-mm WësTërbërg borpsl Programma Bevrijdingsdag zondag 5 mei gewijzigd Sporthalbar 'Time Out' in andere handen overgegaan Clubkampioenen bij Badso Bewoners Gen. Spoorstraat tevreden over gesprek met WS Gezond leven met diabetes Josephine Bakhita vraagt steun aan de Derde Wereldgroep Soest i WOENSDAG 24 APRIL 1996 SOESTER COURANT pagina!! Arjuna Besemboen en Annemarie Immerzeel Soester Courant in Soesterberg Meningen van lezers Illegale stortplaats door/voor omwonenden De gemeentegids '96 is uit Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Wandelen over de Eng Nieuwe actie voor gebouw in Tanzania \erste gebow ZAALVOETBAL DVS/De Kuil moet vanavond knokken voor promotie Hoeder van p Jongerenkoor Soest kfpma overled in actie Thema-avond over Schiphol bij KYG botsten tegen auto l0k elf kinderen krceen- i Het Oranje Comité Soesterberg wordt dit jaar enorm gehinderd in onvoorziene wijzigingen. Maar op grond van kennis en ervaring opge daan vooral in het jaar 1995, weten ze dit adequaat op te lossen. Voor Bevrijdingsdag zondag 5 mei stond een programma op Sterrenberg gepland. Echter wordt Sterrenberg de laatste tijd nogal geconfronteerd met veel wijzigingen op gebied van bewo ners en personeel, waardoor een opti male inzet van hen onmogelijk is. Blad zijde 21 van het Oranjeboekje wordt derhalve gewijzigd. Alle aktiviteiten worden verplaatst naar 'het grote terrein aan de Kampweg'. Direct daarnaast draait de kermis haar laatste dag, waar door het één feestelijk geheel kan wor den. De aktiviteiten beginnen om twee uur met het oplaten van ballonnen. Deze kan men daar vanaf half twee ver krijgen om vervolgens het kaartje in te vullen en aan de ballon vast te knopen. Daarna gaat de vliegerwedstrijd van start. De prijzen worden verdeeld in de mooiste vlieger en die het hoogst/verst staat. Het is bekend dat men hier en daar thuis al bezig is met maken van bij zondere vliegers. Er wordt zelfs gespro ken over een vlieger in de vorm van een vliegtuig voorzien van verlichting. Ook worden 'bromvliegers' genoemd, die in de lucht een ritselend geluid maken van wind door papier. Als al deze beweringen juist zijn en het weer mee zit, kan het op bevrijdingsdag een echt Soesterbergs vliegerfeest wor den. Het vliegeren kan de hele middag en zelfs de avond doorgaan, echter wor den ter plaatse om 16.00 uur de prijzen bekend gemaakt. In het programma komt het gekostumeerd voetballen en veldkeuken met bar te vervallen. Het comité tracht de middag met andere aktiviteiten op te vullen die in de Soes- ter Courant van 1 mei a.s. bekend ge maakt zullen worden. In het Diensten centrum van De Drie Eiken kan men 's middags vanaf 14.00 uur terecht voor een uitgebreide 'oranje-bingo'. Herdenking Voor deze dag staan drie plechtigheden genoteerd. De bevolking van Soester berg wordt door de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten voor de tweede keer uitgenodigd de plechtige militaire her denking op de vliegbasis bij te wonen. Om 10.00 uur staan militaire bussen op het Dorpsplein voor het (gratis) vervoer naar/van de vliegbasis. 's Middags om drie uur wordt met enige plechtigheid het Odijkplein in gebruik genomen. Dit plein bestaat uit het mo nument en de daaraan gelegen parkeer plaats. 's Avonds om zeven uur wordt een herdenkingsbijeenkomst gehouden in de Caroluskerk. Vanaf kwart voor acht be gint daar de Stile Tocht, voorafgaande door tambours van Odeon met omfloer ste trom. Om acht uur wordt het beslo ten met de herdenkingsplechtigheid bij het monument, waar militairen van de Dumoulinkazerne en vliegbasis Soester berg de erewacht zullen vormen. Aan gezien deze dag geheel in het teken staat van het herdenken, zullen de vlaggen op het monument vanaf 's morgens 09.00 uur tot 's avonds 21.00 uur half stok hangen. De REMU is verzocht de gasvlam gedurende die tijd daar ook te laten branden. Het Oranje Comité deelt met nadruk mede dat zij geen bijzon dere uitnodigingen heeft verzonden voor het bijwonen van al deze plechtig heden: Een ieder is daarbij van harte welkom. Indien men 's avonds om acht uur een krans op bloemstuk bij het mo nument wil leggen, wordt men verzocht deze s'middags of s'avonds voor de herdenkingsbijeenkomst in de Carolus kerk af te geven of dit vooraf mede te delen aan dhr. Chr. Vroonland, tel. 35 3899. De beheerders van de kerken wordt gevraagd de kerkklokken te laten luiden van 19.50 tot 20.00 uur. Sinds 5 april wordt de sporthalbar 'Time Out' aan de Banningstraat gerund door Ronald Berrens (34) en zijn vriendin Diana Weldam (25). Ze wonen met hun ander half jaar oude zoon Mekey in de stad Utrecht. Beiden zijn geen onbekenden in het horeca-vak en zo kent men Ronald van onder andere uit 'De Malle Molen' in Wijk bij Duurstede en de discotheek Carfield in Scherpenzeel. Diana weet alles van catering, dus die combinatie moet voor zowel de dorstige- en de hongerige mens als muziek in de oren klinken. Beiden hebben het Time-Out- roer van Coen en Inge van Velzen over genomen en hebben reeds een duide lijke koers uitgezet. Binnenkort wordt de ruimte eens goed onder handen ge nomen en zal men het bij weerzien na genoeg niet meer herkennen. Ook zijn beiden van plan zowel de Banninghal als de Time-Outbar meer in de belang stelling te zetten. Regelmatig zullen de gasten worden onthaald op een avond gericht op een bepaald thema. Zo den ken ze bijvoorbeeld aan een Griekse- avond met bijbehorende muziek en eten. Ook kan de Banninghal volgens Ronald veel meer gebruikt worden als men de nodige reclame gaat maken. Hij kent voorbeelden uit Utrecht dat men stad en land afreist voor een gelegenheid zoals de Banninghal, maar niet weet dat bin nen tien kilometer het in Soesterberg te vinden is. Ook worden de openings tijden aangepast en is men elke zaterdag en zondag vanaf 10 uur 's morgens al welkom. De zondagavond blijft de sluitingsavond. Als men denkt dat Ronald alleen maar verstand heeft van het horeca-wezen, dan hebben ze het mis. Jarenlang heeft hij als keeper in het eerste elftal van de voetbalclub DOS gestaan. Nu is hij de leider van dit elf tal en weet dus best een mondje vol mee te praten over bijvoorbeeld voetbal. Voor de jeugd van Soesterberg gloort straks mogelijk een toekomst, want ook voor hen hebben Ronald en Diana plan nen. Disco-avonden met daarin toer nooien, verbonden aan leuke prijzen. Karaoke en soortgelijke avonden staan in zijn gedachten. Ronald en Diana zijn niet alleen gekomen om de winst op te strijken maar willen daar best heel veel voor doen. Sportbar 'Time Out' in de Banninghal gaat met dit span goede tij den tegemoet. Op zaterdag 13 en zondag 14 april j.1. werden de jaarlijkse clubkampioen schappen voor de jeugd van BADSO gehouden. Er werd door 51 deelnemers gestreden om de titel. Sommigen had den het erg zwaar door het grote aantal te spelen wedstrijden, maar er werd zeer sportief gespeeld. Als je kijkt naar het aantal gewonnen wedstrijden, zijn er maar een paar kampioenen; maar als je kijkt naar de inzet, dan zijn alle deelne mers kampioen geworden! Uitslagen Herenenkel, klasse 1: 1. Arjuna Besemboen 2. Joost Lobbes 3. Peter v.d. Bogert; Heren enkel, klasse 2: 1. Ruben Immerzeel 2. Peter Galenkamp 3. Bas de Graaf; Herenenkel, klasse 3; 1. Eny Tammer 2. Ruud Stechwey 3. Alonzo Euphrosina; Damesenkel, klasse 1: 1. Annemarie Immerzeel 2. Brigitte Kalk- hoven 3. Nienke Aerts; Damesenkel, klasse 2: 1. Pauline ten Brinke 2. Monique Visser 3. Sylvia Hoffmann; Damesenkel, klasse 3: 1. Daniella Steenman 2. Michelle Waddell 3. Denise van Ooyen; Damesenkel, klasse 4: 1. Sandra van Loveren 2. Cindy Stechwey; Herendubbel, klasse 1:1. Peter v.d. Bogert en Joost Lobbes 2. Arjuna Besemboen en King Yip Tau; Herendubbel, klasse 2: 1. Gerd Buter en Dennis van Deventer 2. Harry Buter en Alonzo Euphrosina; Herendubbel, klasse 3: 1. Eny Tammer en Joep Schuurman 2. Raymond van Deyl en Jeffrey van Soeren; Damesdubbel, klasse 1: 1. Annemarie Immerzeel en Brigitte Kalkhoven 2. Nienke Aerts en Rachel van Beem; Dames dubbel, klasse 2: 1. Pauline ten Brinke en Inge Galenkamp 2. Danielle de Jong en Diane Dirkx; Damesdubbel, klasse 3:1. Denise van Ooyen en Daniella Steenman 2. Carla Evers en Josselin Jacobs; Gemengd dubbel, klasse 1: 1. Aijuna Besemboen en Rachel van Beem 2. Annemarie Immerzeel en Joost Lobbes; Gemengd dubbel, klasse 2: 1. Ruben Immerzeel en Monique Visser 2. Pauline ten Brinke en Dennis van Deventer; Gemengd dubbel, klasse 3: 1. Jeffrey van Soeren en Joyce van Doezelaar 2. Ruud Stechwey en Cindy Stechwey; Arjuna Besemboen werd clubkampioen bij de heren en Annemarie Immerzeel bij de da mes. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (0346) 351252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41. Uiteraard heb ik makkelijk praten, dat ik als flatbewoner geen tuin heb en ook geen tuinafval hoef op te ruimen. Maar het voordeel van een tuinbezitter is dat hij of zij daar heerlijk in kan vertoeven als het weer dat toelaat. Van de ge meente Soest hebben we allemaal een bruine en een groene bak gekregen om ons afval in te bergen. Tuinbezitters kunnen zelfs een grote bruine bak voor hetzelfde geld krijgen om hun groen afval in te gooien. Het is allemaal heel prachtig geregeld, maar waarom moeten vooral de bewoners aan het eind van de Gen. Winkelmanstraat hun tuinvuil aan de Verlengde Kampweg dumpen? Men kan ze bijna elke zaterdag met hun krui wagens vol afval naar die plek aan het eind van de Gen. Winkelmanstraat zien rijden. En toen ik daar tegen zo'n ver vuiler een opmerking over maakte, had je eens wat moeten horen. Waar ik me mee bemoeide en of ik altijd zo'n brave vent was enz. enz. Nu kan ik al die men sen wel met naam en adres noemen die dat doen, want ik zie ze regelmatig. Maar dat doe ik een volgende keer als deze brief niet helpt. Ze gooien hun rot zooi zo maar aan de kant van een onverhard stuk bospad. De gemeente Soest heb ik gevraagd of ze dit willen opruimen, maar het is terrein van de gemeente Zeist en die voelen er weinig voor om voor de zoveelste keer hun nek weer eens voor een stelletje Soesterbergse vervuilers uit te steken. Ik doe dan ook een dringend beroep op allen die getuige zijn van deze vuile zooi, om de vervuiler daarop aan te spreken. En als ze niet willen horen dan is een telefoontje naar de milieu-politie voldoende om deze brave burgers door middel van een vrij hoge geldboete te laten voelen dat het zo niet kan. Laten we eerlijk zijn, we leven met zoveel mensen op dat kleine stukje grond dat dan net Soesterberg heet. Er zijn er tus sen ons die zich niets van norm en re gel aantrekken en daar moeten de goed- willenden onder lijden. Dat noemen ze dan een zwijgende meerderheid, maar als die nu eens allemaal tegelijk hun mond open gingen zetten dan werd het zeker wel iets beter. Ik hoor ze al, jij bent zo'n brave vent en gut gut, wat zal hij weer een beste beurt maken. Ze kun nen beter zwijgen, want al die opmer kingen en nog véél meer hoor ik dage lijks, omdat ik het verrek om geconfron teerd te worden met de rotzooi van een ander. Als wij allemaal eens uit onze veilige hoekjes kropen en met elkaar zorgden voor een leefbaarder Soester berg door man en paard daarover aan te spreken en bij geen gehoor, de politie te bellen. Ja die komt zeker, maar we moe ten wel een duidelijke reden hebben om hen te bellen. Alleen met onze aangifte komen zij een stuk verder. Zo kunnen we ook het inbrekersgilde te lijf door oplettend te zijn. Kentekens of signale menten noteren met plaats en tijd en geef dat door aan de sterke arm. Eigen lijk is het intriest dat deze regels nog in 1996 geschreven moeten worden. We hebben immers allemaal geleerd om ons te gedragen, maar hoe is het mogelijk dat sommigen juist de verkeerde kant op willen. Voor mij mogen ze dat best eens goed voelen en daarom dacht ik het toch maar eens te zeggen. irnv. B.D. Keppelink Onlangs werd tussen een paar kranten "de Gids '96" van de gemeente Soest huis-aan-huis verspreid. Zoals de burge meester in het voorwoord schreef, "een handig hulpmiddeltje". Van achter die bult bekijk je het boekje natuurlijk an ders: "Soesterberg natuurlijk". In het voorwoord lees je dat J. de Widt burge meester van Soest is en binnen Soester berg luid en duidelijk pleegt te zeggen "van Soest én Soesterberg". Soesterberg hoort bij de gemeente Soest, net zoals Soestdijk en Soestduinen, dan moet je niet gaan zeuren. Maar waarom staat Soesterberg dan apart genoemd op blz. 15 rechts onder aan? Om duidelijk aan te geven dat het wél bij Soest hoort soms? In de tele foonnummers is dat noodzakelijk want 035 is heel iets anders dan 0346. Het zou voor Soesterbergers misschien at tent zijn als voor de telefoonnummers van Soest ook 035 werd geschreven. Je moet immers ook zo veel onthouden en als je niet dagelijks met Soest belt, kan dat wel even zoeken worden. Maar dat accentueert weer het verschil, om er moe van te worden. Is Soesterberg dan zo belangrijk? Hele maal niet, maar wel voor bui tem Soester berg. Onlangs gehoord in de trein: Mijn zoon woont in Soest? Waar ligt dat? Vlak bij Soesterberg. O daar!" De Gemeentesecretarie van vroeger heeft daarna diverse namen gekregen en wordt nu op blz. 25 "Dependance Bur ger- en Samenlevingszaken" genoemd. Ik hoor het u al zeggen. Ik weet niet of de correspondent het leuk zal vinden, maar het klinkt wel goed als op blz. 37 en uiteraard "onder" de Soester Courant ook de Soesterbergse Courant werd ge noemd. Toch doet het je goed dat op blz 39. Soesterberg nog een eigen postkan toor heeft. Of is het toch een agentschap geworden, maar dan hoort het niet apart genoemd te worden. Of juist wel. Ach, laat maar. Maar wat een brutaliteit op blz. 41 om Sterrenberg te noemen. Foei, laat Zeist het niet horen. Zo bla derend door de gids '96 is het goed met een stift de Soesterbergse te arceren want anders zie je tussen de bomen het bos niet meer. De burgemeester heeft na blz. 97 gelijk, het is een leuk hulpmid deltje. Maar als ik het vergelijk met het boekje dat ik als nieuwe inwoner on langs van de Vereniging Soesterbergs Belang kreeg, dan zijn ze in Soest nog heel wat vergeten. Maar ja, het is ook "Soest natuurlijk". nievr. H.C. Pemiink Op 11 april heeft overleg plaatsge vonden tussen bewoners van de Gen. Spoorstraat en Gen. Winkel- manstraat en vertegenwoordigers van Woningstichting Soest. Daarin werd over de toekomst van de wo ningen gesproken en overeenstem ming bereikt. In 1989 werd besloten een haalbaar heidsonderzoek in te stellen ter voorbe reiding van onderhoudswerkzaamheden in 1993. Hieruit bleek dat de te maken kosten vrij hoog waren en uitvielen op ca 87 duizend gulden per woning. Tel daarbij op de verbeteringen aan bijvoor beeld keuken en douche, dan zou het zelfs 110 duizend gulden per woning bedragen. In reactie hierop koos het bestuur voor een studie van drie varianten: 1. instandhoudingsplan voor 5 jaar ge volgd door sloop; 2. hetzelfde plan maar nu voor 10 jaar gevolgd door sloop en 3. gefaseerd uitvoeren van groot onderhoudswerkzaamheden. De in 1990 opgerichte Bewonerscommissie Generaal Spoorstraat sprak zich duide lijk uit voor plan 3, terwijl het bestuur meer oren had naar plan 2 om financieel verlies te voorkomen. Onder die druk werd besloten om de huizen nog 10 jaar aan te houden met daarna sloop en nieuwbouw. Tevens werd besloten maxi maal 29 duizend gulden per woning te investeren; de huur met onmiddellijke ingang te bevriezen en einde exploitatie werd vastgesteld op het jaar 2003. De laatste 3 tot 5 jaar voor de datum van sloop zouden nieuwe bewoners een tij delijk huurcontract krijgen. De bewo nerscommissie tekende tegen diverse elementen van dit besluit bezwaar aan. Echter werd dit na goedkeuring van B&W en Gemeenteraad Soest toch doorgezet. Voorstel Begin 1996 was duidelijk dat naast eer dere protesten vanuit de Huurders vereniging Soesterberg, ook bewoners zelf problemen hadden met het besluit. Dit leidde tot een handtekeningenactie, persberichten en vervolgens het oprich ten van de Commissie Behoud complex Generaal Spoorstraat. In een reactie daarop stelde de Woningstichting Soest in een brief van 13 februari 1996 onder meer dat het zinvol kan zijn het in 1991 genomen besluit opnieuw te toetsen. De periode tussen de onderzoekingen in 1991 en de voorgenomen beëindiging van de exploitatie in 2003 is erg lang. Er zijn diverse veranderingen in de subsidieregelingen opgetreden, het huurbeleid en de uitgangspunten daar voor zijn veranderd en tenslotte is er nog steeds sprake van een grote druk op de woningmarkt in de regio Eemland. Gelet op het bovenstaande doet de Woningstichting het navolgende voor stel: 1. We zullen steeksproefgewijs een aan tal bouwkundige inspecties laten doen teneinde te kunnen constateren in hoe verre het bouwkundig verval van de woningen zich doorzet dan wel of er sprake is van een stabilisatie; 2. Wij zullen een lijst van te plegen onderhouds- en investerings investerin gen tegen de nieuwe inspecties opnieuw beoordelen. Dat kan betekenen dat er werkzaamheden vervallen, maar ook dat gelet op de recente regelgeving als het Bouwbesluit, maatregelen verplicht vanuit de overheid toegevoegd moeten worden. 3. Het tot nu toe gevoerde huurbeleid alsmede de ruimere keuzevrijheid ten aanzien van het interieur, zullen op nieuw besproken moeten worden en er dient duidelijkheid te komen over de mogelijkheden in deze van de Woning stichting (al dan niet overnemen van onderhoudsverplichtingen van door be woners gedane investeringen), 4. Op basis van het bovengenoemde zal opnieuw bezien worden wat de finan ciële gevolgen zijn, zowel voor de huur der in relatie naar het huurbeleid als voor de Woningstichting bezien vanuit de financiële continuïteit. 5. Het overleg met de bewoners zal over deze punten plaats vinden. Van belang daarbij is dat naar de Woningstichting helder moet zijn wie haar gesprekspart- ner is. Tot nu toe is dat de Huurders vereniging en gelet op de organisatori sche vormgeving van ons bewoners overleg in algemene zin, dient dat ook te blijven. De vertegenwoordiging naar personen is een zaak voor de buurtbe woners zelf. 6. Het onderzoek naar de kwaliteit en het overleg zullen in het voorjaar van 1997 plaatsvinden vanwege de organi satorische gevolgen voor Woning stichting Soest. Dat betekent dat gedu rende 1996 nog gewerkt wordt op basis van de nu voorliggende besluiten en uit gangspunten, Mede daardoor kan een koppeling gelegd worden naar de voor genomen schilderbeurt in 1998. 7. Indien bewoners en Woningstichting het eens worden over bovengenoemde punten, worden afspraken gemaakt over het benaderen van anderen over de mogelijke overeenstemming', aldus het luid en duidelijk geluid van Woning stichting Soest. Wordt vervolgd. De Kruisorganisatie Zuid-Oost Utrecht organiseert samen met de Diabetes Vereniging Nederland (DVN), de plaatselijke apothekers en huisartsen de cursus "Gezond le ven met diabetes". Diabetes mellitus is een stofwisselings stoornis die iedereen kan krijgen. In de praktijk betekent dit dat mensen met diabetes hun leven aan moeten passen aan deze ziekte. In een zes weken du rende cursus staan thema's centraal die te maken hebben met diabetes. Aan de orde komen o.a. medicijngebruik, con trole van het bloedsuikergehalte, voe ding, voetverzorging etc. De cursus start op dinsdagavond 14 mei a.s. in het wijk- gebouw aan de Bergweg 1 te Zeist. Veel ziektekostenverzekeraars, waaronder Anova, vergoeden (een deel van) de cursuskosten. Voor aanmelding en infor matie kan men terecht bij de afdeling Gezondheid Service, tel. 06-82 123 82 van 09.00 tot 12.30 uur (normaal tele foon tarief). "Hoe kom ik eraan? Hoe moet ik nu verder? Kan ik nog wel op vakantie en wat mag ik eten?" Een greep uit de vra gen die bij mensen opkomen wanneer ze horen dat ze diabetes hebben. De cursus biedt de mogelijkheid om meer over diabetes te leren en er op een ge zonde manier mee om te gaan. Na drie maanden is er een vervolgbijeenkomst om te bespreken hoe de bloedsuiker- waarden zijn en hoe het de deelnemers na de cursus is vergaan. Op woensdagmorgen 1 mei (om 10.00 uur) maakt de Soester Kring een wan deling over de Eng onder leiding van mevr. Maja Voüte, IVN-gids te Soest. Ditmaal een wandeling door het hart van Soest, over het landschap van de Utrechtse heuvelrug op de grens met het Eemdal. De Eng heeft altijd een belangrijke rol gespeeld in Soest en heeft in sterke mate de vorm, waarin het dorp zich ont wikkelde, bepaald. Dit keer ligt dan ook het accent van deze wandeling op de cultuur-historische waarde van het Soes ter landschap. In de middeleeuwen had Soest als belangrijkste bestaansbronnen: landbouw op de Hoge Eng, turfwinning in het Soesterveen en schapen houden op de uitgestrekte heidevelden. Al wan delend over wat nu nog van deze Eng over is, zijn nog oude sporen te ontdek ken en oude wegenpatronen te herken nen. Als spoor uit het verre verleden is nog een grafheuvel te zien. Nog steeds neemt de Eng een unieke plaats in. Nu kunnen we er nog kennis van nemen. De wandeling start bij "De Schoof", Molenstraat 142; koffie vooraf om 9.30 uur, vertrek 10.00 uur, einde wandeling uiterlijk 11.30 uur. Bijdrage in de kos ten f 3,50 (incl. koffie of thee). Het zomerprogramma van de Soester Kring bevat o.a. drie "uitjes", elke zomermaand één. Reserveren is nood zakelijk. Het programma is gratis af te halen bij de bijeenkomsten of aan te vragen via tel. 6017001. Josephine Bakhita was een gewone getrouwde vrouw in Tanzania. In 1977 kreeg haar enige zoon Eric plotseling hersenvliesontsteking. De koorts liep heel hoog op en na een paar dagen was Eric voor de rest van zijn leven verlamd en zwakzin nig. Josephines wereld stortte in. Kinderen zijn je trots in Afrika en wie zou er voor haar zorgen als ze oud was? Al gauw werd ze geconfronteerd met de vooroordelen over gehandicapten. Haar man gaf haar de schuld van dit ongeluk, zij had immers het kind gedragen. De buren begonnen haar te mijden en Eric werd enorm gepest. Ze scheiddu van haar man en verhuisde naar Morogoro. In de arme wijk waar ze terecht kwam ontdekte ze al snel, dat Eric niet de enige was. Alleen al direct bij haar in de buurt woonden 15 gehandicapte kinde ren. Geen van hen ging naar school. Ze werden thuis opgesloten, omdat ze een schande waren voor de familie. Josephine ging op huisbezoek om de moeders te praten. Ze liet de kinderen 's morgens bij haar thuis spelen. Uit deze opvang ontstond het Amani Retarded Children Centre. De kinderen worden overdag in het Centre opgevangen. Ze krijgen een maaltijd en leren daarbij meteen goede eetmanieren. Er wordt ze een goede toi- let-hygiëne bijgebracht en ze krijgen les in eenvoudig lezen, rekenen en tekenen. Er worden spelletjes met ze gedaan en gesport. Voor de oudere kinderen was een ruimte nodig om ze apart van de kleintjes beroepstrainingen te kunnen geven. Ze leren b.v. kleermaken, bordu ren en pottenbakken. Daarnaast kwam er een kippenfokkerij, deels voor de voedselvoorziening en deels voor het verwerven van inkomsten. Een heel belangrijke taak van het Centre is het mobiliseren van de ouders van geestelijk gehandicapte kinderen om hun kind te accepteren als een men selijk wezen met dezelfde rechten als anderen. Maar ook hulp en advies aan in de steek gelaten moeders van deze kinderen is heel belangrijk. Tenslotte probeert men ook de overheid zich meer te laten inzetten voor de problemen van deze kinderen. Gebouw Met hulp van Mensen in Nood, Emmaus en het Kinderpostzegelfonds heeft het Centre een gebouw met daarin een aantal klaslokalen en een kantoor tje kunnen neerzetten. Josephine Bakhita heeft de Derde Wereldgroep Soest gevraagd haar te helpen bij het afbouwen van de keuken en de eetzaal, het omheinen van het terrein om dief stal te voorkomen en het aanschaffen van een waterinstallatie om de droge tijd door te komen. In totaal een bedrag van ongeveer f 7000,-. Een deel van dit bedrag heeft de DWG al ontvangen van een Soester echtpaar, Moeders met hun gehandicapte kinde ren in Morogoro (Tanzania). dat onlangs zijn 40-jarig huwelijksfeest vierde. Hun cadeau werd een mooi ca deau voor Josephine. Er is echter nog meer geld nodig. Wilt U iets doen voor de geestelijk gehandicapte kinderen van Morogoro, maak dan Uw bijdrage over op postgiro 5634327 of Rabobank 37.99.29.813. Zaalvoetbal 20.00 uur DVS/De Kuil-Palm Adelaa, (Beukendal) ZATERDAG 27 APRIL Korfbal 15.30 uur Woudenberg-De Eemvoge. (Woudenberg) Voetbal 14.30 uur VVZ'49-Musketiei (Eemweg) 14.00 uur SEC-Garuda Maluku (Bol straat-West) Volleybal 16.00 uur Van Velsen/Odijk-Stamfi SoVoCo (H) (Odijk) 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Zaansta|l (De Bunt) Tennis 10.00 uur Brederode-LTC Soestdijk j 10.00 uur Victoria 2-Soest-Zuid Voetbal 14.00 uur SEC-VVZA (Bosstraal West) 1 14.00 uur Blauw Wit-Soest (Amste:,-/ dam) Waterpolo 18.30 uur De Duinkikkers (D)-AZP£ 1 (Aqua Indoor) t hij dat jaren had ged In Aqua Indoor speelt DVS/Daternationaal Toegan Kuil vanavond om acht uur een bq>mbool (ITS) was ds langrijke wedstrijd tegen Palm Adeet eerste openbare laars. Als de Soesters winnen, mavesterberg verleend. ken ze een goede kans te promoveet werd gadegeslagen i ren. Madjoe moet dan ook nog worrook-Kuyvenhoven, van den rechtgestreken. ke afdeling Gehanc uderenbeleid, mevr. I In Jos Geerhngs hadden de zaalrink_Dercksen> )id van dt voetballers maandagavond een taaie teehandicapten in de gec genstander. Na 25 minuten was het noj,r p Groenestein, eve maar 1-1. DVS/De Kuil kwam zelfs oi,,' a'.K. de Wilde,'vooi een achterstand, maar bleef met twetiyigsgjoep^ mw. Van den doelpunten in de race om promotie, wilde bewogen zich Michel Vlaswinkel scoorde alle trefferTylidenwagentje en ste DVS/De Kuil heeft twee punten vooiït Dorpshuis inderdaad sprong op Palm Adelaars, maar de gasen5en voldeed. Ze we ten van vanavond hebben nog één week^eten door mw. Jean-N strijd meer. De Soesters moeten dutreil) voorzitter van Dorp winnen om als tweede te eindigen. lig voordeur van het Doi geval van een gelijkspel worden ze af )or met enige kracht doo hankelijk van Palm Adelaars en bij verrjnk worden geopend, v lies zijn de groei-mogelijkheden van d:k bieek hoe handig gi ploeg van Gert Aalderink vrijwel nihil,paalde opstakels kunni DVS/De Kuil sluit de competitie af 01 ZONDAG 28 APRIL indig en snel werden iddag 17 april de mo< bekende ITS-bordj juder Pieter ten Hovc in het Dorpshuis gesc woensdag 1 mei met een uitwedstrijc tegen Madjoe. SEC Tegen Husky is SEC er niet in geslaagd WIJNHANDEL als eerste punten af te snoepen van dé DaK Rpftl kampioen. De uitwedstrijd werd met 10- 2 verloren. De uitslag was volgens coacbM Wil van der heijden geflatteerd, omdat OLIFANT de scheidsrechter de Soesters regelma- JONGE JENEVER tig benadeelde. Toen Danny van der dadahf Heijden onterecht werd weggestuurd, AKAL/C scoorde Husky tweemaal. Tijdens een]VIEUX verbanning van Fred Bos werd er we derom gescoord. Bos benutte een straf schop toen de doelman van Husky een overtreding had begaan en voor twee minuten naar de kant moest. Het eerste doelpunt van SEC kwam op naam van Koen Stanton. Daarvoor had SEC met 14-2 OSO op gerold. De tegenstanders hadden geen wisselspelers, maar beperkten de schade in de eerste helft tot 0-4. Johan Blankenberg en Bos waren de top schutters met ieder vijf doelpunten. WHISKY Club Inter BLACK LABEL COCKBURN'S POR rood/wit/tawny GEN. WINKELMANS SOESTERBEF TELEFOON 0346 - Het Oecumenisch Jongerenkoor Soest isl toe aan de aanschaf van een nieuwe piano. De leden zetten zich daarvoor actief in. Tijdens de Oranje-vrijmarkt op Koninginnedag bemant het koor eenj stand waar de leden aangetroffen kun nen worden. Ze verkopen daar zelf gebakken cakes en goede tweedehands! artikelen. I Wie belangstelling heeft kan zich daar ook opgeven als lid van het jongeren koor. De repetities vinden elke woens dagavond van 19.30 tot 21.00 uur plaats in de Open Hof. Informatie: EstherJ Broekhuizen, tel. 6023342. De afdeling Soest van het Katholiek^ Vrouwengilde organiseert vanavond (24n'de RK Pastorie en in h april) een thema-avond over SchiphoUontinenten hing het ove: Mevrouw Weehuizen-Meilis komt daar-lat op 13 april j.1. in de over vertellen in gebouw Vogelzang,iar was overleden: Wie Parallelweg 7B, aanvang 20.00 uur.fdema, weduwe van Ma Entree voor niet-leden f 5,-. Op dinsdag,^ werd geboren op4lr 21 mcei êaat het KVG-Soest per treuuri'ese G6r0enterpi waa, naar Schiphol om alles zelf te gaan zien. 924 trouwde en ^ch als nliet Groningse Belling 'erhuisden ze naar een t Innop fipfeorc ïrabantse Rips, waar ze o uiige liei^er^ )rachtig boerenbedrijf op c„„ vas Julius Ypma, de ni Een negen-jainge jongen uit Soest,orpspastor van Soesterl maandagmiddag naar MC Molendag a d] bewezen vel gebracht. Hij had kneuzingen opgelopen Taar de laatste eer J} eEn aanrijding op de Burgemeester,^ paTOChiekerkhof van rothestraat. Hij zat achterop de h^raven. Velen zullen zie bij een tien-jarige jongen die tegen defgn hoe dj ontroerd z voorruit van een auto smakte, maar «ieriimeringssteen van J met schaafwonden aan schouders enJet RK kerkhof werd 0 knieen van afkwam. geloven, weten dat moe Uit het polmerapport werd met dmde-^ d zijn lijk hoe de botsing, maandag om onge veer kwart voor vier, is ontstaan. Ver-*i^—i moedelijk staken de jongens ter hoogte-—- van Braamhage de rijbaan over, waarna Meer berichten (D een 29-jarige automobilist het tweetal Soesterberg op pa niet meer kon ontwijken.

Soester Courant | 1996 | | pagina 14