Vervuiling Dalweg kost Soest geld De miljoenen vliegen weer eens ouderwets door de raadzaal W éeubü Molenschot rondt grootscheepse verhuis-operatie succesvol af Irl&vtjiZu/ 1 I4f bestaan 5jaar! 'VLAGGEN 'WIMPELS VLAGGEMASTEN PROVAK Oranje met franje bij Cl000 van de Graaf I 11 114 Een Carisma voor 31.945,- auto smeering 3 Actueel 17 Sport 19 Sport Bijlagen m Nu 31.945,- 74e JAARGANG NO. 35 WOENSDAG 24 APRIL 1996 Gemeente draait op voor saneringskosten onder woningen VKS Gemeentebelangen wil buitenbad en zwemplas Sportief of modieus klassiek. Een ruime selektie van de betere merken hebben wij in huis: HERENMODE Politie schrijft weer bonnen uit KLAREN 15 Soesterberg Vroeger inleveren van kopij en advertenties Kinderparadijs heeft muur toch moeten afbreken Gemeentehuis gesloten op 29 en 30 april 'Buurman' de Widt deelt rozen uit #Van Breukelen - Vast-goed H00IJER Wij zijn er in geslaagd een geweldige en uitgebalanceerde zomercollectie samen te stellen van maat 38 t/m 46. Zoveel mensen - zoveel wensen. Elegant, chic of sportief. Op vergelijkbare wijze als vorig jaar luiden wij ook dit jaar Koninginnedag met een knallende akfie in. Dinsdag 30 april zijn wij geopend van 6.00 tot 10.00 uur 's morgens en hebben wij van uur tot uur spectacu laire aanbiedingen (zie onze folder van a.s. zaterdag). Bovendien ontvangt u op deze ochtend bij iedere f50,-boodschappen een fraaie groene 'Jardin' tuinstoel GRATIS! Daarnaast kunt u bij f25,-boodschappen GRATIS een schitterende foto laten maken van uw kinderen zittend in een Formule 1 race-auto of op schoot bij de grootste teddybeer van Nederland. Deze grote foto 15x21 wordt gratis genomen en afgedrukt door Willem van Oosten 1 uur service. 4 30 april 1996 Vroeg eruit met HARTJE ZÜIDf A MITSUBISHI Tijdelijk voordeel 1.550,- fy X Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 15, Buiten Soest f 30,- Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 De gemeente zal 220.000 gulden moeten uittrekken om de onlangs geconstateerde vervuiling aan de Dalweg te saneren. Daarnaast moet 200.000 gulden worden betaald voor de meerkosten van een funde ring. De grond was door de gemeente als 'schoon' verkocht aan de Woning stichting Soest (WS). Tijdens graaf-» werkzaamheden voor de fundering van het appartementengebouw Dalplein bleek de bodem tot een diepte van vijf meter onder het maaiveld te zijn veront reinigd met onder andere bouw- en sloopafval en zware metalen. De ge meente draait als verkoper voor de saneringskosten op. Bovendien zal de WS de rekening van de gewijzigde fundering van het ap partementengebouw presenteren aan de gemeente. Om bouwtechnische redenen is gekozen voor een fundering op palen. Daarbij zal gebruik worden gemaakt voor schroefboorpalen, zodat er niet hoeft te worden geheid. De 'schoonmaakkosten' worden gedekt uit het fonds Bodemsanering, waaruit eerder ook al geld was geput voor de sa nering van de bodem onder het Zorg centrum. Die operatie kostte de ge meente overigens 100.000 gulden min der dan waarmee rekening was gehou den. Vragen Voor de fractie van Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) is de vervuiling aanleiding geweest om tien schriftelijke vragen te stellen, waarop ze in de ge meenteraad van morgenavond ant woord van het college wil krijgen. GGS wil onder meer weten wat de let terlijke onderzoeksopdracht was die in 1993 aan het bureau Oranjewoud werd gegeven, op welke wijze de voormalige stortplaats destijds is bepaald en of de firma Van Asch als voormalige eigenaar van die stortplaats betrokken is geweest bij de exacte afbakening ervan. Ook heeft GGS gevraagd of het college be reid is de vervuiler te achterhalen en hem alsnog aansprakelijk te stellen. "Is bij de bouwplannen voor het appartementengebouw een nieuw bo demonderzoek gedaan? En welke maat regelen heeft u inmiddels getroffen en gaat u nog treffen om herhaling te voor komen?," vraagt GGS. "Soest is niet armlastig, maar ook niet rijk. We zijn zelfs niet bemid deld, maar moeten gewoon de eind jes aan elkaar zien te knopen," zei wethouder Neks Blommers (VVD) van Financiën vorige week tijdens de informele raadsvergadering over de besteding van o.a. de reserves en de opbrengst van de CAI-verkoop. Volgens Blommers lijkt het heel wat als een gemeente "een boel miljoenen" ter beschikking heeft, maar als daar ook miljoenen aan verplichtingen tegenover staan is die "rijkdom" uiterst betrekke lijk. Ondanks deze vermanende woor den lanceerden diverse fracties vorige week voorstellen voor de besteding van de overschotten, waarmee Soest het af gelopen jaar zo aardig blijkt te hebben "geboerd": twee miljoen op de jaarreke ning (waarvan trouwens al anderhalf miljoen door het WVG-geld niet uit te geven) en nog eens zo'n 12 miljoen (netto) door de verkoop van de CAI. Daar komt nog bij dat de algemene re serve - volgens afspraak hoeft daarin niet meer dan 3 miljoen te zitten - ook aanzienlijk is gegroeid, zodat er al met al zo'n 17 miljoen besteedbaar is. Het College heeft er wel een bestem ming voor: bijna 9 miljoen voor de in vesteringen die nodig zijn voor de kern- takenbesluiten (o.a. integratie sport accommodaties: 5,5 miljoen, nieuw bouw bibliotheek/C-drie: 2,5 miljoen, asfaltering fietspaden: 2 miljoen) en wil daarnaast alvast 7 miljoen opzij leggen voor een nie.uwe brandweerkazerne, waarvoor inmiddels twee of zelfs drie lokaties worden onderzocht. Volgende maand komt er een uitgewerkt voorstel. 'Leuke ideetjes' Het College weet er dus wel raad mee, maar dat geldt ook voor een aantal raadsfracties met "leuke ideetjes". De BAM-fractie heeft onlangs al eens het idee geopperd voor de bouw van een theater op de plaats van de centrale bi bliotheek, als die toch naar C-drie ver huist, en de PvdA lanceerde recent nog het voorstel om alle huishoudens voor pakweg 6,4 miljoen beter hang- en sluit werk aan te bieden, wat neerkomt op 400 gulden per woning. GroenLinks- Progressief Soest heeft ook een alterna tieve besteding voor ogen: 2 miljoen wil Leidje Tomassen uitgeven voor een te gemoetkoming in de stijgende woon lasten voor de minima. De fractie van Gemeentebelangen Groen Soest deed er vorige week nog een flink schepje bovenop door een aantal opmerkelijke voorstellen, waarvan de "duurte" voor alsnog omgekeerd evenredig lijkt te zijn aan de politieke haalbaarheid. Buitenbad Hans van Wuijckhuijse opperde als al ternatief voor de investeringen in de brandweerkazerne de mogelijkheid om 2 miljoen uit te trekken voor een (gro ter) buitenbad plus piefenbadje bij Aqua Indoor, waarmee de GGS-fractie het nostalgisch verlangen naar het oude Natuurbad nog steeds niet helemaal blijkt te hebben opgegeven. Van Wuijckhuijse versprak zich in dat ver band zelfs, tot grote hilariteit van de rest van de raadsleden, door aanvankelijk te pleiten voor 200 miljoen. Daarnaast wil GGS 5 miljoen voor de aanleg van een "ecologische" recreatie- plas achter Overhees/Boerenstreek, een1 idee dat de partij ook voor de gemeenteraadsverkiezingen van 1994 koesterde maar dat door alle andere partijen destijds al naar het land der fa belen werd verwezen. Tenslotte pleitte Van Wuijckhuijse ook voor een jeugd honk in de fietsenstalling van de Alfrink-mavo voor 1 miljoen gulden. Voor al deze alternatieve bestedingen leek de meerderheid van de gemeente raad niet echt warm te lopen. Bij de besluitvorming is dan ook te verwachten dat het Collegevoorstel onbeschadigd door de raad wordt geloodst. Bieb in raadhuis? Opmerkelijk was verder nog dat D66 volgens raadslid Wim Roest "worstelt" met de verhuizing van de bibliotheek naar C-drie. Als de meerderheid dat toch wilde pleitte hij voor een dependance in het gemeentehuis, waar volgens hem nog ruimte genoeg leeg staat. Ook Meilof vond de nieuwe plek "burger-onvriendelijk", omdat die vol gens hem voor de meeste Soesters in elk geval gevoelsmatig ver weg is. Nog voor de zomer een vretemde taal (beter) spreken. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT voor een degelijke taaltraining ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS - NEDERLANDS Telefoon 033 - 4729097 Desch, van Gils, Arrow, Wellington of Bilmore, Paul Shark, State of Art, Konen, Marz, Point, Schiesser, John Miller, Trenco, Cavori, Wimmers, Blue Willis, Sportman e.a. SOESTERBERGSESTRAAT 51SOEST; TEL. 035 - 6012400 Uw Herenmode specialist. Op de hoek van de Ossendamweg, de Kastanjelaan en de Eikenlaan zijn vijf automobilisten betrapt, toen ze een ver keerde rijrichting aanhielden. De politie zag de overtredingen donderdagmorgen tijdens een controle die tussen acht uur en kwart voor negen werd uitgevoerd. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Taxaties GRATIS bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend 035-6027493 zie pagina 3 Voor de nieuwste CD's - CD-ROM's - CD-i's - koop- en huurvideo's JËÈmM,HansAlblas V. Weedestr. 253 Soest-Tel. 6022339 HET VLEESCENTRUM Birkstraat49 - Soest - Tel. 6012477 Biefstuk Stroganoff 1,020?° Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar 'Goedemorgen, gemeente tehuis Soest.' Nasleep van jumelage- conflict neemt steeds onverkwikkelaar vorm aan. Schuttingtaai moet verstaanbaar zijn. Droogte leidt tot branden in bermen. Dorpshuis krijgt het ITS-symbool. Verloedert de Buys Ballotlaan? Stratenvolleybal van AGAVS. Erewacht 101 Tankbataljon. En toen werd het muis stil in De Bunt. Soest heeft kans nog in eigen hand. Hees in nacompetitie. Open NK gehandicapten. i Seniorenpagina met o.a.: Mantelzorg, toe gankelijkheid station en declaratiefonds. Op 't Hoogt met o.a.: Brandweerkazerne' 'draait' op dezelfde plaats kwartslag. In verband met Koninginnedag is het kantoor van de Soester Courant op dinsdag 30 april gesloten. De krant komt echter gewoon op woensdag 1 mei uit. Dit heeft consequenties voor de ver werking van kopij en advertenties. Die moeten uiterlijk op maandag 29 april om 10.00 uur in het bezit zijn van de redactie of de advertentie-af deling. Verzocht wordt de kopij en adverten ties, indien mogelijk, zo vroeg moge lijk vóór het weekeinde in te leveren. Kinderparadijs De Vrije Teugel heeft de illegale muur op het terrein aan het Vedelaarpad moeten afbreken. Zonder vergunning was eind vorig jaar begon nen met de metselwerkzaamheden. Bij controle gelastte de gemeente dat de bouw moest worden gestaakt. Daarna heeft directeur Leo van den Berg een aantal keren overleg gepleegd met de betrokken afdeling van de gemeente. Zonder daarmee het gewenste resultaat te boeken. De muur is gevallen. Het gemeentehuis is op maandag 29 april de gehele dag gesloten. De af deling reiniging leegt die dag wel de groene en bruine containers. Op Koninginnedag (30 april) is het gemeentehuis eveneens gesloten en haalt de reinigingsdienst geen huis vuil en gft-afval op. Op de huisvuil- kalender staat aangegeven op welke dag de containers wel worden gele digd. De brengplaats aan De Schans is op dinsdag 30 april ook gesloten. Een gigantische operatie, die met groot succes is volbracht. Zo mag de grootscheepse verhuizing van de be woners van het oude naar het nieuwe Molenschot wel genoemd worden. De ca. 85 meest hoogbe jaarde bewoners namen op dinsdag en woensdag - in twee groepen - hun intrek in het nieuwe gebouw. De eerste reacties waren bijzonder en thousiast, maar het werd voor veel ouderen toch ook een heel emotio nele gebeurtenis. Burgemeester Hans de Widt ging vrijdagmorgen met zijn secretaresse Sonja Wolzak een kijkje nemen bij de "nieuwe buren". Voor elk van hen had hij een fraaie roos meegebracht, die met de beste wensen voor het verblijf in Molenschot-2 werden aangeboden tij dens de ochtendkoffie in de prachtige recreatiezaal aan de Dalweg-kant van het gebouw, met uitzicht op het ge meentehuis. De meeste Molenschotters bleken zich in enkele dagen tijds al aardig op hun gemak te voelen. Het gebouw was ove rigens nog niet helemaal klaar, want hier en daar liepen nog schilders en andere vaklui rond voor de laatste werkzaam heden. De bewoners hadden er de eer ste nachtjes intussen opzitten in hun nieuwe kamers, waarvan vooral de ruimte met geestdrift werd begroet. Alle bewoners hebben zelf hun vloerbedek king en gordijnen mogen uitzoeken. Burgemeester De Widt overhandigt rode rozen aan de Molenschot-bewoners, die het gebaar bijzonder op prijs stellen. Molenschot-directeur mevrouw E. Vischer begroette de burgemeester als een 'goede buur", maar als ook een "goede vriend". De burgemeester liet weten dat hij de bouw vanuit zijn kamer met grote belangstelling had gevolgd en dat hij vaak aan de bewoners had ge dacht. Hij kon zich voorstellen dat sommmigen erg aan het nieuwe huis moesten wennen, maar gelukkig de ver trouwde gezichten van de medewerkers om zich heen zagen. Hij heette ze alle maal welkom "in het hart van de ge meente" en wenste ze een fijne tijd. Zie pagina 11 zie pagina J aluminium wit, 5 - 6 - 7 - 8 m. hoog Soesterbergsestraat 4, Soest Telefoon 035 - 6026900 Zie ook pagina 12 ZUID PROMENADE 5 SOEST.TEL 6024314 Geef Brink maar de ruimte Kantoorinrichters voor een kompleet kantoor FAXEN C0P1ERS MEUBELEN ETC. Vrijwel alle winkels zijn open tussen 6.00 en 10.00 uur Waanzinnig scherp geprijsde aanbiedingen in de vroegste uurtjes Een fantastisch Oranjeontbijt (gratis!) staat in diverse winkels voor u klaar Gratis tuinstoel bij f 50,-- besteed in 10 winkels De in Nederland gebouwde Mitsubishi Carisma weet als geen andere auto praktisch nut en puur rijplezier te verenigen. Nu is de Carisma tijdelijk zeer voordelig geprijsd. Normaal 33.995,- Contant voordeel* 1.550.- *Of u kiest voor een Ipg installatie of een airco t.w.v. 1.000,-. SOEST: Koningsweg 14, tel.: 035-6013227

Soester Courant | 1996 | | pagina 1