizoen veel kan betekenen voor LTC Soestdijk. "Super," was de reactie van Wernsen. Behoudens bij de dames had LTC Soestdijk in de dubbels weinig te vertel len. Vooral in de mix-partijen was de Soester club kansloos en dat kwam voor een deel doordat Tamara Rollenberg in een grote vorm stak. Grote zorg voor Wernsen blijft de abseptie van Huizinga. Zoals de zaken er nu voor staan, zal de jonge tennisster in elk geval de komende drie weken nog niet in actie komen en Wernsen vreest zelfs dat ze deze competitie niet meer inzetbaar is. "Het wordt een competitie met vervangers, opvullingen en noem maar op. Je kunt je nog zo goed voor bereiden, maar als zoiets gebeurt, sta je machteloos." Wernsen heeft al een conclusie uit deze tegenvaller getrokken. "Volgend seizoen wil ik met drie heren en drie dames gaan spelen. We zijn al met een heer bezig en we gaan ook op zoek naar een dame." TV Soest-Zuid is op de eerste competitiedag niet in actie gekomen. De reden van de vrije dag is dat te genstander Groenendaal zich heeft teruggetrokken uit de competitie. Henk Rouhorst van de technische commissie werd volgens trainer Pi eter Verbrugh zaterdag op de hoogte gesteld door een functionaris van de Tielse club. Het verhaal gaat dat de trainer ruzie heeft gekregen met het bestuur en dat de spelers van het eerste team hem zijn gevolgd. Verbrugh en zijn spelers benutten hun zondag daarom nuttig en beke ken alvast een van de komende te genstanders: het Amersfoortse Ran- denbroeck. 3 4635174. Bezuinigingen. Ook de Soester clubs ontkomen er niet meer aan. Er vloeien minder harde guldens van Den Haag naar het Raad huisplein, dus moet iedereen in leveren. Geld kan ook worden bespaard door doelmatiger te werk te gaan. Clustering van een aantal veldsportaccommodaties is daar een actueel voorbeeld van en moet ertoe leiden dat de ge meente vanaf 1999 per jaar 200.000 gulden minder hoeft uit te geven. In twee maanden tijd kwamen vertegenwoordigers van voetbal, hockey, honk- en softbal, jeu de boule en boogschieten veertien keer bij elkaar om het college een voorzet te geven. Tot een eenslui dend standpunt leidde dat nog niet. De Soester Courant laat elke week iemand aan het woord die namens zijn vereniging de dis cussies in de werkgroep taakstel ling clustering meemaakte. Ralph van 't Klooster van De Gemshoorn pikt de draad op. Een kleine of een grote boodschap doen behoort tot de meest normale handelingen in ons leven. Maar het gebrek aan een eenvoudige toilet voorziening heeft De Gemshoorn begin jaren negentig nogal wat le den gekost. Ook jeu de boulers moeten immers 'plassen en druk ken'. Aan de Gemshoorn, het woonerf in Overhees waar het in 1986 allemaal be gon, kreeg de gelijknamige club een klap te verwerken toen het ledenaantal halveerde tot twintig. "Voor de mannen was het niet altijd zo'n probleem, voor de dames wel," zegt Ralph van 't Kloos ter, waarnemend secretaris van De Gemshoorn. Sinds de verhuizing, in 1994, naar de Koningsweg is de vereniging er nog niet in geslaagd te groeien. Ondanks de vijf tig banen, ondanks het fraaie terrein. De Gemshoorn heeft met eigen middelen een bouwkeet aangeschaft, waarin een gasfles en een gasfornuisje staan, maar moet het daar mee doen. Geld voor energie- en watervoorzieningen was er bij de club, noch bij de gemeente. De firma Van Asch, de REMU en de WMN waren bereid tegen een aange past tarief de voorzieningen aan te leg gen, maar dit zou alsnog tienduizend gulden hebben gekost, een bedrag dat de club niet op tafel kon en kan I Behalve de contributies heeft de club geen inkomsten. Daarentegen moet er uiteraard wel het passepartouttarief wor den betaald. En ondanks dat de jeu de boulebanen eigendom zijn van de ge meente, moeten de leden zelf zorg dragen voor het onderhoud (schoffe len). Dit is overigens vóór de aanleg van de banen met de gemeente afgesproken. Overige investeringswensen van De Gemshoorn werden tot dusver niet ge honoreerd. Volgens Ralph van 't Klooster heeft de club het geluk dat de samenwerking met MHC Soest en De Knickerbockers op timaal is en dat de jeu de bouler s de be schikking hebben over een sleutel van de clubgebouwen van beide clubs. Moderner Wellicht dat de clustering van de veld sportaccommodaties ertoe leidt dat de jeu de boulevereniging over een poosje over een moderner clubhuis beschikt. Veeleisend zijn de leden niet en achter elk model van de werkgroep hebben ze dan ook een 'plusje' gezet. "Mits we het zelfde terrein en een overdekte kantine met toiletvoorziening krijgen," aldus Van 't Klooster. Zijn voorkeur gaat uit naar de Bos straat, maar volgens de modellen 2 en 3 (die nader zullen worden onderzocht) zou De Gemshoorn naar de Eemweg moeten verhuizen. Het nadeel van die locatie is dat er niet of nauwelijks voor bijgangers zijn die even stoppen om te kijken als de jeu de bouleirs hun sport beoefenen. En, wie weet, lid worden. Het complex van Smeeing/BDC aan de Henriëtte Blaekweg ligt wat dat betreft veel centraler en zou een positieve in vloed kunnen uitoefenen op het leden bestand. Maar Van 't Klooster twijfelt eraan of De Gemshoorn wel dezelfde speelruimte kan krijgen bij Smeeing/ BDC als waarover de club nu beschikt aan de Koningsweg. De Henriëtte Blaekweg wordt door het college wel genoemd als toekomstige locatie voor De Gemshoorn. Dit staat in het zogenoemde model 3A dat het col lege ook wil laten onderzoeken. "De locatie is goed, maar moeten we dan ruimte delen of krijgen we minder?" vraagt Van 't Klooster zich af. Passief Zijn rol in de vergaderingen van de werkgroep taakstelling clustering was naar eigen zeggen 'passief en hetzelfde geldt, aldus Van 't Klooster, voor de ver tegenwoordigers van de hockeyver- eniging en de honk- en softbalclub. "Het ging ons erom dat we ergens anders ruimte krijgen, de struikelblokken lagen bij het voetbal. Ik heb geprobeerd hardop mee te denken, maar dat werkte niet. De voetbalclubs zijn allemaal zo bang voor elkaar." Wat de toekomst ook brengen zal, De Gemshoorn is van plan aan de weg te timmeren om het ledenaantal omhoog te krikken, het liefst op een locatie, waar veel mensen langskomen en die dus makkelijk bereikbaar is. Het steekt De Gemshoorn een beetje dat de gemeente ouderen in de gelegen heid stelt op woensdagmorgen te jeu de boulen op sportpark Koningsweg. "Het is een beetje raar gegaan en we zijn er pas achteraf achter gekomen. Waarom stuurt de gemeente deze mensen niet naar De Gemshoorn? Het mooiste zou zijn als we meer leden hebben, die ook overdag willen spelen, zodat er vaker mensen op het terrein zijn en het club gebouw misschien nog eens een likje verf krijgt." Actief Hoewel bovenstaande feiten doen ver moeden dat het slecht zou gaan met De Gemshoorn, gaat die conclusie niet op. Drie triplettes komen uit in competitie verband. Het triplette van Albert en Justin Wuring en Arnoud Deelen komt zelfs in de derde klasse uit. "Dat bete kent toch dat we zeer actief zijn in de sport," aldus Van 't Klooster, wiens Veeleisend zijn de jeu de boulers van De Gemshoorn niet. Ze zetten dan ook een kruisje achter elk model dat de werk groep taakstelling clustering in haar rapport opnam. "Mits we hetzelfde terrein en een overdekte kantine met toilet voorziening krijgen, "aldus Ralph van 't Klooster Foto: Goos van der Wilt. dochter Linda al een nationale jeugdtitel op zak heeft. Tijdens de verschillende toernooien wordt er eveneens regelma tig goed gescoord. Sinds de club op sportpark Koningsweg is ondergebracht, wordt er elk jaar een van de vier, vijf toernooien van de nationale competitie afgewerkt. Zo zullen in juni wederom driehonderd jeu de boulers in Soest te gen elkaar spelen. Daarnaast heeft De Gemshoorn drie toernooien georgani seerd, waaraan steeds 64 mensen deel nemen. Op 11 mei houdt de jeu de boulever eniging van 10.00 tot 17.00 uur een open dag, waarbij leden desgewenst uit leg kunnen geven over de 'butt' (het kleine balletje), de boules, de spelregels en de puntentelling. In mei komen ook leden van de katholieke vrouwenbond jeu de boulen en zo wil De Gemshoorn nog meer activiteiten ontplooien in een poging een aanwas van leden te bewerk stelligen. De trainingsavonden van De Gems hoorn zijn op maandag en donderdag en beginnen om ongeveer zeven uur. Via loting Wordt bepaald welke leden aan elkaar worden gekoppeld en tegen wie ze moeten spelen. De verliezende par tij krijgt meestal een revanche, maar de resultaten worden niet bijgehouden. Een interne competitie is er niet, omdat niet iedereen altijd aanwezig kan zijn. Dit betekent wel dat er ongeremd en dus op ontspannen wijze kan worden gespeeld en dat alle jeu de boulers tijdens de par tijen kunnen trainen en zich niet persé zorgen hoeven te maken over winnen of verliezen. Soms wordt een trainings avond benut voor een klein toernooi, waarbij de winnaars prijsjes kunnen winnen. Gespeeld wordt er totdat het donker wordt. Van 't Klooster: "Als de hockeyers trainen, krijgen we nog wat licht mee, zodat we wat langer kunnen doorgaan." ,1

Soester Courant | 1996 | | pagina 11