ASCH gen E HET MAAKT ONS NIET UIT WAT JE RIJDT Soester Onderlinge Groente- en fruitzaak Van Dasselaar gaat op vertrouwde wijze verder »EN25.- Nieuw fotosysteem bij Foto Swager Positieve cijfers gemeld bij de Soester Onderlinge BOSMAN Morgen en overmorgen weer kenteken graveren naast postkantoor ïnKN -0 HANDEL WANDEL T ^3^ r Nieuw opbergsysteem voor foto's bij Foto Swager Win een fiets ter waarde van fl. 1000,- bij aanschaf van een Atag HR-ketel KENTEKEN BRAVEREN Wij verzekeren hem goed, betrouwbaar en voordelig!! l PAGINA 1; WOENSDAG 24 APRIL 1996 SOESTER COURANT PAGINA 13 Meest'verse'winkel aan Van Weedestraat CN© brilcentrum nota lingen: 4Ï5 r - TEL.6012372 othetische praktijk EERLAND CUNSTGEBITTEN eparaties 2 uur) iratis advies. Ontspanning op het hoogste niveau Gall&Gall: extra profiteren met de Wijnkaart Oranje Ballonnen wedstrijd bij Provak Hooijer Klant wordt op wenken bediend met Advanced Photo System Kodak Service Premier Print MET DE VAN BETER Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie door Atag select-dealer 5 jaar all-in garantie 2 jaar gratis onderhoudscontract Ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met fl. 150,- milieusubsidie Werkend te zien op ons bedrijf Bosman Loodgieters b.v. - Soest /Eemnes - Bel gratis 06-0.22.22.11 ATAG gUuwe öujeT Oudere auto's steeds vaker doelwit autodieven r (gi WA PREMIES (per 1-5-1996) "TT AST EOPEND N or 4 personen iRUIDE BIEFSTUK 1ARINEERDE :kenshaas 1ARINEERDE FILET IDUE TARTAAR IFLOOKSAUS :rrysaus ;cue natuurlijk bij ons: RE-RIBS jm 7c SPARE-RIBS 275 3ok voor dc complete iNDS rundvlees van Utrechtseweg 50, Amersfoort Telefoon 033-4632567 kis er één soort winkel is die als een L''vers-zaak" mag worden aangeduid, dan is dat wel een groente- en fruit zaak. De produkten-van-het-land, die nog altijd het hoofdbestanddeel Van de dagelijkse maaltijd vormen, overtreffen in dat opzicht de meeste andere voedingsmiddelen in de af stand tussen producent en consu- nent. »at geldt met name voor de bekende groente- en fruitzaak van Van Dasselaar aan de Van Weedestraat. Vooral in dit jaargetijde staat de winkel vol met verse heerlijkheden, uit de kas of zó van de grond. Denk maar aan asperges, aard beien, sperzieboontjes, snijboontjes en al die andere soorten groente en fruit, waarvan de liefhebbers vooral in het voorjaar weer naar hartelust kunnen genieten. Een jong bloemkooltje, een maaltje verse asperges - daar kan geen kaviaar of biefstukje tegenop, bij wijze van spreken. De fa. Van Dasselaar is wat dat betreft een begrip in Soest en wijde omgeving. De zaak biedt het hele assortiment aan groenten en fruit en nog veel meer, ook op het gebied van "exotische" vruchten, waarnaar steeds meer vraag is. Mevrouw van Dasselaar heeft sinds het overlijden van haar bijna legendarische echtgenoot Jan (in november j.1.) alleen de leiding over de zaak. Van de destijds gemaakte plannen om de winkel "over te doen" is door de plotseling gewijzigde omstandigheden geen sprake meer en de zaak wordt dan ook op de bekende en vertrouwde wijze voortgezet. 'Gewoon doorgaan' Mevrouw Van Dasselaar: "Mijn man heeft altijd op het standpunt gestaan dat ik, als er wat gebeurde, gewoon door moest kunnen gaan. Hij betrok me overal bij. De inkoop deden we altijd al samen. Daar heb ik nu volop profijt van." Ze ondervindt overigens veel gi 15 jaar garantie §n= op het verstelbare mechaniek Of u nu ontspannen wilt zitten, liggen of achterover leunen, Lazyboy-relax- fauteuils bieden u altijd het hoogste komfort. Ook u vindt bij ons een originele Lazyboy naar uw smaak. relttlaiKeuil aller tijden steun en medewerking van de kinderen, die bij gelegenheid de noodzakelijke hand- en spandiensten verrichten, en de kleinkinderen. Van de jongste generatie Van Dasselaars zijn het vooral Jeroen en Dennis (na schooltijd) die haar vrijwel dagelijks bijstaan, waarvoor ze veel waardering heeft. In de groente- en fruitwinkel aan de Van Weedestraat staat inmiddels het voor- Mevrouw van Dasselaar met haar kleinzoon Dennis. jaar - ondanks de vertraging door de lange winter en de aanhoudende droogte - weer in alle geuren, smaken en kleuren te pronken. Het is voor de vele klanten dan ook een geruststellend idee dat ze de gezellige vers-winkel nog niet hoeven te missen, (advertentie) Houdt u van wijn, vraag dan in ieder geval onze Wijnkaart aan. Daarmee krijgt u 10% korting op onze wijnen, profiteert u regelmatig van speciale aanbiedingen en houden wij u regel matig per post op de hoogte van nieuwe wijnen in ons assortiment. (De korting geldt niet voor de wijnen die in de aanbieding zijn en niet voor port, sherry en vermouth.) Een extra korting ontvangt u wel op de wijn van de maand. Onze wijninkopers selecteren maandelijks een speciale wijn waarvoor gedu rende de gehele maand een actieprijs zal gelden. De Wijnkaarthouder ont vangt nog eens 10% korting. In onze slijterij kunt u een aanvraag formulier met alle benodigde infor matie krijgen. De kosten van de Wijnkaart bedragen slechts f 17,50 per jaar, een bedrag dat u binnen de kortste keren kunt terugverdienen. Provak-Hooijer, Soesterbergsestraat 4, organiseert van 22 t/m 29 april een oranje ballonnen-wedstrijd. Alle jon gens en meisjes t/m 10 jaar zijn dan van harte welkom in de Provak-winkel om mee te doen. In de winkel wordt dan een oranje bal lon met gas gevuld, waarna deze voor de winkel kan worden opgelaten en ho pelijk aan een lange reis kan gaan begin nen. Welke ballon zal de grootste af stand afleggen? Er zijn leuke prijzen te winnen en voor iedereen die een oranje ballon komt oplaten ligt er een leuke attentie klaar. Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035 - 6030303 Fax: 035 - 6029995 Enkele Japanse en Amerikaanse camera- en fotofilmproducenten hebben een nieuw systeem ontwik keld, dat sinds afgelopen maandag ook in Nederland op de markt is ge bracht. Het betreft een volledige lijn van films, camera's, ontwikkel- en printapparatuur. Belangrijk is te weten dat het Advanced Photo System (APS) niet het huidige kleinbeeldsysteem gaat vervangen, maar er naast wordt gevoerd. De nieuwe Fuji- artikelen zijn al verkrijgbaar bij Foto Swager aan de Van Weedestraat. De nieuwe filmcassettes zijn kleiner dan de oudere en daarom zijn ook nieuwe camera's ontwikkeld, in een prijsklasse vanaf 159 gulden. Er zijn ook spiegel reflexcamera's verkrijgbaar. Voor de klant wordt het inleggen van het rolletje in de camera aanzienlijk ge makkelijker. Eigenlijk kan dit niet meer fout gaan. Er zijn rolletjes van vijftien, 25 en veertig opnamen (in plaats van 12, 24 en 36). De prijs van de film cassettes is gelijk aan de traditionele rol letjes. Het APS biedt meer voordelen, want met behulp van een eenvoudige keuze schakelaar kan per foto het gewenste formaat worden ingesteld. Gekozen kan worden uit het zogenoemde Classis-for- maat (10x15), het H-formaat (10x18, HD/TV)) en het P-formaat (10x25, panorama). Desgewenst kan het toestel desgewenst worden ingesteld, dat ach terop de foto de datum en de locatie van de foto worden vermeld. De mogelijkheden zijn daarmee niet al lemaal genoemd. Als er bijvoorbeeld in de camera een filmcassette van 200 ASA in de camera zit, maar de weers omstandigheden veranderen, waardoor 400 ASA gewenst is, kan de cassette eenvoudig worden vervangen. De cas sette van 200 ASA wordt terug gespoeld, maar onthoudt waar hij is 'ge bleven' voor het geval hij later weer in de camera wordt teruggestopt. Bij Foto Swager zijn ook al de nieuwe Fuji-camera's verkrijgbaar. Bij Foto Swager aan de Van Weedestraat kunnen de klanten voortaan een nieuw opberg-sys- teem voor hun foto's en negatie ven verkrijgen. Het gaat om de zogenoemde Kodak Service Pre mier Print. Het behelst een handige en milieu vriendelijke opbergcassette. Daarin kunnen niet alleen alle foto's (met achterop de datum) worden bewaard, maar ook de negatieven. Die zijn voorzien van een beschermlaagje, zodat ze niet beschadigen. Verder krijgen de klanten, die kiezen voor de Kodak Service Premier Print, een contact-printje, waarop alle foto's in het klein, maar ook in full-color staan afgebeeld. Dit is vooral makkelijk bij het nabestellen, want op het contact-printje is vlot af te lezen welke foto's opnieuw moe ten worden afgedrukt. Wie bij Foto Swager een rolletje laat ontwikkelen en kiest voor het Kodak Service Premier Print, betaalt 89 cent per afdruk (exclusief ontwikkelen) van 10x15 en 1,25 gulden voor een afdruk van 13x18. Kodak Premier Prints worden afge drukt in de meest geavanceerde ap paratuur en op papier dat UV-be- stendig is, waardoor verkleuring vrij wel is uitgesloten. Wie meer informatie wil hebben, kan uiteraard in de zaak aan de Van Weedestraat terecht voor deskundige uitleg en advies. De fotozaak is te vens telefonisch bereikbaar, tel. 6013917. In een ontspannen sfeer heeft op 1 april de 111e jaarvergadering van de Soester Onderlinge plaatsgevon den. De opkomst was goed, er wa ren 50 leden aanwezig. De voorzitter G.A. Hilhorst opende de vergadering en deelde verheugd mede dat het verzekerd kapitaal in januari de 200 miljoen gulden grens is gepasseerd. Dit bedrag is in ruim vier jaar tijd ver dubbeld, zodat men kan spreken van een gestage groei. Het afgelopen jaar was het eerste volle jaar dat de klanten vanuit het eigen kantoorpand werden bediend. Zoals de zaken zich nu ontwik kelen, kan worden gesteld dat dit een goede keuze is geweest. Het aantal leden nam toe met 45 tot 400. Het verzekerd kapitaal steeg met ruim 20 miljoen gulden. Ook de omzet van het variapakket liet een positieve ontwikkeling zien. De Soester Onder linge biedt namelijk een volledig pakket aan van alle schade- en levensverzeke ringen, ziektekostenverzekeringen, hy potheken en pensioenen. Ondanks een toename van het schadebedrag, kon het jaar met een positief resultaat van f 9000,- worden afgesloten. Na de financiële beschouwingen hield de heer J. Offermans, accountmanager van Avero Leven een inleiding over de Algemene Nabestaandenwet. Hij gaf een korte en duidelijke uitleg over de soms grote financiële gevolgen van deze nieuwe wet. Na afloop van deze inlei ding sloot de voorzitter de vergadering en werden de aanwezige leden verrast met een presentje in de vorm van een bureauset. Milieuvriendelijk Als het filmpje is ontwikkeld en de fo to's afgedrukt, kan het wederom in de cassette worden teruggebracht en opge borgen. Elk filmpje bevat een reep van ongeveer tien centimeter dat vol zit met chemicaliën. Normaal gesproken wordt dit weggegooid, maar met het nieuwe systeem blijft het aan het filmpje zitten en daarmee is het milieu uiteraard ge diend. Het kan verder geen kwaad. Bij Foto Swager komen op de balie een 'photo-player' en beeldscherm te staan, waarop de foto's in full-color kunnen worden geprojecteerd. Op die manier kunnen de klanten de negatieven al be kijken. De photo-player kan ook door de klanten worden aangeschaft en thuis op de televisie of eventueel de compu ter worden aangesloten. Swager drukt de foto's overigens af op speciaal Kodak Royal papier dat UV-bestendig is en dus ook niet over tien jaar verkleurd. LOODGIETERS Voorwaarden: Bij aanschaf van een Atag c.v.-ketel ontvangt u een kanskaart waarmee u een fiets kunt winnen. Iedere 2 maanden wordt een fiets verloot. Deze aktie geldt van 1 jan. t/m 1 juni 1996. Gecertificeerd Waarborg installateur Sedert 1980 stijgt de autodiefstal jaarlijks met zo'n 5%. Dat komt neer op een verdubbeling in die pe riode van het aantal gestolen auto's. Nog steeds worden er veel nieuwe auto's ontvreemd, maar dankzij tal van preventiemaatregelen stijgt het huidige aantal van 35.000 gestolen auto's mogelijk niet meer. Volgens het Vermiste Auto Register (VAR) leiden alle preventiemaatregelen bij nieuwe auto's tot een grotere dief stal van oudere auto's. Dieven verleggen hun werkterrein, ook al omdat men in het Oostblok graag "bekende modellen" wil, i.v.m. het voor radig zijn van reserveonderdelen. Van iedere 150 auto's wordt er jaarlijks één gestolen. Heeft u een bepaalde auto tien jaar lang, dan betekent dat dat de kans op diefstal over die periode dus één op vijftien is! Een goede reden om iets aan beveiliging te gaan doen. Gestolen auto's worden normaal gesproken met valse papieren met een ander kentekennummer weer doorver kocht. Als het oude nummer nog in de ruiten staat, ziet iedereen dat het met de papieren niet klopt en dus moeten de dieven alle ruiten vervangen. Dieven houden niet van werken dus stelen ze liever de niet gegraveerde auto's! De verzekeraars hebben naar het effect van graveren onderzoek gedaan en bevelen sedertdien het graveren van harte aan! NL-teken Als er naast het kenteken ook nog het landenteken NL in de ruiten wordt ge graveerd valt het nog sneller op als de auto met buitenlandse kentekenplaten de grens over gaat. De auto is dan overal, ook in het buitenland, herken baar als een gestolen, Nederlandse auto. Beveiliging door middel van graveren van kentekens is een goedkope en effec tieve vorm van beveiliging. Veel mensen waren het van plan, "maar het kwam er nooit van". Nu is er de mogelijkheid om uw kostbare bezit wat beter te bescher men. Automark Deze week houdt het snelle kwaliteits team van Automark, dat al tien jaar in RkRtTTlflAMS p ip-tr - Nederland professioneel kentekens graveert, een speciale aktie in Soest. Door de snelle werkmethode zijn er geen wachttijden en hoeft u geen af spraak te maken. Het aanbrengen van de gravures kost slechts enkele minuten. Het graveren van het kenteken met NL kost f 25,- per auto. Dit is inclusief twee waarschuwingsstickers op de voorpor tieren. Voor f 10,- extra kan men een speciale reflectielaag over de gravures laten aanbrengen, waardoor deze ook bij regen en 's avonds bij weinig licht goed zichtbaar blijven. Dat verhoogt de preventiewaarde. Men kan terecht op donderdag 25 en vrijdag 26 april van 9.00 tot 17.30 uur op de parkeerplaats bij het postkantoor aan de Steen- hoffstraat. Men herkent Automark aan de gule outfit. c-r Bromfiets met versnelling f 495, Bromfiets zonder versnelling f 180, Snorfiets f 180, Fiets met hulpmotor f 81,50 Invalidenwagen f 70,— (Premies inclusief plaatje, verzekeringsbewijs en kosten) V Soesterbergsestraat 26 - Soest - tel, 035 - 602 90 60 OPENINGSTIJDEN: Dinsdag t/m vrijdag van 13.30 - 17.30 uur

Soester Courant | 1996 | | pagina 13