Rob de Nijs Beeldenpark bij Groeneveld Echt] Miliei deelt I 'Knijn' treedt op in Cabrio-theater Voorverkoop Rob de Nijs kinderparadijs aruót-ocK 1WL TOUR WELZLJNl k A'S stichting openbare bibliotheek Vo Nieuws van de bibliotheek De Kapperij Koningin Beatrix opent expositie jER^pl/l/lNKEL De Wereldwinkel op de Vrijmarkt Klachten bezorging Soester Courant Creatieve markt van Daniëlschool op zaterdag 11 mei PAGINA 21 WOENSDAC 'La haine' The Mighty Houserockers Burgemei WOENSDAG 24 APRIL 1996 SOESTER COURANT Kinderparadijs De Vrije Teugel De Soester Duinen 'Van Merwijk legt het nog een keer uit' Workshop 'Klank en beeld' in C-drie Ide I. Vos wordt nieuwe voorzitter van KvK Eemland T: 'i Kunstwerk van de maand VCS bestaat in juni 12% jaar 2 Brothers on the 4th Floor vervangen wellicht 2 Unlimited komt weer zingen in kinderparadijs De Vrije Teugel. Chorus-Line gooit hoge ogen tijdens korendag Utrecht Elke woensdagmiddag vrij 1 kinderen knippen bij de Kapperij. Les Wilson. Begin juni zal Koningin Beatrix, erelid van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers, het Beelden park Drechtoevers officieel openen. Het beeldenpark is ontstaan uit een initiatief van de NkvB en is het eer ste beeldenpark in Nederland dat door kunstenaars zelf wordt georga niseerd. ssgichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstmat 9A, tel 602 8132 Op de Vrijmarkt van 30 april staat ui teraard weer een kraam waarop de Wereldwinkel de produkten uit de ontwikkelingslanden heeft uitgestald. Op deze dag waarop wij allen ten volle van onze vrijheid mogen genieten, pro beert de Wereldwinkel de artikelen van mensen uit deze landen onder de aan dacht te brengen. Artikelen uit de alter natieve handel, waarvoor een eerlijke prijs is betaald. Er zijn criteria voor alternatieve handel; om er een paar te noemen: - de producten moeten afkomstig zijn uit landen die volgens de Wereldbank- criteria als ontwikkelingsland aan te duiden zijn; - de importeur moet de doelstelling van alternatieve handel onderschrijven en bereid zijn alle informatie over eigen doelstelling en financiële administratie te geven; - er moet een aantoonbaar streven zijn naar mensvriendelijk beleid, met een speciale aandacht voor vrouwen; - een milieuvriendelijk beleid dient na gestreefd te worden; - naast de beloning mogen de overige voorwaarden en omstandigheden niet apart onredelijk zijn (geen kinderarbeid die scholing belemmert, geen discrimi natie); - de prijs van de producten dient in overleg vastgesteld te zijn, niet eenzijdig door de importeur. Men mag er dus van uitgaan dat de pro ducent een rechtvaardige prijs voor zijn of haar arbeid heeft ontvangen. De velen die de vrijmarkt op 30 april bezoeken, worden uitgenodigd om een kijkje nemen bij de kraam van de Wereldwinkel. Onder de uit de hele wereld afkomstige artikelen, zal zeker iets van uw gading te vinden zijn. Wij, of beter gezegd zij, rekenen er een beetje op dat u komt. Zij bepalen welke beelden worden geëx poseerd en ook de organisatie is in han den van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers en de Stichting Thoe Schwartzenberg Fonds. Het unieke van deze aanpak is dat de ontwikkeling van de beeldende kunst wordt belicht van uit het standpunt van de makers, zij ge ven de beeldhouwkunst vorm en in houd. Naast permanente exposities wor den in het park internationale symposia voor beeldhouwers georganiseerd. Ook liggen er plannen om aangrenzende ge meenten bij het project te betrekken. De Nederlandse Kring van Beeldhou wers manifesteert zich deze zomer ster ker dan ooit. In het park van Kasteel Groeneveld in Baarn wordt 1 juni de tentoonstelling "De wegen liggen in een reis" geopend. Ook deze tentoonstelling werd door de werkgroep van de NkvB zelf samengesteld. Aan deze bijzondere expositie rond het thema "reizen" wer ken negentien Kringleden mee. De ver schillende kunstwerken vormen samen een rijk geschakeerde tentoonstelling die een goed zicht geeft op de veelzijdigheid van de hedendaagse beeldhouwkunst. Bij beide exposities verschijnt een af zonderlijke catalogus, waarin aandacht wordt besteed aan onder meer het ontstaansproces van de kunstwerken. De beelden zijn voor verkoop beschik baar. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Op zaterdag 11 mei wordt er op het schoolplein van de Daniëlschool aan de Smitsweg een creatieve markt gehouden ten bate van de school. Op deze markt is van alles te koop en van alles te doen. Kaarten, snoepgoed, bloemen, boeken, kaas, noten, fruit en nog veel meer is er te koop. Koffiedrinken, broodjes, sa lade, soep eten kan ook. Er is een videoband van de school te zien, er zijn spelletjes voor de kinderen te doen en een schoolkoor laat vaderlandse liede ren horen. De markt wordt gehouden van 10.30 tot 14.00 uur. Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Donderdag 25 april: De aanleiding voor het maken van "U haine" was de dood van een Arabisch; jongen, gewond geraakt na rellen me de politie. In de cités, de verpauperd; buitenwijken van Parijs en andere grot; Franse steden komt het geregeld te] geweldadige confrontaties tussen bewo-j: ners en politie. Werkloosheid, IrustraliJ en rascisme zijn de voedingsbodem Economie is het begin van de keten, al dus Kassovitz. "La haine" laat zien wat er aan de hand is in de buitenwijken en hoe gemakkt] lijk de situatie tot een uitbarsting kat komen. Het rauwe pessimisme van dl? film heeft veel Fransen wakker geschud Gedurende 24 uur volgt "La haine" dril vrienden: V5nz, Saïd en Hubert. Respec tievelijk een joodse, Arabische e| zwarte jongen. Na de rellen van de vo rige dag is de rust teruggekeerd in 4 cité, maar de dreiging blijft. Vooral om: dat een agent bij de rellen zijn pistool! kwijtgeraakt. De drie jongens, ontevref den, verveeld en onberekenbaar, zwei ven door de wijk. Ze nemen de treil naar Parijs, worden daar opgepakt, kun nen niet meer terug naar huis en bren gen de nacht door in de stad. Pas bij hui terugkeer, de volgende ochtend, kom1 de opgespaarde agressie en haat tot eef climax. Het motto van "La haine" is een anel dote die aan het begin en einde van 4 film wordt verteld als een metafoor voel een samenleving die in hoog tempo oj de afgrond afstevent. Een man valt va'1 een flatgebouw. Onderweg is hij noi optimistisch: tot nu toe gaat alles goed' Ofwel: wat telt is niet de val, maar dt landing. Aanvang: 20.30 uur. Entree l 7,50; cjp/65 f 6,- Zaterdag 27 april: Deze Engelse band leunt voornamelijk1 op het gitaartalent van leider/zangei Les Wilson. Hij laat zich beïnvloede: door onder andere Buddy Guy, Alben, King, Stevie Ray Vaughan, Hound Doj Tailer en George Thorogood. Dit alles verpakt in een non-stop spervuur van I shuffles en boogies, afgewisseld mei I emotionele slow blues. Les Wilson is een van de beste blues- - gitaristen, met altijd een geweldige live- show. The Houserockers waren de kop stukken op alle belangrijke Engelse blues-festivals. De band ontving nomi naties voor de British Blues Award. The Houserockers krijgen het publiek gegarandeerd aan het swingen, voora' ij als Les er stevig tegenaan gaat. Aan vang: 22.00 uur. Entree: leden f 7,50^j niet-leden f 10,-. In de woning vai was het dinsdagmo lie en kennissen dc welijk werd in 193 overigens pas in 11 Onder het motto ter vlees, geer Milieudefensie^ jpril op de Vrijn jes uitdelen. In hndelijke vleesa «ing Milieudefe april houdt, vraa ii Soest aandach t«r het vlees. Cp dit moment is dl gekke-koeienzh alemaal weer heel dit er aan dat stul e<n heel dier hee der, dat waarschijl pettig leven heefl vfees, dat in Neder nimelijk uit de bi lubben varkens, k Vedelaarpad 53, tel. 60181 36 Donderdag 25 april Vandaag komt basisschool de Schake een schoolreis bij ons vieren. De Profes sor Waterinkschool komt het projec' dieren aaien doen en 's middags kom de Carolusschool voor het project jonge dieren. Kei vin, Jelany en Roy komen met allemaal feestgangers hun feest vie ren. Vrijdag 26 april De Antoniusschool gaat vandaag hele maal in Robin Hood stijl hun schoolreii vieren, zij gaan dus leren boogschietet en nog veel meer spannende dingen. Di Professor Waterinkschool komt vanmor gen met groep 1 voor het project dierer aaien. Amanda, Marjolein, Marie en Leline komen vanmiddag hun verjaar dag vieren en vanavond is het de beurt aan Maike en Samira om te feesten, want zij gaan de kinderveriaardagdiscc doen. Zaterdag 27 april Sharona, Kiara, Amanda, Robert ec Koen geven vandaag hun feest bij ons. Maandag 29 april De jarigen van vandaag zijn Selina Florine en Femke. Zij kunnen rekenen op een te gek feest. Woensdag 1 mei Om 14.00 uur gaat er weer een theater groep proberen een plaats te bemachti gen in de finale van de gouden vlinder- prijs. Deze week is dat theatergroep Wobby Wise die een voorstelling geef voor jong en oud, genaamd: "De Prin ses in de toren". Na de voorstelling zijn er nog een heleboel leuke activiteiten tot 16.00 uur. Daphne, Estee en Tobiat komen met hun partijtje ook meedoen aan de woensdagmiddag activiteiten- Dit jaar worden 'nieuwkomers landers die als derland zijn ge hun gezin here maal volgen z geringstraject" sind 1 januari nieuwkomers z wijs te maken ii ving. De regeling - aft terie van Onderv in dat er voor elk ject wordt vastge o.a. vastgelegd c landse taal (500 de Nederlandse/1 de bemiddeling i In Soest wordt door de Stichting het project Opv; de Smitsweg. D< intensief begeleii van de stichti begeleiders" opti deze centrale o] RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Koninginnedag menu 30 april 's avonds met het hele gezin smullen van een 3-gangen gourmet-menu in ons sfeervolle gourmet-restaurant. voorgerecht buffet onbeperkt gourmetten steengrill fondue Flensje met vanilleijs met sinaasappelsaus Aanvang: vanaf 17:00 uur Prijs: f 29,75 p.p. Voor kinderen speciale tarieven Om teleurstelling te voorkomen raden wij u aan te reserveren. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035-6012739 Donderdag 25 april: "Van Merwijk legt het nog een keer uit' is de titel van het cabaretprogramma dat Jeroen van Merwijk morgenavond (don derdag 25 april) in C-drie op de plan ken brengt. De voorstelling begint om 20.15 uur. Entree: f 20.00; cjp[/65+ f 17,50. Met succes heeft de workshop "Klank en beeld" al enige malen plaats gevon den in cultuur centrum C-drie. Daarom een vervolg van dit aanbod dat gericht is op de muziek als inspiratiebron voor tekenen en schilderen. Muziek en beeldende kunst hebben veel kenmerken gemeen zoals compositie, (klank-) kleur, stemming en ritme. Beethoven heeft dan ook ooit beweerd: als ik componeer, zie ik altijd een schil derij voor ogen en werk daar naar toe. Ook hebben veel beeldende kunstenaars zich door de muziek laten inspireren. In de workshop maakt men kennis met verschillende muzieksoorten. De docent Theo Briggeman begeleidt de deelne mers in de vertaling van de muziek naar hun beeldende werk. Hoe past men de begrippen als ritme, structuur, hoog en laag, melodieus en staccato toe in een schilderij? Men zal ontdekken dat het antwoord niet zo moeilijk is als het lijkt. Muziek roept immers altijd gevoelens op. De persoonlijke vertaling staat Cen traal. Ervaring met het materiaal kan tot voordeel strekken maar is beslist niet nodig. Men werkt het gemakkelijkste met aquarel- en acrylverf, droge pastel en zachte krijtsoorten. Vooral liefde voor muziek en voor tekenen en schil deren zijn nodig. De muziek komt uit India en andere Oosterse landen, klas sieke muziek en (moderne) jazz. De les wordt gegeven in de sfeervolle theater zaal van C-drie. Durft u de uitdaging aan? De workshop vindt plaats op donderdag 2 mei en dinsdag 28 mei van 10.00 tot 16.00 uur. Inschrijven bij de cursus administratie van C-drie van 12.30- 16.00 uur, tel. 6022188. De workshop kost f 55,00 per keer, inclusief gebruik van acryl-/plakkaat-/aquarelverf, inkt, houtskool en twaalf kleuren krijt. Papier wordt naar verbruik afgerekend. Bij in schrijving voor beide data krijgt men f 10,- korting. Tijdens de algemene ledenvergadering van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Eemland op 16 april heeft mr. G.H. Veenhoven (68) te kennen gegeven het voorzitterschap van de KvK per 15 oktober 1996 te zullen neerleg gen. De heer Veenhoven, oud-voorzit ter van de directie van Norit N.V., is sinds 1981 lid van de Kamer en maakt sinds 1990 deel uit van het bestuur waarin hij vanaf april 1994 het voorzit terschap bekleedt. Met ingang van 15 oktober is Ide J. Vos, oud algemeen directeur Schuitema N. V., door de algemene ledenvergadering be noemd tot de nieuwe voorzitter van de KvK. De heer Vos (59) is sinds 1989 lid van de Kamer en maakt sinds 1 januari deel uit van het bestuur. Albert Cuyplaan 202 3 764 TWSoest Het duurt nog even, maar voor de ware liefhebbers kan het bericht niet vroeg genoeg komen. De Soes ter folkgroep "Knijn" - die onlangs haar eerste cd uitbracht - is binnen kort live (en gratis!) in Soest te zien en te horen. "Knijn" treedt op zaterdag 1 juni op in het openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat. Daar is dan - als alles volgens plan verloopt - het nieuwe seizoen inmiddels van start gegaan met een optreden van de Koninklijke I Luchtmachtkapel, op donderdag 30 mei. Het optreden van "Knijn" in Cabrio heeft een bijzonder karakter, omdat het aan de Soester bevolking wordt aange boden door Verhuurcentrum Soest (VCS), de zaak aan de Burgemeester Grothestraat waar veel Soesters gereed schappen en andere apparatuur huren. VCS bestaat binnenkort I2V2 jaar en dat jubileum wordt gevierd met het avond vullende optreden van "Knijn", dat om half acht begint. "Knijn" is in de Nederlandse folk-wereld allang geen onbekende meer. De groep treedt regelmatig op bij festivals en an dere feestelijke gelegenheden. Het re pertoire wordt omschreven als "Iers, Schots en scheef", met aanstekelijke Ierse muziek, zelfgeschreven Neder- "Knijn", de Soester zevenmans/ vrou wsfolkgroep. landse ballads, een snufje Cajun en nog veel meer. Ofwel: "Keltische tragiek, afgewisseld door vissers-, drank- en liefdesliedjes, veelzijdig, charismatisch en doelgroeptreffend." De zevenmans-formatie bestaat uit Carin Greve (viool), Louis van Hees (zang, gitaar, mandoline), Ben v.d. Breemer (banjo, gitaar), Hans van Hees (zang, gitaar), Gerard Wortel (stampie: een geheel in eigen beheer ontworpen en uitgevoerd slaginstrument, en bas), Victor Arnolds (accordeon) en Erna Willemse (fluit). Het kunstwerk van de maand is van Maarten Verhaak. Het is een acryl op linnen van 50 x 100 cm. De titel is "Soap". De schilderijen van Maarten Ver haak zijn het resultaat van een inten sieve studie die hij in de afgelopen twee jaar deed naar een nieuwe, aan fotorealisme verwante stijl- een werkwijze die hem naar zijn overtui ging genoeg materiaal en openingen biedt voor de komende tien jaar. De bruinen en okers die de toon zet ten voor zijn vroegere werk hebben plaats gemaakt voor het hele palet, want voor zijn doeleinden heeft hij nu alle kleuren nodig. Maarten Ver haak, die in het voetspoor treedt van zijn oude idool Edward Hopper zegt zelf over zijn werk: "Om als schilder niet aan alle kanten te worden voorbijgestreefd door fotografie, computer, tv en dergelijke, vond ik het nodig om op dat gebied terrein terug te winnen." Welkomstgeschenk De Kunstuitleen Soest heeft veel nieuwe leden nodig om te kunnen voortbestaan. Iedereen die lid wordt ontvangt een aardig welkomst geschenk. Het is eventueel ook mo gelijk om per kwartaal te betalen. Zijn er problemen met het vervoer naar en van huis, dan kan dat in over leg geregeld worden. Een aantal wer ken kan per twee geleend worden; dit samenvoegen kan soms heel span nende combinaties opleveren! De collectie omvat circa 600 kunstwer ken. Kunstuitleen Soest, voor parti culieren én bedrijven! Kunstuitleen Soest is gevestigd in bi bliotheek Overhees aan de Wil laertstraat 49, tel. 601 24 68. De openingstijden zijn: maandag- en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur en woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Op: donderdag 20 juni Om: 20.45 uur Rob de Nijs, vorig jaar in actie bij De Vrije Teugel. Op donderdag 20 juni komt hij weer. Tijdens het midzomerfestival zijn ook de vijf finalisten te zien van het theater festival om de Gouden Vlinderprijs. Sinds februari treedt er elke woensdag middag een andere theatergroep op in De Vrije Teugel. Ze worden beoordeeld door een kinderjury én door enkele des kundigen. "De cijfers van de kindeijury lopen uiteen van 3,64 tot 9,15. Het is nog niet te zeggen wie er overgaan naar de finale, maar ik hoop dat het een ge varieerd programma wordt." Chorus-Line (koor voor lichte muziek) uit Soest heeft zaterdag hoge ogen ge gooid op de korendag in de Janskerk te Utrecht. Aan deze korendag deden zeventien koren mee vanuit de regio Utrecht. Het leuke van deze korendag was met name dat er zoveel verschillende koren mee deden, kerkkoren, vrouwenkoren, kinderkoren etc. Nadat het klassieke koor Nieuwegeins kamerkoor haar repertoire ten gehore had gebracht was het de beurt aan Chorus-Line die met haar swingende repertoire voor veel sfeer zorgde. Vooral het nummer From this moment *on oogstte een spontaan applaus en het nummer Hixedo Junction werd een feest genoemd. De jury gaf verder ook complimenten aan de solisten en de pia nist. Verder herkende de jury het harde repeteren en de hand van de meester, de dirigent Henk v.d. Berg. Het jury-rapport was voor Chorus-Line dan ook een goede ervaring voor het 10-jarig bestaan. Het jubileum van het koor zal worden gevierd op 31 mei in de kapel van de Broedergemeente te Zeist. Kaarten voor dit optreden zijn vanaf half mei verkrijgbaar bij de VVV in Zeist. Verder zijn er kaarten verkrijg baar op de avond zelf in de zaal (voor zover niet uitverkocht). Entree: f 1 5,00 t/m 12 jaar: f7,50 Reserveren elke werkdag van 8.00 tot 18.00 uur tel. 601 81 36 De opbrengst van het benefietconcert komt ten goede aan speelobjecten op het terrein van kinderparadijs De Vrije Teugel Soest. •o«o«o*o»o*o»o«o«o«o»o«o«o«o*o»o«o*o»o«o*o#o»o«o« 0 c De gehele maand mei knippen wij uw kind (tot 12 jaar) per decimeter lengte voor (bijv. een kind van 86 cm voor f 8,60) Tevens zijn wij vanaf 1 mei ook op l maandagmiddag geopend van 13.00 -17.00 uur. 5 Ter introduktie: O C J in mei op maandagmiddag knippen voor Xüj' (dames en heren). moderne haarverzorging voor hem en haar Birkstraat 108, Soest, tel. 035 - 601 09 82 D •o«o*o*o«o*o»o«o«o*o*o*o«o«o*o«o* Kinderparadijs De Vrije Teugel is gestart met de voorverkoop van kaarten voor het benefietconcert dat Rob de Nijs op donderdag 20 juni aan het Vedelaarpad geeft. 2Unlimited komt in elk geval niet op 22 juni, omdat het Nederlandse house-duo op 30 april uit elkaar gaat. Dit is een tegenvaller voor De Vrije Teu gel, omdat 2Unlimited principe-mede werking had toegezegd om ook een liefdadigheidsconcert te geven op het terrein van het kinderparadijs. Inmid dels wordt bekeken of de formatie 2 Brothers on the 4th Floor het mid- zomci festival op 22 juni kan opluiste ren. Vast staat wel dat Rob de Nijs geld in het laatje zal brengen, want hij treedt op donderdag 20 juni voor het derde achtereenvolgende jaar belangeloos op. Hij zal tussen 20.45 en 22.00 uur di verse oude en nieuwe liedjes laten ho ren. In het voorprogramma, dat om 19.45 uur begint, zit Het Gabriël Trio uit Soest. Charles Gabriël zingt in heel Nederland luchtige operaliedjes en ver leende regelmatig medewerking aan concerten van het Soester Mannenkoor Apollo. Het trio wordt gecompleteerd door Elize de Broeckert die vaak als soliste optreedt en haar opleiding ge noot aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag en Berna Kouse maker die piano studeerde aan het Rotterdams Conservatorium en bekend heid geniet van de Stichting Cabrio die elk jaar muziekactiviteiten in het open luchttheater organiseert. Toegangskaarten Toegangskaarten zijn vanaf vandaag op elke werkdag tussen 8.00 en 18.00 uur verkrijgbaar bij kinderparadijs De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad. Ze kunnen ook telefonisch worden gereserveerd, tel. 6018136. Een kaart kost 15 gulden (voor kinderen tot en met 12 jaar 7,50 gulden). Wie op de dag dag zelf een entreebewijs aanschaft, moet twintig, respectievelijk tien gulden neertellen. De opbrengst van de concerten wordt gebruikt voor de financiering van twee speelobjecten die het kinderparadijs heeft gekocht. Het gaat om een skateboardbaan en een grote glijbaan, die binnenkort een plaats op het com plex moeten krijgen. Hiervoor zijn aan vragen ingediend bij het college. De kosten van de speelobjecten bedragen 53.000 gulden. In 1995 werd tiendui zend gulden overgehouden aan het con cert van Rob de Nijs en acht mille aan de collecte in het kader van het 25-ja rig bestaan van De Vrije Teugel. Er is dus nog wat geld nodig. Daarom zou directeur Leo van den Berg het geweldig vinden als 2 Brothers on the 4th Floor de plaats kan innemen van 2Unlimited. Dat Van den Berg ook een dagje ouder wordt, blijkt wel uit het feit dat hij nog niet eerder van de formatie had gehoord, maar de medewerkers en de stagiaires hebben de kennis van de directeur vlot geactualiseerd. Midzomerfestival De jonge groep moet één van de publiekstrekkers worden tijdens het midzomerfestival dat op 22 juni plaats vindt. Dit evenement vervangt de tradi tionele oranje-activiteiten op Koningin nedag.

Soester Courant | 1996 | | pagina 28