Nog dit jaar een besluit over ontsluitingsweg Braamhage Laatste schakel in langzaam- verkeerroute over de Eng "Het is nu aan de burgers om er een leuk feest van te maken" Rolstoelen en de Wet Voorzieningen Gehandicapten K< I Binnenkort bijeenkomst over het jeugdbeleid Aan kattenoverlast is weinig te doen Op Heideweg geen aanleg 'snelheidsremmers' Burgemeester J. de Widt over Koninginnedag ■ÉÜÜI WOENSDAG 24 APRIL 1996 OP 'T HOOGT PAGINA 2 Duurzaam Veilig Verkeer Ergernis over geluidsoverlast Geen invloed van de gemeente op slacht kalveren WOENSDA( Kindei alleens met las Achter de schermen wordt op het gemeentehuis hard gewerkt aan het uit werken en voorbereiden van de deelprojecten in het kader van de verkeersafwikkeling. Hieraan ligt ten grondslag de Hoofdwegenstructuur zoals die door de gemeenteraad is vastgesteld. Volgens wethouder P. V. ten Hove (van onder meer verkeer) moet voor het eind van dit jaar het besluit worden genomen over de aanleg van de ontsluitingsweg van het gebied Braamhage tussen de Burgemeester Grothestraat en de Stadhouderslaan. De aanleg van deze weg heeft prio riteit, mede om uitvoering van de nieuwe bouwplannen (met onder meer een nieuwe vestiging van Albert Heijn) mogelijk te maken. De wethouder legt er de nadruk op dat deze weg naar vorm en functie voorlopig beperkt zal blijven tot een ontsluiting van dit gebied. Daarnaast is de herinrichting van de Van Weedestraat in twee fasen inge deeld. Zolang de parallelroute tus sen de Stadhouderslaan en de Dal- weg nog niet gereed is, zal de Van Weedestraat zijn functie als hoofd route moeten blijven vervullen. De rijbaan zal tot dat moment in prin cipe onaangetast moeten blijven. Nadat de parallelroute is aangelegd, zal ook de herinrichting van de rij baan van de Van Weedestraat aan de orde komen. Ook in het eerste halfjaar van 1997 staat de gemeenteraad voor een aantal belangrijke besluiten in het kader van de Hoofdwegenstructuur. Om de geluidsbelasting terug te dringen van de woningen die dicht langs de Nieuweweg en de Beuken laan staan, moet de verkeersfunctie van deze route worden verlaagd. In dezelfde periode moet de ge meenteraad beslissen over de parallelroute ter ontlasting van de Van Weedestraat. De definitieve herinrichting van de Van Weede straat is afhankelijk van het functio neren van deze parallelroute, omdat dan pas de Van Weedestraat niet langer onderdeel is van de hoofd route, die immers voor dit deel van de hoofdweg door Soest door de dorpsrandweg wordt overgenomen. Tenslotte moet ook in het eerste halfjaar van 1997 een besluit vallen over de ontsluiting van en ver keersafwikkeling in de woonwijken. Met de vaststelling van de te reali seren hoofdwegenstructuur, ontstaat ook duidelijkheid over de manier waarop woonwijken met de ontsluitingswegen verbonden zijn. Dit maakt het mogelijk om het ver keer binnen de wijken te geleiden op een wijze waardoor het verblijfs- karakter en de verkeersveiligheid binnen de wijken sterk worden be vorderd. Wethouder Ten Hove ver wacht dat dit onderdeel binnen een jaar na de besluitvorming kan wor den gerealiseerd omdat er geen grootschalige reconstructies voor nodig zijn. Juist de verkeersafwikkeling in de wijken, vooral de verkeerscirculatie in de wijk Soestdijk, is een belang- Wethouder Ten Hove rijke aanleiding geweest tot de be sluitvorming over de hoofdwegen structuur. Steeds is betoogd dat het weghalen van de afsluitingen in de Waldeck Pyrmontlaan en deze te vervangen door een systeem van eenrichtingsverkeer eerst een andere verkeersfunctie voor op z'n minst een deel van de Van Weedestraat nodig is. Zodra de geplande ontsluitingsweg tussen de Burge meester Grothestraat en de Stadhouderslaan is aangelegd, is hiervan sprake. Dankzij de uitvoering van het woningbouwplan Noordelijke Eng (achter de boerderij van Lanser en het 'kasteeltje' De Witte Burcht) kan ook de laatste schakel in de langzaam-verkeerroute over de Eng worden aangesloten. Deze route loopt vanaf de Vredehofstraat over de Lazarusberg vla de noordelijke Eng naar de Verlengde Kolonieweg. Wethouder P. V. ten Hove herinnert eraan dat het streven van het ge meentebestuur erop gericht is het autogebruik terug te dringen en het gebruik van de fiets te stimuleren. Daarvoor is het gewenst dat voor het langzaam (wandel- en fiets-)ver- keer goed op elkaar aansluitende routes ontstaan, die bovendien een zo groot mogelijke veiligheid voor de gebruikers van de route garande ren. Daartoe is als het ware een heel netwerk van langzaam-verkeer- routes door de gemeente ontstaan. Wethouder Ten Hove is ingenomen met de medewerking van de grond eigenaren. Daardoor is het mogelijk de noord-zuid-verbinding van de langzaam-verkeerroute zonder on derbreking tot stand te brengen langs de rand van de nieuwe bebou wing. Deze wandel- en fietsverbin- ding is onderdeel van het ecologisch park dat achter de nieuw te bouwen woningen wordt aangelegd. De ge meente, die de grond hiervoor in gebruik krijgt van de eigenaren, mag hier ecologische gewassen kweken of er een (gedeeltelijk) recreatieve bestemming aan geven. Overigens staat nog niet precies vast hoe dit gedeelte zal worden ingericht. Wethouder P. V. ten Hove heeft voor eind van deze maand of be gin mei een bijeenkomst ge pland, waarin het jeugdbeleid in Soest centraal staat. Hiervoor zijn de instellingen uitgenodigd die bij het vaststellen van het jeugdbeleid betrokken zijn ge weest. Ten aanzien van het tot stand brengen van een jeugdhonk stelt wethouder Ten Hove zich drie stappen voor. Ten eerste in over leg met 'de jongeren' gaan inven tariseren wat ze precies willen. De tweede stap is dat door de ge meentelijke afdeling Planologie en Bouwen gekeken wordt naar lokaties die in aanmerking ko men voor de plaatsing van het jeugdhonk. De derde en laatste stap is het voeren van overleg met de bewo ners van de buurt (of buurten) waar een geschikte ruimte is voor dit jeugdhonk. Mede op grond van de uitkom sten hiervan kan het gemeentebe stuur na die drie stappen een de finitief besluit nemen. Een aanlijngebod voor katten. Een tatouageplicht zodat loslopende katten achterhaald kunnen worden. De invoering van een katten belasting. Deze suggesties doet een bewoner van het Hazepad het col lege van burgemeester en wethou ders aan de hand om de overlast door katten te beperken. De briefschrijver vraagt zich naar aanleiding van de kritiek over de honden ook iets gedaan wordt aan de overlast door katten. Zelf heeft hij er last van doordat ze zijn vijver leeghalen en zijn auto bekrassen. Burgemeester en wethouders stellen vast dat het probleem van de kattenoverlast zich hoofdzakelijk afspeelt op particulier terrein, meestal de tuin. Voor schade of overlast die daar wordt ervaren, is de gemeente niet aansprakelijk. Dit is een zaak van buren onderling. De gemeente beschikt alleen over be voegdheden (ingevolge de Alge mene Plaatselijke Verordening) in zeer uitzonderlijke gevallen van overlast door huisdieren. Overigens kan men de eigenaar, als deze ten minste bekend is, in geval van schade aansprakelijk stellen. Tenslotte laten b. en w. weten te ver wachten dat voor het invoeren van een aanlijngebod of een tatouage plicht voor katten momenteel on voldoende maatschappelijk draag vlak aanwezig is. Volgende week dinsdag is het Koninginnedag. Kij kend naar de programma's die door de beide Oranje Comités (Soest en Soester- berg) zijn samengesteld stelt burgemeester J. de Widt met voldoening vast dat velen hieraan belange loos meewerken om de ver schillende onderdelen tot een succes te maken. "Ik hoop dat we net als an dere jaren onder een stra lende oranjezon met elkaar een gezellige Koninginne dag-viering zullen hebben en natuurlijk dat iedereen van z'n verbondenheid aan het het Huis van Oranje en koningin Beatrix blijk geeft door de vlag uit te steken. De voorbereidingen zijn ge troffen, het is nu aan de burgers om er een leuk feest van te maken". 6449 6706 R7/JP Wethouder P. V. ten Hove, die on der meer verkeer en vervoer in zijn portefeuille heeft, heeft de ge meente Soest aangemeld voor deel name aan een landelijke proef op verkeersgebied. Dit jaar gaat de fietsersbond ENFB, de Voetgangersvereniging en 'Kin deren voorrang' een aantal middel grote gemeenten selecteren voor deze proef. Het uitgangspunt ervan is de invoering van 30 km./uur-we- gen voor de gehele bebouwde kom, en daarnaast voor bepaalde routes 50 km. per uur. De selectie van de deelnemende gemeenten zal medio mei plaatsvin den, aldus wethouder Ten Hove. Op het terrein van de voormalige basisschool 'De Schakel' en het ge bouw van Trema aan de Klaar- waterweg zijn woningen gepland. Ze zullen worden gerealiseerd door de woningbouwvereniging St. Joseph. Over dit plan wordt op maandag 13 mei 's avonds om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis een informatie inspraakavond gehouden. Belang stellenden krijgen dan een monde linge toelichting op het plan. Verder krijgt iedereen de gelegenheid vra gen te stellen of opmerkingen te maken. Voor het terrein (dat voorlopig de naam Klaarwaterplein heeft gekre gen) is een stedebouwkundige ver kaveling ontworpen, die hierbij is afgedrukt. Het is de bedoeling om het plan in grote lijnen volgens deze verkaveling te realiseren. Er is ruimte voor circa 35 woningen en verder voor het realiseren van een speelplek en voldoende parkeer plaatsen. Bij de concrete uitwerking is het mogelijk dat er kleine wijzigingen worden aangebracht. De gedachten gaan uit naar een in vulling met circa 35 kleine een gezinshuizen, waarvan 10 koop woningen en 25 huurwoningen. De meeste woningen hebben een beuk- maat van 4.50 meter. Sommige zijn smaller. Als bouwhoogte wordt ge dacht aan maximaal twee lagen met kap. De huizen zijn bestemd voor jong volwassenen, die op zoek zijn naar zelfstandige woonruimte. Welke groepen precies in aanmerking ko men, is nog niet bekend. Op basis van de stedebouwkundige verkaveling zal nu eerst een inspraakprocedure worden gehou den. De verkaveling en de daarbij behorende toelichting liggen in ver band daarmee van 25 april tot en met 23 mei voor een ieder ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum en bij de afdeling planolo gie en bouwzaken (balie bouw zaken). Na de inspraakprocedure zal het bouwplan worden uitgewerkt en vervolgens officieel ter visie worden gelegd. Wie schriftelijk wil reageren, kan dit doen van 25 april tot en met 23 mei a.s. doen. De schriftelijke reacties moeten worden gericht aan burge meester en wethouders. Op grond van de Wet Voorzieningen Gehandicapten verstrekt de gemeente rolstoelen. Deze zijn bestemd voor personen die als gevolg van een handi cap niet meer in staat zijn zichzelf te verplaatsen. Dit artikel behandelt de procedure voor het aanvragen van een rolstoel. Voordat een aanvraag voor een rol stoel in behandeling genomen wordt, dient u eerst een aanvraag formulier in te vullen en dit formu lier bij afdeling publiekszaken in te leveren. U mag dit aanvraag formulier uiteraard ook per post toezenden. De gemeente kijkt vervolgens of het aanvraagformulier correct is inge vuld en is voorzien van de bijbeho rende bijlagen. Indien aan deze voowaarden wordt voldaan, stuurt de gemeente het aanvraagformulier binnen twee werkdagen naar de Gewestelijke Geneeskundige Dienst te Amers foort (GGD). De GGD beoordeelt voor de gemeente of u medisch ge zien voor een rolstoel in aanmerking komt. De GGD roept u op voor een me dische keuring. Omdat niet iedereen in staat is om naar Amersfoort te reizen voor een keuring, is het mo gelijk dat de GGD deze keuring bij u thuis plaats laat vinden. Indien u medisch gezien voor een rolstoel in aanmerking komt, betekent dit dat de GGD samen met u naar een rolstoelleverancier gaat om daar te kijken welke rolstoel voor u het meest geschikt is. Dit is de zogehe ten passing. Het is uiteraard ook mogelijk dat de benodigde rolstoel niet volledig geschikt is. Is dit het geval, dan zal de rolstoel verder worden aangepast. Uitgangspunt is dat de te verstrekken rolstoel vol doet aan uw specifieke behoefte. De leverancier van de rolstoel stuurt een offerte naar de GGD, Deze voorziet de offerte van een medisch advies waarna deze twee naar de ge meente worden gezonden. De ge meente heeft met de GGD de af spraak gemaakt dat het medisch advies binnen zes weken wordt toe gezonden. Nadat de gemeente het medisch ad vies heeft ontvangen zal zij een be schikking maken waarin staat dat de rolstoel door de leverancier ver strekt mag worden. Nadat de leve rancier hierover bericht heeft ont vangen, zal hij proberen de rolstoel zo snel mogelijk aan de aanvrager te leveren. Wie betaalt de rolstoel? De rolstoel wordt door de rolstoel- leverancier aangeschaft. De rolstoelleverancier is dan ook eige naar van de rolstoel. De gemeente huurt de rolstoel van de leverancier. De huurprijs is inclusief verzekering (wel een eigen risico voor de gebrui ker), onderhoud en vervanging. De gemeente verstrekt de rolstoel aan de gebruiker. Het voordeel van de huur- constructie is dat de gemeente niet direct veel geld kwijt is omdat zij een rolstoel moet aanschaffen. De gemeente is alleen maandelijks een bedrag aan huur kwijt. Bovendien gaat de rolstoel als deze niet meer wordt gebruikt terug naar de leve rancier. De leverancier zal deze rol stoel opnieuw verhuren als hierom wordt gevraagd. De rol stoelleveranciers hebben met de overige regiogemeenten (Amers foort, Baarn, Bunschoten, Eenmes, Hoevelaken, Leusden, Nijkerk en Woudenberg) gelijke afspraken zo dat de rolstoelen zo efficiënt als mogelijk is worden ingezet. Dit heeft zowel voor de gemeenten als voor de rolstoelleveranciers voorde len. Indien u een rolstoel nodig heeft kunt u hiervoor een aanvraag formulier vragen bij afdeling publiekszaken, dagelijks geopend van 8.30 - 12.30 uur, en telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Er wordt op dit moment geen actie ondernomen om verkeersremmen de maatregelen te treffen op de Heideweg. Burgemeester en wet houders antwoorden dit op de vraag van een bewoner. Zij geven overi gens toe dat het gezien de vormge ving van de Heideweg mogelijk is om er harder dan 50 km. per uur te rijden. De vragensteller zegt dat er op de Heideweg vaak onverantwoord hard wordt gereden, ook door de lijn bussen. Er fietsen veel kinderen van Een aantal bewoners heeft het ge meentebestuur gevraagd maatrege len te nemen tegen geluidsoverlast in de woonomgeving. Een bewoner van de Willem de Zwijgerlaan heeft hiertoe nu een schriftelijk verzoek gedaan door het insturen van de vragenbon op de voorpagina van Op 't Hoogt. De klagers geven doorgaans aan dat hun woonplezier wordt vergald door het onnodig hard aan staan van geluidsappara tuur (gewone radio's, autoradio's, cassettedecks, cd-spelers enzo voorts). Vaak blijkt daarbij dat het vragen om het temperen van het geluid niet helpt. Soms wordt er zelfs agressief gereageerd. Het enige dat hiertegen gedaan kan worden als fatsoenlijk vragen niet helpt, is het inschakelen van de po litie. Indien deze vaststelt dat de zelfde mensen regelmatig onnodig veel lawaai maken, kan de appara tuur in beslag genomen worden. Aan de politie is gevraagd dit soort klachten serieus te nemen, aldus burgemeester en wethouders. Het slachten van 64.000 kalveren in Nederland als gevolg van de gekke- koeienziekte gebeurt in opdracht van de regering. De maatregel heeft niets te maken met gemeentelijk beleid. Burgemeester en wethouders kunnen dan ook geen antwoord ge ven op de vraag van een bewoner van het Spinet waarom de kalveren moeten worden afgeslacht. Verandering en afmelding van maaltijden: Mo lenschot, tel. 6016324. Personenalarm «ring Voor aanvragen en informatie: tel. 6023681 ^^veranderingen en opzeggingen, tel. Ouderenbue Voor aanvragen en inl.: tel. 6019190 (ma t/m vr 9.00-16.00 uur). Sociaal-culturele activiteiten Cursussen en activiteiten: organiseren van di verse cursussen zoals: talencursussen, gym nastiek, yoga, zang, tekenen en schilderen etc. Inl.:tel.6',~""'- en naar school en de buurt verjongt zich snel. Er komen steeds meer jonge kinderen, waardoor de Heide weg bijna de status van woonerf ver dient, aldus de briefschrijver. Burgemeester en wethouders zeg gen dat bij het treffen van snelheids- remmende maatregelen de verkeers situatie in de hele buurt bekeken moet worden om overlast in andere straten te beperken. De 'snelheids remmers' moeten geen omrijbe- wegingen van het verkeer tot gevolg hebben. Dat leidt alleen maar tot verschuiving van het probleem. Daarnaast kan gemeld worden, al dus b. en w., dat in het kader van de hoofdwegenstsructuur ook de ver keerssituatie in de wijken geanaly seerd wordt. Naar aanleiding hier van kan bekeken worden welke (combinatie van) maatregelen op welke plek het meeste effect heb ben. RECTIFICATIE GMnsentegids Soest Door een technische storing is een gedeelte van de tekst van de Stichting Welzijn Ouderen Soest niet opgenomen in de onlangs versche nen gemeentegids Soest '96. Onderstaand vindt u de tekst, zoals deze op pa gina 81 had moeten staan onderde kop Oude renwerk. Wij verzoeken u vnendelijk deze tekst uit te knippen en in uw gemeentegids te bewa ren. Met excuses voor het ontstane ongemak, Holland Adverti3ing bv SWOS - STICHTING WELZIJN OUDEREN SOEST Doel: bevorderen samenhangend ouderen werk Lb.v. het welzijn van personen vanaf 55 jaar in de gemeente Soest(erOberg), waarbij de eigen verantwoordelijkheid en zelfwerkzaam heid van deze personen voorop staat. Postadres: Dalplein 6,3762 BP Soest. tel. 6023681. Warme maaltijdenvoorziening (thuisbezor ging) Alg. informatie en aanmeldingen: SWOS, tel. Soest is, zoals in eerste gemeentel klaar had. "Daar ken als de 'acht Blommers van fii hoe je denkt datl kunt zien of jegoi ken bij de behand is. In april zie jee plande beleid bei Hieraan is een raadsvergadering ken we wat we maakt. Nu al zie geval de kernta behoorlijk gestall Veel voorbereic 1995 verricht on doelmatigheidsvi gemeentelijk app door, op termijn, van personeel, resulteren hebbe het er nu naar i meentelijke orgai miljoen minder k Daarnaast hebb zorgd dat er in he delijk ruim een i nenkomt doorda kostendekkend zoals paspoorter We hebben goe< het ons kost. We geen winst op, m voor zorgen dat j toerekent. We hel naar de prijzen matigheid in gebi leggen er in ied< i Soest behoort t< Amsterdam, do< fonds. Het gaat vier jaar. Een gi Soest duurder i heeft Soest inn steeds grote dc meente-uitkeri Blommers (fint Soest kreeg tot uit het gemeenl de gemeente joen gekort, e< noeg gelijk is brengst van d< belasting (ozb) ting van 130 n heeft daar al i den: 5 miljoe 'terugverdienc we eigenlijk ni nen. We hadc tal grote inves De wethoude lijke maniere: gedaan om v< gende situati meentebestui heid aangeg naar Den Ha lobbyen". Doel van dj name het eli zen naar vor ben gezegd Soester inv Als alleen zorg voor niet eenvoi zoeken of Het organi deropvang gemeente aan alleen laag inkot vang te b hiervoor i: 1. Als u n ginnen o beidsmarl ding of sc zijn). 2. Als u i 3. Als u kinderop blijven w Indien u voor kin opneme Houtloss 535, ber derdag. De gem mei of u van het

Soester Courant | 1996 | | pagina 38