L-AUT Positieve reacties op nieuwe regeling plaatsen schuttingen Nieuwe brandweerkazerne 'draait op dezelfde plaats kwart slag Praten met b. en w. voor bewoners van Soestdijk en 't Hart DEREN Rondje Raadhuis 'Schuttingkrant' geeft voorbeelden PAGINA3 o7hT„ririr,Jrn gU den-De raad kan dit beschikbaar stellen uit de opbrengst van de verkoop van het centrale antenne-inrichtingsnet (cai). Spreekuren Telefoonnummers Agenda Geen plannen voor patiowoningen voor senioren Mijn vraag... Toerist naar VS heeft geen visum meer nodig >n krijgt: ruilgarantie binnen 14 >as APK-keuring 6de jaargang no. 9 oest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 035 - 6093459 6093460 1992 1994 1994 1994 1990 1994 1994 1990 1992 1991 1993 1993 1993 1994 1995 1990 1991 1993 1993 1985 1986 1985 1985 1988 1989 1984 1988 1989 1987 1990 16.950,- 19.950,- 20.750, 25.500,- 12.750,- 25.750,- 29.500,- 13.950,- 19.950,- 13.950,- 25.750,- mlmhol85'6''® ®me"c bestuurszaken krijgt in haar vergadering op cu l ouw ,r'er !'e' voors,el voorgelegd om te besluiten tot i", van de brandweerkazerne. Hiermee is een bedrag gemoeid van S S™ burgemeester en wethouders geeft de voorkeur aan de hui- inrfem™- f kazerne aan de Lange Brinkweg. Het voorstel heeft de instemming van de brandweer. 25.750,- 28.950,- 33.500,- 41.500,- 24.750,- 26.750,- 20.750,- 20.950,- 5.950,- 4.950,- 3.950,- 3.950,- 8.950,- 10.950,- 3.950,- 6.900,- 6.900,- 6.950,- 8.950,- foon: 035-6012330 "We hebben drie lokaties zorgvuldig afgewogen", zegt burgemeester J,. de Wïdt, als portefeuillehouder ver antwoordelijk voor de brandweer. "Dat zijn behalve de huidige locatie de plaats van sporthal Beukendal op de hoek Beukenlaan-Dalweg en de Industrieweg, in het voormalige bedrijfsgebouw van Van Asch. Maar a^es afwegende, de uitruktijden, de aanrijtijden, de financiën uiteraard en kijkend naar het programma van eisen, is de keuze op de Lange Brinkweg gevallen". Deze keuze past ook in het pro gramma van eisen, waarin onder meer een oefenplek op eigen terrein staat, zoals die nu achter de brandweerkazerne is. "Naarmate je meer in de bebouwde kom komt, zoals bij Beukendal, dan kan dat voor de omwonenden storend zijn. Bij de keuze voor Beukendal wordt het bovendien in zoverre gecompli ceerd, dat er eerst een oplossing ge vonden moet worden voor de sport voordat het terrein beschikbaar kan komen voor de brandweer. Dat be tekent minstens een jaar uitstel, want dan moetje eerst de vraag be antwoorden: moet er een nieuwe sporthal komen en zo ja, waar?". AI die factoren afwegend is de con clusie van het college dat de nieuwe kazerne het best tot z'n recht komt V de plek waar hij nu staat. Het is i bedoeling de bestaande Kazerne helemaal af te breken en opnieuw op te bouwen, aangepast aan de ei- BurgemeesterJ. de Widt sen van de tijd op het gebied van onder meer de wet arbeidsomstan digheden (arbo), milieu en energie verbruik. Het is overigens de bedoe ling de nieuwe kazerne een kwart slag te draaien, dus in het verlengde van de Korte Kerkstraat gezien evenwijdig daaraan. Nu staan de auto's gestald in de garage die met de voorkant naar dé Lange Brink weg gericht is. In de nieuwe situatie is de voorkant van de stalling gericht naar het gedeelte van de Schans dat haaks op de Lange Brinkweg uit kluut. De nieuwbouw blijft binnen het bestaande terrein tussen de Lange Brinkweg en De Schans. De woo Espero, die al voor een LPG-installatie. En meerprijs is uitgevoerd et en lichtmetalen vel- iowroom en maak een ale uitvoeringen. De speciale 'P'i- Vraag de Daewoo-dealer igen voorbehouden. Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geopend tot 13.30. Het infor matiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Pu bliekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeentelijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboortenregister, woonruim teverdeling, huursubsidie, voor zieningen voor gehandicapten, vergunningen voor markt- en standplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op donderdagavond is het infor matiecentrum en de afdeling Pu bliekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan ech ter geen zaken regelen die de bur gerlijke stand betreffen. Aanvra gen voor reis--en rijdocumenten kunnen op donderdagavond wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 6093 411 De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek geopend op dinsdag en donder dag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 1412 Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefonische afspraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische afspraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van Logtenstein kan men regelen via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. Belangrijke telefoonnummers zijn: - 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambulance). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aangesloten met gemeentelijke informatie over raadsvergaderin gen en dergelijke, maar ook over opgebroken wegen in de ge meente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vragen over afval zoals klein che misch afval(KCA) groente-, fruit en tuinafval enzovoort. Aanmel den van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.25.346 Meldpunt woonom geving (bereikbaar op werkdagen van 8.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verholpen. - 60.93.539 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 54.87.411 (politie). woensdag 2 mei, commissie alge mene bestuurszaken, maandag 6 mei, commissie alge mene bestuurszaken dinsdag 7 mei, commissie ruim telijke ordening, verkeer en wel zijn woensdag 8 mei, commissie mi lieu en openbare werken donderdag 9 mei, commissie fi nanciën donderdag 23 mei, raadsver- De vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur, met uitzondering van de vergaderingen op 2 mei (aan vang 21.00 uur) en 6 mei (19.00 uur). nieuwe kazerne komt dichter op de Lange Brinkweg te liggen. Dit houdt in dat de doorgang naar gemeentewerken 'achterlangs' komt te lopen. "We hebben de commissie voorge steld 'ja' tegen het plan te zeggen. Tegelijk stellen we de commissie voor om, net als destijds bij het nieuwe gemeentehuis, een begelei dingscommissie in het leven te roe pen als ook de raad het krediet be schikbaar stelt. Dat is een gemengde commissie van raadsleden en brandweermensen. Uiteraard zullen we de raadscommissie algemene bestuurszaken van de voortgang op de hoogte houden", aldus burge meester De Widt. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan de grote be trokkenheid bij dit project die hij van het begin af aan bij de raadsle den heeft vastgesteld. Het voorstel kan in de raads vergadering van mei behandeld wor den. "Als het eenmaal vastgesteld is, gaan we aan de slag. Op basis van het uitgangspunt: maximaal, sleutel- klaar, mag het niet meer dan zeven miljoen kosten, kan vervolgens een architect aan het werk om het plan verder uit te werken en kan de begeleidingscommissie worden sa mengesteld". Op dit moment zijn er geen plannen voor huur-patiowoningen voor se nioren. Wel zijn in O verhees zulke woningen gebouwd, evenals aan de Heetakker. Momenteel is er een aantal in aanbouw in Klein Engend- aal. Door de situatie op de woning markt gaat het meestal om duurdere woningen. Huurwoningen in deze categorie staan niet op stapel, aldus burgemeester en wethouders. Na de officiële uitreiking van de eerste Schuttingkrant door wethouder P. ten Hove (rechts) aan mevrouw Van Goor (links) bekijken zij samen met mevrouw van Lunteren en de heer Buitenhuis de inhoud van de krant. Wethouder P. Y. ten Hove met on der meer Planologie en Bouwen in zijn portefeuille, heeft vorige week aan mevrouw H.J. van Goor de eer ste 'Schuttingkrant' uitgereikt. Hierin staat informatie over wat wel en niet is toegestaan bi] het plaatsen van een schutting. Foto's, waarvan enkele in kleur, verduidelijken de tekst. De aanleiding tot het uitgeven van deze speciale voorbeeldkrant is de vaststelling door de commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en De eerstvolgende bijeenkomst onder het motto 'Praten met bur gemeester en wethouders' wordt op donderdag 30 mei gehouden in de zaal van de Emmakerk aan de Regentesselaan 2a. De bijeen komst, die om acht uur begint en om tien uur is afgelopen, is be stemd voor bewoners van de wij ken Soestdijk en 't Hart. Deze gebieden worden globaal be grensd door de Dalweg-Beuken- laan-Beckeringhstraat-Jachthuis- laan, de spoorlijn Baarn-Amers- foort en de Weideweg. Het programma voor de pauze bestaat uit een forumgesprek met het college van burgemeester en wethouders. Op verzoek kunnen de bezoekers later een verslag ontvangen. Na de pauze kan men desgewenst ook persoonlijk met de burgemeester of één van de wethouders spreken. Omdat de opzet van de bijeen komst is dat vragen zoveel moge lijk ter plaatse worden beant woord, stellen de leden van het college van b. en w. het op prijs als zij vooraf weten welke vragen zij kunnen verwachten. Alleen dan kunnen zij op zoveel moge lijk vragen direct antwoord ge ven. In dat geval hoeven zij er later niet nog eens op terug te komen omdat eerst één en ander moet worden uitgezocht. Vragen kan men voor vrijdag 10 mei schriftelijk indienen op het gemeentehuis bij Staf Voorlich ting, of sturen naar Staf Voorlich ting, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest. Een postzegel is niet nodig. Ook ideeën en suggesties waar over men met (één van) de collegeleden wil praten zijn wel kom, zodat de burgemeester en de wethouders zich erop kunnen voorbereiden. Welzijn van de notitie 'Schutting- taal'. voortvloeiend uit nood of in de praktijk geboren behoefte aan een betere regeling met betrekking tot het plaatsen van schuttingen. De Woningwet verbiedt het plaatsen van schuttingen hoger dan een me ter langs de openbare weg. Dat is niet alleen een weg, maar ook een fiets- en voetpad, alles wat de sta tus openbare weg heeft. De ge meente moest om die reden steeds 'nee' verkopen. Afgezien van het feit dat dit niet klantvriendelijk is, moesten op grond van de Woning wet de bouwers van een 'illegale schutting' aangeschreven worden om deze te verwijderen. Het college van burgemeester en wethouders heeft daarom besloten meer preventief te werken. Dus niet 'nee is nee', maar is er ook nog iets van 'ja, mits'. In dat geval moeten de spelregels voor het afwijken van de Woningwet op argumenten geba seerd zijn. Als een erfscheiding er gens wel gewenst is, dat kan zelfs nadrukkelijk het geval zijn, dan zou dat moeten kunnen als er aan richt lijnen wordt voldaan. Dan zijn er stedebouwkundige richtlijnen die controleerbaar zijn en die je kunt toetsen aan bijvoorbeeld een be stemmingsplan. Naast het stedebouwkundige crite rium (bijvoorbeeld of een schutting uit oogpunt van sociale veiligheid, verkeerstechnisch enz. past in het beeld van de woonwijk) is er het esthetische kader. Daarvoor is er de welstandscommissie die bekijkt of een schutting qua materiaal esthe tisch past. Beide criteria, het stede bouwkundige en het esthetische, gelden voortaan bij de beoordeling van de aanvrage van een erf scheiding langs de openbare weg. Mevrouw Van Goor, die uit handen van wethouder Ten Hove de eerste 'Schuttingkrant' over dit onderwerp in ontvangst nam, was de eerste 'ge lukkige' die een vergunning kreeg op grond van de nieuwe regeling. Bij het verschijnen van de notitie 'Schuttingtaai' was zij de eerste die een verzoek indiende voor het plaatsen van een schutting op een plek waar die in de oude situatie niet was toegestaan. Daarom was zij uitgenodigd om het eerste exem plaar van de 'Schuttingkrant' in ont vangst te nemen. De inhoud ervan bestaat uit een samenvatting van de aanbevelingen in de notitie. Behalve door middel van de 'Schuttingkrant' worden de architec ten van nieuwbouwwijken zoals Boerenstreek en De Schakel in de programma's van eisen met de nieuwe regeling geconfronteerd. Zij krijgen bovendien de notitie 'Schuttingtaai', zodat zij bij het ont werp weten dat de gemeente kritisch op schuttingen let. De bedoeling is dat zij proberen direct bij de bouw al op een aantal strategische plekken een erfscheiding 'mee te nemen'. Inmiddels heeft het gemeentebe stuur op de nieuwe regeling posi tieve reacties gekregen, zowel uit de architectenwereld als van het pu bliek. De 'Schuttingkrant' is verkrijgbaar aan de balie bij de afdeling Planolo gie en Bouwen in het gemeentehuis, in de hal en in de dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis in Soesterberg. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor vrijdag 3 mei aan Staf voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). In het verleden werd bij het ver strekken van een nieuw paspoort, waarbij in het oude paspoort nog een geldig visum stond, een aante kening gemaakt met een stempel. Daarbij werd verwezen naar het vi sum in het oude paspoort. De be doeling hiervan was dat het visum door de ambassade van het betref fende land opnieuw zou worden opgenomen in het nieuwe paspoort. Immers, de bedoelde verwijzing had alleen rechtskracht indien het oude paspoort niet langer dan vijf jaar was verlopen. Burgemeester en wethouders ant woorden dit op de vraag van een bewoner van de Vinkenweg, die hij indiende door het opsturen van de vragenbon op de voorpagina van Op 't Hoogt. In zijn geval ging het om een visum voor de Verenigde Staten. Met betrekking hiertoe ant woorden burgemeester en wethou ders, dat inmiddels een visum als toerist naar de Verenigde Staten niet meer nodig is. Dat geldt dus ook voor een verwijzing met stempel Op 't Hoogt: fasten jour seatbelts, please! Zeven miljoen voor een nieuwe brandweerkazerne: - Dat is voor de Bakker! Gelezen in De Gooi- en Eemlander: 'De gemeente Soest be schikt nog steeds over de snelste ambtenaren van Nederland, althans als zij buiten het gemeentehuis in actie moeten komen'... Woningbouwplan voor jongeren tot 25 jaar op het terrein van De Scha kel: De Scharrel. PvdA-kringloopcentrum: Boer- koel - Van Gelder - Boerkoel. Spullenknuffel. "Vereniging Sportraad-Gemeente bestuur: O-O. Van 't Net kan de naam 'Koning spoort' beter veranderen in 'Ko- ningsSLOT'. Fusie-ruzie. TegenPolen in Jumelage. Vóór Kozle achter Baks. Met zulke snelheden en zoveel overtreders mag de Stadhouders laan wel worden omgedoopt in Recordhouderslaan. SnackHut op de Van Weedestraat. Als inbrekers nu ook al persoon lijke bescheiden meepikken, zijn ze wel erg onbescheiden. Molendael: Snurkers sluiten hun ogen voor gevaren. Dat klopt, maar hun partners liggen er wakker van. Op 't Hoogt: voor snurkers en lang slapers. Is dat snurkcentrum ook voor vreemde snurkers? Trouwens, aan de andere kant van de Dalweg staat toch al een groot, wit gemeentelijk snurkcentrum?! Soest 50 jaar geleden: "Een grootsch plan van onzen Bur gemeester". Dat waren nog eens tijden!

Soester Courant | 1996 | | pagina 37