I van >r maar ïtje] VtQ bestaan 5Jaart 014152 rustpunt, kaar ïuiskamersfeer bij Marie-CIaire Nieuw Kodak Advantex System nu bij Foto Willem van Oosten verkrijgbaar KAPSALON MARIE-CLAIRE zaterdag 27 april van 16.30 - 19.00 uur De Pyramiden beloont beste amateur-pizzabakkers Soest Riksja nieuw op de Nieuweweg Expert Schoemaker deelt gratis kadobonnen uit "RIKSJA" GRATIS OLYMPISCH T-SHIRT I Chinees Indisch Afhaal Centrum I 'Prima service, beste kwaliteit, dat is bij Riksja altijd'. Kleurrijk Vest 99,95 Gall&Gall: nieuwtjes, adviezen en voorlichting PAGINAJI0 WOENSDAG 24 APRIL 1996 ct in Soest ZONNESTUDIO Alle klanten en bekenden zijn van harte welkom op om dit samen met ons te vieren onder het genot van een drankje en een hapje. Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 035 - 601 99 91 kapsalon aan Dillenburglaan bestaat vijf jaar SOESTER COURANT 1 HANDEL WANDEL Uitslag zaterdag bekend PAGINA 11 Broers nemen Man Fa over Rommelmarkt SWS: ruim 13 mille (op=op) 'lijdelijk ij RAY-BAI Nieuweweg 64 a 3765 GE SOEST Telefoon: 035 - 6026857 Aanstaande zaterdag (27 april) maakt Mimo Tadros van "De Pyramiden", het bekende restau rant aan de Soesterbergsestraat, de beste amateur-pizzabakkers van Soest bekend. Uit de tientallen deelnemers worden dan de drie winnaars aangewezen. Tadros heeft in de afgelopen weken de bezoekers van zijn restaurant op vrijdag en zaterdagavond de gelegenheid gebo den hun pizzabakkerskunsten te tonen. Onder zijn toeziend oog, en nu en dan ongetwijfeld ook met zijn helpende hand, beproefden een flink aantal gas ten hun bekwaamheden op dat gebied door zelf bij de oven plaats te nemen en de pizza-van-eigen-fabrikaat te bakken. Daarvoor hadden ze hun culinaire fan tasieën al mogen uitleven op de samen stelling van de pizza zelf, en volgens Tadros legden de meesten daarbij heel wat vindingrijkheid aan de dag. "Soms mislukte het jammerlijk, maar er waren erbij die er echt wat van maakten." Het heeft veel leuke reacties opgeleverd, en in de meeste gevallen ook een diep ontzag voor het feit dat de professionele pizza's toch altijd lukken. Sommige gas ten durfden er niet aan te beginnen, anderen weerden zich alsof ze dagelijks niets anders doen dan pizza's bakken. Of alle amateur-pizza's ook volgens de regelen der kunst tot stand kwamen staat niet vast, maar in elk geval beleef den Mimo Tadros en zijn gasten er al lemaal heel veel plezier aan. "Het was heel gezellig en we hebben veel moeten lachen," aldus Mimo. Afgelopen zater dag was de laatste ronde. De deelnemers krijgen aanstaande zaterdagmiddag om 17.00 uur te horen wie de drie beste pizzabakkers gewor den zijn. Iedereen die in de afgelopen weken (de "wedstrijd" begon op 22 maart) heeft meegedaan is welkom bij de prijsuitreiking in het pizza- en shoarmarestaurant aan de Soesterberg sestraat. De drie winnaars kunnen zich verheu gen op een smakelijke maaltijd, die ze ditmaal niet zélf hoeven klaar te maken. De eerste prijs is een tegoedbon voor een diner voor vier personen (max. 100 gulden); de tweede prijs een bon voor een diner voor drie personen (max. 75 gulden), en de derde prijs een bon voor een diner voor twee personen (max. 50 gulden). Of de wedstrijd nog eens herhaald wordt kan Tadros nog niet met zeker heid zeggen. "Misschien later nog eens, en dan met andere gerechten..." (advertentie) Logisch dat u af en toe eens iets over onze produkten te vragen heeft. Ga uw gang, onze mensen verstaan hun vak. Zes keer per jaar komt er een kleurrijk magazine uit vol wetens waardigheden, dat u gratis kunt mee nemen. Komen er nieuwe produkten uit, dan zult u ze in bijna alle geval len het eerst bij ons vinden. Dat zijn we aan onszelf en u verplicht, vinden we. Wij weten niet alleen alles over uw aanstaande vakantiebestemming, maar ook alles over wat lekker is. Daarom verrassen wij al onze klanten met een gratis dinercheque bij boeking. Kom snel eens langs in onze winkel! Soesterbergsestraat 22 3768 EJ Soest Telefoon: (035) 602 28 03 Star Travel heeft meer dan 50 vestigingen in heel Nederland. MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Soesterbergsestraat 49a - Soest - Tel: 035 - 602 35 84 ïsdag vers in uw bus n instuurt, krijgt raor slechts één tientje e"''d_at zonder opzegging r tyyy overgaat in een ar half jaar f 15,-. ratisch toegezonden. één tientje: kening ant, t. Geen postzegel! J 1 je je aan de regels, je hoorde er :ns niet bij. Als ze je huidskleur zien accent horen, zeggen ze: jij bent i Nederlander. We moesten assimi- We hebben een Nederlands pas- t, maar we voelen ons Indisch. Dat te. We hebben hard gewerkt om erlander te zijn, maar daar zijn we e oud voor," aldus Seele en Bure- ster. begrip anks dat volgens beiden de waarde- de laatste jaren is toegenomen, leeft og steeds onbegrip. Burgemeestre Jat aan het ontbreken van een juiste tiiedschrijving. "Door de verkeerde hiedschrijving en dat bepaalde za- nooit zijn uitgesproken, is bijvoor- el het bezoek van koningin Beatrix ukt. Ze is in de kou laten staan. Als et wordt afgehaald op het vliegveld, it voor Indonesiërs een hele grote diging. Dus er zal best wel wat aan and zijn geweest." meest recente voorbeeld van mis- tanden over de Indische inwoners Nederland, komt van het college. In aadsvoorstel spreken burgemeester ethouders over 'Oud-Indiëgangers' at zijn de leden van Insulinde dus Ze hebben haar Indiërs die hier na de Tweede Wereldoorlog zijn ekomen. woongroep zal voor ons een huis waar je jezelf kunt zijn en je niets hoeft uit te leggen. We zullen ons soleren, maar hebben wel een rust- op onze oude dag." cties houden ze niet bij Marie- üaire, de kapsalon aan de Dillen- urglaan die vijf jaar bestaat. Vlarie-Claire Steusel en de mede werksters Yvette Steusel en Minou lacobson vertrouwen volledig op de service en de kwaliteit die door de klanten zo op prijs worden gesteld. De voltooiing van het eerste lustrum is gepaard gegaan met een grote interne opknapbeurt. Het interieur is gemoder niseerd en voorzien van nieuwe, frisse kleuren en stijl. I Niet veranderd is de typische huiska mersfeer. De mensen die bij Marie- Claire hun haar laten kappen en verzor gen, weten dat gezelligheid troef is in de i zaak, die achter de A&P-vestiging aan de Van Weedestraat is te vinden. Marie-CIaire, Yvette en Minou volgen regelmatig cursussen en bezoeken shows om zich op de hoogte te stellen van de nieuwste trends op het gebied van haar mode. Zodoende blijven ze bij de tijd en kunnen ze alle wensen van de klanten vervullen. De drie kapsters verstaan hun vak en zijn allround, want ze knippen zowel dames, heren en kinderen. Eigenaresse Marie-Caire is natuurlijk al vijf jaar bij de zaak betrokken, terwijl haar zus Yvette sinds twee jaar aan de Dillenburglaan werkt. Dat het goed gaat met de kapsalon blijkt wel uit de uitbrei- Iding van de medewerkers. Minou Jacobson versterkte het enthousiaste duo twee maanden geleden en heeft haar draai ruimschoots gevonden. Marie-CIaire werkt alleen met haar- produkten van het topmerk Redken. "We zijn de enigen in Soest die dit merk i voert en die exclusiviteit houden we. Het grote voordeel van Redken is dat de produkten alleen maar bestanddsdelen bevatten die ook in het natuurlijke haar zitten. Er worden bijvoorbeeld geen plantaardige produkten gebruikt," aldus Claire Steusel. De slogan van Redken is dan ook 'Beauty Trough Science' ('Schoonheid Door Wetenschap'). De openingstijden van kapsalon Marie- CIaire zijn als volgt. Dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 18.00 uur; vrij dag van 8.30 tot 20.30 uur en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. De zaak aan de Dillenburglaan 2a is telefonisch te berei ken via nummer 6019991. Op 1 april j.1. hebben de gebroeders Chung, Louis en Steve, het Chinees Indisch Afhaalcentrum Man Fa aan de Nieuweweg 64A overgenomen. Het afhaalcentrum heet sindsdien "Riksja". Riksja is in Azië een oud vervoersmid del, namelijk een wagentje, dat voortbe wogen wordt door menskracht. Het is een symbool van het Verre Oosten. Voor het afhaalcentrum heeft het de betekenis dat de heren Chung op origi nele oosterse traditie hun Chinese en In dische gerechten klaarmaken. Liefheb bers van de oosterse keuken zullen vast en zeker het verschil met de doorgaanse Chinees merken. De beide broers hebben ruime ervaring op het horeca gebied. Al jaren staan zij garant voor topkwaliteit Chinese maal tijden in diverse steden in ons land o.a. in Bunnik en Zeist. Voor hen is Soest geen onbekend terrein. Veel vrienden en familieleden wonen of komen uit Soest. Hun specialiteit is de Kantonese keu ken, de uitgebreidste en de meest geva rieerde uit de Chinese keuken. Elk Kantonese gerecht wordt onder hoge eisen samengesteld. Vanaf de voorberei ding tot aan de 'finishing touch', aan alle fasen wordt er veel aandacht besteed. Een Kantonees gerecht moet uiteinde lijk goed smaken, heerlijk geuren en lek ker ogen. De Indische keuken is uit de Javaanse streek. Het varieert van erg pedis tot mild. Naast de verschillende vleesge rechten, zijn er ook diverse Indische snacks aanwezig. Men ziet ze allemaal keurig en hygiënisch verpakt in de vi trine in het afhaalcentrum. Een Indische maaltijd naar eigen keuze combineren zal geen moeilijke opgave meer zijn. Voor vragen en advies kan men altijd terecht bij de medewerksters voor in de winkel. Zij zullen de klanten vriendelijk en deskundig helpen. Wie nu iets koopt bij Expert Schoemaker komt voor een aange name verrassing te staan. Want van maandag 22 april tot en met zater dag 4 mei ontvangt men bij al de aankopen vanaf f 100,- een kadobon t.w.v. 10% van het aan koopbedrag. Met deze kadobonnen kan men in de kadomaanden november en december 1996 betalen. Dus als men een televisie, hifiset, stofzuiger of magnetron nodig heeft, dan is het nu de ideale tijd om langs te gaan. Naast deze kadobonnen hebben de ruim 200 Expert-zaken nog veel meer extra's in petto. Zoals een jaar lang gratis All- Risks-Garantie bij aankopen boven f 490,-, gratis Thuisbezorgen en Aanslui ten, gratis Geluidsgarantie, gratis Onderhoudsbeurt bij een videocamera of -recorder en de gratis Omruilgaran- tie. Maar ook voor de prijzen is het verstan dig om bij Schoemaker langs te gaan. Die zijn namelijk zoals altijd extra scherp, doordat er met 3000 Experts in Europa gezamenlijk ingekocht wordt. Schoemaker: "In onze advertenties schrijven we steeds "Expert, daar word je wijzer van." Dat dit ook echt zo is, willen we bewijzen mét onze service' ons advies, onze garanties en een actie zoals deze. Ik denk dat er heel wat men sen zijn, die de kadobonnen niet aan hun neus voorbij zullen laten gaan. Geef ze 'ns ongelijk! Tenslotte is het twee keer profiteren: nü en in november of de cember." De jaarlijkse rommelmarkt van de stich ting Welzijnswerk Soest, die afgelopen zaterdag in en om de Schoof aan de Molenstraat werd gehouden, heeft een bedrag van 13.137 gulden opgebracht. De tweedehandsgoederen vonden ook nu weer gretig aftrek en op het markter rein was het, mede door het fraaie zo merweer, een komen en gaan van men sen. De opbrengst ontloopt die van het vorig jaar niet veel. Het geld wordt voor namelijk gebruikt voor de welzijns-acti- viteiten van de SWS. Enkele Japanse en Amerikaanse camera- en fotofilmproducenten hebben een nieuw systeem ontwik keld, dat sinds maandag j.1. ook in Nederland op de markt is gebracht. Het betreft een volledige lijn van films, camera's, ontwikkel- en printapparatuur. ZUIDPROMENADE 14 - 'SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 2212 Belangrijk is te weten dat het Advanced Photo System (APS) niet het huidige kleinbeeldsysteem gaat vervangen, maar er naast wordt gevoerd. De nieuwe Kodak-artikelen zijn al verkrijgbaar bij Foto Willem van Oosten die is gevestigd aan de Soesterbergsestraat en de Van Weedestraat. De nieuwe filmcassettes zijn kleiner dan de oudere en daarom zijn later ook nieuwe camera's ontwikkeld, in een prijsklasse vanaf 159 gulden. Er zijn ook spiegelreflexcamera's verkrijgbaar. Voor de klant wordt het inleggen van het rolletje in de camera aanzienlijk ge makkelijker. Eigenlijk kan dit niet meer fout gaan. Er zijn rolletjes van vijftien, 25 en veertig opnamen (in plaats van 12, 24 en 36). De prijs van de film cassettes is gelijk aan de traditionele rol letjes. Het APS biedt meer voordelen, want met behulp van een eenvoudige keuze schakelaar kan per foto het gewenste formaat worden ingesteld. Gekozen kan worden uit het zogenoemde Classis-for- maat (10x15), het H-formaat (10x18, HD/TV)) en het D-formaat (10x25, panorama). Desgewenst kan het toestel zodanig worden ingesteld, dat achterop de foto de datum en de locatie van de foto worden vermeld. De mogelijkheden zijn daarmee niet al lemaal genoemd. Als er bijvoorbeeld in de camera een filmcassette van 200 ASA in de camera zit, maar de weers omstandigheden veranderen, waardoor 400 ASA gewenst is, kan de cassette eenvoudig worden vervangen. De cas sette van 200 ASA wordt terug gespoeld, maar onthoudt waar hij is 'ge bleven' voor het geval hij later weer in de camera wordt teruggestopt. Milieuvriendelijk Als het filmpje is ontwikkeld en de fo to's afgedrukt, kan het wederom in de cassette worden teruggebracht en opge borgen. Elk filmpje bevat een reep van ongeveer tien centimeter dat vol zit met chemicaliën. Normaal gesproken wordt dit weggegooid, maar met het nieuwe De nieuwe Kodak-camera's zijn sinds maandag verkrijgbaar bij Willem van Oosten. systeem blijft het aan het filmpje zitten en daarmee is het milieu uiteraard ge diend. Het kan verder geen kwaad. Bij Foto Willem van Oosten kunnen demonstraties worden gegeven over de werking van het nieuwe Advantex System van Kodak.

Soester Courant | 1996 | | pagina 11