i\M yyii jjlyyinyijy yum* iiiyyilyjrilu^ LVEERKAME Het exhibitionisme van Lonnie van Brummelen wekt wantrouwen Verras moeder met moederdag, DOE DE AFWAS! ft Zusters gedenken professiejubileum Peuters Soest ontmoeten Jet Boeke |H) .aars I CULTUUR WELZIJN r RODENRIJS party service 12 MEI MOEDERDAG fl. 24.75 fl. 18.50 Moeder heeft liever een cadeau van Dima Wedgwood etagères >16251 van de Weedestraat 54a - Soest 'Bezittingen 1990-1993' in Artishock Panasonic VHS-C camera NV-RX1 NIEUW Kenwood dolby surround pro-Iogic receiver Uitgebreide collectie keukenlinnen van: DDDD, vanaf6,95 Elias, vanaf8,95 De Witte Lietaer, vanaf 9,95 Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant TRAITEUR MENU HORS D'OEUVRE VARIÉTÉ Edme, Queens en Traditional-plain 2-delig, van 57,50 nu 45,00 3-delig van 92,50 nu 69,95 Idem met decoren 2-delig van 74,50 nu 59,95 3-delig van 125,00 nu 99,95 Een winkel vol Moederdag-ideeën: Steenhoflstraat 13a -15 - Soest - Tel: 6012132 Bijzondere viering in Mariakerk lakeiaars 25774 De Soester Duinen Moederdag zondag 12 mei Orgelconcerten door Theo Hes Privacy Schrijfster/tekenares van 'Dikkie Dik' 'f b.g.g. 6031310 iter een taat NVM. Wandeling in de Eempolders PAGINA^ WOENSDAG 8 ME11996 SOESTER COURANT PAGINA 11 P.S. Wij hebben ook minder vermoeiende verrassingen. Laanstraat 91 - Baarn - Tel. 541 35 21 Alle peuters van Soest (en heel wat ouders) maken deze week kennis met de schrijfster/tekenares Jet Boeke, de maakster van de bekende Dikkie Dik-verhalen. Ze is zo'n beetje de hele week te gast bij de openbare bibliotheek. Jet Boeke is voor veel kleintjes en hun ouders een goede bekende vanwege haar verhaaltjes over Dikkie Dik, de grote rode poes. In de bibliotheek tekent ze op een grote flap-over en ze vertelt uiteraard Dikkie Dik-verhalen. De peu ters krijgen alle ruimte om mee te doen en mogen ook kleuren en limonade drinken. Alle zeven peuterspeelzalen van Soest (in totaal 23 groepen met 460 peuters) gaan deze week op bezoek bij de bibli otheek om Jet Boeke te ontmoeten. Maandag- en dinsdagmorgen gingen de kinderen van 't Kwetternest haar opzoe ken in het filiaal Overhees; de andere peuterspeelzalen werden/worden ver wacht in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. Jet Boeke was maandag te gast in de bibliotheek Overhees, waar de peuters van 't Kwetternest naar haar kwamen luisteren. Foto: Goos van der Wilt In de bieb zijn uiteraard volop Dikkie Dik- en andere boekjes en cassettes ver krijgbaar voor de kleintjes. De ouders kunnen hun kinderen - als ze nog geen lid zijn- laten inschrijven als lid van de bibliotheek (gratis!). De vierdaagse voorstelling van Jet Boeke, die de boekjes na afloop ook signeert, is een gezamenlijk project van de Openbare Bibliotheek Soest en boekhandel Van de Ven. Ook twee jaar geleden werd het project een groot suc- Laandwarsstraat 15 - Baarn - Telefoon (035) 541 40 13 per persoon heel eenvoudig op te warmen in de oven Rundercarpaccio met krullen van parmesaanse kaas A. Gegrillde zalm met dillesaus, bakaardappeltjes en voorjaarsgroenten of B. Lamskoteletjes met saus van gepófte knoflook, bakaardappeltjes en voorjaarsgroenten Appeltaartje met kaneelijs (min. afname 2 personen). per persoon Dit is een samengestelde salade bestaande uit: huzaren/zalmsalade gegarneerd met gemarineerde drumsticks gerookte zalm komkommerstukjes gevuld met roompóté tomaatje gevuld met zeebanket plakjes fricandeau - gevuld eitje sardientjes aspergerolletjes met ham rauwkost - Ardennerham met meloen. ONTBIJTSERVICE Het speciaal moederverwenontbijt 41 ma pa inclusief een roos, per persoon voorTl. OZ.9U verse broodjes, diverse vleeswaren kaas, zoetwaren, roomboter, verse fruitsalade, Jus d'orange, koffie, thee. NVM ERBERG '5 voor wonen in de groene zone Compleet met schouderriem, lader, akku, VHS-C adapter, aansluitkabels en tas. voor televisie, video, camcorders, hifi-stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar huur verhuur SI op de 3e woonlg m. ber- w, v.v. lift. -kast (ketel 1979), gang- n), keuk. (American kit- isser, koel/vriescomb.), id n. eetkmr m. balkon, ir m. v.w., toil. m. fontein, .w. en aansl. wasmach. )PSOM:f 252.500,- k.k. De nieuwste Panasonic camera die in het gebruik eenvoudig is. Alles gaat volledig automatisch zodat u alleen maar op de 'aktie' hoeft te letten. De groothoeklens en z'n enorme lichtgevoeligheid (0,5 lux) maakt het mogelijk makkelijker binnen b.v. de huiskamer te filmen. Door het aluminium chassis heeft de camera een betrouwbaar loopwerk. Kenwood KR-V5570 tuner/versterker Normaal 799,- met RDS kwaliteit met een veelheid van mogelijkheden sieren deze receiver. Met zijn dolby pro-logic tovert hij uw huiskamer om tot een bioscoop. 3x50 Watt voor de linker, midden en rechter speaker en 2x20 Watt voor achter. 20 voorkeuzezenders op FM/MG en met het RDS worden stationsnamen en zenderinformatie op het display weergegeven. 9n HOEKWONING met ZW). Woonkamer met chuifpui naar tuin, keu- aapkamers waarvan 1 dkamer met ligbad/ art 2e toilet, bergzolder Bouwjaar 1964. Isole- de muurisolatie, agprijs: f 282.500,- k.k. worden, nog een locatie voor een per manente tentoonstelling". In Arishock is "Bezittingen" tot en met 19 mei te bezichtigen, gedurende het weekeinde en op afspraak (tel. 6016751). Stormvogel RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Verwen moeder met een knapperig verse 3-gangen brunch a f 27,50 p.p. Aanvang: 12.00 uur. Gezellig genieten met het hele gezin of 's avonds sfeervol dineren in ons a la carte restaurant waar wij een 4-gangen keuzemenu serveren a f 39,50 p.p. Bel en reserveer, dan zit u zeker. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035-6012739 De Soesterbergse musicus Theo Hes geeft binnenkort vier concerten op het orgel van de plaatselijke r.k. Carolus- kerk. Als kerkorganist en begeleider van het Caroluskoor kent hij dit instrument met het bekende sonore geluid als geen ander. Om die reden kan men muzikale hoogstandjes verwachten van de be gaafde Hes. Op de navolgende vier aan gesloten woensdagen kan men hiervan genieten: 29 mei J.S. Bach, 5 juni Cesar Frank, 12 juni Maurice Duruflé en 19 juni o.a. Louis Vïerne en Jehan Alain. Een programmaboekje met uitgebreide toelichting over deze concerten is bin nenkort verkrijgbaar. Alle concerten worden 's avonds van 20.00 tot 21.00 uur in de fraaie en akoestiekrijke Caroluskerk gehouden en de toegang is vrij. Na afloop van elk concert wordt men in de gelegenheid gesteld een fi nanciële bijdrage te geven ten bate van de verbouwing van het parochiehuis. Brummelen het werk "een soort dag boek", iets wat ze deed naast haar an dere werk (installaties, performances), iets dat haar bezighield in de kleine uur tjes. Het stempel "tijdsdocument" is evenmin boven discussie verheven. Voor een doorsnee-tijdsbeeld heeft Van Brummelen bij de inrichting van haar bestaan teveel ruimte gelaten aan voor werpen van vóór haar tijd. De jaren tachtig lijken aan de kunstenaar, behou dens enkele vage elpees, ongemerkt voorbijgegaan, om maar te zwijgen over de jaren negentig. Bovendien getuigt de verzameling van zo'n eigenaardige smaak, verraadt zij zo'n eigenaardige verhouding tot het tastbare, dat er moei lijk van een algemeen geldend feno meen sprake kan zijn. Het stilleven zegt veel over Van Brummelen zelf. Waar zij gewoond heeft, wat zij bewaarde, welk merk maandverband zij gebruikt. Sommige zaken zijn ondertussen uit haar woning verdwenen: levensmiddelen bijvoor beeld, een racefiets (ontvreemd te Am sterdam), ene Matthijs, die zich er thuis voelde, maar nu in Hongarije vertoeft. Haar dagboek is er één ter inzage. Men gaat door haar spullen, men maakt - tot zichtbaar genoegen van de kunstenaar - inbreuk op haar privacy. Nu eens uit mondend in een feest van herkenning (dat heb ik ook!), dan weer op zoek naar dat ontbrekende element, een compromitterende foto of iets derge lijks. Exhibitionisme wekt nu eenmaal wantrouwen. Zoals gezegd heeft van het totale werk, slechts een kwart in Artishock een plaats aan de muur ge kregen. Hoewel zo al de moeite waard, zoekt Van Brummelen, "aangezien het werk met name tot zijn recht komt wan neer meerdere panelen als wand- vullende installatie opgesteld kunnen Lonnie van Brummelen tijdens de opening van haar expositie in Artishock. Foto: Goos van der Wilt geleden haar kloostergelofte aflegde, en haar collega's Carola van Vlieten Clarina Groot, die dat 50 jaar geleden deden. Op de foto van links naar rechts: zuster Clarina, zuster Irenea en zuster Carola. In de Mariakerk aan het Nieuwerhoekplein vond vorige week, uitgerekend op Koninginnedag, een bijzondere viering plaats. Daarin werd op gepaste wijze stil gestaan bij het pro fessie-jubileum van drie zusters Augustinessen van Heemstede uit Soest. Het ging om de zusters Irenea Vleugel, die 60 jaar ite 30-er jaren woonwijk L WOONHUIS m. gar., tuin (NO), tot. ca. 270 kelder op stahoogte, L- open keuk. m. inb.app., erl. plafond, bijkeuken. mrm.doucheen2etoil., rslp.kmr m. inbouwkast, kmr (v/h 2) m. inbouw- ler m. ruime knir, opstel ing m. aansl. wasapp. i. begane grond is v.v. la- ig, nwe plafonds, "drip"- PSOM: f469.000,- k.k. IIDDENW. m. kantoor- orzijde, tot. 139 m2. lav.vl., mod. toil., trap- onkmr m. plav.vl., open lod. open keuk. m. inb- rruimte best. uit 2 ver- ;euk. m. aansl. wasapp. .kmrs, w.v. 2 m. dakka- trap n.zolderbergingm. 1992. Tuin zuidwest, rtaat. Mech. ventilatie, as m. extra dikke spouw in overleg, kan snel. PSOM: f279.000,- k.k. Op 4 mei is in Artishock de ten toonstelling "Bezittingen 1990- 1993" geopend van Lonnie van Brummelen (26), die duurt tot en met 19 mei. De Soesterse, al enige jaren wonend in Amsterdam, bracht in die jaren haar gehele bezit in kaart, door elk voorwerp nauwkeu rig en op ware grootte na te schilde ren. Het stilleven dat hieruit voort kwam (200 panelen, in totaal zo'n 15.000 voorwerpen) deed het goed als eindexamenproject aan de Riet veldacademie en is via Amsterdam en Berlijn nu dus naar Soest geko men. Van het werk zijn in Artishock 48 pa nelen opgesteld. De rest ligt op een sta pel in een houten kist of is middels een lichtbak met microfiches te bezichtigen. Het betreft zeer realistische, hoofdzake lijk 1-dimensionale schilderingen met acryl, van de meest uiteenlopende din gen als gereedschap, kleding, post en servies, die de vergelijking met fotoko pie regelmatig glansrijk doorstaan. "Het begon als een studie", aldus Lonnie van Brummelen. "Ik schilderde enkele voorwerpen naast elkaar - daar hou ik van - in een overzichtelijke com positie. Daarna dacht ik: waarom wel deze dingen en niet al het andere dat ik bezit?" Het tekent de no-nonsense houding van de kunstenaar. Op diepere betekenis of verborgen boodschap valt het werk van Van Brummelen, die ook filosofie stu deerde niet te betrappen. Het is een overzicht, een weergave, steriel en pretentieloos. Geen spanning, geen rangorde, geen onderscheid. Geen be doeling ook, of het moet een lichte aan tijging zijn tegen abstracte kunst ("een modegril") en conceptuele kunst, waar bij woorden vaak meer kapot maken dan je lief is. Liever noemt Van I.V.N. Eemland houdt op 12 mei (moederdag) een wandeling in de Eempolders, met als beginpunt het par keerterrein achter de Oude Kerk. Om 14.00 uur staan natuurgidsen klaar. De te volgen route is geheel geschikt voor rolstoel en kinderwagen. Het belooft een buitengewoon mooie wandeling te worden. Niet alleen zullen er al veel bloemen en planten te bewon deren zijn, ook zal uitgebreid worden stilgestaan bij de weidevogels, zoals de kievit, grutto en tureluur. Waarschijnlijk zal men ook wel de graspieper en de scholekster zien en horen. Het gaat weer goed met onze weide vogels. Dat is allereerst te danken aan de boer, die milieubewuster is gaan den ken. Veel vrijwilligers helpen hem bij het opsporen van nesten. Deze worden dan door middel van stokken gemar keerd, zodat het legsel bij het maaien niet verloren gaat. Hoe dit allemaal in zijn werk gaat kan men tijdens de wan deling zien bij de boerderij van Cees Blom aan de A.P. Hilhorstweg. Tip: Neem een kijker en eventueel laar zen mee. En wat moederdag betreft nog het volgende: Diverse vrouwtjes van de kieviten hebben hun eieren reeds uitge broed. Deze jonkies gunnen we graag hun moederdag! Voor meer informatie, tel. 6018565.

Soester Courant | 1996 | | pagina 11