"Ze zijn te vroeg met de operatie" En toen werd het muisstil in De Bunt Soest heeft kans nog in eigen hand Volleybalsters: dubbeltje op z'n kant 8.98 E STRAND- 1AAKDAG 18.95 COURANT ZJJN WU w tot n.)o m Loodgieterswerk VOETBAL zondag WOENSDAG 24 APRIL 1996 SOESTER COURANT PAGINA 17 H. Luykx van de Mixed Hockey Vereniging Soest: BEK 3E Accommodaties Spannende ontknoping in de tweede klasse VOLLEYBAL iertartaar Doek valt in derde divisie voor herenteam van Stam/SoVoCo Buddy Doornbos volgt Servaas Klute op fJENEVER VOLLEYBAL Derde damesteam bezorgt SoVoCo toch finaleplaats iGEN KAAS n de Vis Kwis l vrijkaartje J'] •J-l*nmHfll"laMli' 1 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) - 1 30 14 cte tijden en plaatsen kunt u be!- hoon, telefoon: 020-6463140. ■oorbeeld) efrankeerde briefkaart voorzien en adres) naar: Strandweg 13, 2586 JK Den Haag (dagelijks geopend), vel in vóór 30 april a.s.l sns In Scheveningen minig moeten zijn op onze Noord chting Nederland Schoon, de nicatie FEEEN en de Stichting nenwerking met het Sea Life VV's ook dit jaar weer de Lande- aniseerd. U bent van harte uitgenodigd ven te steken en het Noordzee- 's aangespoeld scheepsafval. om i Bezuinigingen. Ook de Soester clubs ontkomen er niet meer aan. Er vloeien minder harde guldens van Den Haag naar het Raad huisplein, dus moet iedereen in leveren. Geld kan ook worden bespaard door doelmatiger te werk te gaan. Clustering van een aantal veldsportaccommodaties is daar een actueel voorbeeld van en moet ertoe leiden dat de ge meente vanaf 1999 per jaar 200.000 gulden minder hoeft uit te geven. In twee maanden tijd kwamen vertegenwoordigers van voetbal, hockey, honk- en softbal, jeu de boule en boogschieten veertien keer bij elkaar om het college een voorzet te geven. Tot een eenslui dend standpunt leidde dat nog niet. De Soester Courant laat elke week iemand aan het woord die namens zijn vereniging de dis cussies in de werkgroep taakstel ling clustering meemaakte. H. Luykx van de Mixed Hockey Club Soest sluit de serie af. De clustering van de sportvelden zou moeten worden uitgesteld, want dit betekent minder kapitaal vernietiging en biedt de mogelijk heid om binnen de voetbalsport al les op een rijtje te zetten. Vindt H. Luykx van de Mixed Hockey Vere niging Soest. "Je moet je realiseren dat onze verhui zing een geweldige kapitaalvernietiging is. Men gooit twee miljoen gulden weg. Nu niet verhuizen, betekent minder kapitaalvernietiging en straks zeer waar schijnlijk een hogere grondopbrengst. Bovendien kun je de demografische ontwikkelingen beter volgen en intussen de problemen binnen het voetbal oplos sen. Ik heb daar geen verstand van, maar kennelijk heeft dit tijd nodig. Ik denk dat ze te vroeg zijn met deze ope ratie. Binnen sommige politieke partijen bestaat nog het idee om de clustering uit te stellen en eerst orde op zaken te stel len." Binding De hockeyer, zelf nog actief in de vete ranen L (50-plus), heeft moeite met de houding van de voetbalclubs in de werk groep taakstelling clustering, door hem afgekort als WTC. Hij heeft gemerkt dat de voetbalverenigingen nogal van zich afbijten. "Dit kan, omdat ze een binding met een politieke partij hebben. Ze ont kennen dit wel, maar het tegendeel is niet bewezen. Als er werd gezegd, dat ze moesten verhuizen, zeiden ze: nee. Dan zeg ik: hoezo nee? Bij ons was het een dictaat. Zij kunnen ze zich dat kennelijk permitteren, doordat ze hun partij kun nen mobiliseren. Het resultaat van de besprekingen in de WTC vind ik jam mer, maar ook voorspelbaar. Er was dus absoluut niet meer uit te halen. Alles lag al vast. Maar je moet wel meedoen. Ze mogen je achteraf niet verwijten, dat je niet constructief hebt meegepraat. De discussie werd echter gefrustreerd door de binding tussen clubs en partijen." Als vertegenwoordiger van MHC Soest deed hij niet moeilijk. Omdat één van de opdrachten aan de werkgroep nu eenmaal was, dat het sportpark Koningsweg moet worden vrijgespeeld, ging Luykx namens zijn vereniging ak koord met alle vijf modellen die de werkgroep in het rapport verwerkte. "Onze voorkeur gaat uit naar het Eer ste Heeserlaantje (Bosstraat-West-red.). We kunnen prima samenwerken met De Knickerbockers en die samenwerking kunnen we daar verder uitbreiden. Je kunt er allerlei voordelen bij bedenken. Maar we willen de andere modellen niet bij voorbaat blokkeren, iets wat de voet balclubs wel hebben gedaan. Mijn idee is: bespreek alles openlijk en los het op." De ambtelijke notitie die volgde op het rapport van de WTC is volgens Luykx zakelijk en getuigt van realiteitszin. Toch is de gemeente in zijn ogen volledig voorbijgegaan aan het overleg van de werkgroep, waarin notabene al twee ambtenaren zaten. "Die hadden veel meer de taak van coaching moeten uitvoeren, maar dat hebben ze niet gedaan. Bepaalde pun ten van de werkgroep zijn onderuit ge haald. Eigenlijk is de belangrijkste uit komst van het overleg binnen de werk groep geweest, dat is uitgegaan van ob jectieve normen bij de vaststelling van de veldencapaciteit. Met de normen en de uitkomst daarvan hebben de verte genwoordigers van de gemeente in de werkgroep ingestemd. Toen hebben ze zich omgedraaid en heeft iemand in het gemeentehuis anders besloten." Daar mee doelt Luykx op het feit dat het col lege een eigen model heeft toegevoegd. Volgens dit scenario wordt MHC Soest ondergebracht bij SEC en moeten de hockeyers een veld delen met de voetbalvereniging. "SEC heeft zich in de werkgroep al fel verzet tegen deze optie. Ik kan me daar wel iets bij voorstellen. Bovendien heeft de gemeente gezegd dat het streven naar clustering niet betekent een integratie van verenigingen. Ook wat dat betreft is de gemeente dus met model 3A op de verkeerde weg." Een grasveld dat nu wordt benut voor het inlopen, maar dat in de nabije toe komst wel eens nodig zou kunnen zijn voor het spelen van wedstrijden. Vijf honderd hockeyers telt de club, maar de landelijke groei van twee procent is ook aan de Koningsweg waarneembaar. Vooral de jeugdafdeling wordt breder. Zonder grasveld komt MHC Soest in de problemen, zegt Luykx. "Als we alleen twee kunstgrasvelden hebben, duurt een competitei-zaterdag achtenhalf uur. En krijgen we er straks twee elftallen bij, dan zitten we op meer dan tien ,uur. Met twee velden heb je geen uitwijkmogelijkheid." Luykx vindt dit onaanvaardbaar en het bestuur van de hockeyclub heeft het college daarvan schriftelijk op de hoogte gesteld. Sociale kant "Je moet je realiseren dat bij MHC Soest op zaterdag driehonderd junioren sport bedrijven. Daar zijn tenminste vijftig vrijwilligers mee bezig. Dat moet je dan als gemeente wel mogelijk maken. Als de gemeente de stemming verpest door het onderhoud van de velden niet goed uit te voeren, ons verplicht te verhuizen en een grasveld weg te halen, dan demotiveer je de mensen. Ik vind dat de gemeente een beetje solt met de sociale kant van de sport. Ze moet respect heb- H. Luykx van MHC Soest: "Je moet je realiseren dat onze verhuizing een geweldige kapitaalvernietiging is. Men gooit twee miljoen gulden weg. Nu niet verhuizen, betekent minder kapitaalvernie-tiging en straks zeer waarschijnlijk een hogere grondopbrengst. Foto: Goos van der Wilt. ben voor de vrijwilligers die driehonderd jeugdigen bezighouden. Anders frus treer je het jeugdbeleid. Ik weet wel dat de bomen niet tot de hemel groeien, maar de gemeente muu de clubs niet achterbaks behandelen. Dat het minder kan, dat is duidelijk. Dat het soberder kan, dat is duidelijk. Dat het zuiniger moet, dat is duidelijk. Maar dan wel netjes en eerlijk." Kortzichtig Los van de consequentie dat MHC Soest het grasveld zou moeten inleve ren, meent Luyks dat model 3A van het college kortzichtig is. Volgens het plan kruipt MHC Soest bij SEC, komen De Knickerbockers bij S.O. Soest en ver huist De Gemshoorn naar de Henriëtte Blaekweg. "Als het plan Dekker (FC Zaterdag en FC Zondag) toch doorgaat, zou je weer een clustering moeten uit voeren. Het is allemaal een beetje half, wat ze aan het doen zijn. Je vult de ga ten in, die je bij S.O. Soest en SEC hebt gemaakt, maar daarnfee realiseer je geen oplossing voor de lange termijn. En zo hobbelt MHC door Soest heen. Van de Birkstraat naar de Schrikslaan, van de Schrikslaan naar de Koningsweg, van de Koningsweg naar het Eerste Heeserlaantje en over enkele jaren mis schien wel weer ergens anders heen." Als Luykx het voor het zeggen zou heb ben, werd de clustering van de veld sportaccommodaties op de wat langere baan geschoven. Om financiële en prak tische redenen. De toplagen van de twee kunstgrasvelden aan de Koningsweg hoeven dan wat hem betreft niet te wor den vervangen. Een grote onderhouds beurt, waardoor de vervuiling in de bo venlagen wordt verwijderd, is volgens hem voldoende om op de huidige locatie een aantal jaren verder te kun nen. Er zijn twee offertes bij de ge meente binnengekomen, één van 40.000 en één van 60.000 gulden, maar actie is er nog steeds niet ondernomen. De toplagen zijn volgens Luykx door gebrekkig onderhoud van de gemeente dichtgeslibt, waardoor dit seizoen al tot tweemaal toe een volledig programma moest worden afgelast. Misschien is het wel goed dat de hockeyers moeten ver huizen. londerdagavond 25/4 10 -20.00 uur: andag 29 en dinsdag 30 april. i Inlevering van deze waardebon: andag 29 en dinsdag 30 april. i Inleuering van deze waardebon: Elet doek is gevallen voor het heren team van Stam/SoVoCo. Ondanks dat de volleyballers een punt over helden aan het duel met kampioen ?rotos weten ze nu zeker dat ze het andelijke niveau na één jaar de rug moeten toekeren. Vios 2, de num mer negen, is niet meer in te halen. ïet was dan ook even muisstil in De Bunt. Letterlijk en figuurlijk, want drie lagen voor het duel ontstond een breuk ssen de spelers en trainer/coach Bram uijs. De volleybalgroep was ontevre- en over de coaching van de ''oudenberger, plaatste vraagtekens bij ;ommige wissels en daarom gaf aan- ■oerder Ron Goethals aan dat het team Ie coaching de laatste twee wedstrijden :lf wilde regelen. Muijs, die al daarvoor ingelicht door bestuurslid Jaques lardenberg, hield vervolgens de eer aan chzelf. Teleurgesteld De trainer/coach wil niet natrappen, naar is diep teleurgesteld in de aanpak [van Stam/SoVoCo. "Je mag het niet [eens zijn met de coaching, maar dat is bezijden de waarheid. Het grote pro bleem bij SoVoCo is dat we vaak geen wissels hadden. Ik heb één keer een trai ning met acht mensen kunnen doen, naar heel vaak hebben we met vijf, zes nensen getraind en daar kun je geen goed niveau mee halen. Dat we af en |toe toch goed speelden, is dan te dan- Iken aan de kwaliteiten van enkele spe llers, maar die kunnen dat niet een sei- lzoen lang vasthouden. Toen we geen Iwisselspelers meer hadden, heb ik tot tweemaal toe aan de bel getrokken bij de technische commissie om Marcel Swart uit het tweede erbij te krijgen, I maar dat kon niet. Ik mezelf kritisch I bekeken en afgevraagd of ik goed bezig I was, maar de spelers moeten zich ook Bram Muijs (links) en Coen Werkhoven in gelukkigere tijden. De trainer /coach werd twee wedstrijden voor het einde van de competitie min of meer af gedankt door de spelersgroep. Foto: Goos van der Wilt een spiegel voorhouden. Ik loop lang genoeg mee en weet donders goed wat coaching en training inhoudt. Als ze dan klagen dat ik tegen SSS 2 Ad van Brummelen liet spelen in plaats van Coen Werkhoven, is mijn verweer dat ik in die wedstrijd alleen Oscar van Leeu wen en Jan Visser heb zien volleybal len," aldus Muijs die voor het eerst in zijn trainers-loopbaan te horen kreeg dat hij voortijdig zijn biezen moest pak ken. Er is overigens de laatste jaren geen trainer bij de heren van Stam/SoVoCo geweest, die het zo lang (bijna twee sei zoenen) heeft volgehouden als hij. Waarde Muijs zei twee jaar geleden dat hij zijn spelers altijd in hun waarde laat, maar andersom hetzelfde verwacht. Dit is niet gebeurd. "Mijn naam is te grabbel ge gooid. Men mag best kritiek op mijn aanpak hebben, maar je moet de schuld wel zoeken waar die ligt." Volgens de spelersgroep moest er in de beslissende fase van de competitie iets gebeuren. Buitenaanvaller Werkhoven deelt de kritiek aan het adres van Muijs, dat de trainer soms spelers wisselde die volgens teamgenoten goed in de wed strijd zaten. Voor het in sportkringen bekende 'schrikeffect' was het al te laat, beseft ook Werkhoven. Toen ik het hoorde, was mijn eerste reactie: dat had je dan vijf, zes wedstrijden geleden moe ten doen. In de groep zeggen we wel dat de coaching ons een x-aantal punten scheelt, maar je kan hem niet verwijten dat hij zijn best niet deed. Hij stelde zich coulant op en is een hele lieve, aardige, leuke man." Kenmerkend Hoe dan ook, Ali Moghadassian en Herman van Rouwendaal zaten zater dag op de bank. Muijs niet. De wed strijd tegen Protos was er één van uiter sten, dus zeer wisselvallig én kenmer kend voor het seizoen van de volleyballers. De Utrechtse kampioen maakte aanvankelijk een ongeïnteres seerde indruk en het wilskrachtige Stam/SoVoCo kwam meteen met 7-0 voor. Het was voldoende om de eerste set te pakken (15-4) en even later hing een verrassing in de lucht. Stam/SoVoCo nam ook in de tweede set een optie op de zege (8-3), maar toen stapte de Soester club in drijfzand. Protos liep over de hoofden van de gast heren naar de overkant en de fouten stapelden zich aan Soester zijde op. De passing bereikte een dieptepunt, misver standen waren schering en inslag en aan het net had Stam/SoVoCo niets meer te vertellen. Ingegrepen werd er niet en voordat iedereen het besefte, had Protos de rollen omgedraaid (9-15 en 3-15). Voor Moghadassian en Van Rouwend aal was dat het sein om alsnog Ron Goethals en Ad van Brummelen jr. op te roepen voor de basis-opstelling voor de vierde set. Het herstel tekende zich spoedig af. Vooral de passing was beter verzorgd en dus kwam Stam/SoVoCo ook weer aan volleybal toe en werd voorkomen dat Protos direct en simpel kon scoren. Via 8-2, 13-6 en 15-7 for ceerden de Soesters een vijfde set. Daarin ging het tot 7-7 gelijk op, maar ontstond er discussie toen de scheids rechter op 7-8 in het nadeel van Stam/ SoVoCo floot: 7-9. Dit herhaalde zich even later nog een keer en Protos won met 11-15, waardoor Stam/SoVoCo genoegen moest nemen met één wedstrijdpunt. Een aardig resultaat te gen een ploeg die in de twintig wedstrij den daarvoor slechts vijf van de zestig beschikbare punten verspeelde, maar onvoldoende. Gevolgen Een en ander heeft mogelijk gevolgen voor de functie van trainer/coach. Ad van Brummelen jr. zou volgend seizoen de leiding in handen nemen als de herenploeg zich zou handhaven, het geen dus niet is gerealiseerd. Daarnaast is het de vraag of alle spelers willen blij ven, nu Stam/SoVoCo terugkeert naar de promotieklasse. De telefoonlijn van sportzaal De Bunt zal zaterdagmiddag wel regel matig bezet zijn. Het liefst nog zou den ze bij Stam/SoVoCo een 'hot line' met Castricum en Veendam tot hun beschikking willen hebben. Om op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen in de plaatselijke sporthallen. Die kunnen namelijk mede-bepalend zijn voor het lot van de Soester volleybalsters. Ze spelen zelf om vijf uur 's middags tegen Zaanstad. Op het zelfde tijdstip beginnen Bosta/The Smash en Martinus 2 aan hun wedstrijd en reeds om vier uur is de eerste opslag van het duel tussen MLS/Flash en Lycurgus gepland. Met Stam/SoVoCo (19 punten), Bosta/ The Smash (20) en MLS/Flash (21) zijn drie ploegen genoemd, waarvan er één rechtstreeks degradeert en één een herkansing krijgt om zich te handhaven. Stam/SoVoCo staat er op papier het slechtste voor, ook al omdat het Zaanstad op bezoek krijgt. Zaanstad staat al zo'n beetje 21 wedstrijden aan kop van de eerste divisie A. De Noordhollanders zullen Stam/ SoVoCo geen vriendendienst bewijzen, omdat het kampioenschap nog niet bin nen is. De achterstand van Lycurgus (te genstander van Bosta/The Smash) be draagt slechts twee punten en is dus overbrugbaar. In De Bunt, maar ook in Castricum en Veendam kan één schamel wedstrijd puntje voor de thuisclub grote gevolgen hebben in de dans tegen degradatie. De drie clubs in zorgen verloren zaterdag alle hun uitwedstrijd, waardoor de stand onderin ongewijzigd bleef. Stam/SoVoCo, thuis nog te sterk voor het satellietteam van eredivisionist Gala/OS, kwam in Sneek niet tot set winst. Het werd 15-12, 15-11 en 15-5 voor de Friezinnen die zich daarmee definitief in veilige haven loodsten. Als de rangorde in de onderste helft niet veranderd, degradeert Stam/SoVoCo direct. Voordat het zover is, zal er waarschijn lijk een niet gering aantal kwartjes in de munttelefoon zijn geworpen. Voor de volleybalsters van de Soester club wordt het een dubbeltje op z'n kant. Nieuwe trainer Buddy Doornbos wordt de nieuwe trai ner van de dames. Hij is op dit moment nog werkzaam bij Kuipers/Zwolle en trainde verder bij onder meer Orion, Olympus, Ovra, Utrecht, Leonborg en Flash. De Zwollenaar, die een eigen markering-adviesbureau heeft, verhuist binnenkort naar Amsterdam en noemt Stam/SoVoCo een leuke vereniging. Over De Bunt zegt hij: "Een leuke speelzaal met een goede ambiance." Doorslaggevend waren echter de rand voorwaarden en technische mogelijkhe den bij de club. "We kunnen veel uren maken om succes te boeken en succes staat bij mij hoog in het vaandel ge schreven." Doornbos hoopt dat de groep voor het merendeel in takt blijft. Petra Hendrikse is volgens voorzitter Leo Verver de enige die heeft aangege ven dat ze stopt. Dit heeft te maken met haar knieblessure. Mocht Stam/ SoVoCo naar de tweede divisie degra deren, dan is het niet uitgesloten dat meer speelsters vertrekken. De alge mene verwachting dat Monica van der Wal in het spoor van trainer Servaas Klute zou weggaan, is tot dusver geba seerd op speculaties. De club is op zoek naar versterking, c.q. uitbreiding van de damesselectie. Na de laatste officiële wedstrijd krijgen de volleybalsters twee weken vrijaf. Daarna pakt Doornbos de draad op en zal een aantal speelsters op uitnodiging komen meetrainen. "Ik hoop natuurlijk dat ze het redden, maar als ze het niet halen, is het een uitdaging om binnen een jaar terug te keren naar de eerste divisie," aldus Doornbos. Een vriendendienst kan hij Stam/SoVoCo niet meer leveren, want Kuipers/Zwolle heeft al tegen de Soesters gespeeld. "In Zwolle stonden ze twee keer met 8-12 voor, maar ver loren ze toch de sets. Dan zie je dat er spanning ligt op de groep en dat is jam mer." "We hebben een kans en zullen het in de komende twee wedstrijden moeten doen." De woorden van Dick Schinkel geven aan dat Soest niet is 'uitgekakt' en het voortbe staan in de tweede klasse nog in ei gen hand heeft. De conclusie trok hij na de remise tegen Nijenrodes Alsof de competitieleider het allemaal heeft geweten, zo lijkt het bij het aan schouwen van het resterende pro gramma. De nummers tien, elf en twaalf nemen medio mei gedwongen afscheid van de tweede klasse. Soest deelt de negende en tiende plaats met Blauw Wit en heeft een punt achterstand op Her cules. De blauwwitten gaan zondag op bezoek bij Blauw Wit en ontvangen een week later Hercules. Het wordt d'r op of d'r onder voor de club die na drie seizoe nen Schinkel uitzwaait. Voor de zeker heid moet alles over anderhalve week zijn geregeld, want in de laatste ronde staat kampioen ZPC tegenover Soest. Deze uitwedstrijd is overigens op ver zoek van de 75-jarige Amsterdamse club vooruitgeschoven van zondag 12 naar donderdag 9 mei. Het 70-jarige Soest werd wat dat betreft geconfron teerd met een voldongen feit. Gemengd 1 Een punt tegen de nummer twee. Een in de nood verkerend elftal lijkt daaruit optimisme te moeten putten. Bij Soest waren de gevoelens echter gemengd. Er had meer in gezeten, maar teveel spelers bleven onder hun normale niveau ste ken. "De wil was er wel, maar ik denk dat het vandaag niet kon. We hebben dit seizoen al teveel tegenslagen gehad en de velden worden onbespeelbaar. De bal stuitert steeds op en het duurt te lang, voordat je die onder controle hebt," aldus Schinkel. In het eerste kwartier pakten zich sym bolische wolken samen boven het zon overgoten complex van Soest. Nijen rodes, dat zich al had neergelegd bij het missen van het kampioenschap en zich concentreert op de na-competitie, startte feller en doortastender. Het was te danken aan Wessel Sennef, sinds kort de vaste sluitpost, dat Soest de schade beperkt hield, maar in de twaalfde mi nuut deed het gastvrije Soest de deur zo wijd open, dat ook Sennef die niet meer tijdig kon sluiten toen Michael Goossens van een meter of achttien inschoot. Het doelpunt werkte als een wekker voor Soest. Paul Hilhorst en Maurice d'Aquino stonden als eersten op en in de negentiende minuut was het alweer gelijk. Martijn Stalenhoef (met Sennef de beste Soester) en Peter Wolfsen bouwden op, Ferenc Kleinegris bracht de bal hoog voor en doelman Piet Per soon, notabene de langste man in het Fraai kopduel tussen Michiel van der Hoeven en een Breukelense verdediger. Fóto: Goos van der Wilt. dreven veel meters hoefde te maken. Het was logisch dat Schinkel een verde diger (Houkes) opofferde voor een middenvelder (Aijan van den Breemér) en Michel Vlaswinkel in het veld bracht (voor Maurice d'Aquino) in de hoop dat hij de beslissende actie zou kunnen ma ken. Vlak voor tijd had het 'goud haantje' zich wederom 'onsterfelijk' kun nen maken, maar uit de draai schoot hij rakelings naast. Op een snel genomen vrije trap na van Van der Hoeven kon Soest niet de indruk wekken dat het in staat was drie punten te pakken. De ver vanging voor de 'onzichtbare' Jeroen van Veenendaal door Victor Klaren maakte ook niets uit. "Je ziet toch weer dat een ploeg met tien spelers een stapje extra doet. Met elf man doe je dat niet. Op grond van de kansen hebben we ook niet verdiend om te winnen," stelde Schinkel vast. Maar: Soest heeft nog wel steeds een kans. -#c- mdag 29 en dinsdag 30 april. Inlevering van deze waardebon: In een zinderende wedstrijd nam Stam/SoVoCo 3 vrijdagavond revan che op SDS 1 uit Voorthuizen, tij dens de halve finale van de beker voor dames. In de competitie trok SDS tweemaal aan het langste eind, ditmaal had Stam/SoVoCo reden tot juichen. Met name door het nauwelijks te stoppen aanvalskanon Hilda van Breukelen, de routine en het inzicht van Ineke Remkes en de uitstekende pass van Irma van de Velde werd het bekerduel een onvervalste kraker. Na 15-4 winst in de eerste set gaven de dames uit Soest blijk van een enorme teamgeest en vechtlust door van een 13-2-achterstand terug te komen tot 13-13. Hoewel deze set net werd verloren, laaide de strijdlust nog hoger op en dit resulteerde in een overtuigende overwinning in de beslissende fase van de wedstrijd; de vijfde set werd met 15-8 gewonnen. Stam/SoVoCo heeft zich hiermee geplaatst voor de districtsfinale, die op 18 mei (om 16.00 uur) gespeeld zal worden in Hierden. Tegenstander daarin is SSS of NVC. Deze teams speelden gisteravond te gen elkaar. Reorganiseren Tegen tien man drong Soest aan, maar een voorsprong leverde dit niet op, on danks schotkansen van Hilhorst en Luits Houkes. Schinkel: Na de gelijkmaker raakte Nijenrodes de kluts kwijt. We hadden voor de rust 2-1 moeten maken, want je weet dat ze zich anders kunnen gaan reorganiseren." En aldus geschiedde. Nijenrodes likte zijn wonden en kwam met een herstelde instelling uit de kleedkamers. Met vier verdedigers, vier middenvelders en één aanvaller kreeg de ploeg in de openings fase van de tweede helft zelfs de beste kansen. Mark Verroen was tweemaal dichtbij een treffer en bij een vrije trap spatte de bal via de lat terug. Bovendien was Sennef voortdurend attent en op de plaatsen waar hij het meeste nodig was. Breed Soest verzuimde het speelveld breed te houden, waardoor Nijenrodes niet over- indag 29 en dinsdag 30 april. Inlevering van deze waardebon: veld, liet de bal los. Michiel van der Hoeven was er als de kippen bij: 1-1. Het was een glaszuiver doelpunt, maar Nijenrodes protesteerde en beweerde onterecht dat Persoon zou zijn gehin derd. De gemoedsrust van de Breuke lense bezoekers was in elk geval verdwe nen, hetgeen het beste in beeld werd gebracht door Rachid Lamuadan. Hij duelleerde met Stalenhoef, kon nooit meer bij de bal, maar haalde toch uit en raakte de rug van de aanvoerder van Soest. De rode kaart die volgde, had ie dereen zien aankomen. aken met de spannende >ordzee. En gratis nog wel? age- et nu i zoals n.

Soester Courant | 1996 | | pagina 17