uchtdefilé tijdens herdenking Ipitfire verstoort rust Wandel- en fietsroutes geven een verbluffende kijk op Soesterberg Zaak verijdelde overval op geldlopers verdaagd ledenvergadering Vereniging Soesterbergs Belang i: veel meer isen en minneij WOENSDAG 1 MEI 1996 ok leerlingen Desmond Tutuschool weer van de partij yevens taxatie van glas en kristal TENNIS Soesterberg niet tot winst in slag met Meijenhage VOLLEYBAL Volleybaltak van AGAVS staat klaar voor jeugdgroepen Winnen en verliezen bij teams van AGAVS - t |^erkdienstei^^J Medische dienst Hulpverlening fe Soester Courant in Soesterberg Zomermarkt in de speelzaal De Pruttelpot Soesterbergs Belang I Historisch en natuurkundig genieten in eigen dorp Meningen van lezers 60 jaar vakbondsman Wie vergelijkt leest de Soester Courant 'De Drie Eiken' Gezonde voeding voor ouderen "Buijs Ballotlaan is wel perfect" Dia-avond over reis naar Noordkaap Agenda r SOESTERBERGSE OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 KW pnlrino d mol nn \71! int, betrokken worden bij het vo als er nieuwe plannen op sta adequaat adviseren bij het op* an computernetwerken en de da ehorende systemen en softwa amma's. Iedereen weet hoe razei lie markt in ontwikkeling is. De Jo t dat segment nauwlettend in de n de opgedane kennis is van gr ie voor die ondernemer die aani vond staat van automatisering of J ing van het bestaande netwerk amma. De nestor, 'A.J.", heeft ar afscheid genomen. Na drie-» jaar noeste arbeid gaf hij het sto aan zijn zonen M.H. en R.J. de Joi 'tale 'bemanning' bestaat nu uit Het pakket diensten dat ze voor op de plank hebben liggen richt z ridische, fiscale en sociale aanga -den. Daarbij kunnen bijvoorbei stukken op het gebied van veranc van rechtsvormen bij ondernemi an de orde komen (kan ik beter e anszaak blijven of juist niet, wil I.V. worden of toch maar beter e wat gebeurt er allemaal rondom emotionele bedrijfsopvolging, is luïteit van mijn zaak wel voldoen irborgd, moet ik uitbreiden, mijn ment vergroten of inkrimpe >m, De Jong denkt breed met z mee, adviseert, schrijft rapporti zoekt en assisteert als er onverhod n klant iemand ziek wordt. De hj :omputersystemen maken het va) '.emakkelijk om de administratie i naar De Jong over te hevelen. L kelde zaken, voor bedrijven, ma »ewoon' de IB-aangifte voor de pi. :r, zijn dagelijks aan de orde. Oolj erecht bij De Jong, accountants l ingadviseurs, maar het is veel meer!. pdenking 4 mei op Vliegbasis esterberg door Koninklijke Lchtmacht en inwoners vliegdorp esterberg voortaan met lucht- filé. der deze kop werd een voorlichtings- letin verstrekt en vervolgde: De Ko- klijke Luchtmacht, inwoners van het :gdorp Soesterberg en kinderen van Desmond Tituschool uit Soest her- iken zaterdag 4 mei 1996 op de egbasis Soesterberg de tijdens de -eede Wereldoorlog gevallen militai- van de militaire luchtvaart en de rlogsslachtoffers uit het dorp Soester- :g. Indien de weersomstandigheden toelaat zal de plechtigheid worden [esloten met een luchtdefilé door vier 16 straaljagers in een "lost wingman" matie (een formatie waarbij de sym- ïtrie met opzet wordt verstoord door i opengevallen plaats in de formatie). :n luchtdefilé zal voortaan ieder jaar el uitmaken van de plechtigheid. plechtigheid vindt plaats bij het mo ment voor de gevallen op de vliegba- en vangt aan met het halfstok hijsen n de Nederlandse vlag en de :htmachtvlag. De Bevelhebber der ichtstrijdkrachten, Luitenant-Gene- al B.A.C. Droste zal daarna de aan- :zigen toespreken. Vervolgens is er n toespraak door de Hoofd ichtmachtaalmoezenier en wordt een bed uitgesproken door de Hoofd ichtmacht Predikant. De plechtigheid ardt vervolgd met een kranslegging >or achtereenvolgens de Bevelhebber :r Luchtstrijdkrachten met vertegen- Dordigers van de Koninklijke Marine i de Koninklijke Landmacht; het franje Comité Soesterberg; vertegen- Joordigers van de reserve-officieren pegeropleiding uit 1937. Kinderen van Desmond Tutuschool leggen tot be- [uit van de kranslegging bloemen aan voet van het monument. Hierna vol- :n twee minuten stilte. De plechtigheid ordt vervolgd met het hijsen van de aggen terwijl het Wilhelmus ten :hore wordt gebracht. Na afloop van :t Wilhelmus vliegen vier F-16 straal- gers over in een "lost wingman" for- atie. Ter afsluiting van de plechtigheid orden de deelnemers in de gelegen- :id gesteld te defileren langs het mo- ïment. e kranslegging vindt plaats ten ovep- aan van een eresquadron van de Ko- ninklijke Luchtmacht, deputaties van de Luchtmachtonderdelen en het Hoofd kwartier Koninklijke Luchtmacht, auto riteiten, vertegenwoordigers van de Des mond Tbtuschool en inwoners van het dorp Soesterberg. De Kapel en het Tamboerkorps van de Koninklijke Luchtmacht verzorgen de muziek tij dens de plechtigheid. Ten behoeve van de bewoners van Soesterberg staan op 4 mei 1995 om 10.00 uur op het Dorps plein te Soesterberg bussen om hen naar de basis te brengen. Na afloop worden ze hier weer teruggebracht. Toegang tot de basis van de bewoners Soesterberg is alleen met de bus, aldus het voorlichtingsbulletin. Het Oranje Comité Soesterberg heeft de Bevelhebber van de Luchtstrijdkrachten in 1995 gevraagd of de militaire plech tigheid op de vliegbasis ook door inwo ners van Soesterberg mag worden bijge woond. Bij de zee- en landmacht was dit al lang in gebruik. De luchtmachtstaf heeft dit verzoek ge honoreerd en stelt een herhaling daar van zeer op prijs. Voor het eerst zullen F-16 vliegtuigen bij deze herdenking een luchtdefilé houden. Vier straalvliegtui gen komen in formatie aanvliegen en boven de herdenkingsplaats zal één van hen ineens de formatie verlaten. Zo wordt het verlies van piloten uit de Tweede Wereldoorlog tot uitdrukking gebracht, een wijze van herdenken die men wel vaker gebruikt. Zoals de 33 plataanbomen rondom het monument el. 602 60 33 jyrijdag 10 mei houdt de Vereniging Soesterbergs Belang haar leden vergadering in het Dorpshuis, aan- ang 20.00 uur. Binnen drie kwar- tier zal het bestuur verantwoording afleggen van haar beleid over het par 1995. De verwachting is dat de eden mw. Yvonne Hoekstra zullen liezen als hun nieuwe voorzitter, tij zal de praeses-hamer overnemen van pw. Annelie Mees, die de vereniging de jfgelopen tien jaar heeft voorgezeten. Wees blijft in het bestuur van de VSB, laardoor een grote dosis kennis en er- Taring gegarandeerd blijft. De penning heester en de funktie public relations ■jn aftredend en herkiesbaar. Daardoor Raat de VSB voor de nabije toekomst pet een vrij sterk bestuur weer klaar om alle dorpsbelangen zo goed mogelijk te behartigen. Het bestuur, bestaande uit vijf dames en vier heren, heeft de onder linge taken zodanig verdeeld dat een hoge mate van know how is verkregen. Antiek beoordeeld Na het officiële gedeelte, dat te onge veer 20.45 uur is afgelopen, wordt tra ditioneel op ontspanning overgegaan. Gezien het grote succes van enkele ja ren geleden heeft men de bekende an tiquair en taxateur Hans de Hollander uitgenodigd, die het meegebrachte glas en kristal op de juiste waarde zal beoor delen. Van hem is bekend dat hij daar naast veel waardevolle dingen vertelt over de goederen die hij in handen krijgt. Ook niet-leden van de VSB zijn vanaf 20.45 uur van harte welkom. t transport op de weg of bij onvej windstoten met orkaankracht. IL voorschriften en de in het eleffl e hart van de kraan ingebouwd! idsvoorzieningen waken over z te zwaar tillen' en een verkeert ïk. De stand van die mast bepak et hefvermogen. Hoe steiler hel ^gelijkheden. Zodra de hoek grd t, waardoor wel verder gereikt ka loopt het hefvermogen terug, EL :rie laat het ogenblikkelijk afwl niet aan de technische normef oldaan. Ook hier is de compute meer weg te denken kleinood, Iruk in Ridderkerk met een groo •mplex waar bovenop winkels el n gebouwd gaan worden. D( ;eprefabriceerde betonnen vloef or 13.000 vierkante meter oppei veven dagelijks, schijnbaar moei ngs de horizon. Langzaam maa er verandert in Ridderkerk aajj aven de skyline. Eind 1996 word et kant en klaar opgeleverd, maa( de mannen van Peko al lang wee nders aan de slag. De aanscha nderhoud van het zware matera n hoge investeringen. Ze vorme/ 'nP°st van jewelste en alleen eel ulde orderportefeuille en perfec e en in de hand te houden plan! kunnen garant staan voor eei irijfsresultaat. Peko runt het be gemiddeld 25 man. De kranet un eigen team, de leden van zo'i 1 °P e'kaar ingespeeld, werkei ooral doeltreffend en zorgen er elk project steeds op tijd klaa kunt ze in Soest aan het weri 1 Boerenstreek en het is misschiet te weten dat ze bijna heel Overa ben 'bevloerd.' cmanschap op elk niveau. ie vliegbasis Soesterberg is al enige tijd de thuisbasis van de enige jitfire die Nederland rijk is. Deze rordt ingezet bij diverse nationale- en internationale aangelegenheden en is in beheer van de Stichting lutch Spitfire Flight. ïij heeft vrij lang "op stal gestaan" van- vege averij opgelopen tijdens een de monstratie in Engeland, eind vorig jaar. Aangezien de medewerkers vrijwilligers lijn, worden in het weekeinde de meeste Onderhoudswerkzaamheden gepleegd. >e laatste paar maanden echter was, iehoudens enkele fluisterende zweef vliegtuigen, geen sprake van vlieg verkeer en kon men spreken van 'eekendrust. Zaterdag 20 april was er leens veel vliegverkeer van vooral his torische vliegtuigen in het kader van een :ünie welke op de vliegbasis werd ge- louden. Helaas was de Spit toen nog liet vliegklaar ondanks koortsachtige irbeid van de monteurs. De zondag laarop was men wel zover en kon na /ele maanden sleutelen een proefvlucht /orden gemaakt. De luchtmacht gene raal B. Macco trok toen alle kleppen los en zo daverde de Spit over en langs de vliegbasis. Dit veroorzaakte veel protest bij de Ver eniging Overlast Vliegbasis Soesterberg, terwijl anderen met open mond het jachtvliegtuig uit de Tweede Wereldoor log bewonderden. Ook het afgelopen weekend liet de Spit zich weer zien en horen met hetzelfde gevolg, echter vloog het nu vrij hoog en dartelde als een lammetje door de witte stapel wolken. De protesten om de Spit steeds in het weekend te gebruiken, nemen toe. "Waarom juist stunten boven een zo dichtbevolkt gedeelte van ons land waarin velen vooral in het weekend van rust willen genieten. We hebben alle begrip voor de vrijwilligers van de Spitfire, maar vlieg dan even naar het IJsselmeer waar de vissen niet zullen protesteren en alle ruimte is om de kist uit te proberen", is een veelgehoorde opmerking. Anderen vragen zich af waarom men steen en been klaagt als zo'n prachtig mooi historisch vliegtuig hooguit een uur even laat zien wat hij nog kan. Vooral Soesterberg als het vliegdorp zou toch trots moeten zijn op zoiets moois, is hun mening. Het herdenkingsmonument op het Odijkplein. in Soesterberg staan als stille getuigen aan de 33 gefusilleerde verzetsstrijders op de vliegbasis Soesterberg -beter be kend als "de 33 van Soesterberg"-, zo zullen kinderen van de Desmond Tutuschool uit Soest bij de plechtigheid aanwezig zijn omdat zij jaarlijks bloe men leggen bij dat monument. Het is in totaliteit een plechtigheid die in 1995 1 door vele inwoners van Soesterberg werd bezocht en die daar zeer van on der de indruk waren. Men moet reke ning houden dat men ongeveer twee uren zal moeten staan. Het meenemen van een (inklapbaar) stoeltje is daarom aan te bevelen. Dhr. Chris Vroonland en de dames Emmy Viersen en Anneke Pley zullen als leden van het Oranje Comité Soesterberg en namens de plaatselijke bevolking een krans leggen. Na de winst van LTV Soesterberg kreeg Meijenhage revanche. Als eerste ging Eugenie Plekkepoel aan de slag. Ze begon met een voor sprong van 2-0. Hierna pakte ze echter geen game meer en was het snel bekeken met 6-2 en zelfs 6-0. Marco Verhaar legde het in zijn single net af. Twee servicebreaks waren vol doende en hij verloor met 6-3 en 6-4. Hadabu Gijsbertse had in de le set damesenkel weinig tegenspel. Ze won die dan ook met 6-1. De tweede set had een heel ander beeld en werd met 2-6 verloren. In de derde set liep ze uit naar een 5-3 voorsprong, maar had toch nog een tie-break nodig om de partij in winst om te zetten. Sander Hilkman kwam totaal niet in zijn ritme en verloor met 6-3 en 6-1, waar door Soesterberg met 3-1 achter kwam. De herendubbel van Verhaar/Korodou werd met 6-3 en 6-4 verloren. De damesdubbel werd na verlies in de eer ste set (3-6) toch gewonnen. De eerste mix van Hilkman/Gijsbertse werd met 6-3 en 7-5 gewonnen. De tweede mix werd ondanks heel wat kansen in de tweede set met 6-0 en 7-6 verloren. De eindstand was 5-3 in het nadeel van Soesterberg maar gezien het vertoonde spel was het wel een terechte uitslag. Dit is voorlopig het laatste stukje uit de reeks van het ambitieuze jeugdplan van de Volleybal Vereniging AGAVS. De kreet "De jeugd is de toekomst" willen zij inhoud geven. Dit houdt in dat zij naast de bestaande jeugdteams nog een uitbreiding zoeken. Deze bestaan uit een: Volleybal Speeltuin Groep (6-7 jaar), mini Jeugd Groep (8-9 jaar), mini Jeugd Groep II (9-11 jaar), C-jeugd (11- 13 jaar), B-jeugd (14-15 jaar), A-jeugd (16-17 jaar). De afgelopen weken werd er op elke woensdag per categorie in deze krant aandacht besteed aan bovengenoemde groepen. De volleybal- afdeling van AGAVS is er in geslaagd om voor alle groepen deskundige begeleiding cq trai ners/ trainsters te vinden. Bijna elke avond kan men vanaf 19.00 uur in de Banninghal terecht. Voor informatie: de AGAVS Jeugd Infolijn, tel. 35 29 61. Naarmate het seizoen vordert, worden de promotie- en degradatiekandidaten meer zichtbaar. Zo is heren 2 van AGAVS gedegradeerd van de 2e naar de 3e klasse. Daar staat tegenover dat he ren 3 is gepromoveerd van de 4e naar de 3e klasse. Ook aardig is te vermelden dat het jeugd B-I team op 26 april kam pioen is geworden in de zogenaamde Topklasse. Overige uitslagen: Dames: AGAVS 1- Harderwijk 3 1-3; AGAVS 2-Unicornus 2 2- 2; Heren: AGAVS 1-NVC 1 2-2; AGAVS 2- Huizen 3 0-3; AGAVS 3-Unicornus 4 202; AGAVS 4-Unicornus 3 0-3. Jeugd: meisjes AGAVS Cl-Vollkei C2 0-3; AGAVS C2-Surf Cl 0-3; AGAVS C3-Surf C2 3-0. Zondag 5 mei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 herdenkingsbijeenkomst Zondag 09.30 gemengd koor; pastor v.d. Zandt Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. A. Visser Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Crentzherg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht' Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 035-6093666. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (0346) 351252. Peuterspeelzaal 'de Pruttelpot' aan de Van Angerenstraat houdt op zaterdag 11 mei van 10.00 tot 13.00 uur haar jaar lijkse zomermarkt. Traditioneel is er van alles te koop, zoals speelgoed, kleding en vele creatieve dingen. De leidsters en de ouders zijn druk in de weer geweest om leuke zelfgemaakte "hebbedingetjes" aan te bieden. Hierbij hebben zij ook gedacht aan Moederdag op 12 mei. Voor de kinderen is er uiter aard de grabbelton, maar ook een pop penkast en ze kunnen zich laten schmin ken. Tegen een kleine vergoeding zijn thee, koffie, cake en tosti's verkrijgbaar. Men kan van de gelegenheid gebruik maken om kinderen van anderhalf jaar in te laten schrijven. Ze worden op een wachtlijst geplaatst en vanaf tweeënhalf jaar zijn ze welkom op de speelzaal. Voor informatie: mw. A. Ravenhorst- Tammer, Mercury 217, tel. 354381. Composteerbedrijf Onlangs vergaderde de commissie Stadsontwikkeling van de gemeente Zeist weer eens over het voornemen van B. en W. van Zeist mee te werken aan de realisatie van een composteerbedrijf bij de Kampdwarsweg/Oude Postweg. Een vertegenwoordiger van de VSB was aanwezig om het al jaren oude stand punt uiteen te zetten: Indien het composteren daar moét ge beuren, dan tijdelijk tot een provinciale composteerplek beschikbaar is, afwikke ling van het werkverkeer over de Richelleweg, na beëindiging van de in richting de (bos)grond over te dragen aan het Utrechts Landschap. Tijdens de vergadering bleek er onduidelijkheid te bestaan over de af meting van het terrein en of de ge meente Soest, (eigenaar van de grond) nu wel of niet bereid is de grond aan de gemeente Zeist te verkopen. De commissieleden oordeelden tenslotte dat er teveel vraagtekens over het plan voornemen bleven bestaan en vroegen de verantwoordelijke wethouder om nadere uitwerking alvorens er mee in te kunnen stemmen. Bij navraag bij de gemeente Soest zei men desgevraagd niet op de hoogte te zijn van de plannen gemeente Zeist. "Sinds Soesterberg een steunpunt van de VW heeft gevonden in Restaurant de Tuin aan de Rademakerstraat, was het logisch dat ook vanuit Soesterberg zelf iets moest komen om de bevolking, maar vooral toeristen iets te bieden. Namens Soesterberg zit ik al enkele ja ren in het bestuur van de VW-Soest en dan komt zoiets als vanzelf. Op grond van boeken van dhr. Top en aanvul lende informatie van de gemeente heb ik als proef een paar wandelroutes en een fietstocht in en om Soesterberg ge maakt, waarin heel veel historische en natuurkundige gegevens zijn verwerkt," aldus Piet Taai. 'Weet je, als je je kwaad maakt is dat in een middag bekeken. Als correspondent van de Soester Courant fiets ik heel wat keren per week over bijna alle wegen, lanen, pleinen en paadjes van dit mooie dorp. En als je dertig jaren hier woont, dan ken je niet alleen veel mensen, maar ook de geschiedenis van heel veel din gen. Nu heb ik een zwak voor geschie denis en kan soms heel lang bij de Dom in Utrecht staan, vol ontzag wat onze vroede voorvaderen voor een enorm kunstwerk hebben gemaakt. Maar ook Soesterberg kent die plekjes, zoals "Ouders Vrucht" aan de Van der Griendtlaan en de stille eerbied en kunstuitstraling in het Cenakel. Loop eens door de Korndorfferlaan, je weet niet wat je ziet en hoort. Daar moet je van genieten, het word je door onze Lieve Heer gratis en voor niks ge geven. En waar kom je dat nog voorbij in deze tijd? Daarom heb ik die routes gemaakt om ook heel veel anderen daarvan te laten genieten. Maar misschien ook met een knipoog naar de middenstand, die steen en been klaagt over de stilte in de zo mermaanden. Ik heb dat ook voor hen gedaan, wie weet gaan zij zelf ook eens wat doen, want het kan niet allemaal van één kant komen. Ja, ik denk dat er nóg wel een paar wandelroutes komen, bijvoorbeeld over het terrein van Sterrenberg. Daar zit een schat aan na tuur en dan de bossen ten zuiden van het dorp." Natuur en historie Twee wandelroutes liggen met ingang van 5 mei bij Restaurant de Tuin. Men wordt op een heel duidelijke maar ook vriendelijke wijze meegenomen door Soesterberg. Direct al komt de confron tatie met het verre verleden en geeft de schrijver karakteristieke punten aan met een ruime omschrijving. Daarin staan kunst en geschiedenis centraal. Heel wat woningen en statige landhuizen zullen door heel velen met heel andere ogen worden bekeken als ze de geschiedenis ervan lezen. Men wordt op een leuke manier van de ene naar de andere plaats meegenomen en telkens wordt verteld wat er al te zien is. Een doorgewinterde Soesterberger rea geerde met: "Het is net of ik al die hui zen nu voor het eerst zie. Ik heb nooit geweten dat het kerkhof achter de Caroluskerk zoveel oudheidkundige en mooie dingen in zich had". De beide routes voeren de wandelaar via het Mil. Luchtvaart Museum in het Kamp van Zeist. Enerzijds voor een verkenning in dit prachtige vliegtuigenoord, maar ook om even op adem te komen waarin de Wat een enorme klapper had moe ten worden, liep met een sisser af. Tevergeefs wachtten twee inwoners van Almere met snode plannen op 19 januari in Soesterberg op de komst van de geldloper van een su permarkt. Twee uur lang hielden ze het vol, onder wijl de tijd dodend door wat biertjes te drinken. Maar wie er ook kwam, geen geldloper. Een oplettende buurtbewoner, die de mannen in de auto zag zitten, belde de politie. Die constateerde dat de auto was gestolen. In de wagen werden een luchtdrukpistool, een vlinder- en een zakmes, een bivakmuts, een busje traan gas en een ploertendoder aangetroffen. De mannen bleken van plan de geld loper te overvallen. Ze hadden de tip gekregen van twee kennissen, maar de informatie bleek verouderd. Vrijdag moesten de Almeerders (37 en 24) zich voor de Utrechtse rechtbank verantwoorden voor het voorbereiden van een overval. Hun advocaat, mr R. Zilver, deed voorafgaande aan de be handeling van de zaak een verzoek tot opheffing van het voorarrest van zijn cliënten. Hij wilde dat de verdachten als vrije man hun proces konden volgen. Op 6 februari hadden immers alle vier verdachten schuld bekend, dus zag hij geen reden de mannen nog langer in voorlopige hechtenis te houden. Vooral omdat de twee tipgevers, die hij aan duidde als de "intellectuele daders", al eerder in vrijheid waren gesteld. Verder vond Zilver dat het openbaar ministerie het recht op vervolging had verspeeld. Ondanks zijn herhaaldelijk verzoek om informatie, waren belang rijke stukken pas op het laatste moment aan het dossier toegevoegd. De recht bank had drie kwartier nodig om de verweren te bespreken. Toen besliste zij dat er voorlopig nog geen gehoor wordt gegeven aan de verzoeken van de raads man. Omdat de voor de zaak uitgetrok ken tijd inmiddels was verstreken', be sloot de rechtbank de behandeling te verdagen. Binnen een maand moet de zaak worden voortgezet. Zaterdag 27 april was het zestig jaar geleden dat J. van Loveren zijn eerste schreden zette in het vakbondswerk. Gezien de bittere armoede in de derti ger jaren, moest ik mede gezien de ar moede thuis en vanwege ernstige ziekte van mijn moeder, op 14-jarige leeftijd de school gaan verlaten. Mijn wens was naar de muziekschool, maar gezien de toestand thuis moest ik in 1935 de school gaan verlaten. Als er één kan spreken over armoede, dan kan ik dat wel. Als lid van de A.J.C. zijnde, wer den wij jongeren al goed met onze neus op de feiten gedrukt. Werkeloosheid alom. Als jongere was men gelukkig als men een baantje had van 10 cent per uur en dan van 's morgens 07.30 uur tot 's avonds 17.30 uur. Vakantiegeld, dat was er in het geheel niet bij. Een hele week vakantie, dat was het dan. Ik heb er nooit spijt van gehad lid geweest te zijn van de bond, men wist toen waar voor men knokte. Kijk,Jiet werk van de vakbonden is, ook nu in deze tijd, nog lang niet ten einde. Ook nu worden de 'rijken rijker', en de 'armen armer'. Hoe hebben wij jongeren vanuit de A.J.C. mee geknokt tegen het toen heersende kapitalisme. Mee strijden tegen de toen heersende t.b.c., duffe woningen. Zater dag 27 april was het voor mij de dag dat ik 60 jaar vakbondsman was. J. van Loveren. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Over dit thema houdt de werkgroep van het Dienstencentrum "De Drie Eiken" in samenwerking met de beide ouderen bonden ANBO en PCOB, een thema bijeenkomst in de grote zaal van het Dienstencentrum op donderdag 2 mei, aanvang 10.00 uur. Ans Kramer van de Stichting Kruiswerk zal dit thema be spreken en verschillende facetten belich ten zoals de relatie tussen voeding en de lichamelijke aspecten van het ouder worden. In dit verband wordt gedacht aan de verminderde darmfuncties en eetlust. Ook het gebruik van voldoende voedingsvezels, vocht en kalk komt aan de orde. Het belooft een zinvolle bijeen komst te worden waarbij alle Soesterbergse ouderen van harte wel kom zijn. Zondags gesloten Van 1 april tot en met 31 oktober is het Dienstencentrum op zondag gesloten. Met uitzondering van zondag 5 mei Bevrijdingsdag, want dan wordt er een Oranje Bingo gehouden, aanvang 14.00 uur. De kaarten kosten vier gulden per stuk incl. een kopje koffie/thee. Warme maaltijd Dinsdag 7 mei is er weer een warme maaltijd. Het menu ziet er alsvolgt uit: hors d'oeuvres, gegrilde halve kip, appelcompöte, gemengde sla, nieuwe aardappelen, koffie met bonbon. De kosten zijn 7.50 p.p. Opgave uiterlijk 6 mei 12.00 uur op het kantoor van het Dienstencentrum, tel. 351402. Modeshow Op maandag 13 mei wordt er een mo deshow in het Dienstencentrum gehou den, speciaal voor ouderen met aanslui tend de mogelijkheid tot koop. De aan vang is 10.00 uur, toegang gratis en con sumpties zijn voor eigen rekening. Ouders Vrucht", een van de beziens waardigheden, hier nog in winterse tooi. inwendige mens verstrekt kan worden. De fietsroute is nauw verbonden aan de vliegbasis Soesterberg en heeft als naam: een rondje vliegbasis. Ook de fietser krijgt een duidelijk beeld van heel veel dingen die men onderweg passeert. Men krijgt niet alleen een idee hoe groot het terrein van de vliegbasis is, ook rijdt men over paden met stuifzand, heide en door bossen. Het begin- en eindpunt is steeds Res taurant de Tuin aan de Rademaker straat, waar men droge en dorstige ke len kan lessen en een keur van heerlijke gerechten voorhanden zijn om zelfs de hongerigste maag te stillen. Men kan met ingang van Bevrijdingsdag 5 mei vanaf 14.00 uur van deze routes gebruik maken. De winkeliers aan de Buijs Ballotlaan zijn behoorlijk in hun wiek geschoten over de negatieve uitlatingen over hun winkelstraat. "Dat iemand zijn draai niet kan vinden wil niet zeggen dat de hele straat zo is," is hun mening. Daarbij wij zen zij in het bijzonder op de slager die te kennen heeft gegeven binnenkort te zullen stoppen. "Als hij niet aan zijn trekken komt, moet hij dat niet verhalen op ons en in feite op de hele Soesterbergse gemeenschap. Onze onderlinge verhoudingen liggen uitstekend en er is geen sprake van ne gatieve opmerkingen over elkaar. Dat zijn pure verzinsels en staan niet garant voor een goed stuk koopmanschap. Het afgelopen jaar hebben wij door middel van diverse acties goede zaken gedaan. Uiteraard kan het altijd beter en gaat de één het beter voor de wind dan een an der, maar dat neemt niet weg dat we met elkaar heel tevreden zijn," aldus de overige neringdoenden. Ook de Vere nigde Ondernemers Soesterberg (VOS) voelt zich aangesproken en zal met haar aangesloten leden van de Buijs Ballot laan een duidelijk verweer opstellen. Uit de ontstane commotie is duidelijk vast gesteld dat er niets mis is aan de Buijs Ballotlaan en zij alles in het werk zullen stellen om dit centrum nog meer onder de aandacht van het publiek te brengen. Op maandag 6 mei vertoont aalmoeze nier Duivenvoorde van de Koninklijke Landmacht dia's van zijn autoreis naar de Noordkaap. In totaal passeren zo'n 250 dia's het scherm, die de trektocht weergeven van Bergen (Noorwegen) via Zweden en Finland naar het eiland Mageroy, waar zich de meest noorde lijke punt van Europa bevindt. De te rugreis verliep langs de Noorse fjorden- kust. De bijeenkomst vindt plaats om 20.15 uur in de pastorie van de Caroluskerk aan de Rademakerstraat 75. De toegang is vrij. Woensdag 1 mei 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken 15.00 kermis, terrein Kampweg Donderdag 2 mei 09.30 tenniscomp. dames, Sportpark 13.00 koersbal Drie Eiken 15.00 kermis, terrein Kampweg Vrijdag 3 mei 15.00 kermis, terrein Kampweg 18.00-21.00 Chemokar Buijs Ballotlaan 18.00 slottoernooi Badso, Banninghal Zaterdag 4 mei 08.30 tenniscomp. dames, Sportpark 09.00-12.00 oud papier thv Rabobank 10.00 herdenking vliegbasis vanaf Dorpsplein 15.00 ingebruikneming Odijkplein 19.00 herdenkingsbijeenkomst, r.k. kerk 19.45 Stille Tocht 20.00 herdenking monument Odijkplein Zondag 5 mei 10.00 tenniscomp. KNLTB, Sportpark 14.00 kermis etc., terrein Kampweg 14.00 Oranjebingo, Drie Eiken Maandag 6 mei 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken Dinsdag 7 mei 13.00 Badso I-OSM I, Banninghal 20.00 tennis grabbelavond, Sportpark Woensdag 8 mei 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken 13.30 tenniscomp. junioren, Sportpark Opgaven: tel. 351252. K

Soester Courant | 1996 | | pagina 15