C^ £fc*<x "KIM ON" iuVffioen, Hartje-Zuid ondernemers herhalen Koninginnedag-stunt! let 4#r»yi Grote belangstelling voor Krijgsspelkaarten Soest Tot ziens bij "KIM ON" Danscentrum Gerla sluit viering 10-jarig bestaan af Vier Karhu-testdagen bij Nic van Dam Rabobank Infodag wonen succesvol! 1 HANDEL WANDEL Drukke dagen? 57,50 n met d( lier ;v%J!Jll Ml PAGINA 2f WOENSDAG 24 APRIL 1996 SOESTER COURANT PAGINA 27 Dinsdag 30 april vanaf 06.00 uur Voorbijganger wint reisje naar Praag Radio 3-kuiken'trekt de aandacht 'mt ïfcftosm. Edelsteenslijperij "De Sprong" BIJ WILLEM VAN OOSTEN Gall&Gall: hét adres voor wijnliefhebbers Inbraak woning Wie aan politiek doet leest de Soester Courant KWALITEIT BEWIJST ZICHZELF! kom naar Chinees - Indisch Meeneem - Centrum Wij verzorgen ook de catering voor uw feest of party. Kompleet verzorgde warme maaltijden en snacks. Bijvoorbeeld: Een rijsttafel voor 4 personen Spaar voor 1x gratis eten. de bekende Chinees op de Nieuweweg 60 - Soest Telefoon: 602 46 31 WIJ BESTAAN 10 JAAR! Alles in het teken van thema wandelen en hardlopen Tuincheque Vaarderhoogt voor mevrouw De Vries et geldboompje voor uw tuin!!! Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant van het eigen stukje grond is unctioneel. Bij de achter- fn ladruk meestal op privacy, :en afbakening vaak gewensti •en te weren. :se sfeer zijn bamboeschutt :r bestaat een geheel nieuw a inden die door te koppelen z luiten op huidige systemen, zijn houten jaloezie-element en toch voor een bijzon en. Ze zijn bijvoorbeeld ooi /erkapping op een pergola, en afscheiding van gaas laten begroeien waardoor ing ontstaat. K. Tapijten voor kamerbreed comfort Onze collectie tapijten kenmerkt zich door ware klasse en comfort! Kamerbrede en tapijten op maat geweven van zuiverscheerwollen kwaliteiten binnen een uiterst kleurrijke kollektie. Absolute allure voor zowel het moderne als klassieke interieur. Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035 - 6030303 Fax: 035 - 6029995 :1 gevallen geschikt en is altj :n combinatie met bloeien! èl zo fleurig. En als die klimml ook..., heerlijk! Kamperfoa ymenum 'Belgica') en blani hebben zeer welriekende bil ïr bekend is Akebia quinatal ïtrosjes verschijnen al in apl blad is heel elegant. De winden zich met hun stengl sterke groeiers zoals blaul oppassen bij bouwconstrudj rot). zeker van te zijn dat een e regen al jong en goed bloeit, 't beste een exemplaar met den gekocht. onderhoud pen soms eren /-- 1 als ,/ii êp' en. Ga j' advies ïr, dat ;n kos- li tergola materi- iken en detzelfde 'tsen van tuinverlichtingl rar ook voor snoeikarweitj a van de border. Hoe p simpel advies voldoende d tp het goede been te zette! ei beter worden uitbestel et de hovenier is dan ookl e' goed idee. Kijk voor adi| ids. armee ontstaat een pr'1™ voor padden, egels en v 'koninkje. Afgesnoeide trT orden versnipperd. Ze Z'1 aipost. Wie overweegt eT schaffen, doet er goed a iteit. Als takken niet diöl i doorsnede, moet u er ^'1 Voorbijgangers wreven vorige week londerdag vermoedelijk wel even lun ogen uit toen ze op het kruis punt Van Weedestraat/Stadhou derslaan een meer dan levensgroot kuiken ontdekten. Het beest, zo'n vier meter hoog, trok daarmee in sik geval de aandacht en dat was )ok precies de bedoeling. Bij nadere beschouwing bleek het te gaan om de bekende "mascotte" van Ladio 3, en dat klopte wel, want in het leelbeluisterde programma Arbeids vitaminen werden de luisteraars opge roepen om op zoek te gaan naar het kuiken in Soest, op de stoep bij reisbu reau Gerth. Het bleek uiteindelijk te gaan om een prijsvraag van de OAD-reisorganisatie is samenwerking met het bekende Soester reisbureau, waarbij de winnaar zich ver zekerde van een 5-daagse trip voor twee personen (1000 gulden) naar Praag. De prijs werd gewonnen door de heer E. Slag uit Amersfoort, die in de buurt was en de prijsvraag goed oploste. Daarnaast vond bij het reisbureau de uitreiking plaats van een reischeque van 250 gulden, voor de winnaar van een quiz die was opgesteld aan de hand van de stedengids voor Londen. De cheque ging naar de familie Sprengers uit Soest. In navolging van het grote succes van de "vroege vogels'-opening vo rig jaar, is het winkelcentrum Hartje-Zuid ook dit jaar met konin ginnedag geopend. Tussen 06.00 en 10.00 uur kunnen de montere be zoekers dinsdag 30 april rekenen op een keur aan aanbiedingen. Als klap op de vuurpijl - die 's avonds wellicht de lucht in gaat - is er de tuinstoelen-aktie. Tuinstoel kado :1e honderden bezoekers zijn vorig jaar met maar liefst duizend tuinstoelen an de haal gegaan. Voor herhaling vat baar, hebben de Hartje-Zuid onderne mers gedacht. Deze keer is gekozen or een groene tuinstoel, die men bij een tiental ondernemers kado krijgt voor iedere bestede vijftig gulden. De winkeliers die aan deze aktie meedoen zijn: C1000, Firstlady, Boutique Uno, Adama Herenmode, Jaspers Mode, Van de Ven Boekhandel, Combifoto Van Essen, Foto Van Oosten, Brandsma en Blue Box. Deze laatste is met een drie tal kramen op het winkelcentrum verte genwoordigd om toch zo dicht mogelijk bij het feestgedruis te zijn. In tegenstel ling tot de laatste keer is het nu niet zo dat als de stoelen op zijn, men hiervoor terecht kan bij een andere zaak. Deze keer luidt motto: op is op, weg is weg. Wees er dus op tijd bij. Gratis ontbijt Degenen die voornemens zijn Hartje- Zuid te bezoeken, hoeven alvast geen ontbijt te verzorgen, want voor de tweede keer in successie kan het winke lende publiek voor een natje en een droogje terecht op het winkelcentrum. Dit scheelt alvast weer bij het zetten van de wekker. De C1000 heeft wat het ont bijt aangaat een reputatie hoog te hou den want vorig jaar kon men hier kie zen uit een vorstelijk ontbijtbuffet. Tabakorie Akkerman pakte de zaken eveneens groots aan met een professio nele kok die een echt Engels ontbijt fa briceerde. Het belooft dus wat voor dit jaar. Aanbiedingen-boekje Welke aanbiedingen er nu precies zijn, kan men lezen in het speciale aanbie dingen-boekje, dat zaterdag 27 april huis-aan-huis wordt verspreid in Soest, Soestduinen, Soesterberg en het Soesterkwartier. Dus zorg dat u deze niet mist. En natuurlijk geldt het vroeg- uit-de-veren voordeel: hoe eerder men er is, des te goedkoper het produkt. Bo vendien is het verstandig bijtijds te ko men omdat een aantal aanbiedingen zo eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 Soest Tel. 035 -60130 42 De onlangs door de Stichting Vijverberg uit Naarden uitgegeven Krijgsspelkaarten van o.a. Soest blijken zeer in trek te zijn. Binnen korte tijd werd een groot deel van de oplage verkocht. Dit succes heeft ongetwijfeld te maken met het feit dat juist deze twee bladen bijzonder fraai zijn. Niet alleen vanwege de veelheid aan historische en geogra fische gegevens rijn deze bladen interes sant, maar ook vanwege het feit dat de kaarten ingelijst een prachtige wand decoratie vormen. Ook de aansluitende bladen van Baarn, de Lage Vuursche en Maartensdijk vin den gretig aftrek. Het blok van vier kaarten geeft een prachtig stukje Neder land weer: het laaggelegen Eemdal dat naar het westen overgaat in de stuw wallen van Baarn, Soest en de Lage Vuursche om te eindigen in de voorma lige veengebieden van Maartensdijk. Bij Albert Heijn aan de Smitshof werden vorige week de negen win- naars van de paaskleurwedstrijd in het zonnetje gezet. Ze kregen van assistent-bedrijfsleider Elma Rugers I allemaal een glaasje fris met wat lekkers en natuurlijk een van de [mooie prijzen. [De negen jeugdige "Vermeers-in-spe" waren door de jury - bestaande uit supermarktmedewerkers met een wat artistieke inslag - gekozen uit een stapel van een paar honderd inzendingen, waarin de Paashaas op allerlei manieren van kleurtjes was voorzien. De prijzen bestonden uit poppen, knuffels en snoep, en alle winnaars kregen boven dien een mooi AH-petje. In groep 1 (t/m 5 jaar) gingen de prij zen naar Benjo Zwarteveen, Bos De negen prijswinnaars met Elma Rugers op de foto. Vosselman en Peter van Ede. In groep 2 (6 t/m 8 jaar) werden Elize Stolze, Mark Remmerswaal en Eline van Arendonk uitgeroepen tot de mooiste "kleurders". In groep 3 9 t/m 12 jaar) waren het Annelieke Berg, Xander Woodhouse en Sanne van Roon die met de prijzen gingen strijken. 1 uur service: 7 x 10 cm. fl. 0,49 9 x 13 cm. fl. 0,98 10 x 15 cm. fl. 1,10 opgestuurd naar grootlab: levertijd 3 werkdagen nabestellingen 1 week 9 x 13 cm. fl. 0,39 10 x 15 cm. fl. 0,49 dubbelafdruk per twee fl. 0.98 Villem Van Oosten ^fotoservice Soesterbergsestraat 57, Soest Tel. 035 - 6013109, fax 6027269 van Weedestraat 147, Soest Tel. 035 - 6025942, fax 6020726 aantrekkelijk is, dat deze in een record tijd weg zijn. Te denken valt aan de ge- ranium-aktie van Bloemenhuis Jasmijn vorig jaar. Binnen een half uur was men hier door een meterslange voorraad ge raniums heen. Doe dus uw voordeel op met deze kennis en kom op tijd. De winkels op het winkelcentrum aan de Soesterbergsestraat zijn van 06.00 tot 10.00 uur geopend voor een ieder die en een gezellige sfeer voordeel behaalt bij tal van aanbiedingen. Want u kent het gezegde: de morgenstond heeft goud in de mond... (advertentie) Wie een goed glas wijn weet te waar deren kan bij ons z'n hart ophalen. Onze collectie wordt uiterst vakkun dig samengesteld: bijna alle wijn- producerende landen van de wereld zijn in onze slijterij vertegenwoor digd. Verschillende landschappen wisselen elkaar af op een relatief kleine opper vlakte, hetgeen de kaarten tot juweeltjes heeft gemaakt. De kaarten geven de situatie weer van omstreeks 1910. Alle landschaps elementen, zoals huizen, torens, brug gen, scholen, kloosters, boerderijen (meestal ook met naam vermeld), slui zen, bospaden enz. zijn weergegeven. Bovendien is het reliëf, door hoogte lijnen om de meter, zeer nauwkeurig ingetekend. Het feit dat de kaarten een schaal van 1:10.000 (1 cm op de kaart is in werkelijkheid 100 m) hebben en bovendien in kleur zijn verschenen maakt ze volstrekt uniek. Zolang de voorraad strekt - een tweede druk komt er niet - zijn de kaarten te koop bij boekhandel Van de Ven. Inlichtingen over de andere kaartbladen, zoals bijvoorbeeld de gebieden ten oos ten van de Eem, zijn verkrijgbaar bij de Stichting Vijverberg tel. (035)6946860. Bij een inbraak in een woning aan de Anna Paulownalaan zijn persoonlijke bescheiden gestolen van een bewoon ster. Ze deed daarvan maandag aangifte bij de politie. Danscentrum Gerla heeft haar 10- jarig bestaan afgesloten met het afdansen. De afgelopen twee week einden was het een enorme drukte aan de Albert Cuyplaan. Ruim 1000 bezoekers hebben genoten van de verrichtingen van de cursisten. Van brons tot National Award, alle ca tegorieën waren ruim vertegenwoor digd. Het niveau lag ook dit jaar weer bijzonder hoog. Dit bleek niet alleen uit het feit dat iedereen met het felbegeerde certificaat naar huis ging maar tevens uit het hoge cijfergemiddelde. Zelfs de toch wel zeer uitzonderlijke 10- werd door enkele paren in de wacht gesleept. Danscentrum Gerla kan terugkijken op een fantastisch en sfeervol verlopen sei zoen, waar met veel extra activiteiten aandacht werd geschonken aan het 10- jarig bestaan. Helemaal voorbij is het echter nog niet. Half mei starten Frits en Karin Gerla met een nieuw initiatief: de zogenoemde bruidsparencursus. Spe ciaal voor de bruidsparen die nog even snel willen leren dansen om zo op hun feestavond een goed figuur te slaan. Tevens is er een korte kennismakings cursus voor al die dames (misschien ook wel heren) die hun man (of vrouw) al jaren proberen mee te krijgen naar dans les. In vijf lessen leert men de basis begrippen en een figuur in twee van de meest voorkomende dansen. Een betere manier om met het dansen kennis te maken is er eigenlijk niet. Iets totaal anders is de Argentijnse Tangocursus. In zes lessen leert men een spraak makend programma in deze ietwat dra matische en tevens sensuele vorm van dansen. Daarnaast bestaat er nog de mogelijkheid tot het leren van Oude Dansen, waaronder de Victoriawals. Het mag duidelijk zijn: Ook al is het officiële dansseizoen inmiddels afgeslo ten Danscentrum Gerla blijft er voor zorgen dat men zich in Soest niet hoeft te vervelen. Ook de gezellige vrijdans- avonden blijven gewoon doorgaan tot eind j'uni met als laatste happening van dit seizoen een feestavond in het Open lucht-theater, waarover men t.z.t meer zal vernemen. Voor meer informatie kan men telefonisch contact opnemen met het danscentrum, tel. 6022811. Bij Active Sports Nic van Dam wor den deze week vier Karhu-test- dagen gehouden. Van vandaag tot en met zaterdag staat alles in het te ken van het thema hardlopen en wandelen. Beide sporten/vrije-tijdsbestedingen ne men in populariteit toe en daarom komt Sicco van Brederode van het loop- en sportschoenmerk Karhu naar de sport zaak aan de Van Weedestraat. Hij is daar vrijdagmiddag en -avond en neemt de nieuwste testapparatuur vast mee. Op zaterdagmorgen is Jan Kleijn te vin den in de winkel van Piet Hoek. Deze Soester maakte vorig jaar een voetreis naar Rome en kan de klanten dus des kundig adviseren over wandelschoenen. Hetzelfde doet Jack Belt over loop schoenen. De triathleet, net terug uit de Verenigde Staten waar hij onder meer op beurzen werkte, is de gehele zaterdag aanwezig om de klanten van Active Sports Nic van Dam van dienst te zijn. Wie vandaag, morgen, overmorgen of zaterdag een paar wandel- of loop schoenen aanschaft bij Active Sports Nic van Dam, maakt kans op een gra tis paar Karhu wandel- of loopschoenen ter waarde van tweehonderd gulden. Piet Hoek verloot zaterdag een paar onder de klanten. Er kan ook worden geprofiteerd van andere aanbiedingen. Nieuwe pand Hoek heeft overigens vorige week het voormalige bankgebouw van de Amro op de hoek van de Van Weedestraat en de Stadhouderslaan gekocht. Zoals al eerder is gemeld, wil Active Sports Nic van Dam zich in dit pand gaan vestigen. Het college en de welstandscommissie rijn akkoord met het bouwplan, dat on der meer voorziet in aanbouw van het huidige gebouw. Op dinsdag 7 mei komt de bouw- aanvraag ter sprake in de commissie ruimtelijke ordening. Als die het licht op groen zet, kan de procedure starten en hoopt Hoek dat nog in de zomer kan worden gestart met de werkzaamheden. Volgens de planning zal de ver- en nieuwbouw drie tot vier maanden in beslag nemen. "Ik hoop dat we voor Sinterklaas kunnen openen," aldus Hoek. Op zaterdag 30 maart organiseerde de Rabobank Soest-Baarn we derom de infodag wonen. Ondanks het mindere weer bezochten toch vele (potentiële) eigen-huisbezitters het tuincentrum 't Vaarderhoogt. Daar hadden de medewerkers van de bank een prachtige stand inge richt, waar men informatie kon krij gen over de financiële mogelijkhe den van een eigen huis. Het motto van de dag was "Uw eigen huishet geldboompje voor uw tuin". Er is zoveel te zien en te koop op 't Vaarderhoogt, maar velen menen dat een mooi aangelegde tuin vaak finan cieel niet haalbaar is. Op deze dag is de bezoekers duidelijk gemaakt dat het bezit van een eigen huis vaak wel die financiële ruimte biedt. Ook de pandenpresentatie trok veel be kijks. Dit unieke systeem biedt zelf verkopers van een eigen huis de moge lijkheid om het aan een groot publiek te presenteren. De Rabobank bemiddelt niet, maar biedt wel veel exposure. Een van de op deze dag gepresenteerde pan den werd door de grote toeloop die dag aan een van de bezoekers verkocht. Meer informatie over deze extra service van de Rabobank is te krijgen bij de hypotheekadviseurs Jan Pol en Bern- hard Dijkstra. De prijsvraag, de taxatie van twee pan- den uit de beide gemeenten, leverde ruim 250 reacties op. Sommige bezoe kers bleken ware taxateurs te zijn. Er kan er maar één de winnaar zijn en dat was mevrouw A.H. de Vries-Vroom uit Soest. Zij ontving vrijdag jl. de cheque van f 500,-, te besteden bij Tliincentrum 't Vaarderhoogt, uit handen van de heer Jan Pol.

Soester Courant | 1996 | | pagina 27