WEN "j98 98 98 van »r maar !tje! Winnende treffer Soest in 95ste minuut 014152 Sterren staan gunstig voor VVZ'49 Herhaling Red Stars in Barendrecht Met degradatie komt einde aan lange lijdensweg van 'murw' Stam/SoVoCo Conflict tussen turnverenigingen ruK Onderzoek clustering beperkt zich tot modellen werkgroep NINGSTIJDEN: ién tientje: Blauwwitten stijgen met stip van tien naar acht in Top 12 VOETBAL zondag Concurrenten CJVV en Zwart-Wit'63 delen punten Nieuwe ervaring Rinus Valk aan vooravond vertrek ïe! BASKETBAL ZAALVOETBAL DVS/De Kuil moet afwachten wat promotie betreft Garudu Maluku pikt punten weg op de Bosstraat-West VOLLEYBAL Klachten bezorging Soester Courant College trekt eigen variant in De Springbokken wijst kritiek TV Soest van de hand TURNEN VISSEN Gerrit Kasius in eerste wedstrijd naar overwinning PAGINA 1 4/9 I i 59" 8.30 -18.00 uur 8.30-20.00 uur 8.30-21.00 uur 8.30-16.00 uur WOENSDAG 1 MEI 1996 sdag vers in uw bus! i instuurt, krijgt oor slechts één tientje! "J'niSi" zonder opzegging! 1997 overgaat in een ■t halfjaar f 15,-. atisch toegezonden. <ening int, Geen postzegel! SOESTER COURANT Srn^n vlrtr'dül6' SOI"S i" ,ege"- Eindeliik 2at Soest een keertje in de nïneevin nirk eTTi TOOrbije twintig competitieduels werd de nogal ccns °P de valreep punten ontfutseld, maar m de belangrijke uitwedstrijd tegen het roemruchte Blauw Wit konden de Soes "W"f, 'ende 'aatste minuut achter Luits Houkes aanrennen om hem te knuffelen. De libero benutte de strafschop die scheidsrechter Gaasbeek had toege kend, nadat Michiel van der Hoeven tegen de grond was getrokken door Roberto Huiswoud. Het was maar goed dat Houkes de bal veel vaart meegaf De uitstekende doelman Brian Kolf kreeg zijn hand nog wel tegen de bal die tergend langzaam over de doellijn rolde: De knal klonk als muziek in de oren en meteen steeg Soest met stip van tien naar acht in de Top 12 van de tweede klasse. En in de komende thuiswedstrijd tegen Hercules kunnen Schinkel en co. zich met een zege op Hercules garande ren van een nieuw startbewijs in die PAGINA 17 klasse, zodat ze zonder zorgen de reis naar Amsterdam kunnen aanvaarden voor de slotwedstrijd tegen kampioen ZPC (op donderdag 9 mei). Als ze zich sterker tonen dan Hercules. Moeite Afgelopen zondag speelde Soest ook in de hoofdstad, waar beide ploegen moeite hadden om zich aan te passen aan de slechte omstandigheden van het veld. De techniek van Blauw Wit was misschien beter, maar de gemotiveerde defensie van Soest gaf vrijwel geen kans weg. De aanvallen van Soest waren meet doelgericht, maar Kolf stak in top vorm en gaf geen doelpunten weg. In de tweede helft bleek dat Soest over meer combinatievermogen beschikt dan Blauw Wit. Het leidde tot gevaarlijke opzetten, waarbij Kolf moest optreden toen Victor Klaren en Van der Hoeven schoten losten. Met twee invallers bracht Blauw Wit meer snelheid in de ploeg en de spitsen werden vanuit het achterland met lange trappen bediend. Wessel Sennef moest graaien en grabbe len na een schot van Job Blom en Peter Wolfsen kopte een bal uit de hoek. Voor Schinkel was het moment aange broken om de inmiddels traditionele wissel toe te passen en Michel Vlas winkel in te zetten. De invaller bediende Jeroen van Veenendaal die vanaf de achterlijn leek te scoren. In het rulle zand smoorde de bal, waardoor Kolf nog een redding kon verrichten. Extra periode De klok tikte onderwijl door, maar Gaasbeek had de blessure-behandelin gen bijgehouden en trok vijf speel minuten bij. In die extra periode kopte Vlaswinkel, na een voorzet van de sterk spelende Martij n Stalenhoef, snoeihard in. Weer was dat een kolfje naar de hand van de Amsterdamse doelman. Christiaan Vos scoorde wel uit een vrije trap van Paul Hilhorst, maar Gaasbeek had gezien dat de voorstopper zijn hand Jiad gebruikt en dus werd de treffer te recht afgekeurd. In de 95ste minuut was het alsnog raak en werd Houkes bedol ven door zijn medespelers. De namen van Schellingwoude, SDO, Blauw Wit en Greenstars zijn nu te vin den onder die van Soest. En dat willen ze op de Bosstraat-Oost graag zo hou den. Je kunt zeggen dat het verplichtin gen schept of dat het goede voorte kenen zijn, dat zowel de Al als Cl zaterdag kampioen werd. Twee jaar geleden vierde de jeugd ook triom fen en volgde het eerste elftal dat voorbeeld door voor het eerst in 22 jaar kampioen te worden. De sterren staan ook dit seizoen gunstig voor de club aan de Eemweg. Zoals ver wacht rekenden de groenwitten op sim pele wijze af met het gedegradeerde Musketiers (5-0) en volgens het ideale draaiboek deelde mede-koploper CJW de punten met de nummer drie, Zwart- Wit'63: 2-2. Nog twee competitieronden moeten er worden afgewerkt. WZ'49 heeft twee punten voorsprong op CJW en drie op Zwart-Wit'63 en Loosdrecht. Komende zaterdag gaan de mannen van Sjirk Bajema op bezoek bij WOP dat vijfde staat en nog knokt om een periodetitel, een week later volgt in Soest vermoede lijk de ontknoping tegen CJW. VOETBAL zaterdag Tegen Musketiers kon VVZ'49 zich warmdraaien voor de finales. Hoewel de gasten in de beginfase twee kansen kre gen (die door Mare Brouwer werden verijdeld) maakte WZ'49 een makke lijke middag door. Vizier Marcel van Essen had zijn vizier weer eens op scherp staan en scoorde vier maal. In de tiende en twintigste minuut mikte hij de bal tussen de palen en Gerard Becker besliste het duel in de 25ste minuut. Na rust hoopte iedereen op een forse overwinning, omdat Van Essen in de 48ste en de 52ste minuut de score op voerde naar 5-0. Ook Cees-Jan de Vries zou weer eens een keertje de bal in het doel deponeren, maar zijn treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Volgens velen onterecht, omdat hij achter de bal stond, toen hij die kreeg aangespeeld van Becker. Ongeacht of WZ'49 kampioen wordt of gebruik moet maken van het kaartje voor de na-competitie, de Soesters kun nen voorlopig alleen maar aan vakantie denken. Indien een andere ploeg de ti tel voor de neus van Bajema wegkaapt, moet WZ'49 vanaf 18 mei aan de bak voor de na-competitie met de twee an dere periodekampioenen. Op het spel staat dan één promotieticket naar de vierde klasse (volgend seizoen derde klasse door de herindeling). Maar ook als op zaterdag 11 mei de champagneflessen tevoorschijn kunnen worden gehaald, heeft WZ'49 nog een sportieve weg te bewandelen. Dan volgt eerst een wedstrijd tegen DSO/ Ultrajectum of Sporting'70 om het afdelingskampioenschap van Utrecht. Wie die prijs binnensleept, mag naar Assen waar dit jaar de landstitel voor afdelingsclubs te verdienen valt. Foto: Herman van Dam. Marcel van Essen, goed voor vier doelpunten, waagt een schotpoging. -f.-. .-7 ...w. Voor de derde keer in tweeënhalve maand moeten de heren van Red Stars naar Barendrecht. Ze worden er donderdagavond verwacht om een verlenging van vijf minuten te spelen. Aan de vooravond van zijn vertrek als trainer/coach beleeft Rinus Valk daardoor iets wat hij in zijn 31-jarige carrière als basketballer niet eerder mee maakte. Op 17 februari keerde Red Stars onverrichter zake terug uit de Zuid hollandse plaats, omdat er slechts één scheidsrechter was komen opdagen, en die durfde het niet aan de wedstrijd te gen Binnenland in zijn eentje te leiden. Het duel moest afgelopen zaterdag wor den ingehaald, vanwege het feit dat de Soesters bij een overwinning zouden kunnen doorgaan voor promotie naar de eerste klasse. Na twee keer twintig minuten was het 85-85 en dacht iedereen aan een verlen ging. Behalve de scheidsrechters die op het wedstrijdformulier een aantal fouten had ontdekt. Binnenland zou drie keer een punt teveel hebben gekregen, Red Stars één punt. Een simpel rekensom metje leert dat Red Stars het duel dus met 82-84 zou hebben gewonnen, maar de twee scheidsrechters kwamen er niet uit en besloten dat de bond het Salomo's oordeel maar moest vellen. Op het sheet is af te lezen, waar de jury in de fout is gegaan en daarom schreven Valk en aanvoerder Peter van der Neut zondag meteen een brief naar de protestcommissie van het rayonbureau. Daar werd maandagmorgen in alle wijs heid besloten, dat Binnenland en Red Stars donderdagavond aan de bak moe ten voor een verlenging van vijf minu ten. Zo lang er geen beslissing valt, wordt er telkens opnieuw vijf minuten doorgespeeld. "Ik hoef in ieder geval geen routebeschrijving meer mee te ne- men," was het commentaar van Valk. "Als we niet gaan, lopen we het risico dat we als verliezer worden uitgeroepen, waardoor we geen tweede meer kunnen worden." Wil Red Stars twee punten overhouden aan het derde retourtje Barendrecht, dan zullen de basketballers attenter uit de startblokken moeten komen dan zater dag in de eerste en de tweede helft het geval was. De Soesters speelden verder voornamelijk een puike partij tegen het hard, maar overigens niet gemeen basketballende Binnenland. De vroeg opgelopen achterstand van 14- 7 was halverwege al teniet gedaan (28- 34). Nadat Binnenland in het begin van het tweede deel langszij kwam, nam Red Stars andermaal een voorsprong die tweeënhalve minuut voor tijd acht punten bedroeg (74-82). Valk dacht dat de wedstrijd in de zak zat, maar Red Stars verzuimde de maximale toege stane dertig seconden in de aanval te gebruiken en in een alles-of-niets offen sief begon Binnenland vanachter de driepuntslijn raak te schieten: 85-85. In de verlenging moet de ploeg van Valk wel aan het langste eind trekken. Lukt dat, dan moet Red Stars een beslissings wedstrijd spelen tegen Goba om uit te maken wie als tweede eindigt. Bij een positief resultaat wacht het gerouti neerde BC Markt, ten koste waarvan Red Stars promotie kan afdwingen. Kortom, donderdagavond zit Valk of voor de laatste keer op de bank bij de club die hij in 1965 oprichtte; Of hij neemt wat later afscheid met, net als in 1989, een startbewijs in de eerste rayon klasse. De promotiekansen van DVS/De Kuil zijn geslonken, doordat de ploeg tegen Palm Adelaars niet ver der kwam dan 2-2. De Soesters had den moeten winnen om de eind stand zelf te kunnen blijven beïn vloeden. Vanwege de belangen waren beide ploe gen bang te verliezen. De opbouw van achteruit was soms goed, maar ook han teerden DVS/De Kuil en Palm Adelaars de lange bal, hetgeen de wedstrijd niet ten goede kwam. Spannend was het wel in Aqua Indoor, waar het duel zich woensdagavond afspeelde. Door kort achter elkaar te scoren, na men de gasten in de eerste helft een 0- 2-voorsprong. Na een kwartier dicteerde DVS/De Kuil het spel en dit zou zo blij ven, al zou Niels Landaal kort na rust enkele knappe reddingen moeten ver richten. Ook Michel Vlaswinkel kreeg een reeks van kansen, maar hij vond de juiste rich ting niet. René Ribberink wel. Tien mi nuten voor tijd schoot hij de bal uit een vrije trap hard in de bovenhoek en even later verlengde hij een voorzet van Ronald de Rooij met zijn hoofd: 2-2. VOETBAL zaterdag Garudu Maluku won zaterdag met 1-3 van SEC, maar volgens Hendrik-Jan de Boer had de uitslag voor hetzelfde geld andersom kun nen zijn. Zijn ploeg kreeg namelijk ook kansen, maar verzuimde die af te ronden. Bo vendien had Garudu Maluku, dat tech nisch beter was, het geluk dat het op slag van rust scoorde. Nadat Teus Ver woerd in de 52ste minuut 1-1 binnen kopte, drong SEC aan. Danny van der Heijden en Mohammed Touhami mis ten mogelijkheden en na 63 minuten werd er aan de andere kant gescoord na een mooi genomen vrije trap. Ruim een kwartier voor het einde werd de strijd beslist. Uit een hoekschop werd de bal door een Seccer via de eerste paal naar achteren gezonden. Daar stond een van de gasten zo vrij als een vogeltje: 1-3. Na negen lange, zware en donkere maanden is er een einde gekomen aan de lijdensweg van de dames van Stam/SoVoCo. Na tien jaar onafge broken in de eerste divisie te heb ben gespeeld, is degradatie een feit. Paradoxaal genoeg, want dit sport jaar had moeten worden bekroond met toetreding tot de crème-de-la- crème van volleyballend Neder land. Een dergelijk succes is mogelijk wel weggelegd voor Zaanstad dat zaterdag in De Bunt met 0-3 won, daarmee kam pioen werd en Stam/SoVoCo naar be neden drukte. Het seizoen ging echter al veel eerder verloren. Het begon al tijdens het bood schappen doen, waarbij niet voldoende kwaliteit werd ingeslagen om het vertrek van de meedogenloze buitenaanvalster Judith Lazonder en de geroutineerde midaanvalster Irene Koelewijn te com penseren. Met goedwillende speelsters uit de tweede en derde divisie moest Servaas Klute opnieuw gaan bouwen en dus kwamen Zaanstad, Lycurgus en Martinus 2 (de nummers één, twee en drie) veel te vroeg voor de Soester club die dreun na dreun kreeg te verwerken. De autootjes, deels beschikbaar gesteld door de sponsor, de uitgebreide begelei dingsstaf en de grenzeloze trainings faciliteiten bleken evenmin garant te staan voor succes. Stress Zelfs tegen minder gerenommeerde te- genstanders legde Stam/SoVoCo het af. Zelfs aan doorsnee en bescheiden oppo nenten hadden de volleybalsters hun handen vol. Ook al omdat ze ogen schijnlijk voortdurend gebukt gingen onder stress en de spelvreugde iets was wat ze zich nog vaag van vroeger kon den herinneren. Het conflict tussen Monica van der Wal en het fanatieke publiek in 'het hoekje' van De Bunt, de antipathie van de ach terban jegens Klute, de onfatsoenlijke manier waarop de trainer/coach mis bruik maakte van een regionaal dagblad om het bestuur van de vereniging zwart af te schilderen en zichzelf wit te wassen, het kwam de ontwikkelingen binnen het eerste damesteam allemaal niet ten goede. Af en toe was er een succesje, maar tel kens zonder vervolg. Al snel belandde de vorig seizoen opzien barende forma tie in de rood omlijnde zone van de eer ste divisie. Om er nooit meer uit te ko men. Klute, die de schuld altijd bij anderen legde, gaat na drie jaar weg, Petra Hendrikse stopt vanwege een knie blessure, of Van der Wal blijft is aller minst zeker en enkele andere speelsters zouden al om zich heen kijken of er een andere vereniging is, waar ze aan de bak kunnen. De sponsor blijft, aan de faciliteiten wordt niet getornd en in de persoon van Buddy Doornbos heeft de club een De gezichten van de volleybalsters spreken boekdelen. Petra Hendrikse, Hedda Meijer, Paulien Visser, Marit Fakkeldij, Esther van der Spek en Manon Lancee (v.l.n.r.) weten dat de gradatie een feit is. Foto: Herman van Dam. nieuwe trainer/coach aangesteld, die binnen een jaar wil terugkeren op het vertrouwde niveau. Doornbos zal niet alleen de nieuwe speelsters moeten in passen en de nadruk moeten leggen op de technische en taktische aspecten van volleybal. Op zijn schouders rust ook de ongemakkelijke taak om de murw gefilosofeerde speelsters op het mentale vlak om te turnen. Zodat ze weer met plezier kunnen vol leyballen. Zodat ze niet meer hoeven te twijfelen aan de goede bedoelingen van de aanhang. Zodat Stam/SoVoCo weer één vereniging wordt. Heren Ondanks een 0-2-voorsprong in sets verloren de heren met 3-2 van Van Vel- sen/Odijk. In het duel tussen de degradanten stond niets meer op het spel. De volleyballers houden een weekje pauze en komen maandag bij elkaar om de inventaris op te maken. Wellicht zal tijdens die bijeenkomst dui delijk worden welke spelers volgend sei zoen willen doorgaan. Ook zal worden gesproken met Ad van Brummelen jr., van wie wordt gehoopt dat hij trainer/ coach wil worden van de heren. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Licht- en krachtinstallaties Telefoon (02155)- 1 30 14 Het bestuur van de gemeente en dat van de Vereniging Sportraad Soest (VSS) kunnen met elkaar blijven praten. De gemeenteraad heeft na melijk besloten dat alleen de mo dellen 2 en 3 van de werkgroep taakstelling clustering nader zullen worden onderzocht. De variant op model 3, die het college tot ergernis van de VSS had gelanceerd, blijft voorlopig in een bureaulade in het gemeentehuis liggen. Een extern advies bureau gaat nu twee modellen toetsen op de haalbaarheid. Voor dit onderzoek heeft de gemeente dertigduizend gulden uitgetrokken. Bij model 3 verhuist voetbalvereniging SEC naar S.O. Soest op de Bosstraat- Oost en nemen de Mixed Hockey Club Soest en honk- en softbalvereniging De Knickerbockers plaats op de Bosstraat- West. Jeu de boulevereniging De Gemshoorn krijgt een vervangende ac commodatie bij sportvereniging VVZ'49 aan de Eemweg. Model 2 behelst een concentratie van SEC, S.O. Soest en VVZ'49 aan de Bosstraat, terwijl de clubs van sportpark Koningsweg (MHC Soest, De Knickerbockers en De Gemshoorn) worden verplaatst naar de Eemweg. In beide modellen wordt sportpark Koningsweg vrijgespeeld, hetgeen ook de opdracht van het gemeentebestuur was aan de werkgroep taakstelling clustering. Het college wilde aanvankelijk nog een model aan een onderzoek laten onder werpen. MHC Soest zou dan bij SEC op de Bosstraat-West moeten worden ondergebracht én het grasveld moeten inleveren, hetgeen indruist tegen de nor mering die de clubs in een eerder sta dium met de gemeente waren overeen gekomen. De Knickerbockers zouden op het terrein bij S.O. Soest worden ge huisvest, terwijl De Gemshoorn een plekje zou krijgen op het handbalterrein van Smeeing/BDC aan de Henriëtte Blaekweg. Dit model stuitte op verzet bij de VSS en een groot aantal raads fracties, waarop het college later besloot de variant op model 3 in te trekken. De Turn Vereniging Soest (TVS) zet grote vraagtekens bij de integriteit en bekwaamheid van juryleden van met name De Springbokken. De club zegt officiële klachten te zullen indienen bij de Koninklijke Neder landse Gymnastiek Bond (KNGB) en het regiobestuur. De mededeling komt na de rayon kampioenschappen turnen die zaterdag in de Baarnse sporthal De Trits werden gehouden. Een jurylid van De Spring bokken zou daar, aldus TVS, met opzet leden van TVS hebben benadeeld, zo dat turners van De Springbokken aan de haal konden gaan met de eerste prijzen. Volgens TVS had Oran Hoffmann moe ten winnen in zijn klasse, maar hij ein digde op drietiende punt achter Willem Strijbosch van De Springbokken als tweede. Trainer Harry Eichholtz van De Springbokken wijst alle beschuldigingen van de hand. Frustratie "Oran Hoffmann heeft op de rekstok 0.8 punt verloren en bij dat toestel zat een jurylid van Impala Leusden. Die was neutraal, omdat er van die club nie mand op dat toestel meedeed. Het is van TV Soest meer frustratie dat ze zo reageren, omdat ze niets hebben gewon nen. Ze hebben het niet over de meis jes, met wie ze express niet aan wedstrij den hebben meegedaan. Ze hebben extra getraind om het niveau te verho gen. In Baarn deden ze voor de eerste keer mee en ze hebben niet gewonnen." Eichholtz snapt overigens niet dat TVS kritiek heeft op de jury, omdat de club zelf geen juryleden had. "Ze hebben een D-jurylid geleend voor een C-wedstrijd en in een andere klasse hebben wij voor vervanging gezorgd. Als we dit niet had den gedaan, zouden ze het lid van TV Soest hebben gediskwalificeerd. Ik heb ze nog gered." Eichholtz had vooraf ook verwacht dat Hoffmann zou winnen, maar schrijft de eindzege van Strijbosch toe aan het feit dat zijn pupil ontspannen aan de wed strijd begon, omdat hij alleen maar pun ten probeerde te verdienen voor het klassement voor clubs. Het rayon- kampioenschap kwam bij De Spring bokken terecht. Verder won de club vijf tien medailles. Volgens TV Soest deels doordat De Springbokken Michiel van Schaffelaar met opzet hebben ingeschreven in een klasse, waarin verder niemand deelnam. Het commentaar van Eichholtz: "Zoiets kun je niet plannen, want je moet je le den een maand van te voren inschrijven. Er zijn in het rayon nu eenmaal weinig turners in die klasse, daar kan ik ook niets aan doen." Deuk Voor TV Soest is de maat echter vol. De club laat weten dat de turnsport de zo veelste deuk heeft moeten incasseren door partijdige jurering. "De Turn Ver eniging Soest zal zich niet langer neer leggen bij deze voortdurende negatieve ontwikkelingen en degradatie van de turnsport. Er wordt voorbijgegaan aan de jeugd en de prestaties, allemaal ter meerdere eer en glorie van enkele trai ners en bestuurders," aldus TVS. Eichholtz is van mening dat de kritiek alleen maar op het persoonlijke vlak is gericht. Enkele jaren geleden scheidde TVS zich af van De Springbokken. Met uitzondering van Maaike Eichholtz gin gen alle meisjes naar de nieuwe club. Bij de jongens volgde alleen Oran Hoffmann. Diens vader is, volgens Eichholtz, zaterdag zijn boekje te buiten gegaan door het jurylid bij de rekstok verbaal aan te vallen. "Zoiets mag abso luut niet en ik denk dat dit nog wel een staartje zal krijgen, want het jurylid heeft het aangekaart." TV Soest zal op haar beurt klachten in dienen bij de KNGB en het rayon- bestuur. Gerrit Kasius, die in de winter competitie genoegen moest nemen met een tweede plaats, heeft een voorschotje genomen op de eind zege in de zomercompetitie door de eerste viswedstrijd te winnen. Met 18,60 meter vis had hij het belang rijkste aandeel in de 264,14 meter vis die de deelnemers van De Snoekbaars uit de Eem hengelden. De voorsprong op Ab Dekker (14,31 meter) was ruim. John Hibbel eindigde als derde met 13,79 meter. Willem van Soeren, win naar van de, wintercompetitie, nam ge noegen met de tiende stek (9,46 meter). Een plaats achter hem eindigde Jan Groenewoud die wellicht hoger gerang schikt had kunnen worden als de grote karper, die hij aan zijn haak sloeg, niet vlak voordat hij in het vangnet viel, los kwam en snel wegzwom. In totaal werden er zaterdag 856 vissen gevangen. In de tweede divisie deed debutant Willem Latamahina van zich spreken. Hij won de eerste wedstrijd.

Soester Courant | 1996 | | pagina 17