J 3 'DE BOSRAND" Ach Margrietje Uw huis komt dichterbij... 69.' Autobedrijf A. van der Lee feestelijk van start als nieuwe Citroën-dealer Indianen in bibliotheek Linden ING Bank presenteert nieuw produkt Danscentrum Gerla sluit af met drie kampioenstitels Moederdag: tien vragen aan Moeders voor Moeders Van Breukelen Vast-goed Hypotheken ^barthuigen 7.HANDEL WANDEL ^ruspers gratis GROENEVELD iAR WE tillem Vbn Oosten GA ÓÓK VOOR KLEURKOPIEÊH NAAR WILLEN VAN OOSTEN l star® [traver ƒ2,50 retour Prachtige Mlfgl Bloeien de hele zomer. PAGINA 12 WOENSDAG 8 MEI 1996 Succesvolle omschakeling van Soester bedrijf SOESTER COURANT HANDEL Et WANDEL PAGINA 13 in service beien - arvicelijn: en behang) Thema voor zowel jeugd als volwassenen Wim van lloorn 1 Zondagmiddagconcert Ook voor al üw verzekeringen Soest, (035) 601 79 62. party restaurant Voor alle VADERS die zondag voor de laatste keer bij Darthuizen MOEDER willen verrassen is hier ons telefoonnummer: 601 38 07 Verder zijn wij voor uw FEESTJE OF DINEETJE tot 1 oktober nog 100% aanwezig. l BERO.Vj Mfr 2 tubes ORAl-s tandpasta gratis tot 400%' 09 IY W Vm Soesterbergsestraat 57, Soest-Zuid.Tel. 035 - 601 31 I 1 VanWeedestraat 147, Soestdijk. Tel. 035 - 602 59 42 I Wat goedkoop h-iiemvan0osten. Je kunt) kleurplaat naar ophalen- PLACE-MAT dejolgen verrassing... 1 r e l s b u r o n 3768 EJ Soest Telefoon: (035) 602 28 03 STERREN lh-4 REIZEM Star Travel heeft meer dan 50 vestigingen in heel Nederland. Bjj inlevering var» j deze waardebon órttVangt u bij aankoop van een Margriet j van tenminste ƒ15,-. Heel erg mooi, dit mag u absoluut niet missen! Diverse soorten prachtige Margrie ten in geel en wit zowel op stam als in struik- vorm. Speciaal voor u geïmporteerd uit Italië. HET SOESTER TUINCENTRUM Ook voor aanleg en onderhoud van uw tuin WIEKSLOTERWEG 37 (W.Z.) SOEST TEL 035-60167 76 Of winkelen. Want bij Star Travel ontvangt u bij boeking in mei en juni een gratis cadeau- of dinercheque. Reden te meer om snel langs te komen in onze winkel! In de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyplaan, het filiaal in Overhees en de bibliotheek in Soesterberg zijn in de maand mei tentoonstellingen te zien rond het thema Indianen. Dit thema is zowel op de jeugdafdeling als op de afde ling voor volwassenen te bezichti gen. 1996 is door de Openbare Bibliotheken in Nederland uitgeroepen tot het Jaar van de Natuur. Door middel van ten toonstellingen, lezingen, wedstrijden, een Natuur-informatiebus en samenwer king met Staatsbosbeheer en het minis terie van VROM, profileert de openbare bibliotheek zich als informatiepunt bij uitstek op het gebied van natuur en mi lieu. De maanden mei en november zijn gekozen als actie-maanden, in die twee perioden zijn er extra veel activiteiten in de bibliotheken in Nederland. De bibli otheek in Soest heeft ervoor gekozen in mei het thema "Natuur" aan de hand van de Indiaanse visie op natuur uit te werken. Zij sluit zo aan bij de activitei ten van het milieu educatief centrum de Kwekerij aan de Molenstraat dat zich deze maand bezig houdt met Indianen. Op 14 mei verzorgt het centrum een le zing over het leven van de Lakota-indi- anen. Aan de orde komt de vraag op welke wijze de natuur in het leven van de Indianen is geïntegreerd. In de bibli otheek kan men alles vinden over het leven van de Indianen in Noord- en Zuid-Amerika, het wonen, het omgaan met de natuur, het opvoeden van kinde ren, hun voedselvoorziening en strijd om te overleven. De tentoonstellingen zijn te bezichtigen tijdens de openings tijden van de bibliotheken. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW •VERBOUW i RENOVATIE ONDERHOUD paren zich opzwepen tot uitzonderlijke prestaties. Om 18.00 uur was de span ning te snijden: De prijsuitreiking. Met 10 bekers, waaronder 3 Nederlands Kampioentitels, en met de tweede plaats in de Overall-competitie (op slechts 1 punt achterstand van dansschool Rel- lum) heeft Danscentrum Gerla het wedstrijdseizoen '95-'96 op prima wijze afgesloten. Uitslagen: Peter en Marjan Kok: Nederlands Kampioen Brons Senioren Balhoorn, 2e Brons Senioren Latin-American; Fred Zwiers en Danielle Wilms: 5e Brons stan daard Ballroom, 4e Brons standaard Latin- American; Dirk Doppenberg en Annie Pa ter: 4e Brons standaard Ballroom, 4e Zilver standaard Latin-American; Thamar Lose- koot en Suzanne Walet: 2e Goud standaard Latin-American; Ronald Lucke en Chris de Wilde: Nederlands Kampioen Goud senioren Ballroom; Ferdinand Tibboel en Marja v.d. Berg: 6e D-Klasse standaard Latin- American; Mark Schlebaum en Michelle Kok: Nederlands Kampioen D-klasse stan daard Ballroom. □rdroger BL868 '0 Wott hoardroger met 3 snel fuseren M Tijdens een bijeenkomst in Restaurant "De Soester Duinen" heeft de ING Bank Soest vorige week aan ruim twintig ma kelaars o.g., accountants, fiscalisten en assurantietussenper sonen inzicht gegeven over de laatste ontwikkelingen op het gebied van haar nieuwe hypotheekprodukten. Na welkom te zijn geheten door mevrouw drs. M.H.A. Keereweer, Hoofd Particuliere Relaties ING Bank Soest, werden de genodigden geïnformeerd over het nieuwste produkt van de bank: de Ef fect-Hypotheek. Deze hypotheek bestaat uit twee onderdelen: de woonlening, waarmee de woning wordt gefinancierd en de effectlening waarmee een effectenportefeuille wordt gekocht en waarmee de cliënt in de loop van de jaren een vermogen op bouwt. Met deze hypotheek wordt maximaal gebruik gemaakt van de huidige fiscale mogelijkheden. 3. Hoe gaat meedoen in zijn werk? Wanneer je je aanmeldt, komt een plaatselijke informatrice bij je langs. Zij doet een zwangerschapstest om te kij ken of er voldoende hormoon in de urine zit en legt je de werkwijze haarfijn uit. Een chauffeu(r)(se) komt daarna iedere woensdag bij je langs om de urine in daarvoor bestemde flesjes op te ha len. 4. Kan ik ook meedoen als ik werk? Natuurlijk, alle urine die je thuis op vangt is welkom, 's Ochtends, 's avonds en in het weekend levert toch al heel wat op. 5. Maar als ik mijn zwangerschap nog even geheim wil houden? Dat kan! Onze informatrice heeft vast en zeker een oplossing, bespreek het met haar! 6. Wat krijg ik ervoor? Een paar leuke attenties. Je kunt kiezen tussen een boek over de zwangerschap of over het le jaar van de baby en aan het einde van de deelname een exclusief serviesje. Maar het belangrijkste is na tuurlijk de grote dankbaarheid van on vruchtbare echtparen die nu geholpen kunnen worden. 7. Wanneer kan ik me aanmelden? Zodra je 1 week over tijd bent kun je bellen! Tot uiterlijk de 11e week van de zwangerschap. 8. Hoe lang kan ik meedoen? Tot en met de 16e week van de zwan gerschap. Je kunt dus maximaal 10 en minimaal 5 weken meedoen. 9. Waarom zou ik meedoen? Omdat jij op een relatief eenvoudige manier andere vrouwen kunt helpen ook moeder te worden. Een wens die voor jou hopelijk snel in vervulling zal gaan. 10. Hoe kan ik meedoen? Je kunt het gratis nummer 06-0228070 bellen, of je vraagt bij de huisarts of apotheek naar de folder. Het nummer van de informatrice bij jou in de buurt is: tel. 5415802. erij-Wijnhandel 035-6012490 j T ZUID^ KASTEEL NATIONAAL CENTRUM DA AD1V VOOR BOS, NATUUR OTATAlVi 1 EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 46 Op zondag 12 mei treden Janine Jansen (viool) en Jeanette Koekoek (piano) op in de Hasselaerzaal van Kasteel Groene- veld. Op het programma staan compo sities van Gabriel Faure, Maurice Tavel en Olivier Messiaen. Het zondag middagconcert begint om 16.00 uur en de toegang kost 12,50 gulden. Na een geslaagd wedstrijdseizoen hebben de paren van Danscentrum Gerla de kroon op hun prestaties gezet. In een bomvol Sportpaleis in De Bilt werd zondag een zware strijd geleverd. Meer dan 100 paren in zowel de Ballroom als de Latin-American, uit alle delen van Nederland gingen de compe titie aan voor de belangrijkste wedstrijd van het jaar: Het Nederlands Kam pioenschap van de A.N.D.V. (Alg. Ned. Dansleraren Vereniging). Om 10.00 uur werd het startsein gege ven. Strak geklede heren en fraai uitge doste dames maakten hun opwachting op de vloer. Veel glitter en glamour maakt zo'n danswedstrijd bijzonder aan trekkelijk voor het in groten getale aan wezige publiek. De grote supporters- schare van de Soester dansers liet zich dan ook duidelijk horen. Mede dankzij hun aanmoedigingen lieten de Gerla- Elk jaar rondom moederdag vraagt de organisatie Moeders voor Moe ders even de aandacht. Wat bete kent het om op moederdag (nog) geen moeder te zijn? Voor de één een bewuste keuze, voor de ander een groot verdriet. Voor die laatste groep kunnen (aan staande) zwangere vrouwen veel beteke nen. Eenvoudigweg door aan het begin van de zwangerschap urine af te staan. De tien meest gestelde vragen aan en over Moeders voor Moeders speciaal op deze dag eens op een rijtje: 1. Wat doet Moeders voor Moeders pre cies? MvM zamelt urine in van zwangeren omdat hier gedurende de eerste 4 maan den een hormoon inzit (hCG) dat an dere vrouwen kan helpen bij bepaalde vormen van onvruchtbaarheid. 2. Wat gebeurt er met mijn urine? Die wordt wekelijks door een chauffeur van Moeders voor Moeders opgehaald en naar de fabriek gebracht. Daar wordt het hormoon hCG er uitgehaald, waar van een medicijn gemaakt wordt. Autobedrijf Van der Lee is een naam net "historie" in Soest. In 1959 vestigde le naamgever van het bedrijf, A. van er Lee, zich als Daf-dealer aan de kerkstraat in Soest. Kort daarvoor had le Nederlandse autofabrikant de eerste jersonen-Dafjes (met de wonderbare fariomatic) geïntroduceerd en Van der -ee bracht ze in Soest en omgeving met 'eel succes aan de man. De ontwikke- ing in de auto-industrie, die na verloop -an jaren leidde tot de fusie tussen /olvo en Daf, zorgde ervoor dat de irma Van der Lee "vanzelf1 mee-evolu- erde tot Volvo-dealer voor Soest. /orig jaar werd duidelijk dat de Volvo- irganisatie volgens een nieuwe filosofie iet totale dealernetwerk wilde reorgani- eren en de dealers wilde beperken tot le grotere steden. Soest viel daarmee af :n de firma Van der Lee, waar directeur -eo van der Lee in 1989 de scepter had vergenomen van zijn vader, werd oordoor vrij plotseling geconfronteerd met een ingrijpende omschakeling. )oor zijn uitstekende contacten in de autobranche kwam Leo van der Lee echter al spoedig op het spoor van nieuwe mogelijkheden: Citroen kon, nadat de firma Kuijer zo'n dertig jaar ang het Franse merk vertegenwoordigd tad, een nieuwe dealer in Soest uitste- cend gebruiken. Voor Leo van der Lee en zijn medewer kers - acht man/vrouw in totaal - brak vervolgens een hectische tijd aan. Niet alleen moest de hele technische afdeling op het nieuwe automerk worden "toege- ineden" - men denke bijvoorbeeld aan iet speciale hydraulische vering-systeem van de Citroëns - maar ook in de show oom moest plaats worden gemaakt voor het (aanzienlijke grotere) aanbod van Citroën-modellen. Ook het onderdelenmagazijn ging als het ware ïelemaal "op z'n kop". In de werkplaats werden o.m. compleet nieuwe bruggen, uitlijn-apparatuur en een remmentest- iank geïnstalleerd. Andere auto's "Citroëns zijn inderdaad andere auto's dan Volvo's," aldus directeur Leo van der Lee. "Er ligt een andere filosofie aan ten grondslag; de wagens hebben ook een andere uitstraling. De Volvo stond voor veiligheid, degelijkheid en be trouwbaarheid, en dat geldt niet minder voor de Citroën, maar daar komt nog iets bij: comfort." De omschakeling van Volvo op Citroën is inmiddels succesvol afgerond. Alle medewerkers hebben speciale cursussen gevolgd, want al zijn onder en boven de motorkap alle moderne auto's in prin cipe hetzelfde, elk automerk heeft toch zijn eigen "eigenaardigheden"; de show room, de werkplaats en het magazijn zijn in de afgelopen weken volledig aan gepast aan de nieuwe situatie. De nieuwe start van Van der Lee is ui teraard zeer goed nieuws voor alle Citroën-rijders uit Soest, maar ook de Volvo-rijders hoeven zich niet ongerust Pr. Hendriklaan 13761 DS Soest Telefoon (035) 601 38 07 Marco en Dennis van der Lee zorgden met een druk op de knop voor de "lucht vaart" van de ballonnen. te maken. Ze kunnen bij het autobedrijf aan de Kerkstraat nog volop terecht voor de noodzakelijke service en ook bij de eventuele aanschaf van een nieuwe Volvo zijn Leo van der Lee en zijn me dewerkers graag bereid een deskundig advies te geven. Citroën Saxo Maar in de komende jaren zal de naam Van der Lee in het dagelijks spraakge bruik toch met name gekoppeld worden aan het merk Citroën, en uiteraard krij gen de Citroëns in de showroom aan de Kerkstraat alle aandacht. Daar staat bij voorbeeld ook de pas deze week geïn troduceerde Citroën Saxo - de nieuwe "kleine" telg, uit de Citroën-familie (nog geen 22.000 gulden) te bewonderen. "We zijn erg blij dat het allemaal zo ge lopen is," aldus directeur Leo van der Lee. De officiële opening, vorige week woensdag, was dan ook een echte feest dag voor het Soester autobedrijf. De opening werd verricht door de heer Jacques Jansen, verkoopdirecteur van Citroën-Nederland, die aan Van der Lee een fraaie sculptuur overhandigde, waarin de "balancerende ondernemer" op kunstzinnige wijze wordt gesymboli seerd. De zonen Marco (13) en Dennis (9) van der Lee lanceerden vervolgens de ballonnen en het vuurwerk maakte tenslotte duidelijk dat het Soester auto bedrijf begonnen was met een nieuwe, "spetterende" start. Open huis Heel wat belangstellenden bezochten vervolgens op donderdag, vrijdag en zaterdag het "open huis", met tal van attracties en uiteraard heel veel nieuws op Citroëngebied, zoals speciale aanbie dingen en zeer scherp geprijsde "demo's" en occasions. Zaterdag was het vooral een feest voor de kinderen, die zich o.a. konden uitleven met een springkussen, poppentheater en schmink- clowns en de nodige tractaties. Uw hart gaat open bij het zien van de uitbundig bloeiende kuipplanten bij uw tuincentrum. Op 't balkon voelen ze zich helemaal in hun element. /Iet gepast vreugdebetoon - vuur- verk en ballonnen - is vorige week lij Autobedrijf A. van der Lee aan le Kerkstraat de start gevierd als de ieuwe, officiële Citroën-dealer 'oor Soest. De feestelijke opening erd gevolgd door een druk- ezochte receptie, waar tal van •ude én nieuwe relaties de volledig ;emoderniseerde showroom en de verkplaats kwamen bekijken.

Soester Courant | 1996 | | pagina 13