Van den Pol bv bouwt op eerlijkheid Éi ■è- Ongedwongen snuffelen tussen tientallen nieters tuinplanten NB WORTMANN 1 HANDEL WANDEL NIEUW NIEUW NIEUW DEMONSTRATIE VAPORAPID PROVAK Irecyclin Klant-van-de-maand bij 'Het Blauwe Druifje' 'OUWbaa 60311 19* -£AGlI\OENSDAG 1 MEI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 13 nsch Soester loodgieters- en verwarmingsbedrijf bestaat vijftig jaar LAMP SLOT BEL SPAAK GRIFT EN UITLATEN ^CLEANING TEONDERDELE 0*r 60112 Walsem Fotogra Walsem fotografie Kunstenactie op moederdag Baarn Onze zaak in Soest bestaat 10 jaar! Daarom maken we er een feestje van, met speciale aanbiedingen. Oók in onze zaak in Baarn! AANBIEDING 1: Fraaie damesblazers van 'Hucke', linnenoptiek in marine, zwart, rood, geel, kobalt of écru. Nü van 289,- voor 33$r! AANBIEDING 2: Prachtige kostuuns van 'Stylemaster', in antraciet en marine. Van zuiver scheerwol. In éénrij-of tweerij-model. Nü van 598,- voor W8r! AANBIEDING 3: Stijlvolle, marine blazors van 'Stylemaster'. Oók in éénrij of tweerij-model. Van zuiver scheerwol, voor optimaal comfort. Nü van 398,- voor 318r! EXCLUSIEVE DAMES-EN HERENMODE Milieuvriendelijk reinigen zonder reinigingsmiddelen De stoomreiniaer van Karcher H00IJER jt Eerste Soester geraniummarkt in Hartje Zuid VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Korte Brinkweg 6016215 6' Normaal 2990 .- end voetenbankje. 930,- Shakespeare. Tijdloos en eigentijds tegelijk. 3120.- elen! >nd. WONINGINRICH zijn van die bedrijven die onlos- ikelijk zijn gekoppeld aan Soest, loftgieters- en verwarmingsbedrijf van den Pol bv is er zo één. Sinds j; In de laatste halve eeuw is het hansbedrijfje van 'oom Gijs' proeid tot een onderneming, jl20 mensen hun brood verdie- jü spreken de betrokkenen zelf r van een familie. van den Pol en Hans Huffels, bei even van de man die kort na de Van Herwaarde aan de Heuvel- vernam, begonnen veertig, respec- |k dertig jaar geleden als jongste jjur. Vandaag bestieren de compag- pet bedrijf dat te vinden is aan de enneplaan, maar ook vestigingen pntfoort en Maartensdijk heeft. 3eide Hansen zijn wars van enige chische structuur. "Iedereen pro fmet elkaar samen te werken en Jiensen zijn van zichzelf gemoti- De medewerkers staan bij ons [in het vaandel geschreven. Het is )maar dat veel medewerkers al jffig jaar of langer bij ons werken. Ik ®%ijd maar dat zij het maken bij de |n, want zij komen bij de mensen Soms zeggen de mensen wel eens: Seneer Van den Pol, maar dan heb- ze het tegen een medewerker. En IkS ze soms later op om te vragen of «Ber Van de Pol nog even kan komen ken. Ja, hij is hier al eerder geweest, Vbbii ze dan. Hier kunnen we dan al- wel naslaan wie er echt is geweest," ^e echte meneer Van den Pol die in foort is geboren, maar door ieder- )or een volle Soester wordt aange- rouwen bom had in de beginjaren één me- werker en dat was zijn vrouw. Die zat de telefoon of de klanten maar even bellen. De eerste werkop-drach- •omden snel binnen en door het jrk dat Gijs van den Pol afleverde, irf hij goede bekendheid en ver- iwen. Het zichtbare bewijs was het aan de Burgemeester Grothe- waar tegenwoordig King's Hair in zit. Terwijl de werkplaats om de [intakt bleef, werd het tweede ge- ingericht als winkel. ■oei ging gestaag, er kwamen op- ten voor zowel nieuwbouw- :ten als van particuliere klanten en 1957 werd verhuizing naar de Van Lenneplaan noodzakelijk. Huffels was toen één van de tien medewerkers. Tien jaar later was dit aantal vertienvoudigd en prijkte op de loonlijst ook de naam van Hans van den Pol. Door de intrede van het aardgas werd in hetzelfde jaar een winkel voor gashaarden geopend aan de Steenhoffstraat. Vijf jaar later was die markt verzadigd en begon de periode van economische druk en de tegenslagen als gevolg van de oliecrisis. Klantenwerk De lijst van werknemers slonk na een noodgedwongen reorganisatie tot zestig namen, maar de eerste vormen van her stel tekenden zich al in 1973 af. Nadat het loodgieters- en verwarmingsbedrijf zich een jaar of elf alleen had geconcen treerd op opdrachten in de bouwwereld, werd het klantenwerk in 1983 toch weer opgepikt. Dit weas driejaar nadat Oom Gijs de zaak had overgedaan aan zijn twee neven. Inmiddels rijden er elke werkdag vijftig rode auto's door Soest en wijde omgeving. Van het bedrijf dat sinds 1993 is gecertificeerd door de nutsbedrijven, omdat het aan alle waarborgcriteria voldoet. Hetgeen mede te danken is aan de kwaliteitswaarborg- procedures die altijd worden gevolgd. Van den Pol: "Door onze werkwijze en controle weet iedereen welke taak hij moet vervullen. Daardoor bieden we altijd kwaliteit. Omdat het mensenwerk blijft, kan er altijd iets mis gaan, maar dan staan wij ervoor dat het goed komt. Daarom vinden de mensen het niet erg als het een keertje fout gaat, want met onze klachtenbehandeling verhelpen we het altijd." De warmtekrachtcentrales in Diemen, Utrecht en Velsen. Van den Pol was er bij. De duizenden woningen in de Bijlmer, de honderden in het Soester- veen, Van den Pol was er bij. In de Boerenstreek, de jongste nieuwbouw wijk en de eerste in Soest, waar zonne- energie zal worden toegepast, is het be drijf momenteel druk in de weer. Toch is het niet de bedoeling dat de portefeuille voor nieuwbouwprojecten dikker wordt, die van de particuliere opdrachten daarentegen wel. Gevarieerder Van den Pol en Huffels: "Het is gezelli ger en gevarieerder voor de medewer- Medewerkers van Van den Pol en fa milie vierden zaterdag feest in Bos en Duin. voor al uw tap vinyl, vitrage overgordijn Zandvoortwe Baarn Tel: 035-5421 SCHRIKSLAAN TEL 035 - 601 2 RIJWIELEN BROMFIETSE Se,.Ollltl Voor uw en nog veel me naar mm advertentie IEWEG 16a ge dag en een schitteren ;e. Tevens kunnen wij ut professioneel verzorger evrouw Wanda Eysmk-Frauen-fel- er van de Hartmanlaan is afgelop terdag uitgeroepen tot klant-van e-maand (april) van bloem-binderij Het Blauwe Druifje" aan de oesterbergsestraat. Ze ontving van Sandra Los - Jacqueline van Knobelsdorff was met vakantie - de gebruikelijke tegoedbon van 50 gul den, versierd met blauwe druifjes. Elke maand maakte een klant kans op die bon, ongeacht de hoogte van zijn of haar aankoop. Elke laatste zaterdag trekken Sandra Jacqueline willekeurig een naam uit de ingevulde formulieren en afsPraak voor een persoonlijke ns werk op een tijd die schikt! (oon/fax (035) 601 80 71 kers, omdat ze zelf moeten nadenken en oplossingen moeten bedenken. In de bouw krijgen ze alleen maar een teke ning en wordt er gezegd: zo moet het. Eerlijk gezegd is het klantenwerk eco nomisch ook aantrekkelijker, minder spannend dan met tientallen inschrijven voor een project. En de particuliere markt waardeert de kwaliteit beter." Of het nu om alle voorkomende loodgieterswerkzaamheden gaat, om sanitaire installaties, om dakdekkers- werk of om c.v.-installaties, Van den Pol is van alle markten thuis en hanteert de stelregel 'eerlijk duurt het langst'. Dat dit alom wordt gewaardeerd en onder kent, blijkt uit de jarenlange samenwer king die Van den Pol heeft met een groot aantal aannemersbedrijven, waar onder de Soester bedrijven Van Breukelen en Van de Grift. In de karakteristieke toren aan de Van Lenneplaan heeft het bedrijf vijf etages ingericht met doorzichtige riolerings- pijpen en een systeem, waarmee de af voer van afvalwater kan worden nage bootst. "Op die manier kunnen we pre cies zien wat we moeten veranderen om de kwaliteit zo optimaal mogelijk te la ten zijn." Van den Pol en Huffels zijn sociaal voe lende mensen. Ze verlenen alle mede werking aan leerplaatsen en proberen in samenwerking met de gemeente via het project Voorwerk allochtonen in dienst te nemen. Eigenlijk hebben Van den Pol en Hans Huffels, 'ome' Gijs van den Pol en Hans van den Pol (v.l.n.r.). Huffels maar één probleem. Hun doch ters zien het niet zitten om het bedrijf te zijner tijd voort te zetten. En dus zijn beide heren binnen het bedrijf op zoek naar bekwame opvolgers die Loodgie ters- en verwarmingsbedrijf Van den Pol een flinke duw in de richting van het honderdjarig bestaan kunnen geven. In samenwerking met de Baarnse kun stenares Nieneke Lamme heeft winkeliersvereniging Centrum Baarn een actie rond moederdag. In de eerste week van mei zal in ongeveer 54 etala ges van leden van Centrum Baarn een gevelsteen worden geplaatst, die opge spoord dient te worden. Er wordt een puzzel aan verbonden, de gevelsteen wordt voorzien van een let ter en een cijfer. De bedoeling is het publiek te vragen de slagzin te maken en uit de goede inzendingen zullen drie prijzen worden getrokken. De le prijs is een door Nieneke Lamme ontworpen en vervaardigde gevelsteen ter waarde van f 150,-, de 2e prijs f 100,- aan CB- bonnen, de 3e prijs een CB-bon van f 50,-. De oplossingen worden verzameld in de bekende groene bussen, voorzien van het CB-vignèt. Uiterste inlever datum: dinsdag 14 mei. De winnaars krijgen automatisch bericht. Burgemeester Grothestraat 7 3761 CJ SOESTDIJK (035)601 44 88 Laanstraat 65 3740 AB BAARN (035) 541 54 18 Alle aanbiedingen zijn geldig tot en met zaterdag 11 mei 1996. - Milieuvriendelijk reinigen zonder reinigingsmiddel - Werkt met gewoon leidingwater - Ideaal voor: - keuken, - badkamer, - toilet, - tapijt, - ovens, - kleding, - en nog veel meer!! Demonstratie op zaterdag 4 mei bij: Ijzerwaren - Gereedschappenhandel Soesterbergsestraat 4 - 3768 EH Soest - Tel: 035 - 602 69 00 De lente liet dit jaar bijna een maand op zich wachten, maar op 4 mei barst ze dan echt goed los in winkelcentrum Hartje Zuid in Soest. Een zee van groen en kleur zal zaterdag tientallen meters stoep van de Zuidpromenade aan het oog onttrekken, als Bloemenhuis Jas mijn in samenwerking met Scholten bloemen en planten de eerste Soes ter geraniummarkt organiseert. In veel Nederlandse gemeenten is een zogenoemde geraniummarkt een jaar lijks terugkerend evenement dat traditiegetrouw door een groot publiek wordt bezocht. Vader en zoon Scholten, resp. eigenaar van Scholten bloemen en planten aan de Middelwijkstraat en Bloemenhuis Jasmijn aan de Zuidpro menade en de Smitshof, speelden al lange tijd met het idee deze traditie ook in Soest op te bouwen. De tuin wordt steeds belangrijker. Voor veel mensen is het een verlengstuk van de woonkamer geworden, die met evenveel zorg wordt ingericht als het huis. De maand mei is bij uitstek geschikt om in de tuin aan de slag te gaan. Nu oud hout is verwijderd en de gazons voor de eerste keer gemaaid zijn, roepen kale plekken in perken en potten om groen en kleur. De geraniummarkt in Hartje Zuid is voor tuinliefhebbers en bal koneigenaars dé gelegenheid om bak ken en borders voor een leuk bedrag te vullen. Want dat is de opzet van dit lente-evenement: ongedwongen rond kijken, ideeën opdoen en met veel plan ten voor weinig geld naar huis. De markt strekt zich uit langs de Soesterbergsestraat en vult de grote pleinen van het winkelcentrum. Er zul len overigens geen kramen of tenten te vinden zijn. De planten en bloemen worden gewoon op de grond uitgestald, waar het publiek op zijn gemak tussen kan snuffelen. Hanging baskets Op de markt is overigens voor gera niums niet meer dan een kleurige bijrol weggelegd. Natuurlijk zijn deze popu laire planten ruim vertegenwoordigd, maar een evengroot aandeel is voor een jarig goed, vaste planten, kruiden, kuip- planten en kleine struiken zoals de rododendron en de niet meer uit de tuin weg te denken hortensia. Potten en manden maken de tuin, dus ook de tuinmarkt, af. Dat terra cotta nog steeds de trend is waar het gaat om potterie, zal zaterdag ook duidelijk wor den. Scholten weet via diverse impor teurs rechtstreeks het nieuwste op dit gebied te betrekken. Kruiken uit Spanje, Marokko en Italië geven de tuin een Mediterraan sfeertje. Tenen- en pitriet manden doen het ook altijd goed als sfeermaker in de tuin of op het balkon. Op de geraniummarkt zijn ze dan ook in alle soorten en maten te vinden. Echte blikvangers zijn de 'hanging bas kets', oftewel hangmanden. Deze uit Engeland overgewaaide trend wint steeds meer terrein in de Hollandse tuin. Hans Scholten heeft contact gelegd met een Nederlandse kweker die planten in hanging baskets kweekt. Het voordeel hiervan is, dat deze planten goed doorworteld zijn. Maar ook met margrieten, klimop, vlijtige hesjes, het blauw bloeiende brachyscome, lobelia's, fuchsia's en hanggeraniums kan de tuin- liefhebber zelf aan de slag. Hanging bas kets hebben meer te lijden onder droogte dan andere planten. Door de pot te vullen met een combinatie van aarde en spagnummos, drogen de wor tels minder snel uit. Reuzevlaai Collega-ondernemers in Hartje Zuid haken in op het initiatief van Bloemen- huis Jasmijn en Scholten bloemen en planten. Reisbureau Gerth doet dat met een informatiestand over tuinreizen naar onder meer Engeland, tuinland bij uit stek. Op het terras van Supervlaai, waar de geraniummarkt vanzelf heen leidt, komt een reuzetaart met een doorsnede van een meter te staan. Het publiek mag een gooi doen naar het gewicht van deze grote lekkernij. De tien deelnemers die er het dichtst bij zitten, krijgen een gratis vlaai. Ook op het vernieuwde terras van Eet huis het Pleintje, tegenover Bloemen huis Jasmijn, kan het publiek met een kopje koffie uitkijken over de gera- Bloemenhuis Jasmijn hoopt dat de geraniummarkt in Soest een traditie wordt. niummarkt. De Kaasspecialist brandt verse noten voor zijn deur en dieren speciaalzaak De Hoofdstad tenslotte vult de tuinmarkt aan met ideeën voor vijvers en hokken voor konijnen en ca via's in de tuin. De geraniummarkt in Hartje Zuid be gint om zeven uur 's ochtends en duurt tot vijf uur 's middags. De toegang is uiteraard gratis. Scholten bloemen en planten aan de Middelwijkstraat is za- mei gewoon open.

Soester Courant | 1996 | | pagina 13