bTüoó Soester 2CV-rijdster viert met haar 'Draftje 7W opmerkelijk jubileum Wijzigingen dienstregeling van NS PVO organiseert taptoe Atelie Heel Soest kan bij de bibliotheek voor vijf piek surfen op Internet Xek ACTUEEL! Jldt Weekendaanbieding: 5 halen 4 betalen Wim van llworn k Cjo ^d/ i cjo Vim c College mengt zich niet in keuze voor KNVB-sportzender WOENSDAG 24 APRIL 1996 SOESTER COURANT 25 jaar lief en leed met een Eend Grote sortering oranjegebak en oranjevlaaien. Oranje tompouces Snelheidscontrole Soesterbergsestraat Afronding project 'Utrecht van knelpunt weer knooppunt' Catering- en Partyservice DE TROMSLAGER 's Avonds op Raadhuisplein J\_teiie PAGINA?; yyOENSDA Veiling inventaris hotel/pension De Buitenplaats Uitlaatstrook in plantsoen Vinkenweg wordt herkenbaarder Blommers eerste gebruiker verbinding This Monday, the day before. Big Party till one o'clock. Then, straight to Amsterdam, to the After-party. T t m: i t Er rijden er nog wel meer rond, ook in Soest, maar de Citroën 2CV - alom bekend als "Eend" - van Thea Blankenstein uit Soest is een bijzon der exemplaar. Of wellicht geldt dat nog meer voor zijn eigenares, die al 25 jaar zeer enthousiast Eend-rijd ster is en al die tijd lief en leed met haar "Draftjes" heeft gedeeld. "Draftje 7W heet de crèmekleurige Eend waarmee ze alweer sinds negen jaar dagelijks op en neer naar Utrecht en soms ook (ver) buiten de landsgren zen toert. Al haar (zeven) Eenden sinds 1971 heetten zo - een woordspeling op de draf van de beide "paarden" (Deux Chevaux) die onder de motorkap schuilgaan - en dat halfje wijst erop dat de zevende inmiddels min of meer aan een tweede leven is begonnen. Dat zit zo. Draftje 7 werd al twee keer door onverlaten meegepikt en vervol gens tot vrijwel op het chassis gesloopt, maar dankzij het virtuoze vakmanschap van Citroën-kenner en monteur Gerrit Homans van garage Kuijer (inmiddels autobedrijf De Groot) aan de Korte Brinkweg weer "als nieuw" opgebouwd. Met deze dubbele reïncarnatie verwierf Draftje 7 - waarmee ze nooit pech heeft gehad - dan ook het toevoegsel V2. Thea Blankenstein is een zeer toegewijd Deux-Chevaux-rijdster. "Er is geen mooiere auto dan de Eend. Veel men sen weten dat niet en zullen het ook nooit weten, want het is een uitstervend ras." Ze heeft in die kwart eeuw met haar Draftjes (die ze meestal aanduidt als "roomsoes") wel een speciale kijk op haar mede-automobilisten ontwikkeld. "Ze denken soms dat het een soort Dafje is, die zich als een slak voortbe weegt en die ze links en rechts mogen passeren. Of ze wijzen naar hun hoofd als ik ook eens op de linker weghelft rij." Ze kan honderduit vertellen over haar vakantiereizen met haar Draftjes naar Zwitserland, Tsjecho-Slowakije en an dere landen. Haar Draftje haalt op z'n gemak 120 km/u, zegt ze vol trots, en Thea Blankenstein met haar "oogap pel" en Cittoën-monteur Gerrit Homan, geflankeerd door de collega's Jacqueline, Nico en directeur Mark de Groot. Alles dagelijks vers uit eigen bakkerij. HOOP- EN OANKETBAKKBRIJ Birkstraat 93 Soest - Tel. 60123 54 van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 Koninginnelaan 5 - Soestdijk - Tel. 60189 04 al die "jagers", bijvoorbeeld de grote Duitse jongens met hun BMW's en Mercedessen, kunnen nooit zo ontspan nen rijden als zij. "Ik kan rustig een si garetje opsteken, een appeltje schillen of op mijn gemak rondkijken." Een ander groot voordeel is dat ze desgewenst haar hoed in de auto kan ophouden. Met zachtheid Thea Blankenstein behandelt haar Draftje altijd met zachtheid en ze hoopf vurig dat anderen dat ook zullen doen. Tenslotte worden nieuwe 2CV's niet meer gemaakt en het wordt dus langza merhand echt een probleem als de Eend nóg eens totaal vernieuwd moet worden. Het zilveren jubileum van de Draftjes van Thea Blankenstein werd vorige week bij autobedrijf De Groot, Kia- dealer en Citroën-specialist aan de Korte Brinkweg, op gepaste wijze luis ter bijgezet. Gerrit Homan kreeg bloe men van Thea, die op haar beurt van Mark de Groot een fraai geslepen glas (met een Eend) kreeg aangeboden. Thea Blankenstein hoopt nog jaren van haar Draftje 7V2 te mogen genieten, en velen met haar, zegt ze zelf. "Want wees nou eerlijk, de wegen zouden er toch een stuk ongezelliger uitzien zonder die waggelende Eenden...?" Op de Soesterbergsestraat zijn donder dag 24 automobilisten bekeurd, omdat ze te hard reden. Ze werden staande ge houden of door de radar geregistreerd, zodat ze alsnog een bekeuring krijgen. De controle vond plaats tussen kwart over twee en kwart voor vier 's middags. In deze periode passeerden 464 voertui gen. De hoogst gemeten snelheid be droeg 76 kilometer, terwijl 50 kilometer is toegestaan. In de periode van zondag 28 april tof en met zondag 5 mei is er tussen Utrecht CS en Baarn, Hilversum en Amersfoort zeer beperkt trein verkeer mogelijk. In deze periode zijn er op dit traject werkzaamhe den onder de naam Operatie Utrecht-Noordoost. Hierdoor wijzigt niet alleen de dienstre geling tussen Utrecht CS, Baarn, Hilversum en Amersfoort. Ook de Intercitytreinen tussen Rotterdam CS/ Den Haag CS en Grongingen/ Leeuwarden, Deventer/Enschede zul len tijdelijk een aangepaste dienstrege ling rijden. Dit geldt eveneens voor de Intercity's van Den Helder via Amster dam CS en Utrecht CS naar Arnhem en Nijmegen v.v. Omdat deze treinen in Arnhem afbuigen naar Deventer/ Enschede, vervalt de rechtstreekse ver binding met Nijmegen. Tijdens de Operatie Utrecht-Noordoost wordt de laatste hand gelegd aan de extra sporen, wissels, fly-overs en via ducten aan de Noordoost-kant van Utrecht CS. Hiermee wordt het project "Utrecht, van knelpunt weer knoop punt" afgerond en is wederom vanaf 6 mei een belangrijk knelpunt in het Ne derlandse spoorwegnet verleden tijd. Speciale dienstregeling Tijdens de Operatie Utrecht-Noordoost geldt gedurende acht dagen een speciale dienstregeling, waarbij ondanks de be perkingen in het spoorwegnet tussen Utrecht CS en Amersfoort zoveel mo gelijk bestemmingen met de trein be reikbaar blijven. De inzet van bussen is minimaal en beperkt zich gedurende de gehele periode tot de verbinding Utrecht CS en station Utrecht Over- vecht en op enkele dagen tussen Utrecht CS en Baam, Hilversum en Amersfoort. Tussen Utrecht CS en station Amers foort rijden tijdens de werkzaamheden geen Intercity's. Deze worden om de werkzaamheden heen geleid. Intercity reizigers wordt aangeraden zoveel mo gelijk gebruik te maken van de omleidingsroutes. Zo zal de reis van Rotterdam CS/Den Haag CS naar Gro ningen/Leeuwarden en Enschede v.v., die normaal altijd via Utrecht CS en Amersfoort gaat, in deze periode via Schiphol en Duivendrecht, respectieve lijk via Arnhem en Deventer worden omgeleid. Extra Intercity's worden inge zet tussen Den Haag CS en Amersfoort via Schiphol en Duivendrecht en tussen Utrecht en Enschede via Arnhem en Deventer. De speciale dienstregeling heeft tot ge volg, dat door de omleidingen aan komst- en vertrektijden, treinfrequenties en reisschema's voor passagiers die rei zen tussen Rotterdam CS/Den Haag CS/Utrecht CS/Amersfoort en diverse bestemmingen in Noord en Oost Neder land tijdelijk veranderen. Afhankelijk van de eindbestemming zal de reis on geveer 15 tot 45 minuten langer duren en zal een extra overstap noodzakelijk zijn. Informatie Om haar passagiers maximaal voor te bereiden op de tijdelijke wijzigingen in de dienstregeling is de NS op 18 april een intensieve informatiecampagne ge start. Op 25 april verschijnen er adver tenties in de grote landelijke en regio nale kranten om passagiers te wijzen op de tijdelijke veranderingen en de vele informatiebronnen voor een gedetail leerd reisadvies tijdens de werkzaamhe den. Van de Reisplanner, het electro- nische spoorboekje, is voor deze periode een speciale versie gemaakt. Hiermee kunnen al vanaf 18 april op de stations en via 06-9292 (50 ct/min.) snel reis adviezen op maat worden gegeven. Houders van NS, en OV-jaarkaarten maar ook houders van NS Jaartraject- kaarten in midden Nederland ontvan gen thuis bericht en hebben de moge lijkheid om deze reisplanner gratis af te halen op het station. Eveneens vanaf 18 april zijn aan de loketten diverse informatiefolders beschikbaar. Op pagina 754 van Teletekst wordt vanaf 18 april een globaal overzicht ge geven van de wijzigingen in de dienst regeling. Op pagina 751 wordt de actu ele informatie gegeven gedurende de Operatie Utrecht-Noordoost. Tijdens de Operatie Utrecht-Noordoost worden op een aantal Intercitystations extra informatiebalies ingericht. Ook omroepberichten in de trein en op de stations maar ook de aangepaste vertrekstaten op de perrons leveren ac tuele informatie. In deze periode zal de speciale reisplanner ook geïnstalleerd zijn op de Railpocket, de zakcomputer waarover alle conducteurs inmiddels beschikken. Ook zij kunnen dus in deze periode gemakkelijk en snel een reis advies op maat geven, Meer ruimte NS werkt in hoog tempo aan verbete ring van het spoorwegnet. Dat is nood zakelijk, omdat steeds meer mensen de afgelopen tien jaar voor de trein hebben gekozen. Om dat op te vangen zijn steeds meer treinen ingezet. Hierdoor zijn de grenzen van de capaciteit van het bestaande spoorwegnet bereikt. Daarom moet er meer ruimte komen in het net door onder andere uitbreiding van di verse trajecten van twee naar vier spo ren en door de emplacementen op sta tions te vergroten, zodat er meer treinen tegelijk kunnen aankomen en vertrek ken. Bij Utrecht CS en station Utrecht Over- vecht liggen inmiddels vele kilometers nieuw spoor, nieuwe wissels, fly-overs en viaducten gereed om in gebruik te worden genomen. De werkzaamheden die hiervoor nodig waren zijn zoveel mogelijk in de weekeinden en 's nachts uitgevoerd om zo weinig mogelijk hin der te veroorzaken voor de passagiers. De aansluiting van de nu gereed zijnde nieuwe infrastructuur op de bestaande sporen zou vele weekeinden vergen met steeds weer verschillende aanpassingen in de dienstregelingen. Om dit steeds wisselend ongemak te voorkomen en om zo spoedig mogelijk te kunnen be schikken over de extra sporen en per rons is gekozen voor één termijn van acht dagen om alle werkzaamheden te gelijk uit te voeren. Vanaf 6 mei is dan weer een knelpunt in het Nederlandse spoorwegnet opgeruimd. Intercity's en stoptreinen zitten elkaar rond Utrecht niet meer in de weg, waardoor de kans op vertragingen kleiner wordt. Koninginnedag op de Vrijmarkt (de Engh) Professionele barbecues Oud-Hollandse haringkar ■ft Ijskar en Snoepkraam Gekoelde blikjes frisdrank '*0NSV*" Sla uw trom slag bij de Tromslager. Steenhoffstraat 58 -Tel. 035-6022871 zal er op Koninginnedag weer een Taptoe worden gehouden op het Raadhuisplein. Ook deze keer wordt de Taptoe georganiseerd door muziekvereniging PVO. De taptoe begint om 21.00 uur, en zal duren tot ±22.00 uur. De deelnemers aan de Taptoe zijn: Het Politiemuziekgezelschap Excelsior Gooi- en Vechtstreek, Melody- en Percussiekorps Voorwaarts uit Zeist en muziekvereniging PVO uit Soest. Het Politiemuziekgezelschap bestaat uit een harmonieorkest met tamboers met 52 muzikanten. Het gezelschap bestaat voor het overgrote deel uit politie mensen. Het korps is opgericht in 1919. Naast nationale en internationale optre dens, was dit korps al eerder te gast m Soest, in 1949 tijdens het défilé op Pa leis Soestdijk. komt met 22 mensen naar Soest. He korps is ontstaan uit de drumband vsj' fanfare Voorwaarts uit Zeist en hoon daar nog steeds bij. Het treedt regel®, tig op tijdens allerlei evenementen. Hs repertoire bestaat uit Zuid-Amerikaa®, muziek, traditioneel slagwerk en met dieën uit de Top Honderd van dit mj ment. Muziekvereniging PVO draagt alsorgj. nisator natuurlijk ook haar steentje!: aan de Taptoe. Met mini- en majorette^ drumband en orkest zal het Raadhuis plein aardig vol raken. Ook PVO z> zorgen voor een gevarieerd program® Het harmonieorkest zal de Taptoe ope nen met "The Castle of Bray", e; openingsstuk met een majestueus karak ter. Met dit werk gaat PVO dit najas op concours. Ook PVO heeft binnen kort wat te vieren, en wel het 100-jatii bestaan. De voorbereidingen voot dt "eeuwfeest" zijn al in volle gang. Al zo'n twintig j: de Van Weedest Ook van buiten i men" graag naai in die twintig jaa winkel en in het een centrale pla: In die jaren heel de brillentechnii mee. Deze week laatste - in de mo van het totaalve lier - vroeger eer de twee volledig Op zondag 28 april wordt de com plete inventaris geveild van hotel/ pension De Buitenplaats aan de Bur gemeester Grothestraat te Soest. Het hotel/pension heeft onlangs, door gebrek aan opvolging, de deu ren gesloten. Reden waarom op zon dag 28 april de gehele inventaris on der de hamer komt. Deze inventaris bestaat o.a. uit de keukeninventaris, glaswerk, serviesgoed, meubilair, waaronder een aantal antieke meu belen, verlichting, tv's, tuinmeubelen, schilderijen van oude en moderne meesters, muurversieringen waaron der Chinese prenten en wijnen. De kijkdagen voor deze bijzondere veiling zijn op vrijdag en zaterdag a.s. van 11.00 tot 17.00 uur in het pand. Een catalogus is verkrijgbaar. Na de veiling zal het pand worden ver bouwd en dienst doen als accountantskantoor. Kijkdagen: 26 en 27 april 1996; 11.00 - 17.00 uur. Veiling: 28 april 1996; 12.00 uur. Voor meer informatie: Goezinnen Veilingen Amsterdam; tel. 035- 6021442 BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD De omwonenden van het plantsoentje op de hoek Vinkenweg/Schrikslaan hebben de gemeente Soest en de poli tie gevraagd het uitlaten van honden weer te beperken tot de oorspronkelijk aangewezen uitlaatstrook. Op het plantsoentje is officieel een uitlaatstrook van circa drie meter aan wezig, waar men de hond aangelijnd kan uitlaten. In de praktijk worden de honden (loslopend) op het hele plant soen uitgelaten, waardoor het plant soentje onbruikbaar is geworden voor andere doeleinden. Eén van de oorza ken hiervoor is wellicht het feit, dat de eigenlijke uitlaatstrook niet meer her kenbaar is: deze strook was in het ver leden voorzien van houtsnippers, maar is in de loop der tijd dichtgegroeid. Omwonenden, gemeente en politie heb ben nu de handen ineengeslagen om het plantsoen weer schoon te krijgen: Om aan de hondenbezitters duidelijk te ma ken waar de uitlaatstrook begint en op houdt, zal de gemeente Soest de strook weer duidelijk herkenbaar maken met wit zand. Alleen daar is dus het achter laten van uitwerpselen toegestaan. Deze strook wordt door de gemeente regel matig schoongehouden met de voor ve len inmiddels bekende "hondepoep- zuiger". De politie zal zonodig honden bezitters aanspreken op hun gedrag. De omwonenden hopen' dat met deze maatregelen de rest van het plantsoen tje weer bruikbaar wordt voor de kinde ren (en de volwassenen) uit de buurt. ^ON Tfy tel. 6011780 Killy-vissen Op uitnodiging van Neon Tetra A.D.M. geeft Speijk op donderdag 25 april een lezing over Killy-vissen. De bijeenkomst wordt gehouden in het NMC-gebouw aan de Geerenweg 8 in Baarn. De aan vang is 20.00 uur. Speijk zal aan de hand van levend ma teriaal de unieke kweek van deze vis soort demonstreren. Ook neemt hij vis sen voor de verkoop mee. Verder toont Speijk dia's om zijn verhaal te illustre- Wethouder Neks Blommers heeft maandagmorgen bij de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan de aansluiting op Internet offi cieel "geopend". Met het nieuwe communicatiemiddel nam ze een elektronisch kijkje in de collectie van een Amersfoortse kunstgalerie. Eigenlijk had ze liever een verbinding met iets dergelijks in New York ge maakt, maar vanwege het tijdsverschil zocht ze het voor deze keer maar een beetje "in de buurt", liet Blommers we ten. Op het beeldscherm van de speciale Internet-terminal (voorlopig nog één) toverde ze vervolgens een artistiek plaatje tevoorschijn. De bibliotheek is trots op de nieuwe voorziening, die een primeur is voor de regio. Directeur Riana Luiks zwaaide daarvoor alle lof toe aan haar voorgan ger Guus Kruis, die destijds het initia tief nam, en de systeembeheerders Joop Keja en Adelheid Corbee, die het sys teem hebben opgezet en uitgewerkt. Voorzitter Rens de Vries wees erop dat de bibliotheek in de afgelopen dagen activiteiten op steeds ruimere schaal had ontplooid: op Radio Soest met een dis cussie over de samenwerking met C-drie (Soest), in het gemeentehuis bij de uit reiking van de Rinke Tolman-poëzie prijs (het Nederlands taalgebied) en nu met Internet (de hele wereld). Eén A-viert je Met de Internet-verbinding ligt inder daad de kennis en de informatie van de hele wereld open voor de bezoekers (ook niet-abonnees) van de bibliotheek. Voor het eerste half uur betaalt men vijf gulden, maar dat kan met het "bij voeren" van munten in de speciale au tomaat naar believen worden verlengd. Voor redelijk ervaren pc-gebruikers is de toegang tot Internet niet moeilijk. Een simpele handleiding (alles op één A-viertje) wijst de weg. Volgens Riana Luiks is Internet dé ma nier om verschillen in tijd en afstand in no-time te overbruggen. Door over het net te "surfen" kunnen de gebruikers zich toegang verschaffen tot allerlei informatiebestanden. De bibliotheek is voor de eerste kennismaking met het nieuwe communicatiesysteem de beste plek, omdat zij nu eenmaal van oudsher gespecialiseerd is in het aanbieden van toegankelijke informatie en een zeer lage drempel heeft. Iedere Internet-surfer bij de bibliotheek wordt gevraagd een enquêteformulier in te vullen. Met de gegevens daarvan hoopt de bieb binnen enkele weken meer inzicht te hebben in de wensen van de gebruikers. Elke tiende invuller krijgt overigens een half uur Internetten ca deau, een aardigheidje om het meedoen te stimuleren. 'Digitaal stadhuis' Volgens Riana Luiks is de Internet-ver binding nog maar het begin van een reeks vernieuwingen in de dienstverle ning van de bibliotheek. Binnen afzien bare tijd gaat bijvoorbeeld een samen werkingsverband van start tussen di verse bibliotheken in de provincie (o.a. van de universiteit), waarmee de bestan den onderling kunnen gekoppeld wor den. Daarnaast wordt met de gemeente gesproken over "het digitale stadhuis", waarmee via de kabel allerlei gemeen telijke informatie aan de huishoudens wordt aangeboden. Mogelijk kan men via de tv dan ook kennis nemen van de meest actuele bibliotheekinformatie. Voorlopig blijven de gebruiksmogelijk heden van Internet bij de bibliotheek overigens beperkt. Er is maar één termi nal beschikbaar en tot nu toe kan de "opgehaalde" informatie niet uitgeprint worden. Verder kan de bibliotheek - die de hele voorziening uit het lopende budget financiert - ook geen professio nele begeleiding betalen, zodat de ge bruikers alles zelf moeten ontdekken. Riana Luiks vroeg de wethouder op de vrouw af of ze misschien mogelijkheden had om daarbij financieel een handje te helpen. De wethouder "surfde" over het Inter net, onder de goedkeurende blik van bi bliotheek-directeur Riana Luiks. Foto: Goos van der Wilt Kabel Wat dat laatste betreft hield Blommers zich wijselijk op de vlakte, maar ze deelde volop het enthousiasme van de bibliotheek voor de nieuwe voorziening. Wat het "digitale stadhuis" betreft beves tigde ze dat het gemeentebestuur daar inderdaad hard over nadenkt. Omdat Soest heel dicht "bekabeld" is (bijna 100 procent), is de kabel voor de gemeente vooralsnog interessanter dan een Inter net-verbinding (nog maar 30% van de bevolking heeft inmiddels een pc). "Mensen willen tegenwoordig de infor matie op een tijdstip dat het hun het beste uitkomt, en daar kunnen we met de digitale informatievoorziening via de kabel goed op inspelen," aldus de wet houder. Wat Internet betreft kondigde ze aan dat ze beslist nog eens terug zou komen. "Ik vind 't een énige methode om informatie op te vragen, en het is nog voordelig ook, want op deze manier hoef je thuis niets aan te schaffen..." De programmaraad van de REMU mag bepalen of de nieuwe KNVB-sport zender wordt doorgeven via het Soester kabelnet of niet. Het college wil zich er in elk geval niet mee bemoeien. De fractie Onafhankelijk Rijswijk heeft er bij de gemeenteraden in Nederland op aangedrongen de doorgifte van de sportzender te voorkomen. Volgens On-' afhankelijk Rijswijk maakt de sport zender het de publieke omroepen on mogelijk een complete programmering aan te bieden, omdat de KNVB-zender een monopoli-positie krijgt voor wat betreft het voetbal. Dit is, aldus Onaf hankelijk Rijswijk, een onjuiste ontwik keling, omdat de kijker al betaald voor de publieke omroepen. Burgemeester en wethouders willen zich T evenwel niet mengen in de keuze van de televisie-paketten en laten dat liever ©SI*??? de Pr°grarnmaraad van de li d rT Het.?ou het eerste conflict met de REMU zijn," zegt wethouder Ries van Logtenstein. Tot dusver werd de gemeente Soest door het VVD-raadslid Bartho Anderson vertegenwoordigd in de programmaraad. Nu zijn er drie zetels beschikbaar, maar de twee extra plaat sen zijn nog niet opgevuld. In eerste in- stantie zouden twee andere raadsleden in de programmaraad zitting moeten nemen. Indien daar geen belangstelling voor bestaat, wacht het gemeentebe stuur op andere mensen die de gemeen schap redelijkerwijs vertegenwoordigen- 'j De recente verand centrum hebben zi dergronds afgespee terrain onder de za in elk geval niet or wat zich in de "cata kei voltrok, maar hi het publiek niet vei de modernisering i deel ingegeven dot klanten in de "tec een eigentijdse mt vangen. Tot voor kort wa: oogmeetruimten v lijk" voor het pub dat men achter in afmoest om de "w ken - dat is ook i weg - maar omda zeer was aangepas in de optiekwere! klantgerichte aan Het publiek is in technische ruimt meer dan ooit we gen ogen - al dan bril of contactlenz het feit dat er "be

Soester Courant | 1996 | | pagina 22