603 I ,emka' 'DE BOSRAND1' xrays brilcentrum nota Soester Tuincentrum 'De Bosrand1: een paradijs aan de Wieksioot De beste pizzabakkers van Soest! Ray-Ban Xrays bij Nota THUIS UW BANKZAKEN REGELEN OP UW PC7~~ 1 HANDEL 8 WANDEL Frisc° 52#5 Fysio-Vita 39/° 7,'5 REMU-winst over 1995 daalt door lagere energieprijs Karcher Vaporapid: hygiënisch en milieuvriendelijk reinigen PAGINA 6 S WOENSDAG 1 MEI 1996 SOESTER COURANT ifortabelRoyal :aak :n IVM. NVM PAGINA 7 Fa. de Jong viert 30-jarig bestaan Beveiligt alles! Tel. 602 41 42 'De Pyramidengeeft diners weg Mei stunt f28,- Zaterdag bij Provak Hooijer: serious sports ask for serious sunglasses van weedestraat 87 - 3761 cd soest Erik Smedema mag op 5 oktober naar NK stratego De Minstreel: café-restaurant B. Grothestraat Dat kan met Rabobank Telebankieren. Rabobank Soest-Baarn, tel: 035-6096333 verp. De markante lijnen an eerlijke materialen als mpel aan het bed. Ook de d op uw wensen. Wilt u de Zodat het ruimtelijke ge- oorkeur aan zowel hoofd- me sfeer ontstaat? nnen ook bij dit model ei- et lade, stelpootjes en lec- n boven- en onderplaat en dank beuken, kersen ge leverbaar in de kleuren (035) 541 35 21 I kiest u overigens ige als betrouw- >aar lage onder- "iciële voordeel is iter wel beperkt, s langs. Met uw font als u hoort 3rijs bieden, zegt geld! m prijs bij verkoop op afbetaling x 10.472,55 13.090,77 Ijn prijs bij verkoop op afbetaling x 10000,00 12500,00 oorlopend krediet) volgens worden door SFS getoetst dit bedrag in contanten. 501 32 56. Eind april is het precies dertig jaar geleden dat hovenier Co de Jong zijn eigen zaak startte. Wat begon als een "hoekje" met tuinplanten - al met al hooguit zo'n tweehonderd vierkante meter - aan de Wiek- sloterweg, is inmiddels uitgegroeid tot een modern tuincentrum van ca. 9000 meter, nog steeds op dezelfde plek, maar met een assortiment dat aanzienlijk is uitgebreid. "Soester Tuincentrum", zo heette de zaak van meet af aan. Sinds vorig jaar is daar een naam bijgekomen: "De Bos rand" en die naamswijziging markeert tevens de verandering die ontstond doordat zoon Ruud de dagelijkse leiding van vader Co overnam, toen deze om gezondheidsredenen wat rustiger aan moest gaan doen. Ruud werkte eerst in de metaal, maar koos zonder aarzelen voor het familiebedrijf en vertegenwoor digt in feite de derde generatie De Jong, want ook zijn grootvader zat al in het hoveniersvak - hij verzorgde o.m. de tuin van enkele landhuizen in Soest en omgeving - en vrijwel al Ruuds ooms en tantes werken "in het groen". Dat het tuin-bloed kruipt waar het niet kan gaan wordt bewezen door inmiddels de vierde generatie van deze groene fa milie: Thomas, zoon van Ruud, lijkt nu al - ondanks het feit dat hij nog maar drie is - voorbestemd om de voetsporen van zijn overgrootvader, grootvader en vader te drukken, gezien zijn enthou siaste belangstelling voor planten en bloemen. Het Soester Tuincentrum "De Bosrand" is dus met recht een familiebedrijf van oudsher, waar echter de tijd bepaald niet stil is blijven staan. De laatste jaren is de zaak sterk gegroeid. Dat blijkt niet al leen uit de enorme sortering tuin planten, maar ook uit de omvangrijke uitbreiding met typische "bijartikelen" als decoratieve beelden, vijverpartijen en al die andere zaken die de moderne tuinbezitter gebruikt om zijn particuliere lusthof "aan te kleden". Drieduizend soorten Het aantal plantensoorten bij het tuin centrum is in die dertig jaar gegroeid van ca. driehonderd naar drieduizend, schat Co de Jong. Daaronder alleen al zo'n 500 verschillende soorten vaste planten, waarvan er vroeger heel wat minder waren. "Grote heesters, zoals de forsythia, de ribes en de jasmijn, daar is tegenwoordig wat minder interesse voor," aldus de plantcnkenner. "Maar hortensia's en buxus, die toch een aan tal jaren uit de gratie waren, zijn weer volop terug." De gemiddelde tuin is vandaag-de-dag een stuk kleiner, omdat de tuinen bij nieuwbouwwoningen aanzienlijk ge krompen zijn. "Vroeger had je toch wel tuinen van zo'n 60 a 70 meter, tegen woordig is het meestal 35 a 40 meter," aldus vader en zoon De Jong. Een tuin centrum dat met z'n tijd meegaat speelt daarop in en houdt niet alleen rekening met de smaak van het publiek, maar ook met de mogelijkheden. Op tuingebied is er de afgelopen jaren inderdaad sprake van "booming busi ness". Ruud de Jong: "Vroeger hadden we één soort potgrond, tegenwoordig hebben we dat in zo'n 15 verschillende soorten en verpakkingen." Een groot verschil is ook dat de mensen in het al gemeen meer haast hebben en weinig geduld. "Wat ze kopen moet bij wijze van spreken binnen een week staan bloeien. Vroeger was de tuin voor de meeste mensen ook eigenlijk maar bij zaak, maar de moderne consument be schouwt hem als een verlengstuk van zijn woning." Geen mannenzaak meer In het algemeen zijn mensen veel geïn teresseerder in het tuinaanbod dan vroe ger, en dat is mede te danken aan het feit dat de tuin het in de media heel goed "doet". "Elk damesblad heeft een tuinrubriek, en er zijn geloof ik wel vier tuinprogramma op de televisie," zegt Ruud de Jong. "De mensen zijn dikwijls •Drie generaties De Jong: grootvader Co (L), vader Ruud en de spruiten Tho mas en Ruben. Snelle service en kwaliteit voor een scherpe prijs. Nieuwstraat is, Soest. ook goed op de hoogte." De tuin is ook allang geen mannenzaak meer; het zijn vooral de vrouwen die beslissen hoe de tuin eruit zal zien en welke planten daarin een plaats krijgen. "Vroeger werd de tuin nogal eens be schouwd als een noodzakelijk kwaad, tegenwoordig is het echt een hobby. Mensen maken ook veel meer werk van de inrichting en de aankleding. Potten zijn bijvoorbeeld erg in. Vroeger hadden we misschien drie meter terracotta- potten staan, nu hebben we een stelling van wel dertig meter," aldus Ruud de Jong. Van het feit dat het tuincentrum ver buiten de dorpskern van Soest gevestigd is, heeft "De Bosrand" geen last. Trou wens, de klanten komen van heinde en verre en er zijn zelfs mensen uit veraf gelegen plaatsen als Zutphen, Purme- rend en Souburg die regelmatig naar het tuincentrum komen om hun aankopen te doen. Gemoedelijke sfeer Bij "De Bosrand" staan kwaliteit en prijs uiteraard voorop, maar het bedrijf ken merkt zich vooral door de gemoedelijke sfeer. Vader Co de Jong maakt graag een praatje en als zoon Ruud even de tijd kan missen wisselt ook hij graag van gedachten met de klanten. Hij staat vrijwel elke dag voor dag en dauw op om de planten zelf in te kopen op de veilingen van o.a. Boskoop, Apeldoorn en Bleiswijk, om zeker te zijn dat hij kwaliteitsprodukten krijgt. "Wat kwali teit betreft zijn wij echte mauwers," legt hij uit. "We stellen hoge eisen, want de klant doet dat ook. Het moet er alle maal goed uitzien." Het Soester Tuincentrum "De Bosrand" staat al dertig jaar borg voor perfecte kwaliteit en een uitstekende dienstver lening, wat door een groeiend aantal klanten op waarde wordt geschat. Het jubileum wordt zonder veel toeters-en- bellen gevierd, maar er zijn de komende weken diverse aantrekkelijke aanbiedin gen, waarvan in de eerste plaats de vaste en de nieuwe klanten kunnen profiteren. Dat alles maakt een bezoek aan het jubilerende tuincentrum "De Bosrand", Wieksloterweg Westzijde 37 (tel. 6016776), de komende tijd meer dan de moeite waard. Afgelopen zaterdagmiddag vond bij restaurant "De Pyramiden" aan de Soesterbergsestraat de uitreiking plaats van de diploma's en ere- bekers voor de drie beste amateur- pizzabakkers van Soest. Twee van de drie bleken dames te zijn. De eerste prijs - en de grootste beker - was voor Marjolein Knijpinga van de Varenstraat, die volgens eigenaar Mimo Tadros de bekende pizza-De Pyramiden - een van de populairste pizza's - geheel volgens de regelen der kunst vervaar digde. Ze kreeg naast de oorkonde en de beker een tegoedbon voor een diner voor vier personen. Op de tweede plaats eindigde de heer Cees Butje uit Amersfoort, die zijn fan tasie liet werken en een pizza volgens geheel eigen samenstelling bereidde. Ook de derde-prijswinnares, Etha Latumahina van de Bonifaciusstraat, legde zo veel vindingrijkheid aan de V.l.n.r. Etha Latumahina,, Marjolein Knijpinga, Mimo Tadros, Cees Butje en Davina van Gelderen. dag. Ze kregen een dinerbon voor resp. drie en twee personen. Na afloop van de uitreiking gingen de prijswinnaars samen met Mimo Tadros en zijn medewerkster Davina van Geld- ren op de foto voor het restaurant aan de Soesterbergsestraat, waar de "profes-' sionele" pizza's iedere dag wel een oor konde waard zijn. Wie het handig aanpakt heeft vanaf deze zomer voor een koopje een eigen stukje strand. Zandbak Tuinscherm 120x120 cm betaalbaar én mooi! Decoratieve tuinbank Wessex Schuttingplank fijnbezaagd 1,7x14,5x360 Ook voor aanleg en onderhoud van uw tuin WIEKSLOTERWEG 37 (NZ) SOEST TEL. 035 - 60167 76 Bausch Lomb introduceert één van de meest opwindende zonne brilseries in 60 jaar Ray-Ban ge schiedenis: Ray-Ban Xrays, een unieke lijn sportzonnebrillen. Innovatief. State-of-the-art. Onder scheidend. Duurzaam. Kortom, alle eigenschappen die zo kenmerkend zijn voor Ray-Ban zonnebrillen. Xrays zijn specifiek ontworpen voor ac tieve sporten zoals fietsen, hardlopen, skiën, schaatsen of snowboarden. Xrays hebben dan ook een sublieme pasvorm en draagcomfort. De sporter kan zich helemaal concentreren op de sport en wordt niet afgeleid door een bril die bij voorbeeld telkens van de neus glijdt. Aan het ontwerp van de Xrays is een uitgebreide internationale studie vooraf gegaan. Hieraan werkten zowel manne lijke als vrouwelijke atleten van 8 ver schillende sporten mee. Er werd getest aan de hand van 40 meetpunten op het hoofd. Een Xray beschermt uiteraard voor 100% tegen de schadelijk UV straling. Traditionele cylindrische sportzonne brillen en shields hebben één lens die gebruikt wordt door beide ogen. De unieke polycarbonaat lenzen in de Xrays zijn echter zo ontworpen dat elk oog een eigen "high resolution" zicht- gebied heeft. Voordeel hiervan is dat de sporter vanuit elke hoek een haarscherp zicht heeft. Xrays worden geleverd in een eigenzin nige, doorzichtige ronde verpakking, die tevens dienst kan doen als bescherming tegen beschadigingen tijdens vervoer in bijvoorbeeld sporttassen. Het apart bij geleverde brillehoesje dient ter bescher ming van de bril, maar kan ook worden gebruikt voor het schoonmaken van de lenzen. Inmiddels worden Xrays door een groot aantal bekende sporters gebruikt zoals de TVM ploeg (wielrennen), Team American Eagle (mountainbiking), Bert van Vlaanderen (marathon), Marijke Zeekant (triathlon), Richard Koers (veldrijden), Martin Benjamin (sprint). Ray-Ban Xrays zijn uitsluitend verkrijg baar bij de Authorised Ray-Ban dealers. Verkoopprijzen vanaf f 199,-. Brilcentrum Nota aan de Van Weede- straat heeft de Xrays voorradig. In het begin van haar eerste lustrumjaar heeft de Regionale Energiemaatschappij Utrecht (REMU) de balans opgemaakt over 1995. REMU heeft 1995 afgeslo ten met een winst van ruim f 29 mil joen. De totale omzet uit energie verkoop bedraagt bijna 940 miljoen gulden. De stijging van de inkoop- kosten voor elektriciteit (f 12 min) zijn in de eindverbruikerstarieven niet doorberekend. Efficiency verbetering maakte voor de gas- en elektriciteitstarieven een prijsver laging mogelijk van in totaal f 8 mil joen. De plannen voor de bouw van twintig duizend woningen in Leidsche Rijn heb ben in 1995 de nodige aandacht ge vraagd. Op initiatief van REMU en GCN is een studie verricht naar de op timale energievoorziening in dit gebied. Conclusie: voor de laagste belasting van het milieu zou stadsverwarming de voorkeur moeten hebben. Na een afweging van economische, bedrijf- matige en maatschappelijke belangen luidt het gemeenschappelijke standpunt van REMU en GCN in het Utrechtse deel van Leidsche Rijn stadsverwarming toe te passen en in Vleuten-De Meern gas. De nieuwste technologie en de laat ste inzichten moeten in het hele gebied leiden tot duurzaamheid en laag energieverbruik. In 1995 werkten REMU en Casema/ NKM verder aan de voorbereidingen voor een nieuw telecommunicatie- en CAI-bedrijf. Als beide bedrijven het eens worden over het realisatieplan, wordt het nieuwe bedrijf opgericht. De nieuwe onderneming, met de werknaam Telecai Utrecht, gaan zich bezighouden met de aanleg en exploitatie van kabel infrastructuur en de ontwikkeling en exploitatie van kabeldiensten en van nieuwe, interactieve diensten op het ge bied van audio en video, data- en telecommunicatie. Als alles volgens plan verloopt gaat het nieuwe telecai-bedrijf in het najaar van 1996 van start. Kabelnetten Om het draagvlak voor kabelnetten te verbreden, verwierf REMU in 1995 de CAI-netten van Eemnes, Loosdrecht, Maartensdijk en Nederhorst den Berg. Op 1 januari 1996 zijn tevens de CAI- activiteiten van REGEV geïntegreerd in REMU. Dit behelst het technisch en administratief beheer van een aantal netten in de Gooi- en Vechtstreek. Be gin 1996 is met de gemeente Soest over eenstemming bereikt over de overname van het Soester kabelnet. De plannen op het gebied van telecommunicatie- en CAI-activiteiten waren aanleiding voor een bezinning op de vraag of het verantwoord is nuts- en marktprodukten door één en dezelfde rechtspersoon te laten leveren. De vraag werd actueler door de ontwerp-Wet Energiedistributie, die inmiddels door de Tweede Kamer is aangenomen. Om concurrentievervalsing en kruissubsi diëring te voorkomen, pleit deze wet voor het onderbrengen van commerciële activiteiten in aparte rechtspersonen. REMU besloot eind 1995 dan ook de marktactiviteiten onder te brengen in een dochteronderneming met de voor lopige werknaam "REMU-markt". zonnebank 5 x voor Middelwijkstraat 29 3764 CD Soest Tel: 602 58 60 De eerste stap naar een betere be scherming van het milieu begint bij u thuis. De stoomreiniger Karcher Vaporapid werkt enkel met leiding water dat onder druk verhit wordt tot 135 °C, zonder toevoeging van chemicaliën. De te reinigen oppervlakken worden met een flinterdunne stoomfilm bedekt die onmiddellijk met een droge doek verwijderd kan worden. De Karcher Vaporapid is uitstekend geschikt voor het oplossen van reinigingsproblemen in de keuken, de badkamer en het toilet. In de complete standaarduitrusting is ook een ruitensproeier, een stoom strijkijzer en een videocassette, met een demonstratie van alle toepassingen, voorzien. Hoe deze unieke machine werkt is a.s. zaterdag 4 mei bij Provak Hooijer aan de Soesterbergsestraat 4 uitgebreid te zien via een door Karcher verzorgde demonstratie! BAUSCH LOMB Door derde te worden tijdens de provin ciale voorronde heeft Erik Smedema uit Soest zich geplaatst voor het Nederlands kampioenschap stratego. De broer van de titelhouder bij de jeugd, Maarten Smedema, gaat daarvoor op 5 oktober naar Tiel. Er volgen nog een voorronde in Gelderland en open toernooien in Nijmegen en Heerlen, waarop stratego- spelers zich kunnen kwalificeren voor de nationale titelstrijd. Op woensdag 8 mei opent café-res taurant De Minstreel zijn deuren aan de Burgemeester Grothestraat. Dan wordt 's middags een openings receptie gegeven. De Minstreel is te vinden in het pand, waarin voorheen bar-eetcafé De Knollentuin en Lazy Louis Jazz café waren gevestigd. Het nieuwe café-restaurant is elke dag geopend. De openingstijden zijn als volgt: zon dag tot en met woensdag van 11.00 tot 24.00 uur; donderdag van 11.00 tot 01.00 uur en op vrijdag en zater dag van 11.00 tot 02.00 uur. De keu ken is dagelijks van 12.00 tot 22.00 uur open. Uw bankzaken lekker rustig thuis regelen op het moment dat het u het beste uitkomt. Dat kan met Telebankieren van de Rabobank. Op uw eigen PC ziet u wanneer u maar wilt uw meest actuele saldo. En hebt u steeds een duidelijk overzicht van uw financiën. Betalingen doet u nooit meer te vroeg of te laat. Het is zelfs mogelijk om gegevens uit Rabobank Telebankieren te koppelen aan financiële beheerprogramma's zoals Davicash. Wilt u tot 1 januari 1997 gratis kennismaken met het pakket Rabobank Telebankieren voor particulieren? Neem dan contact op met één van onze adviseurs: Kantoor Kerkplein: Kantoor Smitsweg: Kantoor Soest-Zuid: Kantoor Baarn: Klaas-Henk Koelewijn Cécile Kuipers Mare Trein Marcel Kramer Ewout Jansen Niels Kieft F A

Soester Courant | 1996 | | pagina 7