1 Resul Hoek* 7CULTUUR t WOÏÏTt Straten Volleybal Toernooi wederom een groot succes Majorettes Odeon 'vice- kampioen van Nederland' MM Veel kampioenen bij De Springbokken aruóhocK Kontakt der Kontinenten in de ban van astrologie WOENSDAG 17 APRIL 1996 SOESTER COURANT PAGINA 12 WOENSDAG VOLLEYBAL Kinderparadijs De Vrije Teugel Theater Joop Harry treedt woensdag op in De Yrije Teugel TENNIS Tennissers winnen eerste wedstrijd Cabaret sMËÈËmÊS w» M Animato Tekenfilm Clubtitels vergeven bij turners en gymnasten Sister my Sister Concert Sportuitslagen KORFBAL Winst voor KVO Dure BMW gestolen vanaf oprit woning VISSEN Willem van Soeren doet het nog eens dunnetjes over Sportprogramma^ Heren Red BASKETI Topscorers Zowel dam Jeugdnieuws Duivenberichten HOCKEY Meer h meer ge Kapsalon Tielem: in de Staat In het weekeinde vond in het Kontakt der Kontinenten het con gres van astrologen plaats. Meer dan honderd beoefenaars in "de leer der sterren" uit binnen- en bui tenland waren naar dit hoog- wetenschappelijk congres gekomen om daar veel te luisteren naar spre kers van naam. Het thema van het congres luidde: "As trologie en transformatie". Daarin kwam tot uiting dat het leven eigenlijk een voortdurend transformatieproces is, waarin gebeurtenissen van psychologi sche tot en met politieke aard een rol spelen. De diverse sprekers leverden alle vanuit hun eigen invalshoek hieraan een bijdrage, waardoor het congres een veel kleurig palet aan ideeën en ervaringen gaf rond het thema transformatie. Tij dens sommige lezingen kon men een speld horen vallen, maar bij anderen was er een ruime onderlinge gedachten- wisseling mogelijk met ook een pittig gesprek met de inleiders. Dit zette zich in de vele wandelgangen van het grote KdK-gebouw voort, waarin duidelijke sprekers - gezien de grote belangstelling - weer een eigen lezing hielden. Dat het niet zo maar een congres was, bleek uit een keur van inleiders zoals mevr. Rimke Roosten en dhr. Nick Campion, president van de Engelse Astrological Association. Hij heeft inter nationaal een grote naam opgebouwd op het gebied van de politieke astrolo gie. Tijdens het congres liet hij duidelijk zien hoezeer de wortels van het conflict in voormalig Joegoslavië zijn verweven in de geschiedenis van eeuwen geleden, waardoor dat hele geweld een heel an der beeld kreeg. Drs. Wim van den Dungen stelde zijn gehoor voor dat we aan te veel dingen vast zitten en zullen dat moeten omkeren door te vergeven en te leren hoe men moet geloven. Dui delijk toonde hij in deze lezing zowel de theorie als de praktijk van astrologische dynamiek van dit proces. De beroeps astrologe mevr. Karen Hamaker-Zon dag had geen kind aan de vele aanwe zigen toen ze liet zien hoezeer onze manier van duiden samenhangt met onze maatschappelijke manier van kij ken, en dat andere manieren van kijken naar de mens en leven verfrissende in valshoeken kan opleveren voor het dui den van geboortehoroscoop en progres sies. In die reeks kon men ook luisteren naar Lucy Hoogeveen, René Jelsma, Atie Kaper-Ploeg, Pieter Kuiper, Andrea Meijer-Rogge, Eleonore Oldenburger en Maryon Widdershoven. Het was de 23e keer dat dit congres in het KdK werd gehouden en zo stevent men af op het jaar 1998 waarin mogelijk een soort jubileum-congres in een geheel ver nieuwd en nog moderner Kontakt der Kontinenten wordt gehouden. De eerste avond van het jaarlijkse Straten Volleybal Toernooi zit er weer op. Een happening die kenne lijk per jaar leuker gaat worden. Een aantal recreatie- en prestatie- ploegen zal op 23 april de Banning- hal op haar grondvesten doen dreu nen. Ook gisteren gebeurde dat. Die beide dinsdagavonden zullen de finalisten naar voren brengen voor een grootse finale op 27 april. AGAVS is er ook deze keer weer in geslaagd om voor veel plezier en sfeer te zorgen. De na men van de teams spreken soms boek delen of helemaal niets. De recreanten bestaan uit Rehata, De Zotteklappers, Tweede Keer, De Lensmeppers, P.W.A., W.I.M., Die Anfangers, The Apol- lotops, D.Z.J.N.A. en De Wazige Dwa zen. Maar ook in de prestatiepoule weet men namen te geven zoals We Zien Wel, Make it up, De Agafjes, Gezellig, Bamboecrackers, Pang, V.Z.A en Pearle Opticiens. Hier en daar hoort men de favoriete namen fluisteren. Bookmakers doen nu reeds goede zaken want som migen zijn heel zeker wie er zal winnen. Onderling heerst er een verschrikkelijke rivaliteit. Spelers krijgen een extra be veiliging om vooral armen en benen tot en met 27 april te sparen. Voor grote bedragen wordt getracht heel goede spe lers uit die andere club te lokken. Tot op heden is dat nog niet gelukt waardoor soms grimmige toestanden ontstaan. Opvallend is dat men na de wedstrijden een soort verbroederingsfeest in de aan gelegen bar Time Out organiseert, waar vooral bepaalde "smashes" in een slow motion en bij herhaling worden overge daan. Afgelopen zondag stonden de majo rettes van Odeon, na een vermoeid avondoptreden in Casino, in Neder- weert om deel te nemen aan het Neder lands kampioenschap. Ze waren hier voor uitgenodigd, omdat ze onlangs in Odijk een eerste plaats met promotie naar de le divisie behaalden. En ze waren nog maar net gepromoveerd van uit de tweede divisie, dus dat was een bliksemstart. Zondagmiddag om drie uur was het hun beurt en het werd een geweldige show met als resultaat 85 punten. Maar het zou te gek zijn om ook hier in één keer de top te bereiken. Hun collega's uit Maasbree, die veel lan ger "in het vak zitten", namen de eerste plaats in met 94 punten en werden te recht Nederlands Kampioen. Maar als je nog maar net op dit niveau komt kijken en dan direct een tweede plaats mee naar huis neemt, dan heb je een enorme prestatie geleverd. En die eer komt de majorettes van Odeon toe. Het muzikale inzicht en vooral het show-gevoel waren doorslag gevend voor dit succes. In die eer deelt uiteraard de instructrice Woutera Bouw meester. Maar als ze nu reeds op dit ni veau zitten, dan heeft Woutera nog heel wat in haar mars en geeft dat perspec tieven voor de toekomst. Het bewijs daarvan is dat zij met haar majorettes alweer bezig is met een nieuwe show die de klinkende naam heeft "Men Prefer Blondes". Noteer vast de datum zondag 20 oktober 1996, waar zij in Lichtenvoorde heel hoge ogen zal gooien. De vice-kampioen van Neder land zal die titel daar verdedigen en wie weet nog meer. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag 18 april De Klimop komt vanmorgen voor het project dieren om te aaien. De creatieve dames komen vanmorgen ook weer. Verder komen ook de kinderen van de Fabriciusschool voor een schoolreis. De Professor Waterink komt vanmiddag met groep 2 voor het project dieren om te aaien. Stefan, Wessel en Pim komen vanmiddag hun verjaardagsfeest vieren. Vrijdag 19 april Vanmorgen komt de Klimop voor het project dieren om te aaien. De Linde- school komt vandaag haar schoolreis bij ons vieren en Jamilee en Nicoliene ko men hun verjaardagsfeest hier houden. Zaterdag 20 april Onze jarige gasten van vandaag zijn Daniëlle, Elara en Bart, zij kunnen re kenen op een heel leuk verjaardagsfeest. Maandag 22 april Vandaag komt de Ludgerusschool eerst met groep 5 en 's middags met groep 6 voor het project beestjes. De Maria Montessorischool komt vandaag hun schoolreis houden en Maria is jarig en komt haar feest vieren. Dinsdag 23 april Basisschool de Sluis komt vandaag met 60 kleuters hun schoolreis vieren en Laura en Shirley komen vandaag hun verjaardag vieren. Woensdag 24 april Vanmorgen komt de Kameleon uit Almere bij ons voor een te gek school reisje. De Werveling komt ook langs met groep 3 voor het project jonge dieren. Om 14.00 uur is er een voorstelling van een clown; clown Waus die speelt. Wie is Waus? Wie dat wil weten moet maar komen. Na de voorstelling zijn er nog activiteiten tot 16.00 uur. Daan, Michelle en Nils komen ook met hun partijtje kijken naar de voorstelling. Theater Joop Harry is op woens dag 24 april aan de beurt om mee te doen aan het festival om de Gouden Vlinderprijs. Het duo treedt om 14.00 uur op in kinderparadijs De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad. De voorstellingen van de voormalige PABO-studenten bestaan uit een men gelmoes van kindercabaret, clownerie en familietheater. Ze hebben ook veel er varing in poppenkastvoorstelling. Dat ze dit goed kunnen, blijkt wel uit de eerste prijs die ze behaalden tijdens het straat- festivaltheater in Almere. Daar deden destijds 150 theatergroepen aan mee. De voorstelling van woensdag 24 april is bestemd voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. De toegang kost drie gulden per persoon. Na afloop worden op het terrein van het kinderparadijs nog leuke activiteiten voor de kinderen gedaan. Theater Joop Harry. De eerste wedstrijd van de competitie werd gespeeld door Eugenie Plek- kepoel. Het was helaas een slechte start want zij verloor haar partij met 6-1 en 6-0. Madeion Gijsbertse was de vol gende en zij ging er eens goed voor staan. Na een spannende eerste set met winst in 7-5 volgde eenzelfde tweede met 6-4. Zo, die zat in de knip. Na deze twee dames singles mochten de heren eens laten zien wat ze konden. Sander Hilkman had met zijn tegenstander geen probleem en verwees hem met twee keer 6-3 naar huis. Als laatste kwam Marco Verhaar in aktie om zijn eerste partij van dit seizoen te spelen en hoe. In een subliem spel liet ook hij zijn te genstander in het zand bijten met 6-4 en 6-1. De damesdubbel moest heel eerlijk erkennen dat hun tegenstanders beter waren. De eer moest gehaald worden in de herendubbel. Het werd een span nende drie-setter met de uitslag 4-6, 6- 4 en 6-4 in het voordeel van Soester- berg. Een optelsom gaf aan dat Soester- berg deze eerste competitie winnend met 5-3 afsloot. DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Donderdag 2 april: Jeroen van Merwijk komt met zijn ca baret-voorstelling 'Van Merwijk legt het nog een keer uit' naar C-drie. Om 20.15 uur verschijnt hij op het toneel. De toegangsprijs bedraagt 20,00 gulden (17,50 cjp/65+). Na jarenlang triomfen te hebben gevierd in de Nederlandse theaters acht Van Merwijk de tijd rijp om zichzelf aan de wilgen te hangen. Met tevredenheid kijkt hij terug op de afgelopen jaren. Wat is er allemaal niet bereikt? Toch wil Van Merwijk ons niet met lege handen achterlaten. Nog een keer zal hij uitleg gen hoe alles reilt en zeilt en waarom alles reilt en zeilt zoals het reilt en zeilt. Want Van Merwijk zou Van Merwijk niet zijn als hij Van Merwijk niet zou zijn. Kaarten reserveren is mogelijk bij: Cul tureel Centrum C-drie, Willaertstraat 49 in Soest, tel. 6022188. Openingstijden kassa: ma. t/m vr. van 10.00-16.00 uur; VW theaterbespreekburo, Steenhoff- straat 9a in Soest, tel. 6012075. Openingstijden: ma. t/m vr. van 9.00- 17.00 uur en zat. van 9.00-12.00 uur. Jeroen van Merwijk Zaterdag 20 april: De Soester Accordeonvereniging Ani mato presenteert zich op 20 april met drie orkesten in C-drie. Na de succes volle deelname van het A en B orkest aan het Novam concours op 28 januari 1996 in Tilburg, waarbij beide orkesten zich handhaafden in hun divisie, zullen de daar vertolkte werken ook op deze avond voor het publiek te horen zijn. Het C-orkest zal zich ook manifesteren. Dit orkest bestaat voornamelijk uit le den die sinds korte tijd les hebben op de Muziekschool. Alle orkesten staan on der leiding van Petra van Drieënhuizen. Animato heeft bij elke jaaruitvoering iets speciaals voor het publiek in petto. Dit jaar zullen Wim Stolp (bariton) en Herman de Bree (tenor) met muzikale begeleiding van het A-orkest een gast optreden verzorgen. De presentatie van de avond is in handen van René van Duijn. Het programma begint om 20.00 uur en de toegang kost 7,50 gulden. Kaarten reserveren is mogelijk bij: Cul tureel Centrum C-drie, Willaertstraat 49 in Soest, tel. 6022188. Openingstijden kassa: maandag tot en met vrijdag van 10.00-16.00 uur. Woensdag 24 april: Platvoet en zijn vriendjes beleven het avontuur van hun leven. Zij gaan naar de groene vallei, de enige plek op aarde waar nog genoeg te eten is. Het wordt een reis Vol adembenemende gebeurte nissen. Maar gelukkig komt alles op z'n 'platvoetjes' terecht. Leeftijd vanaf 4 jaar. Filmduur: 66 mi nuten. Nederlands gesproken. Toegang: f 5,- (kinderen), f 7,50 (volwassenen). Kaarten reserveren is mogelijk bij: Cul tureel Centrum C-drie, Willaertstraat 49 in Soest, tel. 6022188. Openingstijden kassa: ma. t/m vr. van 10.00-16.00 uur; WV Theaterbespreekburo, Steenhoff- straat 9a in Soest, tel. 6012075. Openingstijden: Ma. t/m vr. van 9.00- 17.00 uur en zat. van 9.00-12.00 uur. ^w&mmrsKKm Maaike Eichholtz en Willem Strijbosch zijn clubkampioen ge worden van de turnselectie van De Springbokken. De verenigingstitels bij de gymnastiek gingen naar Esther van der Veen en Wouter Walet. Bij de turners werd Tjerk Egtberts tweede en Bas Bons derde. Bij de D- jongens 13 jaar en ouder won Strijbosch op overtuigende wijze. En bij de D-jon- gens tot en met 12 jaar werd Bart Eichholtz eerste. Tjerk Egtberts deed hetzelfde bij de C-turners, terwijl bij de meisjes D (13 jaar en ouder) Miijam van de Bedum onbereikbaar bleef voor Vanessa Rouw. In de categorie tot en met twaalf jaar was het ongemeen span nend. Maaike Eichholtz was de favoriet door het uitvallen van Miranda Hofker, maar ze kreeg veel tegenstand van Angelique Krete die na drie toestellen nog leidde. Op de balk stelde Eichholtz echter de gouden plak veilig. De beste turners en gymnasten van De Springbokken bliezen buiten even uit van hun inspanningen. Bij de gymnasten was er succes voor Esther van der Veen (clubkampioen en eerste bij de meisjes 12-15 jaar). Maaike Kreuzen (meisjes 9-11 jaar) en Danielle Blom (meisjes 6-8 jaar). Bij de jongens ging de eerste plaats naar Mark Maar ten Troost (6-8 jaar), Wouter Walet (9- 11 jaar én clubkampioen), Olaf van Zandwijk (12-15 jaar). t k Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Donderdag 18 april: Christine werkt bij Madame Danzard en haar dochter in de huishouding. Het is een onberispelijk, welgesteld, respecta bel maar vreugdeloos gezin. Ze zijn bij zonder tevreden over hun keurige dienstmeisje en dan vooral met het oog op de buren. Wanneer Madame ook Christine's jongere zus Lea in betrekking neemt is ze er van overtuigd een gouden koppel in huis gehaald te hebben. Christine is de oudste van de twee. Streng en gedisciplineerd. Liefdeloos opgegroeid tussen de nonnen heeft ze een enorme haat ontwikkeld jegens haar moeder die haar destijds heeft wegge stuurd. Ze is doodsbenauwd om haar zus Lea kwijt te raken. Lea heeft uit haar jeugd vooral de angst om gestraft te worden overgehouden en is panisch voor de strenge Madame Danzard. De liefde en tederheid die het de zussen al tijd heeft ontbroken zoeken zij nu bij elkaar. Daarmee verschijnen ook de eer ste scheurtjes in het zo voortreffelijk georganiseerde huishouden van Ma dame Danzert. Ze constateert met af schuw steeds meer slordigheden en een atmosferische verandering in haar huis waar ze geen grip op kan krijgen. De werkelijkheid is dan ook té omvangrijk voor haar beperkte en bekrompen fan tasie. De onderdrukte passie en frustra tie lijkt zich een uitweg te zoeken. Het zijn de voorboden van een niet meer af te wenden drama. Op een troosteloze februari-middag komt het tot een con frontatie tussen de vier vrouwen waar van het gruwelijke verloop niet te keren is. Aanvang: 20.30 uur; toegang: 7,50 gul den (cjp/65+ 6,00 gulden). Zaterdagavond in Artishock, voor een redelijk aantal aandachtige luisteraars, begon het concert door de groep Van doorn met een onbegeleid intro door zangeres Ineke van Doom. Uit het ver dere verloop van de avond bleek nog maals dat er binnen de vocale jazz wel degelijk ruimte kan zijn voor spannende improvisaties. Het repertoire van Vandoorn bestaat vrijwel uitsluitend uit composities van gitarist Mare van Vugt. Deze stukken, die zich vooral kenmerken door een ver halende opbouw en een groot aantal verrassende wendingen, wijken nogal af van de meeste andere jazzcomposities en dragen zeker bij aan het eigenzinnige van de groep Vandoorn. Opvallend zijn de voortdurende wisselingen van sfeer: ingetogenheid kan elk moment in het tegendeel omslaan en gedeelten waarin veel tegelijkertijd gebeurt, kunnen uit monden in passages die juist opvallen door spaarzame instrumentatie. Opmerkelijk was onder meer dat er lang niet altijd om beurten werd gesoleerd, vaak was er zelfs sprake van collectieve improvisaties, die echter altijd hun hel derheid behielden. Als er dan eens "ge woon" gesoleerd werd, ontstond vanuit de begeleiding wel weer een fraaie tegenstem. Uit het voorafgaande mag duidelijk zijn dat Vandoorn meer is dan een zangeres met haar begeleiders. Het concept van de groep is deels gebaseerd op gelijkbe rechtiging van alle instrumentalisten. Toch bleek de stem van zangeres Ineke van Doorn het meest bepalend voor het groepsgeluid. In tegenstelling tot wat wel eens gedacht wordt hoeft het wer ken met een tekst geen ernstige restric ties op te leggen aan de improvisaties. In het onderhavige geval is het wellicht zo dat de teksten (van de hand van Ineke van Doorn) juist nieuwe impulsen geven aan de muziek. Ook van dit optreden zijn door Frans Kingma voortreffelijke DAT-opnamen gemaakt. Een selectie daaruit is aan staande zondag om 14.00 uur te horen in "Een Wereld Van Muziek" op Radio Soest, waarop muziekliefhebbers ook om 16.00 uur afstemmen om naar het jazzprogramma "Something Else!" te luisteren. SEC SEC Al - CJW Al 1-2; CJW BI - SEC BI 3-1; SEC B2 - Hoogland B3 7-2; SC Hoevelaken Al - SEC Al 5-6; SEC BI - AFC Quick BI 0-4; Achterveld BI - SEC B2 10-0; Valleivogels Cl - SEC Cl 0-2; SEC C2 - Roda'46 C4 3-3; SEC Dl - Roda'46 D3 2-5; Amsvorde El - SEC El 5-3; SEC E2 - Roda'46 E7 0-10; HVC F1 -SECF1 1-6; SEC F2 - Greenstars F2 13- 1; SO Soest F7 - SEC F3 0-5. WZ'49 SO Soest Al - WZ'49 Al 0-3; WZA B3 - WZ'49 BI 2-2; WZ'49 Cl - HVC Cl 10-1; Hees Cl - WZ'49 C2 5-4; Quick Dl - WZ'49 Dl 6-0; WZ'49 D2 - Roda'46 D7 4-1; WZ'49 El - Roda'46 E3 2-2: WZ'49 E2 - Hoevelaken E2 7-0 Greenstars E3 - VVZ'49 E3 6-2 IJsselmeervogels F2 - WZ'49 F1 1-0; WZ'49 F2 - Hoogland F8 2-8; Amsvorde F3-WZ'49 F3 2-6. Soest SO Soest Al - WZ'49 1 0-3; SO Soest A2 - CJW 2 6-0; Woudenberg 1 - SO Soest BI 0-5; Roda'46 5 - SO Soest B2 2-3; BVC 1 - SO Soest Cl 3-1; Eemdijk 1 - SO Soest C2 1-1; SO Soest C3 - Roda'46 6 2-3; Roda'46 7 - SO Soest C4 4-0; KWA 1 - SO Soest Dl 2-0; SO Soest D2 - IJsselmeervogels 3 9-2; SO Soest D3 - HVC 2 7-0; CJW 2 - SO Soest D4 0-1; SO Soest D5 - KWA 3 1-8; SO Soest El - Spakenburg 2 3-3; Cobu Boys 1 - SO Soest E2 3-1; Greenstars 2 - SO Soest E3 2-2; SO Soest E4 - IJsselmeervogels E5 2-14; Hooglanderveen 2 - SO Soest E5 0-7; SO Soest E6 - KWA 5 5-2; WZA 9 - SO Soest E7 14-2; SO Soest E8 - TOV 5 4-4; SO Soest E9 - Hoogland 11 2-0; SO Soest E10 - Eemboys 2 2-6; SO Soest F1 - Cobu Boys 1 3-7; Roda'46 3 - SO Soest F2 4-0; Roda'46 5 - SO Soest F3 1-6; SO Soest F4 - IJsselmeervogels 5 1-3; Hoogland 9 - SO Soest F5 2-2; SO Soest F6 - IJsselmeervogels 9 2-1; SO Soest F7 - SEC 3 0-5; SO Soest F8 - IJsselmeervogels 8 4- 1. Dames-junioren: Unitas'48 A - SO Soest A 0-3; SO Soest C - Nederhorst C 0-6. The Red Stars De jongens kadetten verrasten zondag Prisma College dat bij winst kampioen zou worden. De Soesters speelden als team een sterke partij en wonnen met 56-59. Het was de zevende zege in acht wedstrijden. Prisma College pakte toch de titel, omdat concurrent Ide Trading ook verloor. KVO speelde in Vianen een spannende korfbalpartij. De start was duidelijk voor Viko met na een paar minuten al 5-3. Maar KVO vocht terug en kwam zelfs langszij. Ze hadden elkaar goed gevonden want met de rust was het 5- 8. Na de thee bleef het spannend, maar KVO gaf de voorsprong niet uit handen en trok de winst naar zich toe in de eindstand 11-13. Doelpunten werden gescoord door Folko de Raad (4), Monique v.d. Hooff, Petra Jenssen en Ton Pilkes (2), Sity Vissia, Erwin Zweerink en Marco de Bruin (1). Ove rige uitslagen: KVO 2 - SKF 2 4-9; DOS 2 - KVO 3 11-5; KVO 5 - TZ 6 7-5; KVO A2 - Maaskanters A2 9-3; KVO Cl - Tovers Cl 2-2; Odik D3 - KVO Dl 0-1; Dalto D2 - KVO D2 4- 0: KVO F1 - Samos F1 0-1. Een BMW M3 is woensdagnacht ont vreemd vanaf een oprit van een woning aan de Schrikslaan. Het voertuig was nog geen jaar oud en had een nieuw- waarde van 140.000 gulden. De auto is eigendom van een 34-jarige Soester. Het kentekennummer is LG-LG-96. Een week na zijn eindzege in de wintercompetitie van De Snoek baars heeft Willem van Soeren een nieuw succes geboekt. Hij won het kampioenschap van Soest, Baarn en Bunschoten. Van Soeren deed het aan het Zuidereind nog eens dunnetjes over door zaterdag 7.50 meter vis te vangen. Hij bleef daar mee de nummer twee, John Kasius (5.17 meter), ruimschoots voor. Derde werd Nol Koot met 4.86 meter. Achterin het klassement eindigde Ab Dekker als ne gentiende. Hij ving één vis van 34 cen timeter. Wout van de Groep sloeg hele maal niets aan de haak. Aanvankelijk zou er in Soest aan de Eem worden gevist, maar in verband met de sterke noordoostenwind werd besloten te verkassen naar het Zuider eind. Op zaterdag 27 april begint de zomer competitie van De Snoekbaars. Belang stellenden kunnen zich tot vanavond acht uur opgeven bij Willem van de Kraats, tel. 6016895 of Bert Giele, tel. 5412461. WOENSDAG 17 APRIL Zaalvoetbal 20.00 uur Husky-SEC (Hilversum) ZATERDAG 20 APRIL Basketbal 15.15 uur BC Voorne-The Red Stars (H) (Voorne) 18.30 uur The Red Stars (D)-BZ'72 (Beukendal) Korfbal 15.00 uur De Eemvogels-Telstar (Sta ringlaan) Voetbal 15.00 uur Terschuurse Boys-WZ'49 (Terschuur) 14.30 uur DVSU-SEC (Utrecht) Volleybal 16.30 uur Gala/OS 2-Stam/SoVoCo (D) (Sneek) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-Protos (De Bunt) ZONDAG 21 APRIL Hockey 12.45 Alliance-MHC Soest (D) 14.30 uur HBS-MHC Soest (H) Tennis 10.00 uur LTC Soestdijk-Holy (Schriks laan) 10.00 uur TV Soest-Zuid-Dash'35 (Bosstraat) Voetbal 14.00 uur Soest-Nijenrodes (Bosstraat- West) 14.00 uur SCH'44-SEC (Harmeien) MAANDAG 22 APRIL Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur Hees-Lazy Bones (Beukendal 21.00 uur DVS/De Kuil-Jos Geerling (Beukendal) VELDVOETBAL Teus Verwoerd (SEC-za) Marcel van Essen (WZ'49).. Gerard Becker (WZ'49) Danny Brandenburg (Hees)... Jeffrey Dorrestein (Hees).. Peter van den Berg (SEC-zo)10 Edwin Lazonder (Hees).. 8. René v.d. Deijssel (SEC-zo).... Peter de Jong (SEC-zo) 10. Michel Besseling (SEC-za) Jeroen van Veenendaal Cees-Jan de Vries (WZ'49).. ZAALVOETBAL 1. Arnold Broertjes (DVS) 2. Fred Bos (SEC) 3. Zeki Kurt (Firtina'93) 4. Mustafa Aksit (Firtina'93) 5. Johan Blankenberg (SEC) 6. René de Bree (Firtina'93) 7. Saban Aksit (Firtina'93) 8. Koen Stanton (SEC) 9. Michel Vlaswinkel (DVS) 10. Eric Looijsen (DVS) Een schoonheidsp Red Stars, noch Cr; belangen die er op h vierden de bovento* peil leed onder het t sultaat heilig was. 1 hoefde Red Stars ht len van het bedenk Soesters wonnen in 1 62-55. Al wekenlang werd ii gesproken over de strc 1 de tweede plaats op d< spel stond. Volgens sf van der Neut trok de sp wissel op het spel. Dit terug te zien, want m stonden de Amersfot voor. Pas vanaf dat moment enigszins de schroom schudden en werden dt dediging beter uitgevof gedeelte van de averij v verholpen, zodat er bij tweede helft nog spra wedstrijd (25-29). Inzet Dat het basketbal nie huis te schrijven was, w Iers gecompenseerd mc inzet, waarbij het fys: werd geschuwd. Het m; de scheidsrechters, die aan het lage niveau van aanpasten, niet gemak] Met Red Stars ging he ter, ook al omdat Au van Drie voor de rust enkelblessure. De bepa Crackeijacks keerde rust terug, maar speelt niet meer op volle kra Red Stars natuurlijk nit ploeg kwam in de vierdi eerste keer op voorsprt Tot de zeventiende mi mand echt veel geld t van beide teams. CracI dominante inbreng van Red Stars in aanvalle beide handen op de scl Smink (30 punten) leu bal op en deed er volde gen mee. Omdat Red Stars leidd Crackerjacks risico's laatste vier minutei Soesters zestien keer worplijn aanleggen. D keer gescoord. In deze! nen Van Drie, Visser ei toneel wegens eén max soonlijke fouten. Bij kwam dat alleen Marcc goed werd vervang* Foekens. Met nog eer had Red Stars de besi 53). Vier succesvolle een veldscore later wa: De Eemvogels De Dl speelde thuis tegen DOS een goede wedstrijd. De teams waren aan elkaar gewaagd, maar de gasten waren de enigen die scoorden: 0-1. Ook de F1 verloor. Tegen RDZ uit Zeist werd het 0-6. SEC Onder het genot van het lentezonnetje begonnen om half tien de F3 pupillen aan de overkant. Evenals de andere F pupillen teams wisten zij hun wedstrijd te winnen. Daarentegen verloren de D E pupillen hun wedstrijden. Het Cl team wist uit bij Valleivogels met 0-2 te winnen. Ondanks een 3-0-voorsprong speelde het C2 team met 3-3 gelijk te gen Roda'46 C4. De beide B teams ver loren hun uit- en thuiswedstrijd. In een zeer rommelige wedstrijd won de Al met 5-6 van Hoevelaken. Soest In de hoogste jeugdregionen waren het de A2-junioren die de punten binnen haalden. Tegen CJW A2 was Soest duidelijk de sterkere ploeg, dit tot groot genoegen van het leidersduo Hooft/ Brouwer. De Cl liet wat kansen liggen, wat resulteerde in winst voor BVC. Bij de D4 scoorde Mare Gresnigt, na een voorzet van Dennis Russcher, het win nende doelpunt in een spannend duel tegen CJW D2. De tegenstanders van de dames-junioren waren beduidend sterker. De El speelde een goede wed strijd tegen Spakenburg, maar kon de voorsprong niet behouden. De F8 was in goede vorm tegen IJsselmeervogels. Nick Schuld scoorde maar liefst drie keer. Soest Al was duidelijk een maatje te klein voor kampioenskandidaat WZ'49. De derby eindigde in een ver diende overwinning voor de groen-wit- ten (0-3). WZ'49 De Al ging op bezoek bij plaatsgenoot SO Soest en won met 3-0. De Al blijft fier aan kop staan. De Cl won weer met grote cijfers; HVC Cl was kansloos en moest met een 10-0-nederlaag naar huis. De C2 speelde uit de derby tegen Hees Cl en verloor na een uiterst span nende wedstrijd met 5-4. Mooie over winningen waren er voor de D2 en E2. Bij de F-jes wonnen zowel de F1 als de' F3 hun wedstrijd. Wedvlucht: Duffel; Zaterdag 13 april; Afstand: 132 kilometer; Wind: Oost. PV DE ZWALUW In concours: 919 duiven; Snelste duif: W. van Dorrestein; Gemiddelde snel heid winnende duif: 1.257 meter pei minuut. W. van Dorrestein 1 12 37 53 66 99 113 139 198 208 211 221; E. v.d. Brakel 2 18 19 67 76 77 110 165 191 192 195; A. de Bes 3 6 14 27 51 91 92 111 143 155 160 175; C. Kamphorst 4; G. Rijksen 5 25 52 59 69 101 105 124 137 146 163 182 189 203; J.W.E. Stam 7 10 15 33 44 73 74 75 90 97 132 135 167 204 222 223; H. Huisman 8 24 34 93 98 123 129 166 168 186 206 214; J. van Dijk 9 49 57; H. de Bree 11 21 23 78 88 114 120 140 156 162 199; Gebr. De Bruin 13 17 26 29 48 56 61 85 86 89 100 112 127 141 145 152 153 158 159 170 171 172 173 177 190 193 194 201 202; A. Rookhuizen 16 35 39 54 83 87 96 102 106 142; R. van 't Net 20 36 38 55 121 130 181 184 200 215 226 229; B. Roest 22 46 109 113 188; H. Toonen 28; Weldink/Van Hengstum 30 42 68 80 103 116 134 154 178; J. de Jong 31; R. van Hornsveld 32 40 41 47 64 126 164 185 228; H. Vonk 43 50 63 94 107 138 148 161 179 187 209; J.A. Vogel 45 118 119 123 216 225; Comb. Jaron 58 81 174; J. Duijst en Zn. 60 117; J. v.d. Belt en Klzn. 62 65 71 108 183 218; J. v.d. Brakel Zonen 70 79 131 144 147 151 169 227; Gebr. De Lang 72 92 149 207 210 224 230; L. Vogel 84 95 133 157 205 212 219; H. van Es 104 122; Th. Wigtman 128; A. van Ginkel 136 180; R. van Egdom 150 176 196 197; J. Benschop 213; H. Woudstra 217 220. In concours: 418 duiven; Winnende duif: J.C. Wijnands; Gemiddelde snel heid winnende duif: 1.253 meter per minuut. J.C. Wijnands 1 13 18 56 57 75 87; Mevr. Altenaar Zn. 2 20 42 76 93; B.G. Schim mel 3 12 24 40 41 59; H. v.d. Veen 4 28 60 61; Z.K.H. Prins Bernhand 5 15 53 63; T. Kok 6 23 25 46; Altenaar/Reijerse 7 8 19 26 30 34; Kamerbeek/Rauch 9 16 17; R- Eimers 10 21 33 45 48 50 54 68 71 78 79 80 84 86 89 98 100; J. Rauch 11 81 97; C.P Jak 14 70; C. Bokma 22 27 32 39 43; J.W.S Buchner 29 38 52 65 77; W. Cochius 31 88 91 95 101 104; B. Huizinga 35 5 5 5 8 64; C.E.J. Kaats 36 73 74 82; J. Beijer 37 62 69 92 103; Vaessen/Veenendaal 47 67 72 9094 102; R.W. Scheffers 49; Comb. Westerveld 51 99; A.B. Grift 66 105; J. Kortland Zo. 83; H. van Zijtveld 85; G. Rietveld 96. Beide hoofdmacht Soest knokken zich van de competitie. 1 nen met de wedstrii verschiet liggen een in de middenmoot v heren die komendi dubbel programma ken, lijken zich in de handhaven. Afgelopen zondag mc opnemen tegen het ie seerde Voordaan. De p kan die vorig jaar nog eerste klasse meedraait in het eerste kwartier c met fel en snel spel. Na offensief herstelde So creëerde zowaar bet Voordaan. Echter, d ploeg schakelde over t kon voor de thee het aantekenen. In de tw< beide ploegen aan elka; zou Voordaan net tegi de wedstrijd nog een kt halen na een verdei Soest: 0-2. Heren 1, dat twee wek bare punten in en t haalde, zag zondag 1 vreesde Alecto tegen< eerste helft had Alecti het spel. De aanvallen keer op een fraaie wij kwartier voor rust werd met een zogenaamde broken. In de tweede helft had strafcorners voldoendi om langszij en zelfs o komen. Echter op alle ploeg uit Leiderdorp Ouae Utrechtseweg 57,

Soester Courant | 1996 | | pagina 12