J 1 Aanvullingen voor Koninginnedag Zoetelief laat skiërs niet in de steek Rijksweg N-237 wordt nog veiliger Yier keer 20 is tachtig De Rank Ernstig letsel vrouw (26) na botsing i raadzaal Voorjaarsconcert Odeon: uitvoering op topniveau V IOENEVELD PAGINA si Amersfoortse vliegt uit de bocht van afslag A-28 il nje Vrijmarkt ichoof ne Rodriques Wie vergelijkt de Soester Courant] - Trainer kijkt terug op succesvol verlopen seizoen Inbraak in bedrijf Volleybal A Jeugd Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlenin^J |Burgerlijkestand^| Inleveren kopij vóór 19 april 'De Drie Eiken' Auto leeggehaald Toch bridge, op Koninginnedag WOENSDAG 17 APRIL 1996 In najaar beslissingen over nieuwe maatregelen Vliegbewegingen in verband met reünie officieren Vier bekeuringen op Amersfoortsestraat Brandweer Nieuws Geen thema-ochtend in april bij PCOB Dure radio uit auto gestolen Agenda K SOESTERBERGSE lersgroep van de Soester toneel- ig De Rietpluim. isseur Helma Starink, voor de toneelvoorstellingen j rijgbaar op de volgende adres- ;n, Lange Brinkweg 25, tel. M. Postuma, Eikenlaan 81, tel. H. Starink, Hazepad 72, tel. en T. Ruizendaal, St. Jozef- i tel. 6110490. ootte van ruim 3500 ha. veilig stellen. anisatie van deze bijzondere! in handen van het SLAS, hetj erkingsverband Literaire Activi- oest, waaraan deelnemen: O rtishock, de bibliotheek, de ring "Eemland" en boekhandel Ven. De toegang is gratis. hoof, »gh> aatpaal, tel. 60125 27 tel. 602 19 87 tel. 60195 46 g, komende maandag, dinsdagj isdag kunnen belangstellenden, idplaats of een marktkraam hu- de Oranje Vrijmarkt op Konin-' ig (30 april). Ze kunnen daar-| >sen 16.00 en 17.00 uur terecht! thuis De Praatpaal in het wijk-j v aan de Smitsweg. Een grond-* :ost 5,00 gulden en een tientje oor een kraam moet 45 gulden betaald en een borgsom van 25 vorden overhandigd. Het is niet c telefonisch een grondplaats of am te reserveren. erkplaats 't Schoofje is op dins-j >pend van 9.30 tot 11.15 uur.! tellenden worden verzocht zich! linsdag of donderdag (tussen! n 12.00 uur) voorafgaande aanj lag aan te melden, tel. 6017615. isdag en donderdag (van 10.00 '0 uur) is de winkelwerkplaats 1 voor informatie, opgave en in- an spullen die verkocht kunnen Op donderdag van 13.30 tot ur is de winkelwerkplaats geo- or alleen de verkoop van artike- KASTEEL "iALCENTRUM RA A1?N 30S, NATUUR D/VVRll ANDSCHAP Tel. 035 -542 04 46 g 20 april: de pianiste Eliane ïes speelt om 20.15 uur in de j erzaal in kasteel GroenevekU het concert zijn werken vanj co Scarlati, Ludwig van Beet- Felix Mendelssohn-Bartoldy en Chopin te horen. De toegang gulden (cjp/65+ 18,50 gulden). 21 april: Kees de Wijs (kabinet- i Anton Kras (trombone) geven Drte concerten in de Ma- aal. Die beginnen om twee, driej ïur 's middags. Belangstellenden gratis naar binnen. Op het pro-j staan werken van onder ande-j scobaldi, Baptista' Martini em Met een ingeklapte rechter long, een gebroken schaambeen en een afgescheurde nier is woensdag middag een 26-jarige vrouw uit Amersfoort naar het AZU in Utrecht gebracht. Ze werd vervoerd per ambulance na een eenzijdig on geval op de afslag Soest/Soester- bergvan de A-28. Volgens de politie verloor de bestuurster de controle over haar voertuig in de bocht naar links. Met een klap kwam ze tot stilstand tegen een lantaarnpaal. Het ongeluk gebeurde omstreeks twee uur. Een automobilist die de gevolgen ervan zag, riep via een autotelefoon de hulp van 06-11 in. De eerste hulpverleners hadden meteen door dat het slachtoffer ernstig letsel had, zodat de trauma- helicopter werd ingeschakeld. Het ambulancepersoneel stabiliseerde het slachtoffer en de vlot ingeschakelde brandweer deed hetzelfde met het voer tuig, zodat de auto niet meer kon bewe gen en erger letsel voor de vrouw kon worden voorkomen. De medewerkers van het trauma-team namen de hulpver lening even later over, waarna in over leg met de spoed-arts besloten werd het dak van de wagen te verwijderen. Met behulp van de brandweerwervelplank kon de vrouw rechtstandig en zonder te bewegen uit het voertuig worden verwij derd, waarna ze met spoed naar het AZU werd gereden. Omdat het Oranjeboekje aanmer kelijk vroeger moest worden uitge geven dan normaal te doen gebrui kelijk is, konden de laatste wijzigin gen en aanvullingen niet meegeno men worden. Maar dan is er de Soester Courant om die extra infor matie te verschaffen. Koninginnedag 30 april begint met de optocht. Alle versierde voertuigen die nen zich uiterlijk om 8 uur op het Dorpsplein vanaf de Kampweg op te stellen. In de stoet rijden onder andere drie auto's van de fa. Tammer die 3 x 30 kinderen in de leeftijd van 4 tot 8 jaar kunnen vervoeren. Zij krijgen allemaal een muziekinstrument van het Oranje Comité en met prachtige marsmuziek wordt de optocht begeleid. Ook eindi gen deze drie auto's weer op het Dorps plein. De ouders worden verzocht hun kinderen in de auto's te plaatsen en mogelijk willen enkelen meerijden voor de nodige begeleiding. De versierde voertuigen gaan na de optocht naar het grote terrein aan de Kampweg. Daar staan al enkele Leopard-tanks en andere militaire voertuigen voor een demon stratie. De versierde auto's van bv. fa. Tammer, de Brandweer enz. kunnen daar een demonstratie geven. Vervol gens wordt muziekvereniging Odeon omstreeks half tien op het Dorpsplein verwacht voor de aubade. Het Oranje Comité heeft al rekening gehouden met het feit dat Odeon niet meer zoveel loopt. Echter zou de route van de op tocht ook veel te ver voor hen zijn, daarom kunnen ze nu uitgerust en wel een fikse aubade op het Dorpsplein ge ven. De tekst van de dan te zingen lie deren wordt ter plaatse door leden van het Oranje Comité uitgedeeld. "Kun je nog zingen, zing dan mee!" Onder dit motto worden alle zanglustigen uitgeno digd om van de balkons van De Drie Eiken het gezamenlijk gezang te laten horen. As men om negen uur in de hal van De Drie Eiken is, krijgt men de tekst van de te zingen liederen en wordt men naar een balkon gebracht. Na de aubade is er de bekende "zwarte markt" op het Dorpsplein voor jeugd van 4 t/ m 16 jaar. De drie origineelste verkopers krijgen een prijs van Stichting Jeugd werk en die worden om 12.00 uur be kend gemaakt vanaf de podiumwagen op het Dorpsplein, 's Morgens kan men in het gebouw van de Stichting Jeugd werk vliegers maken of daarin les krij gen. Maar als men thuis een vlieger kan maken is nog veel beter. Men heeft dan alle tijd om een pracht exemplaar in el kaar te knutselen. Ook hierin vallen de mooiste vliegers weer in de prijzen en op zondag 5 mei worden ze 's middags allemaal opgelaten op het voetbalveld van Sterrenberg. Het Oranje Comité wil heel duidelijk stellen dat door een ver gissing de traditionele Jaarmarkt aan de Banningstraat niet in het boekje is op genomen. Dat spijt hen bijzonder maar die Jaarmarkt gaat zeker wel door, evenals de kermis. Verder worden di verse aktiviteiten op het Dorpsplein ge houden waaronder Karaoke van 13.00 tot 17.00 uur en een demonstratie hand- boogschieten. Het Dorpsplein is de hele dag vol van verschillende aktiviteiten "voor elck wat wils", 's Middags om 5 uur kan men voor vijf gulden per por tie een overheerlijke nassimaaltijd krij gen bij de militaire veldkeuken, ook op het Dorpsplein. Vrijwilligers uit de Dumoulinkazerne kunnen 200 porties aan de man/vrouw brengen. Contante betaling door middel van vijf gulden (met een gulden fooi) wordt zeer op prijs gesteld. Deze maaltijd kan men ook op het Dorpsplein nuttigen. Tafels en stoelen zijn aanwezig. In het Dorps huis houdt de plaatselijke bridgeclub 's avonds hun traditionele Oranje-bridge. Het Oranje Comité hangt op ramen van het Dorpshuis en De Drie Eiken een dagprogramma zodat men helemaal op de hoogte is. Mits goedkeuring gebruikt het Oranje Comité de kleine (dokters)kamer van De Drie Eiken op Koninginnedag als hun hoofdkwartier. Tot slot is het Oranje Comité al de in woners die hebben bijgedragen aan de onlangs gehouden collecte, heel erg dankbaar voor de fantastische opbrengst van ruim 3900 gulden. Vergeleken met twee jaar geleden is dat een winst van 700 gulden. Met nog een paar wedstrijden voor de boeg, waaronder een uitwisse ling met een aantal skiclubs op Soesterberg, is het goed even terug te kijken op het achterliggend sei zoen met trainer Stephan Zoetelief. In het zonlicht zitten we op de grote veranda van het clubhuis in het Sport park aan de Kerklaan. Voor ons ligt de skibaan, waarop nog velen de afdaling beoefenen. Onder het gesprek heeft het oplettend oog van Stephan ook deze leerlingen in de gaten en als een oefe ning bij herhaling nog niet goed gaat, rent hij met een snelle verontschuldiging naar de piste. De betrokken leerling wordt duidelijk de kneepjes voorgedaan met het gevolg dat de afdaling nu veel beter gaat en hij betekenisvol zijn duim omhoog houdt. Lachend beantwoordt Stephan dit dankjewel op afstand en leunt weer achterover in de ligstoel. "Waar waren gebleven? O ja, een terug blik op het afgelopen seizoen. Met nog een paar wedstrijden kan dat niet meer kapot. We hebben met een fantastisch team mogen werken waarin de begeerte aanwezig was om te willen presteren en dan gelukt veel. Natuurlijk, je moet ze wel bij brengen hoe ze die prestaties moeten leveren maar dan is het maar af wachten of ze dit in wedstrijdverband ook gaan doen". De altijd bescheiden Stephan Zoetelief wuift alle eer naar zijn pupillen. Dan maar eens een vraag recht voor z'n raap. Is het waar dat het bui tenland je graag wil hebben? Die is raak want als door een wesp ge stoken veert hij omhoog. "Je bent goed geïnformeerd. Ja, van verschillende kan ten was er interesse voor mij en kreeg ik enkele wel heel aantrekkelijke aanbie dingen. Maar zal ik vlak voor de haven het schip verlaten? Ik heb een pracht van een team en nu ze voor de aanslui ting met de top van Nederland staan, zou het verschrikkelijk zijn af te haken. Nee, ik blijf hier. Neem bijvoorbeeld Aranka van de Wal, die heeft het afge lopen seizoen heel wat overwinningen op haar naam gebracht waar je soms stil van wordt. Zij is het voorbeeld voor de overige jeugd, denk je dat ik hen zou laten zitten? Nee, geen denken aan". En heel beslist schudt hij zijn krullige kop met haar waardoor zijn woorden nog meer kracht bij zetten. Toch maar eens wat verder doordrukken. Maar Neder land staat toch in de schaduw van lan den als Duitsland, Zwitserland, Oosten rijk en ga zo maar een poosje door. Oei, nu hebben zeker wel tien wespen hem gestoken. Hij springt omhoog met een: "De huidige kwaliteit en het niveau van het lesgeven in Soesterberg en op de collega skibanen doen niets af tegenover de gerenommeerde skischolen in het buitenland. De kloof tussen de skiërs uit de Alpenlanden en Nederland wordt kleiner. Dat neemt niet weg dat er nog steeds een groot verschil is. We zijn van plan om in samenwerking met het be drijfsleven een mogelijkheid te creëren om de jeugd van het Skiteam Soester berg een kans te geven om zich met de skiërs uit de wereld te laten meten. Dat is een uitdaging waar ik heel veel ver trouwen in heb. Geloof me, over een paar jaar draaien wij met de rest mee, We kunnen in Nederland niet vroeg ge noeg beginnen om zeer jong talent op een optimale wijze in de skisport te be geleiden. Doen we dat niet dan zullen we nooit de wereldtop bereiken. Ik ga randeer dat als ik de tijd en de ruimte krijg dat ik met dit Skiteam Soesterberg in Europees verband heel hoge ogen ga gooien". De ogen van skitrainer Stephan Zoetelief glinsteren na deze uitspraak. Met een armbeweging geeft hij een aan wijzing naar de piste die stipt wordt op gevolgd. Skiteam Soesterberg is met haar trainer Stephan Zoetelief op weg naar grote hoogten. Na vandaag weet ik het zeker. Uit een bedrijfspand aan de Amers- foortsestraat zijn een cd-speler en één box gestolen. Dat gebeurde tijdens een inbraak die in de nacht van vrijdag op zaterdag werd gepleegd. In deze volleybalafdeling is men op zoek naar twee nieuwe groepen; een meisjes- en een jongensgroep in de leeftijd van 16 tot 18 jaar. Binnen de Volleybal Af deling van AGAVS zijn deze groepen nog niet aanwezig en ze worden gezocht als aanvulling c.q. doorstroming richting de seniorengroepen. Vooral in Soester berg zijn er voldoende jongens en meis jes in die leeftijdsgroep te vinden om deze belangrijke tussenschakel op poten te zetten. Om die reden worden jongens en meisjes in deze leeftijdscategorie heel persoonlijk uitgenodigd hierop te willen reageren. Een doorstroming naar de seniorengroep is van wezenlijk belang, maar ook noodzakelijk, om een begin van vergrijzing tijdig op te vangen. Het is een klasse uitdaging aan de jeugd, want het spel dat men gaat spelen ligt op het eerste klas niveau. Om dit te be reiken wordt een wekelijkse training van anderhalf uur op elke maandag van 19.00 tot 20.30 uur in de Banninghal gehouden. De trainers die zich hiervoor willen inzetten, spelen zelf volleybal op hoog niveau of hebben dat gespeeld. Een tweede training wordt elke avond in het Dorpshuis gehouden. Ook voor dit item geldt dat het wordt opgenomen in het totale volleybalgebeuren en door middel van een aparte folder zal het huis-aan-huis worden verspreid. Het kan zijn dat men nu reeds zit te pope len om meer informatie of dat met zich wil opgeven voor dit uniek gebeuren, dan kan dit bij de Jeugd Info Lijn, tel. 35 29 61. Zondag 21 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. B.J. Knotnerus, Dinxperlo (H.A.) STERRENBERG "t Lichtpunt", Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030- 2284555 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere ge vallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel'. 035-6093666. GEBOREN 12 april: Martijn, zoon van René en Mieke Huiden, CHr. Huijgenslaan 30. OVERLEDEN 14 april: J.W. Brouwer (43), Oude Tempellaan 26. Allen die kopij willen inleveren voor de Soesterbergse Courant van 24 april a,s., worden verzocht deze vóór vrijdag 19 april bij de plaatselijke cor respondent op het adres Van Maarenplein 1 in te leveren. Inge diend kopij na die datum wordt in voorkomend geval geplaatst in de krant van 1 mei. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 In verband met de opgelegde bezuini gingen, die ook het Dienstencentrum "De Drie Eiken" niet voorbijgaan, is er op vrijdag 12 april een bespreking ge weest met de vaste gebruikers van dit centrum. Om in goede harmonie tot oplossingen te komen, zijn er voorstel len gedaan die met gemengde gevoelens werden ontvangen. Het bestuur is van mening dat alles in goed overleg gere geld kan worden. Vrijdag 10 mei wordt verder gesproken. Op de Professor Lorentzlaan is de auto van een 23-jarige man vrijwel volledig leeggehaald. De inbreker nam de rij- en kentekenbewijzen van de man mee, als mede cassettebandjes, de geluidsappara tuur en een leren jas. Door een misverstand vermeldt het programmaboekje van het Oranje Co mité Soesterberg op blz. 4, dat dit jaar de bridgedrive op 30 april zou vervallen. Echter biedt de Bridgeclub Soesterberg toch de mogelijkheid deel te nemen aan de "Koninginnedrive 1996" op 30 april in het Dorpshuis te Soesterberg. Inde ling van deelnemende paren naar sterkte in twee groepen, aanvang 19.30 uur, aanmelden vóór 30 april, 19.00 uur. De kosten bedragen vier gulden per per soon. Nadere inlichtingen bij dhr. Berhof, tel. 35 25 81 of dhr. Plugge, tel. 35 29 69. OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 Onlangs werd een gesprek gevoerd met H. Verhoeven, beleidsmede werker Rationeel Beheer van de Provincie Utrecht. Hij gaf vorig jaar relevante informatie over het ge deelte van de Amersfoortsestraat tussen Richelleweg en de Stichtse Rotonde bij Amersfoort. Men was voornemens om de gehele N- 273 te reorganiseren vanwege omdat weg blijvend gevaarlijk is. Nog steeds wordt men geconfronteerd met ongeval len die een wijziging van de infrastruc tuur noodzaken. Uit steekproeven blijkt dat het massaal overtreden van de maxi mum snelheid is afgenomen en ruim tachtig procent zich aan de verplichte snelheid van maximum 80 km/uur houdt. Uit gesprekken met vele belangstellen hebben deskundigen een soort plan naar voren gebracht waardoor een soepel ver loop van het verkeer wordt gegaran deerd. De fietspaden tussen Amersfoort en Soesterberg worden aan beide kan ten tweerichtingsverkeer. Een oplet tende lezer steekt onmiddellijk het vin gertje omhoog met de opmerking "en wat zie ik nu dan?" Inderdaad wordt het nu reeds als zodanig gebruikt en deze gepleegde overtredingen waren voor de deskundigen een voorbeeld om het straks helemaal zo te gebruiken. Verder wordt gedacht om grote instellingen en bedrijven zoals bijvoorbeeld Zon en Schild, Sauna Soesterberg en soortge lijke een eigen uitvoegstrook te geven. Het rechtdoorgaand verkeer wordt dan zo weinig mogelijk gehinderd. In een tot de laatste plaats bezet Casino, gaf muziekvereniging Odeon zaterdag weer het traditio nele voorjaarsconcert. Deze keer had men gekozen voor een andere opzet door na de pauze op te treden met het koor "Musical Intermezzo" uit Vught en zich gedurende het hele programma toe te spitsen op een show met musical en film muziek dat een gouden greep bleek te zijn. Onder de aanwezigen bevonden zich onder anderen burgemeester Hans de Widt en dhr. Schennink, voorzitter van de F.K.M. In het welkomstwoord stond dhr. J. van Vliet, voorzitter van Odeon even stil bij het overlijden van hun oud- zitter Jan Pley. Tevens werd het Oranje Comité bijzonder bedankt die omwille van dit voorjaarsconcert, een op de zelfde avond gepland concert van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht ter dekking van de kosten, had afgelast. Na deze woorden kon het spektakel los barsten en werd het geheel op een voor treffelijke - en soms komische wijze aan elkaar gesproken door gastvrouw Thari Schröder. Als eerste kwam het leerlingen-orkest aan bod. Bij het aanhoren hiervan rijst al snel de vraag: als ze nu al zo goed zijn, wat gaat dat dan in de toekomst worden? Zou Odeon zich dan toch wil len evenaren met beroeps-muzikanten? De wisseling van het ene naar het an dere onderdeel kon niet geheel onge merkt gebeuren, omdat het toneeldoek niet mee wilde werken. Echter had dit zijn voordeel omdat het decor hierdoor heel goed tot zijn recht kwam. De drum band onder leiding van Wim Brouwer liet iets horen en zien wat grenst aan het ongelofelijke. Met name het stuk "Bongo-Temps", gecomponeerd door Wim Brouwer zelf, was een topper. Hierin liet hij elk slaginstrument zijn ei gen rol spelen waardoor het een fantas tisch geheel werd. Ook Reflections was bijzonder omdat hierin alleen de tam boer-stokken zichtbaar waren en de lichtblauwe kleur, een beweging met geluid in een juiste harmonie naar vo ren bracht. Hoe kleintjes "groot" kunnen zijn, toon den de minirettes in "The Muppet Show Theme". Zowel rhytme als beweging werden perfect uitgevoerd. Daarop volgde het harmonie-orkest onder lei ding van Gerrit de Weerd en liet een staaltje van techniek zien en horen in het stuk "Variazioni", zonder afbreuk te doen aan de andere stukken. Duidelijk wist de dirigent zijn inzicht en gevoel op de orkestleden over te brengen. Een zeer moeilijke opdracht waarin De Weerd volledig is geslaagd. Dit jaar wa ren er vier jubilarissen in Tessa Nesselaar, Yvonne Klip en Mirjam Buter die de bronzen speld voor hun tien-jarig lidmaatschap in ontvangst na men. Hans Merts spande de kroon die door dhr. Schennink in het zonnetje werd gezet met een oorkonde vanwege zijn veertig-jarig lid zijn van muziek vereniging Odeon. In dit verband werden ook de majorettes geëerd vanwege hun promotie naar de eerste divisie. Afgelopen zondag hebben ze de eer van Odeon verdedigd in de Nederlandse Kampioenschappen in Nederweert. Een pluim op de hoed voor hun instructrice Woutera Bouw meester. Na de pauze trad het harmo nie-orkest op met het koor "Musical Intermezzo". Een aaneenschakeling van bekende melodieën werd ten gehore gebracht met een goed samenspel tus sen koor en orkest. Odeon had hierin vooral een begeleidende rol, wat niet gemakkelijk is maar uitstekend werd verricht. In het stuk "Music" traden de majorettes weer voor het voetlicht en met hulp van goede lichteffecten werd ook dit een perfecte uitvoering van be weging en geluid. Odeon kan terugzien op een schitterende uitvoering met soms een perfectie tot in de details en veel muzikale hoogstandjes. Opnieuw tonen nu vier vrouwen dat het "zwakke geslachtheel sterk kan zijn Opvallend is dat zij onderling van moeder op dochter precies twintig jaar verschil len en allen de oudste dochters uit het gezin zijn. Op de foto zittend van links naar rechts R. Knöps (60) en J. Hendriks (80) en staande M. Gerth (20) en J. van Kerckhoven (40). Wie weet volgt te zijner tijd een foto met vijf geslachten. Ter hoogte van de Van Weerden Poel- manweg en de Richelleweg wordt ge dacht aan een vrij grote rotonde voor zien van twee rijstroken. In dit verband wordt ook gedacht aan de kruising met de Veld. Montgomeryweg, maar daar over is men het nog niet eens omdat er ook nog plannen zijn om een eigen toe- en afrit voor het industriegebied Soesterberg-Noord te maken. Er zijn gedachten om dit samen te koppelen met de kruising van de Veld. Mont gomeryweg en dan één rijstrook als vrije busbaan te gebruiken. Verhoeven is van mening dat in het najaar 1996 beslissin gen zullen worden genomen ten dienste van een nog veiliger N-273. Op zaterdag 20 april zal een gering aan tal historische en moderne vliegtuigen het luchtruim boven de vliegbasis Soesterberg kiezen. Dat heeft te maken met een reünie voor dienstplichtige Re serve Officieren Academisch Gevormd (ROAG) die zaterdag wordt gehouden. Op de N237 (waaronder de Amers foortsestraat valt) zijn woensdagmiddag tussen kwart over twee en vier uur vier automobilisten op de bon geslingerd. Ze werden betrapt op het feit dat ze het gaspedaal te diep hadden ingetrapt. De politie controleerde in totaal 757 voer tuigen. Eén wagen passeerde met een snelheid van 94 kilometer per uur. Afgelopen zondagmiddag werd de Soesterbergse brandweer gealarmeerd voor een begin van bosbrand. Aanvan kelijk werd opgegeven het bosterrein aan de Richelleweg en achter het Mil. Luchtvaartmuseum, maar het bleek de "spottersplek" te zijn aan de Van Weer den Poelmanweg. Een strook militair terrein, waar gekapte bomen liggen, stond over een breedte van ongeveer veertig meter in brand. De Soesterbergse brandweer werd geassis teerd door die van de Vliegbasis Soesterberg. Met het waterkanon van deze groene brandweerauto werden alle vlammen vrij snel gedoofd en was men ook deze brand vrij snel meester. Ondanks andere publikaties wordt op 18 april géén thema-ochtend van de PCOB gehouden. De eerstvolgende staat gepland op donderdag 23 mei a.s. waar men even terugkijkt op die bijzon dere feestdagen van 1995. Aan de hand van een video-film, gemaakt door Ame rikaanse oudstrijders die hier toen op bezoek waren, krijgt men een goed beeld van vooral de fijne sfeer die er heerste. Zo kan men meezingen met het Zeeuwse Visserskoor en vele andere dingen. Het daarbij gesproken woord wordt gegeven door een toenmalig lid van het Oranje Comité Soesterberg die na 16 jaar de "oranje" pet aan de wilgen hing. De toegang is dan zoals altijd gra tis, een ieder is welkom en de koffie/ thee staat klaar. Meer berichten over Soesterberg op pagina 12 Een radio-installatie ter waarde van 1.200 gulden is uit de auto van een veer tigjarige Soesterberger gestolen. De in braak werd vermoedelijk donderdag nacht gepleegd op de Wostok. Woensdag 17 april 13.30 bridge-instuif Drie Eiken 13.30 tennis comp. junioren Sportpark 19.00 clubkampioenschappen Moun tainbike Soester Hoogt Donderdag 18 april 09.30 tennis comp. dames Sportpark 13.00 Koersbal Drie Eiken Vrijdag 19 april 20.00-22.00 Bingo Drie Eiken Zaterdag 20 april 08.30 tennis comp. district Sportpark 10.00 kledinginzamelingsaktie Dorps plein 11.00 Koersbeurs Ned. Prot. Bond, Hoeksteen 15.30 KVO-RDZ Sportpark Zondag 21 april 10.00 tenniscomp. KNLTB Sportpark 14.00 Open huis, Dienstencentrum Drie Eiken Maandag 22 april 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Dinsdag 23 april 13.00 Badso 3-Culemborg 1 Banning hal 20.00 straten volleybaltoernooi Ban ninghal Woensdag 24 april 13.30 bridge-instuif Drie Eiken Opgaven voor de agenda: tel. 351252.

Soester Courant | 1996 | | pagina 9